Candidates list

Add a candidate Add a party Signatories of another pact


Filter: | 2nd ballot : | Elected

1673 candidates during first ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Finalist Propositions LL
Sébastien AINOUX Front national - ABONDANCE Not contacted No
René ARNAUD Divers droite - AIXE-SUR-VIENNE Not contacted Finalist No
Francis BANCHET Parti communiste francais - ALBAN Not contacted No
Pascal BEL Divers droite - ABONDANCE Not contacted Elected No
Jean-François BLANC Divers droite - ABONDANCE Not contacted Finalist No
Pierre BOYER Parti socialiste - APT Not contacted Elected No
Jacques CEAUX Parti de Gauche - Front de Gauche - AIXE-SUR-VIENNE Signed and confirmation (letter/fax) received No
Claude CHARNOLE Front national - BEAUVOIR-SUR-MER Not contacted No
Pierre CHENET Europe Écologie - Les Verts - APT Not contacted No
Catherine CHERFI Front national - ABBEVILLE-NORD Not contacted Finalist No
Jean-Marie COJANNOT Front national - APT Not contacted Finalist No
Michel DUPONT Divers droite - BEAUVOIR-SUR-MER Not contacted Elected No
Jean-Luc ESPITALIER Parti socialiste - ALBAN Not contacted No
Emmanuel FIRMIN Union pour un mouvement populaire - ABBEVILLE-NORD Not contacted No
Jean-Louis FOURNIER Divers droite - ALBAN Not contacted Elected No
Robert GUERINEAU Divers droite - BEAUVOIR-SUR-MER Not contacted Finalist No
Michel GUILLOCHON Parti communiste francais - ABBEVILLE-NORD Not contacted No
David Jourand Parti de Gauche - Front de Gauche - AUBERGENVILLE Signed and confirmation (letter/fax) received Yes
Kristell Lamandé Parti socialiste - AUBERGENVILLE Pending No
Kristell LAMANDÉ Parti socialiste - AUBERGENVILLE Not contacted No
Nicolas LAMBLIN Europe Écologie - Les Verts - AIXE-SUR-VIENNE Not contacted No
Fabienne Lauret Nouveau parti anticapitaliste - AUBERGENVILLE Signed No
Gilbert MATHON Parti socialiste - ABBEVILLE-NORD Not contacted Elected No
Alexandra MERIGUET Extrême droite - ABBEVILLE-NORD Not contacted No
Jacques MOREAU Parti communiste francais - BEAUVOIR-SUR-MER Not contacted No
Vénussia MYRTIL Front national - AUBERGENVILLE Not contacted Finalist No
Jack OTTAVI Extrême droite - APT Not contacted No
Jean-Pierre PEYRON Parti communiste francais - APT Not contacted No
Philippe PRIGENT Divers gauche - ABBEVILLE-NORD Not contacted No
Gérard RAIMBAUD Europe Écologie - Les Verts - BEAUVOIR-SUR-MER Not contacted No
Philippe RENARD Extrême gauche - ABONDANCE Not contacted No
Laurent Richard Union pour un mouvement populaire - AUBERGENVILLE Pending Elected No
Nicolas RUBIN Union pour un mouvement populaire - ABONDANCE Not contacted Finalist No
Dominique SANTONI Union pour un mouvement populaire - APT Not contacted No
Guillaume Sébileau Sans étiquette - AUBERGENVILLE Not contacted No
Guillaume SEBILEAU Divers droite - AUBERGENVILLE Not contacted No
Patrick SERVAUD Parti socialiste - AIXE-SUR-VIENNE Not contacted Elected No
Hélène VANDERSCHUEREN Front national - AIXE-SUR-VIENNE Not contacted No
Mohamed Zerkoun Europe Écologie - Les Verts - AUBERGENVILLE Pending No
Jérôme AUGER Divers gauche - AUMALE Not contacted No
Alain BAUQUIS Majorité présidentielle - ALBY-SUR-CHÉRAN Not contacted Finalist No
Eric BENARD Mouvement démocrate - AMBAZAC Not contacted No
Benjamin BENOIST Front national - ALBI-CENTRE Not contacted No
Georges BIRON Parti socialiste - AMBAZAC Not contacted Finalist No
Christelle BOSC Parti communiste francais - BEAUMONT-DE-LOMAGNE Not contacted No
Olivier BRAULT Autres - ALBI-CENTRE Not contacted Finalist No
Serge CARO Front national - BEAUMONT-DE-LOMAGNE Not contacted No
Aurélie CORBINEAU Europe Écologie - Les Verts - BEAUMONT-DE-LOMAGNE Not contacted No
Guillaume CROS Europe Écologie - Les Verts - ALBI-CENTRE Not contacted No
Gérard DACCORD Front national - AMBAZAC Not contacted No
Jean-Pierre DAGAND Extrême gauche - ALBY-SUR-CHÉRAN Not contacted No
Isabelle DANIEL Parti communiste francais - BROUVELIEURES Not contacted No
Jean-Luc DEPRINCE Parti radical de gauche - BEAUMONT-DE-LOMAGNE Not contacted Elected No
Jean-Marie DIEULANGARD Front national - CHAILLE-LES-MARAIS Not contacted No
Jean-Louis DUPONT Divers droite - BEAUMONT-DE-LOMAGNE Not contacted Finalist No
Serge GARCIA Divers gauche - ALBI-CENTRE Not contacted Elected No
Yves GARGOUIL Divers droite - CHARROUX Not contacted Elected No
Odé GUIRBAL Parti socialiste - BEAUMONT-DE-LOMAGNE Not contacted Finalist No
Marie-Madeleine JOUBERT Europe Écologie - Les Verts - CHARROUX Not contacted No
Bernard JUILLET Europe Écologie - Les Verts - ALBY-SUR-CHÉRAN Not contacted No
Daniel LALLEMANT Union pour un mouvement populaire - BROUVELIEURES Not contacted No
Jean-Paul LAPERROUSAZ Divers droite - ALBY-SUR-CHÉRAN Not contacted No
Edouard LECLERC Parti communiste francais - AUMALE Not contacted No
Françoise LESCURE Parti communiste francais - ALBI-CENTRE Not contacted No
Josette LIBERT Parti communiste francais - AMBAZAC Not contacted Elected No
Virginie LUCOT-AVRIL Union pour un mouvement populaire - AUMALE Not contacted Elected No
Sylvie LYPRENDI Parti socialiste - ALBI-CENTRE Not contacted No
Pascal MAILLOU Divers gauche - CHARROUX Not contacted No
Joël MALMAISON Front national - AUMALE Not contacted No
Jean-Claude Martin Divers gauche - ALBY-SUR-CHÉRAN Not contacted Elected No
Jean MASDOUMIER Union pour un mouvement populaire - AMBAZAC Not contacted No
Mireille MERKEL Front national - ALBY-SUR-CHÉRAN Not contacted No
Joël MILON Divers gauche - AUMALE Not contacted No
Franck MORELLE Divers gauche - AUMALE Not contacted Finalist No
Andrée PASTY Parti communiste francais - CHAILLE-LES-MARAIS Not contacted No
Gérard PELLO Autres - BEAUMONT-DE-LOMAGNE Not contacted No
Étienne POURCHER Parti socialiste - BROUVELIEURES Signed and confirmation (letter/fax) received Elected Yes
William RENARD Front national - BROUVELIEURES Not contacted No
Daniel RINGEARD Parti socialiste - CHAILLE-LES-MARAIS Not contacted Elected No
Didier TESCHER Europe Écologie - Les Verts - AMBAZAC Not contacted No
Cyrille THITECA Divers droite - CHAILLE-LES-MARAIS Not contacted Finalist No
Frédéric ALEXANDRE Parti socialiste - LA-CELLE-SAINT-CLOUD Not contacted Finalist No
François ASTORG Europe Écologie - Les Verts - ANNECY-CENTRE Not contacted Finalist No
Alain BEAUCOURT Majorité présidentielle - BELLAC Not contacted No
Gilles BILOT Europe Écologie - Les Verts - BRUYÈRES Not contacted No
Guillaume BOMPARD Extrême droite - AVIGNON-SUD Not contacted No
Nicolas BRIOLLAND Divers gauche - AUXERRE-EST Not contacted Elected No
Serge CAZALS Divers gauche - ANGLES Not contacted Elected No
Bernard CHEVALIER Union pour un mouvement populaire - BELLAC Not contacted Finalist No
Christian COLLOMB Parti de Gauche - Front de Gauche - ANNECY-CENTRE Not contacted No
Lydia DEJEU Parti communiste francais - CHALLANS Not contacted No
François DELAHAYE Front national - BACQUEVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Olivier DELAPORTE Union pour un mouvement populaire - LA-CELLE-SAINT-CLOUD Not contacted Elected No
Senoussi DJELLAL Europe Écologie - Les Verts - AVIGNON-SUD Not contacted No
Denis DUPERTHUY Parti socialiste - ANNECY-CENTRE Not contacted No
Marie FAVRE Front national - ANNECY-CENTRE Not contacted No
Michèle FOURNIER-ARMAND Parti socialiste - AVIGNON-SUD Not contacted Elected No
Claude GALIMARD Parti communiste francais - BRUYÈRES Not contacted No
Paul-Roger GONTARD Autres - AVIGNON-SUD Not contacted No
Jacques GOSSELLIN Divers droite - ACHEUX-EN-AMIÉNOIS Not contacted No
Nicole GUERIN Parti socialiste - CHALLANS Not contacted Finalist No
Jean-Marc HAMOU Autres - AVIGNON-SUD Not contacted No
Martial HAUGUEL Divers droite - BACQUEVILLE-EN-CAUX Not contacted Elected No
Pascal JOURDAIN Extrême gauche - AUXERRE-EST Not contacted No
Michel LANGLOIX Divers droite - BRUYÈRES Not contacted Finalist No
Jean-Michel LEFORESTIER Divers droite - BACQUEVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Laure LEFORESTIER Europe Écologie - Les Verts - BACQUEVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Gérard LEVY Europe Écologie - Les Verts - LA-CELLE-SAINT-CLOUD Not contacted No
Philippe MAILLET Divers droite - AUXERRE-EST Not contacted Finalist No
Albert MANSOUR Majorité présidentielle - AVIGNON-SUD Not contacted No
Teddy MARIE Front national - BRUYÈRES Not contacted No
Pauline MASSON Parti communiste francais - BACQUEVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Jean-Pierre MAUDEZ Front national - CHALLANS Not contacted No
Michèle MERCIER Europe Écologie - Les Verts - CHALLANS Not contacted No
Ilham MOUSSA Autres - AVIGNON-SUD Not contacted No
Jean-Paul NIGAUT Divers gauche - ACHEUX-EN-AMIÉNOIS Not contacted Elected No
Alain ODDONE Front national - AVIGNON-SUD Not contacted Finalist No
Jean-François PERRIN Parti socialiste - BELLAC Not contacted No
Claude PEYRONNET Parti communiste francais - BELLAC Not contacted Elected No
Jean-Paul PHILIPPE Parti socialiste - BACQUEVILLE-EN-CAUX Not contacted Finalist No
Catherine RADIX Parti communiste francais - LA-CELLE-SAINT-CLOUD Not contacted No
Jean-Luc RIGAUT Majorité présidentielle - ANNECY-CENTRE Not contacted Elected No
Johnny ROGUET Front national - AUXERRE-EST Not contacted No
Adeline ROMERO Extrême gauche - AVIGNON-SUD Not contacted No
Serge RONDEAU Divers droite - CHALLANS Not contacted Elected No
Gérard ROUANET Autres - ANGLES Not contacted No
Olivier ROUSSEL Front national - LA-CELLE-SAINT-CLOUD Not contacted No
Christian TARANTOLA Parti socialiste - BRUYÈRES Pending Elected No
Cédric VASSEUR Front national - ACHEUX-EN-AMIÉNOIS Not contacted No
Jean VINDELS Front national - BELLAC Not contacted No
Jean-Pol VOELTZEL Écologiste - BELLAC Not contacted No
Valérie WAGNER Majorité présidentielle - AVIGNON-SUD Not contacted No
Patrick ASTESANA Divers droite - BESSE-SUR-ISSOLE Not contacted No
André-Yves BECK Extrême droite - BEAUMES-DE-VENISE Not contacted No
Sébastien BEDINI Parti socialiste - BESSE-SUR-ISSOLE Not contacted No
Nicolas BERTRAND Union pour un mouvement populaire - BELLENCOMBRE Not contacted Elected No
Jean-Philippe BESIERS Divers gauche - CASTELSARRASIN-1 Not contacted Elected No
Nadia BOYER Parti communiste francais - BEAUMES-DE-VENISE Not contacted No
Laurent CARRATALA Parti communiste francais - BESSE-SUR-ISSOLE Not contacted No
Jean CHOMANT Divers gauche - BELLENCOMBRE Not contacted Finalist No
Paul DENIS Union pour un mouvement populaire - BESSE-SUR-ISSOLE Not contacted Elected No
Aline DOMITILE Divers gauche - AILLY-LE-HAUT-CLOCHER Not contacted No
Daniel DUBOIS Majorité présidentielle - AILLY-LE-HAUT-CLOCHER Not contacted Elected No
Alain FOUCHE Union pour un mouvement populaire - CHAUVIGNY Not contacted Elected No
Christian GONNET Union pour un mouvement populaire - BEAUMES-DE-VENISE Not contacted Elected No
Cédric GONZALES Front national - BESSE-SUR-ISSOLE Not contacted Finalist No
Vincent GOUPIL Parti communiste francais - BELLENCOMBRE Not contacted No
Gérard HERBERT Divers droite - CHAUVIGNY Not contacted No
Muriel JAEGER Parti socialiste - BEAUMES-DE-VENISE Not contacted No
Mariatou KONE Europe Écologie - Les Verts - CASTELSARRASIN-1 Not contacted No
Julie LAFOURCADE Majorité présidentielle - CASTELSARRASIN-1 Not contacted No
Alain LEBEAU Parti communiste francais - CHAUVIGNY Not contacted No
Stéphane LEFEBURE Europe Écologie - Les Verts - BELLENCOMBRE Not contacted No
Emilie MAHON Parti socialiste - AILLY-LE-HAUT-CLOCHER Not contacted No
Jean MATEO Europe Écologie - Les Verts - BESSE-SUR-ISSOLE Not contacted No
Sylvie PAILLER Parti socialiste - CHAUVIGNY Not contacted Finalist No
Sylvia PINEL Parti radical de gauche - CASTELSARRASIN-1 Not contacted Finalist No
Guy RAHAULT Front national - BELLENCOMBRE Not contacted No
Christophe REYMOND Front national - BEAUMES-DE-VENISE Not contacted No
Sébastien RODRIGUEZ Front national - CASTELSARRASIN-1 Not contacted No
Jean-Luc SEVAUX Europe Écologie - Les Verts - CHAUVIGNY Not contacted No
Françoise TARDIN Parti communiste francais - CASTELSARRASIN-1 Not contacted No
Jérôme VADECARD Divers droite - BELLENCOMBRE Not contacted No
Joël VALERO Autres - BEAUMES-DE-VENISE Not contacted No
Jean-François WOJTYSIAK Front national - AILLY-LE-HAUT-CLOCHER Not contacted No
Jean-Luc ARCHIMBAULT Parti communiste francais - CIVRAY Not contacted No
Patricia ARGENTIN Front national - BLANGY-SUR-BRESLE Not contacted No
Raymond BARDET Majorité présidentielle - ANNEMASSE-NORD Not contacted Elected No
François BONHOMME Divers droite - CAUSSADE Not contacted Finalist No
Michel BOUCHAUD Europe Écologie - Les Verts - ANNEMASSE-NORD Not contacted No
Gilbert BOUCLY Front national - LE-CHÂTELET-EN-BRIE Not contacted No
Sylvie BREUIL Parti communiste francais - LE-CHÂTELET-EN-BRIE Not contacted No
Jean-Yves CAULLET Parti socialiste - AVALLON Not contacted Elected No
Michel CHERON Europe Écologie - Les Verts - CIVRAY Not contacted No
Claude CRISTOFOLI Front national - LA CHÂTAIGNERAIE Not contacted No
Jean DEY Europe Écologie - Les Verts - LE-CHÂTELET-EN-BRIE Not contacted Elected No
Philippe DIGNE Front national - CAUSSADE Not contacted No
Jean-Paul DISPARD Front national - BRIGNOLES Not contacted Elected No
François DRUINE Parti communiste francais - BLANGY-SUR-BRESLE Not contacted No
André DUCELIER Divers droite - LE-CHÂTELET-EN-BRIE Not contacted Finalist No
Jérôme FABRE Parti socialiste - CAUSSADE Not contacted No
Monique FERRERO Majorité présidentielle - CAUSSADE Not contacted No
Philippe GAUTRON Parti socialiste - CIVRAY Not contacted Finalist No
Jean-Olivier GEOFFROY Divers droite - CIVRAY Not contacted Elected No
Pascal GERMAIN Union pour un mouvement populaire - AVALLON Not contacted Finalist No
Claude GILARDO Parti communiste francais - BRIGNOLES Not contacted Finalist No
Patrick GUERINI Parti socialiste - ANNEMASSE-NORD Not contacted No
José IBARZ Divers gauche - CAUSSADE Not contacted No
Magda IGYARTO-ARNOULT Europe Écologie - Les Verts - BRIGNOLES Not contacted No
Valentin JOSSE Divers droite - LA CHÂTAIGNERAIE Not contacted Elected No
Vincent JULLIEN Parti socialiste - BÉDARRIDES Not contacted No
Thierry LAGNEAU Union pour un mouvement populaire - BÉDARRIDES Not contacted Elected No
Marie LE VERN Parti socialiste - BLANGY-SUR-BRESLE Not contacted Elected No
Mathieu LEPORINI Europe Écologie - Les Verts - BÉDARRIDES Not contacted No
Michel MANSARD Front national - AVALLON Not contacted No
Pierre-André METAY Parti socialiste - LA CHÂTAIGNERAIE Not contacted No
Jean-Luc MIGNE Parti communiste francais - LA CHÂTAIGNERAIE Not contacted No
Véronique MOINET Europe Écologie - Les Verts - BLANGY-SUR-BRESLE Not contacted No
Paulette PETITEL Parti communiste francais - CAUSSADE Not contacted No
Vivian POINT Parti communiste francais - BÉDARRIDES Not contacted No
Gaëtan POLGE Extrême droite - BÉDARRIDES Not contacted No
Alain POULALIER Front national - BÉDARRIDES Not contacted Finalist No
Jean-Claude QUENOT Divers droite - BLANGY-SUR-BRESLE Not contacted Finalist No
Daniel RICHARD Parti communiste francais - ANNEMASSE-NORD Not contacted No
Jean-Michel ROUSSEAUX Union pour un mouvement populaire - BRIGNOLES Not contacted No
Jacques TABARLY Parti radical de gauche - CAUSSADE Not contacted Elected No
Frédéric TOURNIER-COLLETTA Front national - ANNEMASSE-NORD Not contacted Finalist No
Sébastien VIVES Europe Écologie - Les Verts - CAUSSADE Not contacted No
Yves AUVINET Divers droite - LES ESSARTS Not contacted Elected No
Gérard BAUER Front national - CALLAS Not contacted No
Sonia BERENGER Union pour un mouvement populaire - CELLES-SUR-BELLE Not contacted Finalist No
