Candidates list

Add a candidate Add a party Signatories of another pact


Filter: | 2nd ballot : | Elected

736 candidates during first ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Finalist Propositions LL
Hamou AGUINI Autres - ARGENTEUIL-NORD Not contacted No
René-Serge AVRIL Autres - APPROUAGUE-KAW Not contacted No
Fabienne BRABANT VICTOIRE Parti socialiste - LES AVIRONS Not contacted No
Franck DEBEAUD Majorité présidentielle - ARGENTEUIL-NORD Not contacted No
Michel DENNEMONT Mouvement démocrate - LES AVIRONS Not contacted Elected No
Pierre DESERT Divers gauche - APPROUAGUE-KAW Not contacted Elected No
Laisely EDOM PARAT Divers gauche - ABYMES 1 Not contacted No
Alain-Frédéric FERNANDEZ Divers droite - ARGENTEUIL-NORD Not contacted No
Eric FERRERE Union pour un mouvement populaire - LES AVIRONS Not contacted No
Rachida HABRI Parti communiste francais - ARGENTEUIL-NORD Not contacted No
Pierre LE GALL Parti radical de gauche - ARGENTEUIL-NORD Not contacted No
Frédéric LEFEBVRE-NARE Mouvement démocrate - ARGENTEUIL-NORD Not contacted No
Chantal LERUS Divers gauche - ABYMES 1 Not contacted Elected No
Carmélite MADERE Écologiste - APPROUAGUE-KAW Not contacted No
Daniel MARSIN Gauche moderne - ABYMES 1 Not contacted Finalist No
Georges MOTHRON Union pour un mouvement populaire - ARGENTEUIL-NORD Not contacted Elected No
Marie-Camille MOUNIEN Parti socialiste - ABYMES 1 Not contacted No
Alix NABAJOTH Parti socialiste - ABYMES 1 Not contacted No
Jean-Michel RICHEZ Front national - ARGENTEUIL-NORD Not contacted No
Jonathan RIVIERE Divers droite - LES AVIRONS Not contacted No
Rosan ROUSSAS Europe Écologie - Les Verts - ABYMES 1 Not contacted No
Denis SIMONIN Parti de Gauche - Front de Gauche - LES AVIRONS Not contacted No
Omar SLAOUTI Extrême gauche - ARGENTEUIL-NORD Not contacted No
Sully TACITE Divers droite - ABYMES 1 Not contacted No
Michel VAMPOUILLE Europe Écologie - Les Verts - ARGENTEUIL-NORD Not contacted Finalist No
Issihaka ABDILLAH Parti socialiste - BANDRABOUA Not contacted Elected No
M'Hamadi ABDOU Majorité présidentielle - BANDRABOUA Not contacted Finalist No
Nizary ALI Autres - BANDRABOUA Not contacted No
Rahania MADI Autres - BANDRABOUA Not contacted No
Moussa SOULAIMANA Union pour un mouvement populaire - BANDRABOUA Not contacted No
Camille ABDULLAHI Union pour un mouvement populaire - BANDRELE Not contacted Elected No
Dhoiffir BACAR Autres - BANDRELE Not contacted No
Arnaud BAZIN Divers droite - BEAUMONT-SUR-OISE Not contacted Elected No
Christophe BELIA Parti communiste francais - ANSE-BERTRAND Not contacted No
Djoumoi BOURAHIMA Divers droite - BANDRELE Not contacted No
Yves COLLA Front national - BEAUMONT-SUR-OISE Not contacted Finalist No
Toiliha DARCAOUI Divers droite - BANDRELE Not contacted No
François DELCOMBRE Europe Écologie - Les Verts - BEAUMONT-SUR-OISE Not contacted No
Edouard DELTA Majorité présidentielle - ANSE-BERTRAND Not contacted No
Alfred DONA-ERIE Divers gauche - ANSE-BERTRAND Not contacted Finalist No
Dominique FREMIN Parti communiste francais - BEAUMONT-SUR-OISE Not contacted No
Saindou HASSANI GUE Divers gauche - BANDRELE Not contacted No
Jean-Marie HUBERT Regionaliste - ANSE-BERTRAND Not contacted Elected No
Mustoihi MARI Mouvement démocrate - BANDRELE Not contacted Finalist No
Jacques MARIE-CLAIRE Parti socialiste - ANSE-BERTRAND Not contacted No
Emmanuel MAUREL Parti socialiste - BEAUMONT-SUR-OISE Not contacted No
Jean-Marc PETIT Extrême gauche - BEAUMONT-SUR-OISE Not contacted No
Paul ROSELE NÉ CHIMBONDA Regionaliste - ANSE-BERTRAND Not contacted No
Indaroussi TADJIDINI Majorité présidentielle - BANDRELE Not contacted No
Ismaël TARIME Autres - BANDRELE Not contacted No
Michel TOLA Divers gauche - ANSE-BERTRAND Not contacted No
Christian BEVIS Union pour un mouvement populaire - BAIE-MAHAULT Not contacted No
Ary CHALUS Divers gauche - BAIE-MAHAULT Not contacted Elected No
Vincent DEFAUD Europe Écologie - Les Verts - L'ETANG-SALÉ Signed and confirmation (letter/fax) received No
Bernard GRONDIN Regionaliste - L'ETANG-SALÉ Not contacted No
Fabrice HOARAU Parti communiste francais - L'ETANG-SALÉ Not contacted No
Jean-Claude LACOUTURE Union pour un mouvement populaire - L'ETANG-SALÉ Not contacted Elected No
Joël SYLVESTRE Divers gauche - BAIE-MAHAULT Not contacted No
Mouhamadi-Zoubert ASSANI ALI Majorité présidentielle - CHICONI Not contacted No
Mikidache DANIEL Autres - CHICONI Not contacted No
Ishaka IBRAHIM Autres - CHICONI Not contacted No
Abdou MADI ALI Union pour un mouvement populaire - CHICONI Not contacted Finalist No
Saïd SALIME Autres - CHICONI Not contacted Elected No
Alain TIEN-LIONG Divers gauche - CAYENNE SUD-OUEST Not contacted Elected No
Dhoifir AHMEDOMAR Divers droite - CHIRONGUI Not contacted No
Elhadje AHMEDOMAR Autres - CHIRONGUI Not contacted No
Georges AMARANTHE Autres - IRACOUBO Not contacted No
Ali HALIFA Autres - CHIRONGUI Not contacted No
Daniel MANGAL Divers droite - IRACOUBO Not contacted Elected No
Ali MOUSSA Divers gauche - CHIRONGUI Not contacted Elected No
Rahmatou YOUNOUSSA Union pour un mouvement populaire - CHIRONGUI Not contacted Finalist No
Valérie AUBER Union pour un mouvement populaire - LE PORT 1 Not contacted No
François BALAGEAS Parti socialiste - EAUBONNE Not contacted Elected No
Doriane DIJOUX Regionaliste - LE PORT 1 Not contacted No
Gilles DUFAIL Autres - KOUROU Not contacted Finalist No
José GAILLOU Écologiste - KOUROU Not contacted No
Yvon JOSEPH Autres - KOUROU Not contacted No
Pierre-Luc KOLCZYNSKI Divers droite - EAUBONNE Not contacted No
Bernard MAHE Divers droite - LE PORT 1 Not contacted No
Louis MARIE-SAINTE Divers gauche - DUCOS Not contacted Finalist No
Guy MAXIMIN-TARTARE Autres - DUCOS Not contacted No
Charles-André MENCE Divers gauche - DUCOS Not contacted Elected No
Charles MOYAC Europe Écologie - Les Verts - LE PORT 1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Claude PETIT Autres - DUCOS Not contacted No
Philippe PETIT Regionaliste - DUCOS Not contacted No
Alain PLAZIAT Front national - EAUBONNE Not contacted Finalist No
Alain POUPARD Extrême gauche - EAUBONNE Not contacted No
Juliana RIMANE Union pour un mouvement populaire - KOUROU Not contacted No
Denis RINGUET Parti socialiste - KOUROU Not contacted No
François RINGUET Autres - KOUROU Not contacted Elected No
Gerald SARIZAFY Union pour un mouvement populaire - EAUBONNE Not contacted No
Marc SCHWEITZER Parti communiste francais - EAUBONNE Not contacted No
Gérard TABARY Divers droite - EAUBONNE Not contacted No
Pierre VERGES Parti communiste francais - LE PORT 1 Not contacted Elected No
Manuelle AVRIL Divers gauche - CAPESTERRE-BELLE-EAU 1 Not contacted No
Joël BEAUGENDRE Union pour un mouvement populaire - CAPESTERRE-BELLE-EAU 1 Not contacted Elected No
Chedlia BREIGEAT Parti communiste francais - ECOUEN Not contacted No
