Candidates list for Divers gauche

Add a candidate Signatories of another pact


Filter: | 2nd ballot : | Elected

441 candidate(s) elected or in second ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Status Additional candidat remplacant departementales 2015
Serge CAREL Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Elected  No
Patricia GRANET Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Elected  No
Brigitte LOIZON Divers gauche Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Elected  No
Hugues MAHIEU Divers gauche Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Elected  No
André GODIN Divers gauche Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Rachelle LOUIS Divers gauche Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Jérémy DUPUY Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Elected  No
Dominique NICOLAS-VIOT Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Elected  No
Frédéric COURVOISIER-CLEMENT Divers gauche Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Véronique DURU Divers gauche Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Daniel GERAUD Divers gauche Ariège - Haute-Ariège Not contacted Finalist No
Eliane SIBRA Divers gauche Ariège - Haute-Ariège Not contacted Finalist No
Eric DONZÉ Divers gauche Ariège - Foix Not contacted Elected  No
Martine DOUMENC-CAUBERE Divers gauche Ariège - Foix Not contacted Elected  No
Jessica MIQUEL Divers gauche Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Elected  No
Marc SANCHEZ Divers gauche Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Elected  No
Benoît ALVAREZ Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted Elected  No
Nadège SUTRA-DENJEAN Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted Elected  No
Marcel LOPEZ Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted Finalist No
Kathy WERSINGER Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted Finalist No
Catherine BREGEAUT Divers gauche Aube - Troyes-4 Not contacted Elected  No
Marc BRET Divers gauche Aube - Troyes-4 Not contacted Elected  No
Didier ALDEBERT Divers gauche Aude - Coursan Not contacted Elected  No
Séverine MATEILLE Divers gauche Aude - Coursan Not contacted Elected  No
Hélian CABROLIER Divers gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Elected  No
Graziella PIERINI Divers gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Elected  No
Florence BOCQUET Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Finalist No
Jean-Louis DENOIT Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Finalist No
Régis CAILHOL Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Elected  No
Karine ESCORBIAC Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Elected  No
Pierre COSTES Divers gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Finalist No
Claudine TAURINES Divers gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Finalist No
Claude JORDA Divers gauche Bouches-du-Rhône - Gardanne Not contacted Elected  No
Jean-Noël GUERINI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-2 Not contacted Elected  No
Lisette NARDUCCI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-2 Not contacted Elected  No
Hélène GENTE-CEAGLIO Divers gauche Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Elected  No
Jacky GERARD Divers gauche Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Elected  No
Magali ANDREANI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Finalist No
Hervé CHÉRUBINI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Finalist No
Lydie CHAUFFRAY Divers gauche Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Finalist No
Didier DUCHEMIN Divers gauche Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Finalist No
Florence BOULAY Divers gauche Calvados - Evrecy Not contacted Elected  No
Marc BOURBON Divers gauche Calvados - Evrecy Not contacted Elected  No
Marc ANDREU SABATER Divers gauche Calvados - Vire Not contacted Elected  No
Reine EUDE Divers gauche Calvados - Vire Not contacted Elected  No
Jeanine HERCOUËT-TESTA Divers gauche Cantal - Maurs Not contacted Finalist No
Christian MONTIN Divers gauche Cantal - Maurs Not contacted Finalist No
Patricia BENITO Divers gauche Cantal - Saint-Paul-des-Landes Not contacted Elected  No
Michel CABANES Divers gauche Cantal - Saint-Paul-des-Landes Not contacted Elected  No
Fabrice POINT Divers gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted Elected  No
Sandrine PRECIGOUT Divers gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted Elected  No
François BONNEAU Divers gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Elected  No
Arlette COURDAVAULT Divers gauche Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Finalist No
Eric PROUST Divers gauche Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Finalist No
David BAUDON Divers gauche Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted Elected  No
Line LAFOUGERE Divers gauche Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted Elected  No
Patricia FRIOU Divers gauche Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Elected  No
Dominique GUÉGO Divers gauche Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Elected  No
Isabelle MAYARD Divers gauche Charente-Maritime - Thénac Not contacted Finalist No
Michel PELLETIER Divers gauche Charente-Maritime - Thénac Not contacted Finalist No
Sophie BEZEAU Divers gauche Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Finalist No
Marc GÉRAUDIE Divers gauche Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Finalist No
Delphine ORSONI Divers gauche Corse-du-Sud - Gravona-Prunelli Not contacted Elected  No
Alexandre SARROLA Divers gauche Corse-du-Sud - Gravona-Prunelli Not contacted Elected  No
José-Pierre MOZZICONACCI Divers gauche Corse-du-Sud - Sartenais-Valinco Not contacted Elected  No
Chantal PEDINIELLI Divers gauche Corse-du-Sud - Sartenais-Valinco Not contacted Elected  No
Patrick MOLINOZ Divers gauche Côte-d'Or - Montbard Not contacted Finalist No
Martine BUGEAUD Divers gauche Côtes-d'Armor - Lanvallay Not contacted Finalist No
Jean-Louis NOGUES Divers gauche Côtes-d'Armor - Lanvallay Not contacted Finalist No
Jean-Paul DUAULT Divers gauche Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Finalist No
Clémence JOUAN Divers gauche Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Finalist No
Nadine L'ECHELARD Divers gauche Côtes-d'Armor - Plaintel Not contacted Finalist No
Jérôme LE NOUVEL Divers gauche Côtes-d'Armor - Plaintel Not contacted Finalist No
Monique HAMEON Divers gauche Côtes-d'Armor - Plénée-Jugon Not contacted Elected  No
Didier YON Divers gauche Côtes-d'Armor - Plénée-Jugon Not contacted Elected  No
Hakim HOCINE Divers gauche Côtes-d'Armor - Pléneuf-Val-André Not contacted Finalist No
Marie-Reine TILLON Divers gauche Côtes-d'Armor - Pléneuf-Val-André Not contacted Finalist No
Anne-Laure BLOUIN Divers gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted Finalist No
Christian PROUST Divers gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted Finalist No
Christophe GARNIER Divers gauche Doubs - Ornans Not contacted Finalist No
Colette GROLEAU Divers gauche Doubs - Ornans Not contacted Finalist No
Léon BESSOT Divers gauche Doubs - Valdahon Not contacted Finalist No
Isabelle NICOD Divers gauche Doubs - Valdahon Not contacted Finalist No
Mariette CUVELLIER Divers gauche Drôme - Dieulefit Not contacted Finalist No
Gérard TRIAIRE Divers gauche Drôme - Dieulefit Not contacted Finalist No
Jacqueline CARRER Divers gauche Drôme - Le Diois Not contacted Finalist No
Philippe LEEUWENBERG Divers gauche Drôme - Le Diois Not contacted Finalist No
Jean-Pierre FLAMBARD Divers gauche Eure - Beuzeville Not contacted Elected  No
Micheline PARIS Divers gauche Eure - Beuzeville Not contacted Elected  No
Maryannick DESHAYES Divers gauche Eure - Pont-de-l'Arche Not contacted Elected  No
Gaëtan LEVITRE Divers gauche Eure - Pont-de-l'Arche Not contacted Elected  No
Christian GIGON Divers gauche Eure-et-Loir - Chartres 1 Not contacted Finalist No
Sandra RENDA Divers gauche Eure-et-Loir - Chartres 1 Not contacted Finalist No
Marie-Pierre LEMAÎTRE-LEZIN Divers gauche Eure-et-Loir - Lucé Not contacted Elected  No
Xavier ROUX Divers gauche Eure-et-Loir - Lucé Not contacted Elected  No
Corinne LAMIRAULT Divers gauche Eure-et-Loir - Nogent-le-Rotrou Not contacted Finalist No
Philippe RUHLMANN Divers gauche Eure-et-Loir - Nogent-le-Rotrou Not contacted Finalist No
Geneviève BLANC Divers gauche Gard - Alès-1 Not contacted Elected  No
Jean-Michel SUAU Divers gauche Gard - Alès-1 Not contacted Elected  No
Sylvie NICOLLE Divers gauche Gard - Bagnols-sur-Cèze Not contacted Elected  No
Alexandre PISSAS Divers gauche Gard - Bagnols-sur-Cèze Not contacted Elected  No
Juan MARTINEZ Divers gauche Gard - Beaucaire Not contacted Finalist No
Delphine POIRIER Divers gauche Gard - Beaucaire Not contacted Finalist No
Carole BERGERI Divers gauche Gard - Pont-Saint-Esprit Not contacted Elected  No
Christophe SERRE Divers gauche Gard - Pont-Saint-Esprit Not contacted Elected  No
Eric DOULCIER Divers gauche Gard - Le Vigan Not contacted Finalist No
Muriel MARTINET Divers gauche Gard - Le Vigan Not contacted Finalist No
Philippe CAHUZAC Divers gauche Gers - Fezensac Not contacted Finalist No
Sylvie LASPORTES-SANCHEZ Divers gauche Gers - Fezensac Not contacted Finalist No
Chantal LERUS Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-1 Not contacted Elected  No
Rosan RAUZDUEL Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-1 Not contacted Elected  No
Laisely EDOM-PARAT Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-2 Not contacted Finalist No
Dominique THEOPHILE Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-2 Not contacted Finalist No
Alain FARAUX Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-3 Not contacted Finalist No
Daniette SYLVESTRE Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-3 Not contacted Finalist No
Justin DESSOUT Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-1 Not contacted Elected  No
Corinne PETRO Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-1 Not contacted Elected  No
Gerty DAN Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-2 Not contacted Elected  No
David NEBOR Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-2 Not contacted Elected  No
Jacques GILLOT Divers gauche Guadeloupe - Le Gosier Not contacted Elected  No
France Lise MONTOUT EPOUSE BERNIS Divers gauche Guadeloupe - Le Gosier Not contacted Elected  No
Marcelin CHINGAN Divers gauche Guadeloupe - Le Moule Not contacted Finalist No
Germaine GUIZONNE-LACREOLE Divers gauche Guadeloupe - Le Moule Not contacted Finalist No
Jean BARDAIL Divers gauche Guadeloupe - Morne-à-l'Eau Not contacted Elected  No
Marie, Chantale SAINT-SAUVEUR Divers gauche Guadeloupe - Morne-à-l'Eau Not contacted Elected  No
Maryse CITRONNELLE Divers gauche Guadeloupe - Petit-Bourg Not contacted Elected  No
Guy LOSBAR Divers gauche Guadeloupe - Petit-Bourg Not contacted Elected  No
Georges BREDENT Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted Finalist No
Tania GALVANI Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted Finalist No
Marlène MIROITE MELISSE Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted Elected  No
Marcel SIGISCAR Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted Elected  No
Aurélien ABAILLE Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Anne Not contacted Elected  No
Lydia FARO ÉPOUSE COURIOL Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Anne Not contacted Elected  No
Camille ELISABETH Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-1 Not contacted Elected  No
Jeanny MARC Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-1 Not contacted Elected  No
Nadège FLORENTZ Divers gauche Haut-Rhin - Sainte-Marie-aux-Mines Not contacted Finalist No
Henri STOLL Divers gauche Haut-Rhin - Sainte-Marie-aux-Mines Not contacted Finalist No
Marie-France VALLAT Divers gauche Haut-Rhin - Wittenheim Not contacted Elected  No
Pierre VOGT Divers gauche Haut-Rhin - Wittenheim Not contacted Elected  No
Joseph GANDOLFI Divers gauche Haute-Corse - Bastia-3 Not contacted Elected  No
Marie-Claire POGGI Divers gauche Haute-Corse - Bastia-3 Not contacted Elected  No
Coralie PRUNETA LECA Divers gauche Haute-Corse - Bastia-4 Not contacted Elected  No
Michel SIMONPIETRI Divers gauche Haute-Corse - Bastia-4 Not contacted Elected  No
Jean-Jacques PADOVANI Divers gauche Haute-Corse - Cap Corse Not contacted Finalist No
Danielle VINCENT Divers gauche Haute-Corse - Cap Corse Not contacted Finalist No
Yannick CASTELLI Divers gauche Haute-Corse - Casinca-Fiumalto Not contacted Elected  No
Michele VINCENTELLI Divers gauche Haute-Corse - Casinca-Fiumalto Not contacted Elected  No
Emilie ALBERTINI EP. FRANCESCHI Divers gauche Haute-Corse - Castagniccia Not contacted Elected  No
Marc-Antoine NICOLAI Divers gauche Haute-Corse - Castagniccia Not contacted Elected  No
Angèle MANFREDI Divers gauche Haute-Corse - Fiumorbo-Castello Not contacted Finalist No
François TIBERI Divers gauche Haute-Corse - Fiumorbo-Castello Not contacted Finalist No
Francis GIUDICI Divers gauche Haute-Corse - Ghisonaccia Not contacted Elected  No
Catherine COGNETTI TURCHINI Divers gauche Haute-Corse - Golo-Morosaglia Not contacted Elected  No
Jean-Marie VECCHIONI Divers gauche Haute-Corse - Golo-Morosaglia Not contacted Elected  No
Pierre-Marie MANCINI Divers gauche Haute-Corse - L'Ile-Rousse Not contacted Elected  No
Antoinette SALDUCCI Divers gauche Haute-Corse - L'Ile-Rousse Not contacted Elected  No
Jean-Yves DUCLOS Divers gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Elected  No
Céline LAURENTIES Divers gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Elected  No
Raymond ABRIAL Divers gauche Haute-Loire - Emblavez-et-Meygal Not contacted Elected  No
Cécile GALLIEN Divers gauche Haute-Loire - Emblavez-et-Meygal Not contacted Elected  No
Laurent BARBALAT Divers gauche Haute-Loire - Saint-Paulien Not contacted Finalist No
Odile MAUREL Divers gauche Haute-Loire - Saint-Paulien Not contacted Finalist No
Serge TOULOT Divers gauche Haute-Saône - Gray Pending Elected  No
Michel DÉSIRÉ Divers gauche Haute-Saône - Jussey Pending Finalist No
Joëlle LAURE-LIBERSA Divers gauche Haute-Saône - Jussey Pending Finalist No
Isabelle ARNOULD Divers gauche Haute-Saône - Lure-2 Pending Elected  No
Robert MORLOT Divers gauche Haute-Saône - Lure-2 Pending Elected  No
Véronique AMBERT-GRANDJEAN Divers gauche Haute-Saône - Luxeuil-les-Bains Pending Finalist No
Christophe LEJEUNE Divers gauche Haute-Saône - Luxeuil-les-Bains Pending Finalist No
Maurice FASSENET Divers gauche Haute-Saône - Marnay Pending Elected  No
Catherine LIND Divers gauche Haute-Saône - Marnay Not contacted Elected  No
Sylvie COUTHERUT Divers gauche Haute-Saône - Mélisey Pending Elected  No
Laurent SEGUIN Divers gauche Haute-Saône - Mélisey Pending Elected  No
Françoise CREUSET Divers gauche Haute-Savoie - Annecy-1 Not contacted Finalist No
Christian JEANTET Divers gauche Haute-Savoie - Annecy-1 Not contacted Finalist No
Thierry LAFARGE Divers gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Elected  No
Jacqueline LHOMME-LEOMENT Divers gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Elected  No
Pierre DENIS Divers gauche Hautes-Alpes - L'Argentière-la-Bessée Not contacted Finalist No
Céline GEOFFROY Divers gauche Hautes-Alpes - L'Argentière-la-Bessée Not contacted Finalist No
Alain FARDELLA Divers gauche Hautes-Alpes - Briançon-1 Not contacted Finalist No
Laurence FINE Divers gauche Hautes-Alpes - Briançon-1 Not contacted Finalist No
Florent ARMAND Divers gauche Hautes-Alpes - Laragne-Montéglin Not contacted Elected  No
Anne TRUPHEME Divers gauche Hautes-Alpes - Laragne-Montéglin Not contacted Elected  No
Christian PAUL Divers gauche Hautes-Pyrénées - Bordères-sur-l'Echez Not contacted Finalist No
Gisèle VERDEIL Divers gauche Hautes-Pyrénées - Bordères-sur-l'Echez Not contacted Finalist No
Madeleine NAVARRO Divers gauche Hautes-Pyrénées - Lourdes-1 Not contacted Finalist No
Philippe SUBERCAZES Divers gauche Hautes-Pyrénées - Lourdes-1 Not contacted Finalist No
Isabelle LAFOURCADE Divers gauche Hautes-Pyrénées - Vic-en-Bigorre Not contacted Elected  No
Bernard POUBLAN Divers gauche Hautes-Pyrénées - Vic-en-Bigorre Not contacted Elected  No
Laureen GENTHON Divers gauche Hauts-de-Seine - Nanterre 1 Not contacted Elected  No
Patrick JARRY Divers gauche Hauts-de-Seine - Nanterre 1 Not contacted Elected  No
Nicole MORERE Divers gauche Hérault - Gignac Not contacted Elected  No
Louis VILLARET Divers gauche Hérault - Gignac Not contacted Elected  No
Cyril MEUNIER Divers gauche Hérault - Lattes Not contacted Elected  No
Patricia WEBER Divers gauche Hérault - Lattes Not contacted Elected  No
Audrey IMBERT Divers gauche Hérault - Mèze Not contacted Elected  No
Christophe MORGO Divers gauche Hérault - Mèze Not contacted Elected  No
Abdi EL KANDOUSSI Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted Elected  No
Chantal LÉVY-RAMEAU Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted Elected  No
Michèle DRAY-FITOUSSI Divers gauche Hérault - Montpellier-3 Not contacted Elected  No
Sauveur TORTORICI Divers gauche Hérault - Montpellier-3 Not contacted Elected  No
Patricia MIRALLES Divers gauche Hérault - Montpellier-4 Not contacted Elected  No
Philippe SOREZ Divers gauche Hérault - Montpellier-4 Not contacted Elected  No
Maud BODKIN Divers gauche Hérault - Montpellier-5 Not contacted Elected  No
Jérémie MALEK Divers gauche Hérault - Montpellier-5 Not contacted Elected  No
Henri RAULT Divers gauche Ille-et-Vilaine - Antrain Not contacted Finalist No
Florence RIO-DANIELOU Divers gauche Ille-et-Vilaine - Antrain Not contacted Finalist No
Béatrice DUGUÉPÉROUX-HONORÉ Divers gauche Ille-et-Vilaine - Combourg Not contacted Elected  No
André LEFEUVRE Divers gauche Ille-et-Vilaine - Combourg Not contacted Elected  No
Olivier BARBETTE Divers gauche Ille-et-Vilaine - Fougères-1 Not contacted Finalist No
Patricia FERLAUX Divers gauche Ille-et-Vilaine - Fougères-1 Not contacted Finalist No
Joël HAMEL Divers gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-1 Not contacted Finalist No
Michèle LE TALLEC Divers gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-1 Pending Finalist No
Nadia KIRAT Divers gauche Isère - Grenoble-1 Pending Elected  No
Benjamin TROCMÉ Divers gauche Isère - Grenoble-1 Pending Elected  No
Olivier BERTRAND Divers gauche Isère - Grenoble-3 Pending Elected  No
Véronique VERMOREL Divers gauche Isère - Grenoble-3 Pending Elected  No
Salima DJIDEL Divers gauche Isère - Grenoble-4 Pending Finalist No
Alain DONTAINE Divers gauche Isère - Grenoble-4 Pending Finalist No
Nicole DI MARIA Divers gauche Isère - Le Sud Grésivaudan Not contacted Finalist No
André ROUX Divers gauche Isère - Le Sud Grésivaudan Not contacted Finalist No
Julie LALORCEY Divers gauche Jura - Authume Pending Finalist No
Dominique TRONCIN Divers gauche Jura - Authume Pending Finalist No
Karine ROMAIRE Divers gauche Jura - Dole 1 Pending Finalist No
Patrick VIVERGE Divers gauche Jura - Dole 1 Pending Finalist No
Catherine DÉODATI Divers gauche Jura - Lons-le-Saunier 1 Pending Finalist No
Marc-Henri DUVERNET Divers gauche Jura - Lons-le-Saunier 1 Pending Finalist No
Stéphanie DESARBRES Divers gauche Jura - Mont-sous-Vaudrey Pending Finalist No
Grégoire DURANT Divers gauche Jura - Mont-sous-Vaudrey Pending Finalist No
Valérie BRENOT Divers gauche Jura - Saint-Amour Pending Finalist No
Fernand FOURNIER Divers gauche Jura - Saint-Amour Pending Finalist No
Marie-Claude GRESSET Divers gauche Jura - Saint-Claude Pending Finalist No
Raphaël PERRIN Divers gauche Jura - Saint-Claude Pending Finalist No
Nelly DURANDOT Divers gauche Jura - Saint-Lupicin Pending Elected  No
Jean-Daniel MAIRE Divers gauche Jura - Saint-Lupicin Pending Elected  No
Guy SAVOYE Divers gauche Jura - Tavaux Pending Finalist No
Annie TRUCHOT Divers gauche Jura - Tavaux Pending Finalist No
Paulette ADOIS LACPATIA Divers gauche La Réunion - Le Port Not contacted Elected  No
Sergio ERAPA Divers gauche La Réunion - Le Port Not contacted Elected  No
Firose GADOR Divers gauche La Réunion - Le Port Not contacted Finalist No
Jean-Yves LANGENIER Divers gauche La Réunion - Le Port Not contacted Finalist No
Jocelyne CAVANE Divers gauche La Réunion - La Possession Not contacted Finalist No
