Candidates list

Add a candidate Add a party Signatories of another pact


Filter: | 2nd ballot : | Elected

18213 candidates during first ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Finalist Additional candidat remplacant departementales 2015
Jean-Georges TROUILLET Unser Land Haut-Rhin - Wintzenheim Not contacted No
Guy BILLOUDET Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted Elected No
Henri GUILLERMIN Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted No
Valérie GUYON Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted Elected No
Andrée TIRREAU Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted No
Carole DERUY Union pour un mouvement populaire Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Elected No
François RAMPELBERG Union pour un mouvement populaire Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Elected No
Jean-Pierre MOUCHET Union pour un mouvement populaire Aisne - Laon-2 Not contacted No
Marie SOLLER Union pour un mouvement populaire Aisne - Laon-2 Not contacted No
Marie-Claude DIDIER Union pour un mouvement populaire Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Frédéric MEURA Union pour un mouvement populaire Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
André RIGAUD Union pour un mouvement populaire Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Finalist No
Isabelle VASSEUR Union pour un mouvement populaire Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Finalist No
Jean-Michel AUSSOURD Union pour un mouvement populaire Allier - Montluçon-4 Not contacted Finalist No
Joële GERINIER Union pour un mouvement populaire Allier - Montluçon-4 Not contacted Finalist No
Frédéric AGUILERA Union pour un mouvement populaire Allier - Vichy-2 Not contacted Elected No
Eveline VOITELLIER Union pour un mouvement populaire Allier - Vichy-2 Not contacted No
Jacques BOETTI Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Finalist No
Magali SURLE-GIRIEUD Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Finalist No
Berengere BONNAFOUX Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Jacques BONTE Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Christian BARBERO Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Finalist No
Emilie BEC-ALBANESE Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Finalist No
Robert GAY Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Elected No
Isabelle MORINEAUD Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Elected No
Chantal AZEMAR-MORANDINI Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted Elected No
David LISNARD Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted Elected No
Françoise DUHALDE-GUIGNARD Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Elected No
Patrick TAMBAY Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Elected No
Anne-Marie DUMONT Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Elected No
Gérald LOMBARDO Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Elected No
Camille JULLIEN Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 1 Not contacted Elected No
Marc-Antoine QUENETTE Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 1 Not contacted Elected No
Virginie FERRAND Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
Laurent MARCE Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
Jean-Pierre CONSTANT Union pour un mouvement populaire Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Elected No
Anne VENTALON Union pour un mouvement populaire Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Elected No
Christine FOUR Union pour un mouvement populaire Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Elected No
Frédéric SAUSSET Union pour un mouvement populaire Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Elected No
Martine CARRIER Union pour un mouvement populaire Ardèche - Les Vans Not contacted Finalist No
Jean-Manuel GARRIDO Union pour un mouvement populaire Ardèche - Les Vans Not contacted Finalist No
Brigitte DUMON Union pour un mouvement populaire Ardennes - Revin Not contacted No
Didier LEPRINCE Union pour un mouvement populaire Aube - Aix-en-Othe Not contacted Elected No
Pauline STEINER Union pour un mouvement populaire Aube - Aix-en-Othe Not contacted Elected No
Bernard DE LA HAMAYDE Union pour un mouvement populaire Aube - Bar-sur-Seine Not contacted Elected No
Arlette MASSIN Union pour un mouvement populaire Aube - Bar-sur-Seine Not contacted Elected No
Jean-Claude MATHIS Union pour un mouvement populaire Aube - Les Riceys Not contacted Elected No
Christine PATROIS Union pour un mouvement populaire Aube - Les Riceys Not contacted Elected No
Jérôme BONNEFOI Union pour un mouvement populaire Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Elected No
Agnès MIGNOT Union pour un mouvement populaire Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Elected No
Elisabeth PHILIPPON Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-1 Not contacted Elected No
Jacky RAGUIN Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-1 Not contacted Elected No
Hania KOUIDER Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-3 Not contacted Elected No
Sibylle BERTAIL Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-5 Not contacted Elected No
Jacques RIGAUD Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-5 Not contacted Elected No
Christian BRANLE Union pour un mouvement populaire Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Elected No
Marielle CHEVALLIER Union pour un mouvement populaire Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Elected No
Arnaud ALBAREL Union pour un mouvement populaire Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Isabelle CHESA Union pour un mouvement populaire Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Elodie BRET-DIBAT Union pour un mouvement populaire Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Pierre CASTEL Union pour un mouvement populaire Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Monique BOONEN Union pour un mouvement populaire Aude - Villemoustaussou Not contacted No
Maximilien GUILBAUD-FORN Union pour un mouvement populaire Aude - Villemoustaussou Not contacted No
André AT Union pour un mouvement populaire Aveyron - Aveyron et Tarn Not contacted Elected No
Brigitte MAZARS Union pour un mouvement populaire Aveyron - Aveyron et Tarn Not contacted Elected No
Simone ANGLADE Union pour un mouvement populaire Aveyron - Lot et Truyère Not contacted Elected No
Jean-Claude ANGLARS Union pour un mouvement populaire Aveyron - Lot et Truyère Not contacted Elected No
Alain MARC Union pour un mouvement populaire Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted Elected No
Christel SIGAUD-LAURY Union pour un mouvement populaire Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted Elected No
Sébastien DAVID Union pour un mouvement populaire Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Elected No
Emilie GRAL Union pour un mouvement populaire Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Elected No
Denis HOMMEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Elected No
Nicole THOMAS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Elected No
Etienne BURGER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Elected No
Marie-Paule LEHMANN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Elected No
Etienne WOLF Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Brumath Not contacted Elected No
Christiane WOLFHUGEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Brumath Not contacted Elected No
Isabelle DOLLINGER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Elected No
André ERBS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Elected No
Éric AMIET Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Finalist No
Laurence CROSNIER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Finalist No
Alfonsa ALFANO Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Elected No
Yves SUBLON Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Elected No
Nadine HOLDERITH-WEISS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Elected No
Marc SÉNÉ Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Elected No
Catherine GRAEF-ECKERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Elected No
Sébastien ZAEGEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Elected No
Chantal JEANPERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Elected No
Philippe MEYER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Elected No
Frédéric BIERRY Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Elected No
Frédérique MOZZICONACCI Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Elected No
Nathalie ERNST Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Obernai Not contacted Elected No
Bernard FISCHER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Obernai Not contacted Elected No
Rémi BERTRAND Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Elected No
Nathalie MARAJO-GUTHMULLER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Elected No
Médéric HAEMMERLIN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Dominique ROUACH-NEYMANN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Marcel BAUER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Selestat Not contacted Elected No
Catherine GREIGERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Selestat Not contacted Elected No
Claudine BASTIAN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Pending Finalist No
Éric SENET Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Pending Finalist No
Paul HEINTZ Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Wissembourg Not contacted Elected No
Stéphanie KOCHERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Wissembourg Not contacted Elected No
Sophie BAYARD Union pour un mouvement populaire Bouches-du-Rhône - Arles Not contacted No
Roland CHASSAIN Union pour un mouvement populaire Bouches-du-Rhône - Arles Not contacted No
Michel FRICOUT Union pour un mouvement populaire Calvados - Ouistreham Not contacted Elected No
Claire TROUVÉ Union pour un mouvement populaire Calvados - Ouistreham Not contacted Elected No
Pascal MARTIN Union pour un mouvement populaire Calvados - Vire Not contacted Finalist No
Jane PIGAULT Union pour un mouvement populaire Calvados - Vire Not contacted Finalist No
Martine BESOMBES Union pour un mouvement populaire Cantal - Aurillac-2 Not contacted Elected No
Jean Antoine MOINS Union pour un mouvement populaire Cantal - Aurillac-2 Not contacted Elected No
Nathalie BLANC Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Aytré Not contacted Finalist No
David CARON Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Aytré Not contacted Finalist No
Sylvie MARCILLY Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Châtelaillon-Plage Not contacted Elected No
Stéphane VILLAIN Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Châtelaillon-Plage Not contacted Elected No
Michel PARENT Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Elected No
Dominique RABELLE Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Elected No
Christian FALLOURD Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Lagord Not contacted Elected No
Evelyne FERRAND Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Lagord Not contacted Elected No
Caroline CAMPODARVE Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Rochefort Not contacted Elected No
Gérard PONS Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Rochefort Not contacted Elected No
Véronique LAFFARGUE Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Finalist No
Bruno LEAL Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Finalist No
Corinne BENOIT Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - La Rochelle-3 Not contacted No
Martin LEPOUTRE Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - La Rochelle-3 Not contacted No
Dominique BUSSEREAU Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Royan Not contacted Elected No
Marie-Pierre QUENTIN Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Royan Not contacted Elected No
Françoise DE ROFFIGNAC Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Saintonge Estuaire Not contacted Elected No
Loïc GIRARD Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Saintonge Estuaire Not contacted Elected No
Robert CHATELIER Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Tonnay-Charente Not contacted Elected No
Marie-Chantal PÉRIER Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Tonnay-Charente Not contacted Elected No
Pierre BASTAT Union pour un mouvement populaire Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted No
Françoise TEYSSANDIER Union pour un mouvement populaire Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted No
Genevieve ANDRIEU Union pour un mouvement populaire Corrèze - Allassac Not contacted Finalist No
Didier MARSALEIX Union pour un mouvement populaire Corrèze - Allassac Not contacted Finalist No
Jean-Marc COMAS Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-1 Not contacted Finalist No
Valérie TAURISSON Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-1 Not contacted Finalist No
Francis COLASSON Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-2 Not contacted Elected No
Lilith PITTMAN Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-2 Not contacted Elected No
Sandrine MAURIN Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-3 Not contacted Elected No
Gérard SOLER Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-3 Not contacted Elected No
Najat DELDOULI Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-4 Not contacted Elected No
Franck PEYRET Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-4 Not contacted Elected No
Agnès AUDEGUIL Union pour un mouvement populaire Corrèze - Egletons Not contacted Elected No
Jean-Marie TAGUET Union pour un mouvement populaire Corrèze - Egletons Not contacted Elected No
Danielle COULAUD Union pour un mouvement populaire Corrèze - Haute-Dordogne Not contacted Elected No
Jean STÖHR Union pour un mouvement populaire Corrèze - Haute-Dordogne Not contacted Elected No
Pascal COSTE Union pour un mouvement populaire Corrèze - Midi Corrézien Not contacted Elected No
Ghislaine DUBOST Union pour un mouvement populaire Corrèze - Midi Corrézien Not contacted Elected No
Magali DUBOIS Union pour un mouvement populaire Corrèze - Naves Not contacted Finalist No
Christophe PETIT Union pour un mouvement populaire Corrèze - Plateau de Millevaches Not contacted Elected No
Nelly SIMANDOUX Union pour un mouvement populaire Corrèze - Plateau de Millevaches Not contacted Elected No
Jean-Jacques DELPECH Union pour un mouvement populaire Corrèze - Saint-Pantaléon-de-Larche Not contacted Elected No
Nicole TAURISSON Union pour un mouvement populaire Corrèze - Saint-Pantaléon-de-Larche Not contacted Elected No
Xavier DURAND Union pour un mouvement populaire Corrèze - Sainte-Fortunade Not contacted Finalist No
Gisèle GRAFFOUILLERE Union pour un mouvement populaire Corrèze - Sainte-Fortunade Not contacted Finalist No
Jean-Jacques LAUGA Union pour un mouvement populaire Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Elected No
Hélène ROME Union pour un mouvement populaire Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Elected No
Raphaël CHAUMEIL Union pour un mouvement populaire Corrèze - Tulle Not contacted Finalist No
Nathalie THYSSIER Union pour un mouvement populaire Corrèze - Tulle Not contacted Finalist No
Christophe ARFEUILLERE Union pour un mouvement populaire Corrèze - Ussel Not contacted Elected No
Marilou PADILLA-RATELADE Union pour un mouvement populaire Corrèze - Ussel Not contacted Elected No
Francis COMBY Union pour un mouvement populaire Corrèze - Uzerche Not contacted Elected No
Annie QUEYREL PEYRAMAURE Union pour un mouvement populaire Corrèze - Uzerche Not contacted Elected No
Pierre-Jean LUCIANI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Ajaccio-1 Not contacted Elected No
Aghitella PIETRI-MISTRE Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Ajaccio-1 Not contacted Elected No
Pierre CAU Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Ajaccio-3 Not contacted Elected No
Isabelle FELICIAGGI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Ajaccio-3 Not contacted Elected No
Nathalie RUGGERI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Ajaccio-4 Not contacted Elected No
Charly VOGLIMACCI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Ajaccio-4 Not contacted Elected No
Jeannine CIABRINI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Bavella Not contacted Elected No
Jean-Jacques PANUNZI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Bavella Not contacted Elected No
Laurence MALLARONI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Grand Sud Not contacted Elected No
Georges MELA Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Grand Sud Not contacted Elected No
Valérie BOZZI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Taravo-Ornano Not contacted Elected No
Marcel FRANCISCI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Taravo-Ornano Not contacted Elected No
Marc HERVE Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Callac Not contacted No
Martine TISON Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Callac Not contacted No
Béatrice BOULANGER Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Elected No
Romain BOUTRON Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Elected No
Céline GUILLAUME Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Mûr-de-Bretagne Not contacted Elected No
Loïc ROSCOUËT Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Mûr-de-Bretagne Not contacted Elected No
Jérémie SAUTY Union pour un mouvement populaire Creuse - Auzances Not contacted Elected No
Valérie SIMONET Union pour un mouvement populaire Creuse - Auzances Not contacted Elected No
Laurent DAULNY Union pour un mouvement populaire Creuse - Dun le Palestel Not contacted Elected No
Hélène FAIVRE Union pour un mouvement populaire Creuse - Dun le Palestel Not contacted Elected No
Monique BASLY Union pour un mouvement populaire Creuse - Guéret 2 Not contacted Finalist No
Serge PHALIPPOU Union pour un mouvement populaire Creuse - Guéret 2 Not contacted Finalist No
Jean-François COTET Union pour un mouvement populaire Creuse - La Souterraine Not contacted Finalist No
Lise GAUDIN Union pour un mouvement populaire Creuse - La Souterraine Not contacted Finalist No
Philippe ROBIN Union pour un mouvement populaire Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted No
Véronique VILLEMONTEIX Union pour un mouvement populaire Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted No
Simon LAPLACE Union pour un mouvement populaire Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Finalist No
Marie-Paule MILLASSEAU Union pour un mouvement populaire Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Finalist No
Vincent LACOSTE Union pour un mouvement populaire Dordogne - Isle-Manoire Not contacted No
Pierrette VIGIER Union pour un mouvement populaire Dordogne - Isle-Manoire Not contacted No
Evelyne LAUVRIERE Union pour un mouvement populaire Dordogne - Pays de la Force Not contacted No
Nicolas MORAND-MONTEIL Union pour un mouvement populaire Dordogne - Pays de la Force Not contacted No
Natacha MAYAUD Union pour un mouvement populaire Dordogne - Périgueux-1 Not contacted Elected No
Laurent MOSSION Union pour un mouvement populaire Dordogne - Périgueux-1 Not contacted Elected No
Maurice BARDET Union pour un mouvement populaire Dordogne - Sud-Bergeracois Not contacted Finalist No
Oriane LATOURTE Union pour un mouvement populaire Dordogne - Sud-Bergeracois Not contacted Finalist No
Jean-Marc BUISSON Union pour un mouvement populaire Dordogne - Thiviers Not contacted Finalist No
Isabelle HYVOZ Union pour un mouvement populaire Dordogne - Thiviers Not contacted Finalist No
Nicolas COÛTE Union pour un mouvement populaire Dordogne - Trélissac Not contacted No
Amélie LEGER Union pour un mouvement populaire Dordogne - Trélissac Not contacted No
Nathalie FONTALIRAN Union pour un mouvement populaire Dordogne - Vallée de l'Homme Not contacted Finalist No
Jean MONTORIOL Union pour un mouvement populaire Dordogne - Vallée de l'Homme Not contacted Finalist No
Michel OMOURI Union pour un mouvement populaire Doubs - Besançon-1 Not contacted No
Christine WERTHE Union pour un mouvement populaire Doubs - Besançon-1 Not contacted No
Françoise BRANGET Union pour un mouvement populaire Doubs - Besançon-2 Not contacted Elected No
Michel VIENET Union pour un mouvement populaire Doubs - Besançon-2 Not contacted Elected No
Sophie FAIVRE Union pour un mouvement populaire Doubs - Bethoncourt Not contacted No
Pierre MAZIMANN Union pour un mouvement populaire Doubs - Bethoncourt Not contacted No
Virginie CHAVEY Union pour un mouvement populaire Doubs - Montbéliard Not contacted Elected No
Jean-Luc GUYON Union pour un mouvement populaire Doubs - Montbéliard Not contacted Elected No
Jacqueline CUENOT-STALDER Union pour un mouvement populaire Doubs - Morteau Not contacted Elected No
Denis LEROUX Union pour un mouvement populaire Doubs - Morteau Not contacted Elected No
Pascal PICARD Union pour un mouvement populaire Essonne - Athis-Mons Pending Elected No
Christine RODIER Union pour un mouvement populaire Essonne - Athis-Mons Pending Elected No
Jean-Pierre BECHTER Union pour un mouvement populaire Essonne - Corbeil-Essonnes Pending Elected No
Caroline VARIN Union pour un mouvement populaire Essonne - Corbeil-Essonnes Pending Elected No
Dany BOYER Union pour un mouvement populaire Essonne - Dourdan Pending Elected No
Dominique ECHAROUX Union pour un mouvement populaire Essonne - Dourdan Pending Elected No
Georges TRON Union pour un mouvement populaire Essonne - Draveil Not contacted Elected No
Catherine ALIQUOT-VIALAT Union pour un mouvement populaire Essonne - Epinay-sous-Sénart Not contacted No
Laurent BÉTEILLE Union pour un mouvement populaire Essonne - Epinay-sous-Sénart Not contacted No
Michel BOURNAT Union pour un mouvement populaire Essonne - Gif-sur-Yvette Pending Elected No
Laure DARCOS Union pour un mouvement populaire Essonne - Gif-sur-Yvette Pending Elected No
Sandrine GELOT RATEAU Union pour un mouvement populaire Essonne - Longjumeau Not contacted Elected No
Claude PONS Union pour un mouvement populaire Essonne - Longjumeau Not contacted Elected No
Patrick IMBERT Union pour un mouvement populaire Essonne - Mennecy Pending Elected No
Caroline PARATRE Union pour un mouvement populaire Essonne - Mennecy Pending Elected No
