Candidates list for Union de la gauche

Add a candidate Signatories of another pact


Filter: | 2nd ballot : | Elected

786 candidate(s) elected or in second ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Status Additional candidat remplacant departementales 2015
Mireille BROYER Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Jean-Pierre ROCHE Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Myriam BOUVET-MULTON Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected  No
Guy LARMANJAT Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected  No
Jean-Marc FOGNINI Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Pascale GUILLON Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Françoise COURTINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Guillaume LACROIX Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Cécile BERNARD Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Michel FONTAINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Rachel MAZUIR Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Marie-Claire PANABIERES Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Josiane BOUVIER Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Pierre GOUBET Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Anne BOLLACHE Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Mario BORRONI Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Alain GESTAS Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Monique WIEL Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Hubert BERTRAND Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Géraldine SACCHI-HASSANEIN Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Isabelle ACHARD Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Patrick ROUSSET Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Christophe GREFFET Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected  No
Mireille LOUIS Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected  No
Michel COLLET Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected  No
Monique SEBASTIJAN Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected  No
Bruno BEAUVOIS Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected  No
Michèle FUSELIER Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected  No
Jean-Luc LANOUILH Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected  No
Fabienne MARCHIONNI Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected  No
Georges FOURRÉ Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected  No
Anne MARICOT Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected  No
Martine BRICOT Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Pierre-Marie LEBEE Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Ginette DEVAUX Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Jean-Jacques THOMAS Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Fawaz KARIMET Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected  No
Annie TUJEK Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected  No
Thierry DELEROT Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected  No
Brigitte FOURNIÉ-TURQUIN Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected  No
Yves DAUDIGNY Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Christelle POETTE Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Florence BONNARD TREVISAN Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected  No
Michel POTELET Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected  No
Jean-Pierre CORNEILLE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie LEBEE-DELATTRE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Karine MOREIRA Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Serge VALLEE Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Michel CARREAU Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected  No
Caroline VARLET Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected  No
Magali DUBREUIL Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Christian FOURNIER Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Valérie GOUBY Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected  No
Alain LOGNON Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected  No
Dominique BIDET Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Aline JEUDI Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Hélène DAVIET Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Thierry GUILLAUMIN Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Céline BONNET Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Xavier LAUTIER Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Laetitia SERRE Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected  No
Maurice WEISS Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected  No
Robert COTTA Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected  No
Dominique PALIX Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected  No
Denis DUCHAMP Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected  No
Brigitte ROYER Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected  No
Sylvie DUBOIS Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected  No
Olivier PEVERELLI Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected  No
Mauricette CROUZET Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Maurice QUINKAL Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Laurence ALLEFRESDE Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected  No
Laurent UGHETTO Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected  No
Elisabeth BONILLO-DERAM Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected  No
Erik PILARDEAU Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected  No
Anne LAMBERT Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Christophe LÉONARD Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Corinne COMPAN Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected  No
Jean Dominique GONZALES Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected  No
Georges GAUBERT Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Catherine LAUR Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Anne GABEN-TOUTANT Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected  No
Stéphane MAZARS Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected  No
Stéphanie HARKANE Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Frédéric RAYS Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Benoît PAYAN Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Elected  No
Michèle RUBIROLA Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Elected  No
Haouaria HADJ-CHIKH Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Elected  No
Denis ROSSI Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Elected  No
Martine AMSELEM Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Elected  No
Frédéric VIGOUROUX Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Elected  No
Salyha ACHOUCHI Union de la gauche Calvados - Caen-3 Not contacted Elected  No
Antoine CASINI Union de la gauche Calvados - Caen-3 Not contacted Elected  No
Jézabel SUEUR Union de la gauche Calvados - Caen-5 Not contacted Elected  No
Eric VÈVE Union de la gauche Calvados - Caen-5 Not contacted Elected  No
Coralie ARRUEGO Union de la gauche Calvados - Troarn Not contacted Elected  No
Christian PIÉLOT Union de la gauche Calvados - Troarn Not contacted Elected  No
Catherine AMALRIC Union de la gauche Cantal - Aurillac-2 Not contacted Finalist No
Charly DELAMAIDE Union de la gauche Cantal - Aurillac-2 Not contacted Finalist No
Alain CALMETTE Union de la gauche Cantal - Aurillac-3 Not contacted Elected  No
Josiane COSTES Union de la gauche Cantal - Aurillac-3 Not contacted Elected  No
Marie-Lyse DUNION Union de la gauche Cantal - Naucelles Not contacted Finalist No
Jacques MARKARIAN Union de la gauche Cantal - Naucelles Not contacted Finalist No
David COMET Union de la gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted Finalist No
Nadine VILLENEUVE Union de la gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted Finalist No
Annick RICHARD Union de la gauche Charente - Angoulême-2 Not contacted Elected  No
Frédéric SARDIN Union de la gauche Charente - Angoulême-2 Not contacted Elected  No
Marie Claude ROCHARD Union de la gauche Charente - Boëme-Echelle Not contacted Elected  No
Jean-Michel TAMAGNA Union de la gauche Charente - Boëme-Echelle Not contacted Elected  No
Patrick BERTHAULT Union de la gauche Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Elected  No
Nicole BONNEFOY Union de la gauche Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Elected  No
Franck BONNET Union de la gauche Charente - Charente-Nord Not contacted Finalist No
Catherine BOULENGER Union de la gauche Charente - Charente-Nord Not contacted Finalist No
Marie BAURET Union de la gauche Charente - Charente-Sud Not contacted Finalist No
Jacques MIKULOVIC Union de la gauche Charente - Charente-Sud Not contacted Finalist No
Philippe BOUTY Union de la gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted Elected  No
Jeanine DUREPAIRE Union de la gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted Elected  No
Nathalie LACROIX Union de la gauche Charente - Cognac-1 Not contacted Finalist No
Robert RICHARD Union de la gauche Charente - Cognac-1 Not contacted Finalist No
Jean-François DAURÉ Union de la gauche Charente - La Couronne Not contacted Elected  No
Fabienne GODICHAUD Union de la gauche Charente - La Couronne Not contacted Elected  No
Jeanne FILLOUX Union de la gauche Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Elected  No
Thibaut SIMONIN Union de la gauche Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Elected  No
Jean-Pierre DENIEUL Union de la gauche Charente - Jarnac Not contacted Finalist No
Jacques PERSYN Union de la gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Elected  No
Fatna ZIAD Union de la gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Elected  No
Alain RIVIERE Union de la gauche Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Marylise VELLA-FRUGIER Union de la gauche Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Anne-Marie BERNAZEAU Union de la gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Finalist No
Francis ROY Union de la gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Finalist No
Michel BOUTANT Union de la gauche Charente - Val de Tardoire Not contacted Elected  No
Maryse LAVIE-CAMBOT Union de la gauche Charente - Val de Tardoire Not contacted Elected  No
Fabrice BARUSSEAU Union de la gauche Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Elected  No
Corinne GREGOIRE Union de la gauche Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Elected  No
Karine DUPRAZ Union de la gauche Charente-Maritime - Marans Not contacted Elected  No
Denis PETIT Union de la gauche Charente-Maritime - Marans Not contacted Elected  No
Michèle BAZIN Union de la gauche Charente-Maritime - Marennes Not contacted Elected  No
Mickaël VALLET Union de la gauche Charente-Maritime - Marennes Not contacted Elected  No
Marie-Pierre BRUNET Union de la gauche Charente-Maritime - Surgères Not contacted Finalist No
Christian BRUNIER Union de la gauche Charente-Maritime - Surgères Not contacted Finalist No
Yvon BEUCHON Union de la gauche Cher - Saint-Doulchard Not contacted Finalist No
Emmeline NDONGUE-JOUANIN Union de la gauche Cher - Saint-Doulchard Not contacted Finalist No
Alain BECQUET Union de la gauche Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Chantal BOUVRET Union de la gauche Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Dominique MICHEL Union de la gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Elected  No
Jeannine TISSERANDOT Union de la gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Elected  No
Michel BACHELARD Union de la gauche Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Elected  No
Dénia HAZHAZ Union de la gauche Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Elected  No
Jehan-Philippe CONTESSE Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Finalist No
Catherine HERVIEU Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Finalist No
Nathalie KOENDERS Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Elected  No
Alain MILLOT Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Elected  No
Hamid EL HASSOUNI Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Elected  No
Sandrine HILY Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Elected  No
Océane CHARRET-GODARD Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Finalist No
Jean-Yves PIAN Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Finalist No
Christophe AVENA Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Elected  No
Colette POPARD Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Elected  No
André GERVAIS Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Elected  No
Céline MAGLICA Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Elected  No
Jean-Christophe HENRARD Union de la gauche Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Finalist No
Ingrid MERLIN Union de la gauche Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Finalist No
Claude GUELAUD Union de la gauche Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Philippe MICHAUD Union de la gauche Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Christophe LUCAND Union de la gauche Côte-d'Or - Longvic Not contacted Elected  No
Céline TONOT Union de la gauche Côte-d'Or - Longvic Not contacted Elected  No
Marie-Christine GARNIER Union de la gauche Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Pierre-Alexandre PRIVOLT Union de la gauche Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Christine RENAUDIN-JACQUES Union de la gauche Côte-d'Or - Talant Not contacted Elected  No
Paul ROBINAT Union de la gauche Côte-d'Or - Talant Not contacted Elected  No
Christian COAIL Union de la gauche Côtes-d'Armor - Callac Not contacted Elected  No
Claudine GUILLOU Union de la gauche Côtes-d'Armor - Callac Not contacted Elected  No
Anne-Cécile BRIEC-LAMÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Finalist No
Philippe LANDURÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Finalist No
Claudine FEJEAN Union de la gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Elected  No
Patrice KERVAON Union de la gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Elected  No
Eric BOTHOREL Union de la gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Finalist No
Martine LE MORVAN Union de la gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Finalist No
Michel PEROCHE Union de la gauche Côtes-d'Armor - Perros-Guirec Not contacted Finalist No
Pascale GUILCHER Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Finalist No
Philippe MESLAY Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Finalist No
André COENT Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Elected  No
Claudine LE BASTARD Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Elected  No
Jean-Marc DEJOUÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Elected  No
Christine ORAIN GROVALET Union de la gauche Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Elected  No
Philippe BREUIL Union de la gauche Creuse - Auzances Not contacted Finalist No
Françoise SIMON Union de la gauche Creuse - Auzances Not contacted Finalist No
Nadine AUGER Union de la gauche Creuse - Bonnat Not contacted Finalist No
Jean COMMERGNAT Union de la gauche Creuse - Bonnat Not contacted Finalist No
Sylvie BENOIT Union de la gauche Creuse - Boussac Not contacted Finalist No
Gérard THOMAZON Union de la gauche Creuse - Boussac Not contacted Finalist No
Agnès GUILLEMOT Union de la gauche Creuse - Felletin Not contacted Elected  No
Jean-Luc LEGER Union de la gauche Creuse - Felletin Not contacted Elected  No
Pauline CAZIER Union de la gauche Creuse - Guéret 2 Not contacted Elected  No
Eric JEANSANNETAS Union de la gauche Creuse - Guéret 2 Not contacted Elected  No
Joël MORIN Union de la gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Finalist No
Béatrice RAYMOND Union de la gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Finalist No
Marc BONNEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Finalist No
Anita BRIFFE Union de la gauche Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Finalist No
Chantal BRILLAUD Union de la gauche Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Elected  No
Jean-Claude MAZIN Union de la gauche Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Elected  No
Johnny BROSSEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Finalist No
Joëlle VINET Union de la gauche Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Finalist No
Brigitte COMPETISSA Union de la gauche Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Elected  No
Rabah LAÏCHOUR Union de la gauche Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Elected  No
Nicolas GAMACHE Union de la gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Finalist No
Véronique GILBERT Union de la gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Finalist No
Colette BALLAND Union de la gauche Deux-Sèvres - Melle Not contacted Elected  No
Dorick BARILLOT Union de la gauche Deux-Sèvres - Melle Not contacted Elected  No
Sébastien DUGLEUX Union de la gauche Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Finalist No
Laetitia LONJARD Union de la gauche Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Finalist No
Hermann CADIOU Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Finalist No
Monique JOHNSON Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Finalist No
Rodolphe CHALLET Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Elected  No
Elodie TRUONG Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Elected  No
Virginie LEONARD Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Finalist No
Gérard ZABATTA Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Finalist No
Bernard MILLET Union de la gauche Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Elected  No
Magdeleine PRADERE Union de la gauche Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Elected  No
Roger LARGEAUD Union de la gauche Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Finalist No
Patricia SCHMIDT-BUSSEROLLE Union de la gauche Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Finalist No
Christine GORRY-BARDOT Union de la gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Finalist No
Patrice PINEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Finalist No
Pascal BIRONNEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Marie-Laurence LUMINEAU-VOLERIT Union de la gauche Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Colette VEYSSIERE Union de la gauche Dordogne - Pays de la Force Not contacted Elected  No
Armand ZACCARON Union de la gauche Dordogne - Pays de la Force Not contacted Elected  No
Claude MERCIER Union de la gauche Doubs - Besançon-3 Not contacted Finalist No
Eliane PAULIN Union de la gauche Doubs - Besançon-3 Not contacted Finalist No
Karine GUILLEMINOT Union de la gauche Drôme - Romans-sur-Isère Not contacted Elected  No
Pierre PIENIEK Union de la gauche Drôme - Romans-sur-Isère Not contacted Elected  No
Françoise CASALINO Union de la gauche Drôme - Valence-1 Not contacted Finalist No
Wilfrid PAILHES Union de la gauche Drôme - Valence-1 Not contacted Finalist No
Sylvie CLERC Union de la gauche Essonne - Athis-Mons Pending Finalist No
Patrice SAC Union de la gauche Essonne - Athis-Mons Pending Finalist No
Maryvonne BOQUET Union de la gauche Essonne - Dourdan Pending Finalist No
Bernard VERA Union de la gauche Essonne - Dourdan Pending Finalist No
Rachida FERHAT Union de la gauche Essonne - Draveil Pending Finalist No
Jean-Marc PASQUET Union de la gauche Essonne - Draveil Pending Finalist No
Damien ALLOUCH Union de la gauche Essonne - Epinay-sous-Sénart Pending Elected  No
Annick DISCHBEIN Union de la gauche Essonne - Epinay-sous-Sénart Pending Elected  No
Ronan FLEURY Union de la gauche Essonne - Evry Pending Elected  No
Fatoumata KOITA Union de la gauche Essonne - Evry Pending Elected  No
Yvan LUBRANESKI Union de la gauche Essonne - Gif-sur-Yvette Signed Finalist No
Céline RAMSTEIN Union de la gauche Essonne - Gif-sur-Yvette Signed Finalist No
Mireille CUNIOT-PONSARD Union de la gauche Essonne - Longjumeau Pending Finalist No
Didier VARENNE Union de la gauche Essonne - Longjumeau Pending Finalist No
Rafika REZGUI Union de la gauche Essonne - Massy Pending Elected  No
Marie-France LASFARGUES Union de la gauche Essonne - Mennecy Pending Finalist No
Patrick POLVERELLI Union de la gauche Essonne - Mennecy Pending Finalist No
David ROS Union de la gauche Essonne - Palaiseau Pending Elected  No
Hélène DIAN-LELOUP Union de la gauche Essonne - Ris-Orangis Pending Elected  No