ANDRE BILLON Europe Écologie - Les Verts - CELLES-SUR-BELLE Not contacted No
Antoine BOULAY Parti socialiste - BLÉNEAU Not contacted No
Stéphane BRUNEL Divers gauche - ALBERT Not contacted Elected No
Jean-Florent CAMPION Majorité présidentielle - CONFLANS-SAINTE-HONORINE Not contacted No
Thomas CAMUS Europe Écologie - Les Verts - COUHÉ Not contacted No
Yann CELOS Front national - ALBERT Not contacted No
Pierre-Yves COLLOMBAT Parti socialiste - CALLAS Not contacted Elected No
Eric COULON Majorité présidentielle - ALBERT Not contacted Finalist No
Thérèse DIVAY Front national - BLÉNEAU Not contacted No
Alain DROUHIN Divers droite - BLÉNEAU Not contacted Elected No
Philippe ESNOL Parti socialiste - CONFLANS-SAINTE-HONORINE Not contacted Elected No
Grégoire ETIENNE Parti communiste francais - CONFLANS-SAINTE-HONORINE Not contacted No
Marinette FOURNIER Parti communiste francais - CELLES-SUR-BELLE Not contacted No
Philippe GABORIAU Parti socialiste - LES ESSARTS Not contacted Finalist No
Eric GAUTIER Parti socialiste - CELLES-SUR-BELLE Pending Elected No
Marie-France GLAUDEL Europe Écologie - Les Verts - CHÂTEL-SUR-MOSELLE Not contacted No
Michèle GRÜNER Parti communiste francais - CHÂTEL-SUR-MOSELLE Not contacted No
Hervé HIRELLE Parti de Gauche - Front de Gauche - LES ESSARTS Not contacted No
Michel HOURNON Extrême gauche - BLÉNEAU Not contacted No
Didier LE GALL Europe Écologie - Les Verts - CALLAS Not contacted No
Roland LE JOLIFF Majorité présidentielle - CALLAS Not contacted No
Michel LEGRAS Parti socialiste - CHÂTEL-SUR-MOSELLE Signed Yes
Colette MARCHAL Majorité présidentielle - CHÂTEL-SUR-MOSELLE Not contacted Elected No
Laeticia MOUQUOT Divers droite - BLÉNEAU Not contacted Finalist No
Christophe ONDET Écologiste - CONFLANS-SAINTE-HONORINE Not contacted No
Anthyme ONDICANA Divers gauche - ALBERT Not contacted No
Joël PENINON Parti socialiste - COUHÉ Not contacted Finalist No
Eric PERRAIN Front national - COUHÉ Not contacted No
Gilles PIAZZOLI Parti communiste francais - CALLAS Not contacted No
Georges PINGAULT Parti communiste francais - COUHÉ Not contacted No
Christophe QUENET Europe Écologie - Les Verts - CONFLANS-SAINTE-HONORINE Not contacted No
Gilbert QUILLAUD Europe Écologie - Les Verts - LES ESSARTS Not contacted No
Alain RACLIN Front national - CONFLANS-SAINTE-HONORINE Not contacted Finalist No
Jean-François REBORA Union pour un mouvement populaire - CONFLANS-SAINTE-HONORINE Not contacted No
Alain SEMPIANA Front national - CHÂTEL-SUR-MOSELLE Not contacted Finalist No
André SENECHEAU Divers droite - COUHÉ Not contacted Elected No
Marcel TATIBOUET Front national - LES ESSARTS Not contacted No
Jacques THIRIET Divers droite - CHÂTEL-SUR-MOSELLE Not contacted No
Alain VIGIER Divers droite - CALLAS Not contacted No
Vincent ARNOULD Front national - CHÂTENOIS Not contacted No
Jean-Claude AUGAY Parti communiste francais - CHÂTENOIS Not contacted No
Olivier BALLET Front national - BONNIEUX Not contacted No
Alain BELLOC Divers gauche - GRISOLLES Not contacted No
Pierre BLEVIN Parti socialiste - GUERVILLE Not contacted Finalist No
Johnny BROSSEAU Parti socialiste - CERIZAY Pending Elected No
Matthieu BRUNET Parti communiste francais - GUERVILLE Not contacted No
Jérôme CASALIS Union pour un mouvement populaire - BONNIEUX Not contacted Finalist No
Serge-Yves CAZOT Front national - CASTELNAU-DE-MONTMIRAL Not contacted No
Bernard CHOQUIER Europe Écologie - Les Verts - GUERVILLE Not contacted No
Georges DAVID Front national - CERIZAY Not contacted No
Benoît DE CARRARA Front national - GUERVILLE Not contacted No
Maryse DI BERNARDO Majorité présidentielle - GUERVILLE Not contacted Elected No
Olivier FLORENS Europe Écologie - Les Verts - BONNIEUX Not contacted Elected No
Jean-Pierre FLORENTIN Majorité présidentielle - CHÂTENOIS Not contacted Elected No
Fabienne HERAULT-COSTI Europe Écologie - Les Verts - CHATEAUPONSAC Not contacted No
Christophe HOREN Divers droite - GUERVILLE Not contacted No
Gérard LAMARDELLE Parti socialiste - CHATEAUPONSAC Not contacted Elected No
Florent LAMIC Europe Écologie - Les Verts - CASTELNAU-DE-MONTMIRAL Not contacted No
René MAGNANI Front national - GRISOLLES Not contacted No
Patrick MARTY Parti socialiste - GRISOLLES Not contacted Elected No
Leïllah Frédérika MATYJASIK Divers droite - GUERVILLE Not contacted No
Wladimir MELNICK Majorité présidentielle - CHÂTENOIS Not contacted No
Jean-Claude MORISSON Parti communiste francais - CERIZAY Not contacted No
Marie-Claude NEGRE Parti radical de gauche - GRISOLLES Not contacted No
Jean-Marc PARIENTE Divers gauche - GRISOLLES Not contacted Finalist No
David PELLICER Parti communiste francais - GRISOLLES Not contacted No
Christian PREVOT Parti socialiste - CHÂTENOIS Not contacted Finalist No
Yves RALLIERES Parti communiste francais - CASTELNAU-DE-MONTMIRAL Not contacted No
Christian RUFFINATTO Parti radical de gauche - BONNIEUX Not contacted Finalist No
Gérard RUMEAU Divers droite - CHATEAUPONSAC Not contacted Finalist No
Philippe SABATIER Europe Écologie - Les Verts - GRISOLLES Not contacted No
Paul SALVADOR Autres - CASTELNAU-DE-MONTMIRAL Not contacted Elected No
XAVIER TAUPIAC Union pour un mouvement populaire - GRISOLLES Not contacted No
Nicolas VANDERLICK Extrême gauche - CHATEAUPONSAC Not contacted No
Jean-Luc VEZINET Parti de Gauche - Front de Gauche - CASTELNAU-DE-MONTMIRAL Not contacted No
Thierry VILLEGER Majorité présidentielle - CHATEAUPONSAC Not contacted No
Marcel ALBERT Union pour un mouvement populaire - LES HERBIERS Not contacted No
Marie BANERJEE Europe Écologie - Les Verts - HOUDAN Not contacted No
Véronique BESSE Divers droite - LES HERBIERS Not contacted Elected No
Claude BUA Front national - LAFRANÇAISE Not contacted No
Lucie CHAUMERON Front national - CHAMPDENIERS-SAINT-DENIS Not contacted No
Joël CHÉRIOUX Parti socialiste - HOUDAN Not contacted No
Frantz DESPREZ Europe Écologie - Les Verts - LES HERBIERS Not contacted No
Alain DUQUENNE Parti radical de gauche - CERISIERS Not contacted No
Gérard EPOULET Parti communiste francais - CHAMPDENIERS-SAINT-DENIS Not contacted No
Jean-François FERRON Parti socialiste - CHAMPDENIERS-SAINT-DENIS Not contacted Elected No
Claude FIGUIERE Front national - CADENET Not contacted No
Philippe JEANNOT Majorité présidentielle - CHAMPDENIERS-SAINT-DENIS Not contacted Finalist No
Christian LAGASSE Europe Écologie - Les Verts - LAFRANÇAISE Not contacted No
Jean MARCHAND Union pour un mouvement populaire - CERISIERS Not contacted Elected No
Tilia MEZIERES Parti communiste francais - HOUDAN Not contacted No
Marie-Françoise MICHENAUD Parti communiste francais - LES HERBIERS Not contacted No
Joël MORIN Europe Écologie - Les Verts - CHAMPDENIERS-SAINT-DENIS Not contacted No
Jean-Raymond PEYRE Parti communiste francais - CADENET Not contacted No
Elie PRODHOMME Front national - HOUDAN Not contacted Finalist No
Valerie RABAULT Parti socialiste - LAFRANÇAISE Not contacted No
Denis RAIMONDO Extrême droite - CADENET Not contacted No
Jacques ROSET Autres - LAFRANÇAISE Not contacted Elected No
André ROUSSET Europe Écologie - Les Verts - CADENET Not contacted No
Gérard SERRE Divers droite - CERISIERS Not contacted No
Patrick SOULHAC Parti radical de gauche - LAFRANÇAISE Not contacted Finalist No
Michel TAMISIER Divers gauche - CADENET Not contacted Elected No
Jean-Marie TETART Union pour un mouvement populaire - HOUDAN Not contacted Elected No
Daniel TOURNELLE Extrême gauche - CERISIERS Not contacted No
Sébastien VINCENTI Divers droite - CADENET Not contacted Finalist No
Jean-Philippe VIRAPIN Front national - CERISIERS Not contacted No
Pascal AURIENTIS Autres - LAUZERTE Not contacted Elected No
Christian BADOC Autres - LAUZERTE Not contacted No
Patrick BASSOT Front national - CARPENTRAS-NORD Not contacted Elected No
Michel BAYET Parti socialiste - CARPENTRAS-NORD Not contacted Finalist No
Noura BENAMEUR Autres - CARPENTRAS-NORD Not contacted No
Moktaria BENCHAIB Europe Écologie - Les Verts - EYMOUTIERS Not contacted No
Robert BENMERAH Parti radical de gauche - CANY-BARVILLE Not contacted No
Maxime BOSSARD Parti de Gauche - Front de Gauche - L'HERMENAULT Not contacted No
Raymond CARPENTIER Union pour un mouvement populaire - CANY-BARVILLE Not contacted No
Adèle COTE Europe Écologie - Les Verts - CARPENTRAS-NORD Not contacted No
Hervé DE LEPINAU Extrême droite - CARPENTRAS-NORD Not contacted No
Marc DEDIEU Mouvement démocrate - CARPENTRAS-NORD Not contacted No
Mathieu DURQUETY Parti socialiste - L'HERMENAULT Not contacted No
Marc ESPIGAT Parti communiste francais - CORDES Not contacted No
Alain FARFAL Parti de Gauche - Front de Gauche - CARPENTRAS-NORD Not contacted No
Thérèse GABORIT Front national - L'HERMENAULT Not contacted No
Patrick GENDRAUD Union pour un mouvement populaire - CHABLIS Not contacted Elected No
Pierre GERENTON Divers droite - CARPENTRAS-NORD Not contacted No
Marie-Claude GILLON Europe Écologie - Les Verts - CHABLIS Not contacted No
Sylvie HOUZARD Divers droite - CANY-BARVILLE Not contacted No
Yvon LAMARQUE Front national - LAUZERTE Not contacted No
Dominique LAMARRE Europe Écologie - Les Verts - CANY-BARVILLE Not contacted No
François LLONCH Parti socialiste - CORDES Not contacted Finalist No
Catherine MANUEL Europe Écologie - Les Verts - CORDES Not contacted No
Léopold MEYNAUD Divers droite - CARPENTRAS-NORD Not contacted No
Nicolas MILLAT Front national - CHABLIS Not contacted No
Henri NARBONNE Divers droite - CORDES Not contacted Elected No
Dominique PARCELLIER Europe Écologie - Les Verts - LAUZERTE Not contacted No
Hervé PLESSIS Parti communiste francais - CANY-BARVILLE Not contacted No
Michel PONCHUT Parti communiste francais - EYMOUTIERS Not contacted Elected No
Sylvaine POULE Front national - CANY-BARVILLE Not contacted No
Bernard REY Parti radical de gauche - LAUZERTE Not contacted Finalist No
Joël SARLOT Divers droite - L'HERMENAULT Not contacted Elected No
Jérôme STALIN Autres - CANY-BARVILLE Not contacted No
Frédéric SUDRON Parti socialiste - EYMOUTIERS Not contacted No
Bruno THUNE Parti socialiste - CANY-BARVILLE Not contacted Elected No
Pierre-Luc VIMONT Divers droite - CANY-BARVILLE Not contacted Finalist No
Salwa BARJOUD Majorité présidentielle - AMIENS 4 (EST) Not contacted No
Michel BRUNEAU Divers gauche - L'ILE-D'YEU Not contacted No
William CARDON Front national - LIMAY Not contacted Finalist No
Raphaël COGNET Union pour un mouvement populaire - LIMAY Not contacted No
Michel COSTADAU Parti communiste francais - CUQ-TOULZA Not contacted No
Stéphane DELEFORGE Europe Écologie - Les Verts - CUQ-TOULZA Not contacted No
François-Xavier DUBOIS Divers droite - L'ILE-D'YEU Not contacted Finalist No
Jo DUPRAZ Regionaliste - CLUSES Not contacted No
Daniel FERTE Extrême gauche - AMIENS 4 (EST) Not contacted No
Colette FINET Parti communiste francais - AMIENS 4 (EST) Not contacted No
Pierre GALLAY Divers gauche - CLUSES Not contacted No
Jean-Claude GARNIER Parti communiste francais - L'ILE-D'YEU Not contacted No
Dominique GOUGEON Parti socialiste - ST-GERVAIS-LES-TROIS-CLOCHERS Not contacted No
Cédric GOUY Europe Écologie - Les Verts - LIMAY Not contacted No
Eliane GRELLETY Europe Écologie - Les Verts - ST-GERVAIS-LES-TROIS-CLOCHERS Not contacted No
Maxime GREMETZ Divers gauche - AMIENS 4 (EST) Not contacted Finalist No
Robert GRONOFF Divers droite - LIMAY Not contacted No
Virginie GUILLAUME Parti socialiste - CLUSES Not contacted No
Olivier MAROUZÉ Europe Écologie - Les Verts - CLUSES Signed and confirmation (letter/fax) received No
Olivier MAROUZE Europe Écologie - Les Verts - CLUSES Not contacted No
Dominique MARTIN Front national - CLUSES Not contacted Finalist No
Maurice MARTIN Extrême gauche - LIMAY Not contacted No
Jean-Louis MIVEL Majorité présidentielle - CLUSES Not contacted Elected No
Bruno NOURY Divers gauche - L'ILE-D'YEU Not contacted Elected No
Alain Pichon Divers droite - ST-GERVAIS-LES-TROIS-CLOCHERS Not contacted Elected No
Laurence PILOT Parti communiste francais - ST-GERVAIS-LES-TROIS-CLOCHERS Not contacted No
Jean-Louis PIOT Parti socialiste - AMIENS 4 (EST) Not contacted Elected No
Claude ROYER Front national - ST-GERVAIS-LES-TROIS-CLOCHERS Not contacted No
Jacques SAINT-AMAUX Parti communiste francais - LIMAY Not contacted Elected No
André SCHMITT Front national - CUQ-TOULZA Not contacted No
Jean-Claude TAVERNIER Union pour un mouvement populaire - CLUSES Not contacted No
Bernard VIALA Divers droite - CUQ-TOULZA Not contacted Elected No
Jean-Marc BABOUT Europe Écologie - Les Verts - COULONGES-SUR-L'AUTIZE Signed and confirmation (letter/fax) received No
Christian BONNET Majorité présidentielle - COULONGES-SUR-L'AUTIZE Not contacted Elected No
Raynald BOULENGER Parti socialiste - AULT Not contacted Finalist No
Jack BRIE Parti socialiste - DOMPAIRE Not contacted No
François-Nicolas DEFACQUE Parti communiste francais - AULT Not contacted No
Françoise GILLET-MORISSON Parti communiste francais - COULONGES-SUR-L'AUTIZE Not contacted No
Jean-Michel HERLIN Divers gauche - AULT Not contacted No
Jacky LETON Front national - COULONGES-SUR-L'AUTIZE Not contacted No
Emmanuel MAQUET Majorité présidentielle - AULT Not contacted Elected No
Bernard MARTIN Parti socialiste - COULONGES-SUR-L'AUTIZE Not contacted No
Gérard MARULIER Divers droite - DOMPAIRE Not contacted Elected No
Michel MATHIEU Majorité présidentielle - DOMPAIRE Not contacted No
Gérard MOREL Divers droite - DOMPAIRE Not contacted Finalist No
Jean RENOU Front national - AULT Not contacted No
Francine AIGLE Extrême gauche - LIMOGES-CARNOT Not contacted No
François AUBER Divers gauche - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted Finalist No
Patrick BARBOTIN Europe Écologie - Les Verts - COULANGES-LA-VINEUSE Not contacted No
Olivier BARRAS Union pour un mouvement populaire - DOUVAINE Not contacted Finalist No
Véronique BAYLE Front national - LA-FERTÉ-SOUS-JOUARRE Not contacted Finalist No
Eleftérios BENAS Divers droite - LOUDUN Not contacted Elected No
Zakaria BENDRISS Autres - EPINAL-EST Not contacted No
Eric BIMBI Parti de Gauche - Front de Gauche - LA-FERTÉ-SOUS-JOUARRE Not contacted No
Patrick BUCOURT Divers droite - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted No
Joëlle CHARLIER Divers droite - LA-FERTÉ-SOUS-JOUARRE Not contacted No
Clarisse COUFOURIER Majorité présidentielle - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted No
Daniel DAVID Parti socialiste - MAILLEZAIS Not contacted Elected No
Régine DEBRIS Europe Écologie - Les Verts - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted No
Paola DESBIENDRAS Extrême gauche - LA-FERTÉ-SOUS-JOUARRE Not contacted No
Claire DIOR Front national - COULANGES-LA-VINEUSE Not contacted No
Alain FAVRE Europe Écologie - Les Verts - DOUVAINE Not contacted No
Jean-Pierre FAVRE Divers droite - DOUVAINE Not contacted No
Philippe FORTIN Parti socialiste - LOUDUN Not contacted Finalist No
Alain GAUDON Front national - LIMOGES-CARNOT Not contacted Finalist No
Vincent GEHIN Front de gauche - EPINAL-EST Not contacted No
Jean-Erick GIL Parti socialiste - DOUVAINE Not contacted No
Paul GIRARD Divers gauche - COULANGES-LA-VINEUSE Not contacted No
Jean-Paul GONTHIER Mouvement démocrate - DOUVAINE Not contacted No
Pierre GOULLIEUX Union pour un mouvement populaire - LA-FERTÉ-SOUS-JOUARRE Not contacted No
Noëlle GRECO Parti de Gauche - Front de Gauche - DOUVAINE Not contacted No
Marcel HAUTEVILLE Majorité présidentielle - DOUVAINE Not contacted No
Bernard HOUSSAYE Divers droite - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted No