Arnaud BARROUX Union pour un mouvement populaire Essonne - Ris-Orangis Not contacted No
Nhu Anh DÉSORMEAUX Union pour un mouvement populaire Essonne - Ris-Orangis Not contacted No
François DUROVRAY Union pour un mouvement populaire Essonne - Vigneux-sur-Seine Pending Elected No
Nicole POINSOT Union pour un mouvement populaire Essonne - Vigneux-sur-Seine Not contacted Elected No
Catherine AUBIJOUX Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Auneau Not contacted Elected No
Stéphane LEMOINE Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Auneau Not contacted Elected No
Karine DORANGE Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Chartres 1 Not contacted Elected No
Daniel GUERET Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Chartres 1 Not contacted Elected No
Elisabeth FROMONT Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Chartres 2 Not contacted Elected No
Franck MASSELUS Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Chartres 2 Not contacted Elected No
Elisabeth BARRAULT Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Chartres 3 Not contacted Elected No
Rémi MARTIAL Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Chartres 3 Not contacted Elected No
Sylvie HONNEUR Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Dreux 2 Not contacted Elected No
Jacques LEMARE Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Dreux 2 Not contacted Elected No
Anne BRACCO Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Epernon Not contacted Elected No
Jean-Noël MARIE Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Epernon Not contacted Elected No
Laure DE LA RAUDIERE Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Illiers-Combray Not contacted Elected No
Bernard PUYENCHET Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Illiers-Combray Not contacted Elected No
Nicole DESBUQUOY Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Lucé Not contacted No
Stéphane LANTZ Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Lucé Not contacted No
Christelle MINARD Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Saint-Lubin-des-Joncherets Not contacted Elected No
Gérard SOURISSEAU Union pour un mouvement populaire Eure-et-Loir - Saint-Lubin-des-Joncherets Not contacted Elected No
Sam BELARBI Union pour un mouvement populaire Finistère - Brest-5 Not contacted Finalist No
Brigitte HÛ Union pour un mouvement populaire Finistère - Brest-5 Not contacted Finalist No
Patricia ESPERON Union pour un mouvement populaire Gers - Armagnac-Ténarèze Not contacted Elected No
Michel GABAS Union pour un mouvement populaire Gers - Armagnac-Ténarèze Not contacted Elected No
Isabelle CAILLAVET Union pour un mouvement populaire Gers - Baïse-Armagnac Not contacted Finalist No
Thierry SACRÉ Union pour un mouvement populaire Gers - Baïse-Armagnac Not contacted Finalist No
Marie-Martine DALLA-BARBA Union pour un mouvement populaire Gers - Fezensac Not contacted Elected No
Robert FRAIRET Union pour un mouvement populaire Gers - Fezensac Not contacted Elected No
Christine DUCARROUGE Union pour un mouvement populaire Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted Elected No
Francis LARROQUE Union pour un mouvement populaire Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted Elected No
Harry CUSTOS Union pour un mouvement populaire Guadeloupe - Le Gosier Not contacted No
Liliane MONTOUT Union pour un mouvement populaire Guadeloupe - Le Gosier Not contacted No
Baptistia ROBERT LAMPONI Union pour un mouvement populaire Guadeloupe - Saint-François Not contacted Elected No
Anne-Sarah GUGENBERGER Union pour un mouvement populaire Haut-Rhin - Altkirch Not contacted No
Jean SCHMIDT Union pour un mouvement populaire Haut-Rhin - Altkirch Not contacted No
Anne AVENOSO Union pour un mouvement populaire Haute-Corse - Bastia-2 Not contacted Elected No
Jean-Louis MILANI Union pour un mouvement populaire Haute-Corse - Bastia-2 Not contacted Elected No
Muriel BELTRAN Union pour un mouvement populaire Haute-Corse - Biguglia-Nebbio Not contacted Elected No
Claudy OLMETA Union pour un mouvement populaire Haute-Corse - Biguglia-Nebbio Not contacted Elected No
Vanessa BUTTAFOCO-MARTELLI Union pour un mouvement populaire Haute-Corse - Golo-Morosaglia Not contacted Finalist No
Jean-Baptiste CASTELLANI Union pour un mouvement populaire Haute-Corse - Golo-Morosaglia Not contacted Finalist No
Philippe CASAMITJANA Union pour un mouvement populaire Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted No
Martine RIEU GRIFFE Union pour un mouvement populaire Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted No
Christine GENNARO-SAINT Union pour un mouvement populaire Haute-Garonne - Toulouse-9 Not contacted Finalist No
Laurent LESGOURGUES Union pour un mouvement populaire Haute-Garonne - Toulouse-9 Not contacted Finalist No
Brigitte FISCHER PATRIAT Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Bologne Not contacted Elected No
Nicolas LACROIX Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Bologne Not contacted Elected No
André NOIROT Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Bourbonne-les-Bains Not contacted Elected No
Mireille RAVENEL Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Bourbonne-les-Bains Not contacted Elected No
Céline BRASSEUR Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Chaumont-2 Not contacted Elected No
Paul FOURNIÉ Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Chaumont-2 Not contacted Elected No
Fabienne SCHOLLHAMMER Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Poissons Not contacted Elected No
Bruno SIDO Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Poissons Not contacted Elected No
Jean-Michel FEUILLET Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Saint-Dizier-2 Not contacted Elected No
Elisabeth ROBERT-DEHAULT Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Saint-Dizier-2 Not contacted Elected No
Jean-Michel RABIET Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Villegusien-Le-Lac Not contacted Elected No
Yvette ROSSIGNEUX Union pour un mouvement populaire Haute-Marne - Villegusien-Le-Lac Not contacted Elected No
Alain BLINETTE Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Dampierre-sur-Salon Pending Elected No
Fabienne RICHARDOT Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Dampierre-sur-Salon Pending Elected No
Michel ALLIOT Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Gray Pending Finalist No
Jocelyne DEBELLEMANIÉRE Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Gray Not contacted Finalist No
Robert BURKHALTER Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Héricourt-2 Not contacted No
Pascale ROUARD Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Héricourt-2 Not contacted No
Corinne BONNARD Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Jussey Not contacted Elected No
Olivier RIETMANN Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Jussey Pending Elected No
Frédéric BURGHARD Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Luxeuil-les-Bains Pending Elected No
Valérie HAEHNEL Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Luxeuil-les-Bains Pending Elected No
Christelle CLEMENT Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Marnay Pending Finalist No
André GAUTHIER Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Marnay Not contacted Finalist No
Franck TISSERAND Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Port-sur-Saône Pending Finalist No
Emilie TOULOUSE Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Port-sur-Saône Pending Finalist No
Marc DOILLON Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Saint-Loup sur Semouse Pending Finalist No
Isabelle FOREST Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Saint-Loup sur Semouse Not contacted Finalist No
Carmen FRIQUET Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Scey-sur-Saône et Saint-Albin Pending Elected No
Hervé PULICANI Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Scey-sur-Saône et Saint-Albin Pending Elected No
Sylvie MANIERE Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Vesoul-1 Pending Elected No
Thomas OUDOT Union pour un mouvement populaire Haute-Saône - Vesoul-1 Pending Elected No
François EXCOFFIER Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Annecy-le-Vieux Not contacted Elected No
Laure TOWNLEY Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Annecy-le-Vieux Not contacted Elected No
Agnès GAY Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Bonneville Not contacted Elected No
Raymond MUDRY Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Bonneville Not contacted Elected No
Josiane LEI Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Evian-les-Bains Not contacted Elected No
Nicolas RUBIN Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Evian-les-Bains Not contacted Elected No
Michèle LUTZ Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Faverges Not contacted Finalist No
Lionel TARDY Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Faverges Not contacted Finalist No
Bernard BOCCARD Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Gaillard Not contacted Elected No
Marie-Claire TEPPE-ROGUET Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Gaillard Not contacted Elected No
Virginie DUBY-MULLER Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Saint-Julien-en-Genevois Not contacted Elected No
Christian MONTEIL Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Saint-Julien-en-Genevois Not contacted Elected No
Sophie DION Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Sallanches Not contacted Elected No
Georges MORAND Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Sallanches Not contacted Elected No
Joël BAUD-GRASSET Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Sciez Not contacted Elected No
Chrystelle BEURRIER Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Sciez Not contacted Elected No
Richard BAUD Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Thonon-les-Bains Not contacted Elected No
Patricia MAHUT Union pour un mouvement populaire Haute-Savoie - Thonon-les-Bains Not contacted Elected No
Christian HANUS Union pour un mouvement populaire Haute-Vienne - Limoges-1 Not contacted Elected No
Nathalie MEZILLE Union pour un mouvement populaire Haute-Vienne - Limoges-1 Not contacted Elected No
Christine SUBERBIELLE Union pour un mouvement populaire Haute-Vienne - Limoges-5 Not contacted Finalist No
Mamadou TOURE Union pour un mouvement populaire Haute-Vienne - Limoges-5 Not contacted Finalist No
Raymond ARCHER Union pour un mouvement populaire Haute-Vienne - Limoges-6 Not contacted Elected No
Sarah GENTIL Union pour un mouvement populaire Haute-Vienne - Limoges-6 Not contacted Elected No
Fabien DOUCET Union pour un mouvement populaire Haute-Vienne - Panazol Not contacted Finalist No
Delphine GABOUTY Union pour un mouvement populaire Haute-Vienne - Panazol Not contacted Finalist No
Marine MICHEL Union pour un mouvement populaire Hautes-Alpes - Briançon-1 Not contacted Elected No
Arnaud MURGIA Union pour un mouvement populaire Hautes-Alpes - Briançon-1 Not contacted Elected No
Hélène CLEMENT Union pour un mouvement populaire Hautes-Alpes - Embrun Not contacted No
Marc ZANETTO Union pour un mouvement populaire Hautes-Alpes - Embrun Not contacted No
Daniel GALLAND Union pour un mouvement populaire Hautes-Alpes - Gap-2 Not contacted Elected No
Maryvonne GRENIER Union pour un mouvement populaire Hautes-Alpes - Gap-2 Not contacted Elected No
Véronique BERGEROL Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Antony Not contacted Elected No
Patrick DEVEDJIAN Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Antony Not contacted Elected No
Aurore GONZALES Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Bagneux Not contacted Finalist No
Philippe LOREC Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Bagneux Not contacted Finalist No
Jean-Didier BERGER Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Clamart Not contacted Elected No
Isabelle DEBRÉ Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Clamart Not contacted Elected No
Isabelle CAULLERY Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Colombes 2 Not contacted Elected No
Yves REVILLON Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Colombes 2 Not contacted Elected No
Vincent FRANCHI Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Courbevoie 2 Not contacted Elected No
Aurélie TAQUILLAIN Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Courbevoie 2 Not contacted Elected No
Jeanne BÉCART Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Saint-Cloud Not contacted Elected No
Eric BERDOATI Union pour un mouvement populaire Hauts-de-Seine - Saint-Cloud Not contacted Elected No
Henri GAS Union pour un mouvement populaire Hérault - Béziers-1 Not contacted No
Christelle PRAX Union pour un mouvement populaire Hérault - Béziers-1 Not contacted No
Colette AMBAL-MATA Union pour un mouvement populaire Hérault - Béziers-3 Not contacted No
Jean-Pascal PELAGATTI Union pour un mouvement populaire Hérault - Béziers-3 Not contacted No
Yvelise DESCAMPS Union pour un mouvement populaire Hérault - Clermont-l'Hérault Not contacted No
Claude REVEL Union pour un mouvement populaire Hérault - Clermont-l'Hérault Not contacted No
Aline DESTAILLATS Union pour un mouvement populaire Hérault - Le Crès Not contacted Finalist No
Christophe DUDIEUZERE Union pour un mouvement populaire Hérault - Le Crès Not contacted Finalist No
Brice BONNEFOUX Union pour un mouvement populaire Hérault - Mauguio Not contacted Elected No
Marie-Thérèse BRUGUIERE Union pour un mouvement populaire Hérault - Mauguio Not contacted Elected No
Sylvie MARTEL CANNAC Union pour un mouvement populaire Hérault - Montpellier-4 Not contacted No
Michel MOXIN Union pour un mouvement populaire Hérault - Montpellier-4 Not contacted No
Francine COOPER-CAZABAN Union pour un mouvement populaire Hérault - Montpellier - Castelnau-le-Lez Not contacted Finalist No
Frédéric LAFFORGUE Union pour un mouvement populaire Hérault - Montpellier - Castelnau-le-Lez Not contacted Finalist No
Anne AMIEL Union pour un mouvement populaire Hérault - Pignan Not contacted Elected No
Jacques MARTINIER Union pour un mouvement populaire Hérault - Pignan Not contacted Elected No
Laurence CRISTOL Union pour un mouvement populaire Hérault - Saint-Gély-du-Fesc Not contacted Elected No
Guillaume FABRE Union pour un mouvement populaire Hérault - Saint-Gély-du-Fesc Not contacted Elected No
Jacqueline CARABELLI-SEJEAN Union pour un mouvement populaire Hérault - Saint-Pons-de-Thomières Not contacted No
Patrice HANRIOT Union pour un mouvement populaire Hérault - Saint-Pons-de-Thomières Not contacted No
Aymeric MASSIET DU BIEST Union pour un mouvement populaire Ille-et-Vilaine - La Guerche-de-Bretagne Not contacted Elected No
Monique SOCKATH Union pour un mouvement populaire Ille-et-Vilaine - La Guerche-de-Bretagne Not contacted Elected No
Guillaume BAUDET Union pour un mouvement populaire Ille-et-Vilaine - Rennes-4 Not contacted Finalist No
Catherine ROLANDIN Union pour un mouvement populaire Ille-et-Vilaine - Rennes-4 Not contacted Finalist No
Gérard BECHARA Union pour un mouvement populaire Ille-et-Vilaine - Rennes-5 Not contacted Finalist No
Michèle FONTAINE Union pour un mouvement populaire Ille-et-Vilaine - Rennes-5 Not contacted Finalist No
Johann CAILLARD Union pour un mouvement populaire Ille-et-Vilaine - Rennes-6 Not contacted Finalist No
Anaïs JEHANNO Union pour un mouvement populaire Ille-et-Vilaine - Rennes-6 Not contacted Finalist No
Gérard DEZEMPTE Union pour un mouvement populaire Isère - Charvieu-Chavagneux Pending Elected No
Annick MERLE Union pour un mouvement populaire Isère - Charvieu-Chavagneux Pending Elected No
Stéphanie AUGIER Union pour un mouvement populaire Isère - Tullins Pending No
Gilles JULIEN Union pour un mouvement populaire Isère - Tullins Pending No
Annie AUDIER Union pour un mouvement populaire Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending Elected No
Cyrille BRERO Union pour un mouvement populaire Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending Elected No
Valérie BENARD Union pour un mouvement populaire La Réunion - La Possession Not contacted No
Johnny DELIRON Union pour un mouvement populaire La Réunion - La Possession Not contacted No
Graziella BOUSTOINI Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Denis-3 Not contacted Elected No
Jean-Jacques MOREL Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Denis-3 Not contacted Elected No
Marie Gertrude CARPANIN Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Paul-1 Not contacted Elected No
Cyrille MELCHIOR Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Paul-1 Not contacted Elected No
Patrick DORLA Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted Elected No
Sandra SINIMALE Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted Elected No
Géraldine BARLIEU Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Paul-3 Not contacted Finalist No
Yoland VELLEYEN Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Paul-3 Not contacted Finalist No
Viviane MALET Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Pierre-1 Not contacted Elected No
Hermann RIFOSTA Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Pierre-1 Not contacted Elected No
Philippe POTIN Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Pierre-2 Not contacted Elected No
Béatrice SIGISMEAU Union pour un mouvement populaire La Réunion - Saint-Pierre-2 Not contacted Elected No
Philippe BAHU Union pour un mouvement populaire Loir-et-Cher - Blois-1 Not contacted No
Laurence DAVIAU Union pour un mouvement populaire Loir-et-Cher - Blois-1 Not contacted No
Véronique REINEAU Union pour un mouvement populaire Loir-et-Cher - Blois-3 Not contacted No
Guy VASSEUR Union pour un mouvement populaire Loir-et-Cher - Blois-3 Not contacted No
Evelyne FOUCHER Union pour un mouvement populaire Loir-et-Cher - Chambord Not contacted Finalist No
Jean-Pierre GUÉMON Union pour un mouvement populaire Loir-et-Cher - Chambord Not contacted Finalist No
Christina BROWN Union pour un mouvement populaire Loir-et-Cher - Selles-sur-Cher Not contacted Elected No
Jacques MARIER Union pour un mouvement populaire Loir-et-Cher - Selles-sur-Cher Not contacted Elected No
Véronique CHAVEROT Union pour un mouvement populaire Loire - Le Coteau Not contacted Elected No
Daniel FRECHET Union pour un mouvement populaire Loire - Le Coteau Not contacted Elected No
Julien LUYA Union pour un mouvement populaire Loire - Firminy Not contacted No
Eveline SUZAT-GIULIANI Union pour un mouvement populaire Loire - Firminy Not contacted No
Bernard BONNE Union pour un mouvement populaire Loire - Le Pilat Not contacted Elected No
Valérie PEYSSELON Union pour un mouvement populaire Loire - Le Pilat Not contacted Elected No
Huguette BURELIER Union pour un mouvement populaire Loire - Renaison Not contacted Finalist No
Christophe LOPPIN Union pour un mouvement populaire Loire - Renaison Not contacted Finalist No
Nicolas REVERET Union pour un mouvement populaire Loire - Roanne-1 Not contacted Finalist No
Sophie ROTKOPF Union pour un mouvement populaire Loire - Roanne-1 Not contacted Finalist No
Jean-Pierre CORTVRIENDT Union pour un mouvement populaire Lot - Cahors-2 Not contacted No
Joëlle DEBRUYNE Union pour un mouvement populaire Lot - Cahors-2 Not contacted No
Lucien BLANC Union pour un mouvement populaire Lot - Cahors-3 Not contacted No
Sonia MAROUANI Union pour un mouvement populaire Lot - Cahors-3 Not contacted No
Jean-Pierre BOUDOU Union pour un mouvement populaire Lot - Saint-Céré Not contacted Finalist No
Monique MARTIGNAC Union pour un mouvement populaire Lot - Saint-Céré Not contacted Finalist No
Christophe BOCQUET Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - agen 4 Not contacted Elected No
Clémence BRANDOLIN-ROBERT Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - agen 4 Not contacted Elected No
Christian GIRARDI Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le confluent Not contacted No
Evelyne ROSSI Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le confluent Not contacted No
Michel COUZIGOU Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - les coteaux de guyenne Not contacted Finalist No
Bernadette DREUX Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - les coteaux de guyenne Not contacted Finalist No
Marie-Serge BETEILLE Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le livradais Not contacted Elected No
Pierre-Jean PUDAL Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le livradais Not contacted Elected No
Yann BIHOUEE Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le pays de serres Not contacted Finalist No
Anne LAPIERRE Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le pays de serres Not contacted Finalist No
Christine BONFANTI-DOSSAT Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le sud-est agenais Not contacted Elected No
Rémi CONSTANS Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le sud-est agenais Not contacted Elected No
Martine RIZZETTO Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le val du dropt Not contacted Finalist No
Pierre SICAUD Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - le val du dropt Not contacted Finalist No
Marthe GEOFFROY Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-2 Not contacted No
Jean Guy TRESSERRA Union pour un mouvement populaire Lot-et-Garonne - villeneuve-sur-lot-2 Not contacted No
Valérie FABRE Union pour un mouvement populaire Lozère - La Canourgue Not contacted Elected No
Jean-Paul POURQUIER Union pour un mouvement populaire Lozère - La Canourgue Not contacted Elected No
Jean-François BRESSON Union pour un mouvement populaire Lozère - Mende-1 Not contacted No
Anne-Marie PARADIS-TRENEULE Union pour un mouvement populaire Lozère - Mende-1 Not contacted No
Jean DE LESCURE Union pour un mouvement populaire Lozère - Saint-Etienne-du-Valdonnez Not contacted Finalist No
Marjorie MASSADOR Union pour un mouvement populaire Lozère - Saint-Etienne-du-Valdonnez Not contacted Finalist No
Erick BEAUFILS Union pour un mouvement populaire Manche - Agon-Coutainville Not contacted Finalist No
Marie-Jeanne POULLAIN-BOSCHER Union pour un mouvement populaire Manche - Agon-Coutainville Not contacted Finalist No
Catherine BRUNAUD-RHYN Union pour un mouvement populaire Manche - Avranches Not contacted Elected No
Antoine DELAUNAY Union pour un mouvement populaire Manche - Avranches Not contacted Elected No