Daniel CARIANI Europe Écologie - Les Verts - ECOUEN Not contacted No
Jean-Philippe COURTOIS Autres - CAPESTERRE-BELLE-EAU 1 Not contacted No
Philippe DEMARET Parti socialiste - ECOUEN Not contacted Elected No
Guerric JACQUET Union pour un mouvement populaire - ECOUEN Not contacted Finalist No
Henri JOURSON Divers gauche - CAPESTERRE-BELLE-EAU 1 Not contacted No
Marie-Gabrielle KELHETTER Front national - ECOUEN Not contacted No
Rolland LALLEMAND Parti socialiste - LA POSSESSION Not contacted No
Alain LEON Divers droite - CAPESTERRE-BELLE-EAU 1 Not contacted No
Vanessa MIRANVILLE Europe Écologie - Les Verts - LA POSSESSION Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist No
Roland ROBERT Parti communiste francais - LA POSSESSION Not contacted Elected No
Philippe ROLLE Regionaliste - CAPESTERRE-BELLE-EAU 1 Not contacted No
Najib SALOUM Parti socialiste - CAPESTERRE-BELLE-EAU 1 Not contacted Finalist No
Jérôme TESTAN Union pour un mouvement populaire - LA POSSESSION Not contacted No
Gérard AGATHE Autres - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted No
Abdou AHMED Autres - KANI-KÉLI Not contacted No
Marthadi ALI Divers gauche - KANI-KÉLI Not contacted No
Jean Louis ALLAMELE Europe Écologie - Les Verts - SAINT-ANDRÉ 1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Ahmed ATTOUMANI DOUCHINA Union pour un mouvement populaire - KANI-KÉLI Not contacted Elected No
Jean-Claude BARRET Regionaliste - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted No
Albéric BENTH Autres - MANA Not contacted Elected No
Henri CALICHARANE Divers droite - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted No
Michèle CANIGUY Parti communiste francais - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted Elected No
Jean-Paul MARDEYA Union pour un mouvement populaire - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted No
Abdou RACHADI Divers gauche - KANI-KÉLI Not contacted No
Abdourahamane RAVOAY Autres - KANI-KÉLI Not contacted Finalist No
Jean François SABABADY Divers gauche - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted No
Issouf SAID Majorité présidentielle - KANI-KÉLI Not contacted No
Emmanuel SERIACAROUPIN Parti socialiste - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted No
Yvon VIRAPIN Divers gauche - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted No
Jean-Marie VIRAPOULLE Divers droite - SAINT-ANDRÉ 1 Not contacted Finalist No
Saïd AHAMADI Divers gauche - KOUNGOU Not contacted Elected No
Ali ALIMDINE Divers droite - KOUNGOU Not contacted No
Saindou BACAR Divers droite - KOUNGOU Not contacted No
Serge CAMATCHY Union pour un mouvement populaire - SAINT-ANDRÉ 2 Not contacted No
Jean-Yves CANAGASSABE Autres - SAINT-ANDRÉ 2 Not contacted No
Roland DESIRE Divers droite - SAINT-ANDRÉ 2 Not contacted Finalist No
Eric FRUTEAU Parti communiste francais - SAINT-ANDRÉ 2 Not contacted Elected No
Amidou HAMIDOU SALIM Union pour un mouvement populaire - KOUNGOU Not contacted Finalist No
Victor JOSEPH Autres - REMIRE MONTJOLY Not contacted No
Louis LAFONTAINE Divers gauche - REMIRE MONTJOLY Not contacted No
Fabrice MAILLOT Divers gauche - SAINT-ANDRÉ 2 Not contacted No
Pascal MAILLOT Parti socialiste - SAINT-ANDRÉ 2 Not contacted No
Mylène MAZIA Parti socialiste - REMIRE MONTJOLY Not contacted No
René NOEL Divers gauche - LA DÉSIRADE Not contacted Elected No
Michel PIERRE Écologiste - REMIRE MONTJOLY Not contacted No
Claude PLENET Autres - REMIRE MONTJOLY Not contacted Elected No
Maamboudi SAID ALI Autres - KOUNGOU Not contacted No
Patrick SAVATIER Divers gauche - SAINT-ANDRÉ 2 Not contacted No
Rodolphe SORPS Autres - REMIRE MONTJOLY Not contacted Finalist No
Marie-Christine CAVECCHI Union pour un mouvement populaire - FRANCONVILLE Not contacted Elected No
Annie-Claude CLOVIS Divers gauche - ROURA Not contacted No
Johnny HAJJAR Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 3 Not contacted Elected No
Patrice LAVAUD Parti de Gauche - Front de Gauche - FRANCONVILLE Not contacted No
Marie-Line LESDEMA Regionaliste - FORT-DE-FRANCE 3 Not contacted Finalist No
Christian NOKO Autres - ROURA Not contacted No
Claude POLONY Union pour un mouvement populaire - ROURA Not contacted No
David RICHE Divers gauche - ROURA Not contacted Elected No
Jocelyne SABINE Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 3 Not contacted No
Gérard SEBAOUN Parti socialiste - FRANCONVILLE Not contacted Finalist No
Alexandre SIMONNOT Front national - FRANCONVILLE Not contacted No
Margaret TANGER Majorité présidentielle - FORT-DE-FRANCE 3 Not contacted No
Jocelyn VARSOVIE Autres - ROURA Not contacted No
Luc DE GRANDMAISON Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 4 Not contacted Elected No
Louis BIERGE Union pour un mouvement populaire - SAINT GEORGES DE L'OYAPOCK Not contacted Elected No
Marie-Rose GOBER Écologiste - SAINT GEORGES DE L'OYAPOCK Not contacted No
Rolande GRUBO Regionaliste - FORT-DE-FRANCE 4 Not contacted Finalist No
Guy GULLIVER Union pour un mouvement populaire - FORT-DE-FRANCE 4 Not contacted No
Kenneth JOSEPH Autres - FORT-DE-FRANCE 4 Not contacted No
Maurice JUNIEL Parti socialiste - SAINT GEORGES DE L'OYAPOCK Not contacted Finalist No
Raphaël MONTET Autres - FORT-DE-FRANCE 4 Not contacted No
Eddy POLLUX Extrême gauche - SAINT GEORGES DE L'OYAPOCK Not contacted Finalist No
Philippe RUINAUT Autres - SAINT GEORGES DE L'OYAPOCK Not contacted No
Corine ARLANDON Autres - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Eric BEEHARRY Autres - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Valentine CAMALON Union pour un mouvement populaire - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Geoffroy DIDIER Union pour un mouvement populaire - GONESSE Not contacted No
Yvette DUCHEMANN Europe Écologie - Les Verts - SAINT-DENIS 2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Erick FONTAINE Autres - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Gérard FRANCOISE Parti socialiste - SAINT-DENIS 2 Not contacted Elected No
Mohammed HAKKOU Autres - GONESSE Not contacted No
Françoise HENNEBELLE Parti communiste francais - GONESSE Not contacted No
Jean-Noël HOAREAU Autres - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Reinette JULIARD Divers droite - LAMENTIN Not contacted Finalist No
Eric LOCAPUTO Front national - GONESSE Not contacted Finalist No
Karim OUCHIKH Divers droite - GONESSE Not contacted No
Mohamed OUERFELLI Europe Écologie - Les Verts - GONESSE Not contacted No
Bernard PADAVATAN Divers droite - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Jean-Paul PANECHOU Parti de Gauche - Front de Gauche - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Alain PUELLE Divers droite - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Nadia RAMASSAMY Divers droite - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Cédric SABOURET Parti socialiste - GONESSE Not contacted Elected No