François-Xavier HUGUENOT Parti socialiste - EPINAL-EST Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Jacques HUMEAU Écologiste - MAILLEZAIS Not contacted No
Jean-François JALKH Front national - EPINAL-EST Not contacted No
Benoit JOURDAIN Majorité présidentielle - EPINAL-EST Not contacted Finalist No
Bertrand LEFRANCOIS Divers droite - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted Elected No
Hervé LEPILEUR Divers gauche - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted No
Jean-Yves LEPINAY Parti communiste francais - LOUDUN Not contacted No
Louis LEROY Parti communiste francais - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted No
Hayat LOTFI Europe Écologie - Les Verts - LIMOGES-CARNOT Not contacted No
Jean-Noël LOURY Union pour un mouvement populaire - COULANGES-LA-VINEUSE Not contacted Finalist No
Josiane MARIE Front national - LOUDUN Not contacted No
Luc MEINERAD Front national - CRIQUETOT-L'ESNEVAL Not contacted No
Michel MENGNEAU Parti de Gauche - Front de Gauche - MAILLEZAIS Not contacted No
Jean NEURY Divers droite - DOUVAINE Not contacted Elected No
Jacques PERISSE Front national - MAILLEZAIS Not contacted No
Thierry PERREAU Europe Écologie - Les Verts - LOUDUN Not contacted No
Julien PERRIN Europe Écologie - Les Verts - EPINAL-EST Not contacted No
Marie PETIT Front national - DOUVAINE Not contacted No
Marie RICHARD Parti socialiste - LA-FERTÉ-SOUS-JOUARRE Not contacted Elected No
Gérard ROBERT Parti de Gauche - Front de Gauche - COULANGES-LA-VINEUSE Not contacted No
Sandrine ROTZLER Parti socialiste - LIMOGES-CARNOT Not contacted Elected No
Alain SCOPEL Extrême gauche - EPINAL-EST Not contacted No
Jean TALLINEAU Divers droite - MAILLEZAIS Not contacted Finalist No
Yves VECTEN Divers gauche - COULANGES-LA-VINEUSE Not contacted Elected No
Rémy VIROULAUD Union pour un mouvement populaire - LIMOGES-CARNOT Not contacted Finalist No
Henri VOUAUX Divers droite - EPINAL-EST Not contacted No
Patrice WOZNIAK Autres - LOUDUN Not contacted No
Jean-Paul ALBERT Autres - MONCLAR-DE-QUERCY Not contacted Elected No
Jean-Claude AMALRIC Majorité présidentielle - GRAULHET Not contacted No
Bernard BACABE Parti communiste francais - GRAULHET Not contacted No
François BALY Extrême droite - L'ISLE-SUR-LA-SORGUE Not contacted No
Yann BERTHOME Europe Écologie - Les Verts - MONCLAR-DE-QUERCY Not contacted No
Anne-Marie BILLIOTTET Parti de Gauche - Front de Gauche - L'ISLE-SUR-LA-SORGUE Signed and confirmation (letter/fax) received No
Karen BODIN Parti de Gauche - Front de Gauche - LEZAY Not contacted No
Sylvain BONLEUX Union pour un mouvement populaire - GRAULHET Not contacted No
Samuel BOUGRIER Parti communiste francais - LUSIGNAN Not contacted No
Claude BOUSQUET Parti socialiste - GRAULHET Not contacted Elected No
Elie BRUN Union pour un mouvement populaire - FRÉJUS Not contacted Elected No
Claire-Lise CALLADINE Europe Écologie - Les Verts - LEZAY Not contacted No
Christian CASTELLANET Europe Écologie - Les Verts - MARLY-LE-ROI Not contacted No
Emile CAVASINO Front national - L'ISLE-SUR-LA-SORGUE Not contacted Finalist No
Marie CHALIN Europe Écologie - Les Verts - DARNÉTAL Not contacted No
Jean CLAUDE Parti socialiste - FRAIZE Not contacted Elected No
Jean-Marc CONRAD Divers droite - L'ISLE-SUR-LA-SORGUE Not contacted No
Olivier DEMISELLE Parti communiste francais - DARNÉTAL Not contacted No
Elsa DI MEO Parti socialiste - FRÉJUS Not contacted No
Sandrine DUBOS Parti socialiste - MARLY-LE-ROI Not contacted Finalist No
Nathalie FORTASSIN Parti communiste francais - LEZAY Not contacted No
Michel FUILLET Parti socialiste - L'ISLE-SUR-LA-SORGUE Not contacted Elected No
René GIBAULT Parti socialiste - LUSIGNAN Not contacted Elected No
Jean-Claude GOEURY Parti communiste francais - FRAIZE Not contacted No
Pierre GONZALVEZ Union pour un mouvement populaire - L'ISLE-SUR-LA-SORGUE Not contacted No
Véronique GOUPY-SERVANT Divers droite - MARLY-LE-ROI Not contacted No
Jacques HESTIN Majorité présidentielle - FRAIZE Not contacted No
Aurélien KEDDING Extrême gauche - L'ISLE-SUR-LA-SORGUE Not contacted No
Georg KUHN Front national - FRAIZE Not contacted Finalist No
Marie-Laure LABORIE Parti socialiste - MONCLAR-DE-QUERCY Not contacted Finalist No
Elizabeth LALANNE DE HAUT Front national - DARNÉTAL Not contacted Finalist No
Pierre LEQUILLER Union pour un mouvement populaire - MARLY-LE-ROI Not contacted Elected No
Patrick MAY Divers gauche - DARNÉTAL Not contacted No
Jean-Claude MAZIN Parti socialiste - LEZAY Not contacted Elected No
André PAYA Front national - MONCLAR-DE-QUERCY Not contacted No
Henri-Paul PELLEGRINO Autres - L'ISLE-SUR-LA-SORGUE Not contacted No
Thomas PERRAUD Europe Écologie - Les Verts - LUSIGNAN Not contacted No
Jacques-Antoine PHILIPPE Parti socialiste - DARNÉTAL Not contacted Elected No
Michèle PREVOST Divers droite - DARNÉTAL Not contacted No
David RACHLINE Front national - FRÉJUS Not contacted Finalist No
Alain REPETTO Front national - MARLY-LE-ROI Not contacted No
Daniel RIFA Regionaliste - GRAULHET Not contacted No
Bertrand TERREUX Majorité présidentielle - DARNÉTAL Not contacted No
Eric TERRIERE Divers droite - LUSIGNAN Not contacted Finalist No
Guillaume VERDIER Divers droite - LUSIGNAN Not contacted No
Arnaud VILMANT Front national - GRAULHET Not contacted Finalist No
Michel ALBUGUES Divers droite - MONTAIGU-DE-QUERCY Not contacted Finalist No
Jacques BALOUP Divers droite - COURSON-LES-CARRIÈRES Not contacted Elected No
Michel BENOIT Parti socialiste - LABRUGUIÈRE Not contacted Elected No
Xavier BERNARD Divers gauche - MALAUCÈNE Not contacted Elected No
Sandrine BILLARD Front national - COURSON-LES-CARRIÈRES Not contacted No
Thierry BLASSIEAUX Front national - DIEPPE-EST Not contacted No
Dominique BODON Union pour un mouvement populaire - MALAUCÈNE Not contacted Finalist No
Serge BOYER Europe Écologie - Les Verts - MALAUCÈNE Not contacted No
Christian CARRIERE Divers droite - LABRUGUIÈRE Not contacted No
Luc CHAFFAROD Parti socialiste - FAVERGES Not contacted Finalist No
Philippe CLAIR Parti communiste francais - LIMOGES-LA-BASTIDE Not contacted No
Christophe COULAMY Parti de Gauche - Front de Gauche - LAGNY-SUR-MARNE Not contacted No
Nicole DACCORD Front national - LIMOGES-LA-BASTIDE Not contacted Finalist No
Françoise DAMBRIN Extrême gauche - COURSON-LES-CARRIÈRES Not contacted No
Daniel DAUMIERES Parti communiste francais - MONTAIGU-DE-QUERCY Not contacted No
Francis DEBARRE Europe Écologie - Les Verts - MONTAIGU-DE-QUERCY Not contacted No
Philippe DEGREMONT Parti socialiste - LAGNY-SUR-MARNE Not contacted No
Jean-Claude DENOS Divers droite - COURSON-LES-CARRIÈRES Not contacted Finalist No
Thierry DULIERE Union pour un mouvement populaire - DIEPPE-EST Not contacted No
Christian GOUL Autres - MONTAIGU-DE-QUERCY Not contacted No
Gérard GRANET Parti socialiste - LIMOGES-LA-BASTIDE Not contacted Elected No
Thomas GUERET Europe Écologie - Les Verts - COURSON-LES-CARRIÈRES Not contacted No
Fabienne HALOUI Parti communiste francais - MALAUCÈNE Not contacted No
Akram HEREITANI Parti communiste francais - FAVERGES Not contacted No
Sandrine HUREL Parti socialiste - DIEPPE-EST Not contacted Elected No
André JACQUELIN Union pour un mouvement populaire - GÉRARDMER Not contacted No
Claude LACOSTAZ Regionaliste - FAVERGES Not contacted No
Jean-Marc LAFOY Parti communiste francais - LUSSAC-LES-CHÂTEAUX Not contacted No
Jean LAVABRE Parti radical de gauche - MONTAIGU-DE-QUERCY Not contacted Elected No
François LEFEBVRE Parti communiste francais - DIEPPE-EST Not contacted Finalist No
Michel LOGE Europe Écologie - Les Verts - FAVERGES Not contacted No
Pierre LOSSERAND Union pour un mouvement populaire - FAVERGES Not contacted Elected No
Jean-Luc MADEJ Divers droite - LUSSAC-LES-CHÂTEAUX Not contacted No
Jean MARQUETTE Front national - LAGNY-SUR-MARNE Not contacted No
Jean MASSE Europe Écologie - Les Verts - LABRUGUIÈRE Not contacted No
Calixte MEGNASSAN Europe Écologie - Les Verts - LUSSAC-LES-CHÂTEAUX Not contacted No
Fabien MENDEZ Front national - MALAUCÈNE Not contacted No
Thierry MESMIN Parti socialiste - LUSSAC-LES-CHÂTEAUX Not contacted Elected No
Marie-Dominique PADILLA Parti communiste francais - LABRUGUIÈRE Not contacted No
Patrice PAGNY Autres - LAGNY-SUR-MARNE Not contacted Finalist No
Antoine PARODI Europe Écologie - Les Verts - LAGNY-SUR-MARNE Not contacted No
Pierre-Michel PERINAUD Europe Écologie - Les Verts - LIMOGES-LA-BASTIDE Not contacted No
Gilbert POIROT Divers gauche - GÉRARDMER Not contacted Elected No
Bernard PUISAIS Front national - FAVERGES Not contacted No
Jacques ROS Front national - LABRUGUIÈRE Not contacted Finalist No
Jean-Christophe TISSERANT Front national - GÉRARDMER Not contacted No
Nathalie TORTRAT Écologiste - LAGNY-SUR-MARNE Not contacted No
Jacques VALLEE Front national - MONTAIGU-DE-QUERCY Not contacted No
Jean VALLIER Extrême droite - MALAUCÈNE Not contacted No
Sinclair VOURIOT Divers droite - LAGNY-SUR-MARNE Not contacted Elected No
Frédéric WEISZ Europe Écologie - Les Verts - DIEPPE-EST Not contacted No
Jean-Claude ALBERIGO Europe Écologie - Les Verts - HYÈRES-EST Not contacted No
Anne BARDOUX Front national - FRANGY Not contacted No
Odile BERGER Divers gauche - MAGNAC-LAVAL Not contacted Finalist No
Rémi BOURGEOLET Parti socialiste - MONTFORT-L'AMAURY Not contacted No
Denis BRUNET Divers droite - MIREBEAU Not contacted Elected No
Florence CARLINI Parti communiste francais - HYÈRES-EST Not contacted No
Alain CHAMOSSET Divers droite - FRANGY Not contacted No
Pascal COMBECAU Divers droite - MAGNAC-LAVAL Not contacted No
Michel DE MAYNARD DE SAINT-MICHEL Front national - HYÈRES-EST Not contacted Finalist No
Anne-Marie DELSOL Europe Écologie - Les Verts - MONTAUBAN-1 Not contacted No
Claudette DEMANTKE Parti socialiste - MIREBEAU Not contacted No
Josiane DEMOUSSEAU Divers droite - MAGNAC-LAVAL Not contacted Elected No
Francis ELU Parti socialiste - LIZY-SUR-OURCQ Not contacted Finalist No
Michel ESCALE Europe Écologie - Les Verts - FRANGY Not contacted No
Alain GABACH Union pour un mouvement populaire - MONTAUBAN-1 Not contacted Finalist No
Roland GARRIGUES Parti socialiste - MONTAUBAN-1 Not contacted Elected No
Alain GAUTHIER Divers droite - FRANGY Not contacted Finalist No
Daniel GENDRE Parti communiste francais - MORMOIRON Not contacted No
Martin GUNTHER Union pour un mouvement populaire - MORMOIRON Not contacted No
Philippe HEURTEVENT Europe Écologie - Les Verts - MONTFORT-L'AMAURY Not contacted Finalist No
Jean-Bernard JARRY Divers gauche - MAGNAC-LAVAL Not contacted Finalist No
Catherine LASSERRE Parti de Gauche - Front de Gauche - MONTFORT-L'AMAURY Not contacted No
Lionel MARTIN Europe Écologie - Les Verts - MORMOIRON Signed No
Béatrice NICOLAI Front national - LIZY-SUR-OURCQ Not contacted Finalist No
Ahmed NOUICHI Autres - HYÈRES-EST Not contacted No
Michel PELLEGRINO Divers droite - HYÈRES-EST Not contacted No
Jean-Christophe PIEQUET Union pour un mouvement populaire - LIZY-SUR-OURCQ Not contacted Elected No
Hervé PLANCHENAULT Union pour un mouvement populaire - MONTFORT-L'AMAURY Not contacted Elected No
Rodolphe PORTOLES Parti communiste francais - MONTAUBAN-1 Not contacted No
Vincent RABATEL Majorité présidentielle - FRANGY Not contacted Elected No
Max RASPAIL Parti socialiste - MORMOIRON Not contacted Elected No
Alix RENE Europe Écologie - Les Verts - MIREBEAU Not contacted No
Lucette RITONDALE Divers droite - HYÈRES-EST Not contacted No
Boris ROBERT Front national - MONTFORT-L'AMAURY Not contacted No
Fabien ROUSSEAU Parti socialiste - FRANGY Not contacted No
Francis ROUX Divers droite - HYÈRES-EST Not contacted Elected No
Violette ROZET Front national - MORMOIRON Not contacted Finalist No
Geneviève SCHELL Extrême gauche - HYÈRES-EST Not contacted No
Nicole SERRE Front national - MAGNAC-LAVAL Not contacted No
Isabelle SORIN Extrême gauche - FRANGY Not contacted No
Thierry VIALLON Front national - MONTAUBAN-1 Not contacted No
Claude ALEMAGNA Union pour un mouvement populaire - LORGUES Not contacted Finalist No
Jérôme ANDRIEU Parti communiste francais - DUCLAIR Not contacted No
Jean-Pierre ARMANDIN Parti socialiste - MONCONTOUR Not contacted No
Hubert AVENEL Front national - DUCLAIR Not contacted Finalist No
Nathalie BABOUHOT Union pour un mouvement populaire - MIRECOURT Not contacted Finalist No
Philippe BALP Parti communiste francais - LORGUES Not contacted No
Louis BISCARRAT Union pour un mouvement populaire - ORANGE-EST Not contacted No
Jean BLANC Écologiste - LANSLEBOURG-MONT-CENIS Not contacted No
Marie-Claude BOMPARD Extrême droite - ORANGE-EST Not contacted Elected No
Stephan BRUGIER Front national - LAUTREC Not contacted No
Dominique CAMUS Majorité présidentielle - COMBLES Not contacted Elected No
Pierrette CANU Parti socialiste - DUCLAIR Not contacted Elected No
Marie-Laure CAPITAIN Union pour un mouvement populaire - FLOGNY-LA-CHAPELLE Not contacted Elected No
Gérard CARLIER Front national - ORANGE-EST Not contacted No
Max CARZOLI Divers gauche - LORGUES Not contacted No
Denis CHARPENTIER Divers gauche - COMBLES Not contacted No
François CHEMIN Parti socialiste - LANSLEBOURG-MONT-CENIS Not contacted No
Denis Cheneau Europe Écologie - Les Verts - REIGNIER Not contacted No
Françoise CHERBOURG Parti communiste francais - LAUTREC Not contacted No
Patrick DEBORE Autres - LANSLEBOURG-MONT-CENIS Not contacted Finalist No
Jean DELALANDRE Union pour un mouvement populaire - DUCLAIR Not contacted No
Pierre DELEPINE Extrême gauche - FLOGNY-LA-CHAPELLE Not contacted No
Laurent Delieutraz Union pour majorite presidentielle - REIGNIER Not contacted No
Emmanuel DEZELLUS Divers droite - FLOGNY-LA-CHAPELLE Not contacted No
Romain DUMBALA Front national - COMBLES Not contacted No
Jean DUPONT Majorité présidentielle - DUCLAIR Not contacted No
Bruno Forel Sans étiquette - REIGNIER Signed Finalist No
Christian GALZIN Divers droite - LAUTREC Not contacted Elected No
Franck GIMENEZ Front national - REIGNIER Not contacted No
Laurent GROS Autres - LAUTREC Not contacted No
Rozenn HARS Union pour un mouvement populaire - LANSLEBOURG-MONT-CENIS Not contacted Elected No
Patrice JAMIS Parti socialiste - MIRECOURT Not contacted Elected No
Jacques KOTOUJANSKY Front national - FLOGNY-LA-CHAPELLE Not contacted Finalist No
Yves LALLEMAND Divers gauche - MIRECOURT Not contacted No
Claire LUTZ Europe Écologie - Les Verts - DUCLAIR Not contacted No
Guy MAGLIOCCO Parti communiste francais - REIGNIER Not contacted No
Dominique MAILLARD Divers droite - MIRECOURT Not contacted No
Barthélémy MARIANI Parti socialiste - LORGUES Not contacted Elected No
Julie MARTINEZ Parti socialiste - LAUTREC Not contacted Finalist No
Julien MERLE Mouvement démocrate - ORANGE-EST Not contacted No
Christian MOREAU Autres - MONCONTOUR Not contacted Finalist No
Gérard PARSY Parti communiste francais - COMBLES Not contacted Finalist No
Roger PASQUIER Front national - LORGUES Not contacted No
Pierre PERRIN Divers droite - LORGUES Not contacted No
Dominique PONTY Majorité présidentielle - DUCLAIR Not contacted No
Edouard RENAUD Divers droite - MONCONTOUR Not contacted Elected No
Romain RICHARD-NOEL Front national - MIRECOURT Not contacted No
Didier SAMAIN Divers droite - COMBLES Not contacted No
Maurice Sonnerat Sans étiquette - REIGNIER Not contacted Elected No
Marlène THIBAUD Parti socialiste - ORANGE-EST Not contacted Finalist No
Alain THIOLLET Parti communiste francais - MONCONTOUR Not contacted No
Guilhem THOMAS Regionaliste - LAUTREC Not contacted No