Jacques ALLAIN Union pour un mouvement populaire Manche - Bréhal Not contacted Finalist No
Claire ROUSSEAU Union pour un mouvement populaire Manche - Bréhal Not contacted Finalist No
Françoise LEROSSIGNOL Union pour un mouvement populaire Manche - Bricquebec Not contacted Elected No
Patrice PILLET Union pour un mouvement populaire Manche - Bricquebec Not contacted Elected No
Christine DONIZALSKI Union pour un mouvement populaire Manche - Cherbourg-Octeville-1 Not contacted Finalist No
David MARGUERITTE Union pour un mouvement populaire Manche - Cherbourg-Octeville-1 Not contacted Finalist No
Sophie GUYON Union pour un mouvement populaire Manche - Equeurdreville-Hainneville Not contacted No
Samuel LEPILLEUR Union pour un mouvement populaire Manche - Equeurdreville-Hainneville Not contacted No
Jacques GROMELLON Union pour un mouvement populaire Manche - Pontorson Not contacted No
Danielle RENARD Union pour un mouvement populaire Manche - Pontorson Not contacted No
Hervé FEUILLY Union pour un mouvement populaire Manche - Tourlaville Not contacted Finalist No
Emmanuelle PEYROUX Union pour un mouvement populaire Manche - Tourlaville Not contacted Finalist No
Thierry BUSSY Union pour un mouvement populaire Marne - Argonne Suippe et Vesle Not contacted Elected No
Valérie MORAND Union pour un mouvement populaire Marne - Argonne Suippe et Vesle Not contacted Elected No
Monique DORGUEILLE Union pour un mouvement populaire Marne - Bourgogne Not contacted Elected No
Eric KARIGER Union pour un mouvement populaire Marne - Bourgogne Not contacted Elected No
Jean-Louis DEVAUX Union pour un mouvement populaire Marne - Châlons-en-Champagne-2 Not contacted Elected No
Lise MAGNIER Union pour un mouvement populaire Marne - Châlons-en-Champagne-2 Not contacted Elected No
Benoit MOITTIE Union pour un mouvement populaire Marne - Epernay-2 Not contacted Elected No
Sophie SIGNOLLE GONET Union pour un mouvement populaire Marne - Epernay-2 Not contacted Elected No
Cécile CONREAU Union pour un mouvement populaire Marne - Fismes-Montagne de Reims Not contacted Elected No
Philippe SALMON Union pour un mouvement populaire Marne - Fismes-Montagne de Reims Not contacted Elected No
Sylvie GERARD-MAIZIERES Union pour un mouvement populaire Marne - Mourmelon-Vesle et Monts de Champagne Not contacted Elected No
Alphonse SCHWEIN Union pour un mouvement populaire Marne - Mourmelon-Vesle et Monts de Champagne Not contacted Elected No
Stéphane LANG Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-1 Not contacted Elected No
Stéfana VUIBERT Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-1 Not contacted Elected No
Christine FRANZIN Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-2 Not contacted No
Laurent MARCHWANT Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-2 Not contacted No
Bertrand DUC Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-3 Not contacted No
Fatima EL HAOUSSINE Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-3 Not contacted No
Kim DUNTZE Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-4 Not contacted Elected No
Jean-Pierre FORTUNÉ Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-4 Not contacted Elected No
Marie-Thérèse PICOT Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-9 Not contacted Elected No
Jean-Marc ROZE Union pour un mouvement populaire Marne - Reims-9 Not contacted Elected No
Danielle BERAT Union pour un mouvement populaire Marne - Sézanne-Brie et Champagne Not contacted Elected No
René-Paul SAVARY Union pour un mouvement populaire Marne - Sézanne-Brie et Champagne Not contacted Elected No
Bernard CHAMPION Union pour un mouvement populaire Marne - Vertus-Plaine Champenoise Not contacted No
Pascaline LEVESQUE Union pour un mouvement populaire Marne - Vertus-Plaine Champenoise Not contacted No
Thibaut DUCHENE Union pour un mouvement populaire Marne - Vitry-le-François-Champagne et Der Not contacted Finalist No
Isabelle PESTRE Union pour un mouvement populaire Marne - Vitry-le-François-Champagne et Der Not contacted Finalist No
Irène Corine AVICE Union pour un mouvement populaire Mayotte - Dembéni Not contacted No
Toiliha Colo DARCAOUI Union pour un mouvement populaire Mayotte - Dembéni Not contacted No
Bourouhane ALLAOUI Union pour un mouvement populaire Mayotte - Koungou Not contacted Elected No
Raïssa ANDHUM Union pour un mouvement populaire Mayotte - Koungou Not contacted Elected No
Armamie ABDOUL WASSION Union pour un mouvement populaire Mayotte - Mamoudzou 1 Not contacted Elected No
Mohamed SIDI Union pour un mouvement populaire Mayotte - Mamoudzou 1 Not contacted Elected No
Nouriati BOURA ABDALLAH Union pour un mouvement populaire Mayotte - Mamoudzou 2 Not contacted Finalist No
Zaïdou TAVANDAY Union pour un mouvement populaire Mayotte - Mamoudzou 2 Not contacted Finalist No
Ali Debré COMBO Union pour un mouvement populaire Mayotte - Mamoudzou 3 Not contacted Elected No
Mariame SAID Union pour un mouvement populaire Mayotte - Mamoudzou 3 Not contacted Elected No
Chifain ABDOU Union pour un mouvement populaire Mayotte - Mtsamboro Not contacted Finalist No
Zouhourya Binti MOUAYAD BEN Union pour un mouvement populaire Mayotte - Mtsamboro Not contacted Finalist No
Soibahadine IBRAHIM RAMADANI Union pour un mouvement populaire Mayotte - Ouangani Not contacted Elected No
Moinécha SOUMAILA Union pour un mouvement populaire Mayotte - Ouangani Not contacted Elected No
Ibrahim AMADA NAWIR Union pour un mouvement populaire Mayotte - Pamandzi Not contacted No
Marie-Laure VANIER Union pour un mouvement populaire Mayotte - Pamandzi Not contacted No
Mohamed BACAR Union pour un mouvement populaire Mayotte - Sada Not contacted Finalist No
Ali MADI Union pour un mouvement populaire Mayotte - Sada Not contacted No
Mariame MADI BOINA Union pour un mouvement populaire Mayotte - Sada Not contacted Finalist No
Moina Echat SABILI Union pour un mouvement populaire Mayotte - Sada Not contacted No
Ben Issa OUSSENI Union pour un mouvement populaire Mayotte - Tsingoni Not contacted Elected No
Fatimatie Bintie Darouchi RAZAFINATOANDRO Union pour un mouvement populaire Mayotte - Tsingoni Not contacted Elected No
Rose-Marie FALQUE Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Baccarat Not contacted Elected No
Michel MARCHAL Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Baccarat Not contacted Elected No
Sarah SCHOLTES-SOFIANE Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Longwy Not contacted No
Mathieu SERVAGI Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Longwy Not contacted No
Catherine PAILLARD Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Lunéville-1 Not contacted Elected No
Christopher VARIN Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Lunéville-1 Not contacted Elected No
Claude DELOFFRE Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Meine au Saintois Not contacted Finalist No
Brigitte MEYER Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Meine au Saintois Not contacted Finalist No
Corinne LALANCE Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Le Nord-Toulois Not contacted Elected No
Jean LOCTIN Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Le Nord-Toulois Not contacted Elected No
Sandrine FERRETTI Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Pays de Briey Not contacted No
Didier GALOIS Union pour un mouvement populaire Meurthe-et-Moselle - Pays de Briey Not contacted No
Samuel AMBROSIO Union pour un mouvement populaire Meuse - Belleville-sur-Meuse Not contacted No
Anne MOINAUX Union pour un mouvement populaire Meuse - Belleville-sur-Meuse Not contacted No
Jean-François LAMORLETTE Union pour un mouvement populaire Meuse - Clermont-en-Argonne Not contacted Elected No
Arlette PALANSON Union pour un mouvement populaire Meuse - Clermont-en-Argonne Not contacted Elected No
Laurent JOYEUX Union pour un mouvement populaire Meuse - Etain Not contacted No
Pascale VIGNOL Union pour un mouvement populaire Meuse - Etain Not contacted No
Dominique AARNINCK-GÉMINEL Union pour un mouvement populaire Meuse - Montmédy Not contacted No
Claude LEONARD Union pour un mouvement populaire Meuse - Montmédy Not contacted Elected No
Marc BILLON Union pour un mouvement populaire Meuse - Saint-Mihiel Not contacted No
Frédérique CADET Union pour un mouvement populaire Meuse - Saint-Mihiel Not contacted No
Jérôme DUMONT Union pour un mouvement populaire Meuse - Verdun-2 Not contacted Elected No
Véronique PHILIPPE Union pour un mouvement populaire Meuse - Verdun-2 Not contacted Elected No
Eliane FONTAINE Union pour un mouvement populaire Moselle - Bitche Not contacted No
Daniel ZINTZ Union pour un mouvement populaire Moselle - Bitche Not contacted No
Marie-Ange DOYETTE Union pour un mouvement populaire Moselle - Bouzonville Not contacted No
Alphonse MASSON Union pour un mouvement populaire Moselle - Bouzonville Not contacted No
Jean FRANÇOIS Union pour un mouvement populaire Moselle - Les Coteaux de Moselle Not contacted Elected No
Bernadette LAPAQUE Union pour un mouvement populaire Moselle - Les Coteaux de Moselle Not contacted Elected No
Fabienne BEAUVAIS Union pour un mouvement populaire Moselle - Freyming-Merlebach Not contacted No
Jean-Marie SCHOUMACHER Union pour un mouvement populaire Moselle - Freyming-Merlebach Not contacted No
Christine FERRARI Union pour un mouvement populaire Moselle - Hayange Not contacted No
Pascal HAUCK Union pour un mouvement populaire Moselle - Hayange Not contacted No
Patrick THIL Union pour un mouvement populaire Moselle - Metz-3 Not contacted No
Marie-Jo ZIMMERMANN Union pour un mouvement populaire Moselle - Metz-3 Not contacted No
Marceline LEGRAND Union pour un mouvement populaire Moselle - Le Pays Messin Not contacted No
Olivier SCHMITT Union pour un mouvement populaire Moselle - Le Pays Messin Not contacted No
Véronique MADELAINE KLEIN Union pour un mouvement populaire Moselle - Phalsbourg Not contacted No
Antoine SCHOTT Union pour un mouvement populaire Moselle - Phalsbourg Not contacted No
Valentin COQUIN Union pour un mouvement populaire Moselle - Rombas Not contacted No
Marina LORENZINI Union pour un mouvement populaire Moselle - Rombas Not contacted No
Béatrice KRAUS Union pour un mouvement populaire Moselle - Saint-Avold Not contacted No
Jean SCHULER Union pour un mouvement populaire Moselle - Saint-Avold Not contacted No
Claude BITTE Union pour un mouvement populaire Moselle - Sarralbe Not contacted Elected No
Sonya CRISTINELLI-FRAIBOEUF Union pour un mouvement populaire Moselle - Sarralbe Not contacted Elected No
Martine PELTRE Union pour un mouvement populaire Moselle - Sarrebourg Not contacted Finalist No
Camille ZIEGER Union pour un mouvement populaire Moselle - Sarrebourg Not contacted Finalist No
Julien FREYBURGER Union pour un mouvement populaire Moselle - Le Sillon Mosellan Not contacted Elected No
Valérie ROMILLY Union pour un mouvement populaire Moselle - Le Sillon Mosellan Not contacted Elected No
Annie LEGRAIN Union pour un mouvement populaire Nièvre - La-Charité-sur-Loire Not contacted Finalist No
Hervé MONNEROT Union pour un mouvement populaire Nièvre - La-Charité-sur-Loire Not contacted Finalist No
Pierre PAUTRAT Union pour un mouvement populaire Nièvre - Château-Chinon Not contacted No
Véronique VINCENT Union pour un mouvement populaire Nièvre - Château-Chinon Not contacted No
Catherine MER Union pour un mouvement populaire Nièvre - Clamecy Not contacted Elected No
Philippe NOLOT Union pour un mouvement populaire Nièvre - Clamecy Not contacted Elected No
Anne-Marie CHENE Union pour un mouvement populaire Nièvre - Cosne-Cours-sur-Loire Not contacted Elected No
Michel VENEAU Union pour un mouvement populaire Nièvre - Cosne-Cours-sur-Loire Not contacted Elected No
Olivier BACCAUD Union pour un mouvement populaire Nièvre - Decize Not contacted No
Laurence GUIMARD Union pour un mouvement populaire Nièvre - Decize Not contacted No
Jean-Luc GAUTHIER Union pour un mouvement populaire Nièvre - Guérigny Not contacted Elected No
Bernadette LARIVE Union pour un mouvement populaire Nièvre - Guérigny Not contacted Elected No
Nicole HENRI Union pour un mouvement populaire Nièvre - Imphy Not contacted No
Jean-Baptiste MONTARNIER Union pour un mouvement populaire Nièvre - Imphy Not contacted No
Carole BOIRIN Union pour un mouvement populaire Nièvre - Nevers - 3 Not contacted Elected No
Daniel ROSTEIN Union pour un mouvement populaire Nièvre - Nevers - 3 Not contacted Elected No
Françoise BROSSARD Union pour un mouvement populaire Nièvre - Varennes-Vauzelles Not contacted No
Patrick FRISON Union pour un mouvement populaire Nièvre - Varennes-Vauzelles Not contacted No
Anais DHAMY Union pour un mouvement populaire Oise - Estrées-Saint-Denis Not contacted Elected No
Patrice FONTAINE Union pour un mouvement populaire Oise - Estrées-Saint-Denis Not contacted Elected No
Brigitte CHOQUET Union pour un mouvement populaire Orne - Argentan-1 Not contacted Finalist No
Jean-Pierre FONTAINE Union pour un mouvement populaire Orne - Argentan-1 Not contacted Finalist No
Maria Rosa CANFARELLI Union pour un mouvement populaire Pas-de-Calais - Carvin Not contacted No
Giacomo FLAMMIA Union pour un mouvement populaire Pas-de-Calais - Carvin Not contacted No
Sarah BENKHENNOUS Union pour un mouvement populaire Pas-de-Calais - Hénin-Beaumont-2 Not contacted No
Kévin PETIT Union pour un mouvement populaire Pas-de-Calais - Hénin-Beaumont-2 Not contacted No
Nicole CHEVALIER Union pour un mouvement populaire Pas-de-Calais - Marck Not contacted Elected No
Pierre-Henri DUMONT Union pour un mouvement populaire Pas-de-Calais - Marck Not contacted Elected No
Sandrine LAFARGUE Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Lescar, Gave et Terres du Pont-Long Not contacted Elected No
Nicolas PATRIARCHE Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Lescar, Gave et Terres du Pont-Long Not contacted Elected No
Olivier CARASCO Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Montagne Basque Not contacted No
Claire DUTARET-BORDAGARAY Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Montagne Basque Not contacted No
Franck ETHEVE Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Nive-Adour Not contacted No
Florence SAMSON Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Nive-Adour Not contacted No
Sylvia LARROUSSE COULON Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Pau-4 Not contacted No
Pierre SAULNIER Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Pau-4 Not contacted No
Isabelle DUBARBIER-GOROSTIDI Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Saint-Jean-de-Luz Not contacted Elected No
Philippe JUZAN Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Atlantiques - Saint-Jean-de-Luz Not contacted Elected No
Daniel MACH Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - Les Aspres Not contacted Finalist No
Marie-Thérèse SANCHEZ-SCHMID Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - Les Aspres Not contacted Finalist No
Armande BARRERE Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - La Côte Sableuse Not contacted Elected No
Thierry DEL POSO Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - La Côte Sableuse Not contacted Elected No
France BELTRANI Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - La Côte Vermeille Not contacted No
Jean-Pierre ROMERO Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - La Côte Vermeille Not contacted Finalist No
Joëlle ANGLADE Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - Perpignan 2 Not contacted Elected No
Jean SOL Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - Perpignan 2 Not contacted Elected No
Isabelle DE NOELL-MARCHESAN Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - Perpignan 4 Not contacted Elected No
Romain GRAU Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - Perpignan 4 Not contacted Elected No
Véronique AURIOL-VIAL Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - Perpignan 5 Not contacted No
Jean-Marc PALMA Union pour un mouvement populaire Pyrénées-Orientales - Perpignan 5 Not contacted No
Christian GALLET Union pour un mouvement populaire Rhône - Anse Not contacted Finalist No
Claire PEIGNÉ Union pour un mouvement populaire Rhône - Anse Not contacted Finalist No
Laurence BOSSY Union pour un mouvement populaire Rhône - L'Arbresle Not contacted No
Pierre VARLIETTE Union pour un mouvement populaire Rhône - L'Arbresle Not contacted No
Antoine DUPERRAY Union pour un mouvement populaire Rhône - Le Bois-d'Oingt Not contacted Elected No
Martine PUBLIÉ Union pour un mouvement populaire Rhône - Le Bois-d'Oingt Not contacted Elected No
Christiane AGARRAT Union pour un mouvement populaire Rhône - Brignais Not contacted Elected No
Christophe GUILLOTEAU Union pour un mouvement populaire Rhône - Brignais Not contacted Elected No
Christiane GUICHERD Union pour un mouvement populaire Rhône - Genas Not contacted Elected No
Daniel VALERO Union pour un mouvement populaire Rhône - Genas Not contacted Elected No
Sylvie EPINAT Union pour un mouvement populaire Rhône - Gleizé Not contacted Elected No
Michel THIEN Union pour un mouvement populaire Rhône - Gleizé Not contacted Elected No
Christiane JURY Union pour un mouvement populaire Rhône - Mornant Not contacted Elected No
Renaud PFEFFER Union pour un mouvement populaire Rhône - Mornant Not contacted Elected No
Jean-Jacques BRUN Union pour un mouvement populaire Rhône - Saint-Symphorien-d'Ozon Not contacted Elected No
Mireille SIMIAN Union pour un mouvement populaire Rhône - Saint-Symphorien-d'Ozon Not contacted Elected No
Sophie CRUZ Union pour un mouvement populaire Rhône - Vaugneray Not contacted No
Laurent VILLE Union pour un mouvement populaire Rhône - Vaugneray Not contacted No
Annick RAGONDET Union pour un mouvement populaire Saône-et-Loire - Gergy Not contacted Finalist No
Benoît REGNAULT Union pour un mouvement populaire Saône-et-Loire - Gergy Not contacted Finalist No
Mathilde CHALUMEAU Union pour un mouvement populaire Saône-et-Loire - Louhans Not contacted Elected No
Anthony VADOT Union pour un mouvement populaire Saône-et-Loire - Louhans Not contacted Elected No
Béatrice PAVY-MORANCAIS Union pour un mouvement populaire Sarthe - Château-du-Loir Not contacted Elected No
Régis VALLIENNE Union pour un mouvement populaire Sarthe - Château-du-Loir Not contacted Elected No
Jean-Michel BATAILLER Union pour un mouvement populaire Sarthe - Le Mans-3 Not contacted Elected No
Véronique RIVRON Union pour un mouvement populaire Sarthe - Le Mans-3 Not contacted Elected No
Nelly HAMELIN Union pour un mouvement populaire Sarthe - Le Mans-4 Not contacted Finalist No
Jean-François XIBERRAS Union pour un mouvement populaire Sarthe - Le Mans-4 Not contacted Finalist No
Aouatef BRABER Union pour un mouvement populaire Sarthe - Le Mans-5 Not contacted No
François LE FORESTIER Union pour un mouvement populaire Sarthe - Le Mans-5 Not contacted No
Christine MARCHAND Union pour un mouvement populaire Sarthe - Savigné-l'Evêque Not contacted Finalist No
Philippe METIVIER Union pour un mouvement populaire Sarthe - Savigné-l'Evêque Not contacted Finalist No
Gérard GALPIN Union pour un mouvement populaire Sarthe - Sillé-le-Guillaume Not contacted Elected No
Fabienne LABRETTE-MENAGER Union pour un mouvement populaire Sarthe - Sillé-le-Guillaume Not contacted Elected No
Claude GIROUD Union pour un mouvement populaire Savoie - Aix-les-Bains-1 Not contacted Elected No
Nathalie SCHMITT Union pour un mouvement populaire Savoie - Aix-les-Bains-1 Not contacted Elected No
Renaud BERETTI Union pour un mouvement populaire Savoie - Aix-les-Bains-2 Not contacted Elected No
Marina FERRARI Union pour un mouvement populaire Savoie - Aix-les-Bains-2 Not contacted Elected No
Martine BERTHET Union pour un mouvement populaire Savoie - Albertville-1 Not contacted Elected No
Hervé GAYMARD Union pour un mouvement populaire Savoie - Albertville-1 Not contacted Elected No
Auguste PICOLLET Union pour un mouvement populaire Savoie - Bourg-Saint-Maurice Not contacted Elected No
Cécile UTILLE-GRAND Union pour un mouvement populaire Savoie - Bourg-Saint-Maurice Not contacted Elected No
Gaston ARTHAUD-BERTHET Union pour un mouvement populaire Savoie - Bugey savoyard Not contacted Elected No
Marie-Claire BARBIER Union pour un mouvement populaire Savoie - Bugey savoyard Not contacted Elected No
Delphine JULIEN Union pour un mouvement populaire Savoie - Chambéry-1 Not contacted Finalist No
Damien VARON Union pour un mouvement populaire Savoie - Chambéry-1 Not contacted Finalist No
Brigitte BOCHATON Union pour un mouvement populaire Savoie - Chambéry-2 Not contacted Elected No
Michel BOUVARD Union pour un mouvement populaire Savoie - Chambéry-2 Not contacted Elected No
Christian GRANGE Union pour un mouvement populaire Savoie - Modane Not contacted Elected No
Rozenn HARS Union pour un mouvement populaire Savoie - Modane Not contacted Elected No
Lucienne BULLE Union pour un mouvement populaire Savoie - Montmélian Not contacted No
Michel RAVIER Union pour un mouvement populaire Savoie - Montmélian Not contacted No
Luc BERTHOUD Union pour un mouvement populaire Savoie - La Motte-Servolex Not contacted Elected No
Nathalie FONTAINE Union pour un mouvement populaire Savoie - La Motte-Servolex Not contacted Elected No
Jocelyne ABONDANCE Union pour un mouvement populaire Savoie - Moûtiers Not contacted Elected No
Vincent ROLLAND Union pour un mouvement populaire Savoie - Moûtiers Not contacted Elected No
Martine ANDRIEU Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Champs-sur-Marne Not contacted No
Marcus DRAME Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Champs-sur-Marne Not contacted No
Olivier MORIN Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Claye-Souilly Not contacted Elected No
Véronique PASQUIER Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Claye-Souilly Not contacted Elected No
Gilles ALAPETITE Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Combs-la-Ville Not contacted No
Sabrina HIDJEB Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Combs-la-Ville Not contacted No
Yves JAUNAUX Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Coulommiers Not contacted Elected No
Laurence PICARD Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Coulommiers Not contacted Elected No
Martine BULLOT Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - La Ferté-sous-Jouarre Not contacted Elected No
Ugo PEZZETTA Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - La Ferté-sous-Jouarre Not contacted Elected No
Pierre BACQUÉ Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Fontainebleau Not contacted Elected No