Robert TUCO Divers gauche La Réunion - La Possession Not contacted Finalist No
Daniel ALAMELOU Divers gauche La Réunion - Saint-André-1 Not contacted Finalist No
Nadia TIPAKA Divers gauche La Réunion - Saint-André-1 Not contacted Finalist No
Joé BEDIER Divers gauche La Réunion - Saint-André-2 Not contacted Finalist No
Primilla CEVAMY Divers gauche La Réunion - Saint-André-2 Not contacted Finalist No
Laurence BÉNARD Divers gauche La Réunion - Saint-André-3 Not contacted Finalist No
Jean-Hugues Ratenon Divers gauche La Réunion - Saint-André-3 Not contacted Finalist No
Lorraine NATIVEL Divers gauche La Réunion - Saint-Louis-1 Not contacted Finalist No
Jean PIOT Divers gauche La Réunion - Saint-Louis-1 Not contacted Finalist No
Pascaline CHEREAU-NEMAZINE Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted Finalist No
Yolain OLIVATE Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted Finalist No
Tania ANDRÉ Divers gauche Loir-et-Cher - Romorantin-Lanthenay Not contacted Finalist No
Bruno HARNOIS Divers gauche Loir-et-Cher - Romorantin-Lanthenay Not contacted Finalist No
Françoise PLAT Divers gauche Loir-et-Cher - Saint-Aignan Not contacted Finalist No
Michel TROTIGNON Divers gauche Loir-et-Cher - Saint-Aignan Not contacted Finalist No
Michel CONTOUR Divers gauche Loir-et-Cher - Vineuil Not contacted Elected  No
Lionella GALLARD Divers gauche Loir-et-Cher - Vineuil Not contacted Elected  No
Georges BERNAT Divers gauche Loire - Boën-sur-Lignon Not contacted Finalist No
Florence VALLOT-PERRET Divers gauche Loire - Boën-sur-Lignon Not contacted Finalist No
Mireille JACQUET VERNAY Divers gauche Loire - Feurs Not contacted Finalist No
Pierre SIMONE Divers gauche Loire - Feurs Not contacted Finalist No
Laure PARDON Divers gauche Loire - Montbrison Not contacted Finalist No
Serge VRAY Divers gauche Loire - Montbrison Not contacted Finalist No
Anne DE BEAUMONT Divers gauche Loire - Le Pilat Not contacted Finalist No
Pierre SOYER Divers gauche Loire - Le Pilat Not contacted Finalist No
Violette AUBERGER Divers gauche Loire - Renaison Not contacted Elected  No
Jean BARTHOLIN Divers gauche Loire - Renaison Not contacted Elected  No
Christine CAUET Divers gauche Loire - Saint-Etienne-2 Not contacted Finalist No
Marc FAURE Divers gauche Loire - Saint-Etienne-2 Not contacted Finalist No
Christine CHEVALIER Divers gauche Loire-Atlantique - La Chapelle-sur-Erdre Not contacted Finalist No
Claude LEFORT Divers gauche Loire-Atlantique - La Chapelle-sur-Erdre Not contacted Finalist No
Quiterie DE CONIAC Divers gauche Loire-Atlantique - Châteaubriant Not contacted Finalist No
Jean-Michel DUCLOS Divers gauche Loire-Atlantique - Châteaubriant Not contacted Finalist No
Josette BOUSSONNIERE Divers gauche Loire-Atlantique - Clisson Not contacted Finalist No
Philippe GERGAUD Divers gauche Loire-Atlantique - Clisson Not contacted Finalist No
Viviane LOPEZ Divers gauche Loire-Atlantique - Guémené-Penfao Not contacted Finalist No
Gilles PHILIPPOT Divers gauche Loire-Atlantique - Guémené-Penfao Not contacted Finalist No
Jean CHARRIER Divers gauche Loire-Atlantique - Machecoul Not contacted Elected  No
Karine FOUQUET Divers gauche Loire-Atlantique - Machecoul Not contacted Elected  No
Patrice CHEVALIER Divers gauche Loire-Atlantique - Nort-sur-Erdre Not contacted Finalist No
Aïcha METLAINE Divers gauche Loire-Atlantique - Nort-sur-Erdre Not contacted Finalist No
Danielle CORNET Divers gauche Loire-Atlantique - Pontchâteau Not contacted Elected  No
Bernard LEBEAU Divers gauche Loire-Atlantique - Pontchâteau Not contacted Elected  No
Claude NAUD Divers gauche Loire-Atlantique - Saint-Philbert-de-Grand-Lieu Not contacted Finalist No
Stéphanie NEUVILLE-BERNIER Divers gauche Loire-Atlantique - Saint-Philbert-de-Grand-Lieu Not contacted Finalist No
Françoise LAPERGUE Divers gauche Lot - Causse et Vallées Not contacted Elected  No
Jean-Jacques RAFFY Divers gauche Lot - Causse et Vallées Not contacted Elected  No
Marie BERTHOUMIEU Divers gauche Lot - Gramat Not contacted Finalist No
Luc JUBERT Divers gauche Lot - Gramat Not contacted Finalist No
Pascal LEWICKI Divers gauche Lot - Lacapelle-Marival Not contacted Elected  No
Catherine PRUNET Divers gauche Lot - Lacapelle-Marival Not contacted Elected  No
Marc GASTAL Divers gauche Lot - Luzech Not contacted Elected  No
Maryse MAURY Divers gauche Lot - Luzech Not contacted Elected  No
Monique BOUTINAUD Divers gauche Lot - Souillac Not contacted Elected  No
Gilles LIEBUS Divers gauche Lot - Souillac Not contacted Elected  No
Raymond GIRARDI Divers gauche Lot-et-Garonne - les forêts de gascogne Not contacted Elected  No
Hélène LAULAN Divers gauche Lot-et-Garonne - les forêts de gascogne Not contacted Elected  No
Michel MASSET Divers gauche Lot-et-Garonne - lavardac Not contacted Elected  No
Valérie TONIN Divers gauche Lot-et-Garonne - lavardac Not contacted Elected  No
Bernard BARRAL Divers gauche Lot-et-Garonne - le pays de serres Not contacted Elected  No
Marie-France SALLES Divers gauche Lot-et-Garonne - le pays de serres Not contacted Elected  No
Marie-Pierre MONESTES Divers gauche Lot-et-Garonne - le sud-est agenais Not contacted Finalist No
Patrice MOUSSARON Divers gauche Lot-et-Garonne - le sud-est agenais Not contacted Finalist No
Pierre COSTES Divers gauche Lot-et-Garonne - le val du dropt Not contacted Elected  No
Daniele DHELIAS Divers gauche Lot-et-Garonne - le val du dropt Not contacted Elected  No
Henri BOYER Divers gauche Lozère - Chirac Not contacted Elected  No
Sophie MALIGE Divers gauche Lozère - Chirac Not contacted Elected  No
Alain ARGILIER Divers gauche Lozère - Florac Not contacted Finalist No
Brigitte DONNADIEU Divers gauche Lozère - Florac Not contacted Finalist No
Laurence BEAUD Divers gauche Lozère - Langogne Not contacted Elected  No
Bernard PALPACUER Divers gauche Lozère - Langogne Not contacted Elected  No
Francis COURTES Divers gauche Lozère - Saint-Etienne-du-Valdonnez Not contacted Elected  No
Sophie PANTEL Divers gauche Lozère - Saint-Etienne-du-Valdonnez Not contacted Elected  No
Marie-Hélène CHOUTEAU Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-4 Not contacted Elected  No
Jean-Luc ROTUREAU Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-4 Not contacted Elected  No
Maïté ALINE Divers gauche Manche - Coutances Not contacted Finalist No
Grégory GALBADON Divers gauche Manche - Coutances Not contacted Finalist No
Yveline DRUEZ Divers gauche Manche - La Hague Not contacted Elected  No
Jean-Paul FORTIN Divers gauche Manche - La Hague Not contacted Elected  No
Louis DESLOGES Divers gauche Manche - Isigny-le-Buat Not contacted Finalist No
Isabelle LOTTIN Divers gauche Manche - Isigny-le-Buat Not contacted Finalist No
François DAVOUST Divers gauche Manche - Le Mortainais Not contacted Finalist No
Francine FOURMENTIN Divers gauche Manche - Le Mortainais Not contacted Finalist No
Frédérique BOURY Divers gauche Manche - Les Pieux Not contacted Elected  No
François ROUSSEAU Divers gauche Manche - Les Pieux Not contacted Elected  No
Christian BRIAND Divers gauche Mayenne - L'Huisserie Not contacted Elected  No
Christine DUBOIS Divers gauche Mayenne - L'Huisserie Not contacted Elected  No
Samawia AHMED Divers gauche Mayotte - Bouéni Not contacted Finalist No
Ousséni MIRHANE Divers gauche Mayotte - Bouéni Not contacted Finalist No
Ousseni INDEX Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Finalist No
Soyarta MOHAMED Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Finalist No
Claris RAMIANDRASON Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Finalist No
Ibrahim SALIM Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Finalist No
Fatima SOUFFOU Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Elected  No
Issa SOULAIMANA MHIDI Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Elected  No
Saïd AHAMADI Divers gauche Mayotte - Koungou Not contacted Finalist No
Zenabou ALI Divers gauche Mayotte - Koungou Not contacted Finalist No
Ben Youssouf CHIHABOUDDINE Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 2 Not contacted Elected  No
Zaihati MADI-MARI Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 2 Not contacted Elected  No
Mohamed ALI Divers gauche Mayotte - Pamandzi Not contacted Finalist No
Ramlati ALI Divers gauche Mayotte - Pamandzi Not contacted Finalist No
Ali DJINOURI Divers gauche Mayotte - Sada Not contacted Finalist No
Aïda HOULAME Divers gauche Mayotte - Sada Not contacted Finalist No
Jean-Pierre MINELLA Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Jarny Not contacted Elected  No
Manuela RIBEIRO Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Jarny Not contacted Elected  No
Serge DE CARLI Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Mont-Saint-Martin Not contacted Elected  No
Monique POPLINEAU Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Mont-Saint-Martin Not contacted Elected  No
Laure DETREZ Divers gauche Morbihan - Guidel Not contacted Finalist No
Régis KERDELHUE Divers gauche Morbihan - Guidel Not contacted Finalist No
Florence PRUNET Divers gauche Morbihan - Moréac Not contacted Elected  No
Guénaël ROBIN Divers gauche Morbihan - Moréac Not contacted Elected  No
Marc COZILIS Divers gauche Morbihan - Ploemeur Not contacted Finalist No
Nolwenn DELALEE Divers gauche Morbihan - Ploemeur Not contacted Finalist No
Simone ANSQUER Divers gauche Morbihan - Quiberon Not contacted Finalist No
Tibault GROLLEMUND Divers gauche Morbihan - Quiberon Not contacted Finalist No
Alain LAYEC Divers gauche Morbihan - Séné Not contacted Finalist No
Anne PHELIPPO-NICOLAS Divers gauche Morbihan - Séné Not contacted Finalist No
Nathalie FOREST Divers gauche Nièvre - Decize Not contacted Elected  No
Alain LASSUS Divers gauche Nièvre - Decize Not contacted Elected  No
Guy HOURCABIE Divers gauche Nièvre - Saint-Pierre-le-Moutier Not contacted Elected  No
Vanessa LOUIS-SIDNEY Divers gauche Nièvre - Saint-Pierre-le-Moutier Not contacted Elected  No
Lionel LECHER Divers gauche Nièvre - Varennes-Vauzelles Not contacted Finalist No
Martine RENAULT Divers gauche Nièvre - Varennes-Vauzelles Not contacted Finalist No
Claudine DEROEUX Divers gauche Nord - Saint-Amand-les-Eaux Not contacted Elected  No
Eric RENAUD Divers gauche Nord - Saint-Amand-les-Eaux Not contacted Elected  No
Alain BLANCHARD Divers gauche Oise - Montataire Not contacted Elected  No
Catherine DAILLY Divers gauche Oise - Montataire Not contacted Elected  No
Hélène BALITOUT Divers gauche Oise - Thourotte Not contacted Elected  No
Sebastien NANCEL Divers gauche Oise - Thourotte Not contacted Elected  No
Jocelyne BENOIT Divers gauche Orne - Sées Not contacted Elected  No
Claude DUVAL Divers gauche Orne - Sées Not contacted Elected  No
Jean-Claude DISSAUX Divers gauche Pas-de-Calais - Aire-Sur-La-Lys Not contacted Elected  No
Florence WOZNY Divers gauche Pas-de-Calais - Aire-Sur-La-Lys Not contacted Elected  No
Jean URBANIAK Divers gauche Pas-de-Calais - Hénin-Beaumont-2 Not contacted Finalist No
Sabine VAN HEGHE Divers gauche Pas-de-Calais - Hénin-Beaumont-2 Not contacted Finalist No
Laurence MIOCHE-JACQUESSON Divers gauche Puy-de-Dôme - Aubière Not contacted Finalist No
Eric SINSARD Divers gauche Puy-de-Dôme - Aubière Not contacted Finalist No
Daniel DELARBRE Divers gauche Puy-de-Dôme - Issoire Not contacted Finalist No
Florence VERDIER-MARTIN Divers gauche Puy-de-Dôme - Issoire Not contacted Finalist No
Gregory BONNET Divers gauche Puy-de-Dôme - Saint-Georges-de-Mons Not contacted Elected  No
Clémentine RAINEAU Divers gauche Puy-de-Dôme - Saint-Georges-de-Mons Not contacted Elected  No
Valérie AUGE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Artix et Pays de Soubestre Not contacted Finalist No
Jean-Philippe GARCIA Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Artix et Pays de Soubestre Not contacted Finalist No
Nadine LAMBERT Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Le Cœur de Béarn Not contacted Elected  No
Yves SALANAVE-PEHE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Le Cœur de Béarn Not contacted Elected  No
Jean-Claude COSTE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Oloron-Sainte-Marie-1 Not contacted Elected  No
Marie-Lyse GASTON Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Oloron-Sainte-Marie-1 Not contacted Elected  No
Stéphanie MOUTET Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Orthez et Terres des Gaves et du Sel Not contacted Finalist No
Claude SERRES-COUSINÉ Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Orthez et Terres des Gaves et du Sel Not contacted Finalist No
Jean ARRIUBERGE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Ouzom, Gave et Rives du Neez Not contacted Elected  No
Valérie CAMBON Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Ouzom, Gave et Rives du Neez Not contacted Elected  No
Nicolas LOISEAU Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-3 Not contacted Finalist No
Zohra TRABELSI Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-3 Not contacted Finalist No
Monique GATIER Divers gauche Saône-et-Loire - Autun-1 Not contacted Finalist No
Jean-Baptiste PIERRE Divers gauche Saône-et-Loire - Autun-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie GATEAU Divers gauche Saône-et-Loire - Paray-le-Monial Not contacted Finalist No
Louis PONCET Divers gauche Saône-et-Loire - Paray-le-Monial Not contacted Finalist No
Gérard CLEMENT Divers gauche Sarthe - Saint-Calais Not contacted Finalist No
Sophie WITCZAK Divers gauche Sarthe - Saint-Calais Not contacted Finalist No
Catherine CHAPPUIS Divers gauche Savoie - Saint-Alban-Leysse Not contacted Elected  No
Albert DARVEY Divers gauche Savoie - Saint-Alban-Leysse Not contacted Elected  No
Daniel BADIATA KANZA Divers gauche Seine-et-Marne - Champs-sur-Marne Not contacted Finalist No
Maud TALLET Divers gauche Seine-et-Marne - Champs-sur-Marne Not contacted Finalist No
Bernard CORNEILLE Divers gauche Seine-et-Marne - Mitry-Mory Not contacted Elected  No
Marianne MARGATÉ Divers gauche Seine-et-Marne - Mitry-Mory Not contacted Elected  No
Dominique METOT Divers gauche Seine-Maritime - Bolbec Not contacted Elected  No
Murielle MOUTIER LECERF Divers gauche Seine-Maritime - Bolbec Not contacted Elected  No
Samir AMZIANE Divers gauche Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted Finalist No
Nadia AZOUG Divers gauche Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted Finalist No
Stéphane BRUNEL Divers gauche Somme - Albert Not contacted Finalist No
Geneviève LEBAILLY Divers gauche Somme - Albert Not contacted Finalist No
Raynald BOULENGER Divers gauche Somme - Friville-Escarbotin Not contacted Finalist No
Liliane REDONNET Divers gauche Somme - Friville-Escarbotin Not contacted Finalist No
André FABRE Divers gauche Tarn - Carmaux-2 Vallée du Cérou Not contacted Elected  No
Aline REDO Divers gauche Tarn - Carmaux-2 Vallée du Cérou Not contacted Elected  No
Christelle CABANIS Divers gauche Tarn - Mazamet-1 Not contacted Elected  No
Didier HOULES Divers gauche Tarn - Mazamet-1 Not contacted Elected  No
Florence ESTRABAUD Divers gauche Tarn - Mazamet-2 Vallée du Thoré Not contacted Elected  No
Daniel VIALELLE Divers gauche Tarn - Mazamet-2 Vallée du Thoré Not contacted Elected  No
Marie-Claire MALROUX Divers gauche Tarn - Saint-Juéry Not contacted Elected  No
Jean-Paul RAYNAUD Divers gauche Tarn - Saint-Juéry Not contacted Elected  No
Clarisse ORIOL Divers gauche Tarn - Vignobles et Bastides Not contacted Finalist No
Pierre VERDIER Divers gauche Tarn - Vignobles et Bastides Not contacted Finalist No
Jean-Philippe BESIERS Divers gauche Tarn-et-Garonne - Castelsarrasin Not contacted Elected  No
Véronique COLOMBIE Divers gauche Tarn-et-Garonne - Castelsarrasin Not contacted Elected  No
Christian ASTRUC Divers gauche Tarn-et-Garonne - Garonne-Lomagne-Brulhois Not contacted Elected  No
Marie-José MAURIEGE Divers gauche Tarn-et-Garonne - Garonne-Lomagne-Brulhois Not contacted Elected  No
Guy MICLO Divers gauche Territoire de Belfort - Giromagny Pending Elected  No
Sylvie RINGENBACH Divers gauche Territoire de Belfort - Giromagny Pending Elected  No
Isabelle MOUGIN Divers gauche Territoire de Belfort - Grandvillars Not contacted Elected  No
Christian RAYOT Divers gauche Territoire de Belfort - Grandvillars Pending Elected  No
Daniel GUERIN Divers gauche Val-de-Marne - Orly Not contacted Elected  No
Christine JANODET Divers gauche Val-de-Marne - Orly Not contacted Elected  No
Gisèle JEAN Divers gauche Vienne - Lussac-les-Châteaux Not contacted Finalist No
Thierry MESMIN Divers gauche Vienne - Lussac-les-Châteaux Not contacted Finalist No
François-Xavier HUGUENOT Divers gauche Vosges - Epinal-2 Not contacted Finalist No
Marylène MORDASINI Divers gauche Vosges - Epinal-2 Not contacted Finalist No
Benoît PIERRAT Divers gauche Vosges - Raon l'Etape Not contacted Elected  No
Roseline PIERREL Divers gauche Vosges - Raon l'Etape Not contacted Elected  No

1724 candidates during first ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Finalist Additional candidat remplacant departementales 2015
Marie-Josefa BERTRAND Divers gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Christian JOLIE Divers gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Claude FILLION Divers gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted No
Marie-Ange LAYER Divers gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted No
Graziella BASILE Divers gauche Aisne - Tergnier Not contacted No
Frédéric MATHIEU Divers gauche Aisne - Tergnier Not contacted No
Christiane DUFOUR Divers gauche Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted No
Daniel GERTENOT Divers gauche Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted No
Anne, Françoise, Michèle BABIAN-LHERMET Divers gauche Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted No
Michel MARIEN Divers gauche Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted No
Isabelle DESURIER Divers gauche Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted No
Olivier LARAIZE Divers gauche Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted No
Jean-Yves CHEGUT Divers gauche Allier - Cusset Not contacted No
Jeannine PETELET Divers gauche Allier - Cusset Not contacted No
Isabelle RÉCHARD Divers gauche Allier - Vichy-1 Not contacted No
François SKVOR Divers gauche Allier - Vichy-1 Not contacted No
Eliane GRIMARD Divers gauche Allier - Vichy-2 Not contacted No
André LECA Divers gauche Allier - Vichy-2 Not contacted No
Serge CAREL Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Elected No
Patricia GRANET Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Elected No
Daniel BESSOLO Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Sylviane CHAUMONT Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
My Ismail EL OUADGHIRI Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Dominique HERMITTE Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Marie-France DULAU Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted No
Jean-Jacques LACHAMP Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted No
Nathalie BREMOND Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted No
Jean-Louis CLEMENT Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted No
Fabrizio BIANCONI Divers gauche Alpes-Maritimes - Vence Not contacted No
Nathalie GRILLI Divers gauche Alpes-Maritimes - Vence Not contacted No
Véronique LACOSTE Divers gauche Alpes-Maritimes - Villeneuve-Loubet Not contacted No
Loïc LE TOUMELIN Divers gauche Alpes-Maritimes - Villeneuve-Loubet Not contacted No
Sabrina REY Divers gauche Ardèche - Aubenas 2 Not contacted No
Jean-Claude SERRES Divers gauche Ardèche - Aubenas 2 Not contacted No
Céline CHARBONNIER Divers gauche Ardèche - Thueyts Not contacted No
Jérôme GROS Divers gauche Ardèche - Thueyts Not contacted No
Fabien LAMBINET Divers gauche Ardennes - Attigny Not contacted No
Galina MACQUART Divers gauche Ardennes - Attigny Not contacted No
Béatrice AUTIER Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted No
Pierre PANDINI Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted No
Robert COLSON Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted No
Corinne CORNET Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted No
Bruno FRANCOIS Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted No
Sandrine ISTACE Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted No
Françoise CARETTE Divers gauche Ardennes - Givet Not contacted No