Nicolas TURQUOIS Mouvement démocrate - MONCONTOUR Not contacted No
Bernard VATON Regionaliste - ORANGE-EST Not contacted No
Sylvie AGU-CHERIKI Extrême gauche - MEAUX-NORD Not contacted No
Youssef AMARA Parti socialiste - CONTY Not contacted No
Jean-Luc ARCADE Union pour un mouvement populaire - LA-ROCHE-SUR-FORON Not contacted Finalist No
Marie-Christine ARNAUTU Front national - MEAUX-NORD Not contacted Finalist No
Christian BARTHEYE Front national - LA-ROCHE-SUR-FORON Not contacted Finalist No
Frédérik BERNARD Parti socialiste - POISSY-SUD Not contacted Finalist No
Jean-Marie BERNARDI Parti communiste francais - LE LUC Not contacted No
Gérard CHOMONT Parti socialiste - MEAUX-NORD Not contacted No
Georges D'AUBAS DE FERROU Front national - LE LUC Not contacted Finalist No
Pascal DACHEUX Parti radical de gauche - CONTY Not contacted No
Michel DUPART Majorité présidentielle - POISSY-SUD Not contacted No
Denis DUVERNAY Divers droite - LA-ROCHE-SUR-FORON Not contacted Elected No
Alain FABRE Parti socialiste - LE LUC Not contacted No
Georges FAIVRE Front national - MONTHUREUX-SUR-SAÔNE Not contacted No
Didier GAILLARD Majorité présidentielle - MENIGOUTE Not contacted Elected No
Nicolas GAMACHE Divers gauche - MENIGOUTE Signed No
Guy LACHEREZ Divers droite - CONTY Not contacted Finalist No
Jean-Claude LACOUR Parti communiste francais - MONTHUREUX-SUR-SAÔNE Not contacted No
Jean-Luc LONGOUR Écologiste - LE LUC Not contacted No
Jean-Christophe LORIC Autres - CONTY Not contacted Elected No
Raynald MAGNIEN Mouvement démocrate - MONTHUREUX-SUR-SAÔNE Not contacted No
Philippe MAURIN Front national - MENIGOUTE Not contacted No
Patrick MAVRE Parti de Gauche - Front de Gauche - MEAUX-NORD Not contacted No
Louis MEHAY Parti communiste francais - POISSY-SUD Not contacted No
Olivier Morin Union pour un mouvement populaire - MEAUX-NORD Not contacted Elected No
Karl OLIVE Union pour un mouvement populaire - POISSY-SUD Not contacted Elected No
Dominique PENNACCHIONI Écologiste - MEAUX-NORD Not contacted No
Claude PIANETTI Union pour un mouvement populaire - LE LUC Not contacted Elected No
Jean Charles PIED Divers gauche - MENIGOUTE Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist No
Caroline PINET Europe Écologie - Les Verts - MEAUX-NORD Not contacted No
Jeanne POTHIER Europe Écologie - Les Verts - POISSY-SUD Not contacted No
Yvette RAMOS Parti socialiste - LA-ROCHE-SUR-FORON Not contacted No
Alain ROUSSEL Divers droite - MONTHUREUX-SUR-SAÔNE Not contacted Elected No
Chantal RUBIN Divers gauche - LA-ROCHE-SUR-FORON Not contacted No
Gilbert SAILLET Europe Écologie - Les Verts - LA-ROCHE-SUR-FORON Not contacted No
Michel SMADJA Front national - POISSY-SUD Not contacted No
Adrien AMIZET Europe Écologie - Les Verts - NEXON Not contacted No
Alain BABAUT Majorité présidentielle - CORBIE Not contacted Finalist No
Ferdinand BERNHARD Divers droite - OLLIOULES Not contacted Elected No
Michel CHAPELLE Autres - MONTMELIAN Not contacted Finalist No
William COLAS Parti de Gauche - Front de Gauche - NEXON Not contacted No
Noël COMMUNOD Europe Écologie - Les Verts - MONTMELIAN Not contacted No
Patrice DALRUE Front national - CORBIE Not contacted No
Jean-Rémy DARDENNE Divers droite - L'ISLE-SUR-SEREIN Not contacted No
Georges DARGENTOLLE Divers gauche - NEXON Not contacted Finalist No
Isabelle DEMAISON Parti socialiste - CORBIE Not contacted Elected No
Grégory DHOYE Europe Écologie - Les Verts - LISLE-SUR-TARN Not contacted No
Jacques DRAPIER Parti socialiste - NEUFCHÂTEAU Not contacted Finalist No
Jean-François DUBOUCHET Parti socialiste - L'ISLE-SUR-SEREIN Not contacted No
Daniel FAUCHER Parti socialiste - NEXON Not contacted Elected No
Alexandrine FERRAND Front national - L'ISLE-SUR-SEREIN Not contacted No
Bruno GALLOO Divers gauche - CORBIE Not contacted No
Nadine GARCIN Front national - MONTMELIAN Not contacted No
Grégory GENNARO Front national - OLLIOULES Not contacted Finalist No
Patrice GEORGES Europe Écologie - Les Verts - MONTPEZAT-DE-QUERCY Not contacted No
Thierry GREIL Union pour un mouvement populaire - NEXON Not contacted No
Christian KALAC Union pour un mouvement populaire - OLLIOULES Not contacted No
Eric LAVOISIER Parti de Gauche - Front de Gauche - CORBIE Not contacted No
Aurélien LE CORRE Parti de Gauche - Front de Gauche - MONTMELIAN Signed Yes
Aurélien LE-CORRE Parti de Gauche - Front de Gauche - MONTMELIAN Not contacted No
Simon LECLERC Union pour un mouvement populaire - NEUFCHÂTEAU Not contacted Elected No
Jean-Claude LEMAIRE Divers droite - L'ISLE-SUR-SEREIN Not contacted Elected No
Maryline LHERM Autres - LISLE-SUR-TARN Not contacted Elected No
Raymond MASSIP Parti radical de gauche - MONTPEZAT-DE-QUERCY Not contacted Elected No
Monique MERMOZ Europe Écologie - Les Verts - OLLIOULES Not contacted No
Jean-Pierre MEYER Parti communiste francais - OLLIOULES Not contacted No
Pierrette MICHELET Front national - NEXON Not contacted No
Edwige MULLER Front national - NEUFCHÂTEAU Not contacted No
Bénédicte PORTAL Regionaliste - LISLE-SUR-TARN Not contacted No
Jean-Louis POTIRON Majorité présidentielle - MONCOUTANT Not contacted Elected No
Danielle RALLIERES Parti communiste francais - LISLE-SUR-TARN Not contacted No
Henriette RELAIX Autres - LISLE-SUR-TARN Not contacted No
Edouard RINCENT Front national - LISLE-SUR-TARN Not contacted No
Jean-Michel ROUMIGUIE Divers droite - MONTPEZAT-DE-QUERCY Not contacted No
Michel ROUVIER Parti socialiste - OLLIOULES Not contacted No
Christian ROY Divers gauche - MONCOUTANT Not contacted No
Nicole SANCHEZ Parti socialiste - LISLE-SUR-TARN Not contacted Finalist No
Béatrice SANTAIS Parti socialiste - MONTMELIAN Not contacted Elected No
Gilles TREBIER Autres - NEXON Not contacted Finalist No
Audrey VOYEN Parti communiste francais - NEUFCHÂTEAU Not contacted No
Toni ANTONIOS Mouvement démocrate - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Not contacted No
Brigitte ARCHAMBAULT Parti communiste francais - NEUVILLE-DE-POITOU Not contacted No
Jean-Louis BARTH Divers gauche - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Not contacted Elected No
Raymond BESCO Parti de Gauche - Front de Gauche - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Not contacted No
Jérémy Bizet Europe Liberté - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Signed and confirmation (letter/fax) received Yes
Pierre-Yves BLOUCH Europe Écologie - Les Verts - MELUN-SUD Not contacted No
Hervé BOSSON Europe Écologie - Les Verts - SAINT-GERVAIS-LES-BAINS Not contacted No
Frédéric BOUCHAREB Europe Écologie - Les Verts - NEUVILLE-DE-POITOU Not contacted No
Isabelle BRUGIER Front national - MAZAMET-NORD-EST Not contacted Finalist No
Christian CARAYOL Autres - MAZAMET-NORD-EST Not contacted No
Philippe CHEVRIER Front national - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Not contacted No
Régis CHEVROT Front national - RIANS Not contacted Finalist No
Stéphanie DELHUMEAU-DIDELOT Union pour un mouvement populaire - NEUVILLE-DE-POITOU Not contacted Finalist No
Michel DUBY Divers gauche - SAINT-GERVAIS-LES-BAINS Not contacted No
Sabine ENJALBERT Parti socialiste - MELUN-SUD Not contacted No
Bernard ESTIENNE Union pour un mouvement populaire - RIANS Not contacted No
Andrée FARENC Union pour un mouvement populaire - MAZAMET-NORD-EST Not contacted No
Michel FINCK Majorité présidentielle - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Not contacted No
Vincent FURSTOSS Europe Écologie - Les Verts - LA-MOTHE-ST-HERAY Not contacted No
Jean-Pierre GRIFFAULT Union pour un mouvement populaire - LA-MOTHE-ST-HERAY Not contacted Elected No
Thomas GUYARD Front de gauche - MELUN-SUD Not contacted No
Jean-Louis HENRY Parti socialiste - MAZAMET-NORD-EST Not contacted Elected No
Christian HERAUD Parti socialiste - LA-MOTHE-ST-HERAY Not contacted No
Denis JULLEMIER Union pour un mouvement populaire - MELUN-SUD Not contacted Elected No
Nadine LECOMTE Front national - MELUN-SUD Not contacted Finalist No
Guy LOMBARD Parti socialiste - RIANS Not contacted Elected No
Aude LUQUET Mouvement démocrate - MELUN-SUD Not contacted No
Valérie MAZE Parti communiste francais - LA-MOTHE-ST-HERAY Not contacted No
Patricia MILLOT Europe Écologie - Les Verts - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Not contacted No
Laurent NARDI Parti communiste francais - SAINT-GERVAIS-LES-BAINS Not contacted No
Guy PARRAT Europe Écologie - Les Verts - RIANS Not contacted No
Jean-Marc PEILLEX Majorité présidentielle - SAINT-GERVAIS-LES-BAINS Not contacted Elected No
Gilles PETIT-JEAN Majorité présidentielle - SAINT-GERVAIS-LES-BAINS Not contacted Finalist No
Benoît PETITPREZ Union pour un mouvement populaire - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Not contacted Finalist No
Bruno RIONDET Extrême gauche - NEUVILLE-DE-POITOU Not contacted No
Jean-Luc RIVIERE Front national - NEUVILLE-DE-POITOU Not contacted No
Alain ROGER Parti socialiste - SAINT-GERVAIS-LES-BAINS Not contacted No
Gilles ROSSET Regionaliste - SAINT-GERVAIS-LES-BAINS Not contacted No
Yves ROULEAU Parti socialiste - NEUVILLE-DE-POITOU Not contacted Elected No
Jean-Louis TOULOUSE Parti communiste francais - MAZAMET-NORD-EST Not contacted No
Alain VERDIN Divers droite - NEUVILLE-DE-POITOU Not contacted No
Jacques VERGNEAU Extrême gauche - NEUVILLE-DE-POITOU Not contacted No
Jean-Luc VOGEL Divers droite - SAINT-ARNOULT-EN-YVELINES Not contacted No
Stephan WASIELEWSKI Front national - SAINT-GERVAIS-LES-BAINS Not contacted No
Pierre YVROUD Divers droite - MELUN-SUD Not contacted No
Gérard AGAM Autres - SAINT-ANTONIN-NOBLE-VAL Not contacted No
Léo AIELLO Parti socialiste - MONTEREAU-FAULT-YONNE Not contacted Elected No
Jean-Marie ALBOUY Union pour un mouvement populaire - MONTEREAU-FAULT-YONNE Not contacted Finalist No
Gérard ARNOUTS Parti socialiste - LIGNY-LE-CHÂTEL Not contacted Elected No
Alain AUCOUTURIER Extrême gauche - MONTEREAU-FAULT-YONNE Not contacted No
Joël BLANCHARD Europe Écologie - Les Verts - LE-POIRÉ-SUR-VIE Not contacted No
Eric BLOND Divers droite - FAUVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Robert CAILLABOUX Front national - MONTEREAU-FAULT-YONNE Not contacted No
Jean-François CASTEL Parti de Gauche - Front de Gauche - SAINT-ANTONIN-NOBLE-VAL Not contacted No
Jean-Louis CHOMET Parti communiste francais - MONTEREAU-FAULT-YONNE Not contacted No
Catherine DARDENNE Front national - SAINT-JEOIRE Not contacted No
Bernard DOURY Divers droite - PLEUMARTIN Not contacted Elected No
Denis FERTE Parti socialiste - SAINT-ANTONIN-NOBLE-VAL Not contacted Finalist No
François-Xavier GICQUEL Front national - LE-POIRÉ-SUR-VIE Not contacted No
Laurent GODEFROY Parti communiste francais - FAUVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Frédéric GUEGUEN Divers droite - LIGNY-LE-CHÂTEL Not contacted No
Bernard JACOB Divers droite - PLEUMARTIN Not contacted No
Calypso LARTILLIER Parti communiste francais - LE-POIRÉ-SUR-VIE Not contacted No
Jean-François LEMESLE Divers droite - FAUVILLE-EN-CAUX Not contacted Finalist No
Patrice LEONOWICZ Europe Écologie - Les Verts - SAINT-ANTONIN-NOBLE-VAL Not contacted No
Jean-François MAYER Divers gauche - FAUVILLE-EN-CAUX Not contacted Elected No
Jean-Michel MAZAUD Union pour un mouvement populaire - PLEUMARTIN Not contacted No
Pascale MICHALSKI Europe Écologie - Les Verts - PLEUMARTIN Not contacted No
Laurent Moccozet Europe Écologie - Les Verts - SAINT-JEOIRE Signed and confirmation (letter/fax) received No
Rémy MORAND Front national - LIGNY-LE-CHÂTEL Not contacted No
Pascale MOREAU Divers droite - PLEUMARTIN Not contacted No
Michelle NEVEU Europe Écologie - Les Verts - FAUVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Patricia PACKERT Front national - FAUVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Bernard PERRIN Divers droite - LE-POIRÉ-SUR-VIE Not contacted Elected No
Serge PITTET Union pour un mouvement populaire - SAINT-JEOIRE Not contacted Elected No
Jean-Paul RAYNAL Parti radical de gauche - SAINT-ANTONIN-NOBLE-VAL Not contacted Elected No
Gilles SAUVION Parti communiste francais - PLEUMARTIN Not contacted No
Eric SOULAT Front national - PLEUMARTIN Not contacted No
Daniel TREMBLAIS Parti socialiste - PLEUMARTIN Not contacted Finalist No
Jérôme BALOGE Union pour un mouvement populaire - NIORT-OUEST Not contacted Finalist No
Claude BARBIER Europe Écologie - Les Verts - SAINT-JULIEN-EN-GENEVOIS Not contacted Finalist No
Alain BENARD Divers droite - MORET-SUR-LOING Not contacted No
Michel Bénard Parti socialiste - MORET-SUR-LOING Pending Elected No
Jacques BOURGES Divers droite - MONTREDON-LABESSONNIE Not contacted Elected No
Sylvie CAMILLERI Parti socialiste - SAINT-JULIEN-EN-GENEVOIS Not contacted No
Jean CANTISANO Front national - SAINT-MAXIMIN-LA-SAINTE-BAUME Not contacted No
Martine CASTAING Divers gauche - NIORT-OUEST Not contacted No
James CHERON Union pour un mouvement populaire - MORET-SUR-LOING Not contacted No
Cyril CORTES Front national - SAINT-JULIEN-EN-GENEVOIS Not contacted No
Stéphanie CRESCIUCCI Mouvement démocrate - LE-PONT-DE-BEAUVOISIN Not contacted No
Jean-Marie CROCHEMORE Divers droite - FÉCAMP Not contacted Finalist No
Jérôme D'HALLUIN Front national - SAINT-GERMAIN-EN-LAYE-SUD Not contacted No
Bertrand DARGNIES Majorité présidentielle - SAINT-GERMAIN-EN-LAYE-SUD Not contacted No
Rose DE LA FUENTE Europe Écologie - Les Verts - MORET-SUR-LOING Not contacted No
Alain DECANIS Parti socialiste - SAINT-MAXIMIN-LA-SAINTE-BAUME Signed Finalist No
Chantal DELHAYE Front national - MORET-SUR-LOING Not contacted No
Pascal DESTRES Parti socialiste - DOULLENS Not contacted Finalist No
Véronique DRAPEAU Front national - LE-PONT-DE-BEAUVOISIN Not contacted Finalist No
Georges ETALLAZ Majorité présidentielle - SAINT-JULIEN-EN-GENEVOIS Not contacted Finalist No
Michel FRANCHETEAU Parti communiste francais - NIORT-OUEST Not contacted No
Nicole FRYDMAN Parti de Gauche - Front de Gauche - SAINT-GERMAIN-EN-LAYE-SUD Not contacted No
Gilbert GUIGUE Autres - LE-PONT-DE-BEAUVOISIN Not contacted Elected No
Evelyne HOULES Regionaliste - MONTREDON-LABESSONNIE Not contacted No
Bernadette JARGOT Europe Écologie - Les Verts - LE-PONT-DE-BEAUVOISIN Not contacted No
Sylvain JEAN Parti communiste francais - MONTREDON-LABESSONNIE Not contacted No
Patrick JEANNE Parti socialiste - FÉCAMP Not contacted Elected No
Bernard JOURDAIN Europe Écologie - Les Verts - NIORT-OUEST Not contacted No
Bernard JOUVENOZ Union pour un mouvement populaire - SAINT-JULIEN-EN-GENEVOIS Not contacted No
Raymond JULIA Parti socialiste - MONTREDON-LABESSONNIE Not contacted No
Jean-Claude LALANNE DE HAUT Front national - FÉCAMP Not contacted No
Horace LANFRANCHI Union pour un mouvement populaire - SAINT-MAXIMIN-LA-SAINTE-BAUME Not contacted Elected No
Pascal LEVEQUE Parti socialiste - SAINT-GERMAIN-EN-LAYE-SUD Not contacted No
Jacques LOUISET Parti communiste francais - FÉCAMP Not contacted No
Patrick MARGUERETTAZ Parti communiste francais - SAINT-JULIEN-EN-GENEVOIS Not contacted No
Catherine PERICARD Union pour un mouvement populaire - SAINT-GERMAIN-EN-LAYE-SUD Not contacted Finalist No
Philippe PIOCHE Front national - DOULLENS Not contacted No
Philippe PIVERT Divers droite - SAINT-GERMAIN-EN-LAYE-SUD Not contacted Elected No
Alain PLANTAZ Europe Écologie - Les Verts - FÉCAMP Not contacted No
Géraldine POISSON Europe Écologie - Les Verts - SAINT-GERMAIN-EN-LAYE-SUD Not contacted No
Luce-Marie RADENNE Divers gauche - DOULLENS Not contacted No
David ROUSSEL Union pour un mouvement populaire - FÉCAMP Not contacted No
