Candidates list

Add a candidate Add a party Signatories of another pact


Filter: | 2nd ballot : | Elected

7882 candidates pour le premier tour         ♡ Cliquer sur l'entête d'une colonne pour la trier ♡ * ⇒ courrielable ° ⇒ twittable

Photo Name Electoral Section wrapped Party Signed the pact Finalist Tél. Mél. Web
Mustapha AABOU Essonne 91 - 6e Divers Pending *
Cécile ABAD Hauts-de-Seine 92 - 7e Extrême gauche Not contacted
Damien ABAD Ain 01 - 5e Les Républicains Pending * Elected
Caroline ABADIE Isère 38 - 8e En Marche ! Pending * Elected
Anne-Francoise ABADIE PARISI Haute-Savoie 74 - 5e Front national Pending *
Alexis ABAT Pyrénées-Orientales 66 - 2e Regionaliste Not contacted
Virginie ABAUTRET Ille-et-Vilaine 35 - 3e La France Insoumise Pending *
Bérangère ABBA Haute-Marne 52 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Zoubida ABBAS Ardèche 07 - 1re Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Naima ABBASSI Val-d'Oise 95 - 2e Ecologiste Not contacted
Evelyne ABBOT Vosges 88 - 1re Extrême gauche Not contacted
Fouad ABDALLAH Bouches-du-Rhône 13 - 1re Ecologiste Not contacted
Slimane ABDELKAFAR Nord 59 - 1re Parti Pirate Signed and confirmation (letter/fax) received
Fatima ABDELLAOUI Nord 59 - 11e Extrême gauche Not contacted
Mustapha ABDELLI Hérault 34 - 2e Divers Pending *
Mohamed ABDIRAHMAN Loire 42 - 1re Parti radical de gauche Not contacted
Mouhamed ABDOU Mayotte 976 - 2e Divers Not contacted
Armamie ABDOUL WASSION Mayotte 976 - 2e Divers droite Not contacted
Nina ABDOULHAMIDI Paris 75 - 15e Ecologiste Not contacted
Laurence ABEILLE Val-de-Marne 94 - 6e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Nelly ABERGEL Eure 27 - 4e Divers gauche Not contacted
Joseph ABI NADER Deux-Sèvres 79 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Amré ABOU ALI Paris 75 - 6e Divers Signed and confirmation (letter/fax) received
Halidi ABOUBACAR Bouches-du-Rhône 13 - 4e Divers gauche Not contacted
Ibrahim ABOUBACAR Mayotte 976 - 2e Parti socialiste Not contacted
Elie ABOUD Hérault 34 - 6e Les Républicains Not contacted
Fouad ABOUHAMDA Yvelines 78 - 6e Divers Not contacted
Frédéric ABRACHKOFF Vienne 86 - 2e La France Insoumise Pending *
Julia ABRAHAM Bas-Rhin 67 - 2e Front national Pending *
Muriel ABRIAC Aveyron 12 - 3e Front national Not contacted
Louis ACACIO Alpes-Maritimes 06 - 9e Parti socialiste Not contacted
Clément ACAR Bouches-du-Rhône 13 - 8e Parti socialiste Not contacted
Julien ACARD Doubs 25 - 2e Front national Not contacted
Pierre ACEITUNO Saône-et-Loire 71 - 3e La France Insoumise Signed
Tristan ACHACHE Hauts-de-Seine 92 - 13e Divers Not contacted
Jean-Bernard ACHARD Hautes-Pyrénées 65 - 1re Divers droite Not contacted
Odile ACHARD Charente 16 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Armand ACHILLE Guyane 973 - 1re Regionaliste Not contacted
Jean-Félix ACQUAVIVA Haute-Corse 02B - 2e Regionaliste Not contacted Elected
Nathalie ACS Nord 59 - 11e Front national Not contacted Finalist
David ACUNZO Français de l'Etranger 0ZZ - 8e Union Populaire Républicaine Pending *
Kira ADACOLO Mayotte 976 - 2e Parti radical de gauche Not contacted
Damien ADAM Seine-Maritime 76 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Lénaïck ADAM Guyane 973 - 2e En Marche ! Pending * ° Elected
Patricia ADAM Finistère 29 - 2e Parti socialiste Not contacted °
Patrick ADAM Haute-Saône 70 - 2e Debout La France Not contacted
Rémi ADAM Isère 38 - 1re Lutte ouvrière Pending *
Xavier ADAM Ain 01 - 4e Divers Not contacted
Leila ADDOU Val-d'Oise 95 - 6e Parti communiste francais Not contacted
Johny ADEKALOM La Réunion 974 - 6e Divers gauche Not contacted
Sylvie ADOLPHE Indre-et-Loire 37 - 3e La France Insoumise Not contacted
Caroline ADOMO Val-de-Marne 94 - 5e Parti socialiste Not contacted °
Malena ADRADA Haute-Garonne 31 - 7e Extrême gauche Not contacted
Pascale ADVENARD Pyrénées-Orientales 66 - 1re Extrême gauche Not contacted
Maurice AEPLY Var 83 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Marie-Do AESCHLIMANN Hauts-de-Seine 92 - 2e Les Républicains Not contacted Finalist
Marie AGAM Loiret 45 - 5e La France Insoumise Pending *
Christine AGATHON-BURTON Français de l'Etranger 0ZZ - 1re Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Marc AGENIS-NEVERS Paris 75 - 11e Union Populaire Républicaine Not contacted
Marine AGIN Var 83 - 3e Divers Not contacted
Chantal AGNELY Alpes-Maritimes 06 - 5e Front national Not contacted ° Finalist
Christian AGON Paris 75 - 6e Extrême gauche Pending
Mikaël AGOPIANTZ Meurthe-et-Moselle 54 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Odile AGRAFEIL Bas-Rhin 67 - 6e Parti communiste francais Not contacted
Norbert AGUERA Drôme 26 - 3e Debout La France Not contacted
Jennifer AGUIAR Français de l'Etranger 0ZZ - 11e Parti Pirate Signed and confirmation (letter/fax) received
Sophie AGUILLÉ Calvados 14 - 4e Extrême droite Not contacted
Saïd AHAMADA Bouches-du-Rhône 13 - 7e En Marche ! Pending * Elected
Saïd AHAMADI Mayotte 976 - 1re Divers gauche Not contacted
Saïd AHAMADI SALIM Mayotte 976 - 1re Divers Not contacted
Zina AHMIMOU Lot-et-Garonne 47 - 2e Extrême gauche Pending
Leila AÏCHI Français de l'Etranger 0ZZ - 9e En Marche ! Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Alexandre AÏDARA Seine-Saint-Denis 93 - 6e En Marche ! Pending * Finalist
Daniel AILLAUD Pyrénées-Orientales 66 - 4e Divers Not contacted
Amal AISSAOUI Somme 80 - 1re Extrême gauche Not contacted
Ourdia AÏT-ALLEK Essonne 91 - 9e Debout La France Not contacted
Karim AKASBI Alpes-Maritimes 06 - 3e Divers Not contacted
Nora AKHAZZANE Bouches-du-Rhône 13 - 4e Divers Not contacted
Nassima AKLIL Nord 59 - 3e Union Populaire Républicaine Not contacted
Laurent AKRICHE Vendée 85 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Jamela AKROUR Seine-Maritime 76 - 7e Union Populaire Républicaine Not contacted
Boualam AKSIL Bouches-du-Rhône 13 - 9e Ecologiste Not contacted
Erdogan AKTAS Ille-et-Vilaine 35 - 1re Divers Not contacted
Caroline ALAMACHÈRE Oise 60 - 3e Extrême droite Not contacted
Nicolas ALARIS Corse-du-Sud 02A - 2e Parti communiste francais Not contacted
Sylviane ALAUX Pyrénées-Atlantiques 64 - 6e Parti socialiste Not contacted °
Eric ALAUZET Doubs 25 - 2e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received Elected
Claire ALBANESI Guyane 973 - 1re La France Insoumise Not contacted
Doriane ALBARAO Tarn 81 - 2e Front national Pending * Finalist
Yves ALBARELLO Seine-et-Marne 77 - 7e Les Républicains Not contacted
Fabienne ALBARRAN Hérault 34 - 1re Debout La France Not contacted
Fabien ALBERTINI Haute-Loire 43 - 1re Front national Not contacted
Brigitte ALBERTUS Moselle 57 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Maxence ALBESPY Seine-Saint-Denis 93 - 8e La France Insoumise Pending *
Gautier ALBIGNAC Essonne 91 - 1re Divers Not contacted
Michaël ALBIN Alpes-Maritimes 06 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Denis ALBISSER Haut-Rhin 68 - 3e Divers droite Not contacted
Daniel ALBOUT Rhône 69 - 7e Debout La France Not contacted
Mathieu ALBUGUES Tarn-et-Garonne 82 - 2e Les Républicains Not contacted
Nadine ALEX Haute-Garonne 31 - 2e Front national Pending *
Alain ALEXANDRE Loiret 45 - 3e Divers droite Not contacted
Audric ALEXANDRE Pas-de-Calais 62 - 2e Divers gauche Not contacted
Delphine ALEXANDRE Morbihan 56 - 5e Parti communiste francais Not contacted
Jean-Marie ALEXANDRE Alpes-Maritimes 06 - 5e Extrême gauche Not contacted
Magali ALEXANDRE Allier 03 - 1re Parti socialiste Pending °
Nadège ALEXANDRE Eure 27 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Maria ALEXANDRE COLMADO Val-de-Marne 94 - 10e Divers gauche Not contacted
Ramlati ALI Mayotte 976 - 1re Parti socialiste Not contacted Finalist
Bacar ALI BOTO Mayotte 976 - 1re Divers gauche Not contacted
Soihibou ALI-MANSOIB Mayotte 976 - 1re Front national Not contacted
Louis ALIOT Pyrénées-Orientales 66 - 2e Front national Pending Elected
Pierre ALIOTTI Hérault 34 - 2e Front national Pending *
Camille ALIX Paris 75 - 18e Divers Not contacted
Nicolas ALIX Seine-et-Marne 77 - 1re Parti socialiste Not contacted °
David ALLAERT Seine-et-Marne 77 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Brigitte ALLAIN Dordogne 24 - 2e Europe Écologie - Les Verts Pending *
Olivier ALLAIN Côtes-d'Armor 22 - 3e En Marche ! Pending * Finalist
Sylvie ALLAIS Moselle 57 - 3e Union Populaire Républicaine Pending *
Jocelyne ALLANE-VOILQUIN Vosges 88 - 4e Divers droite Not contacted
Solène ALLANIC Hauts-de-Seine 92 - 3e Divers Not contacted
Pierre ALLARD Haute-Vienne 87 - 2e Parti communiste francais Not contacted Finalist
Tifanny ALLEAU Val-d'Oise 95 - 8e Front national Not contacted
Dominique ALLEMAND Ariège 09 - 2e Union Populaire Républicaine Pending *
Gwendoline ALLIMANT Nord 59 - 4e Ecologiste Not contacted
Anaïs ALLIOT Pas-de-Calais 62 - 4e La France Insoumise Pending *
Daniel ALLIOUX Seine-et-Marne 77 - 11e La France Insoumise Pending *
Franck ALLISIO Bouches-du-Rhône 13 - 1re Front national Not contacted
Véronique ALLO Eure 27 - 1re Ecologiste Not contacted
Etienne ALLOMBERT Rhône 69 - 9e Parti communiste francais Not contacted
Fabrice ALMERAS Finistère 29 - 3e Divers Not contacted
Myriem ALNET Français de l'Etranger 0ZZ - 11e Divers Not contacted
Christophe ALVAREZ Haut-Rhin 68 - 4e Union Populaire Républicaine Pending *
Stéphane ALVAREZ Pyrénées-Atlantiques 64 - 6e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Aude AMADOU Loire-Atlantique 44 - 4e En Marche ! Pending * Elected
Isabelle AMAGLIO-TERISSE Yvelines 78 - 5e Parti radical de gauche Not contacted
Valérian AMALRIC Paris 75 - 5e Ecologiste Not contacted
Frédéric AMANDOLA Drôme 26 - 3e Ecologiste Not contacted
Christine AMANIEU Eure 27 - 3e Divers gauche Not contacted
David AMAR Haute-Garonne 31 - 4e Divers Not contacted
Yassine AMAR Yvelines 78 - 11e Union Populaire Républicaine Not contacted
Yazid AMARA Nord 59 - 21e Divers Not contacted
Gabriel AMARD Jura 39 - 1re La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Albino AMATO Allier 03 - 1re Divers Not contacted
Karim AMAZOUZ Seine-Saint-Denis 93 - 9e Parti radical de gauche Not contacted
Arnaud AMBROSELLI Paris 75 - 18e Divers Not contacted
Martine AMELIN Mayenne 53 - 1re Extrême gauche Not contacted
Nicole AMELINE Calvados 14 - 4e Les Républicains Not contacted Finalist
Céline Hind AMERY Haute-Savoie 74 - 5e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
François AMIGORENA Pyrénées-Atlantiques 64 - 6e Divers Not contacted
Jean-Louis AMISSE Morbihan 56 - 4e Extrême gauche Not contacted
Salah AMOKRANE Haute-Garonne 31 - 2e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Boris AMOROZ Hauts-de-Seine 92 - 10e Parti communiste francais Signed and confirmation (letter/fax) received
Christophe AMOUROUX Bouches-du-Rhône 13 - 9e Divers Not contacted
Farida AMRANI Essonne 91 - 1re La France Insoumise Not contacted Finalist
Laïd AMRANI Essonne 91 - 9e Parti communiste francais Not contacted
Karim AMROUNI Nord 59 - 8e Divers gauche Not contacted
David AMSELLEM Rhône 69 - 11e Divers gauche Not contacted
Najia AMZAL Seine-Saint-Denis 93 - 4e Parti socialiste Not contacted
Anissa Flore AMZIANE Corse-du-Sud 02A - 1re Parti communiste francais Not contacted
Patrice ANATO Seine-Saint-Denis 93 - 3e En Marche ! Pending * ° Elected
Peter ANDERSEN Bas-Rhin 67 - 7e La France Insoumise Pending *
Eric ANDRAUD Seine-Saint-Denis 93 - 6e Extrême gauche Not contacted
Diana ANDRÉ Meuse 55 - 1re En Marche ! Pending * Finalist
François ANDRÉ Ille-et-Vilaine 35 - 3e Parti socialiste Pending ° Elected
Gersende ANDRE Paris 75 - 12e Divers Not contacted
Stanislas ANDRE Alpes-Maritimes 06 - 3e Divers droite Not contacted
Annabel ANDRE-LAURENT Haute-Savoie 74 - 1re Les Républicains Not contacted Finalist
Jean-Michel ANDREAU Pas-de-Calais 62 - 12e Debout La France Not contacted
Fabien ANDRÉO Ardennes 08 - 1re Divers Not contacted
Laura ANDREOLETTI Hérault 34 - 8e Divers Not contacted
Marie ANDRIA Val-de-Marne 94 - 10e Les Républicains Not contacted
Dominique ANDRIEU BONNET Gard 30 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Pascal ANDRIEUX Aube 10 - 3e Extrême gauche Not contacted
Gaëlle ANDRO Ille-et-Vilaine 35 - 2e Parti socialiste Not contacted °
Katell ANDROMAQUE Loire-Atlantique 44 - 5e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Mathilde ANDROUËT Yvelines 78 - 11e Front national Not contacted
Dominique ANÉE Loire-Atlantique 44 - 5e Divers droite Not contacted
Marc ANGENAULT Indre-et-Loire 37 - 3e Divers droite Not contacted
Virginie ANGEVIN Hérault 34 - 7e Debout La France Not contacted
Colette ANGLADA Paris 75 - 15e Union Populaire Républicaine Not contacted
Pieyre-Alexandre ANGLADE Français de l'Etranger 0ZZ - 4e En Marche ! Pending * Elected
Jean Roland ANGO La Réunion 974 - 1re Divers Not contacted
Henri ANGOL Guadeloupe 971 - 1re Divers Not contacted
Virginie ANGUENOT Charente 16 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Madi ANLI Mayotte 976 - 2e Front national Pending *
Tommy ANOU Hauts-de-Seine 92 - 1re Front national Not contacted
Salah ANOUAR Yvelines 78 - 9e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Annie ANSELME Haute-Savoie 74 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Lucienne ANTHIAUME Bas-Rhin 67 - 3e Debout La France Not contacted
Emmanuelle ANTHOINE Drôme 26 - 4e Les Républicains Not contacted Elected
Agnès ANTOINE Hautes-Alpes 05 - 2e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Jean-Etienne ANTOINETTE Guyane 973 - 2e Divers gauche Not contacted
Yves ANTOINETTE Ain 01 - 4e Divers Not contacted