Freddy SAMY Divers droite - SAINT-DENIS 2 Not contacted No
Jocelyn SAPOTILLE Divers gauche - LAMENTIN Not contacted Finalist No
José TORIBIO Divers gauche - LAMENTIN Not contacted Elected No
Antoine VANDELET Majorité présidentielle - GONESSE Not contacted No
Alain ZANEGUY Divers gauche - SAINT-DENIS 2 Not contacted Finalist No
Georges HERMIN Parti socialiste - MORNE-À-L'EAU 1 Not contacted Elected No
Jean-Claude LOMBION Parti communiste francais - MORNE-À-L'EAU 1 Not contacted No
Mohamed ASSANI Mouvement démocrate - M'TSANGAMOUJI Not contacted No
Jean BARDAIL Divers gauche - MORNE-À-L'EAU 2 Not contacted Elected No
Saindou BOINALI Autres - M'TSANGAMOUJI Not contacted No
Favrot DAVRAIN Parti socialiste - MORNE-À-L'EAU 2 Not contacted No
Nico ITALIQUE Divers gauche - MORNE-À-L'EAU 2 Not contacted No
Victoire JASMIN Parti communiste francais - MORNE-À-L'EAU 2 Not contacted No
Ketty LABUTHIE Divers gauche - MORNE-À-L'EAU 2 Not contacted Finalist No
Kamardine MADI SOILIHI Autres - M'TSANGAMOUJI Not contacted No
Soilihi MADI-RACHIDI Divers droite - M'TSANGAMOUJI Not contacted Finalist No
Attoumani MARI Autres - M'TSANGAMOUJI Not contacted No
M'Dzadze MOILIM Autres - M'TSANGAMOUJI Not contacted No
Ben Issa OUSSENI Union pour un mouvement populaire - M'TSANGAMOUJI Not contacted Elected No
Rastami ABDOU Autres - OUANGANI Not contacted Elected No
Jocelyn AGELAS Autres - MARIPASOULA Not contacted No
Madeleine AKATIA Autres - MARIPASOULA Not contacted Finalist No
Aîkumalé ALEMIN Écologiste - MARIPASOULA Not contacted No
Ahamed ALI Majorité présidentielle - OUANGANI Not contacted No
Hadadi ANDJILANI Union pour un mouvement populaire - OUANGANI Not contacted Finalist No
Thaoubani AYOUBA Majorité présidentielle - OUANGANI Not contacted No
Marcelin CHINGAN Divers gauche - MOULE 1 Not contacted No
Claude DJANI Parti socialiste - MARIPASOULA Not contacted Elected No
Joan FENET Europe Écologie - Les Verts - MAGNY-EN-VEXIN Not contacted No
Jean-Marie GOBARDHAN Divers droite - MOULE 1 Not contacted No
Rosemay GUEZELLO Union pour un mouvement populaire - SAINT-JOSEPH 1 Not contacted No
Carl HAOUAS Front national - MAGNY-EN-VEXIN Not contacted No
Myriam JASAWANT Divers droite - MOULE 1 Not contacted No
Germaine LACREOLE Divers gauche - MOULE 1 Not contacted Finalist No
David LEBON Parti communiste francais - SAINT-JOSEPH 1 Pending No
Franco LORICOURT Mouvement démocrate - SAINT-JOSEPH 1 Not contacted No
Gabrielle LOUIS-CARABIN Divers droite - MOULE 1 Not contacted Elected No
Jean-Pierre MULLER Parti socialiste - MAGNY-EN-VEXIN Not contacted Elected No
Harry MUSSARD Parti socialiste - SAINT-JOSEPH 1 Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Joël PUJOL Extrême gauche - MAGNY-EN-VEXIN Not contacted No
Jean-François RENARD Union pour un mouvement populaire - MAGNY-EN-VEXIN Not contacted Finalist No
Christian RIVOAL Divers droite - MAGNY-EN-VEXIN Not contacted No
Amission SOUTOU Divers gauche - MARIPASOULA Not contacted No
Alexis ZAKHAREVITCH Parti communiste francais - MAGNY-EN-VEXIN Not contacted No
Ansoir ABDOU Mouvement démocrate - PAMANDZI Not contacted No
Marcienne ANNICETTE Autres - MOULE 2 Not contacted No
Guy ANNONAY Autres - LE LORRAIN Not contacted Elected No
Justine BENIN Divers droite - MOULE 2 Not contacted Elected No
Christian COUCHY Parti socialiste - MOULE 2 Not contacted No
Yvan DEJEAN Parti communiste francais - SAINT-JOSEPH 2 Pending No
Eugène DESBOIS Divers droite - MOULE 2 Not contacted No
Ahmed FADUL Union pour un mouvement populaire - PAMANDZI Not contacted No
Pascal HOAREAU Union pour un mouvement populaire - SAINT-JOSEPH 2 Pending No
Ousseni MAANDHUI Divers droite - PAMANDZI Not contacted Finalist No
Jacqueline MAIGRET Divers gauche - MARINES Not contacted Finalist No
Jocelyne MIRANVILLE Autres - SAINT-JOSEPH 2 Not contacted No
Hervé MUDRY Parti communiste francais - MARINES Not contacted No
Jean PICHERY Union pour un mouvement populaire - MARINES Not contacted Elected No
Jean-Aurélien PLAZIAT Front national - MARINES Not contacted No
Jean RHINAN Union pour un mouvement populaire - MOULE 2 Not contacted Finalist No
Axel VIENNE Parti socialiste - SAINT-JOSEPH 2 Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Daniel ZAIDANI Autres - PAMANDZI Not contacted Elected No
Bertin ZOROR Divers gauche - LE LORRAIN Not contacted No
Michèle BERTHY Union pour un mouvement populaire - MONTMORENCY Not contacted Elected No
Gino BOMBARDIERI Front national - MONTMORENCY Not contacted No
Elie BORVAL Divers gauche - MACOUBA Not contacted Finalist No
Joachim BOUQUETY Divers gauche - MACOUBA Not contacted Elected No
Ary BROUSSILLON Regionaliste - PETIT-BOURG Not contacted Finalist No
Sainte-Rose CAKIN Union pour un mouvement populaire - MACOUBA Not contacted Finalist No
Isbert CALVADOS Majorité présidentielle - PETIT-BOURG Not contacted No
Franck CAPMARTY Parti communiste francais - MONTMORENCY Not contacted No
Jean-Paul CHARLOTTINE Divers droite - PETIT-BOURG Not contacted No
Catherine DAVID-DELCOMBRE Europe Écologie - Les Verts - MONTMORENCY Not contacted No
François DETTON Divers gauche - MONTMORENCY Not contacted Finalist No
Guy LOSBAR Divers gauche - PETIT-BOURG Not contacted Elected No
Fabrice LUCE Divers droite - PETIT-BOURG Not contacted No
Thierry MAXIMIN Divers gauche - PETIT-BOURG Not contacted No
Richard NEBOR Parti socialiste - PETIT-BOURG Not contacted No
Arthur TREBEAU Autres - MACOUBA Not contacted No
Julie GROS-DESIRS Divers gauche - LE MARIGOT Not contacted No
Ange LAVENAIRE Divers gauche - LE MARIGOT Not contacted Elected No
Frantz MICHALON Parti de Gauche - Front de Gauche - LE MARIGOT Not contacted No
Joseph PERASTE Divers gauche - LE MARIGOT Not contacted Finalist No
Wilson ADRAS Divers droite - SAINT-LOUIS 1 Not contacted No
Krishna BADAMIA Parti socialiste - SAINT-LOUIS 1 Not contacted No
Jacques BANGOU Divers gauche - POINTE À PITRE 1 Not contacted Elected No
Claude BARFLEUR Parti socialiste - POINTE À PITRE 1 Not contacted No
Patrick GOB Majorité présidentielle - POINTE À PITRE 1 Not contacted No
Cyrille HAMILCARO Union pour un mouvement populaire - SAINT-LOUIS 1 Not contacted Elected No
Claude HOARAU Parti communiste francais - SAINT-LOUIS 1 Not contacted Finalist No
Médhi KEITA Autres - POINTE À PITRE 1 Not contacted No
Philippe RANGAMA Divers gauche - SAINT-LOUIS 1 Not contacted No
Alain SOREZE Divers gauche - POINTE À PITRE 1 Not contacted Finalist No
Yvon BELLO Parti communiste francais - SAINT-LOUIS 2 Not contacted Finalist No
Georges BREDENT Divers gauche - POINTE À PITRE 2 Not contacted Elected No
David CHEVRIER Front national - SAINT-OUEN-L'AUMÔNE Not contacted Finalist No