Mathilde SABINO Parti communiste francais - MORET-SUR-LOING Not contacted No
Patrick SEPTIERS Mouvement démocrate - MORET-SUR-LOING Not contacted Finalist No
Danièle SOMVEILLE Parti socialiste - LE-PONT-DE-BEAUVOISIN Not contacted No
Marylène TARDY Parti communiste francais - LE-PONT-DE-BEAUVOISIN Not contacted No
Antoine VIELLIARD Mouvement démocrate - SAINT-JULIEN-EN-GENEVOIS Not contacted Elected No
Philippe VITTOZ Autres - LE-PONT-DE-BEAUVOISIN Not contacted No
Christian VLAEMINCK Divers droite - DOULLENS Not contacted Elected No
Gérard ZABATTA Parti socialiste - NIORT-OUEST Pending Elected No
Joël BASCOUL Autres - MURAT-SUR-VÈBRE Not contacted No
Jean-Michel BAYLET Parti radical de gauche - VALENCE D'AGEN Not contacted Elected No
Stéphane BESENWALD Parti communiste francais - FONTAINE-LE-DUN Not contacted No
Dominique BOURREAU Parti socialiste - PONT-SUR-YONNE Not contacted Elected No
Alain BRUNEAU Front national - MORMANT Not contacted Finalist No
Dominique CHAUVEL Parti socialiste - FONTAINE-LE-DUN Not contacted Elected No
Christian CIBIER Parti socialiste - MORMANT Not contacted Elected No
Pierre DASPRE Parti communiste francais - SAINT-TROPEZ Not contacted No
Dominique DENIS Europe Écologie - Les Verts - VALENCE D'AGEN Not contacted No
Daniel DESTRUEL Parti socialiste - GAMACHES Not contacted Elected No
Grégory DORTE Divers droite - PONT-SUR-YONNE Not contacted No
Richard DUCRET Front national - ROCHESERVIÈRE Not contacted No
Jean-Laurent FELIZIA Europe Écologie - Les Verts - SAINT-TROPEZ Not contacted No
Jean-Marie FERMENT Union pour un mouvement populaire - FONTAINE-LE-DUN Not contacted No
Monique FOREST Front national - FONTAINE-LE-DUN Not contacted No
Christian FOURNIER Front national - PONT-SUR-YONNE Not contacted Finalist No
Michèle GRABETTE Divers gauche - ROCHESERVIÈRE Not contacted No
Maud JUSNEL Parti communiste francais - VALENCE D'AGEN Not contacted No
Nicole LE GRIVES Parti communiste francais - MURAT-SUR-VÈBRE Not contacted No
Alain Leboeuf Divers droite - ROCHESERVIÈRE Not contacted Elected No
Michel MAGNE Union pour un mouvement populaire - MORMANT Not contacted No
Jérôme MAILLARD Union pour un mouvement populaire - GAMACHES Not contacted No
Alexandre MOLINA Front national - SAINT-TROPEZ Not contacted Finalist No
Denis MOUILLARD Front national - GAMACHES Not contacted No
Solange MUZETTE Parti communiste francais - MORMANT Not contacted No
Christophe PARIS Front national - VALENCE D'AGEN Not contacted No
Jacques PECQUERY Parti communiste francais - GAMACHES Not contacted Finalist No
Nicolas POMPIGNE-MOGNARD Union pour un mouvement populaire - VALENCE D'AGEN Not contacted No
Guy ROSAY Parti de Gauche - Front de Gauche - ROCHESERVIÈRE Not contacted No
Alain SPADA Divers droite - SAINT-TROPEZ Not contacted Elected No
Michel VIDAL Divers droite - MURAT-SUR-VÈBRE Not contacted Elected No
Michel BISSIERE Union pour un mouvement populaire - AVIGNON-EST Not contacted No
Alain BOULOGNE Europe Écologie - Les Verts - SAMOËNS Not contacted No
Patrick BRAECKMAN Europe Écologie - Les Verts - SAINT-GERMAIN-LES-BELLES Not contacted No
André CASTELLI Parti communiste francais - AVIGNON-EST Not contacted Elected No
Jean-Pierre CERVANTES Europe Écologie - Les Verts - AVIGNON-EST Not contacted No
Anita CHARRIEAU Parti communiste francais - LA-ROCHE-SUR-YON-NORD Not contacted No
Michel CHEVREUX Divers gauche - QUARRE-LES-TOMBES Not contacted Finalist No
Romain CHIARADIA Europe Écologie - Les Verts - SARTROUVILLE Not contacted No
Bénédicte DACCORD Front national - SAINT-GERMAIN-LES-BELLES Not contacted No
Gonzague de Chantérac UMP-CNIP majorité départementale - LA-ROCHE-SUR-YON-NORD Signed and confirmation (letter/fax) received No
Gonzague DE CHANTERAC Union pour un mouvement populaire - LA-ROCHE-SUR-YON-NORD Signed and confirmation (letter/fax) received No
Christine DE NEUVILLE Divers droite - SAINT-GERMAIN-LES-BELLES Not contacted Finalist No
Marc DITLECADET Divers gauche - SAINT-GERMAIN-LES-BELLES Not contacted Elected No
Laurent FAVREAU Divers droite - LA-ROCHE-SUR-YON-NORD Not contacted Finalist No
Pierre FOND Union pour un mouvement populaire - SARTROUVILLE Not contacted Elected No
Xavier FRULEUX Extrême droite - AVIGNON-EST Not contacted No
Séverine GESLIN Extrême gauche - AVIGNON-EST Not contacted No
Jean-Jacques GRANDCOLLOT Divers droite - SAMOËNS Not contacted Finalist No
Sylvie GRILLET Parti communiste francais - SARTROUVILLE Not contacted No
Michel GUILHAMELOU-SEMPE NARIOO Europe Écologie - Les Verts - LA-ROCHE-SUR-YON-NORD Not contacted No
Dominique HUDRY Divers droite - QUARRE-LES-TOMBES Not contacted Elected No
Marie-Françoise LAGROUA Front national - SARTROUVILLE Not contacted No
Patrice LAPLACE Parti communiste francais - PRAHECQ Not contacted No
Alain MATHIEU Parti socialiste - PRAHECQ Pending Elected No
Lionel MATRAS Extrême gauche - SAMOËNS Not contacted No
Raoul MESTRE Mouvement démocrate - LA-ROCHE-SUR-YON-NORD Not contacted No
Michel MIGNARD Europe Écologie - Les Verts - PRAHECQ Not contacted No
Michel MILLET Divers gauche - QUARRE-LES-TOMBES Not contacted No
François MOGENET Majorité présidentielle - SAMOËNS Not contacted Elected No
Gérard PAILLARD Divers gauche - QUARRE-LES-TOMBES Not contacted No
Sylvie PIEJUS Parti socialiste - SARTROUVILLE Not contacted Finalist No
Christian PLOYE Majorité présidentielle - PRAHECQ Not contacted Finalist No
Pierre REGNAULT Parti socialiste - LA-ROCHE-SUR-YON-NORD Not contacted Elected No
Michel RIVIERE Parti communiste francais - SAINT-GERMAIN-LES-BELLES Not contacted No
Michel ROCH Front national - SAMOËNS Not contacted No
Paul RUAT Front national - AVIGNON-EST Not contacted Finalist No
Thierry TEXIER Front national - QUARRE-LES-TOMBES Not contacted No
Claude THIEBLOT Divers droite - QUARRE-LES-TOMBES Not contacted No
Laurent AKRICHE Europe Écologie - Les Verts - LES-SABLES-D'OLONNE Not contacted Finalist No
Pascal ANDREOLETTI Parti communiste francais - SAINT-DIÉ-EST Not contacted No
Joëlle ARNAL Extrême gauche - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Gérard BECCARIA Mouvement démocrate - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Roland BEDEL Majorité présidentielle - SAINT-DIÉ-EST Not contacted Elected No
Régis BERNARD Divers gauche - LES-SABLES-D'OLONNE Not contacted No
Fathi BOUSBIH Divers droite - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Benoit BRULIN Europe Écologie - Les Verts - SAINT-JUNIEN-EST Not contacted No
Alain CHAPPARO Majorité présidentielle - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Jean-Luc CHOQUET Front national - NEMOURS Not contacted No
Anthony CIVETTINI Parti communiste francais - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Philippe COMTE Divers droite - LES-SABLES-D'OLONNE Not contacted No
Jean-Pierre CURIE Extrême gauche - NEMOURS Not contacted No
Christian DE CHALAIN Autres - ST-JULIEN-L'ARS Not contacted No
Brigitte DE LAROCHELAMBERT Divers droite - ST-JULIEN-L'ARS Not contacted Finalist No
Jean DUCHAMBON Parti socialiste - SAINT-JUNIEN-EST Not contacted Finalist No
Brigitte DUFOUR-COIRAUD Union pour un mouvement populaire - SAINT-JUNIEN-EST Not contacted No
Gérard FAUGERON Divers droite - LES-SABLES-D'OLONNE Not contacted Elected No
René GABORIT Mouvement démocrate - LES-SABLES-D'OLONNE Not contacted No
Denis HERPIN Europe Écologie - Les Verts - ST-JULIEN-L'ARS Not contacted No
Claude JAMET Divers gauche - NEMOURS Not contacted Elected No
Michel LAFFOND Extrême gauche - ST-JULIEN-L'ARS Not contacted No
Pierre Leroy Parti socialiste - SAINT-DIÉ-EST Not contacted Finalist No
Marie-José MARONI Parti communiste francais - NEMOURS Not contacted No
Patrick MARTINENQ Parti socialiste - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted Elected No
Daniel MATHE Parti communiste francais - ST-JULIEN-L'ARS Not contacted No
Xavier MOINIER Parti socialiste - ST-JULIEN-L'ARS Not contacted Elected No
Ghislain MORLOT Autres - SAINT-DIÉ-EST Not contacted No
Patrice MOULUN Extrême gauche - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Fabien NIEZGODA Europe Écologie - Les Verts - SAINT-DIÉ-EST Not contacted No
Chantal ODILE Front national - SAINT-DIÉ-EST Not contacted No
Arthur PAECHT Divers droite - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Gilbert PEREA Front national - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted Finalist No
Joël REDONNET Front national - ST-JULIEN-L'ARS Not contacted No
Denise REVERDITO Europe Écologie - Les Verts - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Marc RIFFAUD Parti communiste francais - SAINT-JUNIEN-EST Not contacted Elected No
Bernard RODIER Union pour un mouvement populaire - NEMOURS Not contacted Finalist No
Line ROUX-CALVIERA Parti communiste francais - LES-SABLES-D'OLONNE Not contacted No
Sandra TORRES Union pour un mouvement populaire - LA-SEYNE-SUR-MER Not contacted No
Danièle VOUZELLAUD Front national - LES-SABLES-D'OLONNE Not contacted No
Paul BOUDAUD Divers droite - SAINT-FULGENT Not contacted No
Bertrand CAPARROY Parti socialiste - PROVINS Not contacted Elected No
Pierre CHANSON Parti communiste francais - SAINT-FULGENT Not contacted No
Martine CHANTECAILLE Parti socialiste - SAINT-FULGENT Not contacted No
Jean-Claude DOUSTEYSSIER Divers droite - SAULXURES-SUR-MOSELOTTE Not contacted No
Roger GAYOT Parti communiste francais - SAINT-LAURENT-SUR-GORRE Not contacted Finalist No
Vincent GERARD Front national - SAINT-LAURENT-SUR-GORRE Not contacted No
Julien LAURENT Front national - PROVINS Not contacted No
Wilfrid MONTASSIER Divers droite - SAINT-FULGENT Not contacted Elected No
Dominique NORMAND Europe Écologie - Les Verts - SAINT-LAURENT-SUR-GORRE Not contacted No
Philippe PELERIN Autres - SAINT-LAURENT-SUR-GORRE Not contacted No
Amélie PIEGAY Europe Écologie - Les Verts - PROVINS Signed and confirmation (letter/fax) received No
Yves RAYMONDAUD Parti socialiste - SAINT-LAURENT-SUR-GORRE Not contacted Elected No
Daniel RIBAUD Front national - SAULXURES-SUR-MOSELOTTE Not contacted No
Jean RIFFAUD Divers droite - SAINT-LAURENT-SUR-GORRE Not contacted No
André SIDRE Parti communiste francais - SAULXURES-SUR-MOSELOTTE Not contacted No
Jean-Patrick SOTTIEZ Union pour un mouvement populaire - PROVINS Not contacted Finalist No
Michel VANKEIRSBILCK Parti communiste francais - PROVINS Not contacted No
Guy VAXELAIRE Parti socialiste - SAULXURES-SUR-MOSELOTTE Not contacted Elected No
Pascal ABERLEN Front national - REBAIS Not contacted Finalist No
Eric ABPLANALP Front national - SAINT-MICHEL-DE-MAURIENNE Not contacted No
Jean BACCI Union pour un mouvement populaire - TAVERNES Not contacted Finalist No
Françoise BARDOU Autres - RÉALMONT Not contacted Finalist No
Nicolas BAY Front national - GRAND-COURONNE Not contacted No
François BLACHON Europe Écologie - Les Verts - SAINT-MAIXENT-L'ECOLE-2 Not contacted No
Jean-Louis BLOND Divers droite - SAINT-LÉONARD-DE-NOBLAT Not contacted No
Philippe BREGLIANO Europe Écologie - Les Verts - TAVERNES Not contacted No
Dominique CARRE Parti socialiste - LA TRIMOUILLE Not contacted No
Anne CHAIN-LARCHE Union pour un mouvement populaire - REBAIS Not contacted Elected No
Jean-Romée CHARBONNEAU Front national - SAINT-MAIXENT-L'ECOLE-2 Not contacted No
Patrice CHARLES Divers droite - MOISSAC-2 Not contacted No
David CORMAND Europe Écologie - Les Verts - GRAND-COURONNE Not contacted No
Pierre DOERLER Europe Écologie - Les Verts - REBAIS Not contacted No
André DUFOUR Parti communiste francais - SAINT-MICHEL-DE-MAURIENNE Not contacted No
Marie-Claude DULAC Front national - MOISSAC-2 Not contacted Finalist No
Patrice DUPRAY Parti communiste francais - GRAND-COURONNE Not contacted Finalist No
Guy-Michel EMPOCIELLO Parti radical de gauche - MOISSAC-2 Not contacted Elected No
Célia FIRMIN Parti socialiste - REBAIS Not contacted No
Benjamin FOURDRINIER Front national - MOLLIENS-DREUIL Not contacted No
Raymond GALLET Autres - LA TRIMOUILLE Not contacted No
Jean-Michel GALLIOZ Divers gauche - SAINT-MICHEL-DE-MAURIENNE Not contacted Elected No
Jean-Luc HENRYOT Union pour un mouvement populaire - MOISSAC-2 Not contacted No
Alain JEAN Europe Écologie - Les Verts - MOISSAC-2 Not contacted No
Jeanne JIMENEZ Parti communiste francais - RÉALMONT Not contacted No
Jean-Marc LABESSE Union pour un mouvement populaire - MOLLIENS-DREUIL Not contacted No
Roger LARGEAUD Parti socialiste - SAINT-MAIXENT-L'ECOLE-2 Not contacted Finalist No
Jean-Claude LEBLOIS Parti socialiste - SAINT-LÉONARD-DE-NOBLAT Not contacted Elected No
Marie-Françoise LEPETIT Parti communiste francais - REBAIS Not contacted No
Bruno LEROY Parti de Gauche - Front de Gauche - SAINT-MAIXENT-L'ECOLE-2 Not contacted No
Mireille LOPRIENO Front national - RÉALMONT Not contacted No
Francis MAGNIER Extrême droite - MOLLIENS-DREUIL Not contacted No
Léopold MOREAU Union pour un mouvement populaire - SAINT-MAIXENT-L'ECOLE-2 Not contacted Elected No
Albert NOBLESSE Union pour un mouvement populaire - MOLLIENS-DREUIL Not contacted No
Francis NOIRAULT Parti communiste francais - LA TRIMOUILLE Not contacted No
Robert OLLER Parti de Gauche - Front de Gauche - TAVERNES Not contacted No
Francis PAUTRAT Union pour un mouvement populaire - GRAND-COURONNE Not contacted No
Dominique RANDON Parti socialiste - GRAND-COURONNE Not contacted Elected No
Maximilien REYNES-DUPLEIX Parti communiste francais - MOISSAC-2 Not contacted No
Louis REYNIER Autres - TAVERNES Not contacted Elected No
Jean ROGER Divers gauche - RÉALMONT Not contacted Elected No
Dominique ROSIER Parti communiste francais - SAINT-LÉONARD-DE-NOBLAT Not contacted Finalist No
Jean-Jacques STOTER Parti radical de gauche - MOLLIENS-DREUIL Not contacted Elected No
Hervé VALLET Divers droite - LA TRIMOUILLE Not contacted Elected No
Pierre WADIER Europe Écologie - Les Verts - SAINT-LÉONARD-DE-NOBLAT Not contacted No
Stéphane ABERLEN Front national - ROZAY-EN-BRIE Not contacted Finalist No
Claude AUBIN Majorité présidentielle - SAINT-VARENT Not contacted Elected No
Jeanne BAILLERGEAU Parti socialiste - LES-TROIS-MOUTIERS Not contacted No
Norbert BARBARIT Divers droite - SAINTE-HERMINE Not contacted Elected No
Jean-Jacques BARBAUX Union pour un mouvement populaire - ROZAY-EN-BRIE Not contacted Elected No
Philippe BARRE Mouvement démocrate - SAINTE-HERMINE Not contacted No
Bernard BAZIN Front national - LE THILLOT Not contacted No
Brigitte BOUCHET Europe Écologie - Les Verts - VERSAILLES-NORD-OUEST Not contacted No
Antoine CASANOVA Parti communiste francais - VERSAILLES-NORD-OUEST Not contacted No
Dominique CHOLEZ Extrême gauche - LE THILLOT Not contacted No
Mickael CLABAUT Divers gauche - MONTDIDIER Not contacted No
Ivan CORVAISIER Mouvement démocrate - VERSAILLES-NORD-OUEST Not contacted No
François CUNAT Divers gauche - LE THILLOT Not contacted Finalist No
Olivier DE LA FAIRE Majorité présidentielle - VERSAILLES-NORD-OUEST Not contacted Elected No
Tony DEMEURANT Europe Écologie - Les Verts - SAINTE-HERMINE Not contacted Finalist No
Bertrand DEVYS Union pour un mouvement populaire - VERSAILLES-NORD-OUEST Not contacted Finalist No
Laurent DONNET Extrême gauche - MONTDIDIER Not contacted No
Didier DUHAMEL Front national - MONTDIDIER Not contacted Finalist No
Jean-Marie FABRE Divers gauche - ROQUECOURBE Not contacted Elected No
Michel FIEVET Front national - SAINT-VARENT Not contacted No
Jacques FORGEAU Parti de Gauche - Front de Gauche - SAINTE-HERMINE Not contacted No
Bruno FORNACIARI Parti communiste francais - SAINT-VARENT Not contacted No
Jean HEINTZ Union pour un mouvement populaire - MONTDIDIER Not contacted Finalist No