Béatrice RUCHETON NÉE PIETTON Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Fontainebleau Not contacted Elected No
Jean-Jacques BARBAUX Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Fontenay-Trésigny Not contacted Elected No
Daisy LUCZAK Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Fontenay-Trésigny Not contacted Elected No
Sarah LACROIX Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Meaux Not contacted Elected No
Nathalie BEAULNES-SERENI Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Melun Not contacted Elected No
Denis JULLEMIER Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Melun Not contacted Elected No
Corinne ADAMSKI-CAEKAERT Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Mitry-Mory Not contacted No
Daniel DOMETZ Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Mitry-Mory Not contacted No
Bernard COZIC Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Nemours Not contacted Elected No
Isoline MILLOT Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Nemours Not contacted Elected No
Anne-Laure FONTBONNE Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Ozoir-la-Ferrière Not contacted Elected No
Jean-François ONETO Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Ozoir-la-Ferrière Not contacted Elected No
François BOUCHART Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Pontault-Combault Not contacted No
Agnès JOMEAU-BERNARD Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Pontault-Combault Not contacted No
Olivier LAVENKA Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Provins Not contacted Elected No
Sandrine SOSINSKI Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Provins Not contacted Elected No
Jérôme GUYARD Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Saint-Fargeau-Ponthierry Not contacted Elected No
Véronique VEAU Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Saint-Fargeau-Ponthierry Not contacted Elected No
Arnaud DE BELENET Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Serris Not contacted Elected No
Valérie POTTIEZ-HUSSON Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Serris Not contacted Elected No
Isabelle RECIO Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Villeparisis Not contacted Elected No
Xavier VANDERBISE Union pour un mouvement populaire Seine-et-Marne - Villeparisis Not contacted Elected No
Jean-Christophe SIMON Union pour un mouvement populaire Seine-Maritime - Saint-Etienne-du-Rouvray Not contacted No
Sarah TESSIER Union pour un mouvement populaire Seine-Maritime - Saint-Etienne-du-Rouvray Not contacted No
Bruno BESCHIZZA Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Aulnay-sous-Bois Not contacted Elected No
Séverine MAROUN Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Aulnay-sous-Bois Not contacted Elected No
Christine CERRIGONE Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Le Blanc-Mesnil Not contacted Elected No
Thierry MEIGNEN Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Le Blanc-Mesnil Not contacted Elected No
Patricia BOUR Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Drancy Not contacted No
Jullien CARRE Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Drancy Not contacted No
Claude CAPILLON Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Montreuil-1 Not contacted Finalist No
Manon LAPORTE Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Montreuil-1 Not contacted Finalist No
Thu Van BLANCHARD Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted No
Geoffrey CARVALHINHO Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Pantin Not contacted No
Milisa GONÇALVES Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Not contacted No
Georges MELANE Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Not contacted No
Jean-Michel BLUTEAU Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Villemomble Not contacted Elected No
Michèle CHOULET Union pour un mouvement populaire Seine-Saint-Denis - Villemomble Not contacted Elected No
Carole BIZET Union pour un mouvement populaire Somme - Abbeville-1 Not contacted Elected No
Stéphane DECAYEUX Union pour un mouvement populaire Somme - Abbeville-1 Not contacted Elected No
Stéphane HAUSSOULIER Union pour un mouvement populaire Somme - Abbeville-2 Not contacted Elected No
Sabrina HOLLEVILLE-MILHAT Union pour un mouvement populaire Somme - Abbeville-2 Not contacted Elected No
Marie-Hélène BOUCHEZ Union pour un mouvement populaire Somme - Amiens-5 Not contacted No
Guillaume DUFLOT Union pour un mouvement populaire Somme - Amiens-5 Not contacted No
Martin DOMISE Union pour un mouvement populaire Somme - Amiens-6 Not contacted Finalist No
Anne PINON Union pour un mouvement populaire Somme - Amiens-6 Not contacted Finalist No
Christelle HIVER Union pour un mouvement populaire Somme - Doullens Not contacted Elected No
Laurent SOMON Union pour un mouvement populaire Somme - Doullens Not contacted Elected No
Maryline DUCROCQ Union pour un mouvement populaire Somme - Friville-Escarbotin Not contacted Elected No
Emmanuel MAQUET Union pour un mouvement populaire Somme - Friville-Escarbotin Not contacted Elected No
Brigitte BOUTROY Union pour un mouvement populaire Somme - Gamaches Not contacted Finalist No
Jean-Charles VITAUX Union pour un mouvement populaire Somme - Gamaches Not contacted Finalist No
Nathalie DE VILLENEUVE Union pour un mouvement populaire Tarn - Castres-1 Not contacted Elected No
Michel MONSARRAT Union pour un mouvement populaire Tarn - Castres-1 Not contacted Elected No
Régine MASSOUTIÉ Union pour un mouvement populaire Tarn - Castres-2 Not contacted Elected No
Jacques THOUROUDE Union pour un mouvement populaire Tarn - Castres-2 Not contacted Elected No
Marie-Helene IVOL Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Belfort-2 Pending Elected No
Sébastien VIVOT Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Belfort-2 Pending Elected No
Florence BESANCENOT Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Belfort-3 Pending Finalist No
Damien MESLOT Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Belfort-3 Pending Finalist No
Florian BOUQUET Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Châtenois-les-Forges Pending Elected No
Maryline MORALLET Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Châtenois-les-Forges Pending Elected No
Marie-Lise LHOMET Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Delle Pending Elected No
Frédéric ROUSSE Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Delle Pending Elected No
Christiane HALLER Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Giromagny Not contacted Finalist No
Didier VALLVERDU Union pour un mouvement populaire Territoire de Belfort - Giromagny Pending Finalist No
Marie-Evelyne CHRISTIN Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Argenteuil-1 Not contacted Elected No
Philippe METEZEAU Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Argenteuil-1 Not contacted Elected No
Fatima AMARIR Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Argenteuil-2 Not contacted Finalist No
Xavier PERICAT Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Argenteuil-2 Not contacted Finalist No
Rizlaine OUJJAT Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Argenteuil-3 Not contacted No
Olivier REGIS Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Argenteuil-3 Not contacted No
Armand PAYET Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Cergy-1 Not contacted Elected No
Virgine TINLAND Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Cergy-1 Not contacted Elected No
Monique MERIZIO Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Cergy-2 Not contacted Elected No
Alexandre PUEYO Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Cergy-2 Not contacted Elected No
Emilie IVANDEKICS Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Domont Not contacted Elected No
Sébastien MEURANT Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Domont Not contacted Elected No
Xavier HAQUIN Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Ermont Not contacted Elected No
Aurore JACOB Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Ermont Not contacted Elected No
Daniel DESSE Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Fosses Not contacted Elected No
Agnès RAFAITIN Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Fosses Not contacted Elected No
Jeanne DOCTEUR Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Herblay Not contacted Elected No
Philippe ROULEAU Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Herblay Not contacted Elected No
Arnaud BAZIN Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - L'Isle-Adam Not contacted Elected No
Chantal VILLALARD Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - L'Isle-Adam Not contacted Elected No
Michèle BERTHY Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Montmorency Not contacted Elected No
Luc STREHAIANO Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Montmorency Not contacted Elected No
Sophie BORGEON Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Pontoise Not contacted Elected No
Gérard SEIMBILLE Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Pontoise Not contacted Elected No
Samira AIDOUD Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Sarcelles Not contacted No
Marc SONNET Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Sarcelles Not contacted No
Laetitia BOISSEAU Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Taverny Not contacted Elected No
Gérard LAMBERT-MOTTE Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Taverny Not contacted Elected No
Marie-Paule FAUCON Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Vauréal Not contacted No
Guy PARIS Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Vauréal Not contacted No
Philippe DEBRUYNE Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Villiers-le-Bel Not contacted No
Marie-Dominique MAISONNIER Union pour un mouvement populaire Val-d'Oise - Villiers-le-Bel Not contacted No
Jérémy CAMPOFRANCO Union pour un mouvement populaire Var - Fréjus Not contacted No
Laurence FRADJ Union pour un mouvement populaire Var - Fréjus Not contacted No
Maurice CHABERT Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Apt Not contacted Elected No
Dominique SANTONI Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Apt Not contacted Elected No
Florence DUPRAT Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Avignon-3 Not contacted No
Claude TUMMINO Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Avignon-3 Not contacted No
Marc JAUME Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Carpentras Not contacted No
Armande PATRON Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Carpentras Not contacted No
Elisabeth AMOROS Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Cavaillon Not contacted Elected No
Jean-Baptiste BLANC Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Cavaillon Not contacted Elected No
Pierre GONZALVEZ Union pour un mouvement populaire Vaucluse - L'Isle-sur-la-Sorgue Not contacted Elected No
Clémence MARINO-PHILIPPE Union pour un mouvement populaire Vaucluse - L'Isle-sur-la-Sorgue Not contacted Elected No
Jacqueline BOUYAC Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Monteux Not contacted No
Jean-Michel FERRAND Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Monteux Not contacted No
Yannick CUER Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Orange Not contacted No
Olivier SURLES Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Orange Not contacted No
François PANTAGENE Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Pernes-les-Fontaines Not contacted Finalist No
Michèle SORBIER Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Pernes-les-Fontaines Not contacted Finalist No
Roger PELLENC Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Pertuis Not contacted Finalist No
Joëlle RICHAUD Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Pertuis Not contacted Finalist No
Martine DURIEU Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Le Pontet Not contacted No
Claude TOUTAIN Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Le Pontet Not contacted No
Bénédicte MARTIN Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Vaison-la-Romaine Not contacted Finalist No
Jean-François PERILHOU Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Vaison-la-Romaine Not contacted Finalist No
Jean-Marie ROUSSIN Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Valréas Not contacted Elected No
Corinne TESTUD ROBERT Union pour un mouvement populaire Vaucluse - Valréas Not contacted Elected No
Isabelle BARREAU-ENON Union pour un mouvement populaire Vienne - Chauvigny Not contacted Elected No
Alain FOUCHÉ Union pour un mouvement populaire Vienne - Chauvigny Not contacted Elected No
Jean-Olivier GEOFFROY Union pour un mouvement populaire Vienne - Civray Not contacted Elected No
Lydie NOIRAULT Union pour un mouvement populaire Vienne - Civray Not contacted Elected No
François BOCK Union pour un mouvement populaire Vienne - Lussac-les-Châteaux Not contacted Elected No
Marie-Renée DESROSES Union pour un mouvement populaire Vienne - Lussac-les-Châteaux Not contacted Elected No
Benoit PRINÇAY Union pour un mouvement populaire Vienne - Migné-Auxances Not contacted Elected No
Séverine SAINT-PÉ Union pour un mouvement populaire Vienne - Migné-Auxances Not contacted Elected No
Brigitte ABAUX Union pour un mouvement populaire Vienne - Montmorillon Not contacted Elected No
Guillaume DE RUSSÉ Union pour un mouvement populaire Vienne - Montmorillon Not contacted Elected No
Alain GNAHOUI Union pour un mouvement populaire Vienne - Poitiers-1 Not contacted Finalist No
Marie-Dolorès PROST Union pour un mouvement populaire Vienne - Poitiers-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie DELHUMEAU-DIDELOT Union pour un mouvement populaire Vienne - Poitiers-3 Not contacted Finalist No
Sylvain POTHIER-LEROUX Union pour un mouvement populaire Vienne - Poitiers-3 Not contacted Finalist No
Gilbert BEAUJANEAU Union pour un mouvement populaire Vienne - Vivonne Not contacted Elected No
Rose-Marie BERTAUD Union pour un mouvement populaire Vienne - Vivonne Not contacted Elected No
Jérôme MATHIEU Union pour un mouvement populaire Vosges - La Bresse Not contacted Elected No
Brigitte VANSON Union pour un mouvement populaire Vosges - La Bresse Not contacted Elected No
Régine BEGEL Union pour un mouvement populaire Vosges - Epinal-2 Not contacted Elected No
Benoît JOURDAIN Union pour un mouvement populaire Vosges - Epinal-2 Not contacted Elected No
Nathalie BABOUHOT Union pour un mouvement populaire Vosges - Mirecourt Not contacted Elected No
Guy SAUVAGE Union pour un mouvement populaire Vosges - Mirecourt Not contacted Elected No
Valérie JANKOWSKI Union pour un mouvement populaire Vosges - Remiremont Not contacted Elected No
François VANNSON Union pour un mouvement populaire Vosges - Remiremont Not contacted Elected No
Nicolas DEILLER Union pour un mouvement populaire Yonne - Joigny Not contacted No
Chantal LEROY Union pour un mouvement populaire Yonne - Joigny Not contacted No
Martine GOUSSOT-MICHEL Union pour un mouvement populaire Yonne - Saint-Florentin Not contacted No
Maurice HARIOT Union pour un mouvement populaire Yonne - Saint-Florentin Not contacted No
Josette JEAN Union pour un mouvement populaire Yvelines - Bonnières-sur-Seine Not contacted Elected No
Didier JOUY Union pour un mouvement populaire Yvelines - Bonnières-sur-Seine Not contacted Elected No
Ghislain FOURNIER Union pour un mouvement populaire Yvelines - Chatou Not contacted Elected No
Marcelle GORGUES Union pour un mouvement populaire Yvelines - Chatou Not contacted Elected No
Philippe BRILLAULT Union pour un mouvement populaire Yvelines - Le Chesnay Not contacted Elected No
Sylvie D'ESTEVE Union pour un mouvement populaire Yvelines - Le Chesnay Not contacted Elected No
Nicole BRISTOL Union pour un mouvement populaire Yvelines - Houilles Not contacted Elected No
Alexandre JOLY Union pour un mouvement populaire Yvelines - Houilles Not contacted Elected No
Karl OLIVE Union pour un mouvement populaire Yvelines - Poissy Not contacted Elected No
Elodie SORNAY Union pour un mouvement populaire Yvelines - Poissy Not contacted Elected No
Pierre FOND Union pour un mouvement populaire Yvelines - Sartrouville Not contacted Elected No
Janick GEHIN Union pour un mouvement populaire Yvelines - Sartrouville Not contacted Elected No
Anne CAPIAUX Union pour un mouvement populaire Yvelines - Trappes Not contacted Elected No
Jean-Michel FOURGOUS Union pour un mouvement populaire Yvelines - Trappes Not contacted Elected No
Hélène BRIOIX-FEUCHET Union pour un mouvement populaire Yvelines - Verneuil-sur-Seine Not contacted Elected No
Jean-François RAYNAL Union pour un mouvement populaire Yvelines - Verneuil-sur-Seine Not contacted Elected No
Eric BOIZET Union Populaire Républicaine Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Kemaïs MARZOUK Union Populaire Républicaine Indre-et-Loire - Joué-lès-Tours Not contacted No
David WENTZEL Union Populaire Républicaine Vosges - Saint-Dié-des-Vosges-1 Not contacted No
Michel LORENTZ Union du centre Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted No
Michèle MULLER Union du centre Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted No
Jacqueline DENEUVE Union du centre Charente-Maritime - Lagord Not contacted No
Pierre LE HENAFF Union du centre Charente-Maritime - Lagord Not contacted No
Bruno CANDAU Union du centre Charente-Maritime - Rochefort Not contacted No
Corine PETITJEAN Union du centre Charente-Maritime - Rochefort Not contacted No
Elisabeth DELORME-BLAIZOT Union du centre Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted No
Julien JANVIER Union du centre Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted No
Gérard BLÉGEAN Union du centre Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-1 Not contacted Elected No
Brigitte BLEVIN Union du centre Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-1 Not contacted Elected No
Dominique LEBLOND Union du centre Eure-et-Loir - Auneau Not contacted No
Sylvie MARIN Union du centre Eure-et-Loir - Auneau Not contacted No
Jean-Luc SILHERES Union du centre Gers - Gimone-Arrats Not contacted Finalist No
Sylvie VARIN Union du centre Gers - Gimone-Arrats Not contacted Finalist No
Evelyne FONTAINE Union du centre Haute-Vienne - Couzeix Not contacted Elected No
Gilles TOULZA Union du centre Haute-Vienne - Couzeix Not contacted Elected No
Alexandre BARA Union du centre Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted No
Christine DE NEUVILLE Union du centre Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted No
Vincent LEONIE Union du centre Haute-Vienne - Limoges-2 Not contacted Finalist No
Latifa RAHMAOUI Union du centre Haute-Vienne - Limoges-2 Not contacted Finalist No
Valérie GIROIR Union du centre Haute-Vienne - Saint-Léonard-de-Noblat Not contacted No
Bernard GOUPY Union du centre Haute-Vienne - Saint-Léonard-de-Noblat Not contacted No
Béatrice TAMZARIAN Union du centre Hérault - Montpellier-3 Not contacted No
Thierry TSAGALOS Union du centre Hérault - Montpellier-3 Not contacted No
Christelle BERTINI Union du centre Ille-et-Vilaine - La Guerche-de-Bretagne Not contacted No
Christian SORIEUX Union du centre Ille-et-Vilaine - La Guerche-de-Bretagne Not contacted No
Jean-Marc LECERF Union du centre Ille-et-Vilaine - Janzé Not contacted Finalist No
Laurence MERCIER Union du centre Ille-et-Vilaine - Janzé Not contacted Finalist No
Nicole MORIN Union du centre Mayenne - Lassay-les-Châteaux Not contacted No
Pierrick TRANCHEVENT Union du centre Mayenne - Lassay-les-Châteaux Not contacted No
Chantal CARRARO Union du centre Meurthe-et-Moselle - Nancy-2 Not contacted Finalist No
Thierry COULOM Union du centre Meurthe-et-Moselle - Nancy-2 Not contacted Finalist No
Patrick BAUDOT Union du centre Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted Finalist No
Valérie JURIN Union du centre Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted Finalist No
Ouardia LOMBARDI Union du centre Moselle - Rombas Not contacted No
Yves MULLER Union du centre Moselle - Rombas Not contacted No
Séverine DUVERGÉ Union du centre Pas-de-Calais - Brebières Not contacted No
Jean-Luc LAVIEVILLE Union du centre Pas-de-Calais - Brebières Not contacted No
Fabienne COSTEDOAT-DIU Union du centre Pyrénées-Atlantiques - Artix et Pays de Soubestre Not contacted Elected No
Bernard DUPONT Union du centre Pyrénées-Atlantiques - Artix et Pays de Soubestre Not contacted Elected No
Michel BERNOS Union du centre Pyrénées-Atlantiques - Billère et Coteaux de Jurançon Not contacted Finalist No
Emmanuelle SCHWARTZWALDER Union du centre Pyrénées-Atlantiques - Billère et Coteaux de Jurançon Not contacted Finalist No
Marie-Line CABE Union du centre Pyrénées-Atlantiques - Orthez et Terres des Gaves et du Sel Not contacted No
Thierry ISSARTEL Union du centre Pyrénées-Atlantiques - Orthez et Terres des Gaves et du Sel Not contacted No
Jean LACOSTE Union du centre Pyrénées-Atlantiques - Pau-4 Not contacted Elected No
Véronique LIPSOS-SALLENAVE Union du centre Pyrénées-Atlantiques - Pau-4 Not contacted Elected No
Nathalie PETROZZI-BEDANIAN Union du centre Rhône - Gleizé Not contacted No
Michel ROMANET-CHANCRIN Union du centre Rhône - Gleizé Not contacted No
Isabelle DESNOT Union du centre Sarthe - Changé Not contacted No
Nicolas ROUANET Union du centre Sarthe - Changé Not contacted No
Véronique GRISON Union du centre Sarthe - Le Mans-4 Not contacted No
Olivier PAQUIN Union du centre Sarthe - Le Mans-4 Not contacted No
Jean-François CLAISSE Union du centre Somme - Amiens-5 Not contacted No
Agnès QUELENNEC Union du centre Somme - Amiens-5 Not contacted No
Claude TIBI Union du centre Val-d'Oise - Villiers-le-Bel Not contacted No
Ouarda ZERGUIT Union du centre Val-d'Oise - Villiers-le-Bel Not contacted No
Isabelle CHEDANEAU Union du centre Vienne - Poitiers-4 Not contacted Finalist No
Xavier DOUTEAU Union du centre Vienne - Poitiers-4 Not contacted Finalist No
Martine OLIVIER Union des démocrates et indépendants Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Ernest TEMPLIER Union des démocrates et indépendants Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Aude BONO Union des démocrates et indépendants Aisne - Laon-2 Not contacted No
Eric HÉLIN Union des démocrates et indépendants Aisne - Laon-2 Not contacted No
Marie-Françoise BERTRAND Union des démocrates et indépendants Aisne - Vervins Not contacted Elected No