Stéphane RAFFALLI Union de la gauche Essonne - Ris-Orangis Pending Elected  No
Frédéric PETITTA Union de la gauche Essonne - Sainte-Geneviève-des-Bois Pending Elected  No
Marjolaine RAUZE Union de la gauche Essonne - Sainte-Geneviève-des-Bois Not contacted Elected  No
Aude BRISTOT Union de la gauche Essonne - Vigneux-sur-Seine Pending Finalist No
Didier HOELTGEN Union de la gauche Essonne - Vigneux-sur-Seine Pending Finalist No
Elodie JAUNEAU Union de la gauche Essonne - Yerres Pending Finalist No
Kile Olivier YENGE Union de la gauche Essonne - Yerres Pending Finalist No
Lionel PREVOST Union de la gauche Eure - Bernay Not contacted Finalist No
Ingrid VARANGLE Union de la gauche Eure - Bernay Not contacted Finalist No
Bernard CHRISTOPHE Union de la gauche Eure - Bourg-Achard Not contacted Finalist No
Evelyne DESMARAIS Union de la gauche Eure - Bourg-Achard Not contacted Finalist No
Gaby LEFEBVRE Union de la gauche Eure - Bourgtheroulde-Infreville Not contacted Elected  No
Bruno QUESTEL Union de la gauche Eure - Bourgtheroulde-Infreville Not contacted Elected  No
Laurence CLERET Union de la gauche Eure - Conches-en-Ouche Not contacted Elected  No
Alfred RECOURS Union de la gauche Eure - Conches-en-Ouche Not contacted Elected  No
Hourdia NAROUN Union de la gauche Eure - Evreux-1 Not contacted Finalist No
Gérard SILIGHINI Union de la gauche Eure - Evreux-1 Not contacted Finalist No
Catherine MEULIEN Union de la gauche Eure - Gaillon Not contacted Elected  No
Jean-Luc RECHER Union de la gauche Eure - Gaillon Not contacted Elected  No
Francis COUREL Union de la gauche Eure - Pont-Audemer Not contacted Elected  No
Marie-Claire HAKI Union de la gauche Eure - Pont-Audemer Not contacted Elected  No
Jean-Jacques COQUELET Union de la gauche Eure - Val-de-Reuil Not contacted Elected  No
Janick LEGER Union de la gauche Eure - Val-de-Reuil Not contacted Elected  No
Michèle SIMONIN Union de la gauche Eure-et-Loir - Châteaudun Not contacted Finalist No
Fabien VERDIER Union de la gauche Eure-et-Loir - Châteaudun Not contacted Finalist No
Daniel ANIORT Union de la gauche Gard - Saint-Gilles Not contacted Finalist No
Marjorie ENJELVIN Union de la gauche Gard - Saint-Gilles Not contacted Finalist No
Denis BOUAD Union de la gauche Gard - Uzès Not contacted Elected  No
Bérengère NOGUIER Union de la gauche Gard - Uzès Not contacted Elected  No
Charlette BOUÉ Union de la gauche Gers - Fleurance-Lomagne Not contacted Elected  No
Bernard GENDRE Union de la gauche Gers - Fleurance-Lomagne Not contacted Elected  No
Marie-Christine CLAIR Union de la gauche Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted Finalist No
Gérard PAUL Union de la gauche Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted Finalist No
Francis DUPOUEY Union de la gauche Gers - Mirande-Astarac Not contacted Elected  No
Céline SALLES Union de la gauche Gers - Mirande-Astarac Not contacted Elected  No
Nathalie BARROUILLET Union de la gauche Gers - Pardiac-Rivière-Basse Not contacted Elected  No
Gérard CASTET Union de la gauche Gers - Pardiac-Rivière-Basse Not contacted Elected  No
Jean-Pierre COT Union de la gauche Gers - Val-De-Save Not contacted Elected  No
Yvette RIBES Union de la gauche Gers - Val-De-Save Not contacted Elected  No
Marc LUSIGNAN Union de la gauche Gironde - Andernos-les-Bains Not contacted Finalist No
Claire SOMBRUN Union de la gauche Gironde - Andernos-les-Bains Not contacted Finalist No
Clara AZEVEDO Union de la gauche Gironde - Bordeaux-1 Not contacted Elected  No
Matthieu ROUVEYRE Union de la gauche Gironde - Bordeaux-1 Not contacted Elected  No
Guillaume BOURROUILH-PARÈGE Union de la gauche Gironde - Le Bouscat Not contacted Finalist No
Anne-Céline POUGET-ROCHARD Union de la gauche Gironde - Le Bouscat Not contacted Finalist No
Jean-Marie DARMIAN Union de la gauche Gironde - Créon Not contacted Elected  No
Anne-Laure FABRE-NADLER Union de la gauche Gironde - Créon Not contacted Elected  No
Marie-Claude AGULLANA Union de la gauche Gironde - L'Entre-Deux-Mers Not contacted Elected  No
Guy MORENO Union de la gauche Gironde - L'Entre-Deux-Mers Not contacted Elected  No
Bernard BOURNAZEAU Union de la gauche Gironde - L'Estuaire Not contacted Finalist No
Nathalie JUNIN Union de la gauche Gironde - L'Estuaire Not contacted Finalist No
Serge BAUDY Union de la gauche Gironde - Gujan-Mestras Not contacted Finalist No
Karine DESMOULIN Union de la gauche Gironde - Gujan-Mestras Not contacted Finalist No
Hervé GILLÉ Union de la gauche Gironde - Les Landes des Graves Not contacted Elected  No
Sophie PIQUEMAL Union de la gauche Gironde - Les Landes des Graves Not contacted Elected  No
Alain CHARRIER Union de la gauche Gironde - Mérignac-1 Not contacted Elected  No
Carole GUERE Union de la gauche Gironde - Mérignac-1 Not contacted Elected  No
Arnaud ARFEUILLE Union de la gauche Gironde - Mérignac-2 Not contacted Elected  No
Cécile SAINT MARC Union de la gauche Gironde - Mérignac-2 Not contacted Elected  No
Bernard GUIRAUD Union de la gauche Gironde - Le Nord-Médoc Not contacted Finalist No
Michelle SAINTOUT Union de la gauche Gironde - Le Nord-Médoc Not contacted Finalist No
Laure CURVALE Union de la gauche Gironde - Pessac-2 Not contacted Elected  No
Sébastien SAINT-PASTEUR Union de la gauche Gironde - Pessac-2 Not contacted Elected  No
Christine BOST Union de la gauche Gironde - Les Portes du Médoc Not contacted Elected  No
Stéphane SAUBUSSE Union de la gauche Gironde - Les Portes du Médoc Not contacted Elected  No
Anne-Laure BEDU Union de la gauche Gironde - La Presqu'île Not contacted Finalist No
Philippe GARRIGUE Union de la gauche Gironde - La Presqu'île Not contacted Finalist No
Martine JARDINÉ Union de la gauche Gironde - Villenave-d'Ornon Not contacted Elected  No
Jacques RAYNAUD Union de la gauche Gironde - Villenave-d'Ornon Not contacted Elected  No
Pascal BOUREAU Union de la gauche Haute-Garonne - Blagnac Not contacted Elected  No
Line MALRIC Union de la gauche Haute-Garonne - Blagnac Not contacted Elected  No
Bernard BAGNERIS Union de la gauche Haute-Garonne - Castanet-Tolosan Not contacted Elected  No
Muriel PRUVOT Union de la gauche Haute-Garonne - Castanet-Tolosan Not contacted Elected  No
Antoine BONILLA Union de la gauche Haute-Garonne - Muret Not contacted Elected  No
Elisabeth SERE Union de la gauche Haute-Garonne - Muret Not contacted Elected  No
Marie-Pierre BACARISSE Union de la gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Finalist No
Patrick DOUCEDE Union de la gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Finalist No
Alain FILLOLA Union de la gauche Haute-Garonne - Toulouse-10 Not contacted Finalist No
Cécile RAMOS Union de la gauche Haute-Garonne - Toulouse-10 Not contacted Finalist No
Celline GACON Union de la gauche Haute-Loire - Le Puy-en-Velay-1 Not contacted Finalist No
Grégoire POTTON Union de la gauche Haute-Loire - Le Puy-en-Velay-1 Not contacted Finalist No
Axel CAUSIN Union de la gauche Haute-Marne - Chaumont-3 Not contacted Finalist No
Yasmina EL-FAQIR Union de la gauche Haute-Marne - Chaumont-3 Not contacted Finalist No
Sylvie BAUDOT Union de la gauche Haute-Marne - Villegusien-Le-Lac Not contacted Finalist No
Sylvain TEMPLIER Union de la gauche Haute-Marne - Villegusien-Le-Lac Not contacted Finalist No
Martine FREDAIGUE-POUPON Union de la gauche Haute-Vienne - Bellac Not contacted Elected  No
Stéphane VEYRIRAS Union de la gauche Haute-Vienne - Bellac Not contacted Elected  No
Marc DITLECADET Union de la gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Finalist No
Mélanie PLAZANET Union de la gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Finalist No
Gilles BEGOUT Union de la gauche Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted Elected  No
Gulsen YILDIRIM Union de la gauche Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted Elected  No
Gérard FROMM Union de la gauche Hautes-Alpes - Briançon-2 Not contacted Elected  No
Aurélie POYAU Union de la gauche Hautes-Alpes - Briançon-2 Not contacted Elected  No
Joël BONNAFFOUX Union de la gauche Hautes-Alpes - Chorges Not contacted Elected  No
Valérie ROSSI Union de la gauche Hautes-Alpes - Chorges Not contacted Elected  No
Guy BLANC Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-1 Not contacted Finalist No
Pascale BOYER Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-1 Not contacted Finalist No
Christian GRAGLIA Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-3 Not contacted Finalist No
Danielle LANGE-MALLET Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-3 Not contacted Finalist No
Pierre-Yves LOMBARD Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-4 Not contacted Finalist No
Vanessa PICARD Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-4 Not contacted Finalist No
Jean-Pierre GRASSET Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Les Coteaux Not contacted Finalist No
Elene TALLIS Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Les Coteaux Not contacted Finalist No
Isabelle LOUBRADOU Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Moyen Adour Not contacted Elected  No
Jean-Christian PEDEBOY Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Moyen Adour Not contacted Elected  No
Maryse BEYRIE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Neste, Aure et Louron Not contacted Elected  No
Michel PELIEU Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Neste, Aure et Louron Not contacted Elected  No
Joëlle ABADIE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - La Vallée de l'Arros et des Baïses Not contacted Elected  No
André FOURCADE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - La Vallée de l'Arros et des Baïses Not contacted Elected  No
Maria COTORA Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 1 Not contacted Finalist No
Jean-Philippe ELIE Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 1 Not contacted Finalist No
Jean-André LASSERRE Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 2 Not contacted Finalist No
Corinne LEROY-BUREL Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 2 Not contacted Finalist No
Fabienne LANGIN Union de la gauche Hérault - Béziers-3 Not contacted Finalist No
Claude ZEMMOUR Union de la gauche Hérault - Béziers-3 Not contacted Finalist No
Stéphane LENFANT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Châteaugiron Pending Finalist No
Marie-Noëlle RENAULT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Châteaugiron Pending Finalist No
Roger MORAZIN Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Guichen Not contacted Elected  No
Michèle MOTEL Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Guichen Not contacted Elected  No
Madeleine GUÉE Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Montauban-de-Bretagne Not contacted Finalist No
Armel JALU Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Montauban-de-Bretagne Not contacted Finalist No
Anne-Françoise COURTEILLE Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Monfort-sur-Meu Not contacted Elected  No
Christophe MARTINS Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Monfort-sur-Meu Not contacted Elected  No
Christine HERVÉ Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-2 Not contacted Finalist No
Michel PENHOUËT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-2 Pending Finalist No
Mélanie CHAPUIS Union de la gauche Indre - Ardentes Not contacted Elected  No
Jean PETITPRETRE Union de la gauche Indre - Ardentes Not contacted Elected  No
Marie-Georges FAYN-DARGENTON Union de la gauche Indre - Le Blanc Not contacted Finalist No
Alain PASQUER Union de la gauche Indre - Le Blanc Not contacted Finalist No
Joël AGEORGES Union de la gauche Indre-et-Loire - Saint-Cyr-sur-Loire Not contacted Finalist No
Marie-Hélène PUIFFE Union de la gauche Indre-et-Loire - Saint-Cyr-sur-Loire Not contacted Finalist No
Jean-Luc DUTREIX Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-3 Not contacted Finalist No
Nadia HAMOUDI Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-3 Not contacted Finalist No
Nicolas GAUTREAU Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-4 Not contacted Finalist No
Fanny SIOUVILLE Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-4 Not contacted Finalist No
Khadra GAILLARD Union de la gauche Isère - Fontaine-Seyssinet Not contacted Elected  No
Guillaume LISSY Union de la gauche Isère - Fontaine-Seyssinet Not contacted Elected  No
Yannick BELLE Union de la gauche Isère - Fontaine-Vercors Not contacted Finalist No
Jackie BONNIEU-DEVALUEZ Union de la gauche Isère - Fontaine-Vercors Not contacted Finalist No
Sylviane COLUSSI Union de la gauche Isère - Le Grand Lemps Not contacted Elected  No
Didier RAMBAUD Union de la gauche Isère - Le Grand Lemps Not contacted Elected  No
Pascal GARCIA Union de la gauche Isère - Grenoble-1 Not contacted Finalist No
Hakima NECIB Union de la gauche Isère - Grenoble-1 Not contacted Finalist No
Christine CRIFO Union de la gauche Isère - Grenoble-2 Not contacted Elected  No
Pierre RIBEAUD Union de la gauche Isère - Grenoble-2 Not contacted Elected  No
Pierre ARNAUD Union de la gauche Isère - Grenoble-3 Not contacted Finalist No
Laure MASSON Union de la gauche Isère - Grenoble-3 Not contacted Finalist No
Amandine GERMAIN Union de la gauche Isère - Grenoble-4 Not contacted Elected  No
Jean-Loup MACÉ Union de la gauche Isère - Grenoble-4 Not contacted Elected  No
Roger COHARD Union de la gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Not contacted Finalist No
Florence GUESDON Union de la gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Not contacted Finalist No
Charles GALVIN Union de la gauche Isère - Matheysine-Trièves Not contacted Finalist No
Chrystel RIONDET Union de la gauche Isère - Matheysine-Trièves Not contacted Finalist No
Agnès ROLIN Union de la gauche Isère - Meylan Not contacted Finalist No
Olivier VERAN Union de la gauche Isère - Meylan Not contacted Finalist No
Bernard MICHON Union de la gauche Isère - Le Moyen Grésivaudan Not contacted Elected  No
Flavie REBOTIER Union de la gauche Isère - Le Moyen Grésivaudan Not contacted Elected  No
Laure QUIGNARD Union de la gauche Isère - Oisans-Romanche Not contacted Elected  No
Gilles STRAPPAZZON Union de la gauche Isère - Oisans-Romanche Not contacted Elected  No
Françoise GERBIER Union de la gauche Isère - Saint-Martin-d'Hères Not contacted Elected  No
Amélie GIRERD Union de la gauche Isère - Tullins Not contacted Elected  No
André VALLINI Union de la gauche Isère - Tullins Not contacted Elected  No
Erwann BINET Union de la gauche Isère - Vienne-1 Not contacted Elected  No
Carméla LO CURTO-CINO Union de la gauche Isère - Vienne-1 Not contacted Elected  No
Jean-François GAUJOUR Union de la gauche Isère - Voiron Not contacted Finalist No
Johanne VIAL Union de la gauche Isère - Voiron Not contacted Finalist No
Norbert MAIRE Union de la gauche Jura - Arbois Pending Finalist No
Claudine ROUEFF Union de la gauche Jura - Arbois Pending Finalist No
Françoise BARTHOULOT Union de la gauche Jura - Dole 2 Pending Elected  No
Michel GINIÈS Union de la gauche Jura - Dole 2 Pending Elected  No
Viviane LUTZ EPOUSE FERRARI Union de la gauche Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending Finalist No
Christophe PERNY Union de la gauche Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending Finalist No
Virginie GOBALOU Union de la gauche La Réunion - Saint-Pierre-2 Not contacted Finalist No
Nazir VALY Union de la gauche La Réunion - Saint-Pierre-2 Not contacted Finalist No
Rachel DURQUETY Union de la gauche Landes - Orthe et Arrigans Not contacted Elected  No
Yves LAHOUN Union de la gauche Landes - Orthe et Arrigans Not contacted Elected  No
Gilles CLÉMENT Union de la gauche Loir-et-Cher - Chambord Not contacted Elected  No
Patricia HANNON Union de la gauche Loir-et-Cher - Chambord Not contacted Elected  No
Brigitte DUMOULIN Union de la gauche Loire - Roanne-1 Not contacted Elected  No
Jean-Jacques LADET Union de la gauche Loire - Roanne-1 Not contacted Elected  No
Zahra BENCHARIF Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-1 Not contacted Finalist No
Yann SACCUCCI Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-1 Not contacted Finalist No
Marie-Michelle VIALLETON Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-5 Not contacted Elected  No
Claire TRAMIER Union de la gauche Loire-Atlantique - Blain Not contacted Elected  No
Marcel VERGER Union de la gauche Loire-Atlantique - Blain Not contacted Elected  No
Chantal LEDUC-BOUCHAUD Union de la gauche Loire-Atlantique - Saint-Brevin-les-Pins Pending Finalist No
Pascal PRAS Union de la gauche Loire-Atlantique - Saint-Brevin-les-Pins Pending Finalist No
Anne BESNIER Union de la gauche Loiret - Châteauneuf-sur-Loire Not contacted Finalist No
Nicolas CHARNELET Union de la gauche Loiret - Châteauneuf-sur-Loire Not contacted Finalist No
Michèle BARDOT Union de la gauche Loiret - La Ferté-Saint-Aubin Not contacted Finalist No
Emmanuel FOURNIER Union de la gauche Loiret - La Ferté-Saint-Aubin Not contacted Finalist No
Michel BREFFY Union de la gauche Loiret - Fleury-les-Aubrais Not contacted Elected  No
Marie-Agnès COURROY Union de la gauche Loiret - Fleury-les-Aubrais Not contacted Elected  No
Sophie LORENZI Union de la gauche Loiret - Orléans-1 Not contacted Finalist No
Philippe RABIER Union de la gauche Loiret - Orléans-1 Not contacted Finalist No
Michel BRARD Union de la gauche Loiret - Orléans-2 Not contacted Finalist No
Ghislaine KOUNOWSKI Union de la gauche Loiret - Orléans-2 Not contacted Finalist No
Baptiste CHAPUIS Union de la gauche Loiret - Orléans-4 Not contacted Finalist No
Estelle TOUZIN Union de la gauche Loiret - Orléans-4 Not contacted Finalist No
Vanessa BAUDAT-SLIMANI Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-Braye Not contacted Elected  No
Thierry SOLER Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-Braye Not contacted Elected  No
Christophe CHAILLOU Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-la-Ruelle Not contacted Elected  No
Hélène LORME Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-la-Ruelle Not contacted Elected  No
Vincent BOUILLAGUET Union de la gauche Lot - Cahors-3 Not contacted Elected  No
Nelly GINESTET Union de la gauche Lot - Cahors-3 Not contacted Elected  No
Guillaume BALDY Union de la gauche Lot - Figeac-2 Not contacted Elected  No
Nicole PAULO Union de la gauche Lot - Figeac-2 Not contacted Elected  No
Jean-Claude BESSOU Union de la gauche Lot - Marches du Sud-Quercy Not contacted Elected  No
Catherine MARLAS Union de la gauche Lot - Marches du Sud-Quercy Not contacted Elected  No
Serge BLADINIERES Union de la gauche Lot - Puy-l'Evêque Not contacted Elected  No
Véronique CHASSAIN Union de la gauche Lot - Puy-l'Evêque Not contacted Elected  No
Dominique BIZAT Union de la gauche Lot - Saint-Céré Not contacted Elected  No
Olivier DESBORDES Union de la gauche Lot - Saint-Céré Not contacted Elected  No
Brigitte BARAILLES Union de la gauche Lot-et-Garonne - agen 4 Not contacted Finalist No
Jean-Louis MATEOS Union de la gauche Lot-et-Garonne - agen 4 Not contacted Finalist No
Jean-Claude CHAZAL Union de la gauche Lozère - Grandrieu Not contacted Finalist No
Monique GUIGON-BOULLOT Union de la gauche Lozère - Grandrieu Not contacted Finalist No
Régine BOURGADE Union de la gauche Lozère - Mende-1 Not contacted Elected  No
Laurent SUAU Union de la gauche Lozère - Mende-1 Not contacted Elected  No
Christelle JANNEAU Union de la gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted Finalist No
Martial RUPPERT Union de la gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted Finalist No
Bruno CHEPTOU Union de la gauche Maine-et-Loire - Doué-la-Fontaine Not contacted Elected  No
Jocelyne MARTIN Union de la gauche Maine-et-Loire - Doué-la-Fontaine Not contacted Elected  No
David CARON Union de la gauche Maine-et-Loire - Saint-Macaire-en-Mauges Not contacted Finalist No
Lydie COUPRI Union de la gauche Maine-et-Loire - Saint-Macaire-en-Mauges Not contacted Finalist No
Jackie GOULET Union de la gauche Maine-et-Loire - Saumur Not contacted Finalist No
Géraldine LE COZ Union de la gauche Maine-et-Loire - Saumur Not contacted Finalist No
Jean-Louis MALASSENET Union de la gauche Mayenne - Bonchamp-lès-Laval Not contacted Finalist No
Marie-Odile ROUXEL Union de la gauche Mayenne - Bonchamp-lès-Laval Not contacted Finalist No
Maryline BUGGIN Union de la gauche Mayenne - Château-Gontier Not contacted Finalist No
Yannick LEDROIT Union de la gauche Mayenne - Château-Gontier Not contacted Finalist No
Jean-Christophe BOYER Union de la gauche Mayenne - Laval-1 Not contacted Finalist No
Simone TOUCHARD Union de la gauche Mayenne - Laval-1 Not contacted Finalist No