Nadine GOUGET Divers gauche Ardennes - Givet Not contacted No
Philippe HUSSON Divers gauche Ardennes - Givet Not contacted No
Frédéric THIBAULT Divers gauche Ardennes - Givet Not contacted No
Brigitte LOIZON Divers gauche Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Elected No
Hugues MAHIEU Divers gauche Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Elected No
Jean-Michel DELOCHE Divers gauche Ardennes - Rethel Not contacted No
Colette LAVIGNE Divers gauche Ardennes - Rethel Not contacted No
André GODIN Divers gauche Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Rachelle LOUIS Divers gauche Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Philippe DECOBERT Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted No
Jérémy DUPUY Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Elected No
Dominique NICOLAS-VIOT Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Elected No
Sophie SANTERRE Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted No
Frédéric COURVOISIER-CLEMENT Divers gauche Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Véronique DURU Divers gauche Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Daniel GERAUD Divers gauche Ariège - Haute-Ariège Not contacted Finalist No
Eliane SIBRA Divers gauche Ariège - Haute-Ariège Not contacted Finalist No
Jérôme BROSSERON Divers gauche Ariège - Arize-Lèze Not contacted No
Josée SOUQUE Divers gauche Ariège - Arize-Lèze Not contacted No
Eric DONZÉ Divers gauche Ariège - Foix Not contacted Elected No
Martine DOUMENC-CAUBERE Divers gauche Ariège - Foix Not contacted Elected No
François ALVAREZ Divers gauche Ariège - Mirepoix Not contacted No
Christiane LORCA Divers gauche Ariège - Mirepoix Not contacted No
Jacques ARTHUYS Divers gauche Ariège - Pamiers-1 Not contacted No
Sabine BERGÉ Divers gauche Ariège - Pamiers-1 Not contacted No
Maryse GARGAUD Divers gauche Ariège - Pamiers-1 Not contacted No
Jean GUICHOU Divers gauche Ariège - Pamiers-1 Not contacted No
Jessica MIQUEL Divers gauche Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Elected No
Marc SANCHEZ Divers gauche Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Elected No
François CALVET Divers gauche Ariège - Portes du Couserans Not contacted No
Benoît ALVAREZ Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted Elected No
Gérard SENEVAT Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted No
Nadège SUTRA-DENJEAN Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted Elected No
Colette FERRE Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted No
Marcel LOPEZ Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted Finalist No
Numen MUÑOZ Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted No
Kathy WERSINGER Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted Finalist No
Laurent LEVASSEUR Divers gauche Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted No
Marie RIVIERE Divers gauche Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted No
Dominique DEHARBE Divers gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Nadia RABAT ARTAUX Divers gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Catherine BREGEAUT Divers gauche Aube - Troyes-4 Not contacted Elected No
Marc BRET Divers gauche Aube - Troyes-4 Not contacted Elected No
Jeannette DRISS Divers gauche Aude - Carcassonne-3 Not contacted No
Jean-Luc ROUX Divers gauche Aude - Carcassonne-3 Not contacted No
Stéphane LINOU Divers gauche Aude - Castelnaudary Not contacted No
Ingrid MONTAIGNAC Divers gauche Aude - Castelnaudary Not contacted No
Didier ALDEBERT Divers gauche Aude - Coursan Not contacted Elected No
Séverine MATEILLE Divers gauche Aude - Coursan Not contacted Elected No
Yves BASTIÉ Divers gauche Aude - Sallèles d'Aude Not contacted No
Francine SCHIVARDI Divers gauche Aude - Sallèles d'Aude Not contacted No
Geneviève BASTOUL Divers gauche Aude - Sigean Not contacted No
Albert CORMARY Divers gauche Aude - Sigean Not contacted No
Cathy MASSOL Divers gauche Aveyron - Causse-Comtal Not contacted No
Grégory POCZERNIN Divers gauche Aveyron - Causse-Comtal Not contacted No
Marie-Thérèse FOULQUIER Divers gauche Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted No
Jean MILESI Divers gauche Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted No
Hélian CABROLIER Divers gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Elected No
Graziella PIERINI Divers gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Elected No
Florence BOCQUET Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Finalist No
Céline CABROL Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted No
Jean-Louis CALMETTES Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted No
Jean-Louis DENOIT Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Finalist No
Régis CAILHOL Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Elected No
Karine ESCORBIAC Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Elected No
Jean-Claude GINTRAND Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted No
Nadine VERNHES Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted No
Francis BEC Divers gauche Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted No
Florence LAPLUME Divers gauche Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted No
Bernard CORTIJO Divers gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Bruno GARES Divers gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Nathalie SEPART-MAZENQ Divers gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Ondine TOÏGO Divers gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Georges ANDRIEUX Divers gauche Aveyron - Vallon Not contacted No
Fatiha SALVAYRE Divers gauche Aveyron - Vallon Not contacted No
Pierre COSTES Divers gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Finalist No
Claudine TAURINES Divers gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Finalist No
Claudie HUBERT Divers gauche Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-1 Not contacted No
Franck SERAPHINI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-1 Not contacted No
Chantal DAVENNE Divers gauche Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-2 Not contacted No
André GUINDE Divers gauche Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-2 Not contacted No
Dorian HISPA Divers gauche Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-2 Not contacted No
Anne MESLIAND Divers gauche Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-2 Not contacted No
Richard EOUZAN Divers gauche Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted No
Danièle GARCIA Divers gauche Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted No
Gérard VIAUD Divers gauche Bouches-du-Rhône - Berre-l'Etang Not contacted No
Mélissa VILLEJOUBERT Divers gauche Bouches-du-Rhône - Berre-l'Etang Not contacted No
Jean DUFOUR Divers gauche Bouches-du-Rhône - Châteaurenard Not contacted No
Elisabeth NEVEU Divers gauche Bouches-du-Rhône - Châteaurenard Not contacted No
Roxane CALAFAT Divers gauche Bouches-du-Rhône - Gardanne Not contacted No
Georges CRISTIANI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Gardanne Not contacted No
Claude JORDA Divers gauche Bouches-du-Rhône - Gardanne Not contacted Elected No
Véronique KLEPPER Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted No
Christophe LITTERA Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted No
Michel RODI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted No
Linda ZOUBIR Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted No
Jean-Noël GUERINI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-2 Not contacted Elected No
Lisette NARDUCCI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-2 Not contacted Elected No
Lydia CARLE FRENTZEL Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-3 Not contacted No
Valérie DIAMANTI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-3 Not contacted No
Bernard MARTY Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-3 Not contacted No
Jean SICARD Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-3 Not contacted No
Sam BEN AHMED Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-4 Not contacted No
Rabiata M'MADI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-4 Not contacted No
Samba DOUCOURE Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted No
Myriam MANNI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted No
Samir MEZEGHICHE Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-6 Not contacted No
Sarah SOILIHI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-6 Not contacted No
Souaad RADY Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-8 Not contacted No
Sofiane ZEMMOUCHI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-8 Not contacted No
Jacques CHARTON Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-10 Not contacted No
Marie FERNANDEZ Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-10 Not contacted No
Hélène GENTE-CEAGLIO Divers gauche Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Elected No
Jacky GERARD Divers gauche Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Elected No
Loïc MARTIN-JAUBERT Divers gauche Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted No
Sophie NOËL Divers gauche Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted No
Magali ANDREANI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Finalist No
Hervé CHÉRUBINI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Finalist No
Asdin BENDJEDDOU Divers gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted No
Hélène TAGLIONI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted No
Jean-Louis CANAL Divers gauche Bouches-du-Rhône - Trets Not contacted No
Pierre CAPELL Divers gauche Bouches-du-Rhône - Trets Not contacted No
Evelyne COURSOL Divers gauche Bouches-du-Rhône - Trets Not contacted No
Marie-Nicole PAYET Divers gauche Bouches-du-Rhône - Trets Not contacted No
Nourdine ABDALLAH Divers gauche Bouches-du-Rhône - Vitrolles Not contacted No
Véronique BOURCET GINER Divers gauche Bouches-du-Rhône - Vitrolles Not contacted No
Loïc GACHON Divers gauche Bouches-du-Rhône - Vitrolles Not contacted No
Chahrazed SEBDA Divers gauche Bouches-du-Rhône - Vitrolles Not contacted No
Cédric EVANO Divers gauche Calvados - Aunay-sur-Odon Not contacted No
Lydie QUEUDEVILLE Divers gauche Calvados - Aunay-sur-Odon Not contacted No
Laure ADAM CHAPRON Divers gauche Calvados - Bayeux Not contacted No
Frédric TOUTAIN Divers gauche Calvados - Bayeux Not contacted No
Florence LEPENNETIER Divers gauche Calvados - Cabourg Not contacted No
Pierre MOURARET Divers gauche Calvados - Cabourg Not contacted No
Lydie CHAUFFRAY Divers gauche Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Finalist No
Didier DUCHEMIN Divers gauche Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Finalist No
Sylvain LANNEHARD Divers gauche Calvados - Courseulles-sur-Mer Not contacted No
Fabienne LISSE Divers gauche Calvados - Courseulles-sur-Mer Not contacted No
Florence BOULAY Divers gauche Calvados - Evrecy Not contacted Elected No
Marc BOURBON Divers gauche Calvados - Evrecy Not contacted Elected No
Pascal GONET Divers gauche Calvados - Evrecy Not contacted No
Catherine LEMAROIS Divers gauche Calvados - Evrecy Not contacted No
Jocelyne AMBROISE Divers gauche Calvados - Hérouville-Saint-Clair Not contacted No
Pascal ROGUE Divers gauche Calvados - Hérouville-Saint-Clair Not contacted No
Noëlle LE MAULF Divers gauche Calvados - Ifs Not contacted No
Gérard LENEVEU Divers gauche Calvados - Ifs Not contacted No
Gérard VACQUEREL Divers gauche Calvados - Mézidon-Canon Not contacted No
Nadège VENIER Divers gauche Calvados - Mézidon-Canon Not contacted No
Nathalie BACHELET FERRAND Divers gauche Calvados - Trévières Not contacted No
Stéphane RIZZO Divers gauche Calvados - Trévières Not contacted No
Marc ANDREU SABATER Divers gauche Calvados - Vire Not contacted Elected No
Reine EUDE Divers gauche Calvados - Vire Not contacted Elected No
Brigitte REVOL Divers gauche Cantal - Arpajon-sur-Cère Not contacted No
Baptiste SERVANS Divers gauche Cantal - Arpajon-sur-Cère Not contacted No
Jean Louis BENAVENT Divers gauche Cantal - Aurillac-1 Not contacted No
Laetitia BROUSSIER Divers gauche Cantal - Aurillac-1 Not contacted No
Jeanine HERCOUËT-TESTA Divers gauche Cantal - Maurs Not contacted Finalist No
Christian MONTIN Divers gauche Cantal - Maurs Not contacted Finalist No
Claudette BOUT Divers gauche Cantal - Murat Not contacted No
Patrick MERAL Divers gauche Cantal - Murat Not contacted No
Patricia BENITO Divers gauche Cantal - Saint-Paul-des-Landes Not contacted Elected No
Michel CABANES Divers gauche Cantal - Saint-Paul-des-Landes Not contacted Elected No
Jean-François BARRIER Divers gauche Cantal - Vic-sur-Cère Not contacted No
Monique BOREL-SQUIZZATO Divers gauche Cantal - Vic-sur-Cère Not contacted No
Djillali MERIOUA Divers gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted No
Claudine VERNEUIL Divers gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted No
Fadilla DAHMANI Divers gauche Charente - Angoulême-3 Not contacted No
Rachid RAHMANI Divers gauche Charente - Angoulême-3 Not contacted No
Fabrice POINT Divers gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted Elected No
Sandrine PRECIGOUT Divers gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted Elected No
Lilian JEAN Divers gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted No
Danièle TRIMOULINARD Divers gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted No
Alain DERYCKE Divers gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted No
Annie MARC Divers gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted No
François BONNEAU Divers gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Elected No
Arlette COURDAVAULT Divers gauche Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Finalist No
Eric PROUST Divers gauche Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Finalist No
David BAUDON Divers gauche Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted Elected No
Stéphane BEAUPOUX Divers gauche Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted No
Véronique BONNET Divers gauche Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted No
Line LAFOUGERE Divers gauche Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted Elected No
Alexis BLANC Divers gauche Charente-Maritime - Rochefort Not contacted No
Mélanie FAVARD Divers gauche Charente-Maritime - Rochefort Not contacted No
Patricia FRIOU Divers gauche Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Elected No
Dominique GUÉGO Divers gauche Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Elected No
Renée BENCHIMOL LAURIBE Divers gauche Charente-Maritime - Saintes Not contacted No
Stephane TRIFILETTI Divers gauche Charente-Maritime - Saintes Not contacted No
Isabelle MAYARD Divers gauche Charente-Maritime - Thénac Not contacted Finalist No
Michel PELLETIER Divers gauche Charente-Maritime - Thénac Not contacted Finalist No
Jean-Marc BARDI Divers gauche Cher - Avord Not contacted No
Stéphanie DABURON Divers gauche Cher - Avord Not contacted No
Magali BESSARD Divers gauche Cher - Bourges I Not contacted No
Philippe REDOIS Divers gauche Cher - Bourges I Not contacted No
Denis DUCAMP Divers gauche Cher - Bourges IV Not contacted No
Yvette GILBERT Divers gauche Cher - Bourges IV Not contacted No
Marie-Jose LECHELON Divers gauche Cher - Mehun-sur-Yèvre Not contacted No
Patrick TOURNANT Divers gauche Cher - Mehun-sur-Yèvre Not contacted No
Joel BUGNONE Divers gauche Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted No
Michelle RIVET Divers gauche Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted No
Philippe PIQUET Divers gauche Cher - Sancerre Not contacted No
Danie ROZIER WEST Divers gauche Cher - Sancerre Not contacted No
Daniel DUMAS Divers gauche Corrèze - Egletons Not contacted No
Elisabeth JACQ-CEUGNART Divers gauche Corrèze - Egletons Not contacted No
Michel LE ROUX Divers gauche Corrèze - Egletons Not contacted No
Marie-Laure SUAU Divers gauche Corrèze - Egletons Not contacted No
Amandine DEWAELE Divers gauche Corrèze - Haute-Dordogne Not contacted No
Luc LE CALOCH Divers gauche Corrèze - Haute-Dordogne Not contacted No
Bernard CROUZEVIALLE Divers gauche Corrèze - Malemort-sur-Corrèze Not contacted No
Mumine OZSOY Divers gauche Corrèze - Malemort-sur-Corrèze Not contacted No
Bernard JAUVION Divers gauche Corrèze - Naves Not contacted No
Murriel PADOVANI LORIOUX Divers gauche Corrèze - Naves Not contacted No
Sophie BEZEAU Divers gauche Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Finalist No
Marc GÉRAUDIE Divers gauche Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Finalist No
Roger LAVAL Divers gauche Corrèze - Tulle Not contacted No
Véronique MOMENTEAU Divers gauche Corrèze - Tulle Not contacted No
Julie DEVES Divers gauche Corrèze - Uzerche Not contacted No
David MARTINEZ Divers gauche Corrèze - Uzerche Not contacted No
Jean Louis AMIDEI Divers gauche Corse-du-Sud - Ajaccio-1 Not contacted No
Emmanuelle CERVETTI Divers gauche Corse-du-Sud - Ajaccio-1 Not contacted No
Kevin COUCORAVAS Divers gauche Corse-du-Sud - Ajaccio-1 Not contacted No
Vanessa SAMPIERI Divers gauche Corse-du-Sud - Ajaccio-1 Not contacted No
François CASASOPRANA Divers gauche Corse-du-Sud - Ajaccio-2 Not contacted No
Marie-José JOLY Divers gauche Corse-du-Sud - Ajaccio-2 Not contacted No
Antoinette BARTOLI-VEGA Divers gauche Corse-du-Sud - Ajaccio-5 Not contacted No
Etienne FERRANDI Divers gauche Corse-du-Sud - Ajaccio-5 Not contacted No
Delphine ORSONI Divers gauche Corse-du-Sud - Gravona-Prunelli Not contacted Elected No
Alexandre SARROLA Divers gauche Corse-du-Sud - Gravona-Prunelli Not contacted Elected No
José-Pierre MOZZICONACCI Divers gauche Corse-du-Sud - Sartenais-Valinco Not contacted Elected No
Chantal PEDINIELLI Divers gauche Corse-du-Sud - Sartenais-Valinco Not contacted Elected No
Jean-Baptiste LUCCIONI Divers gauche Corse-du-Sud - Taravo-Ornano Not contacted No
Vanina PIERI Divers gauche Corse-du-Sud - Taravo-Ornano Not contacted No
Carole BERNHARD Divers gauche Côte-d'Or - Beaune Not contacted No
Jacques THOMAS Divers gauche Côte-d'Or - Beaune Not contacted No
Nouredine ACHERIA Divers gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted No
Nathalie GAY Divers gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted No
Cathy LAGREZE-LEGRAND Divers gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted No
Roland PONSAÂ Divers gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted No
Nathalie BRUNET Divers gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted No
Bruno LOUIS Divers gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted No
Jean-Pierre DUPLUS Divers gauche Côte-d'Or - Ladoix-Serrigny Not contacted No
Roseline LEBLANC-LAHAYE Divers gauche Côte-d'Or - Ladoix-Serrigny Not contacted No
Patrick MOLINOZ Divers gauche Côte-d'Or - Montbard Not contacted Finalist No
Sylvie BÉNARD-LABBÉ Divers gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted No
Franck BRAULT Divers gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted No
Cyril BISSON Divers gauche Côtes-d'Armor - Guingamp Not contacted No
Sophie PERENNES Divers gauche Côtes-d'Armor - Guingamp Not contacted No
Françoise LE MEN Divers gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted No
Cédric SEUREAU Divers gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted No
Martine BUGEAUD Divers gauche Côtes-d'Armor - Lanvallay Not contacted Finalist No
Jean-Louis NOGUES Divers gauche Côtes-d'Armor - Lanvallay Not contacted Finalist No
Jean-Paul DUAULT Divers gauche Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Finalist No
Clémence JOUAN Divers gauche Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Finalist No
Jacques MANGOLD Divers gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted No
Jeanne ROLLAND Divers gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted No
Nadine L'ECHELARD Divers gauche Côtes-d'Armor - Plaintel Not contacted Finalist No
Jérôme LE NOUVEL Divers gauche Côtes-d'Armor - Plaintel Not contacted Finalist No
Monique HAMEON Divers gauche Côtes-d'Armor - Plénée-Jugon Not contacted Elected No
Didier YON Divers gauche Côtes-d'Armor - Plénée-Jugon Not contacted Elected No
Hakim HOCINE Divers gauche Côtes-d'Armor - Pléneuf-Val-André Not contacted Finalist No
Marie-Reine TILLON Divers gauche Côtes-d'Armor - Pléneuf-Val-André Not contacted Finalist No