Jean-Michel ANTONIN Seine-Saint-Denis 93 - 5e Ecologiste Not contacted
Claudine ANTONINI Seine-Saint-Denis 93 - 7e Ecologiste Not contacted
Abdelmajid AODELLA Hauts-de-Seine 92 - 1re Divers Not contacted
Karam AOUN Haute-Savoie 74 - 6e Front national Not contacted
Patrick APPERE Finistère 29 - 3e Divers gauche Not contacted
Catherine APPRIOU Rhône 69 - 4e Divers droite Not contacted
Jean-Noël AQUA Paris 75 - 9e PCF - Front de gauche Signed and confirmation (letter/fax) received
Philippe ARAGON Paris 75 - 15e Divers droite Not contacted
Virginie ARAUJO Essonne 91 - 3e La France Insoumise Pending * Finalist
David ARAULT Paris 75 - 7e Nouvelle Donne Signed and confirmation (letter/fax) received
Antonieta ARAYA Hérault 34 - 5e Extrême gauche Not contacted
Aramis ARBAU Guadeloupe 971 - 4e Divers droite Not contacted Finalist
Estelle ARBOGAST Marne 51 - 5e Debout La France Not contacted
Patrick ARBOGAST Bas-Rhin 67 - 4e Divers Not contacted
Marc ARCHAMBAULT Territoire de Belfort 90 - 2e Extrême droite Not contacted
Jean-Philippe ARCHENY Ain 01 - 5e Union Populaire Républicaine Not contacted
Anthony ARCIERO Val-d'Oise 95 - 9e Les Républicains Not contacted Finalist
Yannick ARDIET Doubs 25 - 5e Union Populaire Républicaine Pending *
Gilles ARDINAT Hérault 34 - 5e Front national Pending * Finalist
Jean-Philippe ARDOUIN Charente-Maritime 17 - 3e En Marche ! Pending * Elected
Carla ARENAS Paris 75 - 18e Ecologiste Not contacted
Patricio ARENAS Français de l'Etranger 0ZZ - 2e Divers Not contacted
Christophe AREND Moselle 57 - 6e En Marche ! Pending * Elected
Henri AREVALO Haute-Garonne 31 - 10e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Jacques ARIAS Hauts-de-Seine 92 - 1re Ecologiste Not contacted
Benedicte ARIES Val-d'Oise 95 - 1re Ecologiste Not contacted
Kader ARIF Haute-Garonne 31 - 10e Parti socialiste Not contacted °
Eddine ARIZTEGUI Hérault 34 - 2e Divers Pending
Fatima ARJI Côte-d'Or 21 - 1re Debout La France Not contacted
Jacques ARMANDO Gard 30 - 6e Debout La France Not contacted
Estelle ARNAL Seine-Saint-Denis 93 - 2e Front national Pending *
Aurore ARNAUD Haute-Loire 43 - 2e Front national Not contacted
Guillaume ARNAUD Tarn-et-Garonne 82 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Patricia ARNAUD Oise 60 - 7e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Xavier ARNAUD Seine-et-Marne 77 - 8e Union Populaire Républicaine Not contacted
Simon ARNAUDET Paris 75 - 8e Divers Not contacted
Rene ARNELL Saint-Barthélemy et Saint-Martin 977 - 1re Divers Not contacted
Nicole ARNOULD Vosges 88 - 1re Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Claire ARNOUX Doubs 25 - 2e La France Insoumise Pending *
Maider AROSTEGUY Pyrénées-Atlantiques 64 - 6e Les Républicains Pending Finalist
Grégoire ARPIN-BUERIA Haute-Savoie 74 - 1re Divers Not contacted
Bernard ARRABIT Pyrénées-Atlantiques 64 - 4e Regionaliste Not contacted
Laurence ARRIBAGE Haute-Garonne 31 - 3e Les Républicains Not contacted Finalist
Christine ARRIGHI Haute-Garonne 31 - 9e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Pascal ARRIGHI Loire 42 - 2e Front national Pending *
Marie-Laure ARRIPE Aude 11 - 2e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Djamel ARROUCHE Val-de-Marne 94 - 11e La France Insoumise Pending * Finalist
François ARSAC Ardèche 07 - 1re Union des démocrates et indépendants Pending * °
Thierry ARSAC Ardèche 07 - 3e Front national Pending * °
Aurélie ARSENIO Sarthe 72 - 5e Extrême droite Not contacted
Paul ARTAUT Gironde 33 - 1re Divers Not contacted
Nathalie ARTHAUD Seine-Saint-Denis 93 - 6e Extrême gauche Pending °
Bertrand ARTIGNY Rhône 69 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Gilles ARTIGUES Loire 42 - 1re Union des démocrates et indépendants Not contacted
Constance ASCAR Indre-et-Loire 37 - 5e La France Insoumise Pending *
Florence ASCOUET Hauts-de-Seine 92 - 12e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Didier ASIN Alpes-Maritimes 06 - 3e Divers droite Not contacted
Christian ASSAF Hérault 34 - 8e Parti socialiste Not contacted °
Anne-Laure ASSAYAG Eure-et-Loir 28 - 4e Extrême gauche Not contacted
François ASSELINEAU Seine-Saint-Denis 93 - 10e Union Populaire Républicaine Not contacted
Philippe ASSENS Pyrénées-Orientales 66 - 3e La France Insoumise Pending *
Maud ASSILA Charente-Maritime 17 - 2e La France Insoumise Pending *
Eliane ASSIOMA-COSTA Moselle 57 - 8e Les Républicains Not contacted
Véronique ASSIOURAS Bouches-du-Rhône 13 - 8e Parti radical de gauche Not contacted
Catherine ASSO Hautes-Alpes 05 - 1re Les Républicains Not contacted Finalist
Cyrille AST Haut-Rhin 68 - 4e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Jean-François ASTIER Ariège 09 - 1re Ecologiste Not contacted
Alain ASTRESSE Calvados 14 - 4e Debout La France Not contacted
André AT Aveyron 12 - 2e Les Républicains Not contacted Finalist
Corinne ATGER Polynésie Française 987 - 3e Divers Not contacted
Hafid ATOUG Hérault 34 - 5e Divers gauche Pending *
Flavien ATSE Seine-et-Marne 77 - 1re Divers Not contacted
Gabriel ATTAL Hauts-de-Seine 92 - 10e En Marche ! Pending * Elected
Isabelle ATTARD Calvados 14 - 5e Relève Citoyenne Signed and confirmation (letter/fax) received
Kamaldine ATTOUMANI Mayotte 976 - 2e Divers Not contacted
Ahamed ATTOUMANI DOUCHINA Mayotte 976 - 2e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Jean-Louis AUBERGET Nièvre 58 - 1re Debout La France Not contacted
Catherine AUBERT Paris 75 - 17e Union Populaire Républicaine Not contacted
Julien AUBERT Vaucluse 84 - 5e Les Républicains Not contacted Elected
Marie-José AUBERT Eure-et-Loir 28 - 1re Extrême gauche Not contacted
Thierry AUBERT Nord 59 - 20e Divers droite Not contacted
Elliott AUBIN Rhône 69 - 1re La France Insoumise Pending * Finalist
Estelle AUBOIN Val-d'Oise 95 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Catherine AUBRY Var 83 - 5e La France Insoumise Pending *
Sophie AUCONIE Indre-et-Loire 37 - 3e Union des démocrates et indépendants Not contacted Elected
Alain AUCOUTURIER Seine-et-Marne 77 - 3e Extrême gauche Not contacted
Cécile AUDET Puy-de-Dôme 63 - 1re Parti socialiste Not contacted °
Olivier AUDIBERT-TROIN Var 83 - 8e Les Républicains Not contacted
Nathalie AUDIN Alpes-Maritimes 06 - 6e Mouvement démocrate Signed Finalist
Pascale AUDIN Drôme 26 - 1re Debout La France Not contacted
Patrick AUDOUY Tarn 81 - 2e Ecologiste Not contacted
Christophe AUDREN Loire-Atlantique 44 - 10e Debout La France Not contacted
Roger AUDROIN Yvelines 78 - 5e Parti communiste francais Not contacted
Julian AUGÉ Haute-Savoie 74 - 1re La France Insoumise Pending *
Bernard AUGIER Isère 38 - 4e Divers Not contacted
Bernard AUGIER Rhône 69 - 13e Parti communiste francais Not contacted
Olivier AUGUSTIN Yvelines 78 - 3e Extrême gauche Not contacted
Pierre AUGUSTIN Français de l'Etranger 0ZZ - 6e Divers Not contacted
Souad AUMIGNY Val-d'Oise 95 - 5e Ecologiste Pending
Corinne AURIBAULT Yvelines 78 - 10e Parti communiste francais Not contacted
Benoît AURICES Lot-et-Garonne 47 - 1re Debout La France Signed and confirmation (letter/fax) received
Thierry AURY Oise 60 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Jean-Louis AUSTRUY Aveyron 12 - 3e En Marche ! Pending * Finalist
Clémentine AUTAIN Seine-Saint-Denis 93 - 11e La France Insoumise Pending * Elected
Jérôme AUVRAY Val-de-Marne 94 - 4e Front national Not contacted
Sébastien AVALLONE Hérault 34 - 3e Divers droite Not contacted
Alain AVELLO Loire-Atlantique 44 - 4e Front national Signed and confirmation (letter/fax) received
Alena AVERIYANOVA Paris 75 - 18e Debout La France Not contacted
Laetitia AVIA Paris 75 - 8e En Marche ! Pending * ° Elected
Joël AVIRAGNET Haute-Garonne 31 - 8e Parti socialiste Pending ° Elected
Alain AVRIL Guadeloupe 971 - 4e Divers Not contacted
Véronique AVRIL Seine-Saint-Denis 93 - 2e En Marche ! Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Alain AVRONSART Paris 75 - 2e Divers Not contacted
Moïse AYASSAMY Guadeloupe 971 - 2e Divers droite Not contacted
Michael AYDIN Isère 38 - 6e La France Insoumise Pending *
Yalcin AYVALI Rhône 69 - 14e Divers Not contacted
Selen Yagmur AYYILDIZ Bas-Rhin 67 - 2e Divers Not contacted
Jérôme AZEMA Ariège 09 - 1re En Marche ! Pending * ° Finalist
Bruno Nestor AZEROT Martinique 972 - 2e Divers gauche Not contacted Elected
Ahmed AZOUAOU Bouches-du-Rhône 13 - 5e Ecologiste Not contacted
Nadia AZOUG Seine-Saint-Denis 93 - 6e Europe Écologie - Les Verts Pending °
Alexis AZOULAI Gironde 33 - 2e Nouvelle Donne Signed and confirmation (letter/fax) received
Najib AZRGUI Seine-et-Marne 77 - 1re Divers Not contacted
Laurence AZZENA-GOUGEON Français de l'Etranger 0ZZ - 3e Les Républicains Not contacted
Elhadi AZZI Loire-Atlantique 44 - 2e Parti radical de gauche Not contacted
Farid AZZOUG Gironde 33 - 2e Extrême gauche Not contacted
Abde-Rahmène AZZOUZI Maine-et-Loire 49 - 2e Divers Not contacted
Moussa BA Alpes-Maritimes 06 - 1re Ecologiste Not contacted
Meriem BABA Maine-et-Loire 49 - 4e Parti socialiste Not contacted
Amine BABA AÏSSA Nord 59 - 8e Divers Not contacted
Daniel BABAROSSA Ardèche 07 - 2e Parti Communistefrançais - Front de Gauche Signed
Elodie BABIN Martinique 972 - 4e Front national Not contacted
Habib BABINDAMANA Seine-Saint-Denis 93 - 5e Divers Not contacted
Nadejda BABOU Val-de-Marne 94 - 4e Debout La France Not contacted
Antoine BABU Alpes-Maritimes 06 - 8e Parti socialiste Not contacted
Frédérique BACCI Gironde 33 - 6e Ecologiste Not contacted
Philomène BACCOT Saône-et-Loire 71 - 2e Divers gauche Not contacted
Michel BACH Aube 10 - 1re La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Pauline BACH-LAPIZE Hautes-Pyrénées 65 - 2e Debout La France Not contacted
Yvan BACHAUD Rhône 69 - 11e Divers Not contacted
Alexis BACHELAY Hauts-de-Seine 92 - 1re Parti socialiste Not contacted °
Guillaume BACHELAY Seine-Maritime 76 - 4e Parti socialiste Not contacted °
Florian BACHELIER Ille-et-Vilaine 35 - 8e En Marche ! Will not sign Elected
Myriam BACHIR Loiret 45 - 6e Front national Pending *
Patricia BACI Saône-et-Loire 71 - 1re La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Sonia BACKES Nouvelle Calédonie 988 - 1re Divers droite Not contacted Finalist
Elisabeth BACLE Eure-et-Loir 28 - 3e Extrême gauche Not contacted
Fabien BADARIOTTI Haut-Rhin 68 - 1re Divers Not contacted
Anne BADIAN-LHERMET Haute-Loire 43 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Philippe BADOIL Rhône 69 - 11e Debout La France Not contacted
Josiane BAECKELANDT Oise 60 - 1re Parti radical de gauche Not contacted
Christian BAECKEROOT Nord 59 - 10e Extrême droite Not contacted
Myriam BAECKEROOT Yvelines 78 - 7e Extrême droite Not contacted
Delphine BAGARRY Alpes-de-Haute-Provence 04 - 1re En Marche ! Signed and confirmation (letter/fax) received Elected
Brigitte BAGUET Essonne 91 - 9e Ecologiste Not contacted
Kadie BAH Paris 75 - 16e Divers Not contacted
Laurie BAHL Haute-Savoie 74 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Madeleine BAHLOUL Hauts-de-Seine 92 - 12e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Didier BAICHÈRE Yvelines 78 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Abdellah BAIK Pas-de-Calais 62 - 9e Ecologiste Not contacted
Olivia BAILLE Paris 75 - 10e Extrême gauche Not contacted
Carole BAILLEUL Nord 59 - 4e Extrême gauche Not contacted
Florence BAILLON Français de l'Etranger 0ZZ - 2e Parti socialiste Not contacted
Camille BAILLY Vosges 88 - 4e Extrême gauche Not contacted
Elisabeth BAILLY Martinique 972 - 2e Divers Not contacted
Francisque BAILLY-COCHET Jura 39 - 2e Divers Not contacted
Julien BAINVEL Loire-Atlantique 44 - 1re Les Républicains Pending Finalist
Khalid BAJJOUJ Loiret 45 - 1re Divers Not contacted
Eloïse BAJOU Gironde 33 - 10e La France Insoumise Pending *
Alban BAKARY Essonne 91 - 1re Divers droite Not contacted
Sonia BAKHTI ALOUT Seine-Saint-Denis 93 - 9e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Zartoshte BAKHTIARI Seine-Saint-Denis 93 - 3e Les Républicains Not contacted
Berivan BAL Gironde 33 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Camille BAL Bouches-du-Rhône 13 - 12e En Marche ! Pending * Finalist
Vincent BALADI Paris 75 - 1re Divers droite Pending * °
Erwan BALANANT Finistère 29 - 8e En Marche ! Pending * Elected
Laurence BALAS Rhône 69 - 2e Les Républicains Not contacted
Frédéric BALCERZAK Isère 38 - 1re Divers Pending
Caroline BALDAN Ardèche 07 - 3e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Denis BALDÈS Gironde 33 - 11e Divers droite Not contacted
Mounir BALI Marne 51 - 1re Divers Not contacted
Céline BALLESTEROS Indre-et-Loire 37 - 1re Les Républicains Not contacted
Claudette BALLEYDIER Eure 27 - 3e Extrême gauche Not contacted
Michelle BALLY Haute-Savoie 74 - 5e Extrême gauche Not contacted
Lina BALMELLI Nouvelle Calédonie 988 - 1re Front national Not contacted
Jean BALOUTCH Côte-d'Or 21 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Marie-Renée BALTY Var 83 - 7e Extrême gauche Not contacted
Stéphane BALY Nord 59 - 4e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Saida BAMOUNE Nord 59 - 19e Divers gauche Pending *
Sabine BANACH-FINEZ Pas-de-Calais 62 - 3e Les Républicains Not contacted
Julien BANCHET Hauts-de-Seine 92 - 3e Parti Pirate Signed
Jean-Louis BANES Var 83 - 3e Divers droite Not contacted
André BANIOL Gard 30 - 5e Debout La France Not contacted
Géraldine BANNIER Mayenne 53 - 2e Mouvement démocrate Not contacted Elected
Maximin BANON La Réunion 974 - 4e Divers gauche Not contacted
Gérard BAPT Haute-Garonne 31 - 2e Parti socialiste Not contacted
Adhal BARA Val-d'Oise 95 - 8e Divers Not contacted °
Sophie BARAKAT Gironde 33 - 1re Debout La France Not contacted