Gisèle CHAUVEAU Union de la gauche Mayenne - Laval-2 Not contacted Finalist No
Guillaume GAROT Union de la gauche Mayenne - Laval-3 Not contacted Elected  No
Fabienne GERMERIE Union de la gauche Mayenne - Laval-3 Not contacted Elected  No
Andrée GAUDOIN Union de la gauche Mayenne - Loiron Not contacted Finalist No
Michel ROSE Union de la gauche Mayenne - Loiron Not contacted Finalist No
Michel ANGOT Union de la gauche Mayenne - Mayenne Not contacted Finalist No
Pascaline LEBLANC Union de la gauche Mayenne - Mayenne Not contacted Finalist No
Catherine BOURSIER Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Entre Seille et Meurthe Not contacted Elected  No
Antony CAPS Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Entre Seille et Meurthe Not contacted Elected  No
Marie-Christine BASTIEN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Grand Couronné Not contacted Finalist No
Landry RICHARD Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Grand Couronné Not contacted Finalist No
Grégory GRANDJEAN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-1 Not contacted Finalist No
Marie-Neige HOUCHARD Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-1 Not contacted Finalist No
Barbara SARDE Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-2 Not contacted Finalist No
Christophe SONREL Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-2 Not contacted Finalist No
Nicole CREUSOT Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted Elected  No
Frédéric MAGUIN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted Elected  No
Martine GUILLAS Union de la gauche Morbihan - Auray Not contacted Finalist No
Guy ROUSSEL Union de la gauche Morbihan - Auray Not contacted Finalist No
Gwénaëlle COHIC Union de la gauche Morbihan - Hennebont Not contacted Finalist No
Jacques LEMERLE Union de la gauche Morbihan - Hennebont Not contacted Finalist No
Bruno BLANCHARD Union de la gauche Morbihan - Lorient -1 Not contacted Elected  No
Karine RIGOLE Union de la gauche Morbihan - Lorient -1 Not contacted Elected  No
Gaëlle LE STRADIC Union de la gauche Morbihan - Lorient -2 Not contacted Elected  No
Laurent TONNERRE Union de la gauche Morbihan - Lorient -2 Not contacted Elected  No
Nicole LE PEIH Union de la gauche Morbihan - Pontivy Not contacted Finalist No
Christophe MARCHAND Union de la gauche Morbihan - Pontivy Not contacted Finalist No
Monique DANION Union de la gauche Morbihan - Questembert Not contacted Finalist No
Patrice LE PENHUIZIC Union de la gauche Morbihan - Questembert Not contacted Finalist No
Marc LE GAL Union de la gauche Morbihan - Vannes -1 Not contacted Finalist No
Loïc LE TRIONNAIRE Union de la gauche Morbihan - Vannes -2 Not contacted Finalist No
Dominique PIRIO Union de la gauche Morbihan - Vannes -2 Not contacted Finalist No
Annaïck DUBOS-OLIVIER Union de la gauche Morbihan - Vannes -3 Not contacted Finalist No
Thierry EVENO Union de la gauche Morbihan - Vannes -3 Not contacted Finalist No
Isabelle FERNANDEZ Union de la gauche Nord - Grande-Synthe Not contacted Elected  No
Bertrand RINGOT Union de la gauche Nord - Grande-Synthe Not contacted Elected  No
Didier MANIER Union de la gauche Nord - Villeneuve d'Ascq Not contacted Elected  No
Françoise MARTIN Union de la gauche Nord - Villeneuve d'Ascq Not contacted Elected  No
Valérie MENN Union de la gauche Oise - Clermont Not contacted Finalist No
André VANTOMME Union de la gauche Oise - Clermont Not contacted Finalist No
Dominique LAVALETTE Union de la gauche Oise - Creil Not contacted Elected  No
Jean-Claude VILLEMAIN Union de la gauche Oise - Creil Not contacted Elected  No
Jérôme FURET Union de la gauche Oise - Crépy-en-Valois Not contacted Finalist No
Marie-Pierre WITCZAK Union de la gauche Oise - Crépy-en-Valois Not contacted Finalist No
Ilham ALET Union de la gauche Oise - Méru Not contacted Elected  No
Gérard AUGER Union de la gauche Oise - Méru Not contacted Elected  No
Anne-Claire DELAFONTAINE Union de la gauche Oise - Mouy Not contacted Finalist No
Yves ROME Union de la gauche Oise - Mouy Not contacted Finalist No
Patrick DEGUISE Union de la gauche Oise - Noyon Not contacted Finalist No
Caroline DUQUENNE-HORC Union de la gauche Oise - Noyon Not contacted Finalist No
Brigitte GASSEAU Union de la gauche Orne - Argentan-1 Not contacted Elected  No
Frédéric LEVEILLÉ Union de la gauche Orne - Argentan-1 Not contacted Elected  No
Kévin BODÉ Union de la gauche Orne - Damigny Not contacted Finalist No
Dominique LEQUILERIER-MALLET Union de la gauche Orne - Damigny Not contacted Finalist No
José COLLADO Union de la gauche Orne - La Ferté-Macé Not contacted Elected  No
Brigitte VIARMÉ Union de la gauche Orne - La Ferté-Macé Not contacted Elected  No
Béatrice GUYOT Union de la gauche Orne - Flers-1 Not contacted Elected  No
Lori HELLOCO Union de la gauche Orne - Flers-1 Not contacted Elected  No
Irène COJEAN Union de la gauche Orne - Flers-2 Not contacted Elected  No
Gérard COLIN Union de la gauche Orne - Flers-2 Not contacted Elected  No
Annie HANACHI Union de la gauche Orne - Magny-le-Désert Not contacted Finalist No
Vincent VERON Union de la gauche Orne - Magny-le-Désert Not contacted Finalist No
Bertrand ALEXANDRE Union de la gauche Pas-de-Calais - Arras-1 Not contacted Finalist No
Françoise ROSSIGNOL Union de la gauche Pas-de-Calais - Arras-1 Not contacted Finalist No
Yann DESAULTY Union de la gauche Pas-de-Calais - Avesnes-Le-Comte Not contacted Finalist No
Lysiane PREVOST Union de la gauche Pas-de-Calais - Avesnes-Le-Comte Not contacted Finalist No
Alain DELANNOY Union de la gauche Pas-de-Calais - Béthune Not contacted Elected  No
Nathalie DELBART Union de la gauche Pas-de-Calais - Béthune Not contacted Elected  No
Bernard CAILLIAU Union de la gauche Pas-de-Calais - Bruay-La-Buissière Not contacted Elected  No
Isabelle LEVENT Union de la gauche Pas-de-Calais - Bruay-La-Buissière Not contacted Elected  No
Odette DURIEZ Union de la gauche Pas-de-Calais - Douvrin Not contacted Elected  No
Frédéric WALLET Union de la gauche Pas-de-Calais - Douvrin Not contacted Elected  No
Laurent DUPORGE Union de la gauche Pas-de-Calais - Liévin Not contacted Elected  No
Évelyne NACHEL Union de la gauche Pas-de-Calais - Liévin Not contacted Elected  No
Michel DAGBERT Union de la gauche Pas-de-Calais - Noeux-Les-Mines Not contacted Elected  No
Karine GAUTHIER Union de la gauche Pas-de-Calais - Noeux-Les-Mines Not contacted Elected  No
Bertrand PETIT Union de la gauche Pas-de-Calais - Saint-Omer Not contacted Elected  No
Sophie WAROT-LEMAIRE Union de la gauche Pas-de-Calais - Saint-Omer Not contacted Elected  No
Martine LEBLANC Union de la gauche Pas-de-Calais - Saint-Pol-Sur-Ternoise Not contacted Finalist No
Mickaël POILLION Union de la gauche Pas-de-Calais - Saint-Pol-Sur-Ternoise Not contacted Finalist No
Claude BOILON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Aigueperse Not contacted Elected  No
Catherine CUZIN Union de la gauche Puy-de-Dôme - Aigueperse Not contacted Elected  No
Eric EGLI Union de la gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Not contacted Finalist No
Dominique MOLLE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Not contacted Finalist No
Nicole ESBELIN Union de la gauche Puy-de-Dôme - Brassac-les-Mines Not contacted Elected  No
Bernard SAUVADE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Brassac-les-Mines Not contacted Elected  No
Corinne ACHERIAUX Union de la gauche Puy-de-Dôme - Cébazat Not contacted Finalist No
Philippe DELIGNE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Cébazat Not contacted Finalist No
Valérie BERNARD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-1 Not contacted Elected  No
Alexandre POURCHON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-1 Not contacted Elected  No
Pierre DANEL Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-3 Not contacted Elected  No
Sylvie MAISONNET Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-3 Not contacted Elected  No
Damien BALDY Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-4 Not contacted Elected  No
Dominique BRIAT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-4 Not contacted Elected  No
Jean-Yves GOUTTEBEL Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-5 Not contacted Elected  No
Elise SERIN Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-5 Not contacted Elected  No
Nadine DEAT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-6 Not contacted Elected  No
Patrick RAYNAUD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-6 Not contacted Elected  No
Bertrand PASCIUTO Union de la gauche Puy-de-Dôme - Cournon-d'Auvergne Not contacted Elected  No
Monique POUILLE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Cournon-d'Auvergne Not contacted Elected  No
Serge PICHOT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Gerzat Not contacted Elected  No
Emilie VALLEE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Gerzat Not contacted Elected  No
Florent MONEYRON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Lezoux Not contacted Elected  No
Monique ROUGIER Union de la gauche Puy-de-Dôme - Lezoux Not contacted Elected  No
Caroline DALET Union de la gauche Puy-de-Dôme - Maringues Not contacted Elected  No
Eric GOLD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Maringues Not contacted Elected  No
Pascal PIGOT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Les-Martres-de-Veyre Not contacted Elected  No
Bernadette TROQUET Union de la gauche Puy-de-Dôme - Les-Martres-de-Veyre Not contacted Elected  No
Jean-Luc COUPAT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Les Monts du Livradois Not contacted Elected  No
Dominique GIRON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Les Monts du Livradois Not contacted Elected  No
Gérard BETENFELD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Pont-du-Château Not contacted Elected  No
Nathalie CARDONA Union de la gauche Puy-de-Dôme - Pont-du-Château Not contacted Elected  No
Dominique BOSSE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Riom Not contacted Finalist No
Stéphane FRIAUD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Riom Not contacted Finalist No
Pierrette DAFFIX-RAY Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Eloy-les-Mines Not contacted Elected  No
Laurent DUMAS Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Eloy-les-Mines Not contacted Elected  No
Jacqueline MAZERON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Georges-de-Mons Not contacted Finalist No
Jean-Paul POUZADOUX Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Georges-de-Mons Not contacted Finalist No
Elisabeth CROZET Union de la gauche Puy-de-Dôme - Le Sancy Not contacted Elected  No
Lionel GAY Union de la gauche Puy-de-Dôme - Le Sancy Not contacted Elected  No
Olivier CHAMBON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Thiers Not contacted Elected  No
Annie CHEVALDONNE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Thiers Not contacted Elected  No
Antoine DESFORGES Union de la gauche Puy-de-Dôme - Vic-le-Comte Not contacted Elected  No
Jeanne ESPINASSE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Vic-le-Comte Not contacted Elected  No
Mokrane OUKHEMANOU Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Bayonne-1 Not contacted Finalist No
Sandra PEREIRA Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Bayonne-1 Not contacted Finalist No
Ghislaine HAYE Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Biarritz Not contacted Finalist No
Guy LAFITE Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Biarritz Not contacted Finalist No
Kotte ECENARRO Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Hendaye-Côte Basque-Sud Not contacted Elected  No
Chantal KEHRIG COTTENCON Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Hendaye-Côte Basque-Sud Not contacted Elected  No
Jean-François MAISON Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-2 Not contacted Finalist No
Stéphanie PATERNOTTE Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-2 Not contacted Finalist No
René OLIVE Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Les Aspres Not contacted Elected  No
Edith PUGNET Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Les Aspres Not contacted Elected  No
Nicolas GARCIA Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Plaine d'Illibéris Not contacted Elected  No
Marie-Pierre SADOURNY Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Plaine d'Illibéris Not contacted Elected  No
Lola BEUZE Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Vallée de l'Agly Not contacted Elected  No
Charles CHIVILO Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Vallée de l'Agly Not contacted Elected  No
Claudette BRUNET-LECHENAULT Union de la gauche Saône-et-Loire - Chagny Not contacted Elected  No
Jean-Christophe DESCIEUX Union de la gauche Saône-et-Loire - Chagny Not contacted Elected  No
Jean-Luc FONTERAY Union de la gauche Saône-et-Loire - Cluny Not contacted Elected  No
Elisabeth LEMONON Union de la gauche Saône-et-Loire - Cluny Not contacted Elected  No
Laurence BORSOI Union de la gauche Saône-et-Loire - Le Creusot-1 Not contacted Elected  No
Bernard DURAND Union de la gauche Saône-et-Loire - Le Creusot-1 Not contacted Elected  No
Frédéric CANNARD Union de la gauche Saône-et-Loire - Cuiseaux Not contacted Elected  No
Sylvie CHAMBRIAT Union de la gauche Saône-et-Loire - Cuiseaux Not contacted Elected  No
Philomène BACCOT Union de la gauche Saône-et-Loire - Digoin Not contacted Finalist No
Jean-Paul DRAPIER Union de la gauche Saône-et-Loire - Digoin Not contacted Finalist No
Jean-Paul DICONNE Union de la gauche Saône-et-Loire - Gergy Not contacted Elected  No
Violaine GILLET Union de la gauche Saône-et-Loire - Gergy Not contacted Elected  No
Chantal GIEN Union de la gauche Saône-et-Loire - Gueugnon Not contacted Elected  No
Dominique LOTTE Union de la gauche Saône-et-Loire - Gueugnon Not contacted Elected  No
Catherine FARGEOT Union de la gauche Saône-et-Loire - Hurigny Not contacted Elected  No
André PEULET Union de la gauche Saône-et-Loire - Hurigny Not contacted Elected  No
Marie-Lise GRAZIA Union de la gauche Saône-et-Loire - Montceau-les-Mines Not contacted Finalist No
Laurent SELVEZ Union de la gauche Saône-et-Loire - Montceau-les-Mines Not contacted Finalist No
Jocelyne EUVRARD Union de la gauche Saône-et-Loire - Pierre-de-Bresse Not contacted Finalist No
Denis LAMARD Union de la gauche Saône-et-Loire - Pierre-de-Bresse Not contacted Finalist No
Christine LOUVEL Union de la gauche Saône-et-Loire - Saint-Remy Not contacted Elected  No
Fernand RENAULT Union de la gauche Saône-et-Loire - Saint-Remy Not contacted Elected  No
Sylvain BACHELEY Union de la gauche Sarthe - Changé Not contacted Finalist No
Martine RENAUT Union de la gauche Sarthe - Changé Not contacted Finalist No
Nadine GRELET-CERTENAIS Union de la gauche Sarthe - La Flèche Not contacted Elected  No
Laurent HUBERT Union de la gauche Sarthe - La Flèche Not contacted Elected  No
Jean-Claude BOIZIAU Union de la gauche Sarthe - Le Lude Not contacted Finalist No
Carine MÉNAGE Union de la gauche Sarthe - Le Lude Not contacted Finalist No
Mélina ELSHOUD Union de la gauche Sarthe - Le Mans-2 Not contacted Elected  No
Eric MARCHAND Union de la gauche Sarthe - Le Mans-2 Not contacted Elected  No
Yves CALIPPE Union de la gauche Sarthe - Le Mans-5 Not contacted Elected  No
Jacqueline PEDOYA Union de la gauche Sarthe - Le Mans-5 Not contacted Elected  No
Marina DESCOTES-GALLI Union de la gauche Seine-et-Marne - Nangis Not contacted Finalist No
Christophe MARTINET Union de la gauche Seine-et-Marne - Nangis Not contacted Finalist No
Christophe BOUILLON Union de la gauche Seine-Maritime - Barentin Not contacted Elected  No
Pierrette CANU Union de la gauche Seine-Maritime - Barentin Not contacted Elected  No
Marie LE VERN Union de la gauche Seine-Maritime - Eu Not contacted Elected  No
Didier REGNIER Union de la gauche Seine-Maritime - Eu Not contacted Elected  No
Patrick JEANNE Union de la gauche Seine-Maritime - Fécamp Not contacted Finalist No
Maryse THEVENOT Union de la gauche Seine-Maritime - Fécamp Not contacted Finalist No
Philippe CAPELLE Union de la gauche Seine-Maritime - Le Havre-6 Not contacted Finalist No
Laura FIAT Union de la gauche Seine-Maritime - Le Havre-6 Not contacted Finalist No
Dany MINEL Union de la gauche Seine-Maritime - Neufchâtel-en-Bray Not contacted Finalist No
Armelle MOUSSE Union de la gauche Seine-Maritime - Neufchâtel-en-Bray Not contacted Finalist No
Guillaume COUTEY Union de la gauche Seine-Maritime - Notre-Dame-de-Bondeville Not contacted Elected  No
Agnès LARGILLET Union de la gauche Seine-Maritime - Notre-Dame-de-Bondeville Not contacted Elected  No
Martine BLONDEL Union de la gauche Seine-Maritime - Notre-Dame-de-Gravenchon Not contacted Elected  No
Bastien CORITON Union de la gauche Seine-Maritime - Notre-Dame-de-Gravenchon Not contacted Elected  No
Catherine BAUDRY Union de la gauche Seine-Maritime - Saint-Valery-en-Caux Not contacted Finalist No
Jean-François MAYER Union de la gauche Seine-Maritime - Saint-Valery-en-Caux Not contacted Finalist No
Emile CANU Union de la gauche Seine-Maritime - Yvetot Not contacted Finalist No
Elisabeth PETIT Union de la gauche Seine-Maritime - Yvetot Not contacted Finalist No
Tahar RAAF Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Aubervilliers Not contacted Finalist No
Evelyne YONNET Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Aubervilliers Not contacted Finalist No
Daniel GUIRAUD Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Bagnolet Not contacted Elected  No
Corinne VALLS Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Bagnolet Not contacted Elected  No
Michèle BAILLY Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Gagny Not contacted Finalist No
Aurélien BERTHOU Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Gagny Not contacted Finalist No
Olivier KLEIN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Livry-Gargan Not contacted Finalist No
Charlotte SEUTIN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Livry-Gargan Not contacted Finalist No
Florence FRERY Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-2 Not contacted Finalist No
Djamal LEGHMIZI Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-2 Not contacted Finalist No
Emmanuel CONSTANT Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Noisy-le-Grand Not contacted Elected  No
Frédérique DENIS Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Noisy-le-Grand Not contacted Elected  No
Bertrand KERN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted Elected  No
Florence LAROCHE Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted Elected  No
Nadège GROSBOIS Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Pending Elected  No
Mathieu HANOTIN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Pending Elected  No
Karim BOUAMRANE Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Ouen Not contacted Finalist No
Dina DEFFAIRI-SAISSAC Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Ouen Not contacted Finalist No
Jean-François BAILLON Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Sevran Not contacted Finalist No
Melissa YOUSSOUF Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Sevran Not contacted Finalist No
Rémy BENAYOUN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Villemomble Not contacted Finalist No
Ginette CONTRASTIN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Villemomble Not contacted Finalist No
Brigitte LAMARRE Union de la gauche Somme - Abbeville-1 Not contacted Finalist No
Emmanuel SERGENT Union de la gauche Somme - Abbeville-1 Not contacted Finalist No
Catherine BENEDINI Union de la gauche Somme - Ailly-sur-Somme Not contacted Elected  No
Jean-Jacques STOTER Union de la gauche Somme - Ailly-sur-Somme Not contacted Elected  No
Zohra DARRAS Union de la gauche Somme - Amiens-2 Not contacted Elected  No
Francis LEC Union de la gauche Somme - Amiens-2 Not contacted Elected  No
Marion LEPRESLE Union de la gauche Somme - Amiens-3 Not contacted Elected  No
Jean-Claude RENAUX Union de la gauche Somme - Amiens-3 Not contacted Elected  No
Nathalie MARCHAND Union de la gauche Somme - Amiens-4 Not contacted Elected  No
Jean-Louis PIOT Union de la gauche Somme - Amiens-4 Not contacted Elected  No
Philippe CASIER Union de la gauche Somme - Amiens-5 Not contacted Elected  No
Blandine DENIS Union de la gauche Somme - Amiens-5 Not contacted Elected  No
Élodie HÉREN Union de la gauche Somme - Corbie Not contacted Finalist No
François MANABLE Union de la gauche Somme - Corbie Not contacted Finalist No
René LOGNON Union de la gauche Somme - Flixecourt Not contacted Elected  No
Nathalie TEMMERMANN Union de la gauche Somme - Flixecourt Not contacted Elected  No