Samuel DAMO Union pour un mouvement populaire - POINTE À PITRE 2 Not contacted No
Roland DELAHAYE Extrême gauche - SAINT-OUEN-L'AUMÔNE Not contacted No
Patrick DORILAS Divers gauche - SAINT-LOUIS 2 Not contacted No
Isabelle DUCHET Parti communiste francais - SAINT-OUEN-L'AUMÔNE Not contacted No
Maryse ELICE Europe Écologie - Les Verts - POINTE À PITRE 2 Not contacted No
Jacky LEOGANE Divers gauche - POINTE À PITRE 2 Not contacted Finalist No
Patrick MALET Divers droite - SAINT-LOUIS 2 Not contacted Elected No
Eric PAYET Divers gauche - SAINT-LOUIS 2 Not contacted No
Mehmet PEKKIP Europe Écologie - Les Verts - SAINT-LOUIS 2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Véronique PELISSIER Union pour un mouvement populaire - SAINT-OUEN-L'AUMÔNE Not contacted No
Claude REMY Majorité présidentielle - POINTE À PITRE 2 Not contacted No
Rose-Marie SAINT-GERMES AKAR Europe Écologie - Les Verts - SAINT-OUEN-L'AUMÔNE Not contacted No
Andrée SALGUES Parti socialiste - SAINT-OUEN-L'AUMÔNE Not contacted Elected No
Thierry SOUTON Divers droite - SAINT-LOUIS 2 Not contacted No
Henry ANGELIQUE Divers gauche - POINTE À PITRE 3 Not contacted Finalist No
Jean-Luc BONNET Majorité présidentielle - POINTE À PITRE 3 Not contacted No
Marie-Evelyne CHRISTIN Union pour un mouvement populaire - SANNOIS Not contacted Elected No
Christophe DULOUARD Parti socialiste - SANNOIS Not contacted Finalist No
Jean-Luc GRONDIN Autres - CILAOS Not contacted No
Hervé GURDEBEKE Front national - SANNOIS Not contacted No
Gilles HEURFIN Parti communiste francais - SANNOIS Not contacted No
Mireille MAILLOT Divers droite - CILAOS Not contacted No
Pascal Maillot Parti socialiste - CILAOS Not contacted No
Roger PITIOT Europe Écologie - Les Verts - SANNOIS Not contacted No
Roland ROUSSEAU Divers gauche - POINTE À PITRE 3 Not contacted No
Marcel SIGISCAR Divers gauche - POINTE À PITRE 3 Not contacted Elected No
Jacques TECHER Divers gauche - CILAOS Not contacted No
Paul TECHER Union pour un mouvement populaire - CILAOS Not contacted Elected No
Jean-Claude VELEZ Extrême gauche - SANNOIS Not contacted No
Ibrahim BANGUY Autres - SAINT-PAUL 1 Not contacted No
Alain Bénard Union pour un mouvement populaire - SAINT-PAUL 1 Not contacted Finalist No
Farid BERHAL Parti communiste francais - SARCELLES-NORD-EST Not contacted No
Jacques BUCHLE Divers droite - SAINT-PAUL 1 Not contacted No
Jacques CLEMENT Front national - SARCELLES-NORD-EST Not contacted No
Chantal GOURINEL Europe Écologie - Les Verts - SARCELLES-NORD-EST Not contacted No
Rosan HURTUS Parti radical de gauche - SARCELLES-NORD-EST Not contacted No
Moussa IBRAHIM BEHRA Divers droite - SAINT-PAUL 1 Not contacted No
Gérald INCANA Parti communiste francais - SAINT-PAUL 1 Not contacted Elected No
Jacques KAS Union pour un mouvement populaire - SARCELLES-NORD-EST Not contacted Finalist No
José LAURET Divers gauche - SAINT-PAUL 1 Not contacted No
Fabrice MAROUVIN Divers droite - SAINT-PAUL 1 Not contacted No
Youri MAZOU-SACKO Parti socialiste - SARCELLES-NORD-EST Not contacted Elected No
Nila MINATCHY Europe Écologie - Les Verts - SAINT-PAUL 1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Marcellin NADEAU Regionaliste - LE PRÊCHEUR Not contacted Elected No
Roger NADEAU Autres - LE PRÊCHEUR Not contacted No
Lucien ADENET Regionaliste - RIVIÈRE-PILOTE Not contacted Elected No
Jacqueline CABRION Divers droite - POINTE-NOIRE Not contacted No
Thierry DAME Front national - SAINT-MAUR-DES-FOSSÉS-OUEST Not contacted No
Francioli DANCRADE Union pour un mouvement populaire - RIVIÈRE-PILOTE Not contacted No
Guy DELOCHE Parti communiste francais - SAINT-MAUR-DES-FOSSÉS-OUEST Not contacted No
Félix DESPLAN Parti socialiste - POINTE-NOIRE Not contacted Elected No
Danielle DUCY Front national - TRIE-SUR-BAÏSE Not contacted No
Jean-Claude DUZER Parti socialiste - TRIE-SUR-BAÏSE Not contacted Elected No
Camille ELISABETH Divers droite - POINTE-NOIRE Not contacted Finalist No
Jean-Claude FILIN Parti de Gauche - Front de Gauche - RIVIÈRE-PILOTE Not contacted No
Michel GINESTE Europe Écologie - Les Verts - SAINT-MAUR-DES-FOSSÉS-OUEST Not contacted Finalist No
Jean-Pierre GRASSET Parti communiste francais - TRIE-SUR-BAÏSE Not contacted No
Stéphane HELIERE Mouvement démocrate - SAINT-MAUR-DES-FOSSÉS-OUEST Not contacted No
Sylvie LAGARDE Divers droite - SAINT-MAUR-DES-FOSSÉS-OUEST Not contacted No
Jacques LEROY Union pour un mouvement populaire - SAINT-MAUR-DES-FOSSÉS-OUEST Not contacted Elected No
Marc PHIBEL Autres - POINTE-NOIRE Not contacted No
Eric CAMIAN Divers droite - SAINT-PAUL 3 Not contacted No
Pascaline CHEREAU-NEMAZINE Parti communiste francais - SAINT-PAUL 3 Not contacted Elected No
Jean ERPELDINGER Europe Écologie - Les Verts - SAINT-PAUL 3 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Georges-Emmanuel GERMANY Divers gauche - RIVIÈRE-SALÉE Not contacted Finalist No
François LEA Union pour un mouvement populaire - SAINT-PAUL 3 Not contacted No
Laurence LOUGNON Parti socialiste - SAINT-PAUL 3 Not contacted No
Philosa MAILLY-MALET Divers gauche - SAINT-PAUL 3 Not contacted No
Clovis PAVAYE Divers droite - SAINT-PAUL 3 Not contacted No
Dolorès PELOPS Divers droite - SAINT-PAUL 3 Not contacted No
Daniel ROBIN Divers gauche - RIVIÈRE-SALÉE Not contacted No
Dominique ROMELY Divers gauche - SAINT-PAUL 3 Not contacted No
Sylvia SAITHSOOTHANE Majorité présidentielle - RIVIÈRE-SALÉE Not contacted Elected No
Sandra SINIMALE Divers droite - SAINT-PAUL 3 Not contacted Finalist No
Georgette TRABOUILLET-MOUTOUVIRIN Divers droite - SAINT-PAUL 3 Not contacted No
Joseph VIRASSAMY Autres - RIVIÈRE-SALÉE Not contacted No
Wilfrid BERTILE Divers gauche - SAINT-PHILIPPE Not contacted No
Elie CALIFER Parti socialiste - SAINT-CLAUDE Not contacted Elected No
Gérald CORALIE Union pour un mouvement populaire - SAINT-CLAUDE Not contacted No
Didier DALLEAU Parti socialiste - SAINT-PHILIPPE Not contacted No
Jean-Claude DELCOURT Front national - VIARMES Not contacted No
Daniel DESSE Union pour un mouvement populaire - VIARMES Not contacted Elected No
Pierre FAVEROLE Parti socialiste - SAINT-CLAUDE Not contacted No
Paul MATHIEU Autres - SAINT-CLAUDE Not contacted No
Alfred MONTHIEUX Divers gauche - LE ROBERT 1 Not contacted Elected No
Olivier RIVIERE Union pour un mouvement populaire - SAINT-PHILIPPE Not contacted Elected No
Christiane ROCHWERG Europe Écologie - Les Verts - VIARMES Not contacted Finalist No
Françoise BEURTHERET Union pour un mouvement populaire - VILLEJUIF-EST Not contacted No
Jorge CARVALHO Mouvement démocrate - VILLEJUIF-EST Not contacted No
Gilles DELBOS Front de gauche - VILLEJUIF-EST Not contacted Elected No
Bruno MAUCONDUIT Front national - VILLEJUIF-EST Not contacted No
Claire MIGNOT Écologiste - VILLEJUIF-EST Not contacted No
Sophie TAILLE-POLIAN Parti socialiste - VILLEJUIF-EST Not contacted Finalist No