Gérard HOYEZ Parti communiste francais - LES-TROIS-MOUTIERS Not contacted No
Eric JALADE Parti communiste francais - ROQUECOURBE Not contacted No
Jonathan LACHAIZE Europe Écologie - Les Verts - ROZAY-EN-BRIE Not contacted No
Martine MARCHAND Parti communiste francais - ROZAY-EN-BRIE Not contacted No
Catherine NICOLAS Parti socialiste - VERSAILLES-NORD-OUEST Not contacted No
Jean-Claude PASQUIER Front national - SAINTE-HERMINE Not contacted No
Dominique PEDUZZI Divers droite - LE THILLOT Not contacted Elected No
Catherine QUIGNON Parti socialiste - MONTDIDIER Not contacted Elected No
Dominique REANT Divers droite - LES-TROIS-MOUTIERS Not contacted Elected No
Serge RETAILLEAU Divers gauche - SAINT-VARENT Not contacted No
Patrick SAIS Front national - ROQUECOURBE Not contacted No
Michel SENOTIER Extrême gauche - ROZAY-EN-BRIE Not contacted No
Jacques SOULIS Front national - LES-TROIS-MOUTIERS Not contacted No
Dominique TOULY Front national - VERSAILLES-NORD-OUEST Not contacted No
Pierre-Etienne VALADIER Divers droite - VERSAILLES-NORD-OUEST Not contacted No
Ethem AGA Europe Écologie - Les Verts - TOURNAN-EN-BRIE Not contacted No
Alain ARROUX Parti communiste francais - TOURNAN-EN-BRIE Not contacted No
Dorick BARILLOT Parti socialiste - SAUZÉ-VAUSSAIS Not contacted Elected No
Michel BONNUS Union pour un mouvement populaire - TOULON-2 Not contacted Elected No
Mohad BOUROUIS Parti socialiste - TOULON-2 Not contacted No
Dominique CHARRUYER Union pour un mouvement populaire - SAUZÉ-VAUSSAIS Not contacted No
Martine CLEMENT-LAUNAY Front national - TOURNAN-EN-BRIE Not contacted No
Marie-Louise COUADE Front national - SAINT-SULPICE-LES-FEUILLES Not contacted No
Jean-Pierre DRIEUX Divers gauche - SAINT-SULPICE-LES-FEUILLES Not contacted Elected No
Jean-Paul GARCIA Divers droite - TOURNAN-EN-BRIE Not contacted Finalist No
Laurent GAUTIER Parti socialiste - TOURNAN-EN-BRIE Not contacted Elected No
Philippe HIMBER Parti communiste francais - TOULON-2 Not contacted No
Jean-Charles LEININGER Extrême droite - TOULON-2 Not contacted No
Bertrand NAUDIER Parti communiste francais - SAUZÉ-VAUSSAIS Not contacted No
Geneviève PAILLAUD Europe Écologie - Les Verts - SAUZÉ-VAUSSAIS Signed and confirmation (letter/fax) received No
Ahmed TOUATI Majorité présidentielle - TOULON-2 Not contacted No
Jean-Yves WAQUET Front national - TOULON-2 Not contacted Finalist No
Xavier ALBINET Parti socialiste - VILLIERS-SAINT-GEORGES Not contacted No
Annie ANSELME Parti communiste francais - ANNECY-NORD-OUEST Not contacted No
Béatrice ARRIETA Parti communiste francais - VERSAILLES-SUD Not contacted No
Marie-Hélène Aubert Divers droite - VERSAILLES-SUD Not contacted Elected No
Jean-Pierre BATTAIS Extrême gauche - VERSAILLES-SUD Not contacted No
André BAUER Front national - YENNE Not contacted No
Flavien BAZENET Mouvement démocrate - VERSAILLES-SUD Not contacted No
Anita BOISHARDY Autres - YENNE Not contacted No
François-Eric CARBONNEL Union pour un mouvement populaire - ANNECY-NORD-OUEST Not contacted Finalist No
Brice CHARPIGNY Autres - VERSAILLES-SUD Not contacted No
Yannick CLEMENT Extrême gauche - XERTIGNY Not contacted No
Annie COLLINET Europe Écologie - Les Verts - ANNECY-NORD-OUEST Not contacted No
Bernard COTTAZ-CORDIER Parti de Gauche - Front de Gauche - SAINT-PAUL-CAP-DE-JOUX Not contacted No
Annie COUPAS Europe Écologie - Les Verts - VERSAILLES-SUD Not contacted No
Bernard DAVERGNE Parti socialiste - MOYENNEVILLE Not contacted Elected No
François-Xavier DE LESTANG Front national - VERSAILLES-SUD Not contacted No
Nicolas FENART Union pour un mouvement populaire - VILLIERS-SAINT-GEORGES Not contacted Elected No
Chantal FERRY Front national - XERTIGNY Not contacted No
Claudine FRASSIN Parti communiste francais - SAINT-PAUL-CAP-DE-JOUX Not contacted No
Jean-Marc GAMARD Front national - VILLIERS-SAINT-GEORGES Not contacted Finalist No
Jean-Paul GANDIN Divers gauche - YENNE Not contacted No
Daniel GUICHARD Parti communiste francais - VILLIERS-SAINT-GEORGES Not contacted No
Christian JEANTET Parti socialiste - ANNECY-NORD-OUEST Not contacted Elected No
Jean-Marc LE RUDULIER Union pour un mouvement populaire - VERSAILLES-SUD Not contacted Finalist No
Daniel LEBORGNE Union pour un mouvement populaire - MOYENNEVILLE Not contacted No
Christian MANDOSSE Front national - MOYENNEVILLE Not contacted Finalist No
Philippe MANTELLO Parti de Gauche - Front de Gauche - YENNE Not contacted No
Arnaud MERCIER Majorité présidentielle - VERSAILLES-SUD Not contacted No
Jacques MERLIER Divers gauche - MOYENNEVILLE Not contacted No
Philippe METRAL-BOFFOD Extrême gauche - ANNECY-NORD-OUEST Not contacted No
Maurice MICHAUD Autres - YENNE Not contacted Finalist No
Frédéric MILANO Front national - ANNECY-NORD-OUEST Not contacted No
René PADERNOZ Europe Écologie - Les Verts - YENNE Not contacted Elected No
Jackie PIERRE Union pour un mouvement populaire - XERTIGNY Not contacted Elected No
Nicole RAINVILLE Front national - SAINT-PAUL-CAP-DE-JOUX Not contacted No
Michel ROMBAUT Parti socialiste - VERSAILLES-SUD Not contacted No
Philippe SAURY Divers droite - VERSAILLES-SUD Not contacted No
Jean THOMAS Regionaliste - SAINT-PAUL-CAP-DE-JOUX Not contacted No
Thierry VALLEE Mouvement démocrate - VILLIERS-SAINT-GEORGES Not contacted No
Laurent VANDENDRIESSCHE Parti socialiste - SAINT-PAUL-CAP-DE-JOUX Not contacted Elected No
Sébastien VUILLEMIN Parti socialiste - XERTIGNY Not contacted No
Sébastien ABAD Parti socialiste - TALMONT-SAINT-HILAIRE Not contacted No
Jocelyn ABJEAN Parti communiste francais - TALMONT-SAINT-HILAIRE Not contacted No
André ADOBATI Front national - ANNECY-LE-VIEUX Not contacted No
Raymond ARCHER Union pour un mouvement populaire - LIMOGES-EMAILLEURS Not contacted Elected No
Romain AUDARD Divers gauche - SALVAGNAC Not contacted No
Francis AZEM Front national - MONTAUBAN-6 Not contacted No
Jean-Nicolas BECUE Majorité présidentielle - LE VÉSINET Not contacted No
Jean-François BEL Union pour un mouvement populaire - LE VÉSINET Not contacted Elected No
Dominique BERNARD Front national - LE VÉSINET Not contacted No
Claude BERTAUD Union pour un mouvement populaire - VOUILLÉ Not contacted Elected No
Pierre BERTHOME Divers droite - TALMONT-SAINT-HILAIRE Not contacted Elected No
Béatrice BUSILLET Autres - ALBERTVILLE-SUD Not contacted No
Joël CASTEX Parti communiste francais - SALVAGNAC Not contacted No
Cyril COGNERAS Extrême gauche - LIMOGES-EMAILLEURS Not contacted No
Fabrice COLLIARD Extrême gauche - ALBERTVILLE-SUD Not contacted No
Jean-Pierre CRET Parti communiste francais - LE VÉSINET Not contacted No
Antoine DE MENTHON Union pour un mouvement populaire - ANNECY-LE-VIEUX Not contacted Elected No
Adrien DE SANTI Divers droite - MONTAUBAN-6 Not contacted No
Hervé DE TALHOUET ROY Majorité présidentielle - THÉNEZAY Not contacted Elected No
Alexis DECK Europe Écologie - Les Verts - LE HAVRE-3 Not contacted No
Frédéric DEMULE Majorité présidentielle - NESLE Not contacted Finalist No
Philippe FOUCHE-SAILLENFEST Front national - LE HAVRE-3 Not contacted Finalist No
Jean-Marie GARCIN Front national - ALBERTVILLE-SUD Not contacted Finalist No
Samuel GRASSET Majorité présidentielle - LE HAVRE-3 Not contacted No
Alexandre HAGENAUER Front national - SALVAGNAC Not contacted No
Gérard HEUZE Parti socialiste - LE HAVRE-3 Not contacted Elected No
Maxime LABESSE Front national - LIMOGES-EMAILLEURS Not contacted No
Sandrine LAGARDE Europe Écologie - Les Verts - MONTAUBAN-6 Not contacted No
Nadine LAHOUSSAINE Parti communiste francais - LE HAVRE-3 Not contacted No
Louise LAVILLAUROY Europe Écologie - Les Verts - THÉNEZAY Not contacted No
Claudie LEGER Europe Écologie - Les Verts - ALBERTVILLE-SUD Not contacted No
Anne-Lise LEIBIUSKY Europe Écologie - Les Verts - LE VÉSINET Not contacted Finalist No
Pierre-Antoine LEVI Majorité présidentielle - MONTAUBAN-6 Not contacted Finalist No
Stéphane LITTOZ-BARITEL Europe Écologie - Les Verts - ANNECY-LE-VIEUX Not contacted Finalist No
Pierre LOUBET Parti socialiste - ALBERTVILLE-SUD Not contacted Elected No
Alain MARCAIS Mouvement démocrate - ALBERTVILLE-SUD Not contacted No
Jeannine MEIGNAN Parti de Gauche - Front de Gauche - MONTAUBAN-6 Not contacted No
Catherine MINDREN Écologiste - TALMONT-SAINT-HILAIRE Not contacted No
Anne MOREAU Parti de Gauche - Front de Gauche - VOUILLÉ Not contacted No
Claude MOUCHARD Parti socialiste - MONTAUBAN-6 Not contacted Elected No
Brigitte NEVEUX Front national - TALMONT-SAINT-HILAIRE Not contacted Finalist No
Roger NORMAND Europe Écologie - Les Verts - LIMOGES-EMAILLEURS Not contacted No
Jean-Jacques PASQUIER Plus belle ma vie - ANNECY-LE-VIEUX Not contacted No
Georges PAULIN Autres - SALVAGNAC Not contacted Elected No
Philippe PERRIER Parti communiste francais - ALBERTVILLE-SUD Not contacted No
Paul PILOT Divers gauche - NESLE Not contacted Elected No
Pierre POMA Divers droite - MONTAUBAN-6 Not contacted No
Claudette RIGOLLET Parti socialiste - VOUILLÉ Not contacted No
Frédérique ROGÉ Parti socialiste - LE VÉSINET Not contacted No
Muriel SABOURIN-BENELHADJ Parti socialiste - THÉNEZAY Pending No
Hélène SHEMWELL Europe Écologie - Les Verts - VOUILLÉ Not contacted No
Marc SPLINGART Front national - NESLE Not contacted Finalist No
Sébastien TASSERIE Union pour un mouvement populaire - LE HAVRE-3 Not contacted No
Hugette TORTOSA Parti socialiste - LIMOGES-EMAILLEURS Not contacted Finalist No
Sylvie TOULERON Divers gauche - ANNECY-LE-VIEUX Not contacted No
Serge VIAULE Regionaliste - SALVAGNAC Not contacted No
Lionel VRIGNON Divers droite - TALMONT-SAINT-HILAIRE Not contacted No
Thomas AVENEL Écologiste - LE HAVRE-4 Not contacted No
Gilles BEGOUT Divers gauche - LIMOGES-ISLE Not contacted Elected No
Yves BERTRAND Parti radical de gauche - LE HAVRE-4 Not contacted Finalist No
Colette BONFILS Divers gauche - CHAMBÉRY-SUD-OUEST Not contacted Elected No
Jean-Christophe BOUVIER Union pour un mouvement populaire - LIMOGES-ISLE Not contacted No
Alain Caraco Europe Écologie - Les Verts - CHAMBÉRY-SUD-OUEST Signed and confirmation (letter/fax) received Yes
Robert CAVANNA Union pour un mouvement populaire - TOULON-5 Not contacted Elected No
Michel COLETTA Europe Écologie - Les Verts - LE HAVRE-4 Not contacted No
Laure DELAHAIS Front national - LE HAVRE-4 Not contacted No
Agnès FIRMIN LE BODO Union pour un mouvement populaire - LE HAVRE-4 Not contacted Elected No
Emeline FONTAINE Extrême gauche - CHAMBÉRY-SUD-OUEST Not contacted No
Danièle LE GAC Front national - TOULON-5 Not contacted Finalist No
Ernest LEVINDRE Parti communiste francais - THOUARS-1 Not contacted No
Gilles LOCHON Parti communiste francais - TOULON-5 Not contacted No
Jean-Yves METAYER-ROBBES Divers droite - LE HAVRE-4 Not contacted No
Dominique MICHEL Extrême droite - TOULON-5 Not contacted No
Patrick PENDOLA Autres - CHAMBÉRY-SUD-OUEST Not contacted No
Patrice PINEAU Parti socialiste - THOUARS-1 Pending Elected No
Laurent POZZI-PASQUIER Parti socialiste - TOULON-5 Not contacted No
Jean-Louis RANC Écologiste - LIMOGES-ISLE Not contacted No
Marianne ROUXIN Extrême gauche - CHAMBÉRY-SUD-OUEST Not contacted No
Jean-Pierre SCEAUX Parti communiste francais - LE HAVRE-4 Not contacted No
Franck SERVEL Extrême gauche - TOULON-5 Not contacted No
Sylvain SINTIVE Majorité présidentielle - THOUARS-1 Not contacted Finalist No
Annie SOULIER Parti socialiste - LIMOGES-ISLE Not contacted Finalist No
Claude TOULET Parti communiste francais - LIMOGES-ISLE Not contacted No
Corinne TOWNLEY Union pour un mouvement populaire - CHAMBÉRY-SUD-OUEST Not contacted Finalist No
Francine VALETOUX Majorité présidentielle - LE HAVRE-4 Not contacted No
Christian ALLIOTTE Front national - VALDERIÈS Not contacted No
Eric AUDEBERT Front national - CHÂTELLERAULT-SUD Not contacted Finalist No
Pierre BARAUDON Parti communiste francais - CHÂTELLERAULT-SUD Not contacted No
Catherine BARRAULT Europe Écologie - Les Verts - CHÂTELLERAULT-SUD Not contacted No
Jean-Louis BERTHET Union pour un mouvement populaire - LE CHESNAY Not contacted Finalist No
Philippe BRILLAULT Divers droite - LE CHESNAY Not contacted Elected No
Fatiha BRUNETTI Parti socialiste - AIX-LES-BAINS-NORD-GRÉSY Not contacted No
André CABOT Parti socialiste - VALDERIÈS Not contacted Elected No
Robert CLERC Divers droite - AIX-LES-BAINS-NORD-GRÉSY Not contacted Elected No
Gérard COLLADO Front national - AIX-LES-BAINS-NORD-GRÉSY Not contacted Finalist No
Yann DEL RIO Parti communiste francais - AIX-LES-BAINS-NORD-GRÉSY Not contacted No
Marie DURAND-SMET Autres - LE CHESNAY Not contacted No
Pierre HERBIN Extrême gauche - AIX-LES-BAINS-NORD-GRÉSY Not contacted No
Henri HIARD Divers droite - VALDERIÈS Not contacted No
Laurence LADUREE Europe Écologie - Les Verts - LE CHESNAY Not contacted No
Jean-Philippe LEMAIRE Front national - LE CHESNAY Not contacted No
Alain LEPORE Union pour un mouvement populaire - CHÂTELLERAULT-SUD Not contacted No
Georges MASSON Parti communiste francais - LE CHESNAY Not contacted No
Christian MICHAUD Parti socialiste - CHÂTELLERAULT-SUD Not contacted Elected No
Gilles MICHAUD Parti radical de gauche - CHÂTELLERAULT-SUD Not contacted No
Claire MOURIER Parti socialiste - LE CHESNAY Not contacted No
Michel TROUILLET Europe Écologie - Les Verts - AIX-LES-BAINS-NORD-GRÉSY Not contacted No
Christine ANTOINE Parti de Gauche - Front de Gauche - NIORT-EST Not contacted No
Ana BAABAA Parti communiste francais - LA RAVOIRE Not contacted No
Marcel BAYLE Europe Écologie - Les Verts - LIMOGES-COUZEIX Not contacted No
Nicolas BEAUSSART Parti socialiste - LILLEBONNE Not contacted Elected No
Elisabeth BEAUVAIS Majorité présidentielle - NIORT-EST Not contacted Finalist No
Filoména BERWICK Europe Écologie - Les Verts - ROISSY-EN-BRIE Not contacted No
Rodolphe CHALLET Parti socialiste - NIORT-EST Signed Elected No
Patrick DELAUNAY Parti radical de gauche - NIORT-EST Not contacted No
Paul DHAILLE Parti radical de gauche - LILLEBONNE Not contacted No
David DUBONNET Divers droite - LA RAVOIRE Not contacted No
Mansour EL JORDI Autres - LILLEBONNE Not contacted No
Sylvie FUCHS Parti communiste francais - ROISSY-EN-BRIE Not contacted No
Jean-Marc GABOUTY Union pour un mouvement populaire - LIMOGES-COUZEIX Not contacted Elected No
Robert GARDETTE Parti socialiste - LA RAVOIRE Not contacted Elected No
Françoise INNEMER Front national - LILLEBONNE Not contacted No
Sébastien LARCHER Parti socialiste - LIMOGES-COUZEIX Not contacted No
Eric LEBEGUE Front national - ROISSY-EN-BRIE Not contacted No
Marie-Odile LECOURTOIS Parti communiste francais - LILLEBONNE Not contacted No
Virginie LEONARD Europe Écologie - Les Verts - NIORT-EST Not contacted No
Jean-Marc LEOUTRE Divers droite - LA RAVOIRE Not contacted Finalist No
Philippe LEROUX Divers droite - LILLEBONNE Not contacted Finalist No
Daniel MARTIN Extrême gauche - ROISSY-EN-BRIE Not contacted No
Gilbert MARTINEZ Extrême gauche - LILLEBONNE Not contacted No
Jean-Pierre NORMAND Parti de Gauche - Front de Gauche - LIMOGES-COUZEIX Not contacted No
Jean-François ONETO Union pour un mouvement populaire - ROISSY-EN-BRIE Not contacted Elected No
François PERRUSSOT Parti socialiste - ROISSY-EN-BRIE Not contacted Finalist No
Jean POLLIER Autres - LA RAVOIRE Not contacted No
Gilles RAYE Europe Écologie - Les Verts - LA RAVOIRE Not contacted No
Joël RENOUX Divers gauche - NIORT-EST Not contacted No
Pascal SZALEK Europe Écologie - Les Verts - LILLEBONNE Not contacted No
Hubert ADELINE Front national - POITIERS-4 Not contacted No
Anne BENETEAU PEAN Mouvement démocrate - POITIERS-4 Not contacted No