Rose-France DELAIRE Union de la gauche Somme - Poix-de-Picardie Not contacted Finalist No
Christophe GERAUX Union de la gauche Somme - Poix-de-Picardie Not contacted Finalist No
Pascal DELNEF Union de la gauche Somme - Roye Not contacted Elected  No
Catherine QUIGNON Union de la gauche Somme - Roye Not contacted Elected  No
Isabelle ESPINOSA Union de la gauche Tarn - Castres-3 Not contacted Elected  No
Christophe TESTAS Union de la gauche Tarn - Castres-3 Not contacted Elected  No
Bernard BACABE Union de la gauche Tarn - Grauhlet Not contacted Elected  No
Florence BELOU Union de la gauche Tarn - Grauhlet Not contacted Elected  No
Dominique RONDI SARRAT Union de la gauche Tarn - Les Portes du Tarn Not contacted Elected  No
Gilles TURLAN Union de la gauche Tarn - Les Portes du Tarn Not contacted Elected  No
Catherine BOURDONCLE Union de la gauche Tarn-et-Garonne - Montauban-2 Not contacted Elected  No
José GONZALEZ Union de la gauche Tarn-et-Garonne - Montauban-2 Not contacted Elected  No
Dominique SARDEING-RODRIGUEZ Union de la gauche Tarn-et-Garonne - Montech Not contacted Elected  No
Michel WEILL Union de la gauche Tarn-et-Garonne - Montech Not contacted Elected  No
Daniel FEURTEY Union de la gauche Territoire de Belfort - Bavilliers Pending Finalist No
Isabelle NEHDI Union de la gauche Territoire de Belfort - Bavilliers Not contacted Finalist No
Bastien FAUDOT Union de la gauche Territoire de Belfort - Belfort-1 Pending Elected  No
Samia JABER Union de la gauche Territoire de Belfort - Belfort-1 Pending Elected  No
Valérie MEYER Union de la gauche Territoire de Belfort - Châtenois-les-Forges Not contacted Finalist No
Jean-François ROOST Union de la gauche Territoire de Belfort - Châtenois-les-Forges Pending Finalist No
Alexa DEMOUGE Union de la gauche Territoire de Belfort - Delle Not contacted Finalist No
Robert NATALE Union de la gauche Territoire de Belfort - Delle Not contacted Finalist No
Yves ACKERMANN Union de la gauche Territoire de Belfort - Valdoie Pending Finalist No
Marie-Pierre SOUKAINI Union de la gauche Territoire de Belfort - Valdoie Not contacted Finalist No
Mohamed CHIKOUCHE Union de la gauche Val-de-Marne - Alfortville Not contacted Elected  No
Isabelle SANTIAGO Union de la gauche Val-de-Marne - Alfortville Not contacted Elected  No
Daniel BREUILLER Union de la gauche Val-de-Marne - Cachan Not contacted Elected  No
Hélène DE COMARMOND Union de la gauche Val-de-Marne - Cachan Not contacted Elected  No
Jean François CLAIR Union de la gauche Val-de-Marne - Charenton-le-Pont Not contacted Finalist No
Alison UDDIN Union de la gauche Val-de-Marne - Charenton-le-Pont Not contacted Finalist No
Abraham JOHNSON Union de la gauche Val-de-Marne - Créteil-1 Not contacted Elected  No
Josette SOL Union de la gauche Val-de-Marne - Créteil-1 Not contacted Elected  No
Bruno HELIN Union de la gauche Val-de-Marne - Créteil-2 Not contacted Elected  No
Brigitte JEANVOINE Union de la gauche Val-de-Marne - Créteil-2 Not contacted Elected  No
Fabienne HEILBRONN Union de la gauche Val-de-Marne - L'Haÿ-les-Roses Not contacted Finalist No
Philippe VAFIADÈS Union de la gauche Val-de-Marne - L'Haÿ-les-Roses Not contacted Finalist No
Sarah BENBELKACEM Union de la gauche Val-de-Marne - Le Kremlin-Bicêtre Not contacted Finalist No
Jérôme GIBLIN Union de la gauche Val-de-Marne - Le Kremlin-Bicêtre Not contacted Finalist No
Fabienne GYSEL Union de la gauche Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Pending Finalist No
Patrick MOUGE Union de la gauche Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Pending Finalist No
Marie BOUCHEZ Union de la gauche Var - La-Seyne-sur-Mer-1 Not contacted Finalist No
Anthony CIVETTINI Union de la gauche Var - La-Seyne-sur-Mer-1 Not contacted Finalist No
Marie-Christine KADLER Union de la gauche Vaucluse - Apt Not contacted Finalist No
Gilles RIPERT Union de la gauche Vaucluse - Apt Not contacted Finalist No
Annie ANDRE Union de la gauche Vaucluse - Bollène Not contacted Finalist No
Jean-Pierre LAMBERTIN Union de la gauche Vaucluse - Bollène Not contacted Finalist No
Francis ADOLPHE Union de la gauche Vaucluse - Carpentras Not contacted Finalist No
Laurence BADEI Union de la gauche Vaucluse - Carpentras Not contacted Finalist No
Marie-Paule GHIGLIONE Union de la gauche Vaucluse - Cheval-Blanc Not contacted Finalist No
André ROUSSET Union de la gauche Vaucluse - Cheval-Blanc Not contacted Finalist No
Jean-François LOVISOLO Union de la gauche Vaucluse - Pertuis Not contacted Elected  No
Noëlle TRINQUIER Union de la gauche Vaucluse - Pertuis Not contacted Elected  No
Martine CHANTECAILLE Union de la gauche Vendée - La Roche-sur-Yon-1 Not contacted Finalist No
Philippe GABORIAU Union de la gauche Vendée - La Roche-sur-Yon-1 Not contacted Finalist No
Bernadette POIRAT Union de la gauche Vosges - Bruyères Not contacted Elected  No
Christian TARANTOLA Union de la gauche Vosges - Bruyères Not contacted Elected  No
Christine LEHMANN-COURCY Union de la gauche Yonne - Auxerre-1 Not contacted Finalist No
Guy PARIS Union de la gauche Yonne - Auxerre-1 Not contacted Finalist No
Souad AOUAMI Union de la gauche Yonne - Auxerre-3 Not contacted Finalist No
Daniel LUBRANESKI Union de la gauche Yonne - Auxerre-3 Not contacted Finalist No
Monique HADRBOLEC Union de la gauche Yonne - Auxerre-4 Not contacted Elected  No
Pascal HENRIAT Union de la gauche Yonne - Auxerre-4 Not contacted Elected  No
Gérard DELORME Union de la gauche Yonne - Avallon Not contacted Finalist No
Joëlle GUYARD Union de la gauche Yonne - Avallon Not contacted Finalist No
Françoise ROURE Union de la gauche Yonne - Joigny Not contacted Elected  No
Nicolas SORET Union de la gauche Yonne - Joigny Not contacted Elected  No
Dominique BOURREAU Union de la gauche Yonne - Pont-sur-Yonne Not contacted Finalist No
Françoise MARTIN Union de la gauche Yonne - Pont-sur-Yonne Not contacted Finalist No
Cyril BOULLEAUX Union de la gauche Yonne - Villeneuve-sur-Yonne Not contacted Finalist No
Liliane LAVAUX Union de la gauche Yonne - Villeneuve-sur-Yonne Not contacted Finalist No
Isabelle AMAGLIO-TERISSE Union de la gauche Yvelines - Sartrouville Not contacted Finalist No
Yoann MATOT Union de la gauche Yvelines - Sartrouville Not contacted Finalist No
Alain HAJJAJ Union de la gauche Yvelines - Trappes Not contacted Finalist No
Jeanine MARY Union de la gauche Yvelines - Trappes Not contacted Finalist No

1160 candidates during first ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Finalist Additional candidat remplacant departementales 2015
Gilbert BOUCHON Union de la gauche Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Catherine PIDOUX Union de la gauche Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Mireille BROYER Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Jean-Pierre ROCHE Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Myriam BOUVET-MULTON Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected No
Guy LARMANJAT Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected No
Jean-Marc FOGNINI Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Pascale GUILLON Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Françoise COURTINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Guillaume LACROIX Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Cécile BERNARD Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Michel FONTAINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Rachel MAZUIR Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Marie-Claire PANABIERES Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Renaud DROUY Union de la gauche Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted No
Marie-Christine HYVERNAT Union de la gauche Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted No
Chloé BAISSAT Union de la gauche Ain - Gex Not contacted No
Henri REDIER DE LA VILLATTE Union de la gauche Ain - Gex Not contacted No
Jacques RABUT Union de la gauche Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted No
Caroline ROLLINSON Union de la gauche Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted No
Daniel BEGUET Union de la gauche Ain - Lagnieu Not contacted No
Béatrice DALMAZ Union de la gauche Ain - Lagnieu Not contacted No
Jacky BERNARD Union de la gauche Ain - Meximieux Not contacted No
Fabienne LALANCE Union de la gauche Ain - Meximieux Not contacted No
Josiane BOUVIER Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Pierre GOUBET Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Kamel HASSOUN Union de la gauche Ain - Nantua Not contacted No
Claude MERCIER Union de la gauche Ain - Nantua Not contacted No
Anne BOLLACHE Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Mario BORRONI Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Eric DIOCHON Union de la gauche Ain - Replonges Not contacted No
Cécile PATRIARCA Union de la gauche Ain - Replonges Not contacted No
Alain GESTAS Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Monique WIEL Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Hubert BERTRAND Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Géraldine SACCHI-HASSANEIN Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Yvette ARMAND Union de la gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Denis LINGLIN Union de la gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Isabelle ACHARD Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Patrick ROUSSET Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Georges FAVERJON Union de la gauche Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Christine GONNU Union de la gauche Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Christophe GREFFET Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected No
Mireille LOUIS Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected No
Michel COLLET Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected No
Monique SEBASTIJAN Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected No
Bruno BEAUVOIS Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected No
Michèle FUSELIER Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected No
Jean-Luc LANOUILH Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected No
Fabienne MARCHIONNI Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected No
Georges FOURRÉ Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected No
Anne MARICOT Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected No
Jean-Pierre DEQUAIRE Union de la gauche Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Marie-Jeanne POTIN Union de la gauche Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Martine BRICOT Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Pierre-Marie LEBEE Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Ginette DEVAUX Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Jean-Jacques THOMAS Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Fawaz KARIMET Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected No
Annie TUJEK Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected No
Thierry DELEROT Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected No
Brigitte FOURNIÉ-TURQUIN Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected No
Yves DAUDIGNY Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Christelle POETTE Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Florence BONNARD TREVISAN Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected No
Michel POTELET Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected No
Jean-Pierre CORNEILLE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie LEBEE-DELATTRE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Karine MOREIRA Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Serge VALLEE Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Michel CARREAU Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected No
Caroline VARLET Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected No
Guy LE PROVOST Union de la gauche Aisne - Vervins Not contacted No
Claudile MATHIEU Union de la gauche Aisne - Vervins Not contacted No
Jean-Claude DUMONT Union de la gauche Aisne - Vic-sur-Aisne Not contacted No
Chantal MOUNY Union de la gauche Aisne - Vic-sur-Aisne Not contacted No
Magali DUBREUIL Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Christian FOURNIER Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Valérie GOUBY Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected No
Alain LOGNON Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected No
Dominique BIDET Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Aline JEUDI Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Hélène DAVIET Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Thierry GUILLAUMIN Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Mai-Anh NGO Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted No
Jean-Christophe PICARD Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted No
Fouzia AYOUB Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted No
Xavier GARCIA Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted No
Fabrice DECOUPIGNY Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Barbara GHIGI Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Serge GIORDANO Union de la gauche Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted No
Elisabeth DEBORDE Union de la gauche Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Gautier DERONT-BOURDIN Union de la gauche Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Céline BONNET Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Xavier LAUTIER Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Brigitte BARATIER Union de la gauche Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Robert ROUX Union de la gauche Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Laetitia SERRE Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected No
Maurice WEISS Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected No
Pierre PLUCHOT Union de la gauche Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Evelyne ROCH Union de la gauche Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Robert COTTA Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected No
Dominique PALIX Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected No
Denis DUCHAMP Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected No
Brigitte ROYER Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected No
Sylvie DUBOIS Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected No
Olivier PEVERELLI Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected No
Mauricette CROUZET Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Maurice QUINKAL Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Laurence ALLEFRESDE Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected No
Laurent UGHETTO Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected No
Elisabeth BONILLO-DERAM Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected No
Erik PILARDEAU Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected No
Anne LAMBERT Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Christophe LÉONARD Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Céline ARTICLAUT Union de la gauche Ardennes - Château-Porcien Not contacted No
Bertrand JENIN Union de la gauche Ardennes - Château-Porcien Not contacted No
Monique HUCORNE Union de la gauche Ardennes - Sedan-1 Not contacted No
Jean-Claude JABLONSKI Union de la gauche Ardennes - Sedan-1 Not contacted No
Valérie LABARRE Union de la gauche Aube - Troyes-1 Not contacted No
Dimitri SYDOR Union de la gauche Aube - Troyes-1 Not contacted No
Dany GESNOT Union de la gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Marie-Françoise PAUTRAS Union de la gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Jacques SERIEYS Union de la gauche Aveyron - Lot et Truyère Not contacted No
Christine VERNEREY Union de la gauche Aveyron - Lot et Truyère Not contacted No
Corinne COMPAN Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected No
Jean Dominique GONZALES Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected No
Georges GAUBERT Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Catherine LAUR Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Anne GABEN-TOUTANT Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected No
Stéphane MAZARS Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected No
Odile CHRISTLEN Union de la gauche Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Taoufik KASMI Union de la gauche Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Nathalie COUTENET Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted No
Laurent ROBERT Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted No
Stéphanie HARKANE Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Frédéric RAYS Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Christine ABATTU Union de la gauche Bouches-du-Rhône - La Ciotat Not contacted No
Christian MONFERRINI Union de la gauche Bouches-du-Rhône - La Ciotat Not contacted No
Benoît PAYAN Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Elected No
Michèle RUBIROLA Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Elected No
Haouaria HADJ-CHIKH Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Elected No
Denis ROSSI Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Elected No
France GAMERRE Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-7 Not contacted No
Yannick OHANESSIAN Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-7 Not contacted No
Sébastien BARLES Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-11 Not contacted No
Nathalie PIGAMO Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-11 Not contacted No
Michel LAO Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-12 Not contacted No
Annie LEVY-MOZZICONACCI Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-12 Not contacted No
Martine AMSELEM Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Elected No
Frédéric VIGOUROUX Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Elected No
Salyha ACHOUCHI Union de la gauche Calvados - Caen-3 Not contacted Elected No
Antoine CASINI Union de la gauche Calvados - Caen-3 Not contacted Elected No
Jézabel SUEUR Union de la gauche Calvados - Caen-5 Not contacted Elected No
Eric VÈVE Union de la gauche Calvados - Caen-5 Not contacted Elected No
Coralie ARRUEGO Union de la gauche Calvados - Troarn Not contacted Elected No
Christian PIÉLOT Union de la gauche Calvados - Troarn Not contacted Elected No
Vanessa BONNEFOY Union de la gauche Cantal - Arpajon-sur-Cère Not contacted No
Michel ROUSSY Union de la gauche Cantal - Arpajon-sur-Cère Not contacted No
Catherine AMALRIC Union de la gauche Cantal - Aurillac-2 Not contacted Finalist No
Charly DELAMAIDE Union de la gauche Cantal - Aurillac-2 Not contacted Finalist No
Alain CALMETTE Union de la gauche Cantal - Aurillac-3 Not contacted Elected No
Josiane COSTES Union de la gauche Cantal - Aurillac-3 Not contacted Elected No
Christian FOURNIER Union de la gauche Cantal - Mauriac Not contacted No
Claire TESTU-VIALANEIX Union de la gauche Cantal - Mauriac Not contacted No
Marie-Lyse DUNION Union de la gauche Cantal - Naucelles Not contacted Finalist No
Jacques MARKARIAN Union de la gauche Cantal - Naucelles Not contacted Finalist No
David COMET Union de la gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted Finalist No
Nadine VILLENEUVE Union de la gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted Finalist No
Annick RICHARD Union de la gauche Charente - Angoulême-2 Not contacted Elected No
Frédéric SARDIN Union de la gauche Charente - Angoulême-2 Not contacted Elected No
Janine GUINANDIE Union de la gauche Charente - Angoulême-3 Not contacted No
Victor KERRIGUY Union de la gauche Charente - Angoulême-3 Not contacted No
Marie Claude ROCHARD Union de la gauche Charente - Boëme-Echelle Not contacted Elected No
Jean-Michel TAMAGNA Union de la gauche Charente - Boëme-Echelle Not contacted Elected No
Patrick BERTHAULT Union de la gauche Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Elected No
Nicole BONNEFOY Union de la gauche Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Elected No
Pascale JOUARON Union de la gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted No
Jean-Pierre MONTAUBAN Union de la gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted No
Philippe ORMECHE Union de la gauche Charente - Charente-Champagne Not contacted No
Marie-Jeanne VIAN Union de la gauche Charente - Charente-Champagne Not contacted No
Franck BONNET Union de la gauche Charente - Charente-Nord Not contacted Finalist No
Catherine BOULENGER Union de la gauche Charente - Charente-Nord Not contacted Finalist No
Marie BAURET Union de la gauche Charente - Charente-Sud Not contacted Finalist No