Nicolas FRICOTEAUX Union des démocrates et indépendants Aisne - Vervins Not contacted Elected No
Daniéle FONTAINE Union des démocrates et indépendants Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted No
Michel LAVIOLETTE Union des démocrates et indépendants Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted No
Jacques DUBAY Union des démocrates et indépendants Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted Elected No
Sylvie GAUCHER Union des démocrates et indépendants Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted Elected No
Rachel COTTA Union des démocrates et indépendants Ardèche - Le Teil Not contacted No
Christian LAVIS Union des démocrates et indépendants Ardèche - Le Teil Not contacted No
Thierry AVOUAC Union des démocrates et indépendants Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Corinne ROUBI Union des démocrates et indépendants Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Jean-François LECLET Union des démocrates et indépendants Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Elected No
Marie-José MOSER Union des démocrates et indépendants Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Elected No
Benjamin DE SCORBIAC Union des démocrates et indépendants Ariège - Val d'Ariège Not contacted No
Bernadette DEDIEU Union des démocrates et indépendants Ariège - Val d'Ariège Not contacted No
Jean-Louis DEFONTAINE Union des démocrates et indépendants Aube - Troyes-3 Not contacted No
Christine THOMAS Union des démocrates et indépendants Aube - Troyes-3 Not contacted No
Annie BEL Union des démocrates et indépendants Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted Elected No
Christophe LABORIE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted Elected No
Jacques BARBEZANGE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Finalist No
Nicole FOUILLADE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Finalist No
Christophe POURCEL Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Finalist No
Joëlle TOURNIER Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Finalist No
Jean-Claude LUCHE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Palanges Not contacted Elected No
Christine PRESNE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Palanges Not contacted Elected No
Pascale BARAILLE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Philippe RAMONDENC Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Sylvie AYOT Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-2 Not contacted Elected No
Jean-François GALLIARD Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-2 Not contacted Elected No
Régine NESPOULOUS Union des démocrates et indépendants Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted No
Patrice PANIS Union des démocrates et indépendants Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted No
Dominique GOMBERT Union des démocrates et indépendants Aveyron - Nord-Lévezou Not contacted Elected No
Jean-Philippe SADOUL Union des démocrates et indépendants Aveyron - Nord-Lévezou Not contacted Elected No
Emmanuelle DE GAIL Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Alain MAZEAU Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Laurence JOST Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Freddy ZIMMERMANN Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Alain MEYER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Mutzig Not contacted No
Alice MOREL Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Mutzig Not contacted No
Thierry CARBIENER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Saverne Not contacted Elected No
Michèle ESCHLIMANN Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Saverne Not contacted Elected No
Michèle CLAVER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Gérard SIMLER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Pascale LUDWIG Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Wissembourg Not contacted No
Christian MARTIN Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Wissembourg Not contacted No
Gilles AYME Union des démocrates et indépendants Bouches-du-Rhône - Arles Not contacted No
Pascale CARLIER Union des démocrates et indépendants Bouches-du-Rhône - Arles Not contacted No
Clara DEWAËLE-CANOUEL Union des démocrates et indépendants Calvados - Falaise Not contacted Elected No
Claude LETEURTRE Union des démocrates et indépendants Calvados - Falaise Not contacted Elected No
Johnny BRIARD Union des démocrates et indépendants Calvados - Lisieux Not contacted No
Sylvie GRANDIN Union des démocrates et indépendants Calvados - Lisieux Not contacted No
François DRAGEON Union des démocrates et indépendants Charente-Maritime - Aytré Not contacted No
Jocelyne ROCHETEAU Union des démocrates et indépendants Charente-Maritime - Aytré Not contacted No
Roseline MARCADIER Union des démocrates et indépendants Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted No
Yves PELLETIER Union des démocrates et indépendants Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted No
Annie LALLIER Union des démocrates et indépendants Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted Elected No
Emmanuel RIOTTE Union des démocrates et indépendants Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted Elected No
Jean-Yves DE CHAISEMARTIN Union des démocrates et indépendants Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Elected No
Monique NICOLAS Union des démocrates et indépendants Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Elected No
Thierry CIPIERRE Union des démocrates et indépendants Dordogne - Périgueux-2 Not contacted Elected No
Joëlle HUTH Union des démocrates et indépendants Dordogne - Périgueux-2 Not contacted Elected No
Hélène DEBEIR Union des démocrates et indépendants Finistère - Brest-5 Not contacted No
Pascal KERBERENES Union des démocrates et indépendants Finistère - Brest-5 Not contacted No
Eugène DESBOIS Union des démocrates et indépendants Guadeloupe - Le Moule Not contacted No
Cynthia DINANE Union des démocrates et indépendants Guadeloupe - Le Moule Not contacted No
Hervé BOCO Union des démocrates et indépendants Haute-Garonne - Escalquens Not contacted Finalist No
Chantal GAUTHIER Union des démocrates et indépendants Haute-Garonne - Escalquens Not contacted Finalist No
Loïc CAVAGNAC Union des démocrates et indépendants Haute-Saône - Vesoul-2 Pending No
Angélique KEUSCH Union des démocrates et indépendants Haute-Saône - Vesoul-2 Not contacted No
Christine BURKI Union des démocrates et indépendants Haute-Savoie - Gaillard Not contacted No
Gabriel DOUBLET Union des démocrates et indépendants Haute-Savoie - Gaillard Not contacted No
Cédric DALIBARD Union des démocrates et indépendants Haute-Savoie - Thonon-les-Bains Not contacted No
Éliane DEVILLE Union des démocrates et indépendants Haute-Savoie - Thonon-les-Bains Not contacted No
Vincent JALBY Union des démocrates et indépendants Haute-Vienne - Limoges-3 Not contacted Finalist No
Annie SCHWAEDERLE Union des démocrates et indépendants Haute-Vienne - Limoges-3 Not contacted Finalist No
Laurence JAYAT Union des démocrates et indépendants Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted Finalist No
Jean-Marie LAGEDAMONT Union des démocrates et indépendants Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted Finalist No
Michel ANDRIEUX Union des démocrates et indépendants Haute-Vienne - Saint-Yrieix-la-Perche Not contacted No
Béatrice DE TIENDA Union des démocrates et indépendants Haute-Vienne - Saint-Yrieix-la-Perche Not contacted No
Martine MARLOIS Union des démocrates et indépendants Hautes-Alpes - Gap-1 Not contacted No
Dominique MEYER Union des démocrates et indépendants Hautes-Alpes - Gap-1 Not contacted No
Mireille GITTON Union des démocrates et indépendants Hauts-de-Seine - Clichy Not contacted No
Didier SCHULLER Union des démocrates et indépendants Hauts-de-Seine - Clichy Not contacted No
Philippe HUPPÉ Union des démocrates et indépendants Hérault - Clermont-l'Hérault Not contacted No
Sandrine ZWILLER Union des démocrates et indépendants Hérault - Clermont-l'Hérault Not contacted No
Robert ALATI Union des démocrates et indépendants Hérault - Montpellier-4 Not contacted No
Johanna BARBOTTI Union des démocrates et indépendants Hérault - Montpellier-4 Not contacted No
Thierry BENOIT Union des démocrates et indépendants Ille-et-Vilaine - Fougères-1 Not contacted Elected No
Frédérique MIRAMONT Union des démocrates et indépendants Ille-et-Vilaine - Fougères-1 Not contacted Elected No
Marie-Hélène DAUCE Union des démocrates et indépendants Ille-et-Vilaine - Montauban-de-Bretagne Not contacted No
Denis LEVREL Union des démocrates et indépendants Ille-et-Vilaine - Montauban-de-Bretagne Not contacted No
Vincent BOURGUET Union des démocrates et indépendants Ille-et-Vilaine - Redon Not contacted Finalist No
Céline MOTEL Union des démocrates et indépendants Ille-et-Vilaine - Redon Not contacted Finalist No
Jean BORDAT Union des démocrates et indépendants Jura - Dole 2 Not contacted No
Dominique LAIR Union des démocrates et indépendants Jura - Dole 2 Not contacted No
Maryvonne CRETIN-MAITENAZ Union des démocrates et indépendants Jura - Morez Not contacted Elected No
François GODIN Union des démocrates et indépendants Jura - Morez Not contacted Elected No
Viviane PAYET BEN HAMIDA Union des démocrates et indépendants La Réunion - Saint-André-2 Not contacted Elected No
Jean-Marie VIRAPOULLÉ Union des démocrates et indépendants La Réunion - Saint-André-2 Not contacted Elected No
Jeannine CARRON Union des démocrates et indépendants La Réunion - Saint-Denis-3 Not contacted No
Alain TIPARIS Union des démocrates et indépendants La Réunion - Saint-Denis-3 Not contacted No
Alix GALBOIS Union des démocrates et indépendants La Réunion - Saint-Louis-1 Not contacted Elected No
Emmanuelle SINACOUTY Union des démocrates et indépendants La Réunion - Saint-Louis-1 Not contacted Elected No
Jennifer MERION Union des démocrates et indépendants La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted No
David OROSMANE Union des démocrates et indépendants La Réunion - Saint-Paul-2 Not contacted No
Marie-Pierre BEAU Union des démocrates et indépendants Loir-et-Cher - Saint-Aignan Not contacted Elected No
Philippe SARTORI Union des démocrates et indépendants Loir-et-Cher - Saint-Aignan Not contacted Elected No
Christine BOITARD Union des démocrates et indépendants Loir-et-Cher - Selles-sur-Cher Not contacted No
Jean-Paul PINON Union des démocrates et indépendants Loir-et-Cher - Selles-sur-Cher Not contacted No
Stéphanie FICARELLA-SCAFI Union des démocrates et indépendants Loire - Rive-de-Gier Not contacted No
Jean-Luc GRANGER Union des démocrates et indépendants Loire - Rive-de-Gier Not contacted No
Dominique FESTE Union des démocrates et indépendants Loire - Roanne-1 Not contacted No
Jean François VIAL Union des démocrates et indépendants Loire - Roanne-1 Not contacted No
Gilles ARTIGUES Union des démocrates et indépendants Loire - Saint-Etienne-3 Not contacted Finalist No
Annick FAY Union des démocrates et indépendants Loire - Saint-Etienne-3 Not contacted Finalist No
Mickaël PETIT Union des démocrates et indépendants Loire - Saint-Etienne-6 Not contacted No
Katia RICHAUD Union des démocrates et indépendants Loire - Saint-Etienne-6 Not contacted No
Martine FOURNIER Union des démocrates et indépendants Lot - Cahors-2 Not contacted Finalist No
Michel ROUMEGOUX Union des démocrates et indépendants Lot - Cahors-2 Not contacted Finalist No
Magali FERLUC Union des démocrates et indépendants Lot - Figeac-1 Not contacted Finalist No
Antoine LOREDO Union des démocrates et indépendants Lot - Figeac-1 Not contacted Finalist No
Bernard BORREDON Union des démocrates et indépendants Lot - Luzech Not contacted Finalist No
Marie-France CARLE Union des démocrates et indépendants Lot - Luzech Not contacted Finalist No
Dominique GAUTIER Union des démocrates et indépendants Manche - Cherbourg-Octeville-1 Not contacted No
Chahima HADOUCHE Union des démocrates et indépendants Manche - Cherbourg-Octeville-3 Not contacted No
Michel LADROUE Union des démocrates et indépendants Manche - Cherbourg-Octeville-3 Not contacted No
Nadine BOUDAL BOINET Union des démocrates et indépendants Manche - Granville Not contacted No
Philippe LETESSIER Union des démocrates et indépendants Manche - Granville Not contacted No
Stéphane PINABEL Union des démocrates et indépendants Manche - Les Pieux Not contacted Finalist No
Odile THOMINET Union des démocrates et indépendants Manche - Les Pieux Not contacted Finalist No
Jean-Claude BRAUD Union des démocrates et indépendants Manche - Pont-Hébert Not contacted Elected No
Nicole GODARD Union des démocrates et indépendants Manche - Pont-Hébert Not contacted Elected No
Mario ROSSI Union des démocrates et indépendants Marne - Reims-6 Not contacted Elected No
Marie SIMON DEPAQUY Union des démocrates et indépendants Marne - Reims-6 Not contacted Elected No
Annie COULON Union des démocrates et indépendants Marne - Vertus-Plaine Champenoise Not contacted Elected No
Pascal DESAUTELS Union des démocrates et indépendants Marne - Vertus-Plaine Champenoise Not contacted Elected No
Ahamed ATTOUMANI DOUCHINA Union des démocrates et indépendants Mayotte - Bouéni Not contacted Elected No
Afidati MKADARA Union des démocrates et indépendants Mayotte - Bouéni Not contacted Elected No
Haïrati HAÏRATI DAROUSSI MARAFOU Union des démocrates et indépendants Mayotte - Mamoudzou 1 Not contacted No
Enly MAHAMOUDOU MZE Union des démocrates et indépendants Mayotte - Mamoudzou 1 Not contacted No
Toyfriya ANASSI Union des démocrates et indépendants Mayotte - Mtsamboro Not contacted Elected No
Ali Alfred BACAR Union des démocrates et indépendants Mayotte - Mtsamboro Not contacted No
Nema SAID Union des démocrates et indépendants Mayotte - Mtsamboro Not contacted No
Aynoudine SALIME Union des démocrates et indépendants Mayotte - Mtsamboro Not contacted Elected No
Ibrahim Amedi BOINAHERY Union des démocrates et indépendants Mayotte - Tsingoni Not contacted No
Mdzadze Moilim MROIVILI Union des démocrates et indépendants Mayotte - Tsingoni Not contacted No
Carole BRENEUR Union des démocrates et indépendants Meurthe-et-Moselle - Laxou Not contacted Finalist No
Alain CHARDON Union des démocrates et indépendants Meurthe-et-Moselle - Laxou Not contacted Finalist No
Pierre FELICANI Union des démocrates et indépendants Meurthe-et-Moselle - Val de Lorraine Sud Not contacted No
Mireille GAZIN Union des démocrates et indépendants Meurthe-et-Moselle - Val de Lorraine Sud Not contacted No
Francis THIRION Union des démocrates et indépendants Meuse - Ancerville Not contacted No
Rosine VOISOT Union des démocrates et indépendants Meuse - Ancerville Not contacted No
Christine HABART Union des démocrates et indépendants Meuse - Dieue-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Christian NAMY Union des démocrates et indépendants Meuse - Dieue-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Jean-Marie COUSIN Union des démocrates et indépendants Meuse - Etain Not contacted Finalist No
Nicole JOURDAN Union des démocrates et indépendants Meuse - Etain Not contacted Finalist No
Sylvain DENOYELLE Union des démocrates et indépendants Meuse - Saint-Mihiel Not contacted Finalist No
Marie-Christine TONNER Union des démocrates et indépendants Meuse - Saint-Mihiel Not contacted Finalist No
Sylvie AGOSTINI Union des démocrates et indépendants Moselle - Algrange Not contacted No
Patrick WANT Union des démocrates et indépendants Moselle - Algrange Not contacted No
Anne MAZUY-HARTER Union des démocrates et indépendants Moselle - Bitche Not contacted Elected No
David SUCK Union des démocrates et indépendants Moselle - Bitche Not contacted Elected No
Katia MULLER Union des démocrates et indépendants Moselle - Bouzonville Not contacted Elected No
Laurent STEICHEN Union des démocrates et indépendants Moselle - Bouzonville Not contacted Elected No
Isabelle RAUCH Union des démocrates et indépendants Moselle - Metzervisse Not contacted Elected No
Pierre ZENNER Union des démocrates et indépendants Moselle - Metzervisse Not contacted Elected No
Marie Elisabeth LINGENHELD Union des démocrates et indépendants Moselle - Phalsbourg Not contacted No
Emmanuel RIEHL Union des démocrates et indépendants Moselle - Phalsbourg Not contacted No
Patrick WEITEN Union des démocrates et indépendants Moselle - Yutz Not contacted Elected No
Rachel ZIROVNIK Union des démocrates et indépendants Moselle - Yutz Not contacted Elected No
Pierrette CONCILE Union des démocrates et indépendants Nièvre - Nevers - 1 Not contacted Finalist No
Jean-Luc MARTINAT Union des démocrates et indépendants Nièvre - Nevers - 1 Not contacted Finalist No
Bruno BENCHEMAKH Union des démocrates et indépendants Nièvre - Nevers - 2 Not contacted No
Bozena PLET Union des démocrates et indépendants Nièvre - Nevers - 2 Not contacted No
Patrick LINDET Union des démocrates et indépendants Orne - Alençon-2 Not contacted Elected No
Christine ROIMIER Union des démocrates et indépendants Orne - Alençon-2 Not contacted Elected No
Christophe GERARD Union des démocrates et indépendants Orne - Argentan-2 Not contacted No
Odile LECROSNIER Union des démocrates et indépendants Orne - Argentan-2 Not contacted No
Stéphane BONTE Union des démocrates et indépendants Pas-de-Calais - Wingles Not contacted No
Myriam WONTERGHEM Union des démocrates et indépendants Pas-de-Calais - Wingles Not contacted No
Vincent BRU Union des démocrates et indépendants Pyrénées-Atlantiques - Baïgura et Mondarrain Not contacted Elected No
Isabelle PARGADE Union des démocrates et indépendants Pyrénées-Atlantiques - Baïgura et Mondarrain Not contacted Elected No
Anne-Marie ESTEBAN Union des démocrates et indépendants Pyrénées-Atlantiques - Saint-Jean-de-Luz Not contacted No
Jean-François IRIGOYEN Union des démocrates et indépendants Pyrénées-Atlantiques - Saint-Jean-de-Luz Not contacted No
Geneviève BERGE Union des démocrates et indépendants Pyrénées-Atlantiques - Terres des Luys et Coteaux du Vic-Bilh Not contacted Elected No
Charles PELANNE Union des démocrates et indépendants Pyrénées-Atlantiques - Terres des Luys et Coteaux du Vic-Bilh Not contacted Elected No
Pascale BAY Union des démocrates et indépendants Rhône - Anse Not contacted Elected No
Daniel POMERET Union des démocrates et indépendants Rhône - Anse Not contacted Elected No
Marie-Charles JEANNE Union des démocrates et indépendants Rhône - L'Arbresle Not contacted No
Bruno SUBTIL Union des démocrates et indépendants Rhône - L'Arbresle Not contacted No
Bernard FIALAIRE Union des démocrates et indépendants Rhône - Belleville Pending Elected No
Evelyne GEOFFRAY Union des démocrates et indépendants Rhône - Belleville Pending Elected No
Christiane ECHALLIER Union des démocrates et indépendants Rhône - Le Bois-d'Oingt Not contacted No
Jean-Yves TRINCAT Union des démocrates et indépendants Rhône - Le Bois-d'Oingt Not contacted No
Yves GOUGNE Union des démocrates et indépendants Rhône - Mornant Not contacted No
Bernadette VEZA COMBARMOND Union des démocrates et indépendants Rhône - Mornant Not contacted No
Claude GOY Union des démocrates et indépendants Rhône - Vaugneray Not contacted Elected No
Daniel JULLIEN Union des démocrates et indépendants Rhône - Vaugneray Not contacted Elected No
Aurélien DILLIÈRE Union des démocrates et indépendants Sarthe - Ecommoy Not contacted No
Jennifer FERRÉ Union des démocrates et indépendants Sarthe - Ecommoy Not contacted No
Claudine FURET PAQUIN Union des démocrates et indépendants Sarthe - Loué Not contacted No
Gaël LAGNEAU-DERET Union des démocrates et indépendants Sarthe - Loué Not contacted No
Yves BROCHARD Union des démocrates et indépendants Sarthe - Le Mans-3 Not contacted No
Philippe TROUTOT Union des démocrates et indépendants Savoie - Albertville-2 Not contacted No
Tiffany VIGNALE Union des démocrates et indépendants Savoie - Albertville-2 Not contacted No
Richard BROCHE Union des démocrates et indépendants Savoie - Bourg-Saint-Maurice Not contacted Finalist No
Muriel MASSERON Union des démocrates et indépendants Savoie - Bourg-Saint-Maurice Not contacted Finalist No
Christelle FAVETTA SIEYES Union des démocrates et indépendants Savoie - Chambéry-3 Not contacted Elected No
Lionel MITHIEUX Union des démocrates et indépendants Savoie - Chambéry-3 Not contacted Elected No
Pierre-Marie CHARVOZ Union des démocrates et indépendants Savoie - Saint-Jean-de-Maurienne Not contacted Elected No
Monique CHEVALLIER Union des démocrates et indépendants Savoie - Saint-Jean-de-Maurienne Not contacted Elected No
Patrick SEPTIERS Union des démocrates et indépendants Seine-et-Marne - Montereau-Fault-Yonne Not contacted Elected No
Andrée ZAIDI Union des démocrates et indépendants Seine-et-Marne - Montereau-Fault-Yonne Not contacted Elected No
Daniel JACOB Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Aulnay-sous-Bois Not contacted No
Michelle TADDEI Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Aulnay-sous-Bois Not contacted No
Khadija GIBIER Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Bobigny Not contacted Finalist No
Laurent RIVOIRE Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Bobigny Not contacted Finalist No
Aude LAGARDE Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Drancy Not contacted Elected No
Stéphane SALINI Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Drancy Not contacted Elected No
Farid SAIDANI Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Epinay-sur-Seine Not contacted Finalist No
Linda SAYAH Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Epinay-sur-Seine Not contacted Finalist No
William DELANNOY Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Saint-Ouen Not contacted No
Wahiba ZEDOUTI Union des démocrates et indépendants Seine-Saint-Denis - Saint-Ouen Not contacted No
Franck BEAUVARLET Union des démocrates et indépendants Somme - Albert Not contacted Elected No
Virginie CARON-DECROIX Union des démocrates et indépendants Somme - Albert Not contacted Elected No
Eric GUÉANT Union des démocrates et indépendants Somme - Amiens-4 Not contacted No
Mathilde ROY Union des démocrates et indépendants Somme - Amiens-4 Not contacted No
Hubert DE JENLIS Union des démocrates et indépendants Somme - Amiens-6 Not contacted Elected No
France FONGUEUSE Union des démocrates et indépendants Somme - Amiens-6 Not contacted Elected No
Clara DUBUC Union des démocrates et indépendants Somme - Flixecourt Not contacted No
Clément STENGEL Union des démocrates et indépendants Somme - Flixecourt Not contacted No