Laure BRARD Autres - POITIERS-4 Not contacted No
Jean-Pierre BURNET Europe Écologie - Les Verts - THONON-LES-BAINS-OUEST Signed and confirmation (letter/fax) received No
Patrick CHEVALLAY Front national - THONON-LES-BAINS-OUEST Not contacted No
Georges CONSTANTIN Parti socialiste - THONON-LES-BAINS-OUEST Not contacted Elected No
Jean DENAIS Majorité présidentielle - THONON-LES-BAINS-OUEST Not contacted Finalist No
Fabrice DUBUS Union pour un mouvement populaire - LONDINIÈRES Not contacted No
Michel FOUQUET Divers gauche - LONDINIÈRES Not contacted Elected No
Martine GABOREAU Parti socialiste - POITIERS-4 Not contacted Elected No
Arlette GRASSO Front national - LONDINIÈRES Not contacted No
Emmanuel HEINIS Mouvement démocrate - THONON-LES-BAINS-OUEST Not contacted No
Jean JACQUIER Regionaliste - THONON-LES-BAINS-OUEST Not contacted No
Jean-Pierre LAGRANGE Divers droite - POITIERS-4 Not contacted Finalist No
Christine MOCELLIN Parti communiste francais - THONON-LES-BAINS-OUEST Not contacted No
Nathalie RIMBAULT-RAITIERE Parti communiste francais - POITIERS-4 Not contacted No
Claude THIBAULT Europe Écologie - Les Verts - POITIERS-4 Not contacted No
Brigitte ANDREYS Parti communiste francais - AIX-LES-BAINS-SUD Not contacted No
François ANTOINE Front national - LIMOGES-LE-PALAIS Not contacted Finalist No
Abdel-Kader BENDOUMIA Parti de Gauche - Front de Gauche - TOULON-9 Not contacted No
Jean-Louis BOUGUEREAU Front national - TOULON-9 Not contacted Finalist No
Serge BOULANGER Parti socialiste - LONGUEVILLE-SUR-SCIE Not contacted Elected No
Isabelle BRIQUET Parti socialiste - LIMOGES-LE-PALAIS Not contacted Elected No
Corinne CASANOVA Autres - AIX-LES-BAINS-SUD Not contacted No
Blaise CHABANIS Parti de Gauche - Front de Gauche - TORCY Not contacted No
Sylvie COCHET Union pour un mouvement populaire - AIX-LES-BAINS-SUD Not contacted Finalist No
Pierre COSTA Europe Écologie - Les Verts - TOULON-9 Not contacted No
Chantal COTTEREAU Divers droite - LONGUEVILLE-SUR-SCIE Not contacted Finalist No
Dimitri DEBORD Parti communiste francais - LE PECQ Not contacted No
Josette DELAISTRE Front national - LONGUEVILLE-SUR-SCIE Not contacted No
Jean-Guy DI GIORGIO Union pour un mouvement populaire - TOULON-9 Not contacted Elected No
Gérard EUDE Parti socialiste - TORCY Not contacted Elected No
Thibault GEFFROY Front national - LE PECQ Not contacted No
Michel GOLLIARD Extrême droite - LE PECQ Not contacted No
Sandrine GOURAUD Parti communiste francais - LIMOGES-LE-PALAIS Not contacted No
Pierre LAFAYE Union pour un mouvement populaire - TORCY Not contacted No
Gilles LAMY Europe Écologie - Les Verts - LE PECQ Not contacted No
Daniel LEVEL Union pour un mouvement populaire - LE PECQ Not contacted Elected No
Claude LOUIS Mouvement démocrate - TORCY Not contacted No
Didier MARCHAND Parti communiste francais - LONGUEVILLE-SUR-SCIE Not contacted No
Katia MOLINES Europe Écologie - Les Verts - TORCY Not contacted No
Philippe MOREL Europe Écologie - Les Verts - AIX-LES-BAINS-SUD Not contacted No
Cuong PHAM PHU Autres - TORCY Not contacted No
Nabia PISI Majorité présidentielle - TORCY Not contacted No
Emmanuel PREVOT Union pour un mouvement populaire - LIMOGES-LE-PALAIS Not contacted No
Xavier ROCHE Divers droite - LE PECQ Not contacted No
Jean ROSSET Front national - AIX-LES-BAINS-SUD Not contacted No
Annette ROUSSEL Europe Écologie - Les Verts - LONGUEVILLE-SUR-SCIE Not contacted No
Jean-Louis SARZIER Divers gauche - AIX-LES-BAINS-SUD Not contacted Elected No
Martine STAELENS Front national - TORCY Not contacted Finalist No
Michel STOFFEL Parti socialiste - LE PECQ Not contacted Finalist No
Yvan TRICART Europe Écologie - Les Verts - LIMOGES-LE-PALAIS Not contacted No
Daniel BONIFACIO Autres - ROISEL Not contacted No
Michel BOULOGNE Parti socialiste - ROISEL Not contacted Elected No
Sylvia CANTALUPPI Divers droite - SAINT-CYR-L'ECOLE Not contacted No
Estelle CHAUVEAU-EUGAINNE Parti communiste francais - SAINT-CYR-L'ECOLE Not contacted No
Jacques DAIROU Front national - SAINT-CYR-L'ECOLE Not contacted No
Luc DARLOY Parti communiste francais - VAIRES-SUR-MARNE Not contacted No
Pierre DECARNELLE Divers gauche - ROISEL Not contacted No
Etienne ERASIMUS Divers droite - SAINT-CYR-L'ECOLE Not contacted No
Emilienne ESPINASSE Front national - VAIRES-SUR-MARNE Not contacted No
Françoise FIAT Europe Écologie - Les Verts - SAINT-CYR-L'ECOLE Not contacted No
Sandrine HENRI Divers droite - MAROMME Not contacted No
Mathieu HUGUET Front national - ROISEL Not contacted No
David LAMIRAY Parti socialiste - MAROMME Not contacted Elected No
Jean-Jacques LASSERRE Union pour un mouvement populaire - SAINT-CYR-L'ECOLE Not contacted Finalist No
Boris LECOEUR Parti communiste francais - MAROMME Not contacted No
Gérard LEVILLAIN Europe Écologie - Les Verts - MAROMME Not contacted No
Jean-Philippe MALLÉ Parti socialiste - SAINT-CYR-L'ECOLE Not contacted Elected No
Jean-Jacques MARION Parti socialiste - VAIRES-SUR-MARNE Not contacted Elected No
Jean-Michel MARTIN Majorité présidentielle - ROISEL Not contacted Finalist No
Jean-Pierre NOYELLES Divers droite - VAIRES-SUR-MARNE Not contacted Finalist No
Frank PROUHET Extrême gauche - MAROMME Not contacted No
Franck ROLLAND Europe Écologie - Les Verts - VAIRES-SUR-MARNE Not contacted No
David TABESSE Front national - MAROMME Not contacted Finalist No
Francis BOLUDA Parti communiste francais - LIMOGES-PANAZOL Not contacted No
Frédéric CABROLIER Front national - ALBI-NORD-OUEST Not contacted No
Jean-Claude CHAINE Extrême droite - LE MUY Not contacted No
Lionel ESTIVANT Front national - LE MUY Not contacted No
Roland FOISSAC Parti communiste francais - ALBI-NORD-OUEST Not contacted Elected No
Delphine GABOUTY Union pour un mouvement populaire - LIMOGES-PANAZOL Not contacted Finalist No
Karim GHARBI Divers droite - ALBI-NORD-OUEST Not contacted No
Bernard IVERT Europe Écologie - Les Verts - ALBI-NORD-OUEST Signed No
Laurent JARRY Europe Écologie - Les Verts - LIMOGES-PANAZOL Signed and confirmation (letter/fax) received No
Luc JOUSSE Union pour un mouvement populaire - LE MUY Not contacted Finalist No
Laurent LAFAYE Parti socialiste - LIMOGES-PANAZOL Not contacted Elected No
Jean-Pierre SERRA Divers droite - LE MUY Not contacted Elected No
Loïc STEFFAN Parti socialiste - ALBI-NORD-OUEST Not contacted Finalist No
Nathalie WAIBEL Europe Écologie - Les Verts - LE MUY Not contacted No
Hubert ZEKRI Parti socialiste - LE MUY Not contacted No
Michel ALBAREDE Parti radical de gauche - ALBI-SUD Not contacted Elected No
Marie-Christine BOUTONNET Front national - ALBI-SUD Not contacted No
Patrice CARON Divers gauche - ROYE Not contacted No
Anne-Marie CORROYER Parti communiste francais - NEUFCHÂTEL-EN-BRAY Not contacted No
Véronique COTE-MILLARD Union pour un mouvement populaire - PLAISIR Not contacted Finalist No
Marie-France DE TRUCHIS Europe Écologie - Les Verts - ALBI-SUD Not contacted No
Tiphaine DUCHARNE Parti de Gauche - Front de Gauche - PLAISIR Signed and confirmation (letter/fax) received No
Thierry Dufour Divers gauche - ALBI-SUD Not contacted Finalist No
Gilles DURAND Europe Écologie - Les Verts - CHÂTELLERAULT-OUEST Not contacted No
Alain DUSSEL Parti de Gauche - Front de Gauche - ALBI-SUD Not contacted No
Julie GOBERT Parti socialiste - CHAMPS-SUR-MARNE Not contacted No
Jean-Michel GOURDON Parti socialiste - PLAISIR Not contacted Elected No
François GRENIER Front national - ROYE Not contacted Finalist No
Philippe GREZ Front national - NEUFCHÂTEL-EN-BRAY Not contacted No
Michel Guerin Parti socialiste - CHÂTELLERAULT-OUEST Not contacted Elected No
Bernard HUET Front national - PLAISIR Not contacted No
Jacques HULEUX Europe Écologie - Les Verts - CHAMPS-SUR-MARNE Not contacted No
Hugues JOURDE Regionaliste - ALBI-SUD Not contacted No
Willy LAMULLE Union pour un mouvement populaire - NEUFCHÂTEL-EN-BRAY Not contacted No
Christine LEFEVRE Parti socialiste - ROYE Not contacted Elected No
Georges LOISIER Majorité présidentielle - ROYE Not contacted Finalist No
Paul MARTIN Divers droite - ALBI-SUD Not contacted No
Hindeley MATTARD Divers droite - CHÂTELLERAULT-OUEST Not contacted No
Dany MINEL Divers gauche - NEUFCHÂTEL-EN-BRAY Not contacted Elected No
Philippe MIS Divers droite - CHÂTELLERAULT-OUEST Not contacted Finalist No
Jean-Claude MONAURY Parti communiste francais - CHÂTELLERAULT-OUEST Not contacted No
Aminata MONDIN Europe Écologie - Les Verts - PLAISIR Not contacted No
Jocelyne PESQUE Europe Écologie - Les Verts - NEUFCHÂTEL-EN-BRAY Not contacted No
Serge RENAUDIN Divers droite - NEUFCHÂTEL-EN-BRAY Not contacted No
Eric STAELENS Front national - CHAMPS-SUR-MARNE Not contacted Finalist No
Bruno TABARY Mouvement démocrate - PLAISIR Not contacted No
Maud TALLET Parti communiste francais - CHAMPS-SUR-MARNE Not contacted Elected No
Pierre TEBALDINI Majorité présidentielle - CHAMPS-SUR-MARNE Not contacted No
Bernard BOUF Autres - SAINT-RAPHAËL Not contacted No
Michèle CHATEAU Parti socialiste - ANDRÉSY Not contacted No
Mouni COUDOUX Parti communiste francais - ANDRÉSY Not contacted No
Françoise DUMONT Union pour un mouvement populaire - SAINT-RAPHAËL Not contacted Elected No
Yvon FLAHAUT Front national - RUE Not contacted Finalist No
Jean-Claude FROT Mouvement démocrate - ANDRÉSY Not contacted No
Philippe GAUTRY Divers droite - ANDRÉSY Not contacted No
Daniel JENINEZ Parti socialiste - RUE Not contacted No
René METTEY Front national - SAINT-RAPHAËL Not contacted Finalist No
Hugues RIBAULT Union pour un mouvement populaire - ANDRÉSY Not contacted Finalist No
François SIMÉONI Front national - ANDRÉSY Not contacted No
Joëlle TAILLEFER Europe Écologie - Les Verts - SAINT-RAPHAËL Not contacted No
Monique TELLIER Divers gauche - RUE Not contacted No
Joël TISSIER Europe Écologie - Les Verts - ANDRÉSY Not contacted Elected No
Jean-Louis WADOUX Union pour un mouvement populaire - RUE Not contacted Elected No
Antoine BLOCIER Parti communiste francais - PONTAULT-COMBAULT Not contacted No
Frédéric BOCCALETTI Front national - SIX-FOURS-LES-PLAGES Not contacted Finalist No
Louis CABRAS Parti communiste francais - SIX-FOURS-LES-PLAGES Not contacted No
Patrice CARENTON Extrême gauche - LIMOGES-PUY-LAS-RODAS Not contacted No
Monique DELESSARD Parti socialiste - PONTAULT-COMBAULT Not contacted Elected No
Jocelyne DOBOSZ Front national - PONTAULT-COMBAULT Not contacted Finalist No
Alain DOUBLET Divers droite - SIX-FOURS-LES-PLAGES Not contacted No
Jean-Marc FROMENT Mouvement démocrate - SIX-FOURS-LES-PLAGES Not contacted No
Charlotte GOUJON Parti socialiste - OURVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Philippe GUINET Europe Écologie - Les Verts - SIX-FOURS-LES-PLAGES Not contacted No
Monique HAUER Union pour un mouvement populaire - PONTAULT-COMBAULT Not contacted No
Delphine HEUCLIN Front de gauche - PONTAULT-COMBAULT Not contacted No
Vincent HUE Front national - OURVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Marie LABAT Europe Écologie - Les Verts - LIMOGES-PUY-LAS-RODAS Not contacted No
Vincent LEONIE Union pour un mouvement populaire - LIMOGES-PUY-LAS-RODAS Not contacted Finalist No
Joseph MULE Union pour un mouvement populaire - SIX-FOURS-LES-PLAGES Not contacted Elected No
Hocine OUMARI Europe Écologie - Les Verts - PONTAULT-COMBAULT Not contacted No
Yvon PESQUET Divers droite - OURVILLE-EN-CAUX Not contacted Elected No
Jérôme PIQUENOT Parti communiste francais - OURVILLE-EN-CAUX Not contacted No
Catherine SIAS Parti socialiste - SIX-FOURS-LES-PLAGES Not contacted No
Erik TAMBURI Majorité présidentielle - SIX-FOURS-LES-PLAGES Not contacted No
Gulsen YILDIRIM Parti socialiste - LIMOGES-PUY-LAS-RODAS Not contacted Elected No
Jean ACQUARONE Parti de Gauche - Front de Gauche - LA VALETTE-DU-VAR Not contacted No
Gilles ALAPETITE Union pour un mouvement populaire - COMBS-LA-VILLE Not contacted No
Daniel ALLIOUX Parti de Gauche - Front de Gauche - COMBS-LA-VILLE Not contacted No
Roger ARAVECCHIA Divers droite - LA VALETTE-DU-VAR Not contacted No
Anne-Marie BLONDEL Parti communiste francais - PAVILLY Not contacted No
Céline BOUZIANI Divers gauche - VILLERS-BOCAGE Not contacted No
Francine BRIAULT Divers droite - VILLERS-BOCAGE Not contacted No
Hervé COURBOIN Front national - VILLERS-BOCAGE Not contacted No
Adrien DESPORT Front national - COMBS-LA-VILLE Not contacted Finalist No
Michel ESCUDERO Parti socialiste - LA VALETTE-DU-VAR Not contacted No
Timothée HOUSSIN Front national - PAVILLY Not contacted Finalist No
Valérie KARMERE-LOISEL Union pour un mouvement populaire - PAVILLY Not contacted No
Olivier LESAGE Écologiste - LA VALETTE-DU-VAR Signed and confirmation (letter/fax) received No
Christian MANABLE Parti socialiste - VILLERS-BOCAGE Not contacted Elected No
Pascal MARCHAL Parti socialiste - PAVILLY Not contacted Elected No
Ange MUSSO Union pour un mouvement populaire - LA VALETTE-DU-VAR Not contacted Elected No
Thibault NIVIERE Europe Écologie - Les Verts - PAVILLY Not contacted No
Jean-Pierre PONZEVERA Front national - LA VALETTE-DU-VAR Not contacted Finalist No
Jean-Marc SAGLIER Parti communiste francais - COMBS-LA-VILLE Not contacted No
Michèle TSEVERY Europe Écologie - Les Verts - COMBS-LA-VILLE Not contacted No
Didier TURBA Parti socialiste - COMBS-LA-VILLE Not contacted Elected No
Laurent BEUVAIN Parti communiste francais - AMIENS 5 (SUD-EST) Not contacted No
Matthieu BROUSSOLLE Union pour un mouvement populaire - LIMOGES-VIGENAL Not contacted No
Magali BRUNEL-VENTURA Parti socialiste - LA GARDE Not contacted No
Michel CAMATTE Parti communiste francais - LA GARDE Not contacted No
Pierre-Laurent CHABLE Front national - LA GARDE Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist No
Benoît CHATENET Front national - LE MÉE-SUR-SEINE Pending No
Patrick DELVERT Extrême gauche - LE MÉE-SUR-SEINE Pending No
Brigitte DEVAUCHELLE Divers gauche - AMIENS 5 (SUD-EST) Not contacted No
Brigitte FOURE Nouveau centre - AMIENS 5 (SUD-EST) Not contacted Elected No
Jean-Pierre GUERIN Parti radical de gauche - LE MÉE-SUR-SEINE Pending Elected No
Didier HOULES Parti socialiste - MAZAMET-SUD-OUEST Not contacted Elected No
Romain JORON Parti socialiste - AMIENS 5 (SUD-EST) Not contacted Finalist No
Franck LAROUQUIE Extrême gauche - LIMOGES-VIGENAL Not contacted No
Eric LEBOUC Divers droite - MAZAMET-SUD-OUEST Not contacted No
Pierre LEFORT Parti socialiste - LIMOGES-VIGENAL Not contacted Elected No
Jean-Louis MASSON Union pour un mouvement populaire - LA GARDE Not contacted Elected No
Odile MONTAGNE Europe Écologie - Les Verts - LE MÉE-SUR-SEINE Pending No
Chantal MOUTTET Europe Écologie - Les Verts - LA GARDE Not contacted No
Catherine PETIT Parti communiste francais - LE MÉE-SUR-SEINE Pending No
Jean-Paul PILOZ Front national - MAZAMET-SUD-OUEST Not contacted Finalist No
Jean-François POUX Divers droite - LA GARDE Not contacted No
Thierry RENOU Europe Écologie - Les Verts - LIMOGES-VIGENAL Not contacted No
Pascal RIFFLART Majorité présidentielle - AMIENS 5 (SUD-EST) Not contacted No
Maurice SERRES Parti communiste francais - MAZAMET-SUD-OUEST Not contacted No
Bernard TAYANE Front national - LIMOGES-VIGENAL Not contacted Finalist No
Franck VERNIN Nouveau centre - LE MÉE-SUR-SEINE Pending Finalist No
Edith AUDIBERT Union pour un mouvement populaire - HYÈRES-OUEST Not contacted No
Jean-Louis BANES Majorité présidentielle - HYÈRES-OUEST Not contacted No
Pierre BARBAGELATA Parti communiste francais - HYÈRES-OUEST Not contacted No
André BOUDES Parti communiste francais - ALBI-NORD-EST Not contacted No