Jacques MIKULOVIC Union de la gauche Charente - Charente-Sud Not contacted Finalist No
Philippe BOUTY Union de la gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted Elected No
Jeanine DUREPAIRE Union de la gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted Elected No
Nathalie LACROIX Union de la gauche Charente - Cognac-1 Not contacted Finalist No
Robert RICHARD Union de la gauche Charente - Cognac-1 Not contacted Finalist No
Christel GOMBAUD Union de la gauche Charente - Cognac-2 Not contacted No
Olivier TOUBOUL Union de la gauche Charente - Cognac-2 Not contacted No
Jean-François DAURÉ Union de la gauche Charente - La Couronne Not contacted Elected No
Fabienne GODICHAUD Union de la gauche Charente - La Couronne Not contacted Elected No
Jeanne FILLOUX Union de la gauche Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Elected No
Thibaut SIMONIN Union de la gauche Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Elected No
Jean-Pierre DENIEUL Union de la gauche Charente - Jarnac Not contacted Finalist No
Jacques PERSYN Union de la gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Elected No
Fatna ZIAD Union de la gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Elected No
Alain RIVIERE Union de la gauche Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Marylise VELLA-FRUGIER Union de la gauche Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Anne-Marie BERNAZEAU Union de la gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Finalist No
Francis ROY Union de la gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Finalist No
Michel BOUTANT Union de la gauche Charente - Val de Tardoire Not contacted Elected No
Maryse LAVIE-CAMBOT Union de la gauche Charente - Val de Tardoire Not contacted Elected No
Fabrice BARUSSEAU Union de la gauche Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Elected No
Corinne GREGOIRE Union de la gauche Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Elected No
Annie-Claude GUIET Union de la gauche Charente-Maritime - Jonzac Not contacted No
Jack ROS Union de la gauche Charente-Maritime - Jonzac Not contacted No
Karine DUPRAZ Union de la gauche Charente-Maritime - Marans Not contacted Elected No
Denis PETIT Union de la gauche Charente-Maritime - Marans Not contacted Elected No
Michèle BAZIN Union de la gauche Charente-Maritime - Marennes Not contacted Elected No
Mickaël VALLET Union de la gauche Charente-Maritime - Marennes Not contacted Elected No
Farouk DERMOCH Union de la gauche Charente-Maritime - Pons Not contacted No
Katia PUAUD-NOYER Union de la gauche Charente-Maritime - Pons Not contacted No
Marie-Pierre BRUNET Union de la gauche Charente-Maritime - Surgères Not contacted Finalist No
Christian BRUNIER Union de la gauche Charente-Maritime - Surgères Not contacted Finalist No
Yvon BEUCHON Union de la gauche Cher - Saint-Doulchard Not contacted Finalist No
Emmeline NDONGUE-JOUANIN Union de la gauche Cher - Saint-Doulchard Not contacted Finalist No
Jacques-François COIQUIL Union de la gauche Côte-d'Or - Auxonne Not contacted No
Marie-José VILLIAME Union de la gauche Côte-d'Or - Auxonne Not contacted No
Alain BECQUET Union de la gauche Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Chantal BOUVRET Union de la gauche Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Catherine COSIALS Union de la gauche Côte-d'Or - Châtillon-sur-Seine Not contacted No
Jean-Paul ROMMEL Union de la gauche Côte-d'Or - Châtillon-sur-Seine Not contacted No
Dominique MICHEL Union de la gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Elected No
Jeannine TISSERANDOT Union de la gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Elected No
Michel BACHELARD Union de la gauche Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Elected No
Dénia HAZHAZ Union de la gauche Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Elected No
Jehan-Philippe CONTESSE Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Finalist No
Catherine HERVIEU Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Finalist No
Nathalie KOENDERS Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Elected No
Alain MILLOT Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Elected No
Hamid EL HASSOUNI Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Elected No
Sandrine HILY Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Elected No
Océane CHARRET-GODARD Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Finalist No
Jean-Yves PIAN Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Finalist No
Christophe AVENA Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Elected No
Colette POPARD Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Elected No
André GERVAIS Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Elected No
Céline MAGLICA Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Elected No
Jean-Christophe HENRARD Union de la gauche Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Finalist No
Ingrid MERLIN Union de la gauche Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Finalist No
Patrice ESPINOSA Union de la gauche Côte-d'Or - Genlis Not contacted No
Annie GOTTE Union de la gauche Côte-d'Or - Genlis Not contacted No
Claude GUELAUD Union de la gauche Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Philippe MICHAUD Union de la gauche Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Christophe LUCAND Union de la gauche Côte-d'Or - Longvic Not contacted Elected No
Céline TONOT Union de la gauche Côte-d'Or - Longvic Not contacted Elected No
Marie-Christine GARNIER Union de la gauche Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Pierre-Alexandre PRIVOLT Union de la gauche Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Pierre-Alain BAROT Union de la gauche Côte-d'Or - Saint-Apollinaire Not contacted No
Ludivine DEMACON Union de la gauche Côte-d'Or - Saint-Apollinaire Not contacted No
Christine BECAVIN Union de la gauche Côte-d'Or - Semur-en-Auxois Not contacted No
Laurent VIETTE Union de la gauche Côte-d'Or - Semur-en-Auxois Not contacted No
Christine RENAUDIN-JACQUES Union de la gauche Côte-d'Or - Talant Not contacted Elected No
Paul ROBINAT Union de la gauche Côte-d'Or - Talant Not contacted Elected No
Christian COAIL Union de la gauche Côtes-d'Armor - Callac Not contacted Elected No
Claudine GUILLOU Union de la gauche Côtes-d'Armor - Callac Not contacted Elected No
Anne-Cécile BRIEC-LAMÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Finalist No
Philippe LANDURÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Finalist No
Claudine FEJEAN Union de la gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Elected No
Patrice KERVAON Union de la gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Elected No
Eric BOTHOREL Union de la gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Finalist No
Martine LE MORVAN Union de la gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Finalist No
Michel PEROCHE Union de la gauche Côtes-d'Armor - Perros-Guirec Not contacted Finalist No
Pascale GUILCHER Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Finalist No
Philippe MESLAY Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Finalist No
André COENT Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Elected No
Claudine LE BASTARD Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Elected No
Jean-Marc DEJOUÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Elected No
Christine ORAIN GROVALET Union de la gauche Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Elected No
Philippe BREUIL Union de la gauche Creuse - Auzances Not contacted Finalist No
Françoise SIMON Union de la gauche Creuse - Auzances Not contacted Finalist No
Nadine AUGER Union de la gauche Creuse - Bonnat Not contacted Finalist No
Jean COMMERGNAT Union de la gauche Creuse - Bonnat Not contacted Finalist No
Sylvie BENOIT Union de la gauche Creuse - Boussac Not contacted Finalist No
Gérard THOMAZON Union de la gauche Creuse - Boussac Not contacted Finalist No
Agnès GUILLEMOT Union de la gauche Creuse - Felletin Not contacted Elected No
Jean-Luc LEGER Union de la gauche Creuse - Felletin Not contacted Elected No
Pauline CAZIER Union de la gauche Creuse - Guéret 2 Not contacted Elected No
Eric JEANSANNETAS Union de la gauche Creuse - Guéret 2 Not contacted Elected No
Joël MORIN Union de la gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Finalist No
Béatrice RAYMOND Union de la gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Finalist No
Marc BONNEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Finalist No
Anita BRIFFE Union de la gauche Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Finalist No
Chantal BRILLAUD Union de la gauche Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Elected No
Jean-Claude MAZIN Union de la gauche Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Elected No
Johnny BROSSEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Finalist No
Joëlle VINET Union de la gauche Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Finalist No
Brigitte COMPETISSA Union de la gauche Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Elected No
Rabah LAÏCHOUR Union de la gauche Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Elected No
Nicolas GAMACHE Union de la gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Finalist No
Véronique GILBERT Union de la gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Finalist No
Bernard ARRU Union de la gauche Deux-Sèvres - Mauléon Not contacted No
Virginie SALESSES Union de la gauche Deux-Sèvres - Mauléon Not contacted No
Colette BALLAND Union de la gauche Deux-Sèvres - Melle Not contacted Elected No
Dorick BARILLOT Union de la gauche Deux-Sèvres - Melle Not contacted Elected No
Sébastien DUGLEUX Union de la gauche Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Finalist No
Laetitia LONJARD Union de la gauche Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Finalist No
Hermann CADIOU Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Finalist No
Monique JOHNSON Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Finalist No
Rodolphe CHALLET Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Elected No
Elodie TRUONG Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Elected No
Virginie LEONARD Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Finalist No
Gérard ZABATTA Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Finalist No
Judicaël CHEVALIER Union de la gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted No
Magaly PROUST Union de la gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted No
Bernard MILLET Union de la gauche Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Elected No
Magdeleine PRADERE Union de la gauche Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Elected No
Roger LARGEAUD Union de la gauche Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Finalist No
Patricia SCHMIDT-BUSSEROLLE Union de la gauche Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Finalist No
Christine GORRY-BARDOT Union de la gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Finalist No
Patrice PINEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Finalist No
Pascal BIRONNEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Marie-Laurence LUMINEAU-VOLERIT Union de la gauche Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Fabien RUET Union de la gauche Dordogne - Bergerac-1 Not contacted No
Jacqueline SIMONNET Union de la gauche Dordogne - Bergerac-1 Not contacted No
Colette VEYSSIERE Union de la gauche Dordogne - Pays de la Force Not contacted Elected No
Armand ZACCARON Union de la gauche Dordogne - Pays de la Force Not contacted Elected No
Claude MERCIER Union de la gauche Doubs - Besançon-3 Not contacted Finalist No
Eliane PAULIN Union de la gauche Doubs - Besançon-3 Not contacted Finalist No
Christian BOUDAY Union de la gauche Doubs - Pontarlier Not contacted No
Liliane LUCCHESI Union de la gauche Doubs - Pontarlier Not contacted No
Karine GUILLEMINOT Union de la gauche Drôme - Romans-sur-Isère Not contacted Elected No
Pierre PIENIEK Union de la gauche Drôme - Romans-sur-Isère Not contacted Elected No
Françoise CASALINO Union de la gauche Drôme - Valence-1 Not contacted Finalist No
Wilfrid PAILHES Union de la gauche Drôme - Valence-1 Not contacted Finalist No
Sylvie CLERC Union de la gauche Essonne - Athis-Mons Pending Finalist No
Patrice SAC Union de la gauche Essonne - Athis-Mons Pending Finalist No
Marie-Hélène BACON Union de la gauche Essonne - Corbeil-Essonnes Not contacted No
Jacques PICARD Union de la gauche Essonne - Corbeil-Essonnes Pending No
Maryvonne BOQUET Union de la gauche Essonne - Dourdan Pending Finalist No
Bernard VERA Union de la gauche Essonne - Dourdan Pending Finalist No
Rachida FERHAT Union de la gauche Essonne - Draveil Pending Finalist No
Jean-Marc PASQUET Union de la gauche Essonne - Draveil Pending Finalist No
Damien ALLOUCH Union de la gauche Essonne - Epinay-sous-Sénart Pending Elected No
Annick DISCHBEIN Union de la gauche Essonne - Epinay-sous-Sénart Pending Elected No
Grégory COURTAS Union de la gauche Essonne - Etampes Not contacted No
Marie-Thérèse WACHET Union de la gauche Essonne - Etampes Not contacted No
Ronan FLEURY Union de la gauche Essonne - Evry Pending Elected No
Fatoumata KOITA Union de la gauche Essonne - Evry Pending Elected No
Yvan LUBRANESKI Union de la gauche Essonne - Gif-sur-Yvette Signed Finalist No
Céline RAMSTEIN Union de la gauche Essonne - Gif-sur-Yvette Signed Finalist No
Mireille CUNIOT-PONSARD Union de la gauche Essonne - Longjumeau Pending Finalist No
Didier VARENNE Union de la gauche Essonne - Longjumeau Pending Finalist No
Rafika REZGUI Union de la gauche Essonne - Massy Pending Elected No
Marie-France LASFARGUES Union de la gauche Essonne - Mennecy Pending Finalist No
Patrick POLVERELLI Union de la gauche Essonne - Mennecy Pending Finalist No
David ROS Union de la gauche Essonne - Palaiseau Pending Elected No
Hélène DIAN-LELOUP Union de la gauche Essonne - Ris-Orangis Pending Elected No
Stéphane RAFFALLI Union de la gauche Essonne - Ris-Orangis Pending Elected No
Frédéric PETITTA Union de la gauche Essonne - Sainte-Geneviève-des-Bois Pending Elected No
Marjolaine RAUZE Union de la gauche Essonne - Sainte-Geneviève-des-Bois Not contacted Elected No
Chirinne ARDAKANI Union de la gauche Essonne - Savigny-sur-Orge Not contacted No
Pierre GUYARD Union de la gauche Essonne - Savigny-sur-Orge Not contacted No
Aude BRISTOT Union de la gauche Essonne - Vigneux-sur-Seine Pending Finalist No
Didier HOELTGEN Union de la gauche Essonne - Vigneux-sur-Seine Pending Finalist No
Elodie JAUNEAU Union de la gauche Essonne - Yerres Pending Finalist No
Kile Olivier YENGE Union de la gauche Essonne - Yerres Pending Finalist No
Daniel MOUSSET Union de la gauche Eure - Les Andelys Not contacted No
Martine SEGUELA Union de la gauche Eure - Les Andelys Not contacted No
Lionel PREVOST Union de la gauche Eure - Bernay Not contacted Finalist No
Ingrid VARANGLE Union de la gauche Eure - Bernay Not contacted Finalist No
Bernard CHRISTOPHE Union de la gauche Eure - Bourg-Achard Not contacted Finalist No
Evelyne DESMARAIS Union de la gauche Eure - Bourg-Achard Not contacted Finalist No
Gaby LEFEBVRE Union de la gauche Eure - Bourgtheroulde-Infreville Not contacted Elected No
Bruno QUESTEL Union de la gauche Eure - Bourgtheroulde-Infreville Not contacted Elected No
Danila BOULNOIS Union de la gauche Eure - Breteuil Not contacted No
Patrick VERDAVOINE Union de la gauche Eure - Breteuil Not contacted No
Jean-Louis DESTANS Union de la gauche Eure - Brionne Not contacted No
Pascale PERRAUDIN Union de la gauche Eure - Brionne Not contacted No
Laurence CLERET Union de la gauche Eure - Conches-en-Ouche Not contacted Elected No
Alfred RECOURS Union de la gauche Eure - Conches-en-Ouche Not contacted Elected No
Hourdia NAROUN Union de la gauche Eure - Evreux-1 Not contacted Finalist No
Gérard SILIGHINI Union de la gauche Eure - Evreux-1 Not contacted Finalist No
Claude BEHAR Union de la gauche Eure - Evreux-2 Not contacted No
Claire CARRERE-GODEBOUT Union de la gauche Eure - Evreux-2 Not contacted No
Jean BERKANI Union de la gauche Eure - Evreux-3 Not contacted No
Anne MANSOURET Union de la gauche Eure - Evreux-3 Not contacted No
Catherine MEULIEN Union de la gauche Eure - Gaillon Not contacted Elected No
Jean-Luc RECHER Union de la gauche Eure - Gaillon Not contacted Elected No
Michel CARDET Union de la gauche Eure - Gisors Not contacted No
Isabelle FICHET-BOYLE Union de la gauche Eure - Gisors Not contacted No
Leslie CLERET Union de la gauche Eure - Louviers Not contacted No
Patrice YUNG Union de la gauche Eure - Louviers Not contacted No
Françoise HUYGHE Union de la gauche Eure - Le Neubourg Not contacted No
Jean-Jacques LEBRETON Union de la gauche Eure - Le Neubourg Not contacted No
Francis COUREL Union de la gauche Eure - Pont-Audemer Not contacted Elected No
Marie-Claire HAKI Union de la gauche Eure - Pont-Audemer Not contacted Elected No
Richard JACQUET Union de la gauche Eure - Pont-de-l'Arche Not contacted No
Michèle LECESNE Union de la gauche Eure - Pont-de-l'Arche Not contacted No
Patrice ADAM Union de la gauche Eure - Romilly-sur-Andelle Not contacted No
Dominique CHEMIN Union de la gauche Eure - Romilly-sur-Andelle Not contacted No
Jean-Jacques COQUELET Union de la gauche Eure - Val-de-Reuil Not contacted Elected No
Janick LEGER Union de la gauche Eure - Val-de-Reuil Not contacted Elected No
Hélène SEGURA Union de la gauche Eure - Vernon Not contacted No
Gabriel SINO Union de la gauche Eure - Vernon Not contacted No
Michèle SIMONIN Union de la gauche Eure-et-Loir - Châteaudun Not contacted Finalist No
Fabien VERDIER Union de la gauche Eure-et-Loir - Châteaudun Not contacted Finalist No
Jean-Yves CHAPELET Union de la gauche Gard - Bagnols-sur-Cèze Not contacted No
Emmanuelle CREPIEUX Union de la gauche Gard - Bagnols-sur-Cèze Not contacted No
Digma ALBA-RODIER Union de la gauche Gard - Marguerittes Not contacted No
Delio SANCHEZ Union de la gauche Gard - Marguerittes Not contacted No
Gilles BLANC Union de la gauche Gard - Nîmes-3 Not contacted No
Sibylle JANNEKEYN Union de la gauche Gard - Nîmes-3 Not contacted No
Daniel ANIORT Union de la gauche Gard - Saint-Gilles Not contacted Finalist No
Marjorie ENJELVIN Union de la gauche Gard - Saint-Gilles Not contacted Finalist No
Denis BOUAD Union de la gauche Gard - Uzès Not contacted Elected No
Bérengère NOGUIER Union de la gauche Gard - Uzès Not contacted Elected No
Nadine AURAY Union de la gauche Gard - Villeneuve-lès-Avignon Not contacted No
Florent LEMONT Union de la gauche Gard - Villeneuve-lès-Avignon Not contacted No
Charlette BOUÉ Union de la gauche Gers - Fleurance-Lomagne Not contacted Elected No
Bernard GENDRE Union de la gauche Gers - Fleurance-Lomagne Not contacted Elected No
Marie-Christine CLAIR Union de la gauche Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted Finalist No
Gérard PAUL Union de la gauche Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted Finalist No
Francis DUPOUEY Union de la gauche Gers - Mirande-Astarac Not contacted Elected No
Céline SALLES Union de la gauche Gers - Mirande-Astarac Not contacted Elected No
Nathalie BARROUILLET Union de la gauche Gers - Pardiac-Rivière-Basse Not contacted Elected No
Gérard CASTET Union de la gauche Gers - Pardiac-Rivière-Basse Not contacted Elected No
Jean-Pierre COT Union de la gauche Gers - Val-De-Save Not contacted Elected No
Yvette RIBES Union de la gauche Gers - Val-De-Save Not contacted Elected No
Marc LUSIGNAN Union de la gauche Gironde - Andernos-les-Bains Not contacted Finalist No
Claire SOMBRUN Union de la gauche Gironde - Andernos-les-Bains Not contacted Finalist No
Clara AZEVEDO Union de la gauche Gironde - Bordeaux-1 Not contacted Elected No
Matthieu ROUVEYRE Union de la gauche Gironde - Bordeaux-1 Not contacted Elected No
Pascale BOUSQUET-PITT Union de la gauche Gironde - Bordeaux-3 Not contacted No
Hubert TORTES SAINT JAMMES Union de la gauche Gironde - Bordeaux-3 Not contacted No
Guillaume BOURROUILH-PARÈGE Union de la gauche Gironde - Le Bouscat Not contacted Finalist No
Anne-Céline POUGET-ROCHARD Union de la gauche Gironde - Le Bouscat Not contacted Finalist No
Jean-Marie DARMIAN Union de la gauche Gironde - Créon Not contacted Elected No
Anne-Laure FABRE-NADLER Union de la gauche Gironde - Créon Not contacted Elected No
Marie-Claude AGULLANA Union de la gauche Gironde - L'Entre-Deux-Mers Not contacted Elected No
Guy MORENO Union de la gauche Gironde - L'Entre-Deux-Mers Not contacted Elected No
Bernard BOURNAZEAU Union de la gauche Gironde - L'Estuaire Not contacted Finalist No
Nathalie JUNIN Union de la gauche Gironde - L'Estuaire Not contacted Finalist No