Philippe FOLLIOT Union des démocrates et indépendants Tarn - Les Hautes Terres d'Oc Not contacted Elected No
Brigitte PAILHE FERNANDEZ Union des démocrates et indépendants Tarn - Les Hautes Terres d'Oc Not contacted Elected No
Marie-France CEFIS Union des démocrates et indépendants Territoire de Belfort - Valdoie Not contacted Elected No
Michel ZUMKELLER Union des démocrates et indépendants Territoire de Belfort - Valdoie Pending Elected No
Sophie ECHEGU-SANCHEZ Union des démocrates et indépendants Val-d'Oise - Argenteuil-1 Not contacted No
Dominique GAUBERT Union des démocrates et indépendants Val-d'Oise - Argenteuil-1 Not contacted No
Fabien BOSC Union des démocrates et indépendants Val-d'Oise - Montmorency Not contacted No
Linda LAVOIX Union des démocrates et indépendants Val-d'Oise - Montmorency Not contacted No
Philippe MICHEL Union des démocrates et indépendants Var - Fréjus Not contacted No
Sophie PARENT Union des démocrates et indépendants Var - Fréjus Not contacted No
Anne-Florence BOURAT Union des démocrates et indépendants Vienne - Châtellerault-1 Not contacted Elected No
Henri COLIN Union des démocrates et indépendants Vienne - Châtellerault-1 Not contacted Elected No
Marcelle ANDRÉ Union des démocrates et indépendants Vosges - Remiremont Not contacted No
Jean HINGRAY Union des démocrates et indépendants Vosges - Remiremont Not contacted No
Christelle BENOIT Union des démocrates et indépendants Vosges - Vittel Not contacted No
Daniel VOILQUIN Union des démocrates et indépendants Vosges - Vittel Not contacted No
Laure FARO Union des démocrates et indépendants Yonne - Joigny Not contacted No
Alexandre MESLIN Union des démocrates et indépendants Yonne - Joigny Not contacted No
Gérard ANDRÉ Union des démocrates et indépendants Yonne - Saint-Florentin Not contacted Elected No
Marie-Laure CAPITAIN Union des démocrates et indépendants Yonne - Saint-Florentin Not contacted Elected No
Camille BIHAR Union des démocrates et indépendants Yvelines - Verneuil-sur-Seine Not contacted No
Ludovic LEA Union des démocrates et indépendants Yvelines - Verneuil-sur-Seine Not contacted No
Gilbert BOUCHON Union de la gauche Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Catherine PIDOUX Union de la gauche Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Mireille BROYER Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Jean-Pierre ROCHE Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Myriam BOUVET-MULTON Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected No
Guy LARMANJAT Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected No
Jean-Marc FOGNINI Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Pascale GUILLON Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Françoise COURTINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Guillaume LACROIX Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Cécile BERNARD Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Michel FONTAINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Rachel MAZUIR Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Marie-Claire PANABIERES Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Renaud DROUY Union de la gauche Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted No
Marie-Christine HYVERNAT Union de la gauche Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted No
Chloé BAISSAT Union de la gauche Ain - Gex Not contacted No
Henri REDIER DE LA VILLATTE Union de la gauche Ain - Gex Not contacted No
Jacques RABUT Union de la gauche Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted No
Caroline ROLLINSON Union de la gauche Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted No
Daniel BEGUET Union de la gauche Ain - Lagnieu Not contacted No
Béatrice DALMAZ Union de la gauche Ain - Lagnieu Not contacted No
Jacky BERNARD Union de la gauche Ain - Meximieux Not contacted No
Fabienne LALANCE Union de la gauche Ain - Meximieux Not contacted No
Josiane BOUVIER Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Pierre GOUBET Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Kamel HASSOUN Union de la gauche Ain - Nantua Not contacted No
Claude MERCIER Union de la gauche Ain - Nantua Not contacted No
Anne BOLLACHE Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Mario BORRONI Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Eric DIOCHON Union de la gauche Ain - Replonges Not contacted No
Cécile PATRIARCA Union de la gauche Ain - Replonges Not contacted No
Alain GESTAS Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Monique WIEL Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Hubert BERTRAND Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Géraldine SACCHI-HASSANEIN Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Yvette ARMAND Union de la gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Denis LINGLIN Union de la gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Isabelle ACHARD Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Patrick ROUSSET Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Georges FAVERJON Union de la gauche Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Christine GONNU Union de la gauche Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Christophe GREFFET Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected No
Mireille LOUIS Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected No
Michel COLLET Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected No
Monique SEBASTIJAN Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected No
Bruno BEAUVOIS Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected No
Michèle FUSELIER Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected No
Jean-Luc LANOUILH Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected No
Fabienne MARCHIONNI Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected No
Georges FOURRÉ Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected No
Anne MARICOT Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected No
Jean-Pierre DEQUAIRE Union de la gauche Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Marie-Jeanne POTIN Union de la gauche Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Martine BRICOT Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Pierre-Marie LEBEE Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Ginette DEVAUX Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Jean-Jacques THOMAS Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Fawaz KARIMET Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected No
Annie TUJEK Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected No
Thierry DELEROT Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected No
Brigitte FOURNIÉ-TURQUIN Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected No
Yves DAUDIGNY Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Christelle POETTE Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Florence BONNARD TREVISAN Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected No
Michel POTELET Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected No
Jean-Pierre CORNEILLE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie LEBEE-DELATTRE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Karine MOREIRA Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Serge VALLEE Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Michel CARREAU Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected No
Caroline VARLET Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected No
Guy LE PROVOST Union de la gauche Aisne - Vervins Not contacted No
Claudile MATHIEU Union de la gauche Aisne - Vervins Not contacted No
Jean-Claude DUMONT Union de la gauche Aisne - Vic-sur-Aisne Not contacted No
Chantal MOUNY Union de la gauche Aisne - Vic-sur-Aisne Not contacted No
Magali DUBREUIL Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Christian FOURNIER Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Valérie GOUBY Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected No
Alain LOGNON Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected No
Dominique BIDET Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Aline JEUDI Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Hélène DAVIET Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Thierry GUILLAUMIN Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Mai-Anh NGO Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted No
Jean-Christophe PICARD Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted No
Fouzia AYOUB Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted No
Xavier GARCIA Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted No
Fabrice DECOUPIGNY Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Barbara GHIGI Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Serge GIORDANO Union de la gauche Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted No
Elisabeth DEBORDE Union de la gauche Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Gautier DERONT-BOURDIN Union de la gauche Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Céline BONNET Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Xavier LAUTIER Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Brigitte BARATIER Union de la gauche Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Robert ROUX Union de la gauche Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Laetitia SERRE Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected No
Maurice WEISS Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected No
Pierre PLUCHOT Union de la gauche Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Evelyne ROCH Union de la gauche Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Robert COTTA Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected No
Dominique PALIX Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected No
Denis DUCHAMP Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected No
Brigitte ROYER Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected No
Sylvie DUBOIS Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected No
Olivier PEVERELLI Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected No
Mauricette CROUZET Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Maurice QUINKAL Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Laurence ALLEFRESDE Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected No
Laurent UGHETTO Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected No
Elisabeth BONILLO-DERAM Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected No
Erik PILARDEAU Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected No
Anne LAMBERT Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Christophe LÉONARD Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Céline ARTICLAUT Union de la gauche Ardennes - Château-Porcien Not contacted No
Bertrand JENIN Union de la gauche Ardennes - Château-Porcien Not contacted No
Monique HUCORNE Union de la gauche Ardennes - Sedan-1 Not contacted No
Jean-Claude JABLONSKI Union de la gauche Ardennes - Sedan-1 Not contacted No
Valérie LABARRE Union de la gauche Aube - Troyes-1 Not contacted No
Dimitri SYDOR Union de la gauche Aube - Troyes-1 Not contacted No
Dany GESNOT Union de la gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Marie-Françoise PAUTRAS Union de la gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Jacques SERIEYS Union de la gauche Aveyron - Lot et Truyère Not contacted No
Christine VERNEREY Union de la gauche Aveyron - Lot et Truyère Not contacted No
Corinne COMPAN Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected No
Jean Dominique GONZALES Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected No
Georges GAUBERT Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Catherine LAUR Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Anne GABEN-TOUTANT Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected No
Stéphane MAZARS Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected No
Odile CHRISTLEN Union de la gauche Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Taoufik KASMI Union de la gauche Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Nathalie COUTENET Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted No
Laurent ROBERT Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted No
Stéphanie HARKANE Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Frédéric RAYS Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Christine ABATTU Union de la gauche Bouches-du-Rhône - La Ciotat Not contacted No
Christian MONFERRINI Union de la gauche Bouches-du-Rhône - La Ciotat Not contacted No
Benoît PAYAN Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Elected No
Michèle RUBIROLA Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Elected No
Haouaria HADJ-CHIKH Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Elected No
Denis ROSSI Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Elected No
France GAMERRE Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-7 Not contacted No
Yannick OHANESSIAN Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-7 Not contacted No
Sébastien BARLES Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-11 Not contacted No
Nathalie PIGAMO Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-11 Not contacted No
Michel LAO Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-12 Not contacted No
Annie LEVY-MOZZICONACCI Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-12 Not contacted No
Martine AMSELEM Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Elected No
Frédéric VIGOUROUX Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Elected No
Salyha ACHOUCHI Union de la gauche Calvados - Caen-3 Not contacted Elected No
Antoine CASINI Union de la gauche Calvados - Caen-3 Not contacted Elected No
Jézabel SUEUR Union de la gauche Calvados - Caen-5 Not contacted Elected No
Eric VÈVE Union de la gauche Calvados - Caen-5 Not contacted Elected No
Coralie ARRUEGO Union de la gauche Calvados - Troarn Not contacted Elected No
Christian PIÉLOT Union de la gauche Calvados - Troarn Not contacted Elected No
Vanessa BONNEFOY Union de la gauche Cantal - Arpajon-sur-Cère Not contacted No
Michel ROUSSY Union de la gauche Cantal - Arpajon-sur-Cère Not contacted No
Catherine AMALRIC Union de la gauche Cantal - Aurillac-2 Not contacted Finalist No
Charly DELAMAIDE Union de la gauche Cantal - Aurillac-2 Not contacted Finalist No
Alain CALMETTE Union de la gauche Cantal - Aurillac-3 Not contacted Elected No
Josiane COSTES Union de la gauche Cantal - Aurillac-3 Not contacted Elected No
Christian FOURNIER Union de la gauche Cantal - Mauriac Not contacted No
Claire TESTU-VIALANEIX Union de la gauche Cantal - Mauriac Not contacted No
Marie-Lyse DUNION Union de la gauche Cantal - Naucelles Not contacted Finalist No
Jacques MARKARIAN Union de la gauche Cantal - Naucelles Not contacted Finalist No
David COMET Union de la gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted Finalist No
Nadine VILLENEUVE Union de la gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted Finalist No
Annick RICHARD Union de la gauche Charente - Angoulême-2 Not contacted Elected No
Frédéric SARDIN Union de la gauche Charente - Angoulême-2 Not contacted Elected No
Janine GUINANDIE Union de la gauche Charente - Angoulême-3 Not contacted No
Victor KERRIGUY Union de la gauche Charente - Angoulême-3 Not contacted No
Marie Claude ROCHARD Union de la gauche Charente - Boëme-Echelle Not contacted Elected No
Jean-Michel TAMAGNA Union de la gauche Charente - Boëme-Echelle Not contacted Elected No
Patrick BERTHAULT Union de la gauche Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Elected No
Nicole BONNEFOY Union de la gauche Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Elected No
Pascale JOUARON Union de la gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted No
Jean-Pierre MONTAUBAN Union de la gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted No
Philippe ORMECHE Union de la gauche Charente - Charente-Champagne Not contacted No
Marie-Jeanne VIAN Union de la gauche Charente - Charente-Champagne Not contacted No
Franck BONNET Union de la gauche Charente - Charente-Nord Not contacted Finalist No
Catherine BOULENGER Union de la gauche Charente - Charente-Nord Not contacted Finalist No
Marie BAURET Union de la gauche Charente - Charente-Sud Not contacted Finalist No
Jacques MIKULOVIC Union de la gauche Charente - Charente-Sud Not contacted Finalist No
Philippe BOUTY Union de la gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted Elected No
Jeanine DUREPAIRE Union de la gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted Elected No
Nathalie LACROIX Union de la gauche Charente - Cognac-1 Not contacted Finalist No
Robert RICHARD Union de la gauche Charente - Cognac-1 Not contacted Finalist No
Christel GOMBAUD Union de la gauche Charente - Cognac-2 Not contacted No
Olivier TOUBOUL Union de la gauche Charente - Cognac-2 Not contacted No
Jean-François DAURÉ Union de la gauche Charente - La Couronne Not contacted Elected No
Fabienne GODICHAUD Union de la gauche Charente - La Couronne Not contacted Elected No
Jeanne FILLOUX Union de la gauche Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Elected No
Thibaut SIMONIN Union de la gauche Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Elected No
Jean-Pierre DENIEUL Union de la gauche Charente - Jarnac Not contacted Finalist No
Jacques PERSYN Union de la gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Elected No
Fatna ZIAD Union de la gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Elected No
Alain RIVIERE Union de la gauche Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Marylise VELLA-FRUGIER Union de la gauche Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Anne-Marie BERNAZEAU Union de la gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Finalist No
Francis ROY Union de la gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Finalist No
Michel BOUTANT Union de la gauche Charente - Val de Tardoire Not contacted Elected No
Maryse LAVIE-CAMBOT Union de la gauche Charente - Val de Tardoire Not contacted Elected No
Fabrice BARUSSEAU Union de la gauche Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Elected No
Corinne GREGOIRE Union de la gauche Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Elected No
Annie-Claude GUIET Union de la gauche Charente-Maritime - Jonzac Not contacted No
Jack ROS Union de la gauche Charente-Maritime - Jonzac Not contacted No
Karine DUPRAZ Union de la gauche Charente-Maritime - Marans Not contacted Elected No
Denis PETIT Union de la gauche Charente-Maritime - Marans Not contacted Elected No
Michèle BAZIN Union de la gauche Charente-Maritime - Marennes Not contacted Elected No
Mickaël VALLET Union de la gauche Charente-Maritime - Marennes Not contacted Elected No
Farouk DERMOCH Union de la gauche Charente-Maritime - Pons Not contacted No
Katia PUAUD-NOYER Union de la gauche Charente-Maritime - Pons Not contacted No
Marie-Pierre BRUNET Union de la gauche Charente-Maritime - Surgères Not contacted Finalist No
Christian BRUNIER Union de la gauche Charente-Maritime - Surgères Not contacted Finalist No
Yvon BEUCHON Union de la gauche Cher - Saint-Doulchard Not contacted Finalist No
Emmeline NDONGUE-JOUANIN Union de la gauche Cher - Saint-Doulchard Not contacted Finalist No
Jacques-François COIQUIL Union de la gauche Côte-d'Or - Auxonne Not contacted No
Marie-José VILLIAME Union de la gauche Côte-d'Or - Auxonne Not contacted No
Alain BECQUET Union de la gauche Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Chantal BOUVRET Union de la gauche Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Catherine COSIALS Union de la gauche Côte-d'Or - Châtillon-sur-Seine Not contacted No
Jean-Paul ROMMEL Union de la gauche Côte-d'Or - Châtillon-sur-Seine Not contacted No
Dominique MICHEL Union de la gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Elected No
Jeannine TISSERANDOT Union de la gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Elected No
Michel BACHELARD Union de la gauche Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Elected No
Dénia HAZHAZ Union de la gauche Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Elected No
Jehan-Philippe CONTESSE Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Finalist No
Catherine HERVIEU Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Finalist No
Nathalie KOENDERS Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Elected No
Alain MILLOT Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Elected No
Hamid EL HASSOUNI Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Elected No
Sandrine HILY Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Elected No
Océane CHARRET-GODARD Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Finalist No
Jean-Yves PIAN Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Finalist No
Christophe AVENA Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Elected No
Colette POPARD Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Elected No
André GERVAIS Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Elected No
Céline MAGLICA Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Elected No
Jean-Christophe HENRARD Union de la gauche Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Finalist No
Ingrid MERLIN Union de la gauche Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Finalist No
Patrice ESPINOSA Union de la gauche Côte-d'Or - Genlis Not contacted No
Annie GOTTE Union de la gauche Côte-d'Or - Genlis Not contacted No
Claude GUELAUD Union de la gauche Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Philippe MICHAUD Union de la gauche Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Christophe LUCAND Union de la gauche Côte-d'Or - Longvic Not contacted Elected No
Céline TONOT Union de la gauche Côte-d'Or - Longvic Not contacted Elected No
Marie-Christine GARNIER Union de la gauche Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Pierre-Alexandre PRIVOLT Union de la gauche Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Pierre-Alain BAROT Union de la gauche Côte-d'Or - Saint-Apollinaire Not contacted No
Ludivine DEMACON Union de la gauche Côte-d'Or - Saint-Apollinaire Not contacted No
Christine BECAVIN Union de la gauche Côte-d'Or - Semur-en-Auxois Not contacted No
Laurent VIETTE Union de la gauche Côte-d'Or - Semur-en-Auxois Not contacted No
Christine RENAUDIN-JACQUES Union de la gauche Côte-d'Or - Talant Not contacted Elected No
Paul ROBINAT Union de la gauche Côte-d'Or - Talant Not contacted Elected No