Brigitte GOURHANT Divers gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted No
Gérard QUILIN Divers gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted No
Patricia VIOLLETTE Divers gauche Côtes-d'Armor - Plouha Not contacted No
Blandine CLAESSENS Divers gauche Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-1 Not contacted No
Yannick LE CAM Divers gauche Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-1 Not contacted No
Cigdem AKTAS Divers gauche Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-2 Not contacted No
Benoît MONTAGNÉ Divers gauche Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-2 Not contacted No
Olivia BERTRANDIE Divers gauche Creuse - Evaux les bains Not contacted No
Claude DEBOUCHE Divers gauche Creuse - Evaux les bains Not contacted No
Jean-Pierre BARATON Divers gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted No
Béatrice CHARGÉ Divers gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted No
Olivier ROCHER Divers gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted No
Michèle SALESSES Divers gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted No
Robin ALEXANDRE Divers gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted No
Charline DEBARRE Divers gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted No
Anne-Laure BLOUIN Divers gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted Finalist No
Christian PROUST Divers gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted Finalist No
Pierre-Emmanuel DESSEVRES Divers gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted No
Lucette ROUX Divers gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted No
Hélène LEHMANN Divers gauche Dordogne - Bergerac-1 Not contacted No
Philippe MALLARD Divers gauche Dordogne - Bergerac-1 Not contacted No
Caroline IRAGNE Divers gauche Dordogne - Bergerac-2 Not contacted No
Sylvain LE BAIL Divers gauche Dordogne - Bergerac-2 Not contacted No
Margaret MÉCHIN Divers gauche Dordogne - Bergerac-2 Not contacted No
Mary-July MAFFEÏS Divers gauche Dordogne - Lalinde Not contacted No
Martin SLAGHUIS Divers gauche Dordogne - Lalinde Not contacted No
Philippe DUBOT Divers gauche Dordogne - Périgord Central Not contacted No
Annie PALAZZI Divers gauche Dordogne - Périgord Central Not contacted No
Monia CLEMENT Divers gauche Dordogne - Périgueux-1 Not contacted No
Jean LACASSAGNE Divers gauche Dordogne - Périgueux-1 Not contacted No
Annick IGNARD Divers gauche Dordogne - Périgueux-2 Not contacted No
Jean-François LARENAUDIE Divers gauche Dordogne - Périgueux-2 Not contacted No
Anick LE GOFF Divers gauche Dordogne - Sarlat-la-Canéda Not contacted No
Marcel YEMSI Divers gauche Dordogne - Sarlat-la-Canéda Not contacted No
Martine SUBIL Divers gauche Dordogne - Terrasson-Lavilledieu Not contacted No
Francis VALADE Divers gauche Dordogne - Terrasson-Lavilledieu Not contacted No
Pierre FABRE Divers gauche Dordogne - Vallée Dordogne Not contacted No
Nadège TRICARD Divers gauche Dordogne - Vallée Dordogne Not contacted No
Eric PUTOT Divers gauche Doubs - Besançon-4 Not contacted No
Lise RUEFLIN Divers gauche Doubs - Besançon-4 Not contacted No
Benoît MAILLARD-SALIN Divers gauche Doubs - Besançon-6 Not contacted No
Susan SEVERSON Divers gauche Doubs - Besançon-6 Not contacted No
Pascal TOURNOUX Divers gauche Doubs - Maîche Not contacted No
Chantal VERNIER Divers gauche Doubs - Maîche Not contacted No
Christophe GARNIER Divers gauche Doubs - Ornans Not contacted Finalist No
Colette GROLEAU Divers gauche Doubs - Ornans Not contacted Finalist No
Léon BESSOT Divers gauche Doubs - Valdahon Not contacted Finalist No
Isabelle NICOD Divers gauche Doubs - Valdahon Not contacted Finalist No
Viviane DEBARGES Divers gauche Drôme - Bourg-de-Péage Not contacted No
Agnès FOUILLEUX Divers gauche Drôme - Crest Not contacted No
Mariette CUVELLIER Divers gauche Drôme - Dieulefit Not contacted Finalist No
Gérard TRIAIRE Divers gauche Drôme - Dieulefit Not contacted Finalist No
Jacqueline CARRER Divers gauche Drôme - Le Diois Not contacted Finalist No
Philippe LEEUWENBERG Divers gauche Drôme - Le Diois Not contacted Finalist No
Maryline HERNANDEZ Divers gauche Drôme - Drôme des collines Not contacted No
Jean-Bernard SUCHEL Divers gauche Drôme - Drôme des collines Not contacted No
François DOUTRE Divers gauche Drôme - Loriol-sur-Drôme Not contacted No
Salim BOUZIANE Divers gauche Drôme - Montélimar-1 Not contacted No
Annie MAZET Divers gauche Drôme - Montélimar-1 Not contacted No
André BRUN Divers gauche Drôme - Montélimar-2 Not contacted No
Nadia HOSNI Divers gauche Drôme - Montélimar-2 Not contacted No
Alain DELHOMME Divers gauche Drôme - Nyons et Baronnies Not contacted No
Josette FOURNIE Divers gauche Drôme - Nyons et Baronnies Not contacted No
Jean-Marc DURAND Divers gauche Drôme - Romans-sur-Isère Not contacted No
Samir DIB Divers gauche Drôme - Saint-Vallier Not contacted No
Monique MOYROUD Divers gauche Drôme - Saint-Vallier Not contacted No
Sébastien CHAMPION Divers gauche Drôme - Tain-l'Hermitage Not contacted No
Odile GESLIN Divers gauche Drôme - Tain-l'Hermitage Not contacted No
Pierre TRAPIER Divers gauche Drôme - Valence-3 Not contacted No
Dominique HENNION-ROLLAND Divers gauche Drôme - Valence-4 Not contacted No
Brigitte LACOUR Divers gauche Drôme - Vercors-Monts du Matin Not contacted No
Pascal DENIS Divers gauche Essonne - Ris-Orangis Not contacted No
Josette SCARABELLO Divers gauche Essonne - Ris-Orangis Not contacted No
Jean-Pierre FLAMBARD Divers gauche Eure - Beuzeville Not contacted Elected No
Micheline PARIS Divers gauche Eure - Beuzeville Not contacted Elected No
Jean QUETIER Divers gauche Eure - Bourgtheroulde-Infreville Not contacted No
Christine VAN DUFFEL Divers gauche Eure - Bourgtheroulde-Infreville Not contacted No
Maryannick DESHAYES Divers gauche Eure - Pont-de-l'Arche Not contacted Elected No
Gaëtan LEVITRE Divers gauche Eure - Pont-de-l'Arche Not contacted Elected No
Sylviane BOENS Divers gauche Eure-et-Loir - Auneau Not contacted No
Yves MARIE Divers gauche Eure-et-Loir - Auneau Not contacted No
Micheline COGNARD Divers gauche Eure-et-Loir - Brou Not contacted No
Willy PROUST Divers gauche Eure-et-Loir - Brou Not contacted No
Christian GIGON Divers gauche Eure-et-Loir - Chartres 1 Not contacted Finalist No
Sandra RENDA Divers gauche Eure-et-Loir - Chartres 1 Not contacted Finalist No
Mohamed BOUGAFER Divers gauche Eure-et-Loir - Dreux 2 Not contacted No
Alain FILLON Divers gauche Eure-et-Loir - Dreux 2 Not contacted No
Nora HUSSON Divers gauche Eure-et-Loir - Dreux 2 Not contacted No
Gisèle QUÉRITÉ Divers gauche Eure-et-Loir - Dreux 2 Not contacted No
Michel DEPREZ Divers gauche Eure-et-Loir - Epernon Not contacted No
Michèle MARTIN Divers gauche Eure-et-Loir - Epernon Not contacted No
Marie-Pierre LEMAÎTRE-LEZIN Divers gauche Eure-et-Loir - Lucé Not contacted Elected No
Xavier ROUX Divers gauche Eure-et-Loir - Lucé Not contacted Elected No
Corinne LAMIRAULT Divers gauche Eure-et-Loir - Nogent-le-Rotrou Not contacted Finalist No
Philippe RUHLMANN Divers gauche Eure-et-Loir - Nogent-le-Rotrou Not contacted Finalist No
Annie FLEURY Divers gauche Eure-et-Loir - Voves Not contacted No
Henri KAMINSKA Divers gauche Eure-et-Loir - Voves Not contacted No
Raphaële MONTEIL Divers gauche Finistère - Brest-2 Not contacted No
Dominique SALIOU Divers gauche Finistère - Brest-2 Not contacted No
Patricia GIACOBAZZI Divers gauche Finistère - Brest-3 Not contacted No
Yann SIMON Divers gauche Finistère - Brest-3 Not contacted No
Angélique HORELLOU Divers gauche Finistère - Landivisiau Not contacted No
Emile TURLAN Divers gauche Finistère - Landivisiau Not contacted No
Geneviève BLANC Divers gauche Gard - Alès-1 Not contacted Elected No
Françoise GARDES Divers gauche Gard - Alès-1 Not contacted No
Bonnifacio IGLESIAS Divers gauche Gard - Alès-1 Not contacted No
Jean-Michel SUAU Divers gauche Gard - Alès-1 Not contacted Elected No
Roselyne BECUE Divers gauche Gard - Alès-3 Not contacted No
Jean-Michel PERRET Divers gauche Gard - Alès-3 Not contacted No
Sylvie NICOLLE Divers gauche Gard - Bagnols-sur-Cèze Not contacted Elected No
Alexandre PISSAS Divers gauche Gard - Bagnols-sur-Cèze Not contacted Elected No
Juan MARTINEZ Divers gauche Gard - Beaucaire Not contacted Finalist No
Delphine POIRIER Divers gauche Gard - Beaucaire Not contacted Finalist No
Jean-Paul BORE Divers gauche Gard - Nîmes-4 Not contacted No
Marine EL FAKIR-MORNET Divers gauche Gard - Nîmes-4 Not contacted No
Carole BERGERI Divers gauche Gard - Pont-Saint-Esprit Not contacted Elected No
Christophe SERRE Divers gauche Gard - Pont-Saint-Esprit Not contacted Elected No
Bernard CLEMENT Divers gauche Gard - Quissac Not contacted No
Aurélie GENOLHER Divers gauche Gard - Quissac Not contacted No
Gérard PEDRO Divers gauche Gard - Redessan Not contacted No
Fabienne RICHARD Divers gauche Gard - Redessan Not contacted No
Eric DOULCIER Divers gauche Gard - Le Vigan Not contacted Finalist No
Muriel MARTINET Divers gauche Gard - Le Vigan Not contacted Finalist No
Philippe CAHUZAC Divers gauche Gers - Fezensac Not contacted Finalist No
Sylvie LASPORTES-SANCHEZ Divers gauche Gers - Fezensac Not contacted Finalist No
David POMIES Divers gauche Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted No
Nathalie STRASEELE Divers gauche Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted No
Simone BROUSTET Divers gauche Gers - Pardiac-Rivière-Basse Not contacted No
Gérard LILLE Divers gauche Gers - Pardiac-Rivière-Basse Not contacted No
Sandrine HIGUÉ Divers gauche Gers - Val-De-Save Not contacted No
Pascal PENETRO Divers gauche Gers - Val-De-Save Not contacted No
Jean-Louis DECOSNE Divers gauche Gironde - Bordeaux-1 Not contacted No
Pascal CHAUVET Divers gauche Gironde - Bordeaux-5 Not contacted No
Chantal MURE Divers gauche Gironde - Bordeaux-5 Not contacted No
Panthéa KIAN Divers gauche Gironde - Mérignac-2 Not contacted No
Gérard MESNIS Divers gauche Gironde - Mérignac-2 Not contacted No
Fanny AUDARD Divers gauche Gironde - Le Nord-Médoc Not contacted No
Segundo CIMBRON Divers gauche Gironde - Le Nord-Médoc Not contacted No
Paul AGIUS Divers gauche Gironde - Talence Not contacted No
Stéphane DELGADO Divers gauche Gironde - Talence Not contacted No
Rosa OULD AMEZIANE Divers gauche Gironde - Talence Not contacted No
Morgane RIDOIN Divers gauche Gironde - Talence Not contacted No
Chantal LERUS Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-1 Not contacted Elected No
Rosan RAUZDUEL Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-1 Not contacted Elected No
Siméone BOUCARD-BOUSARDO Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-2 Not contacted No
Rosalie BOUSARDO Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-2 Not contacted No
Laisely EDOM-PARAT Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-2 Not contacted Finalist No
Francillonne JACOBY-KOALY Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-2 Not contacted No
Didier MERIDAN Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-2 Not contacted No
Dominique THEOPHILE Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-2 Not contacted Finalist No
Thierry BAGEA Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-3 Not contacted No
Alain FARAUX Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-3 Not contacted Finalist No
Martine LACOT Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-3 Not contacted No
Germaine MARCIN NÉE CHICOT Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-3 Not contacted No
William SURDIN Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-3 Not contacted No
Daniette SYLVESTRE Divers gauche Guadeloupe - Les Abymes-3 Not contacted Finalist No
Paul Eric CONFIAC Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-1 Not contacted No
Justin DESSOUT Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-1 Not contacted Elected No
Corinne PETRO Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-1 Not contacted Elected No
Rachelle VERGEROLLE Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-1 Not contacted No
Gerty DAN Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-2 Not contacted Elected No
David NEBOR Divers gauche Guadeloupe - Baie-Mahault-2 Not contacted Elected No
Jean-Philippe COURTOIS Divers gauche Guadeloupe - Capesterre-Belle-Eau Not contacted No
Cosette EUGENE-DELESSE Divers gauche Guadeloupe - Capesterre-Belle-Eau Not contacted No
Gisèle MONLOUIS NEE JOINVILLE Divers gauche Guadeloupe - Capesterre-Belle-Eau Not contacted No
Charles RELLA Divers gauche Guadeloupe - Capesterre-Belle-Eau Not contacted No
Jacques GILLOT Divers gauche Guadeloupe - Le Gosier Not contacted Elected No
France Lise MONTOUT EPOUSE BERNIS Divers gauche Guadeloupe - Le Gosier Not contacted Elected No
Renée EPAMINONDAS Divers gauche Guadeloupe - Lamentin Not contacted No
José TORIBIO Divers gauche Guadeloupe - Lamentin Not contacted No
Huguette IBALOT Divers gauche Guadeloupe - Marie-Galante Not contacted No
Harry SELBONNE Divers gauche Guadeloupe - Marie-Galante Not contacted No
Marcelin CHINGAN Divers gauche Guadeloupe - Le Moule Not contacted Finalist No
Germaine GUIZONNE-LACREOLE Divers gauche Guadeloupe - Le Moule Not contacted Finalist No
Jean BARDAIL Divers gauche Guadeloupe - Morne-à-l'Eau Not contacted Elected No
Marie, Chantale SAINT-SAUVEUR Divers gauche Guadeloupe - Morne-à-l'Eau Not contacted Elected No
Ary BROUSSILLON Divers gauche Guadeloupe - Petit-Bourg Not contacted No
Maryse CITRONNELLE Divers gauche Guadeloupe - Petit-Bourg Not contacted Elected No
Guy LOSBAR Divers gauche Guadeloupe - Petit-Bourg Not contacted Elected No
Martine NICOLAS Divers gauche Guadeloupe - Petit-Bourg Not contacted No
Anne Marie DOLLIN Divers gauche Guadeloupe - Petit-Canal Not contacted No
Jean-Marie HUBERT Divers gauche Guadeloupe - Petit-Canal Not contacted No
Claude BARFLEUR Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted No
Georges BREDENT Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted Finalist No
Tania GALVANI Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted Finalist No
Medhi GERMAIN KEITA Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted No
Sandra JOLO Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted No
Céline KOENIG Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted No
Marlène MIROITE MELISSE Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted Elected No
Myriam PONREMY Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted No
Claude REMY Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted No
Marcel SIGISCAR Divers gauche Guadeloupe - Pointe-à-Pitre Not contacted Elected No
Cynthia DINANE Divers gauche Guadeloupe - Saint-François Not contacted No
Edithe HAMOT Divers gauche Guadeloupe - Saint-François Not contacted No
René NOEL Divers gauche Guadeloupe - Saint-François Not contacted No
Bernard PANCREL Divers gauche Guadeloupe - Saint-François Not contacted No
Aurélien ABAILLE Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Anne Not contacted Elected No
Lydia FARO ÉPOUSE COURIOL Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Anne Not contacted Elected No
Camille ELISABETH Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-1 Not contacted Elected No
Brigitte JEAN HAGUY Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-1 Not contacted No
Jules KAMOISE Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-1 Not contacted No
Jeanny MARC Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-1 Not contacted Elected No
Christine SERBER Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-1 Not contacted No
Tony SINIVASSIN Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-1 Not contacted No
Adrien BARON Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-2 Not contacted No
Enide CLOTAIRE Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-2 Not contacted No
Louis-Daniel JUSTINE Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-2 Not contacted No
Bernadette TAUPE MEVALET Divers gauche Guadeloupe - Sainte-Rose-2 Not contacted No
Thierry ABELLI Divers gauche Guadeloupe - Vieux-Habitants Not contacted No
Sylvie GUSTAVE DIT DUFLO Divers gauche Guadeloupe - Vieux-Habitants Not contacted No
Josiane BIGEL Divers gauche Haut-Rhin - Ensisheim Not contacted No
Gilles FISCHER Divers gauche Haut-Rhin - Ensisheim Not contacted No
Alain DIOT Divers gauche Haut-Rhin - Guebwiller Not contacted No
Hélène FRANCOIS-AULLEN Divers gauche Haut-Rhin - Guebwiller Not contacted No
Agnès LICHTLE Divers gauche Haut-Rhin - Kingersheim Not contacted No
Laurent RICHE Divers gauche Haut-Rhin - Kingersheim Not contacted No
Nadège FLORENTZ Divers gauche Haut-Rhin - Sainte-Marie-aux-Mines Not contacted Finalist No
Henri STOLL Divers gauche Haut-Rhin - Sainte-Marie-aux-Mines Not contacted Finalist No
Marie-France VALLAT Divers gauche Haut-Rhin - Wittenheim Not contacted Elected No
Pierre VOGT Divers gauche Haut-Rhin - Wittenheim Not contacted Elected No
Joseph GANDOLFI Divers gauche Haute-Corse - Bastia-3 Not contacted Elected No
Marie-Claire POGGI Divers gauche Haute-Corse - Bastia-3 Not contacted Elected No
Coralie PRUNETA LECA Divers gauche Haute-Corse - Bastia-4 Not contacted Elected No
Michel SIMONPIETRI Divers gauche Haute-Corse - Bastia-4 Not contacted Elected No
Jean-Jacques PADOVANI Divers gauche Haute-Corse - Cap Corse Not contacted Finalist No
Danielle VINCENT Divers gauche Haute-Corse - Cap Corse Not contacted Finalist No
Yannick CASTELLI Divers gauche Haute-Corse - Casinca-Fiumalto Not contacted Elected No
Michele VINCENTELLI Divers gauche Haute-Corse - Casinca-Fiumalto Not contacted Elected No
Emilie ALBERTINI EP. FRANCESCHI Divers gauche Haute-Corse - Castagniccia Not contacted Elected No
Marc-Antoine NICOLAI Divers gauche Haute-Corse - Castagniccia Not contacted Elected No
Pierre Joseph GHIONGA Divers gauche Haute-Corse - Corte Not contacted No
Marie-Xavière PERFETINI Divers gauche Haute-Corse - Corte Not contacted No
Angèle MANFREDI Divers gauche Haute-Corse - Fiumorbo-Castello Not contacted Finalist No
François TIBERI Divers gauche Haute-Corse - Fiumorbo-Castello Not contacted Finalist No
Francis GIUDICI Divers gauche Haute-Corse - Ghisonaccia Not contacted Elected No
Marie Ange PERGOLA Divers gauche Haute-Corse - Ghisonaccia Not contacted No
Catherine COGNETTI TURCHINI Divers gauche Haute-Corse - Golo-Morosaglia Not contacted Elected No
Jean-Marie VECCHIONI Divers gauche Haute-Corse - Golo-Morosaglia Not contacted Elected No
Pierre-Marie MANCINI Divers gauche Haute-Corse - L'Ile-Rousse Not contacted Elected No
Antoinette SALDUCCI Divers gauche Haute-Corse - L'Ile-Rousse Not contacted Elected No
Philippe GIMENEZ Divers gauche Haute-Garonne - Bagnères-de-Luchon Not contacted No
Carmen MOUNIC Divers gauche Haute-Garonne - Bagnères-de-Luchon Not contacted No
Florence GARBIN Divers gauche Haute-Garonne - Blagnac Not contacted No
Bernard LOUMAGNE Divers gauche Haute-Garonne - Blagnac Not contacted No
Thomas BARBY Divers gauche Haute-Garonne - Castanet-Tolosan Not contacted No
Dominique FLECHER Divers gauche Haute-Garonne - Castanet-Tolosan Not contacted No
Jacques POLAILLON Divers gauche Haute-Garonne - Cazères Not contacted No
Elodie WURTZ Divers gauche Haute-Garonne - Cazères Not contacted No
Monique FABRE Divers gauche Haute-Garonne - Escalquens Not contacted No
Daniel RUFFAT Divers gauche Haute-Garonne - Escalquens Not contacted No
Amandine LAMPIN Divers gauche Haute-Garonne - Muret Not contacted No
Christian VALADE Divers gauche Haute-Garonne - Muret Not contacted No
Vincent MARC Divers gauche Haute-Garonne - Plaisance-du-Touch Not contacted No
Catherine RENAUX Divers gauche Haute-Garonne - Plaisance-du-Touch Not contacted No
Jean-Claude GOUZE Divers gauche Haute-Garonne - Portet-sur-Garonne Not contacted No
Marina LAROYE Divers gauche Haute-Garonne - Portet-sur-Garonne Not contacted No
Frédéric BOUTET Divers gauche Haute-Garonne - Revel Not contacted No
Pierre BREFEIL Divers gauche Haute-Garonne - Revel Not contacted No
Marie-José GARDERE Divers gauche Haute-Garonne - Revel Not contacted No
Fabienne GAZO Divers gauche Haute-Garonne - Revel Not contacted No
Jean-Yves DUCLOS Divers gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Elected No
Céline LAURENTIES Divers gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Elected No
Fatiha BOUDJAHLAT Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-1 Not contacted No