Violette BARANDA Paris 75 - 18e Divers gauche Not contacted
Patrick BARANGER Meurthe-et-Moselle 54 - 5e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Gilles BARATIN Rhône 69 - 12e Divers droite Not contacted
Jonathan BARBARIN Alpes-de-Haute-Provence 04 - 1re Ecologiste Not contacted
Florent BARBÈ Paris 75 - 4e Divers Not contacted
Sylvie BARBE Gard 30 - 4e Ecologiste Not contacted
Didier BARBET Sarthe 72 - 4e Divers Not contacted
Frédéric BARBIER Doubs 25 - 4e En Marche ! Pending * Elected
Dominique BARBIN Meurthe-et-Moselle 54 - 6e Extrême gauche Not contacted
Mehdi BARBOT Yonne 89 - 2e Debout La France Not contacted
Paul-Henri BARD Jura 39 - 3e En Marche ! Pending * ° Finalist
Philippe BARDANOUVE Pyrénées-Atlantiques 64 - 5e Extrême gauche Not contacted
Jordan BARDELLA Seine-Saint-Denis 93 - 12e Front national Not contacted
Christophe BARDIN Landes 40 - 1re Front national Pending *
Serge BARDY Maine-et-Loire 49 - 6e Parti socialiste Not contacted °
Ericka BAREIGTS La Réunion 974 - 1re Parti socialiste Pending ° Elected
Robert BAREILLE Pyrénées-Atlantiques 64 - 4e Parti communiste francais Not contacted
François BARÈRE Vienne 86 - 2e Extrême gauche Not contacted
Thibault BARGE Isère 38 - 9e Extrême droite Not contacted
Victoria BARIGANT Paris 75 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Florence BARISEAU Nord 59 - 2e Les Républicains Not contacted
Jean-Claude BARLEMONT Sarthe 72 - 3e Extrême droite Not contacted
Thierry BARNABÉ Gard 30 - 3e Union Populaire Républicaine Pending *
Alain BARNIER Ardèche 07 - 1re Sans étiquette Signed and confirmation (letter/fax) received
Antoine BARO Yvelines 78 - 12e La France Insoumise Pending *
Corinne BARO Haute-Savoie 74 - 1re Nouvelle Donne Signed and confirmation (letter/fax) received
Adrien BARON Guadeloupe 971 - 3e Parti socialiste Not contacted
Jean-Baptiste BARON Hauts-de-Seine 92 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Marie BARON Maine-et-Loire 49 - 1re Front national Not contacted
Paul BARON Isère 38 - 3e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Zoé BARON Loiret 45 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Le BARON MARIANI Haute-Corse 02B - 2e Divers Not contacted
Edgar BARRACLOUGH FERNANDEZ Savoie 73 - 4e Extrême gauche Not contacted
Natacha BARRAL Français de l'Etranger 0ZZ - 5e Front national Not contacted
Joris BARRAT Drôme 26 - 1re Divers Not contacted
Bertrand BARRAUD Puy-de-Dôme 63 - 4e Les Républicains Not contacted Finalist
Valerie BARRAUD Charente-Maritime 17 - 4e Extrême gauche Not contacted
Anne BARRAULT Maine-et-Loire 49 - 3e En Marche ! Pending * Finalist
Jean-Paul BARRÉ Finistère 29 - 5e Debout La France Not contacted
Nachida BARRE Eure-et-Loir 28 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Amélie BARRELY Loire-Atlantique 44 - 4e Regionaliste Not contacted
Catherine BARRÈRE Pyrénées-Orientales 66 - 3e Regionaliste Not contacted
Monique BARRET Loiret 45 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Jean-François BARRIER Cantal 15 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Charles BARRIERE Côte-d'Or 21 - 4e Les Républicains Not contacted Finalist
Somalia BARRO Paris 75 - 16e Divers Pending * °
Jean-Noël BARROT Yvelines 78 - 2e Mouvement démocrate Not contacted Elected
Véronique BARROW Isère 38 - 8e Union Populaire Républicaine Not contacted
Clotilde BARTHÉLÉMY Haute-Garonne 31 - 2e Extrême gauche Not contacted
Mélody BARTHÉLÉMY Vendée 85 - 5e Parti communiste francais Pending *
Chantal BARTHÉLÉMY-RUIZ Hauts-de-Seine 92 - 2e Parti socialiste Not contacted
Christophe BARTHÈS Aude 11 - 1re Front national Pending * Finalist
Didier BARTHÈS Rhône 69 - 13e Ecologiste Not contacted
Nicolas BARTHOLLET Drôme 26 - 2e Divers droite Not contacted
Danièle BARTOLI Alpes-Maritimes 06 - 6e Extrême gauche Not contacted
Michael BARTON Eure 27 - 5e Debout La France Not contacted
Nadia BARZNICA Doubs 25 - 4e La France Insoumise Not contacted
Gilles BAS Ardèche 07 - 1re Alliance ecologiste indépendante Signed and confirmation (letter/fax) received
Marie-Noëlle BAS Yvelines 78 - 12e Parti socialiste Not contacted °
Florian BASCHUNG Vosges 88 - 1re Extrême droite Not contacted
Christine BASLY-LAPEGUE Landes 40 - 2e Parti socialiste Not contacted
Raymond BASSIL Paris 75 - 5e Divers Not contacted
Nathalie BASSIRE La Réunion 974 - 3e Les Républicains Not contacted Elected
Magaly BASSONVILLE La Réunion 974 - 5e Divers Not contacted
Joëlle BASTIEN Marne 51 - 5e Extrême gauche Not contacted
Marie-Christine BASTIEN Meurthe-et-Moselle 54 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Elisabeth BASTON Paris 75 - 11e Front national Not contacted
Abdel-Hakim BATACHE Rhône 69 - 6e Divers gauche Not contacted
Christian BATAILLE Nord 59 - 12e Divers gauche Not contacted
Jean-Pierre BATAILLE Nord 59 - 15e Les Républicains Not contacted
Bérengère BATAILLER Pyrénées-Orientales 66 - 2e Ecologiste Not contacted
Zerrin BATARAY Isère 38 - 7e Divers gauche Not contacted
Jean-François BATHELIER Côte-d'Or 21 - 3e Front national Not contacted Finalist
Delphine BATHO Deux-Sèvres 79 - 2e Parti socialiste Pending * ° Elected
Guy BATIOT Vendée 85 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Philippe BATOUX Vaucluse 84 - 2e Parti socialiste Not contacted
Martin BATTAGLIA Oise 60 - 4e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Yannick BATTEFORT Gard 30 - 1re La France Insoumise Pending *
Marie-Noëlle BATTISTEL Isère 38 - 4e Parti socialiste Pending * Elected
Xavier BATUT Seine-Maritime 76 - 10e En Marche ! Pending * Elected
Jean-Baptiste BAUD Haute-Savoie 74 - 5e Parti socialiste Pending °
Sylvie BAUD Morbihan 56 - 3e Front national Not contacted
Marc BAUD-BERTHIER Bas-Rhin 67 - 4e Extrême gauche Not contacted
Astrid BAUD-ROCHE Haute-Savoie 74 - 5e Divers droite Pending Finalist
Dominique BAUDE Gironde 33 - 9e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Antoine BAUDINO Bouches-du-Rhône 13 - 8e Front national Pending * Finalist
Jean-Charles BAUDOIN Paris 75 - 4e Ecologiste Not contacted
Sylviane BAUDOIS Gers 32 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Pascal BAUDONT Morbihan 56 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Alain BAUDORRE Pyrénées-Atlantiques 64 - 2e Divers droite Not contacted
Marie-Anne BAUDOUI MAUREL Alpes-de-Haute-Provence 04 - 1re Debout La France Pending
Claude BAUDOUIN Haute-Savoie 74 - 2e Ecologiste Not contacted
Jean-Thomas BAUDOUIN Eure 27 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Martine BAUDOZ Tarn-et-Garonne 82 - 1re Debout La France Not contacted
Jacques BAUDRIER Paris 75 - 15e Parti communiste francais Pending
Nicole BAUDRIN Nord 59 - 1re Extrême gauche Not contacted
Rodolphe BAUER Meurthe-et-Moselle 54 - 5e La France Insoumise Pending *
Laurent BAUMEL Indre-et-Loire 37 - 4e Parti socialiste Not contacted °
Philippe BAUMEL Saône-et-Loire 71 - 3e Parti socialiste Not contacted °
Paul-Henri BAURE Essonne 91 - 3e Ecologiste Not contacted
Étienne BAUVOIS Somme 80 - 2e Extrême droite Not contacted
Baptiste BAUZA Seine-Maritime 76 - 7e Parti communiste francais Not contacted
Nicolas BAY Seine-Maritime 76 - 6e Front national Not contacted
Didier BAYENS Pyrénées-Atlantiques 64 - 4e La France Insoumise Pending *
David BAYLE Alpes-Maritimes 06 - 8e Divers droite Not contacted
Marcel BAYLE Haute-Vienne 87 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Sylvie BAYLE Paris 75 - 1re Parti communiste francais Pending °
Cécile BAYLE DE JESSÉ Sarthe 72 - 5e Debout La France Not contacted
Julien BAYOU Paris 75 - 5e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Philippe BAZEAU Haute-Saône 70 - 1re Ecologiste Not contacted
Nicolas BAZILLE Loire-Atlantique 44 - 2e Extrême gauche Not contacted
Fabrice BAZIN Loire-Atlantique 44 - 8e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Pierre-François BAZIN Ille-et-Vilaine 35 - 1re Ecologiste Not contacted
Thibault BAZIN Meurthe-et-Moselle 54 - 4e Les Républicains Not contacted Elected
Valérie BAZIN-MALGRAS Aube 10 - 2e Les Républicains Not contacted Elected
Rémy BAZZALI Bouches-du-Rhône 13 - 8e Extrême gauche Not contacted
Olivier BEATRIX Cher 18 - 3e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Catherine BEAUBATIE Haute-Vienne 87 - 3e Parti socialiste Not contacted
Charles BEAUCHAMP Nord 59 - 17e Parti communiste francais Pending
Bastien BEAUDOIN Bouches-du-Rhône 13 - 10e Debout La France Not contacted
Chantal BEAUDOIN Calvados 14 - 6e Parti radical de gauche Not contacted
Eric BEAUDOIN Calvados 14 - 5e Debout La France Not contacted
Franck BEAUDOIN Hauts-de-Seine 92 - 5e Divers Not contacted
Sophie BEAUDOUIN-HUBIERE Haute-Vienne 87 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Matthieu BEAUFROMÉ Pas-de-Calais 62 - 9e Union Populaire Républicaine Not contacted
Éric BEAUGENDRE Indre-et-Loire 37 - 2e Europe Écologie - Les Verts Pending *
Marie-José BEAULANDE Val-d'Oise 95 - 4e Parti socialiste Not contacted
Jeanne BEAULIER Loiret 45 - 5e Front national Pending *
Sylvie BEAULIEU Côte-d'Or 21 - 4e Front national Not contacted
Nathalie BEAULNES-SERENI Seine-et-Marne 77 - 1re Divers droite Not contacted
Brigitte BEAUMEYER Alpes-de-Haute-Provence 04 - 1re Union des démocrates et indépendants Not contacted
Michel BEAUPRÉ Loire-Atlantique 44 - 1re Regionaliste Pending
Alexandre BEAUVAIS Charente-Maritime 17 - 3e Divers droite Not contacted
Jean-Marc BEAUVAIS Loire-Atlantique 44 - 10e Front national Not contacted
Valérie BEAUVAIS Marne 51 - 1re Les Républicains Not contacted Elected
Christine BECCARI Bas-Rhin 67 - 5e Debout La France Not contacted
Hélène BECHERINI Oise 60 - 5e Extrême gauche Not contacted
François BECHIEAU-NAHON Paris 75 - 16e Divers gauche Pending *
Olivier BECHT Haut-Rhin 68 - 5e Divers droite Not contacted Elected
Marie-Françoise BECHTEL Aisne 02 - 4e Divers gauche Not contacted °
Bernadette BECK Loiret 45 - 6e Debout La France Not contacted
Xavier BECK Alpes-Maritimes 06 - 4e Les Républicains Not contacted
Corinne BECOURT Aisne 02 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Marie-Laure BECOUZE Allier 03 - 3e Debout La France Not contacted
Florence BEDAGUE Paris 75 - 9e Extrême gauche Not contacted
Natacha BEDHIAF Seine-et-Marne 77 - 11e Les Républicains Not contacted
Corine BÉDIER La Réunion 974 - 4e La France Insoumise Pending *
Patrice BEDIER Tarn 81 - 1re Parti socialiste Not contacted °
Camille BEDIN Hauts-de-Seine 92 - 4e Les Républicains Not contacted Finalist
Franck BEELDENS - DA SILVA Essonne 91 - 4e Front national Pending *
Muriel BEFFARA Indre 36 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Fanny BEGGIATO Lot 46 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Khaled BEGHOUACH Bouches-du-Rhône 13 - 8e Divers gauche Not contacted
Isabelle BEGUE Yvelines 78 - 9e Union Populaire Républicaine Not contacted
Marie Jeanne BEGUET Ain 01 - 2e Mouvement démocrate Pending * Finalist
Bernard BEHEREC Yonne 89 - 3e Ecologiste Not contacted
Antoine BEHR Corrèze 19 - 1re Debout La France Not contacted
Arnaud BEILS Nord 59 - 2e Divers Not contacted
Lionel BÉJEAU Indre-et-Loire 37 - 1re Divers droite Not contacted
Ilhame BEKKOUCHE Hauts-de-Seine 92 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Nadia BELAALA Seine-Saint-Denis 93 - 7e Ecologiste Not contacted
Nadia BELAGHLEM BOUKHEROUBA Seine-et-Marne 77 - 3e Divers Not contacted
Monika BELALA Yvelines 78 - 4e Parti socialiste Not contacted °
Drifa BELARBI Val-de-Marne 94 - 9e Divers droite Not contacted
Agnès BELBÉOC'H Finistère 29 - 7e Front national Not contacted
Jean-Claude BELENGUIER Bouches-du-Rhône 13 - 5e Divers droite Not contacted
Chantal BÉLÉZY Drôme 26 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Yassin-Faïsal BELGUECHI Var 83 - 1re Divers Not contacted
Belkhir BELHADDAD Moselle 57 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Abmajid BELHADJ Pas-de-Calais 62 - 2e Extrême gauche Not contacted
Valentin BELHADJALI Maine-et-Loire 49 - 2e Front national Not contacted
Yann BÉLIARD Loire-Atlantique 44 - 10e Extrême gauche Not contacted
Marie-France BELIN Loire-Atlantique 44 - 7e Extrême gauche Not contacted
Isma BELKESSAM La Réunion 974 - 1re Divers Not contacted
Hamza BELKOLLI Bouches-du-Rhône 13 - 14e Ecologiste Not contacted
Mehdy BELLABBAS Val-de-Marne 94 - 10e Ecologiste Not contacted
Béatrice BELLAMY Vendée 85 - 2e Les Républicains Not contacted Finalist
François-Xavier BELLAMY Yvelines 78 - 1re Les Républicains Pending Finalist
Fatima BELLAREDJ Hérault 34 - 2e Parti socialiste Pending * °
Patrick BELLENGER Seine-Maritime 76 - 4e Extrême droite Not contacted
Eric BELLEPERCHE Charente-Maritime 17 - 3e Extrême droite Not contacted
Éric BELLET Cher 18 - 3e Extrême gauche Not contacted
Kenza BELLIARD Loir-et-Cher 41 - 1re La France Insoumise Pending *
Marc BELLIER Yvelines 78 - 4e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Huguette BELLO La Réunion 974 - 2e Divers gauche Not contacted Elected
Luc BELOT Maine-et-Loire 49 - 1re Parti socialiste Not contacted °
Anais BELTRAN Territoire de Belfort 90 - 1re La France Insoumise Not contacted
Khaled BEN ABDERRAHMANE Alpes-Maritimes 06 - 7e En Marche ! Pending * Finalist
Faten BEN AHMED Essonne 91 - 8e Parti socialiste Not contacted
Youssef BEN AMAR Sarthe 72 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Radhouane BEN BOUZID Paris 75 - 6e Divers droite Not contacted
Marouni BEN HADJ SALEM Gironde 33 - 11e Extrême gauche Not contacted
Elies BEN HELAL Nord 59 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Lotfi BEN KHELIFA Rhône 69 - 14e Divers gauche Not contacted
Khaled BEN LETAÏEF Côte-d'Or 21 - 3e Divers Not contacted