Serge BAUDY Union de la gauche Gironde - Gujan-Mestras Not contacted Finalist No
Karine DESMOULIN Union de la gauche Gironde - Gujan-Mestras Not contacted Finalist No
Hervé GILLÉ Union de la gauche Gironde - Les Landes des Graves Not contacted Elected No
Sophie PIQUEMAL Union de la gauche Gironde - Les Landes des Graves Not contacted Elected No
Alain CHARRIER Union de la gauche Gironde - Mérignac-1 Not contacted Elected No
Carole GUERE Union de la gauche Gironde - Mérignac-1 Not contacted Elected No
Arnaud ARFEUILLE Union de la gauche Gironde - Mérignac-2 Not contacted Elected No
Cécile SAINT MARC Union de la gauche Gironde - Mérignac-2 Not contacted Elected No
Bernard GUIRAUD Union de la gauche Gironde - Le Nord-Médoc Not contacted Finalist No
Michelle SAINTOUT Union de la gauche Gironde - Le Nord-Médoc Not contacted Finalist No
Laure CURVALE Union de la gauche Gironde - Pessac-2 Not contacted Elected No
Sébastien SAINT-PASTEUR Union de la gauche Gironde - Pessac-2 Not contacted Elected No
Christine BOST Union de la gauche Gironde - Les Portes du Médoc Not contacted Elected No
Stéphane SAUBUSSE Union de la gauche Gironde - Les Portes du Médoc Not contacted Elected No
Anne-Laure BEDU Union de la gauche Gironde - La Presqu'île Not contacted Finalist No
Philippe GARRIGUE Union de la gauche Gironde - La Presqu'île Not contacted Finalist No
Martine JARDINÉ Union de la gauche Gironde - Villenave-d'Ornon Not contacted Elected No
Jacques RAYNAUD Union de la gauche Gironde - Villenave-d'Ornon Not contacted Elected No
Pascal BOUREAU Union de la gauche Haute-Garonne - Blagnac Not contacted Elected No
Line MALRIC Union de la gauche Haute-Garonne - Blagnac Not contacted Elected No
Bernard BAGNERIS Union de la gauche Haute-Garonne - Castanet-Tolosan Not contacted Elected No
Muriel PRUVOT Union de la gauche Haute-Garonne - Castanet-Tolosan Not contacted Elected No
Antoine BONILLA Union de la gauche Haute-Garonne - Muret Not contacted Elected No
Elisabeth SERE Union de la gauche Haute-Garonne - Muret Not contacted Elected No
Marie-Pierre BACARISSE Union de la gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Finalist No
Patrick DOUCEDE Union de la gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Finalist No
Alain FILLOLA Union de la gauche Haute-Garonne - Toulouse-10 Not contacted Finalist No
Cécile RAMOS Union de la gauche Haute-Garonne - Toulouse-10 Not contacted Finalist No
Celline GACON Union de la gauche Haute-Loire - Le Puy-en-Velay-1 Not contacted Finalist No
Grégoire POTTON Union de la gauche Haute-Loire - Le Puy-en-Velay-1 Not contacted Finalist No
Axel CAUSIN Union de la gauche Haute-Marne - Chaumont-3 Not contacted Finalist No
Yasmina EL-FAQIR Union de la gauche Haute-Marne - Chaumont-3 Not contacted Finalist No
Sylvie BAUDOT Union de la gauche Haute-Marne - Villegusien-Le-Lac Not contacted Finalist No
Sylvain TEMPLIER Union de la gauche Haute-Marne - Villegusien-Le-Lac Not contacted Finalist No
Martine FREDAIGUE-POUPON Union de la gauche Haute-Vienne - Bellac Not contacted Elected No
Stéphane VEYRIRAS Union de la gauche Haute-Vienne - Bellac Not contacted Elected No
Marc DITLECADET Union de la gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Finalist No
Mélanie PLAZANET Union de la gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Finalist No
Gilles BEGOUT Union de la gauche Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted Elected No
Gulsen YILDIRIM Union de la gauche Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted Elected No
Gérard FROMM Union de la gauche Hautes-Alpes - Briançon-2 Not contacted Elected No
Aurélie POYAU Union de la gauche Hautes-Alpes - Briançon-2 Not contacted Elected No
Joël BONNAFFOUX Union de la gauche Hautes-Alpes - Chorges Not contacted Elected No
Valérie ROSSI Union de la gauche Hautes-Alpes - Chorges Not contacted Elected No
Guy BLANC Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-1 Not contacted Finalist No
Pascale BOYER Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-1 Not contacted Finalist No
Christian GRAGLIA Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-3 Not contacted Finalist No
Danielle LANGE-MALLET Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-3 Not contacted Finalist No
Pierre-Yves LOMBARD Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-4 Not contacted Finalist No
Vanessa PICARD Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-4 Not contacted Finalist No
Pierre SCHIAZZA Union de la gauche Hautes-Alpes - Veynes Not contacted No
Laurence VINCKIER Union de la gauche Hautes-Alpes - Veynes Not contacted No
Jean-Pierre GRASSET Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Les Coteaux Not contacted Finalist No
Elene TALLIS Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Les Coteaux Not contacted Finalist No
Isabelle LOUBRADOU Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Moyen Adour Not contacted Elected No
Jean-Christian PEDEBOY Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Moyen Adour Not contacted Elected No
Maryse BEYRIE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Neste, Aure et Louron Not contacted Elected No
Michel PELIEU Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Neste, Aure et Louron Not contacted Elected No
Joëlle ABADIE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - La Vallée de l'Arros et des Baïses Not contacted Elected No
André FOURCADE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - La Vallée de l'Arros et des Baïses Not contacted Elected No
Camille LE BRIS Union de la gauche Hauts-de-Seine - Antony Not contacted No
Pierre RUFAT Union de la gauche Hauts-de-Seine - Antony Not contacted No
Sylvie DELAUNE Union de la gauche Hauts-de-Seine - Châtenay-Malabry Not contacted No
Richard VIDALENC Union de la gauche Hauts-de-Seine - Châtenay-Malabry Not contacted No
Maria COTORA Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 1 Not contacted Finalist No
Jean-Philippe ELIE Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 1 Not contacted Finalist No
Jean-André LASSERRE Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 2 Not contacted Finalist No
Corinne LEROY-BUREL Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 2 Not contacted Finalist No
Dominique CLOAREC Union de la gauche Hauts-de-Seine - Levallois-Perret Not contacted No
Guillaume DESHORS Union de la gauche Hauts-de-Seine - Levallois-Perret Not contacted No
Fabienne LANGIN Union de la gauche Hérault - Béziers-3 Not contacted Finalist No
Claude ZEMMOUR Union de la gauche Hérault - Béziers-3 Not contacted Finalist No
Brigitte NAVARRO-LAFON Union de la gauche Hérault - Mèze Not contacted No
Patrick OLOMBEL Union de la gauche Hérault - Mèze Not contacted No
Valérie CHATTON Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Bain-de-Bretagne Not contacted No
Guy RINFRAY Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Bain-de-Bretagne Not contacted No
Stéphane LENFANT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Châteaugiron Pending Finalist No
Marie-Noëlle RENAULT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Châteaugiron Pending Finalist No
Roger MORAZIN Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Guichen Not contacted Elected No
Michèle MOTEL Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Guichen Not contacted Elected No
Madeleine GUÉE Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Montauban-de-Bretagne Not contacted Finalist No
Armel JALU Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Montauban-de-Bretagne Not contacted Finalist No
Anne-Françoise COURTEILLE Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Monfort-sur-Meu Not contacted Elected No
Christophe MARTINS Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Monfort-sur-Meu Not contacted Elected No
Christine HERVÉ Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-2 Not contacted Finalist No
Michel PENHOUËT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-2 Pending Finalist No
Mélanie CHAPUIS Union de la gauche Indre - Ardentes Not contacted Elected No
Jean PETITPRETRE Union de la gauche Indre - Ardentes Not contacted Elected No
Marie-Georges FAYN-DARGENTON Union de la gauche Indre - Le Blanc Not contacted Finalist No
Alain PASQUER Union de la gauche Indre - Le Blanc Not contacted Finalist No
Daniel CALAME Union de la gauche Indre - Neuvy-Saint-Sépulchre Not contacted No
Stéphanie NOC-CHAPUT Union de la gauche Indre - Neuvy-Saint-Sépulchre Not contacted No
Carole BODIN Union de la gauche Indre - Saint-Gaultier Not contacted No
Philippe GOURLAY Union de la gauche Indre - Saint-Gaultier Not contacted No
Joël AGEORGES Union de la gauche Indre-et-Loire - Saint-Cyr-sur-Loire Not contacted Finalist No
Marie-Hélène PUIFFE Union de la gauche Indre-et-Loire - Saint-Cyr-sur-Loire Not contacted Finalist No
Jean-Luc DUTREIX Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-3 Not contacted Finalist No
Nadia HAMOUDI Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-3 Not contacted Finalist No
Nicolas GAUTREAU Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-4 Not contacted Finalist No
Fanny SIOUVILLE Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-4 Not contacted Finalist No
Julie DELABALLE Union de la gauche Isère - Bièvre Not contacted No
Jean-Pascal VIVIAN Union de la gauche Isère - Bièvre Not contacted No
Alain COTTALORDA Union de la gauche Isère - Bourgoin-Jallieu Not contacted No
Meryem YILMAZ Union de la gauche Isère - Bourgoin-Jallieu Not contacted No
Véronique GIULIVI Union de la gauche Isère - Chartreuse-Guiers Not contacted No
Serge REVEL Union de la gauche Isère - Chartreuse-Guiers Not contacted No
Jean-Yves BRENIER Union de la gauche Isère - Charvieu-Chavagneux Not contacted No
Hélène MARCHAND Union de la gauche Isère - Charvieu-Chavagneux Not contacted No
Khadra GAILLARD Union de la gauche Isère - Fontaine-Seyssinet Not contacted Elected No
Guillaume LISSY Union de la gauche Isère - Fontaine-Seyssinet Not contacted Elected No
Yannick BELLE Union de la gauche Isère - Fontaine-Vercors Not contacted Finalist No
Jackie BONNIEU-DEVALUEZ Union de la gauche Isère - Fontaine-Vercors Not contacted Finalist No
Sylviane COLUSSI Union de la gauche Isère - Le Grand Lemps Not contacted Elected No
Didier RAMBAUD Union de la gauche Isère - Le Grand Lemps Not contacted Elected No
Pascal GARCIA Union de la gauche Isère - Grenoble-1 Not contacted Finalist No
Hakima NECIB Union de la gauche Isère - Grenoble-1 Not contacted Finalist No
Christine CRIFO Union de la gauche Isère - Grenoble-2 Not contacted Elected No
Pierre RIBEAUD Union de la gauche Isère - Grenoble-2 Not contacted Elected No
Pierre ARNAUD Union de la gauche Isère - Grenoble-3 Not contacted Finalist No
Laure MASSON Union de la gauche Isère - Grenoble-3 Not contacted Finalist No
Amandine GERMAIN Union de la gauche Isère - Grenoble-4 Not contacted Elected No
Jean-Loup MACÉ Union de la gauche Isère - Grenoble-4 Not contacted Elected No
Roger COHARD Union de la gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Not contacted Finalist No
Florence GUESDON Union de la gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Not contacted Finalist No
Joëlle HUILLIER Union de la gauche Isère - L'Isle-d'Abeau Not contacted No
Cyril MARION Union de la gauche Isère - L'Isle-d'Abeau Not contacted No
Charles GALVIN Union de la gauche Isère - Matheysine-Trièves Not contacted Finalist No
Chrystel RIONDET Union de la gauche Isère - Matheysine-Trièves Not contacted Finalist No
Agnès ROLIN Union de la gauche Isère - Meylan Not contacted Finalist No
Olivier VERAN Union de la gauche Isère - Meylan Not contacted Finalist No
Bernard MICHON Union de la gauche Isère - Le Moyen Grésivaudan Not contacted Elected No
Flavie REBOTIER Union de la gauche Isère - Le Moyen Grésivaudan Not contacted Elected No
Laure QUIGNARD Union de la gauche Isère - Oisans-Romanche Not contacted Elected No
Gilles STRAPPAZZON Union de la gauche Isère - Oisans-Romanche Not contacted Elected No
Sam TOSCANO Union de la gauche Isère - Le Pont-de-Claix Not contacted No
Pascale VIROT Union de la gauche Isère - Le Pont-de-Claix Not contacted No
Mercédès DE SOUSA Union de la gauche Isère - Roussillon Not contacted No
Philippe MIGNOT Union de la gauche Isère - Roussillon Not contacted No
Françoise GERBIER Union de la gauche Isère - Saint-Martin-d'Hères Not contacted Elected No
Martine EKOUE Union de la gauche Isère - La Tour-du-Pin Not contacted No
Pascal PAYEN Union de la gauche Isère - La Tour-du-Pin Not contacted No
Amélie GIRERD Union de la gauche Isère - Tullins Not contacted Elected No
André VALLINI Union de la gauche Isère - Tullins Not contacted Elected No
Thierry AUBOYER Union de la gauche Isère - La Verpillière Not contacted No
Catherine SAUGEY Union de la gauche Isère - La Verpillière Not contacted No
Erwann BINET Union de la gauche Isère - Vienne-1 Not contacted Elected No
Carméla LO CURTO-CINO Union de la gauche Isère - Vienne-1 Not contacted Elected No
Refija BABACIC Union de la gauche Isère - Vienne-2 Not contacted No
Michel PAVON Union de la gauche Isère - Vienne-2 Not contacted No
Jean-François GAUJOUR Union de la gauche Isère - Voiron Not contacted Finalist No
Johanne VIAL Union de la gauche Isère - Voiron Not contacted Finalist No
Norbert MAIRE Union de la gauche Jura - Arbois Pending Finalist No
Claudine ROUEFF Union de la gauche Jura - Arbois Pending Finalist No
Françoise BARTHOULOT Union de la gauche Jura - Dole 2 Pending Elected No
Michel GINIÈS Union de la gauche Jura - Dole 2 Pending Elected No
Viviane LUTZ EPOUSE FERRARI Union de la gauche Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending Finalist No
Christophe PERNY Union de la gauche Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending Finalist No
Virginie GOBALOU Union de la gauche La Réunion - Saint-Pierre-2 Not contacted Finalist No
Nazir VALY Union de la gauche La Réunion - Saint-Pierre-2 Not contacted Finalist No
Rachel DURQUETY Union de la gauche Landes - Orthe et Arrigans Not contacted Elected No
Yves LAHOUN Union de la gauche Landes - Orthe et Arrigans Not contacted Elected No
Gilles CLÉMENT Union de la gauche Loir-et-Cher - Chambord Not contacted Elected No
Patricia HANNON Union de la gauche Loir-et-Cher - Chambord Not contacted Elected No
Brigitte DUMOULIN Union de la gauche Loire - Roanne-1 Not contacted Elected No
Jean-Jacques LADET Union de la gauche Loire - Roanne-1 Not contacted Elected No
Zahra BENCHARIF Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-1 Not contacted Finalist No
Yann SACCUCCI Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-1 Not contacted Finalist No
Marie-Michelle VIALLETON Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-5 Not contacted Elected No
Claire TRAMIER Union de la gauche Loire-Atlantique - Blain Not contacted Elected No
Marcel VERGER Union de la gauche Loire-Atlantique - Blain Not contacted Elected No
Chantal LEDUC-BOUCHAUD Union de la gauche Loire-Atlantique - Saint-Brevin-les-Pins Pending Finalist No
Pascal PRAS Union de la gauche Loire-Atlantique - Saint-Brevin-les-Pins Pending Finalist No
Anne BESNIER Union de la gauche Loiret - Châteauneuf-sur-Loire Not contacted Finalist No
Nicolas CHARNELET Union de la gauche Loiret - Châteauneuf-sur-Loire Not contacted Finalist No
Michèle BARDOT Union de la gauche Loiret - La Ferté-Saint-Aubin Not contacted Finalist No
Emmanuel FOURNIER Union de la gauche Loiret - La Ferté-Saint-Aubin Not contacted Finalist No
Michel BREFFY Union de la gauche Loiret - Fleury-les-Aubrais Not contacted Elected No
Marie-Agnès COURROY Union de la gauche Loiret - Fleury-les-Aubrais Not contacted Elected No
Denis GODEAU Union de la gauche Loiret - Lorris Not contacted No
Danielle HURÉ Union de la gauche Loiret - Lorris Not contacted No
Nadine BOCQUET Union de la gauche Loiret - Malesherbes Not contacted No
Emmanuel DUPUIS Union de la gauche Loiret - Malesherbes Not contacted No
Moïsette CROSNIER Union de la gauche Loiret - Meung-sur-Loire Not contacted No
David JACQUET Union de la gauche Loiret - Meung-sur-Loire Not contacted No
Christophe BELABBES Union de la gauche Loiret - Montargis Not contacted No
Véronique DESCHAMPS Union de la gauche Loiret - Montargis Not contacted No
Sophie LORENZI Union de la gauche Loiret - Orléans-1 Not contacted Finalist No
Philippe RABIER Union de la gauche Loiret - Orléans-1 Not contacted Finalist No
Michel BRARD Union de la gauche Loiret - Orléans-2 Not contacted Finalist No
Ghislaine KOUNOWSKI Union de la gauche Loiret - Orléans-2 Not contacted Finalist No
Jérôme BORNET Union de la gauche Loiret - Orléans-3 Not contacted No
Patricia FLOUEST Union de la gauche Loiret - Orléans-3 Not contacted No
Baptiste CHAPUIS Union de la gauche Loiret - Orléans-4 Not contacted Finalist No
Estelle TOUZIN Union de la gauche Loiret - Orléans-4 Not contacted Finalist No
Vanessa BAUDAT-SLIMANI Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-Braye Not contacted Elected No
Thierry SOLER Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-Braye Not contacted Elected No
Christophe CHAILLOU Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-la-Ruelle Not contacted Elected No
Hélène LORME Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-la-Ruelle Not contacted Elected No
Vincent BOUILLAGUET Union de la gauche Lot - Cahors-3 Not contacted Elected No
Nelly GINESTET Union de la gauche Lot - Cahors-3 Not contacted Elected No
Guillaume BALDY Union de la gauche Lot - Figeac-2 Not contacted Elected No
Nicole PAULO Union de la gauche Lot - Figeac-2 Not contacted Elected No
Jean-Claude BESSOU Union de la gauche Lot - Marches du Sud-Quercy Not contacted Elected No
Catherine MARLAS Union de la gauche Lot - Marches du Sud-Quercy Not contacted Elected No
Serge BLADINIERES Union de la gauche Lot - Puy-l'Evêque Not contacted Elected No
Véronique CHASSAIN Union de la gauche Lot - Puy-l'Evêque Not contacted Elected No
Dominique BIZAT Union de la gauche Lot - Saint-Céré Not contacted Elected No
Olivier DESBORDES Union de la gauche Lot - Saint-Céré Not contacted Elected No
Brigitte BARAILLES Union de la gauche Lot-et-Garonne - agen 4 Not contacted Finalist No
Jean-Louis MATEOS Union de la gauche Lot-et-Garonne - agen 4 Not contacted Finalist No
Jean-Claude CHAZAL Union de la gauche Lozère - Grandrieu Not contacted Finalist No
Monique GUIGON-BOULLOT Union de la gauche Lozère - Grandrieu Not contacted Finalist No
Régine BOURGADE Union de la gauche Lozère - Mende-1 Not contacted Elected No
Laurent SUAU Union de la gauche Lozère - Mende-1 Not contacted Elected No
Daniel PETIT Union de la gauche Maine-et-Loire - Beaupréau Not contacted No
Cécile TAMPREAU Union de la gauche Maine-et-Loire - Beaupréau Not contacted No
Christelle JANNEAU Union de la gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted Finalist No
Martial RUPPERT Union de la gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted Finalist No
Bruno CHEPTOU Union de la gauche Maine-et-Loire - Doué-la-Fontaine Not contacted Elected No
Jocelyne MARTIN Union de la gauche Maine-et-Loire - Doué-la-Fontaine Not contacted Elected No
David CARON Union de la gauche Maine-et-Loire - Saint-Macaire-en-Mauges Not contacted Finalist No
Lydie COUPRI Union de la gauche Maine-et-Loire - Saint-Macaire-en-Mauges Not contacted Finalist No
Jackie GOULET Union de la gauche Maine-et-Loire - Saumur Not contacted Finalist No
Géraldine LE COZ Union de la gauche Maine-et-Loire - Saumur Not contacted Finalist No
Olivier HUNAULT Union de la gauche Maine-et-Loire - Tiercé Not contacted No
Claudie LANDELLE-BANEVITCH Union de la gauche Maine-et-Loire - Tiercé Not contacted No
Daniel JAMOIS Union de la gauche Mayenne - Azé Not contacted No
Marie-Noëlle TRIBONDEAU Union de la gauche Mayenne - Azé Not contacted No
Jean-Louis MALASSENET Union de la gauche Mayenne - Bonchamp-lès-Laval Not contacted Finalist No
Marie-Odile ROUXEL Union de la gauche Mayenne - Bonchamp-lès-Laval Not contacted Finalist No
Maryline BUGGIN Union de la gauche Mayenne - Château-Gontier Not contacted Finalist No
Yannick LEDROIT Union de la gauche Mayenne - Château-Gontier Not contacted Finalist No
Monique COLLET Union de la gauche Mayenne - Cossé-le-Vivien Not contacted No
Rachid TIJANE Union de la gauche Mayenne - Cossé-le-Vivien Not contacted No
Christian QUINTON Union de la gauche Mayenne - Ernée Not contacted No
Christiane RAULIN Union de la gauche Mayenne - Ernée Not contacted No
Nathalie CHARDRON Union de la gauche Mayenne - Evron Not contacted No
Jean-Luc MESSAGUE Union de la gauche Mayenne - Evron Not contacted No
Jean-Christophe BOYER Union de la gauche Mayenne - Laval-1 Not contacted Finalist No
Simone TOUCHARD Union de la gauche Mayenne - Laval-1 Not contacted Finalist No