Luc RIPOLL Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-1 Not contacted No
Bertrand DUBAELE Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-2 Not contacted No
Lise MAILLARD Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-2 Not contacted No
Xavier LUCHET Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-3 Not contacted No
Clémentine RENAUD Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-3 Not contacted No
Charles GUILLOU Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-4 Not contacted No
Hélène MAGDO Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-4 Not contacted No
Manuel BOMPARD Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-5 Not contacted No
Dagmara SZLAGOR Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-5 Not contacted No
Elsa GALATAUD Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-7 Not contacted No
Patrick JIMENA Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-7 Not contacted No
Annie ERTZ Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-8 Not contacted No
Benoit ESPIAU Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-8 Not contacted No
Serge NICOLO-BARRAQUE Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-9 Not contacted No
Cécile PÉGUIN Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-9 Not contacted No
Yannick BOURLÈS Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-10 Not contacted No
Dominique SATGÉ Divers gauche Haute-Garonne - Toulouse-10 Not contacted No
Raymond ABRIAL Divers gauche Haute-Loire - Emblavez-et-Meygal Not contacted Elected No
Cécile GALLIEN Divers gauche Haute-Loire - Emblavez-et-Meygal Not contacted Elected No
Sabine BOUQUET Divers gauche Haute-Loire - Gorges de l'Allier-Gévaudan Not contacted No
Franck NOEL-BARON Divers gauche Haute-Loire - Gorges de l'Allier-Gévaudan Not contacted No
Laurent BARBALAT Divers gauche Haute-Loire - Saint-Paulien Not contacted Finalist No
Odile MAUREL Divers gauche Haute-Loire - Saint-Paulien Not contacted Finalist No
Serge BOYER Divers gauche Haute-Loire - Velay volcanique Not contacted No
Isabelle CREDARO-PROVINS Divers gauche Haute-Loire - Velay volcanique Not contacted No
Nathalie HARMAND Divers gauche Haute-Marne - Wassy Not contacted No
Eric KREZEL Divers gauche Haute-Marne - Wassy Not contacted No
Jacques LABARRE Divers gauche Haute-Marne - Wassy Not contacted No
Anne-Marie PASQUIER Divers gauche Haute-Marne - Wassy Not contacted No
Claudy CHAUVELOT-DUBAN Divers gauche Haute-Saône - Gray Pending No
Serge TOULOT Divers gauche Haute-Saône - Gray Pending Elected No
Michel DÉSIRÉ Divers gauche Haute-Saône - Jussey Pending Finalist No
Joëlle LAURE-LIBERSA Divers gauche Haute-Saône - Jussey Pending Finalist No
Isabelle ARNOULD Divers gauche Haute-Saône - Lure-2 Pending Elected No
Robert MORLOT Divers gauche Haute-Saône - Lure-2 Pending Elected No
Véronique AMBERT-GRANDJEAN Divers gauche Haute-Saône - Luxeuil-les-Bains Pending Finalist No
Christophe LEJEUNE Divers gauche Haute-Saône - Luxeuil-les-Bains Pending Finalist No
Maurice FASSENET Divers gauche Haute-Saône - Marnay Pending Elected No
Catherine LIND Divers gauche Haute-Saône - Marnay Not contacted Elected No
Sylvie COUTHERUT Divers gauche Haute-Saône - Mélisey Pending Elected No
Laurent SEGUIN Divers gauche Haute-Saône - Mélisey Pending Elected No
Isabelle GREFFIER Divers gauche Haute-Saône - Vesoul-1 Not contacted No
Jean-Yannick TUPIN Divers gauche Haute-Saône - Vesoul-1 Pending No
Christophe ELGER Divers gauche Haute-Saône - Vesoul-2 Not contacted No
Dorothée ELGER Divers gauche Haute-Saône - Vesoul-2 Pending No
Françoise CREUSET Divers gauche Haute-Savoie - Annecy-1 Not contacted Finalist No
Christian JEANTET Divers gauche Haute-Savoie - Annecy-1 Not contacted Finalist No
Christian GILQUIN Divers gauche Haute-Savoie - Annecy-2 Not contacted No
Sophie TOUZAN Divers gauche Haute-Savoie - Annecy-2 Not contacted No
Gérard GUDEFIN Divers gauche Haute-Savoie - Cluses Not contacted No
Anne OBELLIANNE Divers gauche Haute-Savoie - Cluses Not contacted No
Christèle REBET Divers gauche Haute-Savoie - Le Mont-Blanc Not contacted No
Georges SOHIER Divers gauche Haute-Savoie - Le Mont-Blanc Not contacted No
Christine GAUTHIER Divers gauche Haute-Savoie - Saint-Julien-en-Genevois Not contacted No
Thierry MERLE Divers gauche Haute-Savoie - Saint-Julien-en-Genevois Not contacted No
Isabelle FOURNIER-LENNEL Divers gauche Haute-Savoie - Seynod Not contacted No
Ghislain LA SPISA Divers gauche Haute-Savoie - Seynod Not contacted No
Pierre-Louis MASSEIN Divers gauche Haute-Savoie - Seynod Not contacted No
Marie-Cécile ROTH Divers gauche Haute-Savoie - Seynod Not contacted No
Jean-Jacques GENDILLOU Divers gauche Haute-Vienne - Bellac Not contacted No
Patricia MARCOUX LESTIEUX Divers gauche Haute-Vienne - Bellac Not contacted No
Odile BERGER Divers gauche Haute-Vienne - Châteauponsac Not contacted No
Jean-Bernard JARRY Divers gauche Haute-Vienne - Châteauponsac Not contacted No
Georges DARGENTOLLE Divers gauche Haute-Vienne - Condat-sur-Vienne Not contacted No
Christiane DUPUY-RAFFY Divers gauche Haute-Vienne - Condat-sur-Vienne Not contacted No
Pierre MAHAUT Divers gauche Haute-Vienne - Couzeix Not contacted No
Colette TEILLOUT Divers gauche Haute-Vienne - Couzeix Not contacted No
Thierry LAFARGE Divers gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Elected No
Jacqueline LHOMME-LEOMENT Divers gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Elected No
Marie LABAT Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-1 Not contacted No
Florent MIGNOT Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-1 Not contacted No
Chantal LAFAYE Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-2 Not contacted No
Damien MARCHAND Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-2 Not contacted No
Marie-Laure GUÉRAÇAGUE Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-6 Not contacted No
Laurent VIGIER Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-6 Not contacted No
Laurence GUÉDET Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-7 Not contacted No
Frédéric VIALLE Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-7 Not contacted No
Francine AIGLE Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-8 Not contacted No
Jean-Louis PAGES Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-8 Not contacted No
Didier FAYDI Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted No
Julia LABORIE Divers gauche Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted No
Nelly BERTHON Divers gauche Haute-Vienne - Panazol Not contacted No
Laurent JARRY Divers gauche Haute-Vienne - Panazol Not contacted No
Pierre DENIS Divers gauche Hautes-Alpes - L'Argentière-la-Bessée Not contacted Finalist No
Céline GEOFFROY Divers gauche Hautes-Alpes - L'Argentière-la-Bessée Not contacted Finalist No
Alain FARDELLA Divers gauche Hautes-Alpes - Briançon-1 Not contacted Finalist No
Laurence FINE Divers gauche Hautes-Alpes - Briançon-1 Not contacted Finalist No
François BADJILY Divers gauche Hautes-Alpes - Embrun Not contacted No
Christine MAXIMIN Divers gauche Hautes-Alpes - Embrun Not contacted No
Florent ARMAND Divers gauche Hautes-Alpes - Laragne-Montéglin Not contacted Elected No
Anne TRUPHEME Divers gauche Hautes-Alpes - Laragne-Montéglin Not contacted Elected No
Elisabeth FAGES Divers gauche Hautes-Alpes - Serres Not contacted No
Lionel TARDY Divers gauche Hautes-Alpes - Serres Not contacted No
Christian PAUL Divers gauche Hautes-Pyrénées - Bordères-sur-l'Echez Not contacted Finalist No
Gisèle VERDEIL Divers gauche Hautes-Pyrénées - Bordères-sur-l'Echez Not contacted Finalist No
Madeleine NAVARRO Divers gauche Hautes-Pyrénées - Lourdes-1 Not contacted Finalist No
Philippe SUBERCAZES Divers gauche Hautes-Pyrénées - Lourdes-1 Not contacted Finalist No
Isabelle LAFOURCADE Divers gauche Hautes-Pyrénées - Vic-en-Bigorre Not contacted Elected No
Bernard POUBLAN Divers gauche Hautes-Pyrénées - Vic-en-Bigorre Not contacted Elected No
Marie-Claire CLOISON Divers gauche Hauts-de-Seine - Antony Not contacted No
Fabien FEUILLADE Divers gauche Hauts-de-Seine - Antony Not contacted No
Jean-Luc BRACHET Divers gauche Hauts-de-Seine - Clichy Not contacted No
Marie-Claude FOURNIER Divers gauche Hauts-de-Seine - Clichy Not contacted No
Claire RIOU Divers gauche Hauts-de-Seine - Clichy Not contacted No
Aissa TERCHI Divers gauche Hauts-de-Seine - Clichy Not contacted No
Pierre BOUDAILLIEZ Divers gauche Hauts-de-Seine - Colombes 2 Not contacted No
Adelaïde NATUREL Divers gauche Hauts-de-Seine - Colombes 2 Not contacted No
Yvonne BOUKHEDIMI Divers gauche Hauts-de-Seine - Gennevilliers Not contacted No
Jean GRIMAL Divers gauche Hauts-de-Seine - Gennevilliers Not contacted No
Floraine CORDIER Divers gauche Hauts-de-Seine - Issy-les-Moulineaux Not contacted No
Salim MOUNIR ALAOUI Divers gauche Hauts-de-Seine - Issy-les-Moulineaux Not contacted No
Thierry BESANÇON Divers gauche Hauts-de-Seine - Meudon Not contacted No
Françoise ROURE Divers gauche Hauts-de-Seine - Meudon Not contacted No
Jacqueline BELHOMME Divers gauche Hauts-de-Seine - Montrouge Not contacted No
Laureen GENTHON Divers gauche Hauts-de-Seine - Nanterre 1 Not contacted Elected No
Patrick JARRY Divers gauche Hauts-de-Seine - Nanterre 1 Not contacted Elected No
Samir ABDELOUAHED Divers gauche Hauts-de-Seine - Nanterre 2 Not contacted No
Paule BALLUT Divers gauche Hauts-de-Seine - Nanterre 2 Not contacted No
Frédéric MARKIDES Divers gauche Hérault - Agde Not contacted No
Priscilla MASTAIN Divers gauche Hérault - Béziers-2 Not contacted No
Roger TOULZA Divers gauche Hérault - Béziers-2 Not contacted No
Nadia BLANES Divers gauche Hérault - Cazouls-lès-Béziers Not contacted No
Jérôme VIDAL Divers gauche Hérault - Cazouls-lès-Béziers Not contacted No
Nicole MORERE Divers gauche Hérault - Gignac Not contacted Elected No
Louis VILLARET Divers gauche Hérault - Gignac Not contacted Elected No
Cyril MEUNIER Divers gauche Hérault - Lattes Not contacted Elected No
Patricia WEBER Divers gauche Hérault - Lattes Not contacted Elected No
Denis PEBRE Divers gauche Hérault - Lunel Not contacted No
Myriam SCHEPPLER Divers gauche Hérault - Lunel Not contacted No
Marie-Laure ANSELME-MARTIN Divers gauche Hérault - Mauguio Not contacted No
Daniel BOURGUET Divers gauche Hérault - Mauguio Not contacted No
Yvon BOURREL Divers gauche Hérault - Mauguio Not contacted No
Evelyne LAROIX Divers gauche Hérault - Mauguio Not contacted No
Audrey IMBERT Divers gauche Hérault - Mèze Not contacted Elected No
Christophe MORGO Divers gauche Hérault - Mèze Not contacted Elected No
Mahfoud BENALI Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted No
Julien BONHOMME Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted No
Abdi EL KANDOUSSI Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted Elected No
Chantal LÉVY-RAMEAU Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted Elected No
Hélène QVISTGAARD Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted No
Philippe THINÈS Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted No
Soraya TICHELIKINE Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted No
Dalila YOUSFI Divers gauche Hérault - Montpellier-1 Not contacted No
Patrick RIVAS Divers gauche Hérault - Montpellier-2 Not contacted No
Samira SALOMON Divers gauche Hérault - Montpellier-2 Not contacted No
Michèle DRAY-FITOUSSI Divers gauche Hérault - Montpellier-3 Not contacted Elected No
Sauveur TORTORICI Divers gauche Hérault - Montpellier-3 Not contacted Elected No
Katel BACHER Divers gauche Hérault - Montpellier-4 Not contacted No
Annie BENEZECH Divers gauche Hérault - Montpellier-4 Not contacted No
Christian BENEZIS Divers gauche Hérault - Montpellier-4 Not contacted No
Azédine DOUAIR Divers gauche Hérault - Montpellier-4 Not contacted No
Patricia MIRALLES Divers gauche Hérault - Montpellier-4 Not contacted Elected No
Philippe SOREZ Divers gauche Hérault - Montpellier-4 Not contacted Elected No
Maud BODKIN Divers gauche Hérault - Montpellier-5 Not contacted Elected No
Jérémie MALEK Divers gauche Hérault - Montpellier-5 Not contacted Elected No
Thierry BREYSSE Divers gauche Hérault - Pignan Not contacted No
Michelle CASSAR Divers gauche Hérault - Pignan Not contacted No
Serge DESSEIGNE Divers gauche Hérault - Pignan Not contacted No
Anne TITAUT-GROLLEAU Divers gauche Hérault - Pignan Not contacted No
Pascal FRISSANT Divers gauche Hérault - Saint-Pons-de-Thomières Not contacted No
Sophie TARBOURIECH Divers gauche Hérault - Saint-Pons-de-Thomières Not contacted No
Henri RAULT Divers gauche Ille-et-Vilaine - Antrain Not contacted Finalist No
Florence RIO-DANIELOU Divers gauche Ille-et-Vilaine - Antrain Not contacted Finalist No
Arnaud GADBIN Divers gauche Ille-et-Vilaine - Bain-de-Bretagne Not contacted No
Virginie ROUSSEAU Divers gauche Ille-et-Vilaine - Bain-de-Bretagne Not contacted No
Catherine BRUGE Divers gauche Ille-et-Vilaine - Bruz Not contacted No
Philippe GAUDIN Divers gauche Ille-et-Vilaine - Bruz Not contacted No
Béatrice DUGUÉPÉROUX-HONORÉ Divers gauche Ille-et-Vilaine - Combourg Not contacted Elected No
André LEFEUVRE Divers gauche Ille-et-Vilaine - Combourg Not contacted Elected No
Gérard BAUDRY Divers gauche Ille-et-Vilaine - Dol-de-Bretagne Not contacted No
Françoise BOCQUILLON Divers gauche Ille-et-Vilaine - Dol-de-Bretagne Not contacted No
Solenn HALLOU Divers gauche Ille-et-Vilaine - Dol-de-Bretagne Not contacted No
Gaël TURBÉ Divers gauche Ille-et-Vilaine - Dol-de-Bretagne Not contacted No
Olivier BARBETTE Divers gauche Ille-et-Vilaine - Fougères-1 Not contacted Finalist No
Patricia FERLAUX Divers gauche Ille-et-Vilaine - Fougères-1 Not contacted Finalist No
Elsa LAFAYE Divers gauche Ille-et-Vilaine - Fougères-1 Not contacted No
Thierry PAVARD Divers gauche Ille-et-Vilaine - Fougères-1 Not contacted No
Didier DUMONTIER Divers gauche Ille-et-Vilaine - Fougères-2 Not contacted No
Françoise PAYEN Divers gauche Ille-et-Vilaine - Fougères-2 Not contacted No
Véronique BELLIER Divers gauche Ille-et-Vilaine - Melesse Not contacted No
Lionel HENRY Divers gauche Ille-et-Vilaine - Melesse Not contacted No
Vanessa GENDRIN Divers gauche Ille-et-Vilaine - Rennes-3 Not contacted No
Jacques PINCHARD Divers gauche Ille-et-Vilaine - Rennes-3 Not contacted No
Dan JENSEN Divers gauche Ille-et-Vilaine - Rennes-5 Not contacted No
Catherine PIGRÉ Divers gauche Ille-et-Vilaine - Rennes-5 Not contacted No
Joël HAMEL Divers gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-1 Not contacted Finalist No
Michèle LE TALLEC Divers gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-1 Pending Finalist No
Etienne GAULT Divers gauche Indre - Argenton-sur-Creuse Not contacted No
Anne-Claude MOISAN-LEFEBVRE Divers gauche Indre - Argenton-sur-Creuse Not contacted No
Fabienne FRANÇOIS Divers gauche Indre - Buzançais Not contacted No
Gérard NICAUD Divers gauche Indre - Buzançais Not contacted No
Nathalie BROSSARD Divers gauche Indre - Issoudun Not contacted No
Marie-Claude ARGY Divers gauche Indre - Levroux Not contacted No
Benjamin TAUPIN Divers gauche Indre - Levroux Not contacted No
Pierre MORIZET Divers gauche Indre - Saint-Gaultier Not contacted No
Christelle SCHAUER Divers gauche Indre - Saint-Gaultier Not contacted No
Cécile BELLET Divers gauche Indre-et-Loire - Ballan-Miré Not contacted No
Léonard LÉMA-FRÉMONT Divers gauche Indre-et-Loire - Ballan-Miré Not contacted No
Alain MICHEL Divers gauche Indre-et-Loire - Ballan-Miré Not contacted No
Branka ZEC Divers gauche Indre-et-Loire - Ballan-Miré Not contacted No
Dimitri Robert Divers gauche Indre-et-Loire - Chinon Signed and confirmation (letter/fax) received No
Marie-Claire ROBIN Divers gauche Indre-et-Loire - Chinon Not contacted No
Florent PETIT Divers gauche Indre-et-Loire - Joué-lès-Tours Not contacted No
Catherine RABIER Divers gauche Indre-et-Loire - Joué-lès-Tours Not contacted No
Jean-Paul MOREAU Divers gauche Indre-et-Loire - Langeais Not contacted No
Françoise ROUX Divers gauche Indre-et-Loire - Langeais Not contacted No
Sylvie ADOLPHE Divers gauche Indre-et-Loire - Loches Not contacted No
Jean-Claude PILLU Divers gauche Indre-et-Loire - Loches Not contacted No
Jean-Claude BRAGOULET Divers gauche Indre-et-Loire - Montlouis-sur-Loire Not contacted No
Maryse CABANEL Divers gauche Indre-et-Loire - Montlouis-sur-Loire Not contacted No
Anne MARIOT Divers gauche Indre-et-Loire - Monts Not contacted No
Dominique MELIN Divers gauche Indre-et-Loire - Monts Not contacted No
Yvelise MARX-DAVOUST Divers gauche Indre-et-Loire - Saint-Cyr-sur-Loire Not contacted No
Charles PETITCOLAS Divers gauche Indre-et-Loire - Saint-Cyr-sur-Loire Not contacted No
Valérie BOUCHAUD-VIOLLEAU Divers gauche Indre-et-Loire - Sainte-Maure-de-Touraine Not contacted No
Daniel POUJAUD Divers gauche Indre-et-Loire - Sainte-Maure-de-Touraine Not contacted No
Josette BLANCHET Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-1 Not contacted No
Thierry LECOMTE Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-1 Not contacted No
Christophe BOULANGER Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-2 Not contacted No
Claude-Pierre CHAUVEAU Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-2 Not contacted No
Marie-Hélène MOURIER-DUBOURG Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-2 Not contacted No
Fanny PUEL Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-2 Not contacted No
Marie-Pierre CUVIER Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-3 Not contacted No
François LAFOURCADE Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-3 Not contacted No
Caroline LARPENT Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-4 Not contacted No
Bruno OLIVIER Divers gauche Indre-et-Loire - Tours-4 Not contacted No
Johann ELBORY Divers gauche Indre-et-Loire - Vouvray Not contacted No
Lucie GORBATCH Divers gauche Indre-et-Loire - Vouvray Not contacted No
Pierre PITTET Divers gauche Isère - Bièvre Pending No
Georges AUSPITZ Divers gauche Isère - Bourgoin-Jallieu Pending No
Leslie GOUSSAULT Divers gauche Isère - Bourgoin-Jallieu Pending No
Léo JUSTEL Divers gauche Isère - Chartreuse-Guiers Pending No
Nicole PIGNARD-MARTHOD Divers gauche Isère - Chartreuse-Guiers Pending No
Christine PIERRE Divers gauche Isère - Echirolles Pending No
Olivier ROYER Divers gauche Isère - Echirolles Pending No
Emmanuelle BIBARD Divers gauche Isère - Fontaine-Seyssinet Pending No
François JABIN Divers gauche Isère - Fontaine-Seyssinet Pending No
Luc GERBAUX Divers gauche Isère - Fontaine-Vercors Pending No
Valérie MOUTON Divers gauche Isère - Fontaine-Vercors Pending No
José NICKEL Divers gauche Isère - Le Grand Lemps Pending No
Christine VIGNE Divers gauche Isère - Le Grand Lemps Pending No
Nadia KIRAT Divers gauche Isère - Grenoble-1 Pending Elected No
Benjamin TROCMÉ Divers gauche Isère - Grenoble-1 Pending Elected No
Laurent AMADIEU Divers gauche Isère - Grenoble-2 Pending No
Laetitia BOULLE Divers gauche Isère - Grenoble-2 Pending No
Olivier BERTRAND Divers gauche Isère - Grenoble-3 Pending Elected No
Véronique VERMOREL Divers gauche Isère - Grenoble-3 Pending Elected No
Salima DJIDEL Divers gauche Isère - Grenoble-4 Pending Finalist No
Alain DONTAINE Divers gauche Isère - Grenoble-4 Pending Finalist No
Xavier DENIZOT Divers gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Not contacted No
Véronique FERNANDEZ Divers gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Pending No
Monique GRECO Divers gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Not contacted No
Jean-Christophe GRENIER Divers gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Pending No
Gaëlle GARIBALDI Divers gauche Isère - Matheysine-Trièves Pending No
Guillaume GONTARD Divers gauche Isère - Matheysine-Trièves Pending No
Monique FRAYSSE-GUIGLINI Divers gauche Isère - Meylan Pending No
Pierre LEZIER Divers gauche Isère - Meylan Pending No
Gérald REVEYRAND Divers gauche Isère - Morestel Not contacted No
Monique THÉVENOT Divers gauche Isère - Morestel Not contacted No
Didier DEPLANCKE Divers gauche Isère - Le Moyen Grésivaudan Pending No
Barbara SCHMIDT Divers gauche Isère - Le Moyen Grésivaudan Pending No
Patrick MONDON Divers gauche Isère - Oisans-Romanche Pending No
Evelyne SPECIA Divers gauche Isère - Oisans-Romanche Pending No
François DIAZ Divers gauche Isère - Le Pont-de-Claix Not contacted No
Gérard GBEHIRI Divers gauche Isère - Le Pont-de-Claix Pending No