Hassan BEN M'BAREK Hauts-de-Seine 92 - 1re Divers Not contacted
Mourad BEN MAHDI Rhône 69 - 13e Divers Not contacted
Louise BEN MAMI Seine-Saint-Denis 93 - 3e Ecologiste Not contacted
Feïza BEN MOHAMED Alpes-Maritimes 06 - 5e Divers Not contacted
Mounia BENAILI Essonne 91 - 7e La France Insoumise Pending *
Nathalie BENALLA Nord 59 - 14e Parti communiste francais Not contacted
Fanny BENARD Paris 75 - 9e Divers Pending
Yahya BENASAID Nord 59 - 11e Ecologiste Not contacted
Amid BENCHABANE Nord 59 - 17e Ecologiste Pending *
Dalila BENCHELIFF Lot-et-Garonne 47 - 2e Debout La France Pending
Renée Eliane BENCHIMOL LAURIBE Charente-Maritime 17 - 3e Parti radical de gauche Not contacted
Cécile BÈNE Rhône 69 - 5e Front national Not contacted
Laurence BENÉTEAU Hérault 34 - 3e Union Populaire Républicaine Signed
Anne BENHAMOU Bouches-du-Rhône 13 - 1re Ecologiste Not contacted
Mehdi BENHLAL Bas-Rhin 67 - 8e Extrême gauche Not contacted
Anne-Charlotte BÉNICHOU Essonne 91 - 6e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Delphine BENIN Paris 75 - 2e Divers droite Pending * °
Justine BENIN Guadeloupe 971 - 2e Divers gauche Not contacted Elected
Agnès BENKEMOUN Alpes-Maritimes 06 - 1re Extrême gauche Not contacted
Thierry BENOIT Ille-et-Vilaine 35 - 6e Union des démocrates et indépendants Not contacted Elected
Abdelkader BENRAMDANE Manche 50 - 4e Extrême gauche Not contacted
Yazid BENSALEM Isère 38 - 3e Divers gauche Not contacted
Taryck BENSIALI Val-de-Marne 94 - 9e Divers Not contacted
Denis BENSIMON Français de l'Etranger 0ZZ - 8e Divers droite Pending
Mohamed BENTAHAR Sarthe 72 - 2e Divers gauche Not contacted
Mohamed BENTAHAR Seine-Saint-Denis 93 - 1re Divers Not contacted
Christophe BENTZ Yvelines 78 - 6e Divers droite Not contacted
Abdelkader BENYOUB Isère 38 - 3e Divers gauche Not contacted
Yasmine BENZELMAT Yvelines 78 - 2e Front national Not contacted
Félix BEPPO Paris 75 - 18e Divers gauche Not contacted
Robert BÉRA Finistère 29 - 6e Nouvelle Donne Signed and confirmation (letter/fax) received
Rony BERAL Guadeloupe 971 - 2e Divers Not contacted
Carla BERARD Savoie 73 - 2e Ecologiste Not contacted
Paul BERARD Drôme 26 - 3e Les Républicains Not contacted Finalist
Guylaine BERCHER Eure-et-Loir 28 - 3e Front national Pending *
Marianne BERÇOT Haut-Rhin 68 - 3e La France Insoumise Pending *
Eric BERDOATI Hauts-de-Seine 92 - 7e Les Républicains Not contacted Finalist
Danielle BERDOYES Gironde 33 - 3e Divers Not contacted
Véronique BEREGOVOY Seine-Maritime 76 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Jean-Pierre BERENGUER Tarn 81 - 2e Divers Not contacted
Françoise BERGAME Rhône 69 - 13e Parti socialiste Not contacted °
Didier BERGAR Calvados 14 - 2e Extrême gauche Not contacted
Aurore BERGÉ Yvelines 78 - 10e En Marche ! Pending * Elected
Constance BERGE Rhône 69 - 7e Divers droite Not contacted
Eric BERGER Isère 38 - 8e Ecologiste Not contacted
Jacqueline BERGER Moselle 57 - 5e Divers Not contacted
Karine BERGER Hautes-Alpes 05 - 1re Parti socialiste Not contacted °
Yorick BERGER Paris 75 - 9e Divers droite Pending *
Virginie BERGERARD Indre-et-Loire 37 - 2e Debout La France Not contacted
Patrick BERGOGNÉ Ille-et-Vilaine 35 - 1re La France Insoumise Pending *
Michel BERGOUGNOUX Dordogne 24 - 3e Front national Pending *
Monique BERION Vaucluse 84 - 1re Nouvelle Donne Signed and confirmation (letter/fax) received
Gisèle BERLIC Tarn 81 - 2e Divers Not contacted
Eric BERLINGEN Essonne 91 - 1re Divers Not contacted
Sandrine BERNADAT Saône-et-Loire 71 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Ugo BERNALICIS Nord 59 - 2e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received Elected
Cinderella BERNARD Côtes-d'Armor 22 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Florence BERNARD Eure-et-Loir 28 - 4e Extrême droite Not contacted
Ismaël BERNARD Rhône 69 - 1re Ecologiste Not contacted
Martine BERNARD Oise 60 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Monique BERNARD Drôme 26 - 4e Extrême gauche Not contacted
Philippe BERNARD Nord 59 - 16e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Sybille BERNARD Paris 75 - 10e Europe Écologie - Les Verts Pending *
Valentin BERNARD Rhône 69 - 2e Divers Not contacted
Yann BERNARD Hauts-de-Seine 92 - 12e Extrême gauche Not contacted
Céline BERNARDI Rhône 69 - 5e La France Insoumise Pending *
Jean-Marie BERNARDI Var 83 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Maxime BERNAS Finistère 29 - 5e Regionaliste Not contacted
Julie BERNAZEAU Rhône 69 - 4e Divers Not contacted
Carole BERNHARD Côte-d'Or 21 - 5e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Laurence BERNIER Jura 39 - 3e Parti communiste francais Signed and confirmation (letter/fax) received
Laurent BERNIER Guadeloupe 971 - 2e Les Républicains Not contacted
Liliane BERNINI Eure 27 - 5e Parti communiste francais Not contacted
Michel BERNOS Pyrénées-Atlantiques 64 - 3e En Marche ! Pending Finalist
Lydia BEROFF Haut-Rhin 68 - 1re Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Nora BERRA Rhône 69 - 3e Les Républicains Not contacted
Houmria BERRADA Nord 59 - 2e En Marche ! Pending * Finalist
Marcel BERROU Finistère 29 - 5e Regionaliste Not contacted
Alexandra BERT Morbihan 56 - 2e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Philippe BERTA Gard 30 - 6e En Marche ! Pending * Elected
Sybille BERTAIL Aube 10 - 2e Divers droite Not contacted
Elio BERTE-LANGEREAU Nord 59 - 13e La France Insoumise Pending *
Gabriel BERTEIN Pas-de-Calais 62 - 1re La France Insoumise Pending *
Corinne BERTHAUD Paris 75 - 9e Front national Not contacted
Luc BERTHAUD Rhône 69 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Alain BERTHAULT Pas-de-Calais 62 - 5e La France Insoumise Pending *
Grégory BERTHAULT Hauts-de-Seine 92 - 7e Ecologiste Not contacted
Murielle BERTHELIER Saône-et-Loire 71 - 3e Divers droite Not contacted
Chantal BERTHELOT Guyane 973 - 2e Divers gauche Not contacted
Vincent BERTHET Haute-Marne 52 - 2e En Marche ! Not contacted
Christophe BERTHOLET Val-d'Oise 95 - 3e Divers Not contacted
Rémi BERTHONNEAU Gironde 33 - 9e Debout La France Not contacted
Aurélien BERTHOU Seine-Saint-Denis 93 - 8e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Michèle BERTHOU Landes 40 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Magalhy BERTO Paris 75 - 13e La France Insoumise Not contacted
Pascal BERTOLINI Val-d'Oise 95 - 5e Europe Écologie - Les Verts Pending * °
Amélia BERTRAND Manche 50 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Raphaël BERTRAND Drôme 26 - 4e Divers droite Not contacted
Sophie BERTRAND Cher 18 - 2e Les Républicains Not contacted
Huguette BERTRAND-VINZERICH Ariège 09 - 2e En Marche ! Pending * Finalist
Hervé BERVILLE Côtes-d'Armor 22 - 2e En Marche ! Pending * Elected
Christine BESANÇON Doubs 25 - 4e Debout La France Not contacted
Héléna BESNARD Français de l'Etranger 0ZZ - 9e Divers Not contacted
Kamel BESSAHA Seine-Saint-Denis 93 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Magali BESSARD Cher 18 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Nicolas BESSAU Sarthe 72 - 4e Divers Not contacted
Jacques BESSIN Calvados 14 - 3e Ecologiste Not contacted
Maud BESSON Gironde 33 - 4e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Thierry BESSON Marne 51 - 4e Front national Not contacted Finalist
Grégory BESSON-MOREAU Aube 10 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Catherine BESSONNET Vendée 85 - 3e Debout La France Not contacted
Barbara BESSOT BALLOT Haute-Saône 70 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Nathalie BETEGNIES Martinique 972 - 1re Front national Not contacted
Guillaume BETEND Ille-et-Vilaine 35 - 7e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Gérard BETENFELD Puy-de-Dôme 63 - 5e Parti socialiste Not contacted
Jean-François BETHUS Lot-et-Garonne 47 - 2e Divers droite Pending
Olivier BETTATI Alpes-Maritimes 06 - 4e Front national Not contacted ° Finalist
François BETTENCOURT Seine-et-Marne 77 - 3e Divers droite Not contacted
Daniella BETTENFELD Moselle 57 - 5e Extrême gauche Not contacted
Pauline BETTON Paris 75 - 2e Divers droite Pending °
Pascal BEURET Val-d'Oise 95 - 3e Divers Not contacted
Valéry BEURIOT Eure 27 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Florence BEUVELET Loire-Atlantique 44 - 8e Les Républicains Pending *
Christophe BEX Haute-Garonne 31 - 7e La France Insoumise Pending *
Anny BEY Gironde 33 - 8e Divers droite Not contacted
Catherine BEYL Seine-Maritime 76 - 7e Divers gauche Not contacted
Christine BEYL Alpes-Maritimes 06 - 5e Ecologiste Not contacted
Adrien BEYRAND Essonne 91 - 7e Extrême gauche Not contacted
Eléonore BEZ Bouches-du-Rhône 13 - 6e Front national Pending *
Christine BEZAULT Val-de-Marne 94 - 4e Ecologiste Not contacted
Françoise BÉZIAT Corrèze 19 - 1re Les Républicains Not contacted
Céline BEZOUI Cher 18 - 1re Parti socialiste Not contacted °
Solange BIAGGI Bouches-du-Rhône 13 - 4e Les Républicains Not contacted
Anne-Michèle BIANCHI Tarn 81 - 1re Les Républicains Not contacted
Jérôme BIANCHI Corse-du-Sud 02A - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Laurie BIANCIOTTO Bouches-du-Rhône 13 - 1re Extrême droite Not contacted
Olivier BIANCIOTTO Bouches-du-Rhône 13 - 10e Extrême droite Not contacted
Pamela BIATOUR Alpes-Maritimes 06 - 8e Debout La France Not contacted
Pierre BIBET Eure 27 - 3e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Jean-Jacob BICEP Guadeloupe 971 - 2e Regionaliste Not contacted
Irvin BIDA Essonne 91 - 8e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Richard BIDEGARAY Landes 40 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Marie-Noëlle BIDIN Gard 30 - 4e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Pierrette BIDON Creuse 23 - 1re Europe Écologie - Les Verts Pending *
Gisèle BIÉMOURET Gers 32 - 2e Parti socialiste Pending ° Elected
Philippe BIES Bas-Rhin 67 - 2e Parti socialiste Pending Finalist
François-Xavier BIEUVILLE Hauts-de-Seine 92 - 5e Divers droite Not contacted
Habiba BIGDADE Hauts-de-Seine 92 - 4e Parti socialiste Not contacted °
Jean-Pierre BIGORGNE Finistère 29 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Frédéric BIGOT Nord 59 - 20e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Xavier BIGOT Haute-Garonne 31 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Colette BIGUET Savoie 73 - 2e Divers Not contacted
Pierre BIGUET Haute-Savoie 74 - 6e Regionaliste Not contacted
Catherine BIHANNIC Mayotte 976 - 1re Extrême droite Not contacted
Dominique BIICHLÉ Jura 39 - 2e Ecologiste Not contacted
Quentin BIJARD Saône-et-Loire 71 - 3e Front national Not contacted
Bruno BILDE Pas-de-Calais 62 - 12e Front national Not contacted Elected
Dominique BILDE Meurthe-et-Moselle 54 - 4e Front national Pending *
Catherine BILLARD Seine-Saint-Denis 93 - 2e Extrême gauche Not contacted
Fanette BILLARD Landes 40 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Anne BILLOËT Paris 75 - 11e Divers Not contacted
François BILLOT DE LOCHNER Yvelines 78 - 1re Divers droite Not contacted
Guy BILLOUDET Ain 01 - 4e Les Républicains Not contacted
Erwann BINET Isère 38 - 8e Parti socialiste Not contacted °
Leyla BINICI Bas-Rhin 67 - 2e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Josette BIORET Loire-Atlantique 44 - 5e Divers gauche Not contacted
Benjamin BIRENE Aube 10 - 2e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Dominique BIRY Moselle 57 - 6e Extrême droite Not contacted
Anne BISCOS Puy-de-Dôme 63 - 1re Front national Pending *
Frédérique BISIERE Vendée 85 - 1re Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Gisèle BISSAY Rhône 69 - 8e Parti communiste francais Not contacted
Christine BISSON Calvados 14 - 5e Front national Signed and confirmation (letter/fax) received
Iris BISSON Ille-et-Vilaine 35 - 8e Divers Not contacted
Benoît BITEAU Charente-Maritime 17 - 4e Parti radical de gauche Not contacted
Thierry BITOUZÉ Alpes-Maritimes 06 - 7e Nouvelle Donne Not contacted
Gérald BITSCHY Var 83 - 4e Divers Not contacted
Jean BITTERLIN Haut-Rhin 68 - 5e Ecologiste Not contacted
Olivier BITTERLIN Français de l'Etranger 0ZZ - 3e Ecologiste Not contacted
Martin BIURRUN Français de l'Etranger 0ZZ - 2e Divers droite Not contacted
David BIZET Haut-Rhin 68 - 6e Divers Not contacted
Jérémy BIZET Yvelines 78 - 2e Ecologiste Not contacted
Corentin BLACHE Allier 03 - 1re Debout La France Not contacted
Geneviève BLACHE Alpes-Maritimes 06 - 3e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Sandra BLAISE Vosges 88 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Anne BLANC Aveyron 12 - 2e En Marche ! Pending * Elected
Elvire BLANC Savoie 73 - 2e Debout La France Not contacted
Gaëlle BLANC LAJONIE Dordogne 24 - 2e Les Républicains Not contacted
Marielle BLANC-PERNIN Paris 75 - 11e Ecologiste Not contacted
Laurent BLANCHARD Gironde 33 - 1re Ecologiste Not contacted
Luc BLANCHARD Oise 60 - 5e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Aline BLANCHER MOUQUET Charente 16 - 1re Nouvelle Donne Signed and confirmation (letter/fax) received
Christophe BLANCHET Calvados 14 - 4e En Marche ! Pending * Elected
David BLANCHON Aube 10 - 3e Parti socialiste Not contacted
Ludovic BLANCO Isère 38 - 5e Debout La France Not contacted
Richard BLANCO Tarn-et-Garonne 82 - 1re Extrême gauche Not contacted
Brigitte BLANG Moselle 57 - 5e La France Insoumise Not contacted
Martine BLANLUETTE Val-de-Marne 94 - 10e Front national Signed and confirmation (letter/fax) received
Harold BLANOT Nièvre 58 - 2e Front national Not contacted
Véronique BLANSTIER Haute-Garonne 31 - 9e Parti communiste francais Not contacted