Nicolas CALBRIX Divers droite - BEAUCHAMP Not contacted No
Claude CAUET Parti communiste francais - BEAUCHAMP Not contacted No
Gérard LAMBERT-MOTTE Union pour un mouvement populaire - BEAUCHAMP Not contacted Elected No
Christian MALACAIN Front national - BEAUCHAMP Not contacted No
Francine OCCIS Autres - BEAUCHAMP Not contacted No
Patrick PLANCHE Europe Écologie - Les Verts - BEAUCHAMP Not contacted Finalist No
Nathalie DINNER Parti communiste francais - VILLENEUVE-SAINT-GEORGES Not contacted Elected No
Laurent DUTHEIL Parti socialiste - VILLENEUVE-SAINT-GEORGES Not contacted No
Philippe GAUDIN Divers droite - VILLENEUVE-SAINT-GEORGES Not contacted No
Dominique JOLY Front national - VILLENEUVE-SAINT-GEORGES Not contacted Finalist No
Serge LECLERC Divers droite - VILLENEUVE-SAINT-GEORGES Not contacted No
Victor NOEL Écologiste - VILLENEUVE-SAINT-GEORGES Not contacted No
Christian ANNETTE Parti socialiste - SAINTE-MARIE Not contacted Finalist No
Bruno BOURGEON Europe Écologie - Les Verts - SAINTE-MARIE Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean CERNEAUX Divers droite - SAINTE-MARIE Not contacted No
Axel KICHENIN Parti communiste francais - SAINTE-MARIE Not contacted No
Richard NIRLO Union pour un mouvement populaire - SAINTE-MARIE Not contacted Elected No
Patrick BARBE Union pour un mouvement populaire - HERBLAY Not contacted Finalist No
Stéphane CESARIO Mouvement démocrate - HERBLAY Not contacted No
Daniel CYTWINSKI Divers droite - HERBLAY Not contacted No
Nelly LEON Parti socialiste - HERBLAY Not contacted Elected No
Laurence MARCHAND-TAILLADE Divers gauche - HERBLAY Not contacted No
Loeiz RAPINEL Europe Écologie - Les Verts - HERBLAY Not contacted No
Laurence SCHMITT Parti communiste francais - HERBLAY Not contacted No
Laure SIMONNOT Front national - HERBLAY Not contacted No
Eddie ADEKALOM Union pour un mouvement populaire - SAINTE-SUZANNE Not contacted No
Daniel ALAMELOU Parti communiste francais - SAINTE-SUZANNE Not contacted Elected No
Claude BELLANCE Divers gauche - SAINTE-MARIE 1 Not contacted No
Edith CAPITAINE Union pour un mouvement populaire - SAINTE-MARIE 1 Not contacted No
Eric COURSET Divers gauche - SAINTE-MARIE 1 Not contacted Elected No
Céline CYPRIENNE Divers droite - SAINTE-SUZANNE Not contacted No
Lionel DESROSES Regionaliste - SAINTE-MARIE 1 Not contacted No
Marius FRANCOISE Autres - SAINTE-SUZANNE Not contacted No
Antonio GRONDIN Majorité présidentielle - SAINTE-SUZANNE Not contacted No
Claude LEDERGERBER Europe Écologie - Les Verts - VILLE Not contacted No
Fred LORDINOT Divers gauche - SAINTE-MARIE 1 Not contacted No
Daniel MANGIN Front national - VILLE Not contacted No
Frédérique MOZZICONACCI Divers droite - VILLE Not contacted Elected No
Bernard SCHMITT Divers droite - VILLE Not contacted Finalist No
Emile TROBRILLANT Écologiste - SAINTE-MARIE 1 Not contacted No
Luc VERT-PRE Divers gauche - SAINTE-MARIE 1 Not contacted Finalist No
Didier ARNAL Parti socialiste - SARCELLES-SUD-OUEST Not contacted Elected No
Reine BENCE Front national - SARCELLES-SUD-OUEST Not contacted Finalist No
Marie-Madeleine COTTEZ Parti radical de gauche - SARCELLES-SUD-OUEST Not contacted No
Myriam DUQUENNE Europe Écologie - Les Verts - SARCELLES-SUD-OUEST Not contacted No
Antoine ESPIASSE Divers gauche - SARCELLES-SUD-OUEST Not contacted No
Eliette FONTAINE Parti communiste francais - SARCELLES-SUD-OUEST Not contacted No
Stéphane FOUASSIN Union pour un mouvement populaire - SALAZIE Not contacted Elected No
Yolène LARGEN-MARINE Divers gauche - SCHOELCHER 1 Not contacted Elected No
Bernard MACORAL Europe Écologie - Les Verts - SALAZIE Signed and confirmation (letter/fax) received No
Hilaire MAILLOT Parti communiste francais - SALAZIE Not contacted No
Max ORVILLE Mouvement démocrate - SCHOELCHER 1 Not contacted No
Renaud SAINT-ALBIN Union pour un mouvement populaire - SCHOELCHER 1 Not contacted Finalist No
Marc SONNET Union pour un mouvement populaire - SARCELLES-SUD-OUEST Not contacted No
Fabrice TANDRAYEN Mouvement démocrate - SALAZIE Not contacted No
Gérard UZAN Autres - SARCELLES-SUD-OUEST Not contacted No
Christine APPIANI Parti communiste francais - LA-VALLÉE-DU-SAUSSERON Not contacted No
Jean-Pierre BEQUET Parti socialiste - LA-VALLÉE-DU-SAUSSERON Not contacted Elected No
Daniel BREUILLER Europe Écologie - Les Verts - ARCUEIL Not contacted Elected No
Frédéric BUVAL Parti socialiste - LA TRINITÉ Not contacted Elected No
Philippe COUTA Divers gauche - LA TRINITÉ Not contacted No
Carine DELAHAIE Parti communiste francais - ARCUEIL Not contacted Finalist No
Amandine DEWAELE Europe Écologie - Les Verts - LA-VALLÉE-DU-SAUSSERON Not contacted No
Nicole FLORENCE Extrême gauche - ARCUEIL Not contacted No
Michelle GUILLEMART Front national - ARCUEIL Not contacted No
Claire HOUBERT Autres - LA-VALLÉE-DU-SAUSSERON Not contacted No
Dominique JACQUIN Mouvement démocrate - ARCUEIL Not contacted No
Alain RAPON Divers gauche - LA TRINITÉ Not contacted Finalist No
Michel SIMONNOT Front national - LA-VALLÉE-DU-SAUSSERON Not contacted No
Stéphanie VON EUW Union pour un mouvement populaire - LA-VALLÉE-DU-SAUSSERON Not contacted Finalist No
Henri-Fred ALANVERT Parti communiste francais - TAMPON 2 Not contacted No
Jacques ANSELME Parti socialiste - TROIS-RIVIÈRES Not contacted Elected No
Jean-Claude ARICIQUE Autres - TROIS-RIVIÈRES Not contacted Finalist No
Max BELVISEE Parti socialiste - TAMPON 2 Not contacted No
Dominique BLARD Autres - TAMPON 2 Not contacted No
Jean-Alain CADET Europe Écologie - Les Verts - TAMPON 2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Dominique GONTHIER Divers droite - TAMPON 2 Not contacted No
Maurice HOARAU Divers droite - TAMPON 2 Not contacted No
Philippe LAVALLE Regionaliste - TAMPON 2 Not contacted No
Lise N'GUELA Regionaliste - LES TROIS-ILETS Not contacted Finalist No
Arnaud RENE-CORAIL Divers gauche - LES TROIS-ILETS Not contacted Elected No
Raphaëlle ROSALIE Union pour un mouvement populaire - LES TROIS-ILETS Not contacted No
Fernand SIBIE Union pour un mouvement populaire - TAMPON 2 Not contacted Finalist No
André THIEN AH KOON Divers droite - TAMPON 2 Not contacted Elected No
Mustapha ABBAOUI Divers gauche - CRÉTEIL-SUD Not contacted No
Nicolas BOUGEARD Parti socialiste - ARGENTEUIL-OUEST Not contacted Finalist No
Farid CHIBOUT Union pour un mouvement populaire - CRÉTEIL-SUD Not contacted No
Georges CLEON Parti socialiste - LE VAUCLIN Not contacted Elected No
Fabrice DAVID Écologiste - ARGENTEUIL-OUEST Not contacted No
Catherine DE LUCA Europe Écologie - Les Verts - CRÉTEIL-SUD Not contacted No
Eric FLUCK Mouvement démocrate - ARGENTEUIL-OUEST Not contacted No
Francis GABOULEAUD Parti communiste francais - ARGENTEUIL-OUEST Not contacted No
Ahmed GHILI Autres - ARGENTEUIL-OUEST Not contacted No