Anne-Sophie MEROT Divers gauche Isère - Le Pont-de-Claix Pending No
Brigitte PERILLIE Divers gauche Isère - Le Pont-de-Claix Not contacted No
Evelyne BONNAIRE Divers gauche Isère - Saint-Martin-d'Hères Pending No
Catherine BOUCHETA Divers gauche Isère - Saint-Martin-d'Hères Not contacted No
Abdellaziz GUESMI Divers gauche Isère - Saint-Martin-d'Hères Not contacted No
Philippe SERRE Divers gauche Isère - Saint-Martin-d'Hères Pending No
Brigitte BRIEL Divers gauche Isère - Le Sud Grésivaudan Pending No
Nicole DI MARIA Divers gauche Isère - Le Sud Grésivaudan Not contacted Finalist No
Bernard LAMBERT Divers gauche Isère - Le Sud Grésivaudan Pending No
André ROUX Divers gauche Isère - Le Sud Grésivaudan Not contacted Finalist No
Nadine COLLIAT Divers gauche Isère - La Tour-du-Pin Pending No
Bernard DOIDY Divers gauche Isère - La Tour-du-Pin Pending No
Amin BENALI Divers gauche Isère - Tullins Pending No
Nadine REUX Divers gauche Isère - Tullins Pending No
Jean-Mary LAMARCHE Divers gauche Isère - Vienne-1 Not contacted No
Danielle SAUGE GADOUD Divers gauche Isère - Vienne-1 Not contacted No
Danièle FALCHIER Divers gauche Isère - Voiron Pending No
Julie LALORCEY Divers gauche Jura - Authume Pending Finalist No
Dominique TRONCIN Divers gauche Jura - Authume Pending Finalist No
Françoise Jeunet Divers gauche Jura - Champagnole Pending No
Johanna JOLY Divers gauche Jura - Champagnole Pending No
Stéphane Leng Divers gauche Jura - Champagnole Pending No
Bruno RAGOT Divers gauche Jura - Champagnole Pending No
Karine ROMAIRE Divers gauche Jura - Dole 1 Pending Finalist No
Patrick VIVERGE Divers gauche Jura - Dole 1 Pending Finalist No
Jean-Bernard MARCUZZI Divers gauche Jura - Dole 2 Not contacted No
Nadège PONCET Divers gauche Jura - Dole 2 Not contacted No
Catherine DÉODATI Divers gauche Jura - Lons-le-Saunier 1 Pending Finalist No
Marc-Henri DUVERNET Divers gauche Jura - Lons-le-Saunier 1 Pending Finalist No
Claude BUCHOT Divers gauche Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending No
Anne PERRIN Divers gauche Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending No
Eric GROSPIERRE Divers gauche Jura - Moirans-en-Montagne Pending No
Anne-Lyse PIRON-SANCHEZ Divers gauche Jura - Moirans-en-Montagne Pending No
Stéphanie DESARBRES Divers gauche Jura - Mont-sous-Vaudrey Pending Finalist No
Grégoire DURANT Divers gauche Jura - Mont-sous-Vaudrey Pending Finalist No
Dominique LEPAUL Divers gauche Jura - Poligny Pending No
Marie Odile MAINGUET Divers gauche Jura - Poligny Pending No
Laurent MENETRIER Divers gauche Jura - Poligny Pending No
Roger REY Divers gauche Jura - Poligny Pending No
Valérie BRENOT Divers gauche Jura - Saint-Amour Pending Finalist No
Jean Louis BUFFARD Divers gauche Jura - Saint-Amour Not contacted No
Martine DAVID Divers gauche Jura - Saint-Amour Pending No
Fernand FOURNIER Divers gauche Jura - Saint-Amour Pending Finalist No
Marie-Claude GRESSET Divers gauche Jura - Saint-Claude Pending Finalist No
Jean-Pierre JACQUEMIN-GUILLAUME Divers gauche Jura - Saint-Claude Pending No
Nadia LAHU Divers gauche Jura - Saint-Claude Pending No
Raphaël PERRIN Divers gauche Jura - Saint-Claude Pending Finalist No
Aline HEIMLICH Divers gauche Jura - Saint-Laurent-en-Grandvaux Pending No
Serge OUTREY Divers gauche Jura - Saint-Laurent-en-Grandvaux Pending No
Esio PERATI Divers gauche Jura - Saint-Laurent-en-Grandvaux Pending No
Vanessa ZYGMUNT Divers gauche Jura - Saint-Laurent-en-Grandvaux Pending No
Nelly DURANDOT Divers gauche Jura - Saint-Lupicin Pending Elected No
Jean-Daniel MAIRE Divers gauche Jura - Saint-Lupicin Pending Elected No
Guy SAVOYE Divers gauche Jura - Tavaux Pending Finalist No
Annie TRUCHOT Divers gauche Jura - Tavaux Pending Finalist No
Paulette ADOIS LACPATIA Divers gauche La Réunion - Le Port Not contacted Elected No
Sergio ERAPA Divers gauche La Réunion - Le Port Not contacted Elected No
Firose GADOR Divers gauche La Réunion - Le Port Not contacted Finalist No
Jean-Yves LANGENIER Divers gauche La Réunion - Le Port Not contacted Finalist No
Jessica ALAGUIRY Divers gauche La Réunion - La Possession Not contacted No
Jocelyne CAVANE Divers gauche La Réunion - La Possession Not contacted Finalist No
Francesca JUILLEROT Divers gauche La Réunion - La Possession Not contacted No
Jean-Hugues SAVIGNY Divers gauche La Réunion - La Possession Not contacted No
Robert TUCO Divers gauche La Réunion - La Possession Not contacted Finalist No
Paul Antoine VITTORI Divers gauche La Réunion - La Possession Not contacted No
Daniel ALAMELOU Divers gauche La Réunion - Saint-André-1 Not contacted Finalist No
Nadia TIPAKA Divers gauche La Réunion - Saint-André-1 Not contacted Finalist No
Joé BEDIER Divers gauche La Réunion - Saint-André-2 Not contacted Finalist No
Primilla CEVAMY Divers gauche La Réunion - Saint-André-2 Not contacted Finalist No
Mylène MULOT Divers gauche La Réunion - Saint-André-2 Not contacted No
Robert NATIVEL Divers gauche La Réunion - Saint-André-2 Not contacted No
Marie-Claude PANON Divers gauche La Réunion - Saint-André-2 Not contacted No
Jacky THE-SENG Divers gauche La Réunion - Saint-André-2 Not contacted No
Laurence BÉNARD Divers gauche La Réunion - Saint-André-3 Not contacted Finalist No
Jean-Hugues Ratenon Divers gauche La Réunion - Saint-André-3 Not contacted Finalist No
Bernadette DUGAIN Divers gauche La Réunion - Saint-Benoît-1 Not contacted No
Clélie PAILLOTTE Divers gauche La Réunion - Saint-Benoît-1 Not contacted No
Johnny PAYET Divers gauche La Réunion - Saint-Benoît-1 Not contacted No
Luders Dit 100 Kg SEVAMY Divers gauche La Réunion - Saint-Benoît-1 Not contacted No
Betty GRONDIN Divers gauche La Réunion - Saint-Joseph Not contacted No
David LEBON Divers gauche La Réunion - Saint-Joseph Not contacted No
Denis COMORASSAMY Divers gauche La Réunion - Saint-Leu Not contacted No
Marie Chantale MOSDINE Divers gauche La Réunion - Saint-Leu Not contacted No
Giraud PAYET Divers gauche La Réunion - Saint-Leu Not contacted No
Roland RAMAKISTIN Divers gauche La Réunion - Saint-Leu Not contacted No
Nadia TURPIN-MAILLOT Divers gauche La Réunion - Saint-Leu Not contacted No
Simone YEE-CHONG-TCHI-KAN Divers gauche La Réunion - Saint-Leu Not contacted No
Lorraine NATIVEL Divers gauche La Réunion - Saint-Louis-1 Not contacted Finalist No
Jean PIOT Divers gauche La Réunion - Saint-Louis-1 Not contacted Finalist No
Philippe Laïnin RANGAMA Divers gauche La Réunion - Saint-Louis-1 Not contacted No
Marie-Lourdes TURPIN-MAILLOT Divers gauche La Réunion - Saint-Louis-1 Not contacted No
Iréné AJAGUIN-SOLEYEN Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-1 Not contacted No
Céline CHAROLAIS-HOARAU Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-1 Not contacted No
Huguette GRONDIN Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-1 Not contacted No
Philippe SERAPHIN Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-1 Not contacted No
Pascaline CHEREAU-NEMAZINE Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted Finalist No
Christian FELICITÉ Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted No
Laurence LOUGNON Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted No
Yolain OLIVATE Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted Finalist No
Eric CAMIAN Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-3 Not contacted No
Guylain MOUTAMA CHEDIAPIN Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-3 Not contacted No
Raïssa NOËL Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-3 Not contacted No
Virginie SALLÉ Divers gauche La Réunion - Saint-Paul-3 Not contacted No
Gélita HOARAU Divers gauche La Réunion - Saint-Pierre-1 Not contacted No
Axel MAHO Divers gauche La Réunion - Saint-Pierre-1 Not contacted No
Colette GONTHIER Divers gauche La Réunion - Saint-Pierre-3 Not contacted No
Jean-Hugues SUZANNE Divers gauche La Réunion - Saint-Pierre-3 Not contacted No
Raphaël DIJOUX Divers gauche La Réunion - Le Tampon-1 Not contacted No
Jacqueline GRONDIN Divers gauche La Réunion - Le Tampon-1 Not contacted No
Gérald ALBANO Divers gauche Landes - Pays Tyrossais Not contacted No
Nora AZZOUZI Divers gauche Landes - Pays Tyrossais Not contacted No
Tania ANDRÉ Divers gauche Loir-et-Cher - Romorantin-Lanthenay Not contacted Finalist No
Bruno HARNOIS Divers gauche Loir-et-Cher - Romorantin-Lanthenay Not contacted Finalist No
Françoise PLAT Divers gauche Loir-et-Cher - Saint-Aignan Not contacted Finalist No
Michel TROTIGNON Divers gauche Loir-et-Cher - Saint-Aignan Not contacted Finalist No
Michel CONTOUR Divers gauche Loir-et-Cher - Vineuil Not contacted Elected No
Lionella GALLARD Divers gauche Loir-et-Cher - Vineuil Not contacted Elected No
Georges BERNAT Divers gauche Loire - Boën-sur-Lignon Not contacted Finalist No
Florence VALLOT-PERRET Divers gauche Loire - Boën-sur-Lignon Not contacted Finalist No
Mireille JACQUET VERNAY Divers gauche Loire - Feurs Not contacted Finalist No
Pierre SIMONE Divers gauche Loire - Feurs Not contacted Finalist No
Laure PARDON Divers gauche Loire - Montbrison Not contacted Finalist No
Serge VRAY Divers gauche Loire - Montbrison Not contacted Finalist No
Anne DE BEAUMONT Divers gauche Loire - Le Pilat Not contacted Finalist No
Pierre SOYER Divers gauche Loire - Le Pilat Not contacted Finalist No
Violette AUBERGER Divers gauche Loire - Renaison Not contacted Elected No
Jean BARTHOLIN Divers gauche Loire - Renaison Not contacted Elected No
Michelle GALLAND Divers gauche Loire - Saint-Chamond Not contacted No
Stéphane VALETTE Divers gauche Loire - Saint-Chamond Not contacted No
Christine CAUET Divers gauche Loire - Saint-Etienne-2 Not contacted Finalist No
Marc FAURE Divers gauche Loire - Saint-Etienne-2 Not contacted Finalist No
Hakim AOUNIT Divers gauche Loire - Saint-Etienne-5 Not contacted No
Farida BACHA Divers gauche Loire - Saint-Etienne-5 Not contacted No
Patrick COTREL Divers gauche Loire-Atlantique - Carquefou Not contacted No
Yolande DRÉANO Divers gauche Loire-Atlantique - Carquefou Not contacted No
Christine CHEVALIER Divers gauche Loire-Atlantique - La Chapelle-sur-Erdre Not contacted Finalist No
Maïté COSNARD Divers gauche Loire-Atlantique - La Chapelle-sur-Erdre Not contacted No
Claude LEFORT Divers gauche Loire-Atlantique - La Chapelle-sur-Erdre Not contacted Finalist No
Joseph VIOLAIN Divers gauche Loire-Atlantique - La Chapelle-sur-Erdre Not contacted No
Quiterie DE CONIAC Divers gauche Loire-Atlantique - Châteaubriant Not contacted Finalist No
Jean-Michel DUCLOS Divers gauche Loire-Atlantique - Châteaubriant Not contacted Finalist No
Josette BOUSSONNIERE Divers gauche Loire-Atlantique - Clisson Not contacted Finalist No
Philippe GERGAUD Divers gauche Loire-Atlantique - Clisson Not contacted Finalist No
Viviane LOPEZ Divers gauche Loire-Atlantique - Guémené-Penfao Not contacted Finalist No
Gilles PHILIPPOT Divers gauche Loire-Atlantique - Guémené-Penfao Not contacted Finalist No
Jean CHARRIER Divers gauche Loire-Atlantique - Machecoul Not contacted Elected No
Karine FOUQUET Divers gauche Loire-Atlantique - Machecoul Not contacted Elected No
Guy CROUPY Divers gauche Loire-Atlantique - Nantes-3 Not contacted No
Dominique TRICHET-ALLAIRE Divers gauche Loire-Atlantique - Nantes-3 Not contacted No
Renaud MONNIN Divers gauche Loire-Atlantique - Nantes-5 Not contacted No
Bertrand CARON Divers gauche Loire-Atlantique - Nantes-7 Not contacted No
Eliette HELINE Divers gauche Loire-Atlantique - Nantes-7 Not contacted No
Patrice CHEVALIER Divers gauche Loire-Atlantique - Nort-sur-Erdre Not contacted Finalist No
Aïcha METLAINE Divers gauche Loire-Atlantique - Nort-sur-Erdre Not contacted Finalist No
Danielle CORNET Divers gauche Loire-Atlantique - Pontchâteau Not contacted Elected No
Bernard LEBEAU Divers gauche Loire-Atlantique - Pontchâteau Not contacted Elected No
Corine GUIGNARD Divers gauche Loire-Atlantique - Pornic Not contacted No
Vincent PEAUDEAU Divers gauche Loire-Atlantique - Pornic Not contacted No
Catherine THIBERGE Divers gauche Loire-Atlantique - Rezé-1 Not contacted No
Bernadette CAUDRON PRAUD Divers gauche Loire-Atlantique - Rezé-2 Not contacted No
Stéphane MALLET Divers gauche Loire-Atlantique - Rezé-2 Not contacted No
Pierre HAIE Divers gauche Loire-Atlantique - Saint-Brevin-les-Pins Pending No
Liliane VAILLANT Divers gauche Loire-Atlantique - Saint-Brevin-les-Pins Pending No
David COURTIN Divers gauche Loire-Atlantique - Saint-Herblain-1 Not contacted No
Christine NOBLET Divers gauche Loire-Atlantique - Saint-Herblain-1 Not contacted No
Claude NAUD Divers gauche Loire-Atlantique - Saint-Philbert-de-Grand-Lieu Not contacted Finalist No
Stéphanie NEUVILLE-BERNIER Divers gauche Loire-Atlantique - Saint-Philbert-de-Grand-Lieu Not contacted Finalist No
Sophie JULÉ Divers gauche Loire-Atlantique - Vertou Not contacted No
Bernard PEYSSON Divers gauche Loire-Atlantique - Vertou Not contacted No
Marie Cécile ALVERGNAT Divers gauche Loiret - Courtenay Not contacted No
Thierry HECQUET Divers gauche Loiret - Courtenay Not contacted No
Corinne DAUVILLIER Divers gauche Loiret - Pithiviers Not contacted No
Dominique PAUTIGNY Divers gauche Loiret - Pithiviers Not contacted No
Françoise LAPERGUE Divers gauche Lot - Causse et Vallées Not contacted Elected No
Jean-Jacques RAFFY Divers gauche Lot - Causse et Vallées Not contacted Elected No
Francis AYROLES Divers gauche Lot - Cère et Ségala Not contacted No
François BIASSETTE Divers gauche Lot - Cère et Ségala Not contacted No
Sylvie BONHOMME Divers gauche Lot - Cère et Ségala Not contacted No
Catherine MARTINEZ Divers gauche Lot - Cère et Ségala Not contacted No
Philippe BROUQUI Divers gauche Lot - Figeac-1 Not contacted No
Martine LAGARDE Divers gauche Lot - Figeac-1 Not contacted No
Jean-Baptiste DELAGE Divers gauche Lot - Figeac-2 Not contacted No
Patricia GONTIER Divers gauche Lot - Figeac-2 Not contacted No
Marie BERTHOUMIEU Divers gauche Lot - Gramat Not contacted Finalist No
Luc JUBERT Divers gauche Lot - Gramat Not contacted Finalist No
Pascal LEWICKI Divers gauche Lot - Lacapelle-Marival Not contacted Elected No
Catherine PRUNET Divers gauche Lot - Lacapelle-Marival Not contacted Elected No
Marc GASTAL Divers gauche Lot - Luzech Not contacted Elected No
Maryse MAURY Divers gauche Lot - Luzech Not contacted Elected No
Michelle BARGUES Divers gauche Lot - Saint-Céré Not contacted No
Antoine BECO Divers gauche Lot - Saint-Céré Not contacted No
Monique BOUTINAUD Divers gauche Lot - Souillac Not contacted Elected No
Gilles LIEBUS Divers gauche Lot - Souillac Not contacted Elected No
Sylvio GUINGAN Divers gauche Lot-et-Garonne - le confluent Not contacted No
Annick MINNAERT Divers gauche Lot-et-Garonne - le confluent Not contacted No
François GIBERT Divers gauche Lot-et-Garonne - les forêts de gascogne Not contacted No
Raymond GIRARDI Divers gauche Lot-et-Garonne - les forêts de gascogne Not contacted Elected No
Karine LAFORGE Divers gauche Lot-et-Garonne - les forêts de gascogne Not contacted No
Hélène LAULAN Divers gauche Lot-et-Garonne - les forêts de gascogne Not contacted Elected No
Michel MASSET Divers gauche Lot-et-Garonne - lavardac Not contacted Elected No
Valérie TONIN Divers gauche Lot-et-Garonne - lavardac Not contacted Elected No
Coco BADIE Divers gauche Lot-et-Garonne - marmande-2 Not contacted No
Magali CASTANIER Divers gauche Lot-et-Garonne - marmande-2 Not contacted No
Daniel BARBIERO Divers gauche Lot-et-Garonne - l'ouest agenais Not contacted No
Bernard BARRAL Divers gauche Lot-et-Garonne - le pays de serres Not contacted Elected No
Marie-France SALLES Divers gauche Lot-et-Garonne - le pays de serres Not contacted Elected No
Marie-Pierre MONESTES Divers gauche Lot-et-Garonne - le sud-est agenais Not contacted Finalist No
Patrice MOUSSARON Divers gauche Lot-et-Garonne - le sud-est agenais Not contacted Finalist No
Pierre COSTES Divers gauche Lot-et-Garonne - le val du dropt Not contacted Elected No
Daniele DHELIAS Divers gauche Lot-et-Garonne - le val du dropt Not contacted Elected No
Isabelle ASNAR Divers gauche Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-1 Not contacted No
David CAU Divers gauche Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-1 Not contacted No
Ghislaine CLAUDEL DOURNEAU Divers gauche Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-1 Not contacted No
Françoise LEQUIME Divers gauche Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-1 Not contacted No
Alain SOUBIRAN Divers gauche Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-1 Not contacted No
José UNANUÉ Divers gauche Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-1 Not contacted No
Lionel CHILAUD Divers gauche Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-2 Not contacted No
Marie-Hélène LOISEAU Divers gauche Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-2 Not contacted No
Henri BOYER Divers gauche Lozère - Chirac Not contacted Elected No
Sophie MALIGE Divers gauche Lozère - Chirac Not contacted Elected No
Alain ARGILIER Divers gauche Lozère - Florac Not contacted Finalist No
Brigitte DONNADIEU Divers gauche Lozère - Florac Not contacted Finalist No
Laurence BEAUD Divers gauche Lozère - Langogne Not contacted Elected No
Bernard PALPACUER Divers gauche Lozère - Langogne Not contacted Elected No
Joëlle BOURRIER Divers gauche Lozère - Marvejols Not contacted No
Marc MOULIS Divers gauche Lozère - Marvejols Not contacted No
Francis COURTES Divers gauche Lozère - Saint-Etienne-du-Valdonnez Not contacted Elected No
Sophie PANTEL Divers gauche Lozère - Saint-Etienne-du-Valdonnez Not contacted Elected No
Christine FOURAGE Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-1 Not contacted No
Marc GICQUEL Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-1 Not contacted No
Juliette AIRAUD Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-2 Not contacted No
Valentin BROUILLARD - DUSONG Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-2 Not contacted No
Natacha BLEU - COMBELLES Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-3 Not contacted No
Julien GABORIAU Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-3 Not contacted No
Marie-Hélène CHOUTEAU Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-4 Not contacted Elected No
Stéphanie DUPEYROUX Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-4 Not contacted No
Martial LAUNAY Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-4 Not contacted No
Jean-Luc ROTUREAU Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-4 Not contacted Elected No
Xavier DUPEYROUX Divers gauche Maine-et-Loire - Angers- 5 Not contacted No
Sandrine POUPET Divers gauche Maine-et-Loire - Angers- 5 Not contacted No
Odile COQUEREAU Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-6 Not contacted No
Adrien FROUIN Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-6 Not contacted No
Chantal DUFFOUI Divers gauche Maine-et-Loire - Angers-7 Not contacted No
Jean-Claude BOTTEREAU Divers gauche Maine-et-Loire - Beaufort-en-Vallée Not contacted No
Nelly CABANE Divers gauche Maine-et-Loire - Beaufort-en-Vallée Not contacted No
Gérard GAZEAU Divers gauche Maine-et-Loire - Beaufort-en-Vallée Not contacted No
Francine GOUGET Divers gauche Maine-et-Loire - Beaufort-en-Vallée Not contacted No
David TERRIEN Divers gauche Maine-et-Loire - Beaupréau Not contacted No
Dominique FEUVRAIS Divers gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted No
Daniel FROGER Divers gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted No
Gérard LAURENT Divers gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted No
Josiane PEBARTHE Divers gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted No
Nathalie COURTECUISSE Divers gauche Maine-et-Loire - Chemillé-Melay Not contacted No
Agnès GESLIN Divers gauche Maine-et-Loire - Chemillé-Melay Not contacted No
François UZUREAU Divers gauche Maine-et-Loire - Chemillé-Melay Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Cyprien MOREAU Divers gauche Maine-et-Loire - Cholet-1 Not contacted No
Sylvie MORINIERE Divers gauche Maine-et-Loire - Cholet-1 Not contacted No
Monique LANG Divers gauche Maine-et-Loire - Cholet-2 Not contacted No
Olivier SCHAFFER Divers gauche Maine-et-Loire - Cholet-2 Not contacted No
Lucile MERBAH Divers gauche Maine-et-Loire - Doué-la-Fontaine Not contacted No
Guy SANTANBIEN Divers gauche Maine-et-Loire - Doué-la-Fontaine Not contacted No
Joël AMBROISE Divers gauche Maine-et-Loire - Longué-Jumelles Not contacted No