Danielle BLASCO Lot-et-Garonne 47 - 1re Parti communiste francais Pending
Florence BLATRIX-CONTAT Ain 01 - 1re Parti socialiste Not contacted
Claudine BLAUWART Pas-de-Calais 62 - 6e Debout La France Not contacted
Jacky BLAVIER Marne 51 - 3e Debout La France Not contacted
Athénaïs BLÉHAUT Rhône 69 - 13e Divers droite Not contacted
Yves BLEIN Rhône 69 - 14e En Marche ! Pending * Elected
Josette BLESSON Seine-et-Marne 77 - 8e Front national Not contacted
Sylvain BLEUBAR Français de l'Etranger 0ZZ - 4e Divers Not contacted
Jean-Luc BLEUNVEN Finistère 29 - 3e Divers gauche Pending * ° Finalist
Marc BLIN Manche 50 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Patrick BLIN Yonne 89 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Jean Sébastien BLOCH Ain 01 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Patrick BLOCHE Paris 75 - 7e Parti socialiste Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Amandine BLOMME Ardennes 08 - 3e Front national Pending * Finalist
Sabrina BLONDÉ Haut-Rhin 68 - 1re Debout La France Not contacted
Stacy BLONDEL Seine-Maritime 76 - 10e Front national Not contacted Finalist
Patricia BLOSSE Finistère 29 - 4e Extrême gauche Not contacted
Xavier BLOTTIERE Nord 59 - 19e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Noëlle BLSTYAK Maine-et-Loire 49 - 3e Union Populaire Républicaine Not contacted
Bruno BLUM Paris 75 - 5e Divers Not contacted
Frédéric BOCCALETTI Var 83 - 7e Front national Pending Finalist
Joël BOCHE Yvelines 78 - 10e Debout La France Not contacted
Julien BOCHER Paris 75 - 10e Divers Not contacted
Jérôme BOCQUET Seine-et-Marne 77 - 7e Divers Not contacted
Henry BODEOUAROU Nouvelle Calédonie 988 - 2e Regionaliste Not contacted
Claude BODIN Val-d'Oise 95 - 4e Les Républicains Not contacted Finalist
Jean-Paul BODIN Vienne 86 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Mathilde BOEUF Lot-et-Garonne 47 - 2e Europe Écologie - Les Verts Pending
Paul BOGHOSSIAN Rhône 69 - 7e Parti communiste francais Not contacted
Florian BOHÊME Français de l'Etranger 0ZZ - 11e Parti socialiste Not contacted °
Caroline BOICHÉ Rhône 69 - 1re Parti Pirate Signed and confirmation (letter/fax) received
Laëtitia BOIDIN Finistère 29 - 8e Les Républicains Pending
Fabrice BOIGARD Indre-et-Loire 37 - 5e Les Républicains Not contacted Finalist
Vincent BOILEAU-AUTIN Français de l'Etranger 0ZZ - 1re Divers gauche Not contacted
Ibrahim BOINAHERY Mayotte 976 - 2e Mouvement démocrate Not contacted Finalist
Olivier BOINON Yvelines 78 - 4e Nouvelle Donne Signed and confirmation (letter/fax) received
Pascal BOIS Oise 60 - 3e En Marche ! Pending * Elected
Nadine BOISGERAULT Loiret 45 - 2e Front national Pending *
Michel BOISNAULT Val-d'Oise 95 - 1re Divers droite Not contacted
Olivier BOISSEAU Vendée 85 - 5e Divers droite Not contacted
François BOISSET Cantal 15 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Hervé BOISSONADE Aude 11 - 1re Debout La France Not contacted
Pascale BOISTARD Somme 80 - 1re Parti socialiste Not contacted °
Christian BOISTEAU Loire-Atlantique 44 - 9e Debout La France Not contacted
Aurore BOISVERT Morbihan 56 - 5e Divers Not contacted
Armelle BOIVIN Deux-Sèvres 79 - 3e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Eric BOIZET Alpes-Maritimes 06 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Emmanuel BOJAN Yvelines 78 - 1re Debout La France Not contacted
Alain BOLLA Var 83 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Alexandre BOLLEAU Isère 38 - 6e Parti socialiste Not contacted
Joffrey BOLLÉE Seine-et-Marne 77 - 5e Front national Not contacted Finalist
Alexandre BOLO Pyrénées-Orientales 66 - 1re Front national Pending ° Finalist
Philippe BOLO Maine-et-Loire 49 - 7e Mouvement démocrate Pending * Elected
Béatrix BOLVIN Isère 38 - 3e Front national Not contacted
Catherine BOMPARD Essonne 91 - 7e Ecologiste Not contacted
Gilles BOMPARD Rhône 69 - 10e Extrême gauche Not contacted
Jacques BOMPARD Vaucluse 84 - 4e Extrême droite Pending * Elected
Manuel BOMPARD Haute-Garonne 31 - 9e La France Insoumise Pending * Finalist
Claire BONFORT Loiret 45 - 1re Divers droite Not contacted
Gilles BONHOMME Val-d'Oise 95 - 7e Extrême gauche Not contacted
Thierry BONHOURE Cantal 15 - 1re La France Insoumise Pending *
Thierry BONNAMOUR Savoie 73 - 1re La France Insoumise Pending *
Xavier BONNARD Bouches-du-Rhône 13 - 1re Divers Not contacted
Marc BONNEAU Deux-Sèvres 79 - 3e Parti socialiste Not contacted °
Didier BONNEAUD Gard 30 - 4e Ecologiste Not contacted
Antonin BONNEFOI Drôme 26 - 1re Divers gauche Not contacted
Olivier BONNEFOND Hauts-de-Seine 92 - 1re Divers droite Not contacted
Bruno BONNELL Rhône 69 - 6e En Marche ! Pending * Elected
Alain BONNET Isère 38 - 3e Debout La France Not contacted
Didier BONNET Gard 30 - 5e Ecologiste Not contacted
Isabelle BONNET Bouches-du-Rhône 13 - 4e Extrême gauche Not contacted
Nicolas BONNET Puy-de-Dôme 63 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Nicolas BONNET-OULALDJ Paris 75 - 7e Parti communiste francais Signed and confirmation (letter/fax) received
David BONNETIER Sarthe 72 - 3e Debout La France Not contacted
Marie-Rose BONNEVAL Lot 46 - 2e Divers Not contacted
Philippe BONNIN Ille-et-Vilaine 35 - 4e Divers gauche Not contacted
Christine BONNISSENT Calvados 14 - 2e Debout La France Not contacted
Emilie BONNIVARD Savoie 73 - 3e Les Républicains Pending * Elected
Gilbert BONNOT Ain 01 - 1re Divers Not contacted
Philippe BONNOT Saône-et-Loire 71 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Valérie BONO Isère 38 - 7e La France Insoumise Not contacted
Aude BONO-VANDORME Aisne 02 - 1re En Marche ! Pending * ° Elected
Franck BONOT Paris 75 - 9e Mouvement des progressistes Signed and confirmation (letter/fax) received
Léa BONS Paris 75 - 6e Divers Pending
Fabienne BONTEMPS Bouches-du-Rhône 13 - 13e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Angélique BONTOUX Bouches-du-Rhône 13 - 11e Divers Not contacted
Clément BONY Paris 75 - 8e La France Insoumise Pending * °
Jean-Yves BONY Cantal 15 - 2e Les Républicains Not contacted Elected
Patrick BOOT Hérault 34 - 2e Ecologiste Pending
Mathias BOQUET Moselle 57 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Guillaume BORAUD Gironde 33 - 2e Divers droite Not contacted
Patricia BORDAS Corrèze 19 - 2e En Marche ! Pending * Finalist
Martin BORDEAU Mayenne 53 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Clément BORDES Isère 38 - 10e Extrême gauche Not contacted
Pascale BORDIN Vienne 86 - 2e Front national Pending *
Myriam BORDREUIL Hauts-de-Seine 92 - 1re Divers droite Not contacted
Jean-Paul BORÉ Gard 30 - 1re Divers Not contacted
Christophe BORGEL Haute-Garonne 31 - 9e Parti socialiste Not contacted °
Bernard BORGIALLI Bouches-du-Rhône 13 - 1re La France Insoumise Pending *
Pierrette BORGNE Val-d'Oise 95 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Jacques BORIE Essonne 91 - 1re Divers gauche Not contacted
Pierre BORIES Vaucluse 84 - 1re Divers Not contacted
Thierry BORNE Ain 01 - 3e Divers Not contacted
Sophie BÖRNER Calvados 14 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Julien BOROWCZYK Loire 42 - 6e En Marche ! Pending * Elected
Françoise BORRET Haute-Garonne 31 - 7e Les Républicains Not contacted
Frédéric BORT Hérault 34 - 1re Divers gauche Not contacted
Moïsette BORT Hérault 34 - 6e Divers gauche Pending *
Isabelle BOSCHER Orne 61 - 3e En Marche ! Pending * Finalist
Guillaume BOSSHARDT Bas-Rhin 67 - 9e Debout La France Not contacted
Mireille BOSSY Pyrénées-Orientales 66 - 3e Divers Not contacted
Emmanuelle BOSVIEL Seine-Saint-Denis 93 - 10e Debout La France Not contacted
Michelle BOSVIEL Seine-Saint-Denis 93 - 12e Debout La France Not contacted
Carole BOSY Saône-et-Loire 71 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Eric BOTHOREL Côtes-d'Armor 22 - 5e En Marche ! Signed Elected
Michel BOTTON Rhône 69 - 8e Divers Not contacted
Jean-Luc BOU Hérault 34 - 7e Parti communiste francais Not contacted
Mohamed BOUABDALLAOUI Calvados 14 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Sabria BOUALLAGA Hérault 34 - 8e Ecologiste Not contacted
Louis BOUAN Côtes-d'Armor 22 - 2e Divers droite Not contacted
Nadia BOUARISSA Seine-Saint-Denis 93 - 1re Divers Not contacted
Amina BOUATLAOUI Val-de-Marne 94 - 1re Ecologiste Not contacted
Annie BOUBAULT Paris 75 - 13e Extrême gauche Not contacted
Manon BOUCAND Ille-et-Vilaine 35 - 8e Ecologiste Not contacted
Ian BOUCARD Territoire de Belfort 90 - 1re Les Républicains Not contacted Elected
Violaine BOUCHARD Paris 75 - 3e Divers Not contacted
Frédéric BOUCHAREB Vienne 86 - 1re Divers gauche Pending *
Ines BOUCHAUT-CHOISY Saint-Barthélemy et Saint-Martin 977 - 1re En Marche ! Pending * Finalist
Jérôme BOUCHÉ Morbihan 56 - 3e Debout La France Not contacted
Benjamin BOUCHER Essonne 91 - 8e Front national Pending *
Claudia BOUCHER Guadeloupe 971 - 4e Divers droite Not contacted
Gauthier BOUCHET Loire-Atlantique 44 - 8e Front national Pending *
Jean-Claude BOUCHET Vaucluse 84 - 2e Les Républicains Not contacted Elected
Jean-Jacques BOUCHET Haute-Savoie 74 - 1re Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Nordine BOUCHROU Yonne 89 - 1re Divers Not contacted
Alexis BOUDAUD ANDUAGA Français de l'Etranger 0ZZ - 5e Ecologiste Not contacted
André BOUDES Tarn 81 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Emmanuelle BOUDET Français de l'Etranger 0ZZ - 6e La France Insoumise Pending *
Florent BOUDIÉ Gironde 33 - 10e En Marche ! Pending * Elected
Fatiha BOUDJAHLAT Haute-Garonne 31 - 4e Divers gauche Not contacted
Zahra BOUDJEMAÏ Hauts-de-Seine 92 - 4e Divers gauche Not contacted
Yasmine BOUDJENAH Hauts-de-Seine 92 - 11e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Christophe BOUDOT Rhône 69 - 9e Front national Not contacted
Selma BOUDOUAYA Bouches-du-Rhône 13 - 4e Divers droite Not contacted
Ouanessa BOUDRA Saône-et-Loire 71 - 2e Extrême droite Not contacted
Stéphane BOUDY Gironde 33 - 2e Divers gauche Not contacted
Bastien BOUET-ANNOUN Haute-Garonne 31 - 9e Divers Not contacted
Habiba BOUFAMA Savoie 73 - 4e Ecologiste Not contacted
Valérie BOUGAULT-DELAGE Paris 75 - 14e En Marche ! Pending * ° Finalist
Zohra BOUGHERARA Hauts-de-Seine 92 - 6e Parti communiste francais Not contacted
Serge BOUGOT Finistère 29 - 4e Regionaliste Not contacted
Gérald BOUGRER Guadeloupe 971 - 2e Divers Not contacted
Taha BOUHAFS Isère 38 - 2e La France Insoumise Pending *
Nadia BOUHAMI Rhône 69 - 3e Extrême gauche Not contacted
Julie BOUHET-MASSIANI Bouches-du-Rhône 13 - 4e Regionaliste Not contacted
Armelle BOUILLÉ Seine-Maritime 76 - 4e Debout La France Not contacted
Alain BOUILLEAUX Alpes-Maritimes 06 - 2e Extrême gauche Not contacted
Christophe BOUILLON Seine-Maritime 76 - 5e Parti socialiste Pending ° Elected
Jean-Michel BOUIRI Yvelines 78 - 3e Union Populaire Républicaine Not contacted
Karim BOUKHACHBA Oise 60 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Patrick BOUKHEDIMI Hauts-de-Seine 92 - 4e Extrême gauche Not contacted
Hacen BOUKHELIFA Gard 30 - 1re Divers gauche Not contacted
Eric BOULAY Aisne 02 - 1re Divers Not contacted
Mathieu BOULAY Yvelines 78 - 8e Divers Not contacted
Aurélien BOULÉ Loire-Atlantique 44 - 2e Regionaliste Not contacted
Sylvie BOULÉ Loire-Atlantique 44 - 3e Divers droite Not contacted
Laurence BOULINIER Paris 75 - 1re Extrême gauche Not contacted
Sheerazed BOULKROUN Val-de-Marne 94 - 10e En Marche ! Pending * Finalist
Jean-Michel BOULMÉ Ain 01 - 5e Extrême gauche Not contacted
Muriel BOULMIER Lot-et-Garonne 47 - 1re Divers droite Pending
Delphine BOULOIS Loire-Atlantique 44 - 9e Divers gauche Not contacted
Rida BOULTAME Val-d'Oise 95 - 10e Divers Not contacted
Manon BOUQUIN Paris 75 - 2e Front national Not contacted
Claude BOUR Vendée 85 - 4e Extrême gauche Not contacted
Emmanuelle BOUR Oise 60 - 5e En Marche ! Pending * Finalist
Nadia BOURAHLA Nord 59 - 8e Ecologiste Not contacted
Anne-Florence BOURAT Vienne 86 - 4e Union des démocrates et indépendants Not contacted Finalist
Sylvie BOURBIGOT Côtes-d'Armor 22 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Véronique BOURBIGOT Finistère 29 - 2e Les Républicains Not contacted
Christine BOURBON-SCHMITT Vosges 88 - 3e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Nizarr BOURCHADA Val-de-Marne 94 - 3e Divers Not contacted
Gaël BOURDEAU Loire-Atlantique 44 - 7e Debout La France Not contacted
Cécile BOURDEU D'AGUERRE Hautes-Pyrénées 65 - 2e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Sylvain BOURDIER Allier 03 - 2e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Christine BOURDIER BUISSON Puy-de-Dôme 63 - 2e Divers gauche Not contacted
Claude BOURDIN Indre-et-Loire 37 - 1re La France Insoumise Pending *
Laure BOUREL Pas-de-Calais 62 - 8e Extrême gauche Not contacted
Brigitte BOURG Hautes-Alpes 05 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Victoire BOURGEAT Bouches-du-Rhône 13 - 5e Divers Not contacted
Etienne BOURGEOIS Loir-et-Cher 41 - 1re Ecologiste Not contacted
Marie-Christine BOURGEOIS Pas-de-Calais 62 - 6e Front national Pending * Finalist
Nadia BOURGEOIS-CHEBAH Français de l'Etranger 0ZZ - 9e Ecologiste Not contacted
Alexandra BOURGOIN Seine-Saint-Denis 93 - 8e Front national Not contacted
Anne BOURGUIGNON Tarn-et-Garonne 82 - 2e Extrême gauche Not contacted
Brigitte BOURGUIGNON Pas-de-Calais 62 - 6e En Marche ! Pending * Elected
Nourredine BOURICHA Isère 38 - 10e Ecologiste Not contacted
Gwénola BOURIEL Ille-et-Vilaine 35 - 7e Ecologiste Not contacted
Christiane BOURIEZ Pas-de-Calais 62 - 12e Ecologiste Not contacted