Mehedi HENRY Parti communiste francais - CRÉTEIL-SUD Not contacted No
Emilie JONCART Autres - LE VAUCLIN Not contacted No
Marie-Thérèse LE GUILLOUX Front national - CRÉTEIL-SUD Not contacted Finalist No
Alain LEIKINE Parti radical de gauche - ARGENTEUIL-OUEST Not contacted No
Fernand ODONNAT Autres - LE VAUCLIN Not contacted Finalist No
Xavier PERICAT Union pour un mouvement populaire - ARGENTEUIL-OUEST Not contacted Elected No
Josette SOL Parti socialiste - CRÉTEIL-SUD Not contacted Elected No
Aurélie THOMAS Front national - ARGENTEUIL-OUEST Not contacted No
Marc VAUTIER Extrême gauche - CRÉTEIL-SUD Not contacted No
Monica Marie Sylvette GOVINDIN Union pour un mouvement populaire - LE PORT 2 Not contacted No
Jean-Brice HERODE Parti socialiste - LE PORT 2 Not contacted No
Henry HIPPOLYTE Parti communiste francais - LE PORT 2 Not contacted Elected No
Jocelyne STEPHEN Europe Écologie - Les Verts - LE PORT 2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Yassine AYARI Europe Écologie - Les Verts - GARGES-LÈS-GONESSE-EST Not contacted No
Joël BARDET Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 6 Not contacted Finalist No
Badia CHOURAKI Autres - GARGES-LÈS-GONESSE-EST Not contacted No
Rita HURTUS Parti radical de gauche - GARGES-LÈS-GONESSE-EST Not contacted No
Jean-Claude JABOL Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 6 Not contacted Elected No
Maurice LEFEVRE Union pour un mouvement populaire - GARGES-LÈS-GONESSE-EST Not contacted Finalist No
Hussein MOKHTARI Parti socialiste - GARGES-LÈS-GONESSE-EST Not contacted Elected No
Francis PARNY Parti communiste francais - GARGES-LÈS-GONESSE-EST Not contacted No
Marc SÉFIL Union pour un mouvement populaire - FORT-DE-FRANCE 6 Not contacted No
Jacqueline TALLY Parti socialiste - FORT-DE-FRANCE 6 Not contacted No
Claude TCHALEKIAN Front national - GARGES-LÈS-GONESSE-EST Not contacted No
Muriel HAUCHEMAILLE Europe Écologie - Les Verts - VINCENNES-EST Not contacted Finalist No
Dominique LE BIDEAU Majorité présidentielle - VINCENNES-EST Not contacted Elected No
Michèle LE GAUYER Parti de Gauche - Front de Gauche - VINCENNES-EST Not contacted No
Claudette MADIOT Front national - VINCENNES-EST Not contacted No
Jacques BARTHEL Divers droite - STRASBOURG-9 Not contacted No
France BERNICHI Europe Écologie - Les Verts - ALFORTVILLE-SUD Not contacted No
Liliane BILAN Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 8 Not contacted No
Gilles BRAMANT Parti communiste francais - STRASBOURG-9 Not contacted No
Geneviève CHANTEUR Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 8 Not contacted Finalist No
Eddy CLAUDE-MAURICE Union pour un mouvement populaire - CAPESTERRE-BELLE-EAU 2 Not contacted Elected No
Eric ELKOUBY Parti socialiste - STRASBOURG-9 Not contacted Elected No
Edouard FONTANA Front national - ALFORTVILLE-SUD Not contacted Finalist No
Benoît GERAUD Extrême gauche - ALFORTVILLE-SUD Not contacted No
Selda GLOANEC Union pour un mouvement populaire - ALFORTVILLE-SUD Not contacted No
Stéphanie GOMES Parti communiste francais - ALFORTVILLE-SUD Not contacted No
Jacky HALBWAX Divers droite - ALFORTVILLE-SUD Not contacted No
Dominique HUMBERT Front national - STRASBOURG-9 Not contacted No
Marie-Jeanne JEANVILLE Autres - FORT-DE-FRANCE 8 Not contacted No
Frédéric MANGIN Extrême gauche - ALFORTVILLE-SUD Not contacted No
René MAURICE-PEROUMAL Divers gauche - CAPESTERRE-BELLE-EAU 2 Not contacted No
Jean-Claude MEYER Extrême gauche - STRASBOURG-9 Not contacted No
Pierre OZENNE Europe Écologie - Les Verts - STRASBOURG-9 Not contacted No
Hugues Philippe RAMDINI Parti socialiste - CAPESTERRE-BELLE-EAU 2 Not contacted Finalist No
Jocelyn RÉGINA Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 8 Not contacted Elected No
Jean-Emmanuel ROBERT Union pour un mouvement populaire - STRASBOURG-9 Not contacted Finalist No
Isabelle SANTIAGO Parti socialiste - ALFORTVILLE-SUD Not contacted Elected No
Gaby ZOZO Divers gauche - CAPESTERRE-BELLE-EAU 2 Not contacted No
George ARNAULD Parti socialiste - FORT-DE-FRANCE 9 Not contacted Finalist No
Marie-Eve BERCHERY Union pour un mouvement populaire - CHAMPIGNY-SUR-MARNE-CENTRE Not contacted No
Yves-André JOSEPH Divers gauche - FORT-DE-FRANCE 9 Not contacted Elected No
Jean-Marie LAGACHE Europe Écologie - Les Verts - CHAMPIGNY-SUR-MARNE-CENTRE Not contacted No
Alain LE BIHAN Divers droite - CHAMPIGNY-SUR-MARNE-CENTRE Not contacted No
Maurice OUZOULIAS Parti communiste francais - CHAMPIGNY-SUR-MARNE-CENTRE Not contacted Elected No
Francis PLAINCHANT Front national - CHAMPIGNY-SUR-MARNE-CENTRE Not contacted Finalist No
Frédéric TOURAINE Parti socialiste - CHAMPIGNY-SUR-MARNE-CENTRE Not contacted No
Daniel BECOT Alliance ecologiste indépendante - CHEVILLY-LARUE Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Franco CAPIRCHIO Majorité présidentielle - CHEVILLY-LARUE Not contacted No
Souraya GANGAMA Divers droite - SAINT-DENIS 9 Not contacted No
Guénot GERMANE Autres - SAINT-DENIS 9 Not contacted No
Christian HERVY Parti communiste francais - CHEVILLY-LARUE Not contacted Elected No
Gérald MAILLOT Parti socialiste - SAINT-DENIS 9 Not contacted Elected No
Jules MINATCHY Union pour un mouvement populaire - SAINT-DENIS 9 Not contacted No
Daniel POUNY Divers droite - SAINT-DENIS 9 Not contacted No
Pascal RIOUAL Parti socialiste - CHEVILLY-LARUE Not contacted Finalist No
Arnaud SEGURA Europe Écologie - Les Verts - SAINT-DENIS 9 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Rose-Marie STERGE Extrême gauche - CHEVILLY-LARUE Not contacted No
Radjah VELOUPOULE Parti communiste francais - SAINT-DENIS 9 Not contacted No
Jeannine VIAUD Front national - CHEVILLY-LARUE Not contacted No
Olivier ANTHORE Mouvement démocrate - CRÉTEIL-OUEST Not contacted No
Marianne BOULC'H Europe Écologie - Les Verts - CRÉTEIL-OUEST Not contacted No
Patrick BROCHANT Divers droite - GOYAVE Not contacted No
Gérard CASTRE Front national - CRÉTEIL-OUEST Not contacted Finalist No
Jean-Marc DEVAUCHELLE Parti communiste francais - CRÉTEIL-OUEST Not contacted No
Thierry HEBBRECHT Union pour un mouvement populaire - CRÉTEIL-OUEST Not contacted No
Abraham JOHNSON Parti socialiste - CRÉTEIL-OUEST Not contacted Elected No
Marie-Hélène LEOTIN Regionaliste - LE FRANÇOIS 2 Not contacted No
Ferdy LOUISY Divers gauche - GOYAVE Not contacted Elected No
Françoise ROUSSEL Extrême gauche - CRÉTEIL-OUEST Not contacted No
Antoine SAHAI Divers droite - GOYAVE Not contacted Finalist No
Jean-Philippe SILMON Divers droite - GOYAVE Not contacted No
Samuel TAVERNIER Divers gauche - LE FRANÇOIS 2 Not contacted Finalist No
Marie-Frantz TINOT Divers gauche - LE FRANÇOIS 2 Not contacted Elected No
Richard GUIGNÉ Union pour un mouvement populaire - LE LAMENTIN 2 Not contacted No
Daniel MARIE-SAINTE Regionaliste - LE LAMENTIN 2 Not contacted Finalist No