Nathalie BESNARD - RETIF Divers gauche Maine-et-Loire - Longué-Jumelles Not contacted No
Pierre GRÉGOIRE Divers gauche Maine-et-Loire - Longué-Jumelles Not contacted No
Paulette PASQUIER Divers gauche Maine-et-Loire - Longué-Jumelles Not contacted No
Christine BARDOT Divers gauche Maine-et-Loire - La Pommeraye Not contacted No
Corentin JEANNETEAU Divers gauche Maine-et-Loire - La Pommeraye Not contacted No
Philippe BODARD Divers gauche Maine-et-Loire - Les Ponts-de-Cé Not contacted No
Catherine GOIZET Divers gauche Maine-et-Loire - Les Ponts-de-Cé Not contacted No
Christian BERTRAND Divers gauche Maine-et-Loire - Saumur Not contacted No
Danièle FLESSATI Divers gauche Maine-et-Loire - Saumur Not contacted No
Pascal MAHE Divers gauche Maine-et-Loire - Segré Not contacted No
Nicole SÉMÉRIA Divers gauche Maine-et-Loire - Segré Not contacted No
Sophie LABRUNE - DELÉCOLLE Divers gauche Maine-et-Loire - Tiercé Not contacted No
Stéphane VIDAL Divers gauche Maine-et-Loire - Tiercé Not contacted No
Maïté ALINE Divers gauche Manche - Coutances Not contacted Finalist No
Grégory GALBADON Divers gauche Manche - Coutances Not contacted Finalist No
Yveline DRUEZ Divers gauche Manche - La Hague Not contacted Elected No
Jean-Paul FORTIN Divers gauche Manche - La Hague Not contacted Elected No
Louis DESLOGES Divers gauche Manche - Isigny-le-Buat Not contacted Finalist No
Isabelle LOTTIN Divers gauche Manche - Isigny-le-Buat Not contacted Finalist No
François DAVOUST Divers gauche Manche - Le Mortainais Not contacted Finalist No
Francine FOURMENTIN Divers gauche Manche - Le Mortainais Not contacted Finalist No
Frédérique BOURY Divers gauche Manche - Les Pieux Not contacted Elected No
François ROUSSEAU Divers gauche Manche - Les Pieux Not contacted Elected No
Hervé LE GENDRE Divers gauche Manche - Saint-Lô-1 Not contacted No
Noëlle LECLERC-BUICHON Divers gauche Manche - Saint-Lô-1 Not contacted No
Antoine AUBRY Divers gauche Manche - Saint-Lô-2 Not contacted No
Fabienne LECLER Divers gauche Manche - Saint-Lô-2 Not contacted No
Katherine ALLAIN-PITRON Divers gauche Manche - Val-de-Saire Not contacted No
Patrick PERNIN Divers gauche Manche - Val-de-Saire Not contacted No
Emile CONSTANT Divers gauche Manche - Villedieu-les-Poêles Not contacted No
Monique NEHOU Divers gauche Manche - Villedieu-les-Poêles Not contacted No
Florence FLORES Divers gauche Marne - Châlons-en-Champagne-3 Not contacted No
Jean-Pierre MAÏDA Divers gauche Marne - Châlons-en-Champagne-3 Not contacted No
Jean Paul ANGERS Divers gauche Marne - Epernay-2 Not contacted No
Maud ROTHMANN Divers gauche Marne - Epernay-2 Not contacted No
Sandra MORINET Divers gauche Marne - Mourmelon-Vesle et Monts de Champagne Not contacted No
Sabrina GHALLAL Divers gauche Marne - Reims-5 Not contacted No
Alain LESCOUET Divers gauche Marne - Reims-5 Not contacted No
Christian BRIAND Divers gauche Mayenne - L'Huisserie Not contacted Elected No
Christine DUBOIS Divers gauche Mayenne - L'Huisserie Not contacted Elected No
Samawia AHMED Divers gauche Mayotte - Bouéni Not contacted Finalist No
Ousséni MIRHANE Divers gauche Mayotte - Bouéni Not contacted Finalist No
Ousseni INDEX Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Finalist No
Soyarta MOHAMED Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Finalist No
Claris RAMIANDRASON Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Finalist No
Ibrahim SALIM Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Finalist No
Fatima SOUFFOU Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Elected No
Issa SOULAIMANA MHIDI Divers gauche Mayotte - Dzaoudzi Not contacted Elected No
Saïd AHAMADI Divers gauche Mayotte - Koungou Not contacted Finalist No
Zenabou ALI Divers gauche Mayotte - Koungou Not contacted Finalist No
Bacar ANLIMOUDINE Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 1 Not contacted No
Mariam SAID Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 1 Not contacted No
Ben Youssouf CHIHABOUDDINE Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 2 Not contacted Elected No
Zaihati MADI-MARI Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 2 Not contacted Elected No
Parfait DAKA Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 3 Not contacted No
Stéphane DAKA Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 3 Not contacted No
Nadia HOUMADI Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 3 Not contacted No
Lougou Johnny MOHAMED Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 3 Not contacted No
Dhoirfia SAINDOU Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 3 Not contacted No
Kazouini SOILIHE Divers gauche Mayotte - Mamoudzou 3 Not contacted No
Fatima CHAKA Divers gauche Mayotte - Mtsamboro Not contacted No
Inzoudine EL-MANROUF Divers gauche Mayotte - Mtsamboro Not contacted No
Abdou MADANI Divers gauche Mayotte - Mtsamboro Not contacted No
Maïda MOUSTOIFA Divers gauche Mayotte - Mtsamboro Not contacted No
Mohamed ALI Divers gauche Mayotte - Pamandzi Not contacted Finalist No
Ramlati ALI Divers gauche Mayotte - Pamandzi Not contacted Finalist No
Ali DJINOURI Divers gauche Mayotte - Sada Not contacted Finalist No
Aïda HOULAME Divers gauche Mayotte - Sada Not contacted Finalist No
Soilihi Ahamada MADI RACHIDI Divers gauche Mayotte - Tsingoni Not contacted No
Abouchirou MADI SOULTOINI Divers gauche Mayotte - Tsingoni Not contacted No
Jean-Pierre MINELLA Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Jarny Not contacted Elected No
Manuela RIBEIRO Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Jarny Not contacted Elected No
Serge DE CARLI Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Mont-Saint-Martin Not contacted Elected No
Monique POPLINEAU Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Mont-Saint-Martin Not contacted Elected No
Lionel CHAMBROT Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-1 Not contacted No
Myriam PILATI Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-1 Not contacted No
Joe LABAT Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted No
Virginie WAWRZYNIAK Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted No
Philippe BOUZON Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Pont-à-Mousson Not contacted No
Céline DILLERIN Divers gauche Meurthe-et-Moselle - Pont-à-Mousson Not contacted No
Laure DETREZ Divers gauche Morbihan - Guidel Not contacted Finalist No
Régis KERDELHUE Divers gauche Morbihan - Guidel Not contacted Finalist No
Pascale AUDOIN Divers gauche Morbihan - Lanester Not contacted No
Olivier LE MAUR Divers gauche Morbihan - Lanester Not contacted No
Florence PRUNET Divers gauche Morbihan - Moréac Not contacted Elected No
Guénaël ROBIN Divers gauche Morbihan - Moréac Not contacted Elected No
Sylvain BRITEL Divers gauche Morbihan - Ploemeur Not contacted No
Marc COZILIS Divers gauche Morbihan - Ploemeur Not contacted Finalist No
Nolwenn DELALEE Divers gauche Morbihan - Ploemeur Not contacted Finalist No
Marie-France NORMANT Divers gauche Morbihan - Ploemeur Not contacted No
Sylvaine MILOUX Divers gauche Morbihan - Ploërmel Not contacted No
Gérard PAYOT Divers gauche Morbihan - Ploërmel Not contacted No
Simone ANSQUER Divers gauche Morbihan - Quiberon Not contacted Finalist No
Tibault GROLLEMUND Divers gauche Morbihan - Quiberon Not contacted Finalist No
Alain LAYEC Divers gauche Morbihan - Séné Not contacted Finalist No
Anne PHELIPPO-NICOLAS Divers gauche Morbihan - Séné Not contacted Finalist No
Jessica DANET-DELORME Divers gauche Morbihan - Vannes -1 Not contacted No
Thierry NORMAND Divers gauche Morbihan - Vannes -1 Not contacted No
Fabrice BOUCHER Divers gauche Moselle - Saint-Avold Not contacted No
Nadine CURTIL Divers gauche Moselle - Saint-Avold Not contacted No
Marie-France DUHAMEL Divers gauche Nièvre - Clamecy Not contacted No
Jean-Loup LAFEUILLADE Divers gauche Nièvre - Clamecy Not contacted No
Jean-Louis LEBEAU Divers gauche Nièvre - Clamecy Not contacted No
Dominique PETIT Divers gauche Nièvre - Clamecy Not contacted No
Nathalie FOREST Divers gauche Nièvre - Decize Not contacted Elected No
Alain LASSUS Divers gauche Nièvre - Decize Not contacted Elected No
Sandra PARDAL Divers gauche Nièvre - Nevers - 1 Not contacted No
Christian DEMAILLET Divers gauche Nièvre - Nevers - 2 Not contacted No
Florence OMBRET Divers gauche Nièvre - Nevers - 2 Not contacted No
Pascale GROSJEAN Divers gauche Nièvre - Pouilly-sur-Loire Not contacted No
François RENAUDIN Divers gauche Nièvre - Pouilly-sur-Loire Not contacted No
Guy HOURCABIE Divers gauche Nièvre - Saint-Pierre-le-Moutier Not contacted Elected No
Vanessa LOUIS-SIDNEY Divers gauche Nièvre - Saint-Pierre-le-Moutier Not contacted Elected No
Lionel LECHER Divers gauche Nièvre - Varennes-Vauzelles Not contacted Finalist No
Martine RENAULT Divers gauche Nièvre - Varennes-Vauzelles Not contacted Finalist No
Amélie FENAUX Divers gauche Nord - Coudekerque-Branche Not contacted No
José SZYMANIAK Divers gauche Nord - Coudekerque-Branche Not contacted No
Martine CHERBUIS Divers gauche Nord - Douai Not contacted No
François GUIFFARD Divers gauche Nord - Douai Not contacted No
Daniel CORDIEZ Divers gauche Nord - Dunkerque 2 Not contacted No
Maria-Josée RIZZI PIERCHON Divers gauche Nord - Dunkerque 2 Not contacted No
Najate BELKALA Divers gauche Nord - Grande-Synthe Not contacted No
Dany WALLYN Divers gauche Nord - Grande-Synthe Not contacted No
Pierre-Yves PIRA Divers gauche Nord - Lambersart Not contacted No
Marie-Hélène RIGAUD Divers gauche Nord - Lambersart Not contacted No
Jean-Pierre HOUBRON Divers gauche Nord - Lille 1 Not contacted No
Florence LALLEMANT Divers gauche Nord - Lille 1 Not contacted No
Yvon SPRIET Divers gauche Nord - Lille 3 Not contacted No
Stéphanie BOCQUET Divers gauche Nord - Lille 4 Not contacted No
Josiane DABIT Divers gauche Nord - Lille 5 Not contacted No
Hugo VANDAMME Divers gauche Nord - Lille 5 Not contacted No
Claudine DEROEUX Divers gauche Nord - Saint-Amand-les-Eaux Not contacted Elected No
Eric RENAUD Divers gauche Nord - Saint-Amand-les-Eaux Not contacted Elected No
Mansour NECHAF Divers gauche Nord - Tourcoing 2 Not contacted No
Nathalie WILLEMETZ Divers gauche Nord - Tourcoing 2 Not contacted No
Anne BETTING Divers gauche Nord - Villeneuve d'Ascq Not contacted No
Xavier ROUSSEL Divers gauche Nord - Villeneuve d'Ascq Not contacted No
Jacqueline FONTAINE Divers gauche Oise - Beauvais-1 Not contacted No
Marie LE GLOU Divers gauche Oise - Beauvais-2 Not contacted No
Gérard VIEUBLED Divers gauche Oise - Beauvais-2 Not contacted No
Isabelle DOMENECH Divers gauche Oise - Chantilly Not contacted No
Jean-Michel ROBERT Divers gauche Oise - Chantilly Not contacted No
Chantal GOUIN Divers gauche Oise - Chaumont-en-Vexin Not contacted No
Luc NAUDIN Divers gauche Oise - Chaumont-en-Vexin Not contacted No
Céline ALFRED Divers gauche Oise - Clermont Not contacted No
Djamal BENKHEROUF Divers gauche Oise - Clermont Not contacted No
Caroline BESSE Divers gauche Oise - Clermont Not contacted No
Loïc PEN Divers gauche Oise - Clermont Not contacted No
Elisabeth FEDASZ Divers gauche Oise - Compiègne-1 Not contacted No
Bruno GUILLEMIN Divers gauche Oise - Compiègne-1 Not contacted No
Sylvie CALOHARD Divers gauche Oise - Compiègne-2 Not contacted No
Paul CRUBILLÉ Divers gauche Oise - Compiègne-2 Not contacted No
Marie-Christine GUILLEMIN Divers gauche Oise - Compiègne-2 Not contacted No
Marc SANCHEZ Divers gauche Oise - Compiègne-2 Not contacted No
Lidia BONGIORNO Divers gauche Oise - Creil Not contacted No
Hicham BOULHAMANE Divers gauche Oise - Creil Not contacted No
Isabelle MAUPIN Divers gauche Oise - Creil Not contacted No
Pierre-Marie JUMEAUCOURT Divers gauche Oise - Crépy-en-Valois Not contacted No
Aurélie SAUVAGE Divers gauche Oise - Crépy-en-Valois Not contacted No
Luc BLANCHARD Divers gauche Oise - Estrées-Saint-Denis Not contacted No
Géraldine MINET Divers gauche Oise - Estrées-Saint-Denis Not contacted No
Amélie MASUREL Divers gauche Oise - Grandvilliers Not contacted No
Jean THUILLIER Divers gauche Oise - Grandvilliers Not contacted No
Didier DUMONT Divers gauche Oise - Méru Not contacted No
Isabelle VAN DER DOOT Divers gauche Oise - Méru Not contacted No
Alain BLANCHARD Divers gauche Oise - Montataire Not contacted Elected No
Catherine DAILLY Divers gauche Oise - Montataire Not contacted Elected No
Jean-Luc DION Divers gauche Oise - Montataire Not contacted No
Samia NIDALHA Divers gauche Oise - Montataire Not contacted No
Eric BERLAMONT Divers gauche Oise - Mouy Not contacted No
Gilles METTAI Divers gauche Oise - Mouy Not contacted No
Sylvie PEN Divers gauche Oise - Mouy Not contacted No
Amélie THOMINE Divers gauche Oise - Mouy Not contacted No
Roger PIERRE Divers gauche Oise - Nanteuil-le-Haudouin Not contacted No
Nadine TATA Divers gauche Oise - Nanteuil-le-Haudouin Not contacted No
Alain BOUCHER Divers gauche Oise - Nogent-sur-Oise Not contacted No
Nisrine BOUTDARINE Divers gauche Oise - Nogent-sur-Oise Not contacted No
Jean-François DARDENNE Divers gauche Oise - Nogent-sur-Oise Not contacted No
Nellie ROCHEX Divers gauche Oise - Nogent-sur-Oise Not contacted No
Madeleine HARDY Divers gauche Oise - Noyon Not contacted No
Jean-Marie LE GALL Divers gauche Oise - Noyon Not contacted No
Hayat BENSARIA-GOVAERTS Divers gauche Oise - Pont-Sainte-Maxence Not contacted No
Michel ROBY Divers gauche Oise - Pont-Sainte-Maxence Not contacted No
Michel FONTAINE Divers gauche Oise - Saint-Just-en-Chaussée Not contacted No
Marie-France REIN Divers gauche Oise - Saint-Just-en-Chaussée Not contacted No
Anne MOREUIL Divers gauche Oise - Senlis Not contacted No
Serge SALOMON Divers gauche Oise - Senlis Not contacted No
Hélène BALITOUT Divers gauche Oise - Thourotte Not contacted Elected No
Sebastien NANCEL Divers gauche Oise - Thourotte Not contacted Elected No
Stéphane DAVID Divers gauche Orne - Athis-de-l'Orne Not contacted No
Isabelle TRUFFAULT Divers gauche Orne - Athis-de-l'Orne Not contacted No
Jocelyne BENOIT Divers gauche Orne - Sées Not contacted Elected No
Claude DUVAL Divers gauche Orne - Sées Not contacted Elected No
Jean-Claude DISSAUX Divers gauche Pas-de-Calais - Aire-Sur-La-Lys Not contacted Elected No
Florence WOZNY Divers gauche Pas-de-Calais - Aire-Sur-La-Lys Not contacted Elected No
Yvette CARNEAUX Divers gauche Pas-de-Calais - Auchel Not contacted No
René FLINOIS Divers gauche Pas-de-Calais - Auchel Not contacted No
Anne BOULENT Divers gauche Pas-de-Calais - Béthune Not contacted No
Henri-Claude HONNART Divers gauche Pas-de-Calais - Béthune Not contacted No
Claire BLANPAIN Divers gauche Pas-de-Calais - Boulogne-Sur-Mer-1 Not contacted No
Denis BUHAGIAR Divers gauche Pas-de-Calais - Boulogne-Sur-Mer-1 Not contacted No
Pierre COPPIN Divers gauche Pas-de-Calais - Boulogne-Sur-Mer-2 Not contacted No
Gisèle GORI Divers gauche Pas-de-Calais - Boulogne-Sur-Mer-2 Not contacted No
Thibaut BAVIERE Divers gauche Pas-de-Calais - Carvin Not contacted No
Emilie BOSSEMAN Divers gauche Pas-de-Calais - Carvin Not contacted No
Sylvie CRETON Divers gauche Pas-de-Calais - Douvrin Not contacted No
Jean-Michel DUPONT Divers gauche Pas-de-Calais - Douvrin Not contacted No
Marjorie DELONGHAI Divers gauche Pas-de-Calais - Harnes Not contacted No
Guillaume FOURNIER Divers gauche Pas-de-Calais - Harnes Not contacted No
Jean URBANIAK Divers gauche Pas-de-Calais - Hénin-Beaumont-2 Not contacted Finalist No
Sabine VAN HEGHE Divers gauche Pas-de-Calais - Hénin-Beaumont-2 Not contacted Finalist No
Nicole LOZANO Divers gauche Puy-de-Dôme - Aubière Not contacted No
Laurence MIOCHE-JACQUESSON Divers gauche Puy-de-Dôme - Aubière Not contacted Finalist No
Eric SINSARD Divers gauche Puy-de-Dôme - Aubière Not contacted Finalist No
Thierry TAILHANDIER Divers gauche Puy-de-Dôme - Aubière Not contacted No
Josiane BESSET Divers gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Not contacted No
Alain BROCHET Divers gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Not contacted No
Hervé MANTELET Divers gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Signed and confirmation (letter/fax) received No
Christine THOMAS Divers gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Not contacted No
Pierre GUILLON Divers gauche Puy-de-Dôme - Billom Not contacted No
Sandrine RAMALHA Divers gauche Puy-de-Dôme - Billom Not contacted No
Mohand HAMOUMOU Divers gauche Puy-de-Dôme - Châtel-Guyon Not contacted No
Anne-Marie REGNOUX Divers gauche Puy-de-Dôme - Châtel-Guyon Not contacted No
Patricia GUILHOT Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-2 Not contacted No
Djamel IBRAHIM-OUALI Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-2 Not contacted No
Mireille LACOMBE Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-2 Not contacted No
Alexandre RUPNIK Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-2 Not contacted No
Michèle ALDON Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-3 Not contacted No
Jean-Baptiste PEGEON Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-3 Not contacted No
Magali GALLAIS Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-4 Not contacted No
Lionel ROUCAN Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-4 Not contacted No
Graziella MONTEIL Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-5 Not contacted No
Clément ORAMBOT Divers gauche Puy-de-Dôme - Clermont-Ferrand-5 Not contacted No
Daniel DELARBRE Divers gauche Puy-de-Dôme - Issoire Not contacted Finalist No
Florence VERDIER-MARTIN Divers gauche Puy-de-Dôme - Issoire Not contacted Finalist No
Yves FOURNET-FAYARD Divers gauche Puy-de-Dôme - Les Monts du Livradois Not contacted No
Isabelle RAVALOMANDA Divers gauche Puy-de-Dôme - Les Monts du Livradois Not contacted No
Gregory BONNET Divers gauche Puy-de-Dôme - Saint-Georges-de-Mons Not contacted Elected No
Clémentine RAINEAU Divers gauche Puy-de-Dôme - Saint-Georges-de-Mons Not contacted Elected No
Aline LEBREF Divers gauche Puy-de-Dôme - Thiers Not contacted No
Hamed GASSED Divers gauche Puy-de-Dôme - Vic-le-Comte Not contacted No
Aurélie VAUDABLE Divers gauche Puy-de-Dôme - Vic-le-Comte Not contacted No
Valérie AUGE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Artix et Pays de Soubestre Not contacted Finalist No
Jean-Philippe GARCIA Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Artix et Pays de Soubestre Not contacted Finalist No
Jean CAPDEVILLE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Baïgura et Mondarrain Not contacted No
Juana ETCHEGOIN Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Baïgura et Mondarrain Not contacted No
Jean-Yves COME Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Bayonne-1 Not contacted No
Marie-José RIVAS Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Bayonne-1 Not contacted No
Sophie BUSSIERE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Bayonne-2 Not contacted No
Francis GONZALEZ Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Bayonne-2 Not contacted No
Céline BERGEZ Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Billère et Coteaux de Jurançon Not contacted No
Frédéric PIC Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Billère et Coteaux de Jurançon Not contacted No
Nadine LAMBERT Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Le Cœur de Béarn Not contacted Elected No
Yves SALANAVE-PEHE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Le Cœur de Béarn Not contacted Elected No
Michel AGUER Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Lescar, Gave et Terres du Pont-Long Not contacted No
Ruben GOMEZ Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Montagne Basque Not contacted No
Jacqueline SARDON-URRUTY Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Montagne Basque Not contacted No
Jean-Claude COSTE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Oloron-Sainte-Marie-1 Not contacted Elected No
Marie-Lyse GASTON Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Oloron-Sainte-Marie-1 Not contacted Elected No
Jean-Pierre DOMECQ Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Oloron-Sainte-Marie-2 Not contacted No
Florence ROBLEDO Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Oloron-Sainte-Marie-2 Not contacted No
Stéphanie MOUTET Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Orthez et Terres des Gaves et du Sel Not contacted Finalist No
Claude SERRES-COUSINÉ Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Orthez et Terres des Gaves et du Sel Not contacted Finalist No