Bruno BOURJAC Alpes-de-Haute-Provence 04 - 1re Divers droite Pending
Jean-Louis BOURLANGES Hauts-de-Seine 92 - 12e Mouvement démocrate Not contacted Elected
Yannick BOURLÈS Haute-Garonne 31 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Bernard BOURNAZEAU Gironde 33 - 11e Divers gauche Not contacted
Pierre-Yves BOURNAZEL Paris 75 - 18e Les Républicains Pending * ° Elected
Dominique BOURREAU Yonne 89 - 3e Parti socialiste Not contacted
Geneviève BOURRELY Gard 30 - 2e Debout La France Not contacted
Dominique BOURSE PROVENCE Val-de-Marne 94 - 3e Front national Pending *
Aziz BOUSLIMANI Eure-et-Loir 28 - 3e Divers gauche Not contacted
Mohamed BOUSNANE Nord 59 - 2e Ecologiste Not contacted
Céline BOUSQUET Vienne 86 - 2e Divers Not contacted
Étienne BOUSQUET-CASSAGNE Lot-et-Garonne 47 - 3e Front national Pending * Finalist
Mériam BOUSSEBSI Paris 75 - 16e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Diane BOUSSET Moselle 57 - 7e Extrême gauche Not contacted
Céline BOUSSIÉ Lot-et-Garonne 47 - 1re La France Insoumise Pending *
Jean-Claude BOUSSOUF Gard 30 - 6e Divers gauche Not contacted
Britt BOUTBOUL La Réunion 974 - 2e Divers Not contacted
Yves BOUTEILLER Aube 10 - 3e La France Insoumise Pending *
Farid BOUTEKEZEZ Mayotte 976 - 2e Extrême droite Not contacted
Malek BOUTIH Essonne 91 - 10e Parti socialiste Not contacted
Chrystel BOUTILLIER Dordogne 24 - 2e La France Insoumise Pending *
Martine BOUTIN Charente 16 - 1re La France Insoumise Pending * Finalist
Lionel BOUTON Haute-Loire 43 - 2e La France Insoumise Pending
Louis BOUTRIN Martinique 972 - 2e Ecologiste Not contacted
Marie-France BOUTROUE Oise 60 - 7e Parti communiste francais Not contacted
Claude BOUTTAZ Haute-Savoie 74 - 3e Regionaliste Not contacted
Francine BOUVARD Essonne 91 - 2e Divers Not contacted
François BOUVARD Essonne 91 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Claire BOUVIER Alpes-de-Haute-Provence 04 - 1re Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Gaëlle BOUVIER Rhône 69 - 11e Union Populaire Républicaine Not contacted
Mireille BOUVIER Savoie 73 - 4e Divers Not contacted
Patrick BOUYAT Indre 36 - 1re Ecologiste Not contacted
Bertrand BOUYX Calvados 14 - 5e En Marche ! Pending * Elected
Kheira BOUZIANE-LAROUSSI Côte-d'Or 21 - 3e Divers gauche Not contacted
Anne BOYÉ Loire-Atlantique 44 - 7e Parti socialiste Not contacted
Marceline BOYELDIEU Nord 59 - 11e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Alexandre BOYER Val-de-Marne 94 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Gilles BOYER Hauts-de-Seine 92 - 8e Les Républicains Not contacted Finalist
Léa BOYER Gard 30 - 5e Les Républicains Not contacted
Pascale BOYER Hautes-Alpes 05 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Valentine BOYER Calvados 14 - 4e Divers gauche Not contacted
Valérie BOYER Bouches-du-Rhône 13 - 1re Les Républicains Not contacted Elected
Alain BOZARIC Seine-Saint-Denis 93 - 4e Ecologiste Not contacted
Carine BRABANT Pas-de-Calais 62 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Sylvie BRACHET Nord 59 - 14e Parti radical de gauche Not contacted
Franck BRACQUEMART Seine-et-Marne 77 - 5e Ecologiste Not contacted
Christine BRAET Nord 59 - 21e Union Populaire Républicaine Not contacted
Thibault BRAGÉ Paris 75 - 13e Europe Écologie - Les Verts Not contacted *
Annie BRAGG Charente 16 - 3e Debout La France Not contacted
Saad BRAHIMI Bas-Rhin 67 - 2e Divers Not contacted
Juan BRANCO Seine-Saint-Denis 93 - 12e La France Insoumise Pending * °
Samuel BRANDILY Saône-et-Loire 71 - 5e Debout La France Not contacted
Françoise BRANGET Doubs 25 - 1re Les Républicains Not contacted °
Marie BRANNENS Hauts-de-Seine 92 - 6e Parti socialiste Not contacted
Jean-Pierre BRARD Seine-Saint-Denis 93 - 7e Divers gauche Not contacted
Julien BRARD Gironde 33 - 5e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Hélène BRAS Val-de-Marne 94 - 4e Regionaliste Not contacted
Marie-Luce BRASIER-CLAIN La Réunion 974 - 5e Front national Pending *
Alexandra BRASLERET Bas-Rhin 67 - 4e Union Populaire Républicaine Pending *
Loïc BRASSART Haute-Savoie 74 - 1re Divers Not contacted
Matthieu BRASSE Seine-Maritime 76 - 7e Parti socialiste Not contacted °
Etienne BRASSELET Calvados 14 - 2e La France Insoumise Pending *
Bertrand BRASSENS Oise 60 - 5e Parti socialiste Not contacted
Alexis BRAUD Sarthe 72 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Jean-Luc BRAULT Loir-et-Cher 41 - 2e En Marche ! Pending Finalist
Patrice BRAULT Maine-et-Loire 49 - 5e Divers droite Not contacted Finalist
Mireille BRAUN Haute-Marne 52 - 1re Divers gauche Not contacted
Yaël BRAUN-PIVET Yvelines 78 - 5e En Marche ! Pending * Elected
Christophe BRAVARD Alpes-de-Haute-Provence 04 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Delphine BRAYARD Côte-d'Or 21 - 2e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Caroline BREBANT Oise 60 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Rémi BRENEY Haute-Saône 70 - 1re Divers Not contacted
Marine BRENIER Alpes-Maritimes 06 - 5e Les Républicains Pending * ° Elected
Cyrille BRERO Jura 39 - 1re Les Républicains Not contacted ° Finalist
Bernadette BRESARD Mayenne 53 - 3e Ecologiste Not contacted
Christophe BRESSY Hauts-de-Seine 92 - 3e Divers Not contacted
Nicolas BRESTEAU Seine-Saint-Denis 93 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Cyril BRET Bouches-du-Rhône 13 - 4e Divers Not contacted
Marie BRETON Haute-Saône 70 - 1re Divers droite Not contacted
Michel BRETON Hauts-de-Seine 92 - 1re Extrême gauche Not contacted
Xavier BRETON Ain 01 - 1re Les Républicains Pending ° Elected
Mireille BREUGNOT Yvelines 78 - 11e Extrême droite Not contacted
Alain BREUIL Isère 38 - 10e Front national Pending * Finalist
Régis BREUX Manche 50 - 2e Divers gauche Not contacted
René BREVET Loire-Atlantique 44 - 10e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Brigitte BREZEL Orne 61 - 2e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Gil BRIAL Nouvelle Calédonie 988 - 2e Divers droite Not contacted
Sylvain BRIAL Wallis-et-Futuna 986 - 1re Divers gauche Not contacted
Sylvie BRIANCEAU Haute-Savoie 74 - 6e La France Insoumise Pending *
Gael BRIAND Morbihan 56 - 5e Regionaliste Not contacted
Zohra BRIAND Alpes-Maritimes 06 - 4e La France Insoumise Pending *
Guy BRICOUT Nord 59 - 18e Union des démocrates et indépendants Not contacted Elected
Jean-Louis BRICOUT Aisne 02 - 3e Parti socialiste Pending * ° Elected
Jean-Jacques BRIDEY Val-de-Marne 94 - 7e En Marche ! Pending * Elected
Valérie BRIDON Rhône 69 - 14e Divers gauche Pending *
Nicolas BRIEN Allier 03 - 2e Parti socialiste Pending °
Thibaut BRIERE-SAUNIER Eure-et-Loir 28 - 1re Divers droite Not contacted
Hubert BRIGAND Côte-d'Or 21 - 4e Divers droite Not contacted
Philippe BRILLAULT Yvelines 78 - 3e Les Républicains Pending Finalist
Nathalie BRILLAUT Seine-et-Marne 77 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Sophie BRINGUY Sarthe 72 - 5e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Ouali BRINIS Bouches-du-Rhône 13 - 7e La France Insoumise Pending *
Raphaël BRIOT Isère 38 - 3e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Pascaline BRISSET Charente 16 - 2e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Anne-Isabelle BRIVARY Gironde 33 - 4e Extrême gauche Not contacted
Timothy BROADBENT Gard 30 - 2e Ecologiste Not contacted
Charlotte BROCA Rhône 69 - 5e Divers Not contacted
Blandine BROCARD Rhône 69 - 5e En Marche ! Pending * Elected
Elodie BROCH Seine-et-Marne 77 - 2e Extrême gauche Not contacted
Bernard BROCHAND Alpes-Maritimes 06 - 8e Les Républicains Pending * Elected
Yannick BROHARD Nord 59 - 5e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Denis BROLIQUIER Rhône 69 - 2e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Jean-Marie BROM Bas-Rhin 67 - 1re La France Insoumise Signed
Yann BRONGNIART Landes 40 - 3e Divers droite Not contacted
Valérie BROS Français de l'Etranger 0ZZ - 4e Les Républicains Not contacted
Agnès BROSSARD Moselle 57 - 2e Ecologiste Not contacted
Romain BROSSARD Loire 42 - 1re Extrême gauche Not contacted
Florence BROSSAT Paris 75 - 10e Extrême gauche Not contacted
Ian BROSSAT Paris 75 - 17e Parti communiste francais Signed and confirmation (letter/fax) received
Colombe BROSSEL Paris 75 - 17e Parti socialiste Pending * °
Jérôme BROSSERON Ariège 09 - 2e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Sarah BROSSET Loire 42 - 5e Front national Not contacted
Ludovic BROSSY Alpes-Maritimes 06 - 9e Divers Not contacted
Moetai, Charles BROTHERSON Polynésie Française 987 - 3e Regionaliste Not contacted Elected
Valentin BROUILLARD-DUSONG Maine-et-Loire 49 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Vincent BROUSSEAU Seine-Maritime 76 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Ary BROUSSILLON Guadeloupe 971 - 3e Divers gauche Not contacted
Luc BROUSSY Val-d'Oise 95 - 9e Parti socialiste Not contacted °
Xavier BROUTIN Rhône 69 - 2e Divers Not contacted
Vincent BRU Pyrénées-Atlantiques 64 - 6e En Marche ! Pending * Elected
Elise BRUGIERE Cantal 15 - 2e Ecologiste Not contacted
Anne BRUGNERA Rhône 69 - 4e En Marche ! Pending * Elected
Stéphanie BRUHIÈRE Paris 75 - 17e Divers gauche Not contacted
Jean-Marc BRÛLÉ Haute-Savoie 74 - 2e Parti radical de gauche Not contacted
Danielle BRULEBOIS Jura 39 - 1re En Marche ! Pending * ° Elected
Céline BRULIN Seine-Maritime 76 - 9e Parti communiste francais Not contacted
Guy BRULLAND Ain 01 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Catherine BRUN Isère 38 - 3e Extrême gauche Not contacted
Daniel BRUN Alpes-Maritimes 06 - 5e Divers Not contacted
Fabrice BRUN Ardèche 07 - 3e Les Républicains Pending ° Elected
Odile BRUN Alpes-de-Haute-Provence 04 - 1re Front national Pending * Finalist
Patrice BRUN Isère 38 - 5e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Rodolphe BRUN Gard 30 - 2e Ecologiste Not contacted
Stéphanie BRUN Bouches-du-Rhône 13 - 6e Divers droite Not contacted
Yves BRUN Finistère 29 - 1re Regionaliste Pending
Isabelle BRUNEAU Indre 36 - 2e Parti socialiste Not contacted °
Jean-Marie BRUNEAU Polynésie Française 987 - 1re La France Insoumise Not contacted
Gilles BRUNEBARBE Paris 75 - 18e Extrême droite Not contacted
Alain BRUNEEL Nord 59 - 16e Parti communiste francais Not contacted Elected
Chantal BRUNEL Seine-et-Marne 77 - 8e Les Républicains Not contacted Finalist
Françoise BRUNEL Marne 51 - 4e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Anne BRUNET Indre-et-Loire 37 - 1re Extrême gauche Not contacted
Anne-France BRUNET Loire-Atlantique 44 - 3e En Marche ! Pending * Elected
Antoine BRUNET Hauts-de-Seine 92 - 4e Extrême gauche Not contacted
Axel BRUNET Yvelines 78 - 2e Divers gauche Pending *
Guillaume BRUNET Loire-Atlantique 44 - 1re Divers gauche Pending
Sylvie BRUNET Bouches-du-Rhône 13 - 9e Mouvement démocrate Not contacted Finalist
Denis BRUNETTE Loiret 45 - 5e Divers droite Not contacted
Fatiha BRUNETTI Savoie 73 - 1re Parti socialiste Not contacted
Céline BRUNHOSO GOULDEN Marne 51 - 1re Ecologiste Not contacted
Jan-Edouard BRUNIE Paris 75 - 2e Debout La France Pending °
Marie BRUNIQUEL Haute-Garonne 31 - 3e Divers Not contacted
Isabelle BRUSADELLI-DORION Somme 80 - 3e La France Insoumise Pending *
Rudy BRUYELLE Val-d'Oise 95 - 1re Divers Not contacted
Dimitri BRUYNEEL Calvados 14 - 1re Divers droite Not contacted
Robert BRYCHE Indre-et-Loire 37 - 5e Ecologiste Not contacted
Jérôme BUB Rhône 69 - 11e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Corinne BUCCHINI Corse-du-Sud 02A - 1re Extrême droite Not contacted
Alain BUCHER Haut-Rhin 68 - 4e Divers Not contacted
Marc BUCHER Paris 75 - 10e Divers droite Not contacted
Cécile BUCHET Morbihan 56 - 4e La France Insoumise Signed
Marion BUCHET Meurthe-et-Moselle 54 - 5e En Marche ! Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Luc BUCHETON Loiret 45 - 4e Debout La France Not contacted
Marion BUCHHEIT-KAPELL Var 83 - 1re Divers Not contacted
Marcelle BUCHLIN-SCHWENDEMANN Hautes-Alpes 05 - 1re Ecologiste Not contacted
Clarisse BUCHOT Hauts-de-Seine 92 - 12e Divers Not contacted
Stéphane BUCHOU Vendée 85 - 3e En Marche ! Pending * Elected
Patrick BUCOURT Seine-Maritime 76 - 9e Debout La France Not contacted
Philippe BUERCH Alpes-Maritimes 06 - 8e En Marche ! Pending * ° Finalist
Marie-George BUFFET Seine-Saint-Denis 93 - 4e Parti communiste francais Signed and confirmation (letter/fax) received Elected
Martine BUFFET Haute-Saône 70 - 1re Union Populaire Républicaine Pending *
Christophe BUGEAU Gironde 33 - 2e Debout La France Not contacted
Gwenegan BUI Finistère 29 - 4e Parti socialiste Not contacted °
Sabine BUIS Ardèche 07 - 3e Parti socialiste Signed and confirmation (letter/fax) received
Jean-Claude BUISINE Somme 80 - 3e Parti socialiste Not contacted
Ivan BUISSON Seine-Saint-Denis 93 - 3e Union Populaire Républicaine Not contacted
Jérôme BUISSON Ain 01 - 1re Front national Pending *
Katia BUISSON Rhône 69 - 9e Parti radical de gauche Not contacted
Véronique BUISSON Hautes-Alpes 05 - 2e Extrême gauche Not contacted
Clément BUJARRABAL Orne 61 - 3e La France Insoumise Pending *
Thibert BULLIER Paris 75 - 7e Divers Not contacted
Michel BULTÉ Paris 75 - 16e Front national Not contacted
Sylviane BULTEAU Vendée 85 - 2e Parti socialiste Not contacted °
Thomas BURC Pyrénées-Atlantiques 64 - 6e Union Populaire Républicaine Not contacted
Laurent BURÇON Yvelines 78 - 10e Divers droite Not contacted
Sandra BUREAU Loire-Atlantique 44 - 6e Divers droite Not contacted
Carole BUREAU-BONNARD Oise 60 - 6e En Marche ! Pending * Elected
Jean-François BURES Seine-Maritime 76 - 1re Les Républicains Not contacted