Erick VALERE Divers gauche - LE LAMENTIN 2 Not contacted No
David ZOBDA Divers gauche - LE LAMENTIN 2 Not contacted Elected No
Henri CHANE TEF Divers droite - SAINT-BENOIT 2 Not contacted No
Tarek DALLEL Divers droite - SAINT-BENOIT 2 Not contacted Finalist No
Yves GIGAN Parti communiste francais - SAINT-BENOIT 2 Not contacted No
Philippe LE CONSTANT Parti socialiste - SAINT-BENOIT 2 Not contacted Elected No
Bertrand ROBERT Divers gauche - SAINT-BENOIT 2 Not contacted No
Luders SEVAMY Europe Écologie - Les Verts - SAINT-BENOIT 2 Not contacted No
Michelle VITAL Union pour un mouvement populaire - SAINT-BENOIT 2 Not contacted No
Jean-Marc AURE Autres - SAINT-PAUL 4 Not contacted No
Jean AYE Divers gauche - SAINT-PAUL 4 Not contacted No
Belfort BIROTA Divers gauche - LE ROBERT 2 Not contacted Elected No
Guito CRESCENCE Parti socialiste - SAINT-PAUL 4 Not contacted No
Christian FELICITE Parti communiste francais - SAINT-PAUL 4 Not contacted Finalist No
José LOUTOBY Divers gauche - LE ROBERT 2 Not contacted No
Chantal MAIGNAN Majorité présidentielle - LE ROBERT 2 Not contacted Finalist No
Joseph SINIMALE Divers droite - SAINT-PAUL 4 Not contacted Elected No
Teddy SORET Union pour un mouvement populaire - SAINT-PAUL 4 Not contacted No
Bruno Nestor AZEROT Divers gauche - SAINTE-MARIE 2 Not contacted Elected No
Dorothe BONNIALY Union pour un mouvement populaire - SAINTE-MARIE 2 Not contacted No
Thiaba BRUNI Divers gauche - VALENTON Not contacted No
Xavier CANTAT Europe Écologie - Les Verts - VALENTON Not contacted No
Ludovic CAUVER Divers gauche - SAINTE-MARIE 2 Not contacted No
Gaby ESPINAR Front national - VALENTON Not contacted Finalist No
Rico FLORIANT Divers droite - SAINT-PAUL 5 Not contacted No
Alain LAFITTE Autres - SAINT-PAUL 5 Not contacted No
Christian LAPOUSSINIERE Divers gauche - SAINTE-MARIE 2 Not contacted No
Jean-Marie LASSON Parti socialiste - SAINT-PAUL 5 Not contacted No
Jean Claude MELIN Parti communiste francais - SAINT-PAUL 5 Not contacted Elected No
Alain PEREZ Autres - SAINT-PAUL 5 Not contacted No
Christophe POMEZ Europe Écologie - Les Verts - SAINT-PAUL 5 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Cyrille SERAPHIN Divers gauche - SAINT-PAUL 5 Not contacted No
Marc THIBERVILLE Parti communiste francais - VALENTON Not contacted Elected No
Arnaud VEDIE Union pour un mouvement populaire - VALENTON Not contacted No
Yoland VELLEYEN Union pour un mouvement populaire - SAINT-PAUL 5 Not contacted Finalist No
Frédéric BOURDET Front national - VILLEJUIF-OUEST Not contacted No
Cécile DENIARD Mouvement démocrate - VILLEJUIF-OUEST Not contacted No
Fred DERNÉ Divers gauche - SCHOELCHER 2 Not contacted Elected No
Laurent GARNIER Parti communiste francais - VILLEJUIF-OUEST Not contacted Elected No
Jean-François HAREL Majorité présidentielle - VILLEJUIF-OUEST Not contacted No
François LABAT Europe Écologie - Les Verts - VILLEJUIF-OUEST Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist No
Jean-Luc MAVILLE Union pour un mouvement populaire - SCHOELCHER 2 Not contacted No
Léone VAILLANT-BARDURY Regionaliste - SCHOELCHER 2 Not contacted Finalist No
Salima ZERROUR Écologiste - VILLEJUIF-OUEST Not contacted No
Benoît BLARD Parti communiste francais - LE TAMPON IV Not contacted No
Aniel BOYER Regionaliste - LE TAMPON IV Not contacted No
Jacqueline GRONDIN Divers gauche - LE TAMPON IV Not contacted No
Catherine HELARY Parti de Gauche - Front de Gauche - LE TAMPON IV Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jacquet HOARAU Divers droite - LE TAMPON IV Not contacted No
Jean Bernard HOARAU Divers droite - LE TAMPON IV Not contacted No
Béatrice MOREL Union pour un mouvement populaire - LE TAMPON IV Not contacted Finalist No
Fabrice PAYET Divers droite - LE TAMPON IV Not contacted No
Jean-Jacques VLODY Parti socialiste - LE TAMPON IV Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Bruno CAËR Parti radical de gauche Calvados - AUNAY-SUR-ODON Not contacted No
Denis DERDOS Front national Calvados - AUNAY-SUR-ODON Not contacted No
Claude HAMELIN Divers droite Calvados - AUNAY-SUR-ODON Not contacted Elected No
Jacques LEBLOND Parti socialiste Calvados - AUNAY-SUR-ODON Not contacted Finalist No
Henri FEREY Extrême droite Calvados - BALLEROY Not contacted No
Nathalie FERRAND Parti socialiste Calvados - BALLEROY Not contacted Finalist No
Michel GRANGER Divers droite Calvados - BALLEROY Not contacted Elected No
Patrice HAUTEVILLE Front national Calvados - BALLEROY Not contacted No
Rodrigue HERILS Extrême droite Calvados - BALLEROY Not contacted No
Denis MARIE Autres Calvados - BALLEROY Not contacted Finalist No
Pascal ROGUE Europe Écologie - Les Verts Calvados - BALLEROY Not contacted No
Patrick BARATEAU Europe Écologie - Les Verts Calvados - BAYEUX Not contacted No
Philippe CHAPRON Front national Calvados - BAYEUX Not contacted No
Guillaume DAUXAIS Parti communiste francais Calvados - BAYEUX Not contacted No
Jean-Léonce DUPONT Majorité présidentielle Calvados - BAYEUX Not contacted Elected No
Guillaume GAUTIER-LAIR Divers droite Calvados - BAYEUX Not contacted No
Dominique REGEARD Parti socialiste Calvados - BAYEUX Not contacted Finalist No
Laurent DECKER Europe Écologie - Les Verts Calvados - LE-BÉNY-BOCAGE Not contacted No
Alain DECLOMESNIL Divers droite Calvados - LE-BÉNY-BOCAGE Not contacted Elected No
Gérard LEROY Extrême gauche Calvados - LE-BÉNY-BOCAGE Not contacted No
Jean-Pierre RAOULT Parti socialiste Calvados - LE-BÉNY-BOCAGE Not contacted No
Béatrice BONNEAU Autres Calvados - BOURGUÉBUS Not contacted Finalist No
Viviane BOUFROU Parti de Gauche - Front de Gauche Calvados - BOURGUÉBUS Not contacted No
Marc BOURBON Parti socialiste Calvados - BOURGUÉBUS Not contacted Elected No
Jacques HEBERT Europe Écologie - Les Verts Calvados - BOURGUÉBUS Not contacted No
Xavier PICHON Parti radical de gauche Calvados - BOURGUÉBUS Not contacted No
Sibylle AZNAR Europe Écologie - Les Verts Calvados - BRETTEVILLE-SUR-LAIZE Not contacted No
Allan BERTU Parti communiste francais Calvados - BRETTEVILLE-SUR-LAIZE Not contacted No
François BESNARD Mouvement démocrate Calvados - BRETTEVILLE-SUR-LAIZE Not contacted Finalist No
Jacky LEHUGEUR Parti socialiste Calvados - BRETTEVILLE-SUR-LAIZE Not contacted Elected No
Albert VOUILLEMONT Front national Calvados - BRETTEVILLE-SUR-LAIZE Not contacted No
Corentin BERTEMONT Parti communiste francais Calvados - CAEN-1 Not contacted No
Pascal BLANCHETIER Divers gauche Calvados - CAEN-1 Not contacted No
Luc DUNCOMBE Union pour un mouvement populaire Calvados - CAEN-1 Not contacted Finalist No
Guy GUERRIN Extrême droite Calvados - CAEN-1 Not contacted No
Rudy L'ORPHELIN Europe Écologie - Les Verts Calvados - CAEN-1 Not contacted No
Xavier LE COUTOUR Parti radical de gauche Calvados - CAEN-1 Not contacted No