Gisèle CHAUVEAU Union de la gauche Mayenne - Laval-2 Not contacted Finalist No
Guillaume GAROT Union de la gauche Mayenne - Laval-3 Not contacted Elected No
Fabienne GERMERIE Union de la gauche Mayenne - Laval-3 Not contacted Elected No
Andrée GAUDOIN Union de la gauche Mayenne - Loiron Not contacted Finalist No
Michel ROSE Union de la gauche Mayenne - Loiron Not contacted Finalist No
Michel ANGOT Union de la gauche Mayenne - Mayenne Not contacted Finalist No
Pascaline LEBLANC Union de la gauche Mayenne - Mayenne Not contacted Finalist No
Nathalie BRUNEAU Union de la gauche Mayenne - Meslay-du-Maine Not contacted No
Jean-Pierre OLIVIER Union de la gauche Mayenne - Meslay-du-Maine Not contacted No
Flora GRUAU Union de la gauche Mayenne - Saint-Berthevin Not contacted No
Daniel GUHERY Union de la gauche Mayenne - Saint-Berthevin Not contacted No
Isabelle GEORGEON Union de la gauche Mayenne - Villaines-la-Juhel Not contacted No
Michel NEVEU Union de la gauche Mayenne - Villaines-la-Juhel Not contacted No
Catherine BOURSIER Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Entre Seille et Meurthe Not contacted Elected No
Antony CAPS Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Entre Seille et Meurthe Not contacted Elected No
Marie-Christine BASTIEN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Grand Couronné Not contacted Finalist No
Landry RICHARD Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Grand Couronné Not contacted Finalist No
Grégory GRANDJEAN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-1 Not contacted Finalist No
Marie-Neige HOUCHARD Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-1 Not contacted Finalist No
Barbara SARDE Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-2 Not contacted Finalist No
Christophe SONREL Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-2 Not contacted Finalist No
Nicole CREUSOT Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted Elected No
Frédéric MAGUIN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted Elected No
Daniel MATERGIA Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Pays de Briey Not contacted No
Fabienne REINBOLT Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Pays de Briey Not contacted No
Martine GUILLAS Union de la gauche Morbihan - Auray Not contacted Finalist No
Guy ROUSSEL Union de la gauche Morbihan - Auray Not contacted Finalist No
Renée COURTEL Union de la gauche Morbihan - Gourin Not contacted No
Serge MOELO Union de la gauche Morbihan - Gourin Not contacted No
Gwénaëlle COHIC Union de la gauche Morbihan - Hennebont Not contacted Finalist No
Jacques LEMERLE Union de la gauche Morbihan - Hennebont Not contacted Finalist No
Bruno BLANCHARD Union de la gauche Morbihan - Lorient -1 Not contacted Elected No
Karine RIGOLE Union de la gauche Morbihan - Lorient -1 Not contacted Elected No
Gaëlle LE STRADIC Union de la gauche Morbihan - Lorient -2 Not contacted Elected No
Laurent TONNERRE Union de la gauche Morbihan - Lorient -2 Not contacted Elected No
Nicole LE PEIH Union de la gauche Morbihan - Pontivy Not contacted Finalist No
Christophe MARCHAND Union de la gauche Morbihan - Pontivy Not contacted Finalist No
Monique DANION Union de la gauche Morbihan - Questembert Not contacted Finalist No
Patrice LE PENHUIZIC Union de la gauche Morbihan - Questembert Not contacted Finalist No
Marc LE GAL Union de la gauche Morbihan - Vannes -1 Not contacted Finalist No
Loïc LE TRIONNAIRE Union de la gauche Morbihan - Vannes -2 Not contacted Finalist No
Dominique PIRIO Union de la gauche Morbihan - Vannes -2 Not contacted Finalist No
Annaïck DUBOS-OLIVIER Union de la gauche Morbihan - Vannes -3 Not contacted Finalist No
Thierry EVENO Union de la gauche Morbihan - Vannes -3 Not contacted Finalist No
Barbara GROSS Union de la gauche Moselle - Sarralbe Not contacted No
Gilbert POIROT Union de la gauche Moselle - Sarralbe Not contacted No
Isabelle FERNANDEZ Union de la gauche Nord - Grande-Synthe Not contacted Elected No
Bertrand RINGOT Union de la gauche Nord - Grande-Synthe Not contacted Elected No
Christine LAURENT Union de la gauche Nord - Valenciennes Not contacted No
Laurent RIGAL Union de la gauche Nord - Valenciennes Not contacted No
Didier MANIER Union de la gauche Nord - Villeneuve d'Ascq Not contacted Elected No
Françoise MARTIN Union de la gauche Nord - Villeneuve d'Ascq Not contacted Elected No
Stéphanie PRIOU Union de la gauche Oise - Beauvais-1 Not contacted No
Thibaud VIGUIER Union de la gauche Oise - Beauvais-1 Not contacted No
Jean-Louis AUBRY Union de la gauche Oise - Beauvais-2 Not contacted No
Sylvie HOUSSIN Union de la gauche Oise - Beauvais-2 Not contacted No
Pierre-Etienne BOUCHET Union de la gauche Oise - Chantilly Not contacted No
Marie-Mercédès VINUESA Union de la gauche Oise - Chantilly Not contacted No
Francine PATOUX Union de la gauche Oise - Chaumont-en-Vexin Not contacted No
Olivier WEISS Union de la gauche Oise - Chaumont-en-Vexin Not contacted No
Valérie MENN Union de la gauche Oise - Clermont Not contacted Finalist No
André VANTOMME Union de la gauche Oise - Clermont Not contacted Finalist No
Xavier GERARD Union de la gauche Oise - Compiègne-1 Not contacted No
Dilvin YUKSEL Union de la gauche Oise - Compiègne-1 Not contacted No
Bertrand BRASSENS Union de la gauche Oise - Compiègne-2 Not contacted No
Pascaline CARON Union de la gauche Oise - Compiègne-2 Not contacted No
Dominique LAVALETTE Union de la gauche Oise - Creil Not contacted Elected No
Jean-Claude VILLEMAIN Union de la gauche Oise - Creil Not contacted Elected No
Jérôme FURET Union de la gauche Oise - Crépy-en-Valois Not contacted Finalist No
Marie-Pierre WITCZAK Union de la gauche Oise - Crépy-en-Valois Not contacted Finalist No
Isabelle GRANGER Union de la gauche Oise - Estrées-Saint-Denis Not contacted No
Charles POUPLIN Union de la gauche Oise - Estrées-Saint-Denis Not contacted No
Marie DUBUT Union de la gauche Oise - Grandvilliers Not contacted No
Roseline PINEL Union de la gauche Oise - Grandvilliers Not contacted No
Ilham ALET Union de la gauche Oise - Méru Not contacted Elected No
Gérard AUGER Union de la gauche Oise - Méru Not contacted Elected No
Barbara MLYNARCZYK Union de la gauche Oise - Montataire Not contacted No
Azide RAZACK Union de la gauche Oise - Montataire Not contacted No
Anne-Claire DELAFONTAINE Union de la gauche Oise - Mouy Not contacted Finalist No
Yves ROME Union de la gauche Oise - Mouy Not contacted Finalist No
Jean-Paul DOUET Union de la gauche Oise - Nanteuil-le-Haudouin Not contacted No
Florence HOUSIEAUX Union de la gauche Oise - Nanteuil-le-Haudouin Not contacted No
Florence OGER-LEFEVRE Union de la gauche Oise - Nogent-sur-Oise Not contacted No
Gérard WEYN Union de la gauche Oise - Nogent-sur-Oise Not contacted No
Patrick DEGUISE Union de la gauche Oise - Noyon Not contacted Finalist No
Caroline DUQUENNE-HORC Union de la gauche Oise - Noyon Not contacted Finalist No
Michel DELMAS Union de la gauche Oise - Pont-Sainte-Maxence Not contacted No
Stéphanie LOZANO Union de la gauche Oise - Pont-Sainte-Maxence Not contacted No
Josiane BAECKELANDT Union de la gauche Oise - Saint-Just-en-Chaussée Not contacted No
Patrick TACET Union de la gauche Oise - Saint-Just-en-Chaussée Not contacted No
Jean-Marc BARON Union de la gauche Oise - Senlis Not contacted No
Pascale MATHIAULT Union de la gauche Oise - Senlis Not contacted No
Thierry FRAU Union de la gauche Oise - Thourotte Not contacted No
Angela OSTER Union de la gauche Oise - Thourotte Not contacted No
Brigitte GASSEAU Union de la gauche Orne - Argentan-1 Not contacted Elected No
Frédéric LEVEILLÉ Union de la gauche Orne - Argentan-1 Not contacted Elected No
Béatrice FLEURISSON Union de la gauche Orne - Bagnoles-de-l'Orne Not contacted No
Vincent KREMER-GENIN Union de la gauche Orne - Bagnoles-de-l'Orne Not contacted No
Kévin BODÉ Union de la gauche Orne - Damigny Not contacted Finalist No
Dominique LEQUILERIER-MALLET Union de la gauche Orne - Damigny Not contacted Finalist No
Chantal JOURDAN Union de la gauche Orne - Domfront Not contacted No
Michel LHOMER Union de la gauche Orne - Domfront Not contacted No
José COLLADO Union de la gauche Orne - La Ferté-Macé Not contacted Elected No
Brigitte VIARMÉ Union de la gauche Orne - La Ferté-Macé Not contacted Elected No
Béatrice GUYOT Union de la gauche Orne - Flers-1 Not contacted Elected No
Lori HELLOCO Union de la gauche Orne - Flers-1 Not contacted Elected No
Irène COJEAN Union de la gauche Orne - Flers-2 Not contacted Elected No
Gérard COLIN Union de la gauche Orne - Flers-2 Not contacted Elected No
Annie HANACHI Union de la gauche Orne - Magny-le-Désert Not contacted Finalist No
Vincent VERON Union de la gauche Orne - Magny-le-Désert Not contacted Finalist No
Bertrand ALEXANDRE Union de la gauche Pas-de-Calais - Arras-1 Not contacted Finalist No
Françoise ROSSIGNOL Union de la gauche Pas-de-Calais - Arras-1 Not contacted Finalist No
Yann DESAULTY Union de la gauche Pas-de-Calais - Avesnes-Le-Comte Not contacted Finalist No
Lysiane PREVOST Union de la gauche Pas-de-Calais - Avesnes-Le-Comte Not contacted Finalist No
Gérard RATYNSKA Union de la gauche Pas-de-Calais - Berck Not contacted No
Laurence STALHBERGER Union de la gauche Pas-de-Calais - Berck Not contacted No
Alain DELANNOY Union de la gauche Pas-de-Calais - Béthune Not contacted Elected No
Nathalie DELBART Union de la gauche Pas-de-Calais - Béthune Not contacted Elected No
Bernard CAILLIAU Union de la gauche Pas-de-Calais - Bruay-La-Buissière Not contacted Elected No
Isabelle LEVENT Union de la gauche Pas-de-Calais - Bruay-La-Buissière Not contacted Elected No
Guy ALLEMAND Union de la gauche Pas-de-Calais - Calais-1 Not contacted No
Virginie QUENEZ Union de la gauche Pas-de-Calais - Calais-1 Not contacted No
Marcel LEVAILLANT Union de la gauche Pas-de-Calais - Calais-3 Not contacted No
Sabine MILLE Union de la gauche Pas-de-Calais - Calais-3 Not contacted No
Odette DURIEZ Union de la gauche Pas-de-Calais - Douvrin Not contacted Elected No
Frédéric WALLET Union de la gauche Pas-de-Calais - Douvrin Not contacted Elected No
Fanny BENOIT Union de la gauche Pas-de-Calais - Etaples Not contacted No
Stéphane SAGNIER Union de la gauche Pas-de-Calais - Etaples Not contacted No
Valérie DELVALLEZ Union de la gauche Pas-de-Calais - Harnes Not contacted No
Philippe DUQUESNOY Union de la gauche Pas-de-Calais - Harnes Not contacted No
Laurent DUPORGE Union de la gauche Pas-de-Calais - Liévin Not contacted Elected No
Évelyne NACHEL Union de la gauche Pas-de-Calais - Liévin Not contacted Elected No
Michel DAGBERT Union de la gauche Pas-de-Calais - Noeux-Les-Mines Not contacted Elected No
Karine GAUTHIER Union de la gauche Pas-de-Calais - Noeux-Les-Mines Not contacted Elected No
Bertrand PETIT Union de la gauche Pas-de-Calais - Saint-Omer Not contacted Elected No
Sophie WAROT-LEMAIRE Union de la gauche Pas-de-Calais - Saint-Omer Not contacted Elected No
Martine LEBLANC Union de la gauche Pas-de-Calais - Saint-Pol-Sur-Ternoise Not contacted Finalist No
Mickaël POILLION Union de la gauche Pas-de-Calais - Saint-Pol-Sur-Ternoise Not contacted Finalist No
Claude BOILON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Aigueperse Not contacted Elected No
Catherine CUZIN Union de la gauche Puy-de-Dôme - Aigueperse Not contacted Elected No
Jean-Claude DAURAT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Ambert Pending No
Michèle LAURENT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Ambert Pending No
Eric EGLI Union de la gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Not contacted Finalist No
Dominique MOLLE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Not contacted Finalist No
Martine MALTERRE-PUYFOULHOUX Union de la gauche Puy-de-Dôme - Billom Not contacted No
François RUDEL Union de la gauche Puy-de-Dôme - Billom Not contacted No
Nicole ESBELIN Union de la gauche Puy-de-Dôme - Brassac-les-Mines Not contacted Elected No
Bernard SAUVADE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Brassac-les-Mines Not contacted Elected No
Corinne ACHERIAUX Union de la gauche Puy-de-Dôme - Cébazat Not contacted Finalist No
Philippe DELIGNE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Cébazat Not contacted Finalist No
Helene RIBEAUDEAU Union de la gauche Puy-de-Dôme - Chamalières Not contacted No
Clément VOLDOIRE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Chamalières Not contacted No
Valérie BERNARD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-1 Not contacted Elected No
Alexandre POURCHON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-1 Not contacted Elected No
Pierre DANEL Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-3 Not contacted Elected No
Sylvie MAISONNET Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-3 Not contacted Elected No
Damien BALDY Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-4 Not contacted Elected No
Dominique BRIAT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-4 Not contacted Elected No
Jean-Yves GOUTTEBEL Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-5 Not contacted Elected No
Elise SERIN Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-5 Not contacted Elected No
Nadine DEAT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-6 Not contacted Elected No
Patrick RAYNAUD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-6 Not contacted Elected No
Bertrand PASCIUTO Union de la gauche Puy-de-Dôme - Cournon-d'Auvergne Not contacted Elected No
Monique POUILLE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Cournon-d'Auvergne Not contacted Elected No
Serge PICHOT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Gerzat Not contacted Elected No
Emilie VALLEE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Gerzat Not contacted Elected No
Florent MONEYRON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Lezoux Not contacted Elected No
Monique ROUGIER Union de la gauche Puy-de-Dôme - Lezoux Not contacted Elected No
Caroline DALET Union de la gauche Puy-de-Dôme - Maringues Not contacted Elected No
Eric GOLD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Maringues Not contacted Elected No
Pascal PIGOT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Les-Martres-de-Veyre Not contacted Elected No
Bernadette TROQUET Union de la gauche Puy-de-Dôme - Les-Martres-de-Veyre Not contacted Elected No
Jean-Luc COUPAT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Les Monts du Livradois Not contacted Elected No
Dominique GIRON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Les Monts du Livradois Not contacted Elected No
Jean-François CARRIOT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Orcines Not contacted No
Pierrette VIEL Union de la gauche Puy-de-Dôme - Orcines Not contacted No
Gérard BETENFELD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Pont-du-Château Not contacted Elected No
Nathalie CARDONA Union de la gauche Puy-de-Dôme - Pont-du-Château Not contacted Elected No
Dominique BOSSE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Riom Not contacted Finalist No
Stéphane FRIAUD Union de la gauche Puy-de-Dôme - Riom Not contacted Finalist No
Pierrette DAFFIX-RAY Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Eloy-les-Mines Not contacted Elected No
Laurent DUMAS Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Eloy-les-Mines Not contacted Elected No
Jacqueline MAZERON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Georges-de-Mons Not contacted Finalist No
Jean-Paul POUZADOUX Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Georges-de-Mons Not contacted Finalist No
Martine BARRIER Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Ours Not contacted No
Laurent BATTUT Union de la gauche Puy-de-Dôme - Saint-Ours Not contacted No
Elisabeth CROZET Union de la gauche Puy-de-Dôme - Le Sancy Not contacted Elected No
Lionel GAY Union de la gauche Puy-de-Dôme - Le Sancy Not contacted Elected No
Olivier CHAMBON Union de la gauche Puy-de-Dôme - Thiers Not contacted Elected No
Annie CHEVALDONNE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Thiers Not contacted Elected No
Antoine DESFORGES Union de la gauche Puy-de-Dôme - Vic-le-Comte Not contacted Elected No
Jeanne ESPINASSE Union de la gauche Puy-de-Dôme - Vic-le-Comte Not contacted Elected No
Mokrane OUKHEMANOU Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Bayonne-1 Not contacted Finalist No
Sandra PEREIRA Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Bayonne-1 Not contacted Finalist No
Ghislaine HAYE Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Biarritz Not contacted Finalist No
Guy LAFITE Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Biarritz Not contacted Finalist No
Kotte ECENARRO Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Hendaye-Côte Basque-Sud Not contacted Elected No
Chantal KEHRIG COTTENCON Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Hendaye-Côte Basque-Sud Not contacted Elected No
Eric BOILEAU Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Nive-Adour Not contacted No
Catherine DAUBAS Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Nive-Adour Not contacted No
Catherine LALANNE Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Ouzom, Gave et Rives du Neez Not contacted No
Eugène REINBERGER Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Ouzom, Gave et Rives du Neez Not contacted No
Jean-François MAISON Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-2 Not contacted Finalist No
Stéphanie PATERNOTTE Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-2 Not contacted Finalist No
Marie-Christine BLEIKER Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Ustaritz-Vallées de Nive et Nivelle Not contacted No
Joël DI FABIO Union de la gauche Pyrénées-Atlantiques - Ustaritz-Vallées de Nive et Nivelle Not contacted No
René OLIVE Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Les Aspres Not contacted Elected No
Edith PUGNET Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Les Aspres Not contacted Elected No
Alain LEVRAULT Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Côte Sableuse Not contacted No
Nadine PONS Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Côte Sableuse Not contacted No
Gérard DOZ Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Perpignan 1 Not contacted No
Nicole GASPON Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Perpignan 1 Not contacted No
Raymond BONNET Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Perpignan 2 Not contacted No
Sarah MARTIN Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Perpignan 2 Not contacted No
Nicolas GARCIA Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Plaine d'Illibéris Not contacted Elected No
Marie-Pierre SADOURNY Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Plaine d'Illibéris Not contacted Elected No
Priscilla BEAUCLAIR Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Le Ribéral Not contacted No
François FIGUERAS Union de la gauche Pyrénées-Orientales - Le Ribéral Not contacted No
Lola BEUZE Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Vallée de l'Agly Not contacted Elected No
Charles CHIVILO Union de la gauche Pyrénées-Orientales - La Vallée de l'Agly Not contacted Elected No
Dominique BASDEVANT Union de la gauche Saône-et-Loire - Autun-1 Not contacted No
Ghislaine COLOMBO Union de la gauche Saône-et-Loire - Autun-1 Not contacted No
Claudette BRUNET-LECHENAULT Union de la gauche Saône-et-Loire - Chagny Not contacted Elected No
Jean-Christophe DESCIEUX Union de la gauche Saône-et-Loire - Chagny Not contacted Elected No
Jean-Luc FONTERAY Union de la gauche Saône-et-Loire - Cluny Not contacted Elected No
Elisabeth LEMONON Union de la gauche Saône-et-Loire - Cluny Not contacted Elected No
Laurence BORSOI Union de la gauche Saône-et-Loire - Le Creusot-1 Not contacted Elected No
Bernard DURAND Union de la gauche Saône-et-Loire - Le Creusot-1 Not contacted Elected No
Frédéric CANNARD Union de la gauche Saône-et-Loire - Cuiseaux Not contacted Elected No
Sylvie CHAMBRIAT Union de la gauche Saône-et-Loire - Cuiseaux Not contacted Elected No
Philomène BACCOT Union de la gauche Saône-et-Loire - Digoin Not contacted Finalist No
Jean-Paul DRAPIER Union de la gauche Saône-et-Loire - Digoin Not contacted Finalist No
Jean-Paul DICONNE Union de la gauche Saône-et-Loire - Gergy Not contacted Elected No
Violaine GILLET Union de la gauche Saône-et-Loire - Gergy Not contacted Elected No
Chantal GIEN Union de la gauche Saône-et-Loire - Gueugnon Not contacted Elected No
Dominique LOTTE Union de la gauche Saône-et-Loire - Gueugnon Not contacted Elected No
Catherine FARGEOT Union de la gauche Saône-et-Loire - Hurigny Not contacted Elected No
André PEULET Union de la gauche Saône-et-Loire - Hurigny Not contacted Elected No