Jean ARRIUBERGE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Ouzom, Gave et Rives du Neez Not contacted Elected No
Valérie CAMBON Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Ouzom, Gave et Rives du Neez Not contacted Elected No
Chantal LACRAMPE Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-2 Not contacted No
Jean-Claude LARCO Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-2 Not contacted No
Jean-François BLANCO Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-3 Not contacted No
Laetitia LARROUY-CASTERA Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-3 Not contacted No
Nicolas LOISEAU Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-3 Not contacted Finalist No
Zohra TRABELSI Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pau-3 Not contacted Finalist No
Sauveur BACHO Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pays de Bidache, Amikuze et Ostibarre Not contacted No
Véronique ROBERT Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pays de Bidache, Amikuze et Ostibarre Not contacted No
Michel CHEVALIER Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pays de Morlaàs et du Montanérès Not contacted No
Hélèna TIMMER-BLANCHARD Divers gauche Pyrénées-Atlantiques - Pays de Morlaàs et du Montanérès Not contacted No
André JAMBON Divers gauche Rhône - Belleville Not contacted No
Virginie PAYS Divers gauche Rhône - Belleville Not contacted No
Marion GOIMARD-KAPP Divers gauche Rhône - Le Bois-d'Oingt Not contacted No
Pascal TERRIER Divers gauche Rhône - Le Bois-d'Oingt Signed No
Victor FORNITO Divers gauche Rhône - Brignais Not contacted No
Hélène TRONCIN Divers gauche Rhône - Brignais Not contacted No
Saliha MEZGHICHE Divers gauche Rhône - Gleizé Not contacted No
Hervé CUILLERON Divers gauche Rhône - Mornant Not contacted No
Anne-Marie SANCHEZ Divers gauche Rhône - Mornant Not contacted No
Pascale BAUER Divers gauche Rhône - Saint-Symphorien-d'Ozon Not contacted No
Gilles GALLO Divers gauche Rhône - Saint-Symphorien-d'Ozon Not contacted No
Nadia GORBATKO Divers gauche Rhône - Tarare Not contacted No
Jean-Yves SAUCE Divers gauche Rhône - Tarare Not contacted No
Gisèle BISSAY Divers gauche Rhône - Thizy-les-Bourgs Not contacted No
Emmanuel GIRARD Divers gauche Rhône - Thizy-les-Bourgs Not contacted No
Laurent MORENO Divers gauche Rhône - Thizy-les-Bourgs Not contacted No
Anne REYMBAUT Divers gauche Rhône - Thizy-les-Bourgs Not contacted No
Sylvain COSTET Divers gauche Rhône - Vaugneray Not contacted No
Laurence JASSERAND Divers gauche Rhône - Vaugneray Not contacted No
Danielle LEBAIL Divers gauche Rhône - Villefranche-sur-Saône Not contacted No
Thibault RAFFANEL Divers gauche Rhône - Villefranche-sur-Saône Not contacted No
Monique GATIER Divers gauche Saône-et-Loire - Autun-1 Not contacted Finalist No
Jean-Baptiste PIERRE Divers gauche Saône-et-Loire - Autun-1 Not contacted Finalist No
David CAMUS Divers gauche Saône-et-Loire - Chagny Not contacted No
Claire SAUNIER Divers gauche Saône-et-Loire - Chagny Not contacted No
Brigitte DARMEDRU Divers gauche Saône-et-Loire - La Chapelle-de-Guinchay Not contacted No
Michel MAYA Divers gauche Saône-et-Loire - La Chapelle-de-Guinchay Not contacted No
Jacqueline BRAMANT Divers gauche Saône-et-Loire - Chauffailles Not contacted No
Fabrice DEJOUX Divers gauche Saône-et-Loire - Chauffailles Not contacted No
Alain BAILLY Divers gauche Saône-et-Loire - Gueugnon Not contacted No
Aurore DAGO Divers gauche Saône-et-Loire - Gueugnon Not contacted No
Laurence MITTON Divers gauche Saône-et-Loire - Mâcon-1 Not contacted No
Rémy RODOT Divers gauche Saône-et-Loire - Mâcon-1 Not contacted No
Christian BAUDRION Divers gauche Saône-et-Loire - Mâcon-2 Not contacted No
Céline VINAUGER Divers gauche Saône-et-Loire - Mâcon-2 Not contacted No
Stéphanie GATEAU Divers gauche Saône-et-Loire - Paray-le-Monial Not contacted Finalist No
Louis PONCET Divers gauche Saône-et-Loire - Paray-le-Monial Not contacted Finalist No
Hervé BOSIO Divers gauche Saône-et-Loire - Tournus Not contacted No
Catherine GABRELLE Divers gauche Saône-et-Loire - Tournus Not contacted No
Alexis BRAUD Divers gauche Sarthe - Changé Not contacted No
Françoise FERRON Divers gauche Sarthe - Changé Not contacted No
Bernard BOUSMAHA Divers gauche Sarthe - Château-du-Loir Not contacted No
Thérèse CROISARD Divers gauche Sarthe - Château-du-Loir Not contacted No
Angela LONGERAY Divers gauche Sarthe - Château-du-Loir Not contacted No
Thierry PRADIER Divers gauche Sarthe - Château-du-Loir Not contacted No
Elen DEBOST Divers gauche Sarthe - Le Mans-7 Not contacted No
Gilles LEPROUST Divers gauche Sarthe - Le Mans-7 Not contacted No
Yvonne DHERET Divers gauche Sarthe - Sablé-sur-Sarthe Not contacted No
Rémi MAREAU Divers gauche Sarthe - Sablé-sur-Sarthe Not contacted No
Sophie PASQUIER Divers gauche Sarthe - Sablé-sur-Sarthe Not contacted No
Rémi TEXEREAU Divers gauche Sarthe - Sablé-sur-Sarthe Not contacted No
Gérard CLEMENT Divers gauche Sarthe - Saint-Calais Not contacted Finalist No
Sophie WITCZAK Divers gauche Sarthe - Saint-Calais Not contacted Finalist No
Danièle BEAUX-SPEYSER Divers gauche Savoie - La Motte-Servolex Not contacted No
Gérard PERRIER Divers gauche Savoie - La Motte-Servolex Not contacted No
Catherine CHAPPUIS Divers gauche Savoie - Saint-Alban-Leysse Not contacted Elected No
Albert DARVEY Divers gauche Savoie - Saint-Alban-Leysse Not contacted Elected No
Josiane BAZIN Divers gauche Savoie - Saint-Pierre-d'Albigny Not contacted No
Michel BOUVIER Divers gauche Savoie - Saint-Pierre-d'Albigny Not contacted No
Daniel BADIATA KANZA Divers gauche Seine-et-Marne - Champs-sur-Marne Not contacted Finalist No
Maud TALLET Divers gauche Seine-et-Marne - Champs-sur-Marne Not contacted Finalist No
Salim DRICI Divers gauche Seine-et-Marne - Chelles Not contacted No
Caroline LIEVAUX Divers gauche Seine-et-Marne - Chelles Not contacted No
Aurélien BERNICCHIA Divers gauche Seine-et-Marne - La Ferté-sous-Jouarre Not contacted No
Philippe CLUZEAU Divers gauche Seine-et-Marne - La Ferté-sous-Jouarre Not contacted No
Christiane GUÉNIOT Divers gauche Seine-et-Marne - La Ferté-sous-Jouarre Not contacted No
Raymonde JOBELIN Divers gauche Seine-et-Marne - La Ferté-sous-Jouarre Not contacted No
David ALLAERT Divers gauche Seine-et-Marne - Fontainebleau Not contacted No
Guillaume GOY Divers gauche Seine-et-Marne - Fontainebleau Not contacted No
Véronique MERSCH Divers gauche Seine-et-Marne - Fontainebleau Not contacted No
Stéphanie SAUVAGNAC Divers gauche Seine-et-Marne - Fontainebleau Not contacted No
Francis GUTMACHER Divers gauche Seine-et-Marne - Lagny-sur-Marne Not contacted No
Pierrette MUNIER Divers gauche Seine-et-Marne - Lagny-sur-Marne Not contacted No
Laurent SIMON Divers gauche Seine-et-Marne - Lagny-sur-Marne Not contacted No
Yvan HART Divers gauche Seine-et-Marne - Meaux Not contacted No
Agnès ROUQUAIROL Divers gauche Seine-et-Marne - Meaux Not contacted No
Bénédicte MONVILLE-DE CECCO Divers gauche Seine-et-Marne - Melun Not contacted No
Yves REMY Divers gauche Seine-et-Marne - Melun Not contacted No
Bernard CORNEILLE Divers gauche Seine-et-Marne - Mitry-Mory Not contacted Elected No
Marianne MARGATÉ Divers gauche Seine-et-Marne - Mitry-Mory Not contacted Elected No
Christian PEUTOT Divers gauche Seine-et-Marne - Nemours Not contacted No
Sylvie FUCHS Divers gauche Seine-et-Marne - Pontault-Combault Not contacted No
Jacques HULEUX Divers gauche Seine-et-Marne - Pontault-Combault Not contacted No
Marie-Caroline DELVAUX Divers gauche Seine-et-Marne - Provins Not contacted No
Emmanuel MARCADET Divers gauche Seine-et-Marne - Provins Not contacted No
Safia LEBDI Divers gauche Seine-et-Marne - Saint-Fargeau-Ponthierry Not contacted No
Norbert PETIT Divers gauche Seine-et-Marne - Saint-Fargeau-Ponthierry Not contacted No
Thierry DUDIT Divers gauche Seine-et-Marne - Serris Not contacted No
Fatiha GUERIN Divers gauche Seine-et-Marne - Serris Not contacted No
Alain LECONTE Divers gauche Seine-Maritime - Barentin Not contacted No
Suzanne SY SAVANE Divers gauche Seine-Maritime - Barentin Not contacted No
Dominique METOT Divers gauche Seine-Maritime - Bolbec Not contacted Elected No
Murielle MOUTIER LECERF Divers gauche Seine-Maritime - Bolbec Not contacted Elected No
Marie CARON Divers gauche Seine-Maritime - Canteleu Not contacted No
Boris LECOEUR Divers gauche Seine-Maritime - Canteleu Not contacted No
Alexis DECK Divers gauche Seine-Maritime - Le Havre-1 Not contacted No
Nathalie NAIL Divers gauche Seine-Maritime - Le Havre-1 Not contacted No
Anna BUREAU Divers gauche Seine-Maritime - Le Havre-5 Not contacted No
Sami FOUADH Divers gauche Seine-Maritime - Le Havre-5 Not contacted No
Chantal HEMARD Divers gauche Seine-Maritime - Octeville-sur-Mer Not contacted No
Hervé LEPILEUR Divers gauche Seine-Maritime - Octeville-sur-Mer Not contacted No
Danièle LECUYER Divers gauche Seine-Maritime - Le Petit-Quevilly Not contacted No
Gilles LESEUR Divers gauche Seine-Maritime - Le Petit-Quevilly Not contacted No
Jean-Michel BEREGOVOY Divers gauche Seine-Maritime - Rouen-2 Not contacted No
Anne-Emilie RAVACHE Divers gauche Seine-Maritime - Rouen-2 Not contacted No
Hélène KLEIN Divers gauche Seine-Maritime - Rouen-3 Not contacted No
Stéphane MARTOT Divers gauche Seine-Maritime - Rouen-3 Not contacted No
Christian ARNAUDET Divers gauche Seine-Maritime - Sotteville-lès-Rouen Not contacted No
Charlotte LEMOINE Divers gauche Seine-Maritime - Sotteville-lès-Rouen Not contacted No
Arab ALI CHERIF Divers gauche Seine-Saint-Denis - Aubervilliers Not contacted No
Sadia DJERROUD Divers gauche Seine-Saint-Denis - Aubervilliers Not contacted No
Claire DEXHEIMER Divers gauche Seine-Saint-Denis - Aulnay-sous-Bois Not contacted No
Mackendie TOUPUISSANT Divers gauche Seine-Saint-Denis - Aulnay-sous-Bois Not contacted No
Hakim KADRI Divers gauche Seine-Saint-Denis - Bondy Not contacted No
Dominique PIERRONNET Divers gauche Seine-Saint-Denis - Bondy Not contacted No
Mebrouka HADJADJ Divers gauche Seine-Saint-Denis - La Courneuve Not contacted No
Samir KHEROUNI Divers gauche Seine-Saint-Denis - La Courneuve Not contacted No
Céline LECLERC Divers gauche Seine-Saint-Denis - La Courneuve Not contacted No
Nasreddinne YAHYA Divers gauche Seine-Saint-Denis - La Courneuve Not contacted No
Catherine DEHAY Divers gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-1 Not contacted No
Nordine RAHMANI Divers gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-1 Not contacted No
Stéphanie CÉNAT Divers gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-2 Not contacted No
Hugues LEFORESTIER Divers gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-2 Not contacted No
Gregory VILLENEUVE Divers gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-2 Not contacted No
Mouna VIPREY Divers gauche Seine-Saint-Denis - Montreuil-2 Not contacted No
Samir AMZIANE Divers gauche Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted Finalist No
Nadia AZOUG Divers gauche Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted Finalist No
Adeline ASSOGBA Divers gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Not contacted No
Stéphane PRIVE Divers gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Pending No
Habiba M'GHIZOU Divers gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-2 Not contacted No
Slimane RABAHALLAH Divers gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-2 Not contacted No
Sylvie CHEVRIER Divers gauche Seine-Saint-Denis - Sevran Not contacted No
Daniel KPODE Divers gauche Seine-Saint-Denis - Sevran Not contacted No
Ophélie BON Divers gauche Somme - Abbeville-1 Not contacted No
Michel KFOURY Divers gauche Somme - Abbeville-1 Not contacted No
Stéphane BRUNEL Divers gauche Somme - Albert Not contacted Finalist No
Geneviève LEBAILLY Divers gauche Somme - Albert Not contacted Finalist No
Fabienne DEBEAUVAIS Divers gauche Somme - Amiens-2 Not contacted No
Jean-Michel JOLY Divers gauche Somme - Amiens-2 Not contacted No
Sylvie PORQUET Divers gauche Somme - Amiens-4 Not contacted No
Régis RICHARD Divers gauche Somme - Amiens-4 Not contacted No
Raynald BOULENGER Divers gauche Somme - Friville-Escarbotin Not contacted Finalist No
Liliane REDONNET Divers gauche Somme - Friville-Escarbotin Not contacted Finalist No
Thierry DUFOUR Divers gauche Tarn - Albi-2 Not contacted No
Catherine SUDRE Divers gauche Tarn - Albi-2 Not contacted No
Patricia BOUSQUET Divers gauche Tarn - Carmaux-1 Le Ségala Not contacted No
Christophe TAMA Divers gauche Tarn - Carmaux-1 Le Ségala Not contacted No
André FABRE Divers gauche Tarn - Carmaux-2 Vallée du Cérou Not contacted Elected No
Aline REDO Divers gauche Tarn - Carmaux-2 Vallée du Cérou Not contacted Elected No
Stéphane DELEFORGE Divers gauche Tarn - Castres-1 Not contacted No
Miriam PERNET Divers gauche Tarn - Castres-1 Not contacted No
Sylvie MIQUEL-DELMAS Divers gauche Tarn - Gaillac Not contacted No
Michel TERRAL Divers gauche Tarn - Gaillac Not contacted No
Nelly BARTHES Divers gauche Tarn - Les Hautes Terres d'Oc Not contacted No
Jacques PAGÉS Divers gauche Tarn - Les Hautes Terres d'Oc Not contacted No
Marion DETREZ Divers gauche Tarn - Lavaur Cocagne Not contacted No
Cyril VIALA Divers gauche Tarn - Lavaur Cocagne Not contacted No
Christelle CABANIS Divers gauche Tarn - Mazamet-1 Not contacted Elected No
Didier HOULES Divers gauche Tarn - Mazamet-1 Not contacted Elected No
Florence ESTRABAUD Divers gauche Tarn - Mazamet-2 Vallée du Thoré Not contacted Elected No
Daniel VIALELLE Divers gauche Tarn - Mazamet-2 Vallée du Thoré Not contacted Elected No
Geneviève DURA Divers gauche Tarn - Le Pastel Not contacted No
Serge GAVALDA Divers gauche Tarn - Le Pastel Not contacted No
Nicolas BOUTESELLE Divers gauche Tarn - Les Portes du Tarn Not contacted No
Grégory DHOYE Divers gauche Tarn - Les Portes du Tarn Not contacted No
Brigitte PARAYRE Divers gauche Tarn - Les Portes du Tarn Not contacted No
Marie-Louise GONZALES Divers gauche Tarn - Saint-Juéry Not contacted No
David KOWALCZYK Divers gauche Tarn - Saint-Juéry Not contacted No
Marie-Claire MALROUX Divers gauche Tarn - Saint-Juéry Not contacted Elected No
Jean-Paul RAYNAUD Divers gauche Tarn - Saint-Juéry Not contacted Elected No
Clarisse ORIOL Divers gauche Tarn - Vignobles et Bastides Not contacted Finalist No
Pierre VERDIER Divers gauche Tarn - Vignobles et Bastides Not contacted Finalist No
Carine BEAUTES VOIROL Divers gauche Tarn-et-Garonne - Aveyron-Lère Not contacted No
Maurice CORRECHER Divers gauche Tarn-et-Garonne - Aveyron-Lère Not contacted No
Valérie RICARD Divers gauche Tarn-et-Garonne - Aveyron-Lère Not contacted No
Morgan TELLIER Divers gauche Tarn-et-Garonne - Aveyron-Lère Not contacted No
Jean-Paul DAMAGGIO Divers gauche Tarn-et-Garonne - Beaumont-de Lomagne Not contacted No
Jean-Luc ISSANCHOU Divers gauche Tarn-et-Garonne - Beaumont-de Lomagne Not contacted No
Marie-José LASJUNIES Divers gauche Tarn-et-Garonne - Beaumont-de Lomagne Not contacted No
Gabrielle WIEHN NOBY Divers gauche Tarn-et-Garonne - Beaumont-de Lomagne Not contacted No
Jean-Philippe BESIERS Divers gauche Tarn-et-Garonne - Castelsarrasin Not contacted Elected No
Véronique COLOMBIE Divers gauche Tarn-et-Garonne - Castelsarrasin Not contacted Elected No
Christian DELZERS Divers gauche Tarn-et-Garonne - Castelsarrasin Not contacted No
Anisa DJEZZANE Divers gauche Tarn-et-Garonne - Castelsarrasin Not contacted No
Christian ASTRUC Divers gauche Tarn-et-Garonne - Garonne-Lomagne-Brulhois Not contacted Elected No
Marie-José MAURIEGE Divers gauche Tarn-et-Garonne - Garonne-Lomagne-Brulhois Not contacted Elected No
Franck BOUSQUET Divers gauche Tarn-et-Garonne - Moissac Not contacted No
Pierre GUILLAMAT Divers gauche Tarn-et-Garonne - Moissac Not contacted No
Estelle HEMMAMI Divers gauche Tarn-et-Garonne - Moissac Not contacted No
Carine VISENTIN-NICODEME Divers gauche Tarn-et-Garonne - Moissac Not contacted No
Yvon COLLIN Divers gauche Tarn-et-Garonne - Montauban-2 Not contacted No
Maïté LUENGO Divers gauche Tarn-et-Garonne - Montauban-2 Not contacted No
Marie-José FLEURY Divers gauche Territoire de Belfort - Belfort-3 Pending No
Hakim SALEMKOUR Divers gauche Territoire de Belfort - Belfort-3 Not contacted No
Guy MICLO Divers gauche Territoire de Belfort - Giromagny Pending Elected No
Sylvie RINGENBACH Divers gauche Territoire de Belfort - Giromagny Pending Elected No
Isabelle MOUGIN Divers gauche Territoire de Belfort - Grandvillars Not contacted Elected No
Christian RAYOT Divers gauche Territoire de Belfort - Grandvillars Pending Elected No
Amar BENOUN Divers gauche Val-d'Oise - Argenteuil-2 Not contacted No
Christine BIERRE Divers gauche Val-d'Oise - Argenteuil-2 Not contacted No
Marie-José CAYZAC Divers gauche Val-d'Oise - Argenteuil-3 Not contacted No
Arnaud GIBERT Divers gauche Val-d'Oise - Argenteuil-3 Not contacted No
Moussa DIARRA Divers gauche Val-d'Oise - Cergy-2 Not contacted No
Yannick MAURICE Divers gauche Val-d'Oise - Cergy-2 Not contacted No
Brice ERRANDONEA Divers gauche Val-d'Oise - Ermont Not contacted No
Catherine VON DAHLE Divers gauche Val-d'Oise - Ermont Not contacted No
Pierre BARROS Divers gauche Val-d'Oise - Fosses Not contacted No
Christiane ROCHWERG Divers gauche Val-d'Oise - Fosses Not contacted No
Francis ALLORY Divers gauche Val-d'Oise - Franconville Not contacted No
Sylvie BOUHRARA Divers gauche Val-d'Oise - Franconville Not contacted No
Vincent CHENINA Divers gauche Val-d'Oise - Garges-lès-Gonesse Not contacted No
Soraya HAJDARI Divers gauche Val-d'Oise - Garges-lès-Gonesse Not contacted No
Yannick BRARD Divers gauche Val-d'Oise - Saint-Ouen-l'Aumône Not contacted No
Laurence MARCHAND-TAILLADE Divers gauche Val-d'Oise - Saint-Ouen-l'Aumône Not contacted No
Didier ARNAL Divers gauche Val-d'Oise - Sarcelles Not contacted No
Maria CHATELLIER Divers gauche Val-d'Oise - Sarcelles Not contacted No
Nabil KOSKOSSI Divers gauche Val-d'Oise - Sarcelles Not contacted No
Gabrielle MINFIR Divers gauche Val-d'Oise - Sarcelles Not contacted No
Jean-Pierre BARENTIN Divers gauche Val-d'Oise - Taverny Not contacted No
Annie GAVERIAUX Divers gauche Val-d'Oise - Taverny Not contacted No
Sylvette AMESTOY Divers gauche Val-d'Oise - Vauréal Not contacted No
Jackie BRETON Divers gauche Val-d'Oise - Vauréal Not contacted No
Patrick DIAZ Divers gauche Val-d'Oise - Vauréal Not contacted No
Marie-Madeleine ROTSAERT Divers gauche Val-d'Oise - Vauréal Not contacted No
Aline LUKSEMBURG-DELACOUR Divers gauche Val-de-Marne - Champigny-sur-Marne-1 Not contacted No
Patrick NELLO Divers gauche Val-de-Marne - Champigny-sur-Marne-1 Not contacted No
Christophe MATHIEU Divers gauche Val-de-Marne - Fontenay-sous-Bois Not contacted No
Murielle MICHON Divers gauche Val-de-Marne - Fontenay-sous-Bois Not contacted No
Stéphane COLONEAUX Divers gauche Val-de-Marne - L'Haÿ-les-Roses Not contacted No
Brigitte TIRONNEAU Divers gauche Val-de-Marne - L'Haÿ-les-Roses Not contacted No
Maria ALEXANDRE COLMADO Divers gauche Val-de-Marne - Ivry-sur-Seine Not contacted No
Dominique COUJARD Divers gauche Val-de-Marne - Ivry-sur-Seine Not contacted No
Isabelle CUSSAC Divers gauche Val-de-Marne - Maisons-Alfort Not contacted No
Franck MONFORT Divers gauche Val-de-Marne - Maisons-Alfort Not contacted No
Daniel GUERIN Divers gauche Val-de-Marne - Orly Not contacted Elected No
Christine JANODET Divers gauche Val-de-Marne - Orly Not contacted Elected No
Elisabeth AREND Divers gauche Val-de-Marne - Villejuif Not contacted No
Djamel ARROUCHE Divers gauche Val-de-Marne - Villejuif Not contacted No
Marc BADEL Divers gauche Val-de-Marne - Villejuif Not contacted No
Laurence JURY Divers gauche Val-de-Marne - Villejuif Not contacted No
Larbi AÏT-HAMMA Divers gauche Val-de-Marne - Villeneuve-Saint-Georges Not contacted No
Thiaba BRUNI Divers gauche Val-de-Marne - Villeneuve-Saint-Georges Not contacted No
Frédéric BOURDON Divers gauche Val-de-Marne - Vitry-sur-Seine-1 Not contacted No
Martine LACHAUD Divers gauche Val-de-Marne - Vitry-sur-Seine-1 Not contacted No
Rached TOMBARI Divers gauche Val-de-Marne - Vitry-sur-Seine-1 Not contacted No
Nadia ZIDANE Divers gauche Val-de-Marne - Vitry-sur-Seine-1 Not contacted No
Cyrille BOURHIS Divers gauche Var - Brignoles Not contacted No
Roxane MONDANI ÉPOUSE RIQUIER Divers gauche Var - Brignoles Not contacted No
Patrick BOULET Divers gauche Var -