Jean LEMARIE Parti socialiste Calvados - CAEN-1 Not contacted Elected No
Christian NELLE Mouvement démocrate Calvados - CAEN-1 Not contacted No
Christian BLOUET Parti communiste francais Calvados - CAMBREMER Not contacted No
Xavier CHARLES Divers droite Calvados - CAMBREMER Not contacted Elected No
Joël GOULET Extrême droite Calvados - CAMBREMER Not contacted No
Julien HERMILLY Europe Écologie - Les Verts Calvados - CAMBREMER Not contacted No
Yves JACOB Divers droite Calvados - CAMBREMER Not contacted Finalist No
Guy MARNONI Front national Calvados - CAMBREMER Not contacted No
Jean-Paul POULAIN Autres Calvados - CAMBREMER Not contacted No
Sylvie HUE Autres Calvados - CAUMONT-L'EVENTÉ Not contacted No
Thierry LECRES Parti socialiste Calvados - CAUMONT-L'EVENTÉ Not contacted Finalist No
Sylvie LENOURRICHEL Divers droite Calvados - CAUMONT-L'EVENTÉ Not contacted Elected No
Jean RENAULT Front national Calvados - CAUMONT-L'EVENTÉ Not contacted No
Pascal ALLIZARD Union pour un mouvement populaire Calvados - CONDÉ-SUR-NOIREAU Not contacted Elected No
Marie-Françoise LEBOEUF Front national Calvados - CONDÉ-SUR-NOIREAU Not contacted No
François MACHADO Parti socialiste Calvados - CONDÉ-SUR-NOIREAU Not contacted No
Stéphanie DEROBERT Europe Écologie - Les Verts Calvados - CREULLY Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Pierre LAVISSE Parti socialiste Calvados - CREULLY Not contacted Elected No
Joseph LETONDOT Front national Calvados - CREULLY Not contacted No
Frédéric POUILLE Union pour un mouvement populaire Calvados - CREULLY Not contacted Finalist No
Jean-Pierre ROUZIERE Parti communiste francais Calvados - CREULLY Not contacted No
Olivier COLIN Divers droite Calvados - DOZULE Not contacted Elected No
Guillaume LANGLAIS Mouvement démocrate Calvados - DOZULE Not contacted No
René MOINE Front national Calvados - DOZULE Not contacted No
Pierre MOURARET Parti communiste francais Calvados - DOZULE Not contacted Finalist No
Eric PINEL Extrême droite Calvados - DOZULE Not contacted No
Nicolas TILLARD Divers gauche Calvados - DOZULE Not contacted No
Guy BAILLIART Parti socialiste Calvados - FALAISE-NORD Not contacted Elected No
Denis LELIEVRE Front national Calvados - FALAISE-NORD Not contacted No
Jean-Luc LEMAROIS Parti communiste francais Calvados - FALAISE-NORD Not contacted No
Pierre LIVIC Divers droite Calvados - FALAISE-NORD Not contacted Finalist No
Thierry DUBOST Parti radical de gauche Calvados - FALAISE-SUD Not contacted No
Marie-Claude HERBOUX Divers gauche Calvados - FALAISE-SUD Not contacted No
Claude LETEURTRE Majorité présidentielle Calvados - FALAISE-SUD Not contacted Elected No
Hervé MAUNOURY Parti socialiste Calvados - FALAISE-SUD Not contacted Finalist No
Alain ANGELINI Autres Calvados - LISIEUX-1 Not contacted No
Bernard AUBRIL Union pour un mouvement populaire Calvados - LISIEUX-1 Not contacted Elected No
Mikaël BERTHAUD Front national Calvados - LISIEUX-1 Not contacted Finalist No
Patrick COMET Parti radical de gauche Calvados - LISIEUX-1 Not contacted No
Sabine MICHAUX Europe Écologie - Les Verts Calvados - LISIEUX-1 Not contacted No
Matthias SAINT MARTIN Parti communiste francais Calvados - LISIEUX-1 Not contacted No
Olivier TRUFFAUT Parti socialiste Calvados - LISIEUX-1 Not contacted Finalist No
Léa GAUROY LASNE Extrême gauche Calvados - LISIEUX-2 Not contacted No
Karinne GUALBERT Parti de Gauche - Front de Gauche Calvados - LISIEUX-2 Not contacted No
Paul MERCIER Divers droite Calvados - LISIEUX-2 Not contacted Finalist No
Clotilde VALTER Parti socialiste Calvados - LISIEUX-2 Not contacted Elected No
Jean-Pierre ALLEAUME Parti socialiste Calvados - LIVAROT Not contacted No
Anne-Marie BUCCO Parti communiste francais Calvados - LIVAROT Not contacted No
Sébastien LECLERC Divers droite Calvados - LIVAROT Not contacted Elected No
Céline MARIE Extrême droite Calvados - LIVAROT Not contacted No
Marie ROUSSEL Front national Calvados - LIVAROT Not contacted No
Yves DESHAYES Divers droite Calvados - PONT-L'EVÊQUE Not contacted Elected No
Rolland FERRE Autres Calvados - PONT-L'EVÊQUE Not contacted No
Gérard GILBERT Parti communiste francais Calvados - PONT-L'EVÊQUE Not contacted No
Christian GUIOT Parti socialiste Calvados - PONT-L'EVÊQUE Not contacted Finalist No
Benoît HORVAIS Europe Écologie - Les Verts Calvados - PONT-L'EVÊQUE Not contacted No
Gérard POULAIN Divers droite Calvados - PONT-L'EVÊQUE Not contacted No
Etienne ADAM L'Alternative à Gauche Calvados - CAEN-3 Not contacted No
Sonia DE LA PROVOTE Majorité présidentielle Calvados - CAEN-3 Not contacted Elected No
Lucie HEBERT Parti communiste francais Calvados - CAEN-3 Not contacted No
Nicolas JOYAU Mouvement démocrate Calvados - CAEN-3 Not contacted No
Hervé LAPORTE Autres Calvados - CAEN-3 Not contacted No
Thomas MAZIERE Europe Écologie - Les Verts Calvados - CAEN-3 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean NOTARI Parti socialiste Calvados - CAEN-3 Not contacted Finalist No
Lilian BELLET Parti communiste francais Calvados - CAEN-4 Not contacted No
Antoine CASINI Parti socialiste Calvados - CAEN-4 Not contacted Elected No
Colette GISSOT Europe Écologie - Les Verts Calvados - CAEN-4 Not contacted No
Denis LEMERCIER Divers gauche Calvados - CAEN-4 Not contacted No
Patrice MICHARD Mouvement démocrate Calvados - CAEN-4 Not contacted Finalist No
Ludwig WILLAUME Divers droite Calvados - CAEN-4 Not contacted Finalist No
Driss ANHICHEM Divers gauche Calvados - CAEN-5 Not contacted No
Patrick ARZ Extrême gauche Calvados - CAEN-5 Not contacted No
Thierry LEGOUIX Parti socialiste Calvados - CAEN-5 Not contacted Elected No
Sylviane LEPOITTEVIN Mouvement démocrate Calvados - CAEN-5 Not contacted Finalist No
Georges MARCHAND Divers gauche Calvados - CAEN-5 Not contacted No
Laurence TOUROULT Parti communiste francais Calvados - CAEN-5 Not contacted No
Raphaël YEM Europe Écologie - Les Verts Calvados - CAEN-5 Not contacted No
Alain GRUENAIS Europe Écologie - Les Verts Calvados - CAEN-10 Not contacted Finalist No
Philippe LAILLER Mouvement démocrate Calvados - CAEN-10 Not contacted Finalist No
Guy LEBAS Extrême droite Calvados - CAEN-10 Not contacted No
Béatrice MAJZA Union pour un mouvement populaire Calvados - CAEN-10 Not contacted No
Christophe MAL Front national Calvados - CAEN-10 Not contacted No
Sylvie RELLAND Parti communiste francais Calvados - CAEN-10 Not contacted No
Raymond SLAMA Parti socialiste Calvados - CAEN-10 Not contacted Elected No
Jacqueline TANCELIN GOUESLARD Divers gauche Calvados - CAEN-10 Not contacted No
Brigitte COMET-CHEREL Parti radical de gauche Calvados - LISIEUX-3 Not contacted Finalist No
Eric LEHERICY Union pour un mouvement populaire Calvados - LISIEUX-3 Not contacted Elected No
Serge LOISEAU Parti communiste francais Calvados - LISIEUX-3 Not contacted No