Christian BUREY Vosges 88 - 3e Extrême droite Not contacted
Laurence BURG Moselle 57 - 1re Front national Not contacted Finalist
Jean-Luc BURGAUD Alpes-Maritimes 06 - 9e Debout La France Not contacted
Muriel BURGAZ Isère 38 - 5e Front national Pending *
Yann BURGUIERE Haute-Savoie 74 - 2e La France Insoumise Pending *
Guy BURGUIN Charente-Maritime 17 - 2e Divers Not contacted
Marie-Pierre BURLANDO Var 83 - 8e Parti communiste francais Not contacted
Nathan BURLON Paris 75 - 13e Divers gauche Not contacted
Jean-Paul BUROT Seine-Saint-Denis 93 - 9e Extrême gauche Not contacted
Lionel BURRIELLO Moselle 57 - 8e La France Insoumise Pending *
Marie-Laure BUSSELOT Haute-Loire 43 - 2e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Sophie BUSSIÈRE Pyrénées-Atlantiques 64 - 6e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Damien BUSSON Paris 75 - 3e Divers Not contacted
Dominique BUSSON Seine-Saint-Denis 93 - 9e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
David BUSTIN Nord 59 - 20e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Philippe BUVAT Allier 03 - 2e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Bernard BUZELIN Meurthe-et-Moselle 54 - 4e Parti radical de gauche Not contacted
Philippe BUZZI Meurthe-et-Moselle 54 - 4e En Marche ! Pending * Finalist
Pierre CABARE Haute-Garonne 31 - 1re En Marche ! Pending * Elected
David CABAS Morbihan 56 - 4e Debout La France Not contacted
Isabel CABECA Hérault 34 - 2e Parti communiste francais Pending *
Nicole CABOCHE Saône-et-Loire 71 - 1re Front national Pending *
Geneviève CABRERA Var 83 - 4e Extrême gauche Not contacted
Frédéric CABROLIER Tarn 81 - 1re Front national Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Teresa CACI Rhône 69 - 9e La France Insoumise Not contacted
Pierre-Yves CADALEN Finistère 29 - 2e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Didier CADE Var 83 - 6e Regionaliste Not contacted
Franck CADEAU Maine-et-Loire 49 - 1re Divers Not contacted
Samuel CADEAU Sarthe 72 - 5e Parti socialiste Not contacted
Jean-Paul CADEDDU Seine-et-Marne 77 - 5e Parti communiste francais Not contacted
Anne CADOREL-QUÉTIER Loire-Atlantique 44 - 6e Regionaliste Not contacted
Vincent CAFLERS Pas-de-Calais 62 - 11e Extrême droite Not contacted
Burhan CAGLAR Loir-et-Cher 41 - 3e Divers Not contacted
Mehmet CAGLAR Bas-Rhin 67 - 2e Divers Not contacted
Salih CAGLAR Bas-Rhin 67 - 3e Divers Not contacted
Laurence CAHAGNE Ardennes 08 - 2e Union Populaire Républicaine Pending *
Sophie CAILLAUD Paris 75 - 14e Divers Not contacted
Bruno CAILLE Meuse 55 - 1re Regionaliste Not contacted
Bernard CAILLIAU Pas-de-Calais 62 - 10e Parti socialiste Not contacted
Valérie CAILLOL Eure-et-Loir 28 - 1re Divers droite Not contacted
Louis CAILLON Loire 42 - 3e La France Insoumise Pending *
Jacques CAJAT Essonne 91 - 8e Divers Not contacted
Sylvère CALA Essonne 91 - 5e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Sylvain CALBRIX Vosges 88 - 2e La France Insoumise Pending *
Maud CALLAC Ille-et-Vilaine 35 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Vittorio CALLEGARI Paris 75 - 16e Divers Not contacted
Christine CALLEJA Orne 61 - 1re Divers droite Not contacted
Philippe CALLEJA Ariège 09 - 2e Les Républicains Not contacted
Virginie CALLEJON Tarn 81 - 3e Front national Not contacted
Marie-Pierre CALLET Bouches-du-Rhône 13 - 16e Les Républicains Not contacted
Thomas CALLIGARO Moselle 57 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Patrick CALLU Loir-et-Cher 41 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Patrice CALMÉJANE Seine-Saint-Denis 93 - 8e Les Républicains Not contacted Finalist
Benoît CALMELS Haute-Garonne 31 - 3e Ecologiste Not contacted
Claire CALON Ardèche 07 - 1re Divers Pending
Elodie CALONNE Loire-Atlantique 44 - 4e Debout La France Not contacted
Bernard CALUJEK Marne 51 - 4e Extrême droite Not contacted
Céline CALVEZ Hauts-de-Seine 92 - 5e En Marche ! Pending * Elected
Roger CALVEZ Finistère 29 - 2e Extrême gauche Not contacted
Thomas CALVIFIORI Alpes-Maritimes 06 - 1re Debout La France Not contacted
Martine CALVO Gironde 33 - 5e La France Insoumise Pending *
Estelle CALZADA Loiret 45 - 5e Parti communiste francais Not contacted
Jean-Paul CAM Finistère 29 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Lamine CAMARA Français de l'Etranger 0ZZ - 9e Parti communiste francais Not contacted
Makhtar CAMARA Hauts-de-Seine 92 - 12e Divers droite Not contacted
Silvia CAMARA-TOMBINI Maine-et-Loire 49 - 7e Parti socialiste Not contacted °
Isabelle CAMARROQUE Sarthe 72 - 4e Debout La France Not contacted
Jean-Christophe CAMBADELIS Paris 75 - 16e Parti socialiste Pending * °
Garry CAMBON Oise 60 - 6e Divers Not contacted
Jacques CAMBON Haute-Savoie 74 - 3e La France Insoumise Not contacted
Mathilde CAMEIRAO Français de l'Etranger 0ZZ - 8e Parti Pirate Pending *
Loïc CAMINONDO Essonne 91 - 9e Divers Not contacted
Emmanuel CAMOIN Eure 27 - 2e Front national Not contacted Finalist
Jean CAMONIN Essonne 91 - 1re Extrême gauche Not contacted
Martine CAMOUS Var 83 - 4e Divers droite Not contacted
Brigitte CAMUS Rhône 69 - 1re Divers droite Not contacted
Elisabeth CAMUS Allier 03 - 2e Front national Not contacted
Philippe CAMUS Orne 61 - 2e Debout La France Not contacted
Tezcan CAN Bas-Rhin 67 - 9e Divers Not contacted
Nancy CANAUD Hérault 34 - 2e Les Républicains Not contacted
Catherine CANDELA Vaucluse 84 - 4e Front national Not contacted
Rémi CANDELIER Seine-Maritime 76 - 3e Extrême gauche Not contacted
Christophe CANIONI Haute-Corse 02B - 1re Extrême droite Not contacted
Sylvia CANTALUPPI Yvelines 78 - 11e Debout La France Not contacted
Julien CANTAT Hauts-de-Seine 92 - 12e Divers Not contacted
Gilbert CANTERI Meurthe-et-Moselle 54 - 5e Debout La France Not contacted
Manon CANTIN Maine-et-Loire 49 - 1re La France Insoumise Pending *
Katiucia CANTINOL Martinique 972 - 2e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Michel CANTINOL Bouches-du-Rhône 13 - 8e Ecologiste Not contacted
Didier CANU Calvados 14 - 3e La France Insoumise Not contacted
Stéphane CAPDET Val-d'Oise 95 - 2e Front national Not contacted
Colette CAPDEVIELLE Pyrénées-Atlantiques 64 - 5e Parti socialiste Pending * ° Finalist
Pascal CAPDEVIELLE Français de l'Etranger 0ZZ - 9e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Olivier CAPELLE Nord 59 - 1re Divers Not contacted
Christophe CAPELLI Gironde 33 - 5e Divers droite Not contacted
Yann CAPET Pas-de-Calais 62 - 7e Parti socialiste Not contacted °
Lucile CAPLIER Nord 59 - 5e La France Insoumise Pending *
Guy CAPPEAU Rhône 69 - 8e Debout La France Not contacted
Ludivine CAPPEAU Rhône 69 - 5e Debout La France Not contacted
Gabrielle CAPRON Puy-de-Dôme 63 - 5e Extrême gauche Not contacted
Michel CAPRON Hérault 34 - 5e Parti communiste francais Not contacted
Olivier CAPRON Nord 59 - 19e Les Républicains Not contacted
Christian CARACCHINI Drôme 26 - 2e Debout La France Not contacted
Véronique CARANTOIS Essonne 91 - 9e Les Républicains Pending * Finalist
Cédric CARASCO Var 83 - 6e Union Populaire Républicaine Not contacted
Lionel CARAU Manche 50 - 1re Extrême droite Not contacted
Pascale CARAVEL Côte-d'Or 21 - 3e Les Républicains Not contacted
Bernard CARAYON Tarn 81 - 3e Les Républicains Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist
Michèle CARAYON Bouches-du-Rhône 13 - 2e Extrême droite Not contacted
Emilie CARBONELL Tarn 81 - 3e Union Populaire Républicaine Pending *
Romain CARBONNE Yvelines 78 - 8e La France Insoumise Not contacted
Samuel CARD Saône-et-Loire 71 - 5e Union Populaire Républicaine Not contacted
Gabriel CARDAIRE Haute-Loire 43 - 1re Debout La France Not contacted
Christelle CARDET Maine-et-Loire 49 - 4e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Thérèse-Marie CARDON Nord 59 - 18e La France Insoumise Pending *
Sylvie CARDONA Nièvre 58 - 1re Divers Pending *
Claudine CARDOT Paris 75 - 4e Divers droite Not contacted
Fabienne CARDOT Nièvre 58 - 2e Divers droite Pending
Jacques CARDOT Côte-d'Or 21 - 5e Parti communiste francais Not contacted
Pierre-Olivier CAREL Seine-Saint-Denis 93 - 8e Divers Not contacted
Philippe CARENZO Alpes-Maritimes 06 - 7e La France Insoumise Pending *
Mikaël CARÉO Finistère 29 - 8e Front national Pending *
Jérôme CAREY Val-de-Marne 94 - 11e Extrême gauche Not contacted
Davy CARINCOTTE Pas-de-Calais 62 - 10e Divers droite Not contacted
Emilie CARIOU Meuse 55 - 2e En Marche ! Pending * Elected
Christian CARLIER Nord 59 - 8e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Marie CARLIER Ain 01 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Alain CARNESECCA Bas-Rhin 67 - 2e Union Populaire Républicaine Pending *
Philippe CARO Seine-Saint-Denis 93 - 2e Divers gauche Not contacted
Françis CAROLE Martinique 972 - 3e Regionaliste Not contacted Finalist
Marie Gertrude CARPANIN La Réunion 974 - 2e Divers droite Not contacted
Catherine CARPENTIER Finistère 29 - 6e Union Populaire Républicaine Not contacted
Christelle CARPENTIER Nord 59 - 20e Union Populaire Républicaine Not contacted
Jean-Pierre CARPENTIER Pas-de-Calais 62 - 11e La France Insoumise Pending *
Martine CARPENTIER Bouches-du-Rhône 13 - 4e Extrême droite Not contacted
Matthieu CARPENTIER Seine-Maritime 76 - 2e Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Annita CARRASCO Yonne 89 - 2e Extrême gauche Not contacted
Julia CARRASCO Hauts-de-Seine 92 - 11e Front national Not contacted
Laurent CARRATALA Var 83 - 6e Parti communiste francais Not contacted
Jean-Marc CARREAU Ille-et-Vilaine 35 - 4e Les Républicains Not contacted
Michel CARREAU Aisne 02 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Jeanne-Marie CARRERE Var 83 - 7e Union Populaire Républicaine Not contacted
Véronique CARRERE Hautes-Pyrénées 65 - 1re Divers gauche Not contacted
Gilles CARREZ Val-de-Marne 94 - 5e Les Républicains Not contacted Elected
Hervé CARRO Loire-Atlantique 44 - 8e Regionaliste Pending *
Rémy CARRODANO Bouches-du-Rhône 13 - 10e Ecologiste Not contacted
Jean-Paul CARROLAGGI Corse-du-Sud 02A - 1re Regionaliste Not contacted
Caroline CARRON Savoie 73 - 1re Divers Not contacted
Maïthé CARSALADE Haute-Garonne 31 - 4e Front national Pending *
Anne-Marie CARTA Puy-de-Dôme 63 - 3e Front national Not contacted
Chrystel CARTE Aube 10 - 3e Union Populaire Républicaine Pending *
Michel CARTIAUX Ardennes 08 - 2e La France Insoumise Pending *
Frédéric CARTIER Doubs 25 - 3e Les Républicains Not contacted Finalist
Richard CARTON Cher 18 - 2e Divers Not contacted
Cecilia CARVAJAL DELGADO Val-d'Oise 95 - 2e Divers Not contacted
Lucinda CARVALHO Pyrénées-Atlantiques 64 - 3e Front national Pending *
Patrice CARVALHO Oise 60 - 6e Parti communiste francais Pending *
Philibert CARVIGAN Guadeloupe 971 - 2e Union des démocrates et indépendants Not contacted
Betty CARVOU Vaucluse 84 - 4e Ecologiste Not contacted
Luc CARVOUNAS Val-de-Marne 94 - 9e Parti socialiste Pending ° Elected
Jacques CASAMARTA Corse-du-Sud 02A - 1re La France Insoumise Pending *
Laurent CASBAS Haute-Garonne 31 - 6e Debout La France Not contacted
Pierre CASEVITZ Calvados 14 - 1re Extrême gauche Not contacted
Philippe CASIER Somme 80 - 2e Parti socialiste Not contacted
Pascal CASIMIR-PERRIER Yvelines 78 - 2e Divers Not contacted
Eric CASSAN Val-d'Oise 95 - 10e Extrême gauche Not contacted
Robin CASSAN Ariège 09 - 1re Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Stéphane CASSARINI Alpes-Maritimes 06 - 2e Divers droite Not contacted
Stéphane CASSE Paris 75 - 6e Divers Not contacted
Amandine CASSEGRAIN Haute-Vienne 87 - 3e Divers Not contacted
Danièle CASSETTE Vienne 86 - 3e Extrême gauche Not contacted
Virginie Castagnol Lot 46 - 2e Front national Pending
Christophe CASTANER Alpes-de-Haute-Provence 04 - 2e En Marche ! Signed and confirmation (letter/fax) received Elected
Audrey CASTANET Vaucluse 84 - 1re Ecologiste Not contacted
Florence CASTANET Bouches-du-Rhône 13 - 15e Parti communiste francais Not contacted
Yves CASTANET Bouches-du-Rhône 13 - 5e Ecologiste Not contacted
Jean-Claude CASTEL Alpes-de-Haute-Provence 04 - 2e Divers droite Not contacted
Eric CASTELAIN Nord 59 - 20e Divers droite Not contacted
Michel CASTELLANI Haute-Corse 02B - 1re Regionaliste Not contacted Elected
André CASTELLI Vaucluse 84 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Delphine CASTELLI Nord 59 - 13e Parti communiste francais Not contacted
Frederic CASTELLO Charente-Maritime 17 - 2e Extrême gauche Not contacted
Pascal CASTÉRA Landes 40 - 2e Extrême gauche Not contacted
Adeline CASTILLON Yvelines 78 - 5e Divers droite Not contacted
Florence CASTILLON Paris 75 - 15e Divers droite Not contacted
Marie-Agnès CASTROT Guadeloupe 971 - 3e Extrême gauche Not contacted
Aysenur CATAKLI Val-d'Oise 95 - 8e Divers Not contacted
Isabelle CATALAN Moselle 57 - 3e Divers gauche Not contacted
Catherine CATHALA Haute-Garonne 31 - 2e Ecologiste Not contacted
Jean CATHALA Finistère 29 - 7e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Gwénaëlle CATHELINE Lot-et-Garonne 47 - 3e Extrême gauche Pending
Arnaud CATHERINE Manche 50 - 4e Parti socialiste Not contacted °
Isabelle CATRAIN Essonne 91 - 10e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Remy CATROU Charente-Maritime 17 - 3e La France Insoumise Pending *
Victor CATTEAU Nord 59 - 5e Front national Not contacted
Eric CATTELIN-DENU Nord 59 - 6e Front national Not contacted
Anne Laure CATTELOT Nord 59 - 12e En Marche ! Pending * Elected
Jacques CATTIN Haut-Rhin 68 - 2e Les Républicains Not contacted Elected
Yves CAU-DUPARC Morbihan 56 - 2e Regionaliste Not contacted
Magali CAUCHOIS Seine-Maritime 76 - 8e Extrême gauche Not contacted