Christian COAIL Union de la gauche Côtes-d'Armor - Callac Not contacted Elected No
Claudine GUILLOU Union de la gauche Côtes-d'Armor - Callac Not contacted Elected No
Anne-Cécile BRIEC-LAMÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Finalist No
Philippe LANDURÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Finalist No
Claudine FEJEAN Union de la gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Elected No
Patrice KERVAON Union de la gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Elected No
Eric BOTHOREL Union de la gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Finalist No
Martine LE MORVAN Union de la gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Finalist No
Michel PEROCHE Union de la gauche Côtes-d'Armor - Perros-Guirec Not contacted Finalist No
Pascale GUILCHER Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Finalist No
Philippe MESLAY Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Finalist No
André COENT Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Elected No
Claudine LE BASTARD Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Elected No
Jean-Marc DEJOUÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Elected No
Christine ORAIN GROVALET Union de la gauche Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Elected No
Philippe BREUIL Union de la gauche Creuse - Auzances Not contacted Finalist No
Françoise SIMON Union de la gauche Creuse - Auzances Not contacted Finalist No
Nadine AUGER Union de la gauche Creuse - Bonnat Not contacted Finalist No
Jean COMMERGNAT Union de la gauche Creuse - Bonnat Not contacted Finalist No
Sylvie BENOIT Union de la gauche Creuse - Boussac Not contacted Finalist No
Gérard THOMAZON Union de la gauche Creuse - Boussac Not contacted Finalist No
Agnès GUILLEMOT Union de la gauche Creuse - Felletin Not contacted Elected No
Jean-Luc LEGER Union de la gauche Creuse - Felletin Not contacted Elected No
Pauline CAZIER Union de la gauche Creuse - Guéret 2 Not contacted Elected No
Eric JEANSANNETAS Union de la gauche Creuse - Guéret 2 Not contacted Elected No
Joël MORIN Union de la gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Finalist No
Béatrice RAYMOND Union de la gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Finalist No
Marc BONNEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Finalist No
Anita BRIFFE Union de la gauche Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Finalist No
Chantal BRILLAUD Union de la gauche Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Elected No
Jean-Claude MAZIN Union de la gauche Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Elected No
Johnny BROSSEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Finalist No
Joëlle VINET Union de la gauche Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Finalist No
Brigitte COMPETISSA Union de la gauche Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Elected No
Rabah LAÏCHOUR Union de la gauche Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Elected No
Nicolas GAMACHE Union de la gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Finalist No
Véronique GILBERT Union de la gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Finalist No
Bernard ARRU Union de la gauche Deux-Sèvres - Mauléon Not contacted No
Virginie SALESSES Union de la gauche Deux-Sèvres - Mauléon Not contacted No
Colette BALLAND Union de la gauche Deux-Sèvres - Melle Not contacted Elected No
Dorick BARILLOT Union de la gauche Deux-Sèvres - Melle Not contacted Elected No
Sébastien DUGLEUX Union de la gauche Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Finalist No
Laetitia LONJARD Union de la gauche Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Finalist No
Hermann CADIOU Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Finalist No
Monique JOHNSON Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Finalist No
Rodolphe CHALLET Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Elected No
Elodie TRUONG Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Elected No
Virginie LEONARD Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Finalist No
Gérard ZABATTA Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Finalist No
Judicaël CHEVALIER Union de la gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted No
Magaly PROUST Union de la gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted No
Bernard MILLET Union de la gauche Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Elected No
Magdeleine PRADERE Union de la gauche Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Elected No
Roger LARGEAUD Union de la gauche Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Finalist No
Patricia SCHMIDT-BUSSEROLLE Union de la gauche Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Finalist No
Christine GORRY-BARDOT Union de la gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Finalist No
Patrice PINEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Finalist No
Pascal BIRONNEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Marie-Laurence LUMINEAU-VOLERIT Union de la gauche Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Fabien RUET Union de la gauche Dordogne - Bergerac-1 Not contacted No
Jacqueline SIMONNET Union de la gauche Dordogne - Bergerac-1 Not contacted No
Colette VEYSSIERE Union de la gauche Dordogne - Pays de la Force Not contacted Elected No
Armand ZACCARON Union de la gauche Dordogne - Pays de la Force Not contacted Elected No
Claude MERCIER Union de la gauche Doubs - Besançon-3 Not contacted Finalist No
Eliane PAULIN Union de la gauche Doubs - Besançon-3 Not contacted Finalist No
Christian BOUDAY Union de la gauche Doubs - Pontarlier Not contacted No
Liliane LUCCHESI Union de la gauche Doubs - Pontarlier Not contacted No
Karine GUILLEMINOT Union de la gauche Drôme - Romans-sur-Isère Not contacted Elected No
Pierre PIENIEK Union de la gauche Drôme - Romans-sur-Isère Not contacted Elected No
Françoise CASALINO Union de la gauche Drôme - Valence-1 Not contacted Finalist No
Wilfrid PAILHES Union de la gauche Drôme - Valence-1 Not contacted Finalist No
Sylvie CLERC Union de la gauche Essonne - Athis-Mons Pending Finalist No
Patrice SAC Union de la gauche Essonne - Athis-Mons Pending Finalist No
Marie-Hélène BACON Union de la gauche Essonne - Corbeil-Essonnes Not contacted No
Jacques PICARD Union de la gauche Essonne - Corbeil-Essonnes Pending No
Maryvonne BOQUET Union de la gauche Essonne - Dourdan Pending Finalist No
Bernard VERA Union de la gauche Essonne - Dourdan Pending Finalist No
Rachida FERHAT Union de la gauche Essonne - Draveil Pending Finalist No
Jean-Marc PASQUET Union de la gauche Essonne - Draveil Pending Finalist No
Damien ALLOUCH Union de la gauche Essonne - Epinay-sous-Sénart Pending Elected No
Annick DISCHBEIN Union de la gauche Essonne - Epinay-sous-Sénart Pending Elected No
Grégory COURTAS Union de la gauche Essonne - Etampes Not contacted No
Marie-Thérèse WACHET Union de la gauche Essonne - Etampes Not contacted No
Ronan FLEURY Union de la gauche Essonne - Evry Pending Elected No
Fatoumata KOITA Union de la gauche Essonne - Evry Pending Elected No
Yvan LUBRANESKI Union de la gauche Essonne - Gif-sur-Yvette Signed Finalist No
Céline RAMSTEIN Union de la gauche Essonne - Gif-sur-Yvette Signed Finalist No
Mireille CUNIOT-PONSARD Union de la gauche Essonne - Longjumeau Pending Finalist No
Didier VARENNE Union de la gauche Essonne - Longjumeau Pending Finalist No
Rafika REZGUI Union de la gauche Essonne - Massy Pending Elected No
Marie-France LASFARGUES Union de la gauche Essonne - Mennecy Pending Finalist No
Patrick POLVERELLI Union de la gauche Essonne - Mennecy Pending Finalist No
David ROS Union de la gauche Essonne - Palaiseau Pending Elected No
Hélène DIAN-LELOUP Union de la gauche Essonne - Ris-Orangis Pending Elected No
Stéphane RAFFALLI Union de la gauche Essonne - Ris-Orangis Pending Elected No
Frédéric PETITTA Union de la gauche Essonne - Sainte-Geneviève-des-Bois Pending Elected No
Marjolaine RAUZE Union de la gauche Essonne - Sainte-Geneviève-des-Bois Not contacted Elected No
Chirinne ARDAKANI Union de la gauche Essonne - Savigny-sur-Orge Not contacted No
Pierre GUYARD Union de la gauche Essonne - Savigny-sur-Orge Not contacted No
Aude BRISTOT Union de la gauche Essonne - Vigneux-sur-Seine Pending Finalist No
Didier HOELTGEN Union de la gauche Essonne - Vigneux-sur-Seine Pending Finalist No
Elodie JAUNEAU Union de la gauche Essonne - Yerres Pending Finalist No
Kile Olivier YENGE Union de la gauche Essonne - Yerres Pending Finalist No
Daniel MOUSSET Union de la gauche Eure - Les Andelys Not contacted No
Martine SEGUELA Union de la gauche Eure - Les Andelys Not contacted No
Lionel PREVOST Union de la gauche Eure - Bernay Not contacted Finalist No
Ingrid VARANGLE Union de la gauche Eure - Bernay Not contacted Finalist No
Bernard CHRISTOPHE Union de la gauche Eure - Bourg-Achard Not contacted Finalist No
Evelyne DESMARAIS Union de la gauche Eure - Bourg-Achard Not contacted Finalist No
Gaby LEFEBVRE Union de la gauche Eure - Bourgtheroulde-Infreville Not contacted Elected No
Bruno QUESTEL Union de la gauche Eure - Bourgtheroulde-Infreville Not contacted Elected No
Danila BOULNOIS Union de la gauche Eure - Breteuil Not contacted No
Patrick VERDAVOINE Union de la gauche Eure - Breteuil Not contacted No
Jean-Louis DESTANS Union de la gauche Eure - Brionne Not contacted No
Pascale PERRAUDIN Union de la gauche Eure - Brionne Not contacted No
Laurence CLERET Union de la gauche Eure - Conches-en-Ouche Not contacted Elected No
Alfred RECOURS Union de la gauche Eure - Conches-en-Ouche Not contacted Elected No
Hourdia NAROUN Union de la gauche Eure - Evreux-1 Not contacted Finalist No
Gérard SILIGHINI Union de la gauche Eure - Evreux-1 Not contacted Finalist No
Claude BEHAR Union de la gauche Eure - Evreux-2 Not contacted No
Claire CARRERE-GODEBOUT Union de la gauche Eure - Evreux-2 Not contacted No
Jean BERKANI Union de la gauche Eure - Evreux-3 Not contacted No
Anne MANSOURET Union de la gauche Eure - Evreux-3 Not contacted No
Catherine MEULIEN Union de la gauche Eure - Gaillon Not contacted Elected No
Jean-Luc RECHER Union de la gauche Eure - Gaillon Not contacted Elected No
Michel CARDET Union de la gauche Eure - Gisors Not contacted No
Isabelle FICHET-BOYLE Union de la gauche Eure - Gisors Not contacted No
Leslie CLERET Union de la gauche Eure - Louviers Not contacted No
Patrice YUNG Union de la gauche Eure - Louviers Not contacted No
Françoise HUYGHE Union de la gauche Eure - Le Neubourg Not contacted No
Jean-Jacques LEBRETON Union de la gauche Eure - Le Neubourg Not contacted No
Francis COUREL Union de la gauche Eure - Pont-Audemer Not contacted Elected No
Marie-Claire HAKI Union de la gauche Eure - Pont-Audemer Not contacted Elected No
Richard JACQUET Union de la gauche Eure - Pont-de-l'Arche Not contacted No
Michèle LECESNE Union de la gauche Eure - Pont-de-l'Arche Not contacted No
Patrice ADAM Union de la gauche Eure - Romilly-sur-Andelle Not contacted No
Dominique CHEMIN Union de la gauche Eure - Romilly-sur-Andelle Not contacted No
Jean-Jacques COQUELET Union de la gauche Eure - Val-de-Reuil Not contacted Elected No
Janick LEGER Union de la gauche Eure - Val-de-Reuil Not contacted Elected No
Hélène SEGURA Union de la gauche Eure - Vernon Not contacted No
Gabriel SINO Union de la gauche Eure - Vernon Not contacted No
Michèle SIMONIN Union de la gauche Eure-et-Loir - Châteaudun Not contacted Finalist No
Fabien VERDIER Union de la gauche Eure-et-Loir - Châteaudun Not contacted Finalist No
Jean-Yves CHAPELET Union de la gauche Gard - Bagnols-sur-Cèze Not contacted No
Emmanuelle CREPIEUX Union de la gauche Gard - Bagnols-sur-Cèze Not contacted No
Digma ALBA-RODIER Union de la gauche Gard - Marguerittes Not contacted No
Delio SANCHEZ Union de la gauche Gard - Marguerittes Not contacted No
Gilles BLANC Union de la gauche Gard - Nîmes-3 Not contacted No
Sibylle JANNEKEYN Union de la gauche Gard - Nîmes-3 Not contacted No
Daniel ANIORT Union de la gauche Gard - Saint-Gilles Not contacted Finalist No
Marjorie ENJELVIN Union de la gauche Gard - Saint-Gilles Not contacted Finalist No
Denis BOUAD Union de la gauche Gard - Uzès Not contacted Elected No
Bérengère NOGUIER Union de la gauche Gard - Uzès Not contacted Elected No
Nadine AURAY Union de la gauche Gard - Villeneuve-lès-Avignon Not contacted No
Florent LEMONT Union de la gauche Gard - Villeneuve-lès-Avignon Not contacted No
Charlette BOUÉ Union de la gauche Gers - Fleurance-Lomagne Not contacted Elected No
Bernard GENDRE Union de la gauche Gers - Fleurance-Lomagne Not contacted Elected No
Marie-Christine CLAIR Union de la gauche Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted Finalist No
Gérard PAUL Union de la gauche Gers - L'Isle-Jourdain Not contacted Finalist No
Francis DUPOUEY Union de la gauche Gers - Mirande-Astarac Not contacted Elected No
Céline SALLES Union de la gauche Gers - Mirande-Astarac Not contacted Elected No
Nathalie BARROUILLET Union de la gauche Gers - Pardiac-Rivière-Basse Not contacted Elected No
Gérard CASTET Union de la gauche Gers - Pardiac-Rivière-Basse Not contacted Elected No
Jean-Pierre COT Union de la gauche Gers - Val-De-Save Not contacted Elected No
Yvette RIBES Union de la gauche Gers - Val-De-Save Not contacted Elected No
Marc LUSIGNAN Union de la gauche Gironde - Andernos-les-Bains Not contacted Finalist No
Claire SOMBRUN Union de la gauche Gironde - Andernos-les-Bains Not contacted Finalist No
Clara AZEVEDO Union de la gauche Gironde - Bordeaux-1 Not contacted Elected No
Matthieu ROUVEYRE Union de la gauche Gironde - Bordeaux-1 Not contacted Elected No
Pascale BOUSQUET-PITT Union de la gauche Gironde - Bordeaux-3 Not contacted No
Hubert TORTES SAINT JAMMES Union de la gauche Gironde - Bordeaux-3 Not contacted No
Guillaume BOURROUILH-PARÈGE Union de la gauche Gironde - Le Bouscat Not contacted Finalist No
Anne-Céline POUGET-ROCHARD Union de la gauche Gironde - Le Bouscat Not contacted Finalist No
Jean-Marie DARMIAN Union de la gauche Gironde - Créon Not contacted Elected No
Anne-Laure FABRE-NADLER Union de la gauche Gironde - Créon Not contacted Elected No
Marie-Claude AGULLANA Union de la gauche Gironde - L'Entre-Deux-Mers Not contacted Elected No
Guy MORENO Union de la gauche Gironde - L'Entre-Deux-Mers Not contacted Elected No
Bernard BOURNAZEAU Union de la gauche Gironde - L'Estuaire Not contacted Finalist No
Nathalie JUNIN Union de la gauche Gironde - L'Estuaire Not contacted Finalist No
Serge BAUDY Union de la gauche Gironde - Gujan-Mestras Not contacted Finalist No
Karine DESMOULIN Union de la gauche Gironde - Gujan-Mestras Not contacted Finalist No
Hervé GILLÉ Union de la gauche Gironde - Les Landes des Graves Not contacted Elected No
Sophie PIQUEMAL Union de la gauche Gironde - Les Landes des Graves Not contacted Elected No
Alain CHARRIER Union de la gauche Gironde - Mérignac-1 Not contacted Elected No
Carole GUERE Union de la gauche Gironde - Mérignac-1 Not contacted Elected No
Arnaud ARFEUILLE Union de la gauche Gironde - Mérignac-2 Not contacted Elected No
Cécile SAINT MARC Union de la gauche Gironde - Mérignac-2 Not contacted Elected No
Bernard GUIRAUD Union de la gauche Gironde - Le Nord-Médoc Not contacted Finalist No
Michelle SAINTOUT Union de la gauche Gironde - Le Nord-Médoc Not contacted Finalist No
Laure CURVALE Union de la gauche Gironde - Pessac-2 Not contacted Elected No
Sébastien SAINT-PASTEUR Union de la gauche Gironde - Pessac-2 Not contacted Elected No
Christine BOST Union de la gauche Gironde - Les Portes du Médoc Not contacted Elected No
Stéphane SAUBUSSE Union de la gauche Gironde - Les Portes du Médoc Not contacted Elected No
Anne-Laure BEDU Union de la gauche Gironde - La Presqu'île Not contacted Finalist No
Philippe GARRIGUE Union de la gauche Gironde - La Presqu'île Not contacted Finalist No
Martine JARDINÉ Union de la gauche Gironde - Villenave-d'Ornon Not contacted Elected No
Jacques RAYNAUD Union de la gauche Gironde - Villenave-d'Ornon Not contacted Elected No
Pascal BOUREAU Union de la gauche Haute-Garonne - Blagnac Not contacted Elected No
Line MALRIC Union de la gauche Haute-Garonne - Blagnac Not contacted Elected No
Bernard BAGNERIS Union de la gauche Haute-Garonne - Castanet-Tolosan Not contacted Elected No
Muriel PRUVOT Union de la gauche Haute-Garonne - Castanet-Tolosan Not contacted Elected No
Antoine BONILLA Union de la gauche Haute-Garonne - Muret Not contacted Elected No
Elisabeth SERE Union de la gauche Haute-Garonne - Muret Not contacted Elected No
Marie-Pierre BACARISSE Union de la gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Finalist No
Patrick DOUCEDE Union de la gauche Haute-Garonne - Saint-Gaudens Not contacted Finalist No
Alain FILLOLA Union de la gauche Haute-Garonne - Toulouse-10 Not contacted Finalist No
Cécile RAMOS Union de la gauche Haute-Garonne - Toulouse-10 Not contacted Finalist No
Celline GACON Union de la gauche Haute-Loire - Le Puy-en-Velay-1 Not contacted Finalist No
Grégoire POTTON Union de la gauche Haute-Loire - Le Puy-en-Velay-1 Not contacted Finalist No
Axel CAUSIN Union de la gauche Haute-Marne - Chaumont-3 Not contacted Finalist No
Yasmina EL-FAQIR Union de la gauche Haute-Marne - Chaumont-3 Not contacted Finalist No
Sylvie BAUDOT Union de la gauche Haute-Marne - Villegusien-Le-Lac Not contacted Finalist No
Sylvain TEMPLIER Union de la gauche Haute-Marne - Villegusien-Le-Lac Not contacted Finalist No
Martine FREDAIGUE-POUPON Union de la gauche Haute-Vienne - Bellac Not contacted Elected No
Stéphane VEYRIRAS Union de la gauche Haute-Vienne - Bellac Not contacted Elected No
Marc DITLECADET Union de la gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Finalist No
Mélanie PLAZANET Union de la gauche Haute-Vienne - Eymoutiers Not contacted Finalist No
Gilles BEGOUT Union de la gauche Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted Elected No
Gulsen YILDIRIM Union de la gauche Haute-Vienne - Limoges-9 Not contacted Elected No
Gérard FROMM Union de la gauche Hautes-Alpes - Briançon-2 Not contacted Elected No
Aurélie POYAU Union de la gauche Hautes-Alpes - Briançon-2 Not contacted Elected No
Joël BONNAFFOUX Union de la gauche Hautes-Alpes - Chorges Not contacted Elected No
Valérie ROSSI Union de la gauche Hautes-Alpes - Chorges Not contacted Elected No
Guy BLANC Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-1 Not contacted Finalist No
Pascale BOYER Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-1 Not contacted Finalist No
Christian GRAGLIA Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-3 Not contacted Finalist No
Danielle LANGE-MALLET Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-3 Not contacted Finalist No
Pierre-Yves LOMBARD Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-4 Not contacted Finalist No
Vanessa PICARD Union de la gauche Hautes-Alpes - Gap-4 Not contacted Finalist No
Pierre SCHIAZZA Union de la gauche Hautes-Alpes - Veynes Not contacted No
Laurence VINCKIER Union de la gauche Hautes-Alpes - Veynes Not contacted No
Jean-Pierre GRASSET Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Les Coteaux Not contacted Finalist No
Elene TALLIS Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Les Coteaux Not contacted Finalist No
Isabelle LOUBRADOU Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Moyen Adour Not contacted Elected No
Jean-Christian PEDEBOY Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Moyen Adour Not contacted Elected No
Maryse BEYRIE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Neste, Aure et Louron Not contacted Elected No
Michel PELIEU Union de la gauche Hautes-Pyrénées - Neste, Aure et Louron Not contacted Elected No
Joëlle ABADIE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - La Vallée de l'Arros et des Baïses Not contacted Elected No
André FOURCADE Union de la gauche Hautes-Pyrénées - La Vallée de l'Arros et des Baïses Not contacted Elected No
Camille LE BRIS Union de la gauche Hauts-de-Seine - Antony Not contacted No
Pierre RUFAT Union de la gauche Hauts-de-Seine - Antony Not contacted No
Sylvie DELAUNE Union de la gauche Hauts-de-Seine - Châtenay-Malabry Not contacted No
Richard VIDALENC Union de la gauche Hauts-de-Seine - Châtenay-Malabry Not contacted No
Maria COTORA Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 1 Not contacted Finalist No
Jean-Philippe ELIE Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 1 Not contacted Finalist No
Jean-André LASSERRE Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 2 Not contacted Finalist No
Corinne LEROY-BUREL Union de la gauche Hauts-de-Seine - Courbevoie 2 Not contacted Finalist No
Dominique CLOAREC Union de la gauche Hauts-de-Seine - Levallois-Perret Not contacted No
Guillaume DESHORS Union de la gauche Hauts-de-Seine - Levallois-Perret Not contacted No
Fabienne LANGIN Union de la gauche Hérault - Béziers-3 Not contacted Finalist No
Claude ZEMMOUR Union de la gauche Hérault - Béziers-3 Not contacted Finalist No
Brigitte NAVARRO-LAFON Union de la gauche Hérault - Mèze Not contacted No
Patrick OLOMBEL Union de la gauche Hérault - Mèze Not contacted No
Valérie CHATTON Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Bain-de-Bretagne Not contacted No
Guy RINFRAY Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Bain-de-Bretagne Not contacted No
Stéphane LENFANT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Châteaugiron Pending Finalist No
Marie-Noëlle RENAULT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Châteaugiron Pending Finalist No
Roger MORAZIN Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Guichen Not contacted Elected No
Michèle MOTEL Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Guichen Not contacted Elected No
Madeleine GUÉE Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Montauban-de-Bretagne Not contacted Finalist No
Armel JALU Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Montauban-de-Bretagne Not contacted Finalist No
Anne-Françoise COURTEILLE Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Monfort-sur-Meu Not contacted Elected No
Christophe MARTINS Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Monfort-sur-Meu Not contacted Elected No
Christine HERVÉ Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-2 Not contacted Finalist No
Michel PENHOUËT Union de la gauche Ille-et-Vilaine - Saint-Malo-2 Pending Finalist No
Mélanie CHAPUIS Union de la gauche Indre - Ardentes Not contacted Elected No