Jean-Yves BOURGOIS Divers droite - AMIENS 6 (SUD) Not contacted No
Jean CALVET Parti radical de gauche - THORIGNY-SUR-MARNE Not contacted Finalist No
Thierry CARCENAC Parti socialiste - ALBI-NORD-EST Not contacted Elected No
Jean-François CLAISSE Majorité présidentielle - AMIENS 6 (SUD) Not contacted No
Arnaud DE BELENET Union pour un mouvement populaire - THORIGNY-SUR-MARNE Not contacted Elected No
Hubert DE JENLIS Union pour un mouvement populaire - AMIENS 6 (SUD) Not contacted Elected No
Armelle DE PIERREFEU Front national - HYÈRES-OUEST Not contacted No
Fabienne DEBEAUVAIS Parti communiste francais - AMIENS 6 (SUD) Not contacted No
Dominique FACHON Divers droite - AMIENS 6 (SUD) Not contacted No
Nicole GISCLARD Front national - ALBI-NORD-EST Not contacted No
Patrick GUEGUEN Divers gauche - THORIGNY-SUR-MARNE Not contacted No
Jason LAMIAUX Autres - AMIENS 6 (SUD) Not contacted No
Daniel LE BLANC Front national - THORIGNY-SUR-MARNE Not contacted No
Marion LEPRESLE Europe Écologie - Les Verts - AMIENS 6 (SUD) Not contacted Finalist No
Jean-Pierre MERLO Europe Écologie - Les Verts - ALBI-NORD-EST Not contacted No
Pierre PHILIP Parti socialiste - HYÈRES-OUEST Not contacted Finalist No
Jacques POLITI Divers droite - HYÈRES-OUEST Not contacted Elected No
Gérard SALKOWSKY Parti communiste francais - THORIGNY-SUR-MARNE Not contacted No
Françoise VAN HECKE Divers gauche - AMIENS 6 (SUD) Not contacted No
Jean-Marc VIEULES Divers droite - ALBI-NORD-EST Not contacted No
Abdelkader CHERFI Front national - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted No
Joël DOUBLET Divers gauche - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted No
Didier ETROIT Divers gauche - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted No
Nathalie LAVALLARD Majorité présidentielle - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted No
Anthony LEITE Majorité présidentielle - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted No
Marianne MUGNIER Front de gauche - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted No
Lydia SOSSON Divers droite - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted No
Jean-Pierre TETU Europe Écologie - Les Verts - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted Elected No
Marc THUILOT Union pour un mouvement populaire - AMIENS-7 (SUD-OUEST) Not contacted Finalist No
Marie-Claude BASCOUL Divers gauche - ALBI-OUEST Not contacted No
Julien BESTION Europe Écologie - Les Verts - ALBI-OUEST Not contacted No
Gabriel CALIPPE Extrême gauche - ROUEN-4 Not contacted No
Caroline DUTARTE Parti socialiste - ROUEN-4 Not contacted Elected No
Loïc GIEULES Front national - ALBI-OUEST Not contacted Finalist No
Liberto GIMENEZ Parti de Gauche - Front de Gauche - ALBI-OUEST Not contacted No
Carine GOUPIL Parti communiste francais - ROUEN-4 Not contacted No
Patrick LEMACON Front national - ROUEN-4 Not contacted No
Françoise LESCONNEC Europe Écologie - Les Verts - ROUEN-4 Not contacted No
José MARIN Extrême gauche - ROUEN-4 Not contacted No
Edgar MENGUY Union pour un mouvement populaire - ROUEN-4 Not contacted Finalist No
Jean-Philippe ROQUES Autres - ALBI-OUEST Not contacted No
Jacques VALAX Parti socialiste - ALBI-OUEST Not contacted Elected No
Sylvie BORTOLI Parti socialiste - FRIVILLE-ESCARBOTIN Not contacted No
Jean-François BURES Union pour un mouvement populaire - ROUEN-5 Not contacted Finalist No
Hubert DE BAILLIENCOURT Divers droite - ROUEN-5 Not contacted No
Patrick DELAITTRE Divers droite - FRIVILLE-ESCARBOTIN Not contacted No
Martine FAUCHARD Europe Écologie - Les Verts - ROUEN-5 Not contacted No
Cyrille GRENOT Majorité présidentielle - ROUEN-5 Not contacted No
David Lefevre Majorité présidentielle - FRIVILLE-ESCARBOTIN Not contacted Elected No
Yves LEMESLE Front national - FRIVILLE-ESCARBOTIN Not contacted No
Michel PUPIN Front national - ROUEN-5 Not contacted No
Christine RAMBAUD Parti socialiste - ROUEN-5 Not contacted Elected No
Thierry VANSEVENANT Parti communiste francais - FRIVILLE-ESCARBOTIN Not contacted Finalist No
Hugues VIGIER Parti communiste francais - ROUEN-5 Not contacted No
Salah BENBIA Union pour un mouvement populaire - ROUEN-6 Not contacted No
Brigitte BRIERE Divers droite - ROUEN-6 Not contacted No
Christophe CHOMANT Majorité présidentielle - ROUEN-6 Not contacted No
Laurence DE KERGAL Majorité présidentielle - ROUEN-6 Not contacted No
Mamadou DIALLO Parti socialiste - ROUEN-6 Not contacted Elected No
Hélène KLEIN Parti communiste francais - ROUEN-6 Not contacted No
Stéphane MARTOT Europe Écologie - Les Verts - ROUEN-6 Not contacted No
Bruno PALUTEAU Front national - ROUEN-6 Not contacted Finalist No
Isabelle PLOUCHARD Écologiste - ROUEN-6 Not contacted No
Jacky HELOURY Parti socialiste - SAINT-VALÉRY-EN-CAUX Not contacted Elected No
Pascal HONEL Parti communiste francais - SAINT-VALÉRY-EN-CAUX Not contacted No
Thierry LEGIER Front national - SAINT-VALÉRY-EN-CAUX Not contacted No
Alain LEPREUX Divers droite - SAINT-VALÉRY-EN-CAUX Not contacted Finalist No
Noëlla BELLANGER Parti socialiste - TÔTES Not contacted Finalist No
Chantal FURON-BATAILLE Divers droite - TÔTES Not contacted Elected No
Christine MOREAU Parti communiste francais - TÔTES Not contacted No
Muriel POINDEFER Front national - TÔTES Not contacted No
Alain BAZILLE Divers droite - VALMONT Not contacted Elected No
Gaspard CASSIUS Parti communiste francais - VALMONT Not contacted No
Monique CUVILLIER Extrême gauche - VALMONT Not contacted No
Clovis GAILLARD Front national - VALMONT Not contacted No
Michel RAFFIER Parti socialiste - VALMONT Not contacted Finalist No
Didier VELTY Europe Écologie - Les Verts - VALMONT Not contacted No
Georges AURIGNY Extrême gauche - LE HAVRE-9 Not contacted No
Michel BARRIER Parti communiste francais - LE HAVRE-9 Not contacted Elected No
Matthieu BRASSE Parti socialiste - LE HAVRE-9 Not contacted Finalist No
Karine HUE Front national - LE HAVRE-9 Not contacted No
Catherine MOCQUARD Europe Écologie - Les Verts - LE HAVRE-9 Not contacted No
Wilfried NZUE EDZANG Autres - LE HAVRE-9 Not contacted No
Nathalie PERRET Écologiste - LE HAVRE-9 Not contacted No
Josèphe RETOUT Majorité présidentielle - LE HAVRE-9 Not contacted No
Annie DROGOU Europe Écologie - Les Verts - GONFREVILLE-L'ORCHER Not contacted No
Najwa EL HAITE Parti socialiste - GONFREVILLE-L'ORCHER Not contacted No
François GUEGAN Parti communiste francais - GONFREVILLE-L'ORCHER Not contacted Elected No
Jean-Pierre HERANVAL Union pour un mouvement populaire - GONFREVILLE-L'ORCHER Not contacted No
Claude REY Front national - GONFREVILLE-L'ORCHER Not contacted Finalist No
Catherine FLAVIGNY Union pour un mouvement populaire - MONT-SAINT-AIGNAN Not contacted Finalist No
Jean-Claude GAILLARD Front national - MONT-SAINT-AIGNAN Not contacted No
Martine GEST Parti communiste francais - MONT-SAINT-AIGNAN Not contacted No
Pierre LEAUTEY Parti socialiste - MONT-SAINT-AIGNAN Not contacted Elected No
Stéphanie TALEB-TRANCHARD Europe Écologie - Les Verts - MONT-SAINT-AIGNAN Not contacted No
Guy ALLAIN Front national - ROUEN-7 Not contacted No
Jean-Michel BEREGOVOY Europe Écologie - Les Verts - ROUEN-7 Not contacted Finalist No
Ludovic DELESQUE Parti socialiste - ROUEN-7 Not contacted Elected No
Bruno DEVAUX Union pour un mouvement populaire - ROUEN-7 Not contacted No
Amélie LOUVET Parti communiste francais - ROUEN-7 Not contacted No
Gérard MANNIG Écologiste - ROUEN-7 Not contacted No
Alain MBONGO OYI Majorité présidentielle - ROUEN-7 Not contacted No
Michel CHAMPALBERT Union pour un mouvement populaire - SAINT-ETIENNE-DU-ROUVRAY Not contacted No
David FONTAINE Parti socialiste - SAINT-ETIENNE-DU-ROUVRAY Not contacted No
Jacques GAILLARD Front national - SAINT-ETIENNE-DU-ROUVRAY Not contacted Finalist No
Jaeoad K'HILI Europe Écologie - Les Verts - SAINT-ETIENNE-DU-ROUVRAY Not contacted No
Olivier PETIT Extrême gauche - SAINT-ETIENNE-DU-ROUVRAY Not contacted No
Philippe RENOULT Écologiste - SAINT-ETIENNE-DU-ROUVRAY Not contacted No
Hubert WULFRANC Parti communiste francais - SAINT-ETIENNE-DU-ROUVRAY Not contacted Elected No
Romain BARELLE Front national - SOTTEVILLE-LÈS-ROUEN-OUEST Not contacted Finalist No
Véronique CHRISTOL Parti communiste francais - SOTTEVILLE-LÈS-ROUEN-OUEST Not contacted No
Benoit HEBERT Extrême gauche - SOTTEVILLE-LÈS-ROUEN-OUEST Not contacted No
Luce PANE Parti socialiste - SOTTEVILLE-LÈS-ROUEN-OUEST Not contacted Elected No
Monique ALIES Divers droite Aveyron - BELMONT-SUR-RANCE Not contacted Elected No
Jean-Louis CABANES Parti socialiste Aveyron - BELMONT-SUR-RANCE Not contacted No
Nicole COUFFIN Parti communiste francais Aveyron - BELMONT-SUR-RANCE Not contacted No
Claudine BONHOMME Europe Écologie - Les Verts Aveyron - BOZOULS Not contacted No
Philippe CARRIERE Parti radical de gauche Aveyron - BOZOULS Not contacted Finalist No
Christian COUDERC Parti socialiste Aveyron - BOZOULS Not contacted No
Jean-Michel Lalle Majorité départementale Aveyron - BOZOULS Pending Elected No
Gregory Poczernin Front de gauche Aveyron - BOZOULS Pending No
Grégory POCZERNIN Parti de Gauche - Front de Gauche Aveyron - BOZOULS Signed and confirmation (letter/fax) received Yes
Pierre-Marie BLANQUET Divers droite Aveyron - CAMPAGNAC Not contacted Elected No
Sébastien CROS Divers gauche Aveyron - CAMPAGNAC Not contacted No
André Perez Front de gauche Aveyron - CAMPAGNAC Pending No
Jean-François ALBESPY Divers droite Aveyron - ENTRAYGUES-SUR-TRUYÈRE Not contacted Elected No
Pierre LAURENS Divers droite Aveyron - ENTRAYGUES-SUR-TRUYÈRE Not contacted Finalist No
Béatrice OROZCO Parti socialiste Aveyron - ENTRAYGUES-SUR-TRUYÈRE Not contacted No
Jean-Claude ANGLARS Divers droite Aveyron - ESTAING Not contacted Elected No
Jean-Louis CHAUCHARD Parti communiste francais Aveyron - ESTAING Not contacted No
Patrick PALISSON Parti socialiste Aveyron - ESTAING Not contacted No
Vincent ALAZARD Divers droite Aveyron - LAGUIOLE Not contacted Elected No
Florence BERMON Divers droite Aveyron - LAGUIOLE Not contacted No
Joseph CHAUFFOUR Divers droite Aveyron - LAGUIOLE Not contacted Finalist No
Françoise CROS-CHAYRIGUES Divers droite Aveyron - LAGUIOLE Not contacted No
Fabien DESSE Parti communiste francais Aveyron - LAGUIOLE Not contacted No
Benoit REVEL Divers gauche Aveyron - LAGUIOLE Not contacted No
Guy BENOIT Divers gauche Aveyron - LAISSAC Not contacted No
Jean-Léon MIQUEL Front national Aveyron - LAISSAC Not contacted No
Jean-Paul PEYRAC Divers droite Aveyron - LAISSAC Not contacted Elected No
Freddy RICCI Parti communiste francais Aveyron - LAISSAC Not contacted No
Ghislaine CERLES Parti communiste francais Aveyron - MARCILLAC-VALLON Not contacted No
Gislaine CERLES PCF - Front de gauche Aveyron - MARCILLAC-VALLON Pending No
Anne GABEN TOUTANT Parti socialiste Aveyron - MARCILLAC-VALLON Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Sébastien PODETTI Union pour un mouvement populaire Aveyron - MARCILLAC-VALLON Not contacted No
Stéphane HERVE Parti communiste francais Aveyron - MONTBAZENS Not contacted No
Patrick MAVIEL Divers gauche Aveyron - MONTBAZENS Not contacted No
Gisèle RIGAL Divers droite Aveyron - MONTBAZENS Not contacted Elected No
Joseph CHAYRIGUES Divers droite Aveyron - MUR-DE-BARREZ Not contacted No
Marie-Pierre GUIMONTHEIL Divers droite Aveyron - MUR-DE-BARREZ Not contacted Finalist No
Pierre MIQUEL Divers droite Aveyron - MUR-DE-BARREZ Not contacted Finalist No
daniel Tarrisse Parti socialiste Aveyron - MUR-DE-BARREZ Pending Elected No
Daniel CARRIE Divers droite Aveyron - NAJAC Not contacted No
Martine LESCURE Parti communiste francais Aveyron - NAJAC Not contacted No
Bernard VIDAL Divers gauche Aveyron - NAJAC Not contacted Elected No
Jean-Francois GALLIARD Divers droite Aveyron - NANT Not contacted Elected No
Anne-Marie JUANABERRIA Parti communiste francais Aveyron - NANT Not contacted No
Solveig LETORT Europe Écologie - Les Verts Aveyron - NANT Not contacted Finalist No
Albert MALIE Front national Aveyron - NANT Not contacted No
Bernard SAQUET Parti socialiste Aveyron - NANT Not contacted Finalist No
Bernard MAZARS Divers droite Aveyron - NAUCELLE Not contacted No
Jean-Pierre MAZARS Parti radical de gauche Aveyron - NAUCELLE Not contacted Elected No
Catherine FAUVELLE Europe Écologie - Les Verts Aveyron - PONT-DE-SALARS Not contacted No
André FERRIER Autres Aveyron - PONT-DE-SALARS Not contacted No
Elian GAUDY Parti socialiste Aveyron - PONT-DE-SALARS Not contacted No
Alain Pichon Majorité départementale Aveyron - PONT-DE-SALARS Pending Elected No
Gérard UNAL Parti communiste francais Aveyron - PONT-DE-SALARS Not contacted No
Stéphane BULTEL Parti socialiste Aveyron - RODEZ-EST Pending Finalist No
Gérard GALTIER Divers gauche Aveyron - RODEZ-EST Not contacted No
Emmanuel Liraud Parti de Gauche - Front de Gauche Aveyron - RODEZ-EST Signed and confirmation (letter/fax) received Yes
Bernard SAULES Divers droite Aveyron - RODEZ-EST Not contacted Elected No
Emily Teyssedre-Julian Europe Écologie - Les Verts Aveyron - RODEZ-EST Signed and confirmation (letter/fax) received No
Guy BESSIERE Divers gauche Aveyron - SAINT-AFFRIQUE Not contacted Finalist No
Didier Bezes Front de gauche Aveyron - SAINT-AFFRIQUE Pending No
Sébastien DAVID Divers droite Aveyron - SAINT-AFFRIQUE Not contacted Finalist No
Jean-Luc MALET Parti socialiste Aveyron - SAINT-AFFRIQUE Not contacted Elected No
Martial CABANTOUS Parti communiste francais Aveyron - SAINT-AMANS-DES-COTS Not contacted No
René LAVASTROU Union pour un mouvement populaire Aveyron - SAINT-AMANS-DES-COTS Not contacted Elected No
Jean-Louis STALDER Parti socialiste Aveyron - SAINT-AMANS-DES-COTS Not contacted No
Annie BEL Divers droite Aveyron - SAINT-SERNIN-SUR-RANCE Not contacted Elected No
Claude BOYER Europe Écologie - Les Verts Aveyron - SAINT-SERNIN-SUR-RANCE Not contacted No
Françoise JUELLE Parti communiste francais Aveyron - SAINT-SERNIN-SUR-RANCE Not contacted No
André AT Union pour un mouvement populaire Aveyron - LA-SALVETAT-PEYRALÈS Not contacted Elected No
Catherine ICHARD Divers gauche Aveyron - LA-SALVETAT-PEYRALÈS Not contacted No
Ahmed EDDARRAZ Parti socialiste Aveyron - VEZINS-DE-LÉVÉZOU Not contacted No
Georges Gaubert Front de gauche Aveyron - VEZINS-DE-LÉVÉZOU Pending No
Olivier MONTEILLET Divers droite Aveyron - VEZINS-DE-LÉVÉZOU Not contacted No
Arnaud VIALA Divers droite Aveyron - VEZINS-DE-LÉVÉZOU Not contacted Elected No
Patrick CABANDE Front de gauche Aveyron - VILLEFRANCHE-DE-ROUERGUE Pending No
Eric CANTOURNET Parti radical de gauche Aveyron - VILLEFRANCHE-DE-ROUERGUE Not contacted Elected No
Claude PENEL Parti socialiste Aveyron - VILLEFRANCHE-DE-ROUERGUE Not contacted Finalist No
Serge ROQUES Union pour un mouvement populaire Aveyron - VILLEFRANCHE-DE-ROUERGUE Not contacted Finalist No
Alain VIGUIER Extrême gauche Aveyron - VILLEFRANCHE-DE-ROUERGUE Not contacted No
Jean-Pierre AUREGAN Front national Aveyron - MILLAU-OUEST Not contacted No
Christian BARBUT Extrême gauche Aveyron - MILLAU-OUEST Not contacted No
Jean Dominique GONZALES Parti socialiste Aveyron - MILLAU-OUEST Not contacted Elected No
Léon MAILLE Europe Écologie - Les Verts Aveyron - MILLAU-OUEST Not contacted No
Alain NAYRAC Majorité présidentielle Aveyron - MILLAU-OUEST Not contacted No
Martine Perez PCF - Front de gauche Aveyron - MILLAU-OUEST Signed and confirmation (letter/fax) received No
Philippe RAMONDENC Divers droite Aveyron - MILLAU-OUEST Not contacted Finalist No
Guilhem SERIEYS Front de Gauche Aveyron, Aveyron - ENTRAYGUES-SUR-TRUYÈRE Pending Finalist No