Marthe CAUDE Paris 75 - 3e Extrême droite Not contacted
Agnès CAUDRON Pas-de-Calais 62 - 1re Front national Not contacted Finalist
Valérie CAUDRON Nord 59 - 21e Front national Not contacted Finalist
Valérie CAUDRON Seine-Saint-Denis 93 - 9e Ecologiste Not contacted
Romain CAUËT Oise 60 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Jean-Yves CAULLET Yonne 89 - 2e En Marche ! Pending * Finalist
Quentin CAULLIEZ Hautes-Pyrénées 65 - 1re Divers Not contacted
Axel CAUSIN Haute-Marne 52 - 1re Parti socialiste Not contacted
Christian CAUSSE Lozère 48 - 1re La France Insoumise Pending
Lionel CAUSSE Landes 40 - 2e En Marche ! Pending * Elected
Nadège CAUSSÉ-VILLE Essonne 91 - 7e Union Populaire Républicaine Not contacted
Bertrand CAVALERIE Aveyron 12 - 2e Parti socialiste Not contacted °
Christophe CAVARD Gard 30 - 6e Écologiste Signed and confirmation (letter/fax) received
Martine CAVASSE Drôme 26 - 4e Extrême droite Not contacted
Pierre CAYOL Bouches-du-Rhône 13 - 14e Debout La France Not contacted
Danielle CAZARIAN Rhône 69 - 13e En Marche ! Pending * Elected
Olivier CAZAUX Gironde 33 - 3e Ecologiste Not contacted
Béatrice CAZE Guadeloupe 971 - 4e Front national Not contacted
Samantha CAZEBONNE Français de l'Etranger 0ZZ - 5e En Marche ! Pending * ° Elected
Pierre CAZENAVE Gironde 33 - 6e Parti communiste francais Not contacted
Jean-René CAZENEUVE Gers 32 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Pierre CAZENEUVE Hauts-de-Seine 92 - 7e Divers Not contacted
Sébastien CAZENOVE Pyrénées-Orientales 66 - 4e En Marche ! Pending * Elected
Jill CAZICONSTANTINOS Var 83 - 6e La France Insoumise Pending *
Marie-Sophie CAZIN Paris 75 - 7e Divers Not contacted
Samuel CAZOMONT Guadeloupe 971 - 3e Divers Not contacted
Anne CECCALDI Bouches-du-Rhône 13 - 3e Regionaliste Not contacted
Marie-France CECCALDI Eure-et-Loir 28 - 2e Extrême droite Not contacted
Marc CECON Bouches-du-Rhône 13 - 1re Extrême gauche Not contacted
Jean-Pierre CELESTE La Réunion 974 - 1re Front national Pending *
Yilmaz CELIK Côte-d'Or 21 - 3e Divers Not contacted
Anthony CELLIER Gard 30 - 3e En Marche ! Pending * Elected
Marie-José CELLOT Vienne 86 - 3e La France Insoumise Pending *
Yves CENSI Aveyron 12 - 1re Les Républicains Not contacted Finalist
Laurence CERMOLACCE-BOISSIER Vaucluse 84 - 3e La France Insoumise Pending *
Claude CERPEDES Gard 30 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Christine CERRIGONE Seine-Saint-Denis 93 - 4e Les Républicains Not contacted
Pascale CERTAIN Eure-et-Loir 28 - 3e La France Insoumise Pending *
Kévin CERTENAIS Maine-et-Loire 49 - 5e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Michel CERUTI Lot-et-Garonne 47 - 2e Parti communiste francais Pending
Jean Pierre CERVANTES Vaucluse 84 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Evelyne CERVANTES-DESCUBES Gironde 33 - 1re La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Sylvie CERVEAU Cher 18 - 1re Extrême gauche Not contacted
Jean-François CESARINI Vaucluse 84 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Christophe CESETTI Français de l'Etranger 0ZZ - 8e Divers Pending *
Ahmet CETIN Ain 01 - 5e Divers Not contacted
Mustafa CETIN Territoire de Belfort 90 - 1re Divers Not contacted
Yusuf CETIN Doubs 25 - 4e Divers Not contacted
Natacha CETRI Bouches-du-Rhône 13 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Amyne CHAABANE Loiret 45 - 3e Divers Not contacted
Sara CHABAANE Bas-Rhin 67 - 6e Debout La France Not contacted
Didier CHABAILLÉ Paris 75 - 15e Debout La France Not contacted
Bernadette CHABANET Paris 75 - 17e Divers droite Not contacted
Nathalie CHABANNE Pyrénées-Atlantiques 64 - 2e Parti socialiste Pending * ° Finalist
Radhouane CHABBI Essonne 91 - 4e Union Populaire Républicaine Not contacted
Emmanuel CHABEUF Doubs 25 - 5e Divers Not contacted
Anne-Pascale CHABOT Corrèze 19 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Georges CHABRIER Maine-et-Loire 49 - 3e La France Insoumise Pending *
Lionel CHABROL Finistère 29 - 6e Divers Not contacted
Yasmina CHADLI Bas-Rhin 67 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Sandrine CHADOURNE Gironde 33 - 10e Front national Not contacted Finalist
Patricia CHAGNON Somme 80 - 3e Front national Pending *
Stéphanie CHAGNON Loire-Atlantique 44 - 8e Divers Not contacted
Leïla CHAIBI Paris 75 - 10e La France Insoumise Pending * ° Finalist
Pierrick CHAIGNE Vendée 85 - 1re Parti communiste francais Not contacted
Gaëlle CHAILLOT Loire-Atlantique 44 - 10e La France Insoumise Signed and confirmation (letter/fax) received
Dominique CHAILLOUX Marne 51 - 5e Parti communiste francais Not contacted
Victoria CHAKARIAN Yvelines 78 - 9e Extrême gauche Not contacted
Elad CHAKRINA Mayotte 976 - 1re Les Républicains Not contacted Elected
Émilie CHALARD Dordogne 24 - 4e La France Insoumise Pending * Finalist
Emilie CHALAS Isère 38 - 3e En Marche ! Pending * Elected
Christophe CHALENÇON Vaucluse 84 - 5e Divers droite Not contacted
Nathalie CHALINE Finistère 29 - 2e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Pénélope CHALON Ain 01 - 5e Front national Pending *
Philippe CHALUMEAU Indre-et-Loire 37 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Thomas CHAMAILLÉ Maine-et-Loire 49 - 6e Debout La France Not contacted
Pascal CHAMASSIAN Bouches-du-Rhône 13 - 1re En Marche ! Pending * Finalist
Jean-Marc CHAMBLAY Aisne 02 - 1re La France Insoumise Not contacted
Chrystelle CHAMBON Dordogne 24 - 4e Ecologiste Not contacted
Michèle CHAMBON Saône-et-Loire 71 - 4e La France Insoumise Pending *
Lionel CHAMBROT Meurthe-et-Moselle 54 - 2e Ecologiste Pending *
Sylvie CHAMMOUGOM-ANNO Guadeloupe 971 - 3e Divers droite Not contacted
Fabien CHAMPAGNE Seine-et-Marne 77 - 2e Union Populaire Républicaine Not contacted
Gilbert CHAMPAGNE Nièvre 58 - 2e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Dylan CHAMPEAU Corse-du-Sud 02A - 2e La France Insoumise Pending °
Christian CHAMPIRE Pas-de-Calais 62 - 12e Parti communiste francais Not contacted
Eric CHAMPLONG Haute-Savoie 74 - 3e Union Populaire Républicaine Not contacted
Frédéric CHAMPLY Haute-Savoie 74 - 6e Divers Not contacted
Charly CHAMPMARTIN Drôme 26 - 3e Extrême gauche Not contacted
Jean-Marc CHAMPNIERS Seine-et-Marne 77 - 2e Debout La France Not contacted
Michel CHAMPREDON Eure 27 - 2e Divers gauche Not contacted
Patricia CHANCE-DUZANT Saint-Barthélemy et Saint-Martin 977 - 1re Divers Not contacted
Jean-Paul CHANTEGUET Indre 36 - 1re Parti socialiste Not contacted
Viviane CHANTELOUP Vendée 85 - 2e Debout La France Not contacted
Adeline CHANTOISEAU Ille-et-Vilaine 35 - 1re Union Populaire Républicaine Signed and confirmation (letter/fax) received
Yan CHANTREL Français de l'Etranger 0ZZ - 1re Parti socialiste Not contacted
Laurent CHANTRELLE Seine-Saint-Denis 93 - 11e Parti socialiste Not contacted
Elisabeth CHANTRIEUX Var 83 - 1re En Marche ! Pending * Finalist
Frédéric CHAOUAT Français de l'Etranger 0ZZ - 8e Divers Pending *
Marie-Anne CHAPDELAINE Ille-et-Vilaine 35 - 1re Parti socialiste Not contacted °
Alain CHAPEAU Essonne 91 - 2e Extrême gauche Not contacted
Annie CHAPELIER Gard 30 - 4e En Marche ! Pending * ° Elected
Didier CHAPELLON Ille-et-Vilaine 35 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
François CHAPRON Loire-Atlantique 44 - 2e Divers gauche Not contacted
Mounia CHARAF Seine-et-Marne 77 - 5e La France Insoumise Pending *
Naîma CHARAÏ Gironde 33 - 3e Parti socialiste Not contacted °
Colette CHARBONNÉ-FARDELLA Haute-Garonne 31 - 9e Ecologiste Not contacted
Jean-Romée CHARBONNEAU Deux-Sèvres 79 - 2e Front national Pending *
Karine CHARBONNIER Nord 59 - 11e Les Républicains Not contacted
Maeva CHARBONNIER Seine-Maritime 76 - 9e Union Populaire Républicaine Not contacted
Léontine CHARD Paris 75 - 13e Ecologiste Not contacted
Azzédine CHARED Isère 38 - 5e Ecologiste Not contacted
Jean-Louis CHARETON Gers 32 - 1re Extrême gauche Not contacted
Nataline CHAREYRON Savoie 73 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Simone CHARIN Bouches-du-Rhône 13 - 3e Debout La France Not contacted
Pierre CHARITAT Paris 75 - 16e Ecologiste Not contacted
Cécile CHARLES Rhône 69 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Corinne CHARLES Val-de-Marne 94 - 4e Parti communiste francais Not contacted
Janick CHARLET Pas-de-Calais 62 - 7e Union Populaire Républicaine Not contacted
Benjamin CHARLIER Pas-de-Calais 62 - 2e Divers Not contacted °
Cédric CHARLIER Deux-Sèvres 79 - 1re Debout La France Not contacted
Christophe CHARLON Nord 59 - 10e Extrême gauche Not contacted
Philippe CHARLOT Isère 38 - 2e Ecologiste Not contacted
Gérard CHAROLLOIS Haute-Vienne 87 - 1re Ecologiste Not contacted
Jacques CHARPENTIER Indre 36 - 1re Union Populaire Républicaine Not contacted
Laurent CHARPY Gard 30 - 6e Union Populaire Républicaine Pending *
Colette CHARRIAU Alpes-de-Haute-Provence 04 - 1re Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Jean-Pierre CHARRIER Ille-et-Vilaine 35 - 5e Debout La France Not contacted
Sylvie CHARRIÈRE Seine-Saint-Denis 93 - 8e En Marche ! Pending * Elected
Bernard CHARRON Haute-Savoie 74 - 5e Regionaliste Not contacted
Ghislaine CHARRONNEAU Sarthe 72 - 1re Divers Not contacted
Lahcène CHARROUF Seine-Saint-Denis 93 - 4e Divers Not contacted
Claudine CHARTIER Mayenne 53 - 3e Debout La France Not contacted
Jérôme CHARTIER Val-d'Oise 95 - 7e Les Républicains Not contacted Finalist
Olivier CHARTIER Vienne 86 - 2e Les Républicains Pending Finalist
Jacques CHARTON Bouches-du-Rhône 13 - 10e La France Insoumise Pending *
Patricia CHARTON Yvelines 78 - 12e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Fannette CHARVIER Doubs 25 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Arnaud CHARVILLAT Paris 75 - 15e Extrême gauche Not contacted
Pierre-Marie CHARVOZ Savoie 73 - 3e Divers Not contacted
Michelle CHASSAGNE Vaucluse 84 - 2e Extrême gauche Not contacted
André CHASSAIGNE Puy-de-Dôme 63 - 5e Parti communiste francais Pending * ° Elected
Joel CHASSAIGNE Gironde 33 - 3e Divers Not contacted
Philippe CHASSAING Dordogne 24 - 1re En Marche ! Pending * Elected
Michel CHASSIER Loir-et-Cher 41 - 1re Front national Not contacted Finalist
Rémy CHASSOULIER Somme 80 - 3e Extrême gauche Not contacted
Didier CHASTANET Nord 59 - 6e Parti radical de gauche Not contacted
Philippe CHATEL Allier 03 - 2e Divers Not contacted
Jean CHATELAIS Orne 61 - 3e Parti communiste francais Not contacted
Emmanuel CHATHUANT Aube 10 - 1re Union Populaire Républicaine Pending *
Marie-Thérèse CHÂTILLON Vendée 85 - 1re Debout La France Not contacted
Camille CHAUCHAT Rhône 69 - 6e Extrême gauche Not contacted
Virginie CHAUCHOY Nord 59 - 2e Divers Not contacted
Anne-Laure CHAUDON Seine-Saint-Denis 93 - 1re Extrême gauche Not contacted
Jean-Paul CHAUDY Rhône 69 - 5e Divers droite Not contacted
Lucie CHAUMERON Deux-Sèvres 79 - 3e Front national Not contacted
Michelle CHAUMET Haute-Loire 43 - 2e Parti communiste francais Not contacted
Blanche CHAUSSAT Ain 01 - 4e Front national Pending * Finalist
Odette CHAUVE Oise 60 - 3e Ecologiste Not contacted
Françoise CHAUVEAU Finistère 29 - 5e Extrême gauche Not contacted
Jean-Pierre CHAUVEAU Savoie 73 - 1re Front national Not contacted
Franck CHAUVET Var 83 - 3e Divers Not contacted
Pascal CHAUVET Gironde 33 - 3e Divers Not contacted
Vincent CHAUVET Saône-et-Loire 71 - 2e Mouvement démocrate Not contacted Finalist
Benoit CHAUVIN Saint-Barthélemy et Saint-Martin 977 - 1re Divers gauche Not contacted
Nicolas CHAUVIN Sarthe 72 - 3e Parti socialiste Not contacted
Léo CHAVAS Loire 42 - 4e La France Insoumise Pending *
Eric CHAVEGRAND Tarn 81 - 1re Extrême gauche Not contacted
Stanislas CHAVELET Puy-de-Dôme 63 - 2e Front national Not contacted
Latifa CHAY Drôme 26 - 4e En Marche ! Pending * Finalist
Maurice CHAYNES Hérault 34 - 9e Extrême gauche Pending
Augustin CHAZAL Indre-et-Loire 37 - 5e Divers droite Not contacted
Benoit CHAZERAND Paris 75 - 9e Extrême gauche Not contacted
Rachid CHEBLI Seine-Maritime 76 - 9e La France Insoumise Pending *
Patrick CHEBROUX Charente-Maritime 17 - 3e Divers droite Not contacted
Yves CHEÈRE Sarthe 72 - 2e Extrême gauche Not contacted
Marina CHÉLÉPINE Haute-Savoie 74 - 1re Regionaliste Not contacted
Jihan CHELLY Loiret 45 - 3e En Marche ! Pending * Finalist
Gérard CHEMLA Marne 51 - 1re Divers Not contacted Finalist
Faraj CHEMSI Seine-Maritime 76 - 10e Divers Not contacted
Valérie CHÉNARD Isère 38 - 5e Union Populaire Républicaine Not contacted
Sylvie CHENAULT Val-de-Marne 94 - 7e Debout La France Not contacted
Sylviane CHÊNE Ain 01 - 4e Parti radical de gauche Not contacted
Maxime CHÉNEAU Loire-Atlantique 44 - 10e Regionaliste Not contacted
Sébastien CHENU Nord 59 - 19e Front national Not contacted Elected
Charles-Henry CHENUT Français de l'Etranger 0ZZ - 2e Union des démocrates et indépendants Not contacted
André CHERBLANC Finistère 29 - 2e Extrême gauche Not contacted
Cendrine CHEREIL DE LA RIVIÈRE Paris 75 - 9e Debout La France Not contacted
Didier CHÉREL Alpes-Maritimes 06 - 9e Europe Écologie - Les Verts Signed and confirmation (letter/fax) received
Pascal CHERKI Paris 75 - 11e Parti socialiste Signed and confirmation (letter/fax) received
Priscilla CHERPIN Nord 59 - 11e Ecologiste Not contacted
Gérard CHERPION Vosges 88 - 2e Les Républicains Pending * Elected
Pierre CHERRIER Seine-et-Marne 77 - 4e Front national Not contacted
Yvon CHÉRY Loir-et-Cher 41 - 2e La France Insoumise Pending *
Juliette CHESNEL-LE ROUX Alpes-Maritimes 06 - 3e Europe Écologie - Les Verts Not contacted
Romain CHETAILLE Hauts-de-Seine 92 - 8e Divers droite Not contacted