Jean PETITPRETRE Union de la gauche Indre - Ardentes Not contacted Elected No
Marie-Georges FAYN-DARGENTON Union de la gauche Indre - Le Blanc Not contacted Finalist No
Alain PASQUER Union de la gauche Indre - Le Blanc Not contacted Finalist No
Daniel CALAME Union de la gauche Indre - Neuvy-Saint-Sépulchre Not contacted No
Stéphanie NOC-CHAPUT Union de la gauche Indre - Neuvy-Saint-Sépulchre Not contacted No
Carole BODIN Union de la gauche Indre - Saint-Gaultier Not contacted No
Philippe GOURLAY Union de la gauche Indre - Saint-Gaultier Not contacted No
Joël AGEORGES Union de la gauche Indre-et-Loire - Saint-Cyr-sur-Loire Not contacted Finalist No
Marie-Hélène PUIFFE Union de la gauche Indre-et-Loire - Saint-Cyr-sur-Loire Not contacted Finalist No
Jean-Luc DUTREIX Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-3 Not contacted Finalist No
Nadia HAMOUDI Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-3 Not contacted Finalist No
Nicolas GAUTREAU Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-4 Not contacted Finalist No
Fanny SIOUVILLE Union de la gauche Indre-et-Loire - Tours-4 Not contacted Finalist No
Julie DELABALLE Union de la gauche Isère - Bièvre Not contacted No
Jean-Pascal VIVIAN Union de la gauche Isère - Bièvre Not contacted No
Alain COTTALORDA Union de la gauche Isère - Bourgoin-Jallieu Not contacted No
Meryem YILMAZ Union de la gauche Isère - Bourgoin-Jallieu Not contacted No
Véronique GIULIVI Union de la gauche Isère - Chartreuse-Guiers Not contacted No
Serge REVEL Union de la gauche Isère - Chartreuse-Guiers Not contacted No
Jean-Yves BRENIER Union de la gauche Isère - Charvieu-Chavagneux Not contacted No
Hélène MARCHAND Union de la gauche Isère - Charvieu-Chavagneux Not contacted No
Khadra GAILLARD Union de la gauche Isère - Fontaine-Seyssinet Not contacted Elected No
Guillaume LISSY Union de la gauche Isère - Fontaine-Seyssinet Not contacted Elected No
Yannick BELLE Union de la gauche Isère - Fontaine-Vercors Not contacted Finalist No
Jackie BONNIEU-DEVALUEZ Union de la gauche Isère - Fontaine-Vercors Not contacted Finalist No
Sylviane COLUSSI Union de la gauche Isère - Le Grand Lemps Not contacted Elected No
Didier RAMBAUD Union de la gauche Isère - Le Grand Lemps Not contacted Elected No
Pascal GARCIA Union de la gauche Isère - Grenoble-1 Not contacted Finalist No
Hakima NECIB Union de la gauche Isère - Grenoble-1 Not contacted Finalist No
Christine CRIFO Union de la gauche Isère - Grenoble-2 Not contacted Elected No
Pierre RIBEAUD Union de la gauche Isère - Grenoble-2 Not contacted Elected No
Pierre ARNAUD Union de la gauche Isère - Grenoble-3 Not contacted Finalist No
Laure MASSON Union de la gauche Isère - Grenoble-3 Not contacted Finalist No
Amandine GERMAIN Union de la gauche Isère - Grenoble-4 Not contacted Elected No
Jean-Loup MACÉ Union de la gauche Isère - Grenoble-4 Not contacted Elected No
Roger COHARD Union de la gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Not contacted Finalist No
Florence GUESDON Union de la gauche Isère - Le Haut-Grésivaudan Not contacted Finalist No
Joëlle HUILLIER Union de la gauche Isère - L'Isle-d'Abeau Not contacted No
Cyril MARION Union de la gauche Isère - L'Isle-d'Abeau Not contacted No
Charles GALVIN Union de la gauche Isère - Matheysine-Trièves Not contacted Finalist No
Chrystel RIONDET Union de la gauche Isère - Matheysine-Trièves Not contacted Finalist No
Agnès ROLIN Union de la gauche Isère - Meylan Not contacted Finalist No
Olivier VERAN Union de la gauche Isère - Meylan Not contacted Finalist No
Bernard MICHON Union de la gauche Isère - Le Moyen Grésivaudan Not contacted Elected No
Flavie REBOTIER Union de la gauche Isère - Le Moyen Grésivaudan Not contacted Elected No
Laure QUIGNARD Union de la gauche Isère - Oisans-Romanche Not contacted Elected No
Gilles STRAPPAZZON Union de la gauche Isère - Oisans-Romanche Not contacted Elected No
Sam TOSCANO Union de la gauche Isère - Le Pont-de-Claix Not contacted No
Pascale VIROT Union de la gauche Isère - Le Pont-de-Claix Not contacted No
Mercédès DE SOUSA Union de la gauche Isère - Roussillon Not contacted No
Philippe MIGNOT Union de la gauche Isère - Roussillon Not contacted No
Françoise GERBIER Union de la gauche Isère - Saint-Martin-d'Hères Not contacted Elected No
Martine EKOUE Union de la gauche Isère - La Tour-du-Pin Not contacted No
Pascal PAYEN Union de la gauche Isère - La Tour-du-Pin Not contacted No
Amélie GIRERD Union de la gauche Isère - Tullins Not contacted Elected No
André VALLINI Union de la gauche Isère - Tullins Not contacted Elected No
Thierry AUBOYER Union de la gauche Isère - La Verpillière Not contacted No
Catherine SAUGEY Union de la gauche Isère - La Verpillière Not contacted No
Erwann BINET Union de la gauche Isère - Vienne-1 Not contacted Elected No
Carméla LO CURTO-CINO Union de la gauche Isère - Vienne-1 Not contacted Elected No
Refija BABACIC Union de la gauche Isère - Vienne-2 Not contacted No
Michel PAVON Union de la gauche Isère - Vienne-2 Not contacted No
Jean-François GAUJOUR Union de la gauche Isère - Voiron Not contacted Finalist No
Johanne VIAL Union de la gauche Isère - Voiron Not contacted Finalist No
Norbert MAIRE Union de la gauche Jura - Arbois Pending Finalist No
Claudine ROUEFF Union de la gauche Jura - Arbois Pending Finalist No
Françoise BARTHOULOT Union de la gauche Jura - Dole 2 Pending Elected No
Michel GINIÈS Union de la gauche Jura - Dole 2 Pending Elected No
Viviane LUTZ EPOUSE FERRARI Union de la gauche Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending Finalist No
Christophe PERNY Union de la gauche Jura - Lons-le-Saunier 2 Pending Finalist No
Virginie GOBALOU Union de la gauche La Réunion - Saint-Pierre-2 Not contacted Finalist No
Nazir VALY Union de la gauche La Réunion - Saint-Pierre-2 Not contacted Finalist No
Rachel DURQUETY Union de la gauche Landes - Orthe et Arrigans Not contacted Elected No
Yves LAHOUN Union de la gauche Landes - Orthe et Arrigans Not contacted Elected No
Gilles CLÉMENT Union de la gauche Loir-et-Cher - Chambord Not contacted Elected No
Patricia HANNON Union de la gauche Loir-et-Cher - Chambord Not contacted Elected No
Brigitte DUMOULIN Union de la gauche Loire - Roanne-1 Not contacted Elected No
Jean-Jacques LADET Union de la gauche Loire - Roanne-1 Not contacted Elected No
Zahra BENCHARIF Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-1 Not contacted Finalist No
Yann SACCUCCI Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-1 Not contacted Finalist No
Marie-Michelle VIALLETON Union de la gauche Loire - Saint-Etienne-5 Not contacted Elected No
Claire TRAMIER Union de la gauche Loire-Atlantique - Blain Not contacted Elected No
Marcel VERGER Union de la gauche Loire-Atlantique - Blain Not contacted Elected No
Chantal LEDUC-BOUCHAUD Union de la gauche Loire-Atlantique - Saint-Brevin-les-Pins Pending Finalist No
Pascal PRAS Union de la gauche Loire-Atlantique - Saint-Brevin-les-Pins Pending Finalist No
Anne BESNIER Union de la gauche Loiret - Châteauneuf-sur-Loire Not contacted Finalist No
Nicolas CHARNELET Union de la gauche Loiret - Châteauneuf-sur-Loire Not contacted Finalist No
Michèle BARDOT Union de la gauche Loiret - La Ferté-Saint-Aubin Not contacted Finalist No
Emmanuel FOURNIER Union de la gauche Loiret - La Ferté-Saint-Aubin Not contacted Finalist No
Michel BREFFY Union de la gauche Loiret - Fleury-les-Aubrais Not contacted Elected No
Marie-Agnès COURROY Union de la gauche Loiret - Fleury-les-Aubrais Not contacted Elected No
Denis GODEAU Union de la gauche Loiret - Lorris Not contacted No
Danielle HURÉ Union de la gauche Loiret - Lorris Not contacted No
Nadine BOCQUET Union de la gauche Loiret - Malesherbes Not contacted No
Emmanuel DUPUIS Union de la gauche Loiret - Malesherbes Not contacted No
Moïsette CROSNIER Union de la gauche Loiret - Meung-sur-Loire Not contacted No
David JACQUET Union de la gauche Loiret - Meung-sur-Loire Not contacted No
Christophe BELABBES Union de la gauche Loiret - Montargis Not contacted No
Véronique DESCHAMPS Union de la gauche Loiret - Montargis Not contacted No
Sophie LORENZI Union de la gauche Loiret - Orléans-1 Not contacted Finalist No
Philippe RABIER Union de la gauche Loiret - Orléans-1 Not contacted Finalist No
Michel BRARD Union de la gauche Loiret - Orléans-2 Not contacted Finalist No
Ghislaine KOUNOWSKI Union de la gauche Loiret - Orléans-2 Not contacted Finalist No
Jérôme BORNET Union de la gauche Loiret - Orléans-3 Not contacted No
Patricia FLOUEST Union de la gauche Loiret - Orléans-3 Not contacted No
Baptiste CHAPUIS Union de la gauche Loiret - Orléans-4 Not contacted Finalist No
Estelle TOUZIN Union de la gauche Loiret - Orléans-4 Not contacted Finalist No
Vanessa BAUDAT-SLIMANI Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-Braye Not contacted Elected No
Thierry SOLER Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-Braye Not contacted Elected No
Christophe CHAILLOU Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-la-Ruelle Not contacted Elected No
Hélène LORME Union de la gauche Loiret - Saint-Jean-de-la-Ruelle Not contacted Elected No
Vincent BOUILLAGUET Union de la gauche Lot - Cahors-3 Not contacted Elected No
Nelly GINESTET Union de la gauche Lot - Cahors-3 Not contacted Elected No
Guillaume BALDY Union de la gauche Lot - Figeac-2 Not contacted Elected No
Nicole PAULO Union de la gauche Lot - Figeac-2 Not contacted Elected No
Jean-Claude BESSOU Union de la gauche Lot - Marches du Sud-Quercy Not contacted Elected No
Catherine MARLAS Union de la gauche Lot - Marches du Sud-Quercy Not contacted Elected No
Serge BLADINIERES Union de la gauche Lot - Puy-l'Evêque Not contacted Elected No
Véronique CHASSAIN Union de la gauche Lot - Puy-l'Evêque Not contacted Elected No
Dominique BIZAT Union de la gauche Lot - Saint-Céré Not contacted Elected No
Olivier DESBORDES Union de la gauche Lot - Saint-Céré Not contacted Elected No
Brigitte BARAILLES Union de la gauche Lot-et-Garonne - agen 4 Not contacted Finalist No
Jean-Louis MATEOS Union de la gauche Lot-et-Garonne - agen 4 Not contacted Finalist No
Jean-Claude CHAZAL Union de la gauche Lozère - Grandrieu Not contacted Finalist No
Monique GUIGON-BOULLOT Union de la gauche Lozère - Grandrieu Not contacted Finalist No
Régine BOURGADE Union de la gauche Lozère - Mende-1 Not contacted Elected No
Laurent SUAU Union de la gauche Lozère - Mende-1 Not contacted Elected No
Daniel PETIT Union de la gauche Maine-et-Loire - Beaupréau Not contacted No
Cécile TAMPREAU Union de la gauche Maine-et-Loire - Beaupréau Not contacted No
Christelle JANNEAU Union de la gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted Finalist No
Martial RUPPERT Union de la gauche Maine-et-Loire - Chalonnes-sur-Loire Not contacted Finalist No
Bruno CHEPTOU Union de la gauche Maine-et-Loire - Doué-la-Fontaine Not contacted Elected No
Jocelyne MARTIN Union de la gauche Maine-et-Loire - Doué-la-Fontaine Not contacted Elected No
David CARON Union de la gauche Maine-et-Loire - Saint-Macaire-en-Mauges Not contacted Finalist No
Lydie COUPRI Union de la gauche Maine-et-Loire - Saint-Macaire-en-Mauges Not contacted Finalist No
Jackie GOULET Union de la gauche Maine-et-Loire - Saumur Not contacted Finalist No
Géraldine LE COZ Union de la gauche Maine-et-Loire - Saumur Not contacted Finalist No
Olivier HUNAULT Union de la gauche Maine-et-Loire - Tiercé Not contacted No
Claudie LANDELLE-BANEVITCH Union de la gauche Maine-et-Loire - Tiercé Not contacted No
Daniel JAMOIS Union de la gauche Mayenne - Azé Not contacted No
Marie-Noëlle TRIBONDEAU Union de la gauche Mayenne - Azé Not contacted No
Jean-Louis MALASSENET Union de la gauche Mayenne - Bonchamp-lès-Laval Not contacted Finalist No
Marie-Odile ROUXEL Union de la gauche Mayenne - Bonchamp-lès-Laval Not contacted Finalist No
Maryline BUGGIN Union de la gauche Mayenne - Château-Gontier Not contacted Finalist No
Yannick LEDROIT Union de la gauche Mayenne - Château-Gontier Not contacted Finalist No
Monique COLLET Union de la gauche Mayenne - Cossé-le-Vivien Not contacted No
Rachid TIJANE Union de la gauche Mayenne - Cossé-le-Vivien Not contacted No
Christian QUINTON Union de la gauche Mayenne - Ernée Not contacted No
Christiane RAULIN Union de la gauche Mayenne - Ernée Not contacted No
Nathalie CHARDRON Union de la gauche Mayenne - Evron Not contacted No
Jean-Luc MESSAGUE Union de la gauche Mayenne - Evron Not contacted No
Jean-Christophe BOYER Union de la gauche Mayenne - Laval-1 Not contacted Finalist No
Simone TOUCHARD Union de la gauche Mayenne - Laval-1 Not contacted Finalist No
Gisèle CHAUVEAU Union de la gauche Mayenne - Laval-2 Not contacted Finalist No
Guillaume GAROT Union de la gauche Mayenne - Laval-3 Not contacted Elected No
Fabienne GERMERIE Union de la gauche Mayenne - Laval-3 Not contacted Elected No
Andrée GAUDOIN Union de la gauche Mayenne - Loiron Not contacted Finalist No
Michel ROSE Union de la gauche Mayenne - Loiron Not contacted Finalist No
Michel ANGOT Union de la gauche Mayenne - Mayenne Not contacted Finalist No
Pascaline LEBLANC Union de la gauche Mayenne - Mayenne Not contacted Finalist No
Nathalie BRUNEAU Union de la gauche Mayenne - Meslay-du-Maine Not contacted No
Jean-Pierre OLIVIER Union de la gauche Mayenne - Meslay-du-Maine Not contacted No
Flora GRUAU Union de la gauche Mayenne - Saint-Berthevin Not contacted No
Daniel GUHERY Union de la gauche Mayenne - Saint-Berthevin Not contacted No
Isabelle GEORGEON Union de la gauche Mayenne - Villaines-la-Juhel Not contacted No
Michel NEVEU Union de la gauche Mayenne - Villaines-la-Juhel Not contacted No
Catherine BOURSIER Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Entre Seille et Meurthe Not contacted Elected No
Antony CAPS Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Entre Seille et Meurthe Not contacted Elected No
Marie-Christine BASTIEN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Grand Couronné Not contacted Finalist No
Landry RICHARD Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Grand Couronné Not contacted Finalist No
Grégory GRANDJEAN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-1 Not contacted Finalist No
Marie-Neige HOUCHARD Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-1 Not contacted Finalist No
Barbara SARDE Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-2 Not contacted Finalist No
Christophe SONREL Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Lunéville-2 Not contacted Finalist No
Nicole CREUSOT Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted Elected No
Frédéric MAGUIN Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Nancy-3 Not contacted Elected No
Daniel MATERGIA Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Pays de Briey Not contacted No
Fabienne REINBOLT Union de la gauche Meurthe-et-Moselle - Pays de Briey Not contacted No
Martine GUILLAS Union de la gauche Morbihan - Auray Not contacted Finalist No
Guy ROUSSEL Union de la gauche Morbihan - Auray Not contacted Finalist No
Renée COURTEL Union de la gauche Morbihan - Gourin Not contacted No
Serge MOELO Union de la gauche Morbihan - Gourin Not contacted No
Gwénaëlle COHIC Union de la gauche Morbihan - Hennebont Not contacted Finalist No
Jacques LEMERLE Union de la gauche Morbihan - Hennebont Not contacted Finalist No
Bruno BLANCHARD Union de la gauche Morbihan - Lorient -1 Not contacted Elected No
Karine RIGOLE Union de la gauche Morbihan - Lorient -1 Not contacted Elected No
Gaëlle LE STRADIC Union de la gauche Morbihan - Lorient -2 Not contacted Elected No
Laurent TONNERRE Union de la gauche Morbihan - Lorient -2 Not contacted Elected No
Nicole LE PEIH Union de la gauche Morbihan - Pontivy Not contacted Finalist No
Christophe MARCHAND Union de la gauche Morbihan - Pontivy Not contacted Finalist No
Monique DANION Union de la gauche Morbihan - Questembert Not contacted Finalist No
Patrice LE PENHUIZIC Union de la gauche Morbihan - Questembert Not contacted Finalist No
Marc LE GAL Union de la gauche Morbihan - Vannes -1 Not contacted Finalist No
Loïc LE TRIONNAIRE Union de la gauche Morbihan - Vannes -2 Not contacted Finalist No
Dominique PIRIO Union de la gauche Morbihan - Vannes -2 Not contacted Finalist No
Annaïck DUBOS-OLIVIER Union de la gauche Morbihan - Vannes -3 Not contacted Finalist No
Thierry EVENO Union de la gauche Morbihan - Vannes -3 Not contacted Finalist No
Barbara GROSS Union de la gauche Moselle - Sarralbe Not contacted No
Gilbert POIROT Union de la gauche Moselle - Sarralbe Not contacted No
Isabelle FERNANDEZ Union de la gauche Nord - Grande-Synthe Not contacted Elected No
Bertrand RINGOT Union de la gauche Nord - Grande-Synthe Not contacted Elected No
Christine LAURENT Union de la gauche Nord - Valenciennes Not contacted No
Laurent RIGAL Union de la gauche Nord - Valenciennes Not contacted No
Didier MANIER Union de la gauche Nord - Villeneuve d'Ascq Not contacted Elected No
Françoise MARTIN Union de la gauche Nord - Villeneuve d'Ascq Not contacted Elected No
Stéphanie PRIOU Union de la gauche Oise - Beauvais-1 Not contacted No
Thibaud VIGUIER Union de la gauche Oise - Beauvais-1 Not contacted No
Jean-Louis AUBRY Union de la gauche Oise - Beauvais-2 Not contacted No
Sylvie HOUSSIN Union de la gauche Oise - Beauvais-2 Not contacted No
Pierre-Etienne BOUCHET Union de la gauche Oise - Chantilly Not contacted No
Marie-Mercédès VINUESA Union de la gauche Oise - Chantilly Not contacted No
Francine PATOUX Union de la gauche Oise - Chaumont-en-Vexin Not contacted No
Olivier WEISS Union de la gauche Oise - Chaumont-en-Vexin Not contacted No
Valérie MENN Union de la gauche Oise - Clermont Not contacted Finalist No
André VANTOMME Union de la gauche Oise - Clermont Not contacted Finalist No
Xavier GERARD Union de la gauche Oise - Compiègne-1 Not contacted No
Dilvin YUKSEL Union de la gauche Oise - Compiègne-1 Not contacted No
Bertrand BRASSENS Union de la gauche Oise - Compiègne-2 Not contacted No
Pascaline CARON Union de la gauche Oise - Compiègne-2 Not contacted No
Dominique LAVALETTE Union de la gauche Oise - Creil Not contacted Elected No
Jean-Claude VILLEMAIN Union de la gauche Oise - Creil Not contacted Elected No
Jérôme FURET Union de la gauche Oise - Crépy-en-Valois Not contacted Finalist No
Marie-Pierre WITCZAK Union de la gauche Oise - Crépy-en-Valois Not contacted Finalist No
Isabelle GRANGER Union de la gauche Oise - Estrées-Saint-Denis Not contacted No
Charles POUPLIN Union de la gauche Oise - Estrées-Saint-Denis Not contacted No
Marie DUBUT Union de la gauche Oise - Grandvilliers Not contacted No
Roseline PINEL Union de la gauche Oise - Grandvilliers Not contacted No
Ilham ALET Union de la gauche Oise - Méru Not contacted Elected No
Gérard AUGER Union de la gauche Oise - Méru Not contacted Elected No
Barbara MLYNARCZYK Union de la gauche Oise - Montataire Not contacted No
Azide RAZACK Union de la gauche Oise - Montataire Not contacted No
Anne-Claire DELAFONTAINE Union de la gauche Oise - Mouy Not contacted Finalist No
Yves ROME Union de la gauche Oise - Mouy Not contacted Finalist No
Jean-Paul DOUET Union de la gauche Oise - Nanteuil-le-Haudouin Not contacted No
Florence HOUSIEAUX Union de la gauche Oise - Nanteuil-le-Haudouin Not contacted No
Florence OGER-LEFEVRE Union de la gauche Oise - Nogent-sur-Oise Not contacted No
Gérard WEYN Union de la gauche Oise - Nogent-sur-Oise Not contacted No
Patrick DEGUISE Union de la gauche Oise - Noyon Not contacted Finalist No
Caroline DUQUENNE-HORC Union de la gauche Oise - Noyon Not contacted Finalist No
Michel DELMAS Union de la gauche Oise - Pont-Sainte-Maxence Not contacted No
Stéphanie LOZANO Union de la gauche Oise - Pont-Sainte-Maxence Not contacted No
Josiane BAECKELANDT Union de la gauche Oise - Saint-Just-en-Chaussée Not contacted No
Patrick TACET Union de la gauche Oise - Saint-Just-en-Chaussée Not contacted No
Jean-Marc BARON Union de la gauche Oise - Senlis Not contacted No
Pascale MATHIAULT Union de la gauche Oise - Senlis Not contacted No
Thierry FRAU Union de la gauche Oise - Thourotte Not contacted No
Angela OSTER Union de la gauche Oise - Thourotte Not contacted No
Brigitte GASSEAU Union de la gauche Orne - Argentan-1 Not contacted Elected No
Frédéric LEVEILLÉ Union de la gauche Orne - Argentan-1 Not contacted Elected No
Béatrice FLEURISSON Union de la gauche Orne - Bagnoles-de-l'Orne Not contacted No
Vincent KREMER-GENIN Union de la gauche Orne - Bagnoles-de-l'Orne Not contacted No
Kévin BODÉ Union de la gauche Orne - Damigny Not contacted Finalist No
Dominique LEQUILERIER-MALLET Union de la gauche Orne - Damigny Not contacted Finalist No
Chantal JOURDAN Union de la gauche Orne - Domfront Not contacted No
Michel LHOMER Union de la gauche Orne - Domfront Not contacted No
José COLLADO Union de la gauche Orne - La Ferté-Macé Not contacted Elected No
Brigitte VIARMÉ Union de la gauche Orne - La Ferté-Macé Not contacted Elected No
Béatrice GUYOT Union de la gauche Orne - Flers-1 Not contacted Elected No
Lori HELLOCO Union de la gauche Orne - Flers-1 Not contacted Elected No
Irène COJEAN Union de la gauche Orne - Flers-2 Not contacted Elected No
Gérard COLIN Union de la gauche Orne - Flers-2 Not contacted Elected No
Annie HANACHI Union de la gauche Orne - Magny-le-Désert Not contacted Finalist No
Vincent VERON Union de la gauche Orne - Magny-le-Désert Not contacted Finalist No
Bertrand ALEXANDRE Union de la gauche Pas-de-Calais - Arras-1 Not contacted Finalist No
Françoise ROSSIGNOL Union de la gauche Pas-de-Calais - Arras-1 Not contacted Finalist No
Yann DESAULTY Union de la gauche Pas-de-Calais - Avesnes-Le-Comte Not contacted Finalist No
Lysiane PREVOST Union de la gauche Pas-de-Calais - Avesnes-Le-Comte Not contacted Finalist No
Gérard RATYNSKA Union de la gauche Pas-de-Calais - Berck Not contacted No
Laurence STALHBERGER Union de la gauche Pas-de-Calais - Berck Not contacted No
Alain DELANNOY Union de la gauche Pas-de-Calais - Béthune Not contacted Elected No
Nathalie DELBART Union de la gauche Pas-de-Calais - Béthune Not contacted Elected No
Bernard CAILLIAU Union de la gauche Pas-de-Calais - Bruay-La-Buissière Not contacted Elected No
Isabelle LEVENT Union de la gauche Pas-de-Calais - Bruay-La-Buissière Not contacted Elected No
Guy ALLEMAND Union de la gauche Pas-de-Calais - Calais-1 Not contacted No
Virginie QUENEZ Union de la gauche Pas-de-Calais - Calais-1 Not contacted No
Marcel LEVAILLANT Union de la gauche Pas-de-Calais - Calais-3 Not contacted No
Sabine MILLE Union de la gauche Pas-de-Calais - Calais-3 Not contacted No