Marie-Lise GRAZIA Union de la gauche Saône-et-Loire - Montceau-les-Mines Not contacted Finalist No
Laurent SELVEZ Union de la gauche Saône-et-Loire - Montceau-les-Mines Not contacted Finalist No
Jocelyne EUVRARD Union de la gauche Saône-et-Loire - Pierre-de-Bresse Not contacted Finalist No
Denis LAMARD Union de la gauche Saône-et-Loire - Pierre-de-Bresse Not contacted Finalist No
Christine LOUVEL Union de la gauche Saône-et-Loire - Saint-Remy Not contacted Elected No
Fernand RENAULT Union de la gauche Saône-et-Loire - Saint-Remy Not contacted Elected No
Sylvain BACHELEY Union de la gauche Sarthe - Changé Not contacted Finalist No
Martine RENAUT Union de la gauche Sarthe - Changé Not contacted Finalist No
Willy JOURDAIN Union de la gauche Sarthe - Ecommoy Not contacted No
Jocelyne VASSEUR Union de la gauche Sarthe - Ecommoy Not contacted No
Marie Paule CAVRET Union de la gauche Sarthe - La Ferté-Bernard Not contacted No
Jean-Clovis POUNGUI Union de la gauche Sarthe - La Ferté-Bernard Not contacted No
Nadine GRELET-CERTENAIS Union de la gauche Sarthe - La Flèche Not contacted Elected No
Laurent HUBERT Union de la gauche Sarthe - La Flèche Not contacted Elected No
Dominique AMIARD Union de la gauche Sarthe - Loué Not contacted No
Stéphanie PLOUCHART Union de la gauche Sarthe - Loué Not contacted No
Jean-Claude BOIZIAU Union de la gauche Sarthe - Le Lude Not contacted Finalist No
Carine MÉNAGE Union de la gauche Sarthe - Le Lude Not contacted Finalist No
Malika BELAIDI Union de la gauche Sarthe - Mamers Not contacted No
Jean HAVAS Union de la gauche Sarthe - Mamers Not contacted No
Mélina ELSHOUD Union de la gauche Sarthe - Le Mans-2 Not contacted Elected No
Eric MARCHAND Union de la gauche Sarthe - Le Mans-2 Not contacted Elected No
Yves CALIPPE Union de la gauche Sarthe - Le Mans-5 Not contacted Elected No
Jacqueline PEDOYA Union de la gauche Sarthe - Le Mans-5 Not contacted Elected No
Blandine AFFAGARD Union de la gauche Sarthe - Sillé-le-Guillaume Not contacted No
Jean-Paul ROULAND Union de la gauche Sarthe - Sillé-le-Guillaume Not contacted No
Jacky LAPLACE Union de la gauche Seine-et-Marne - Melun Not contacted No
Céline ROMAIN Union de la gauche Seine-et-Marne - Melun Not contacted No
Anthony GRATACOS Union de la gauche Seine-et-Marne - Mitry-Mory Not contacted No
Francine LOSBAR Union de la gauche Seine-et-Marne - Mitry-Mory Not contacted No
Marina DESCOTES-GALLI Union de la gauche Seine-et-Marne - Nangis Not contacted Finalist No
Christophe MARTINET Union de la gauche Seine-et-Marne - Nangis Not contacted Finalist No
Christophe BOUILLON Union de la gauche Seine-Maritime - Barentin Not contacted Elected No
Pierrette CANU Union de la gauche Seine-Maritime - Barentin Not contacted Elected No
Marie-Hélène BUCHON Union de la gauche Seine-Maritime - Bois-Guillaume Not contacted No
Thomas CELLIER Union de la gauche Seine-Maritime - Bois-Guillaume Not contacted No
Nicolas BEAUSSART Union de la gauche Seine-Maritime - Bolbec Not contacted No
Isabelle RIQUIER Union de la gauche Seine-Maritime - Bolbec Not contacted No
Bernard BREBION Union de la gauche Seine-Maritime - Dieppe-2 Not contacted No
Sandrine HUREL Union de la gauche Seine-Maritime - Dieppe-2 Not contacted No
Marie LE VERN Union de la gauche Seine-Maritime - Eu Not contacted Elected No
Didier REGNIER Union de la gauche Seine-Maritime - Eu Not contacted Elected No
Patrick JEANNE Union de la gauche Seine-Maritime - Fécamp Not contacted Finalist No
Maryse THEVENOT Union de la gauche Seine-Maritime - Fécamp Not contacted Finalist No
Florence LEGENDRE Union de la gauche Seine-Maritime - Gournay-en-Bray Not contacted No
Pierre TURBAN Union de la gauche Seine-Maritime - Gournay-en-Bray Not contacted No
Wasil ECHCHENNA Union de la gauche Seine-Maritime - Le Havre-3 Not contacted No
Isabelle LEVEQUE Union de la gauche Seine-Maritime - Le Havre-3 Not contacted No
Philippe CAPELLE Union de la gauche Seine-Maritime - Le Havre-6 Not contacted Finalist No
Laura FIAT Union de la gauche Seine-Maritime - Le Havre-6 Not contacted Finalist No
Céline AURY HERMIER Union de la gauche Seine-Maritime - Luneray Not contacted No
David CHANDELIER Union de la gauche Seine-Maritime - Luneray Not contacted No
Vincent DECORDE Union de la gauche Seine-Maritime - Le Mesnil-Esnard Not contacted No
Amanda LYSCENCZUK Union de la gauche Seine-Maritime - Le Mesnil-Esnard Not contacted No
Dany MINEL Union de la gauche Seine-Maritime - Neufchâtel-en-Bray Not contacted Finalist No
Armelle MOUSSE Union de la gauche Seine-Maritime - Neufchâtel-en-Bray Not contacted Finalist No
Guillaume COUTEY Union de la gauche Seine-Maritime - Notre-Dame-de-Bondeville Not contacted Elected No
Agnès LARGILLET Union de la gauche Seine-Maritime - Notre-Dame-de-Bondeville Not contacted Elected No
Martine BLONDEL Union de la gauche Seine-Maritime - Notre-Dame-de-Gravenchon Not contacted Elected No
Bastien CORITON Union de la gauche Seine-Maritime - Notre-Dame-de-Gravenchon Not contacted Elected No
Mickaël BARON Union de la gauche Seine-Maritime - Saint-Romain-de-Colbosc Not contacted No
Stéphanie KERBARH Union de la gauche Seine-Maritime - Saint-Romain-de-Colbosc Not contacted No
Catherine BAUDRY Union de la gauche Seine-Maritime - Saint-Valery-en-Caux Not contacted Finalist No
Jean-François MAYER Union de la gauche Seine-Maritime - Saint-Valery-en-Caux Not contacted Finalist No
Emile CANU Union de la gauche Seine-Maritime - Yvetot Not contacted Finalist No
Elisabeth PETIT Union de la gauche Seine-Maritime - Yvetot Not contacted Finalist No
Tahar RAAF Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Aubervilliers Not contacted Finalist No
Evelyne YONNET Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Aubervilliers Not contacted Finalist No
Daniel GUIRAUD Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Bagnolet Not contacted Elected No
Corinne VALLS Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Bagnolet Not contacted Elected No
Sandrine HEDEL Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Le Blanc-Mesnil Not contacted No
Jean-Yves SOUBEN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Le Blanc-Mesnil Not contacted No
Fouad BEN AHMED Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Bobigny Not contacted No
Martine DAY Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Bobigny Not contacted No
Ludovic BU LOCKO Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Drancy Not contacted No
Hanane FAOUZI Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Drancy Not contacted No
Michèle BAILLY Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Gagny Not contacted Finalist No
Aurélien BERTHOU Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Gagny Not contacted Finalist No
Olivier KLEIN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Livry-Gargan Not contacted Finalist No
Charlotte SEUTIN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Livry-Gargan Not contacted Finalist No
Florence FRERY Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-2 Not contacted Finalist No
Djamal LEGHMIZI Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-2 Not contacted Finalist No
Emmanuel CONSTANT Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Noisy-le-Grand Not contacted Elected No
Frédérique DENIS Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Noisy-le-Grand Not contacted Elected No
Bertrand KERN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted Elected No
Florence LAROCHE Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted Elected No
Nadège GROSBOIS Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Pending Elected No
Mathieu HANOTIN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Pending Elected No
Karim BOUAMRANE Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Ouen Not contacted Finalist No
Dina DEFFAIRI-SAISSAC Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Ouen Not contacted Finalist No
Jean-François BAILLON Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Sevran Not contacted Finalist No
Melissa YOUSSOUF Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Sevran Not contacted Finalist No
Gerard AUGER Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Tremblay-en-France Not contacted No
Angelique MELLITI Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Tremblay-en-France Not contacted No
Rémy BENAYOUN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Villemomble Not contacted Finalist No
Ginette CONTRASTIN Union de la gauche Seine-Saint-Denis - Villemomble Not contacted Finalist No
Brigitte LAMARRE Union de la gauche Somme - Abbeville-1 Not contacted Finalist No
Emmanuel SERGENT Union de la gauche Somme - Abbeville-1 Not contacted Finalist No
Catherine BENEDINI Union de la gauche Somme - Ailly-sur-Somme Not contacted Elected No
Jean-Jacques STOTER Union de la gauche Somme - Ailly-sur-Somme Not contacted Elected No
Laurent BEUVAIN Union de la gauche Somme - Amiens-1 Not contacted No
Sofia TERCHANI Union de la gauche Somme - Amiens-1 Not contacted No
Zohra DARRAS Union de la gauche Somme - Amiens-2 Not contacted Elected No
Francis LEC Union de la gauche Somme - Amiens-2 Not contacted Elected No
Marion LEPRESLE Union de la gauche Somme - Amiens-3 Not contacted Elected No
Jean-Claude RENAUX Union de la gauche Somme - Amiens-3 Not contacted Elected No
Nathalie MARCHAND Union de la gauche Somme - Amiens-4 Not contacted Elected No
Jean-Louis PIOT Union de la gauche Somme - Amiens-4 Not contacted Elected No
Philippe CASIER Union de la gauche Somme - Amiens-5 Not contacted Elected No
Blandine DENIS Union de la gauche Somme - Amiens-5 Not contacted Elected No
Karine MESSAGER Union de la gauche Somme - Amiens-7 Not contacted No
Élodie HÉREN Union de la gauche Somme - Corbie Not contacted Finalist No
François MANABLE Union de la gauche Somme - Corbie Not contacted Finalist No
René LOGNON Union de la gauche Somme - Flixecourt Not contacted Elected No
Nathalie TEMMERMANN Union de la gauche Somme - Flixecourt Not contacted Elected No
Rose-France DELAIRE Union de la gauche Somme - Poix-de-Picardie Not contacted Finalist No
Christophe GERAUX Union de la gauche Somme - Poix-de-Picardie Not contacted Finalist No
Pascal DELNEF Union de la gauche Somme - Roye Not contacted Elected No
Catherine QUIGNON Union de la gauche Somme - Roye Not contacted Elected No
Anne GARCIA Union de la gauche Tarn - Castres-1 Not contacted No
Boukil HAMRIA Union de la gauche Tarn - Castres-1 Not contacted No
Isabelle ESPINOSA Union de la gauche Tarn - Castres-3 Not contacted Elected No
Christophe TESTAS Union de la gauche Tarn - Castres-3 Not contacted Elected No
Bernard BACABE Union de la gauche Tarn - Grauhlet Not contacted Elected No
Florence BELOU Union de la gauche Tarn - Grauhlet Not contacted Elected No
Dominique RONDI SARRAT Union de la gauche Tarn - Les Portes du Tarn Not contacted Elected No
Gilles TURLAN Union de la gauche Tarn - Les Portes du Tarn Not contacted Elected No
Catherine BOURDONCLE Union de la gauche Tarn-et-Garonne - Montauban-2 Not contacted Elected No
José GONZALEZ Union de la gauche Tarn-et-Garonne - Montauban-2 Not contacted Elected No
Dominique SARDEING-RODRIGUEZ Union de la gauche Tarn-et-Garonne - Montech Not contacted Elected No
Michel WEILL Union de la gauche Tarn-et-Garonne - Montech Not contacted Elected No
Daniel FEURTEY Union de la gauche Territoire de Belfort - Bavilliers Pending Finalist No
Isabelle NEHDI Union de la gauche Territoire de Belfort - Bavilliers Not contacted Finalist No
Bastien FAUDOT Union de la gauche Territoire de Belfort - Belfort-1 Pending Elected No
Samia JABER Union de la gauche Territoire de Belfort - Belfort-1 Pending Elected No
Jacqueline GUIOT Union de la gauche Territoire de Belfort - Belfort-3 Not contacted No
Alain LETAILLEUR Union de la gauche Territoire de Belfort - Belfort-3 Not contacted No
Valérie MEYER Union de la gauche Territoire de Belfort - Châtenois-les-Forges Not contacted Finalist No
Jean-François ROOST Union de la gauche Territoire de Belfort - Châtenois-les-Forges Pending Finalist No
Alexa DEMOUGE Union de la gauche Territoire de Belfort - Delle Not contacted Finalist No
Robert NATALE Union de la gauche Territoire de Belfort - Delle Not contacted Finalist No
Yves ACKERMANN Union de la gauche Territoire de Belfort - Valdoie Pending Finalist No
Marie-Pierre SOUKAINI Union de la gauche Territoire de Belfort - Valdoie Not contacted Finalist No
Mohamed CHIKOUCHE Union de la gauche Val-de-Marne - Alfortville Not contacted Elected No
Isabelle SANTIAGO Union de la gauche Val-de-Marne - Alfortville Not contacted Elected No
Daniel BREUILLER Union de la gauche Val-de-Marne - Cachan Not contacted Elected No
Hélène DE COMARMOND Union de la gauche Val-de-Marne - Cachan Not contacted Elected No
Jean François CLAIR Union de la gauche Val-de-Marne - Charenton-le-Pont Not contacted Finalist No
Alison UDDIN Union de la gauche Val-de-Marne - Charenton-le-Pont Not contacted Finalist No
Marema GAYE Union de la gauche Val-de-Marne - Choisy-le-Roi Not contacted No
Vincent TISLER Union de la gauche Val-de-Marne - Choisy-le-Roi Not contacted No
Abraham JOHNSON Union de la gauche Val-de-Marne - Créteil-1 Not contacted Elected No
Josette SOL Union de la gauche Val-de-Marne - Créteil-1 Not contacted Elected No
Bruno HELIN Union de la gauche Val-de-Marne - Créteil-2 Not contacted Elected No
Brigitte JEANVOINE Union de la gauche Val-de-Marne - Créteil-2 Not contacted Elected No
Fabienne HEILBRONN Union de la gauche Val-de-Marne - L'Haÿ-les-Roses Not contacted Finalist No
Philippe VAFIADÈS Union de la gauche Val-de-Marne - L'Haÿ-les-Roses Not contacted Finalist No
Sarah BENBELKACEM Union de la gauche Val-de-Marne - Le Kremlin-Bicêtre Not contacted Finalist No
Jérôme GIBLIN Union de la gauche Val-de-Marne - Le Kremlin-Bicêtre Not contacted Finalist No
Xavier COHARD Union de la gauche Val-de-Marne - Maisons-Alfort Not contacted No
Sophie GALLAIS Union de la gauche Val-de-Marne - Maisons-Alfort Not contacted No
Fabienne GYSEL Union de la gauche Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Pending Finalist No
Patrick MOUGE Union de la gauche Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Pending Finalist No
Mohamed BENALI Union de la gauche Val-de-Marne - Villeneuve-Saint-Georges Not contacted No
Cécile NSOGA Union de la gauche Val-de-Marne - Villeneuve-Saint-Georges Not contacted No
Philippe BAYARD Union de la gauche Val-de-Marne - Vitry-sur-Seine-1 Not contacted No
Bernadette EBODE ONDOBO Union de la gauche Val-de-Marne - Vitry-sur-Seine-1 Not contacted No
Anne BILLANT-BARTHELEMY Union de la gauche Var - La Crau Not contacted No
Marc LETIENT Union de la gauche Var - La Crau Not contacted No
Jean-Pierre MEYER Union de la gauche Var - Ollioules Not contacted No
Nadine NAZZI Union de la gauche Var - Ollioules Not contacted No
Marie BOUCHEZ Union de la gauche Var - La-Seyne-sur-Mer-1 Not contacted Finalist No
Anthony CIVETTINI Union de la gauche Var - La-Seyne-sur-Mer-1 Not contacted Finalist No
Jean-Laurent FÉLIZIA Union de la gauche Var - Vidauban Not contacted No
Valérie LAURENT Union de la gauche Var - Vidauban Not contacted No
Marie-Christine KADLER Union de la gauche Vaucluse - Apt Not contacted Finalist No
Gilles RIPERT Union de la gauche Vaucluse - Apt Not contacted Finalist No
Annie ANDRE Union de la gauche Vaucluse - Bollène Not contacted Finalist No
Jean-Pierre LAMBERTIN Union de la gauche Vaucluse - Bollène Not contacted Finalist No
Francis ADOLPHE Union de la gauche Vaucluse - Carpentras Not contacted Finalist No
Laurence BADEI Union de la gauche Vaucluse - Carpentras Not contacted Finalist No
Didier BECHIR Union de la gauche Vaucluse - Cavaillon Not contacted No
Irène BOURE Union de la gauche Vaucluse - Cavaillon Not contacted No
Marie-Paule GHIGLIONE Union de la gauche Vaucluse - Cheval-Blanc Not contacted Finalist No
André ROUSSET Union de la gauche Vaucluse - Cheval-Blanc Not contacted Finalist No
Fabienne HALOUI Union de la gauche Vaucluse - Orange Not contacted No
Jean-François LOVISOLO Union de la gauche Vaucluse - Pertuis Not contacted Elected No
Noëlle TRINQUIER Union de la gauche Vaucluse - Pertuis Not contacted Elected No
Eric PELTANCHE Union de la gauche Vendée - Chantonnay Not contacted No
Marion SWANNET Union de la gauche Vendée - Chantonnay Not contacted No
Marie FONTENEAU Union de la gauche Vendée - Montaigu Not contacted No
Jean-Pierre GOULETTE Union de la gauche Vendée - Montaigu Not contacted No
Martine CHANTECAILLE Union de la gauche Vendée - La Roche-sur-Yon-1 Not contacted Finalist No
Philippe GABORIAU Union de la gauche Vendée - La Roche-sur-Yon-1 Not contacted Finalist No
Anthony PITALIER Union de la gauche Vendée - Les Sables-d'Olonne Not contacted No
Donatelle POINTEREAU Union de la gauche Vendée - Les Sables-d'Olonne Not contacted No
Christiane L'HÉRONDELLE Union de la gauche Vendée - Saint-Jean-de-Monts Not contacted No
Bruno LEROY Union de la gauche Vendée - Saint-Jean-de-Monts Not contacted No
Dominique LANGLAIS Union de la gauche Vienne - Châtellerault-1 Not contacted No
David SIMON Union de la gauche Vienne - Châtellerault-1 Not contacted No
Eliane GRELLETY Union de la gauche Vienne - Châtellerault-2 Not contacted No
Didier PINEAU Union de la gauche Vienne - Châtellerault-2 Not contacted No
Bernadette POIRAT Union de la gauche Vosges - Bruyères Not contacted Elected No
Christian TARANTOLA Union de la gauche Vosges - Bruyères Not contacted Elected No
Thierry CHAPELIER Union de la gauche Vosges - Charmes Not contacted No
Christine FROMAIGEAT Union de la gauche Vosges - Charmes Not contacted No
Nadine BASSIERE Union de la gauche Vosges - Gérardmer Not contacted No
Jean CLAUDE Union de la gauche Vosges - Gérardmer Not contacted No
Florence LAMAZE Union de la gauche Vosges - Neufchâteau Not contacted No
Claude THIERY Union de la gauche Vosges - Neufchâteau Not contacted No
Christine URBES Union de la gauche Vosges - Saint-Dié-des-Vosges-2 Not contacted No
Christine LEHMANN-COURCY Union de la gauche Yonne - Auxerre-1 Not contacted Finalist No
Guy PARIS Union de la gauche Yonne - Auxerre-1 Not contacted Finalist No
Jacques HOJLO Union de la gauche Yonne - Auxerre-2 Not contacted No
Sandrine PERRIN Union de la gauche Yonne - Auxerre-2 Not contacted No
Souad AOUAMI Union de la gauche Yonne - Auxerre-3 Not contacted Finalist No
Daniel LUBRANESKI Union de la gauche Yonne - Auxerre-3 Not contacted Finalist No
Monique HADRBOLEC Union de la gauche Yonne - Auxerre-4 Not contacted Elected No
Pascal HENRIAT Union de la gauche Yonne - Auxerre-4 Not contacted Elected No
Gérard DELORME Union de la gauche Yonne - Avallon Not contacted Finalist No
Joëlle GUYARD Union de la gauche Yonne - Avallon Not contacted Finalist No
Annie BAKOUR Union de la gauche Yonne - Brienon-sur-Armançon Not contacted No
Jean-Claude CARRA Union de la gauche Yonne - Brienon-sur-Armançon Not contacted No
Annie DELMOTTE Union de la gauche Yonne - Cœur de Puisaye Not contacted No
Gilles DEMERSSEMAN Union de la gauche Yonne - Cœur de Puisaye Not contacted No
Françoise ROURE Union de la gauche Yonne - Joigny Not contacted Elected No
Nicolas SORET Union de la gauche Yonne - Joigny Not contacted Elected No
Françoise HENAULT-GUERRAND Union de la gauche Yonne - Joux-la-Ville Not contacted No
Gilles VILLECOURT Union de la gauche Yonne - Joux-la-Ville Not contacted No
Eliane CHARLOT Union de la gauche Yonne - Migennes Not contacted No
Bernard ESNAULT Union de la gauche Yonne - Migennes Not contacted No
Dominique BOURREAU Union de la gauche Yonne - Pont-sur-Yonne Not contacted Finalist No
Françoise MARTIN Union de la gauche Yonne - Pont-sur-Yonne Not contacted Finalist No
Thierry CORNIOT Union de la gauche Yonne - Saint-Florentin Not contacted No
Madeleine RAILLARD Union de la gauche Yonne - Saint-Florentin Not contacted No
Christophe BEN ALI Union de la gauche Yonne - Sens-1 Not contacted No
Claudine HUGUENOT Union de la gauche Yonne - Sens-1 Not contacted No
Aline KPAKPA Union de la gauche Yonne - Sens-2 Not contacted No
Pascal SIMON Union de la gauche Yonne - Sens-2 Not contacted No
André PITOU Union de la gauche Yonne - Thorigny-sur-Oreuse Not contacted No
Marie-Thérèse REY-GAUCHER Union de la gauche Yonne - Thorigny-sur-Oreuse Not contacted No
Cyril BOULLEAUX Union de la gauche Yonne - Villeneuve-sur-Yonne Not contacted Finalist No
Liliane LAVAUX Union de la gauche Yonne - Villeneuve-sur-Yonne Not contacted Finalist No
Isabelle AMAGLIO-TERISSE Union de la gauche Yvelines - Sartrouville Not contacted Finalist No
Yoann MATOT Union de la gauche Yvelines - Sartrouville Not contacted Finalist No
Alain HAJJAJ Union de la gauche Yvelines - Trappes Not contacted Finalist No
Jeanine MARY Union de la gauche Yvelines - Trappes Not contacted Finalist No