Candidates list

Add a candidate Add a party Signatories of another pact


Filter: | 2nd ballot : | Elected

18213 candidates during first ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Finalist Additional candidat remplacant departementales 2015
Jean-Noël FALCOU Sans étiquette Alpes-Maritimes - Antibes-1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Isabelle FLEURY Sans étiquette Alpes-Maritimes - Antibes-1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Arnaud DELCASSE Parti socialiste Alpes-Maritimes - Antibes-2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-François TÉALDI Parti communiste francais Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Philippe ASSÉMAT Rassemblement de la Gauche, Ecologiste, Citoyen et Solidaire Ariège - Couserans Est Signed and confirmation (letter/fax) received No
Dominique MOURLANE Rassemblement de la Gauche, Ecologiste, Citoyen et Solidaire Ariège - Pamiers-2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Florence ROUCH Rassemblement de la Gauche, Ecologiste, Citoyen et Solidaire Ariège - Pamiers-2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Viviane BAUDRY Rassemblement de la Gauche, Ecologiste, Citoyen et Solidaire Ariège - Portes du Couserans Signed and confirmation (letter/fax) received No
Florence CORTÈS Rassemblement de la Gauche, Ecologiste, Citoyen et Solidaire Ariège - Sabarthès Signed and confirmation (letter/fax) received No
Serge OEHLER Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Rosy INAUDI Europe Écologie - Les Verts Bouches-du-Rhône - Gardanne Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Yvon THOMAS LE GUILLERM Front de Gauche Drôme - Crest Signed and confirmation (letter/fax) received No
Stéfanic ELDIN Parti Républicain Chrétien Drôme - Grignan Signed and confirmation (letter/fax) received No
Josiane GONNOT Europe Écologie - Les Verts Drôme - Loriol-sur-Drôme Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Marie CHOSSON Europe Écologie - Les Verts Drôme - Romans-sur-Isère Signed and confirmation (letter/fax) received No
Manon DE TONNAC Europe Écologie - Les Verts Drôme - Romans-sur-Isère Signed and confirmation (letter/fax) received No
Odile BLANC Europe Écologie - Les Verts Drôme - Valence-1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Marc REVERBEL Europe Écologie - Les Verts Drôme - Vercors-Monts du Matin Signed and confirmation (letter/fax) received No
Anne LAUNAY Majorité départementale Essonne - Palaiseau Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Lucile IBRAHIM Front de Gauche Essonne - Les Ulis Signed and confirmation (letter/fax) received No
Annick LE POUL PCF - Front de gauche Essonne - Les Ulis Signed and confirmation (letter/fax) received No
Maud OLIVIER Parti socialiste Essonne - Les Ulis Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist No
Alain TROALEN Front de Gauche Essonne - Les Ulis Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Michel ESPINASSE l'Alternative le Front de G'Auch Gers - Auch-1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Philippe ESPINASSE l'Alternative le Front de G'Auch Gers - Auch-3 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Nicolas CONVOLTE Front national Haute-Marne - Eurville-Bienville Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Olivier MAROUZÉ Europe Écologie - Les Verts Haute-Savoie - Cluses Signed and confirmation (letter/fax) received No
Lionel JACQUET Europe Écologie - Les Verts Haute-Savoie - Le Mont-Blanc Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist No
Gabrielle HENRY Parti socialiste Hérault - Montpellier-2 Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Muriel RESSIGUIER Europe Écologie - Les Verts Hérault - Montpellier-2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Benoît FOUCHER Europe Écologie - Les Verts Ille-et-Vilaine - Châteaugiron Signed and confirmation (letter/fax) received No
Didier CHAPELLON Europe Écologie - Les Verts Ille-et-Vilaine - Rennes-4 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Dimitri Robert Divers gauche Indre-et-Loire - Chinon Signed and confirmation (letter/fax) received No
Emmanuel BADET Rassemblement des Citoyens Isère - L'Isle-d'Abeau Signed and confirmation (letter/fax) received No
Thierry MONCHATRE-JACQUOT La France Insoumise Isère - L'Isle-d'Abeau Signed and confirmation (letter/fax) received No
Céline THOMAS Rassemblement des Citoyens Isère - L'Isle-d'Abeau Signed and confirmation (letter/fax) received No
Julien SOUBESTE Europe Écologie - Les Verts Loire-Atlantique - Nantes-2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Cyrille DE LAMBERT Sans étiquette Loire-Atlantique - Nantes-7 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Aurelien LE CORRE Front de Gauche Loire-Atlantique - Vallet Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Sébastien HERPIN Europe Écologie - Les Verts Loiret - Saint-Jean-le-Blanc Signed and confirmation (letter/fax) received No
Nelly LE PENNEC Parti radical de gauche Loiret - Saint-Jean-le-Blanc Signed and confirmation (letter/fax) received No
Laurent GIRARD Parti communiste francais Maine-et-Loire - Chemillé-Melay Signed and confirmation (letter/fax) received No
François UZUREAU Divers gauche Maine-et-Loire - Chemillé-Melay Signed and confirmation (letter/fax) received No
Maël RANNOU Europe Écologie - Les Verts Mayenne - Laval-2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Pascal DIDIER Europe Écologie - Les Verts Moselle - Fameck Signed and confirmation (letter/fax) received No
Guillaume HERBIET Europe Écologie - Les Verts Moselle - Thionville Signed and confirmation (letter/fax) received No
Eliane ROMANI Europe Écologie - Les Verts Moselle - Thionville Signed and confirmation (letter/fax) received No
Emilien COURT Europe Écologie - Les Verts Nièvre - Nevers - 1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Sylviane DELACROIX Front de Gauche Nord - Lille 3 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Thierry BROCHOT Europe Écologie - Les Verts Oise - Creil Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Marc TELLIER Front de Gauche Pas-de-Calais - Avion Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Marine TONDELIER Europe Écologie - Les Verts Pas-de-Calais - Hénin-Beaumont-1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Hervé MANTELET Divers gauche Puy-de-Dôme - Beaumont Signed and confirmation (letter/fax) received No
Mireille BONHOMME Europe Écologie - Les Verts Pyrénées-Atlantiques - Lescar, Gave et Terres du Pont-Long Signed and confirmation (letter/fax) received No
Georges BOUILLY Front de Gauche Pyrénées-Atlantiques - Terres des Luys et Coteaux du Vic-Bilh Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Claude MARCOU-SOULE Front de Gauche Pyrénées-Atlantiques - Terres des Luys et Coteaux du Vic-Bilh Signed and confirmation (letter/fax) received No
Alain GAY Front de Gauche Rhône - Gleizé Signed and confirmation (letter/fax) received No
Guy SELLAM Europe Écologie - Les Verts Savoie - Chambéry-2 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Françoise DECLIPPELEIR Europe Écologie - Les Verts Savoie - Chambéry-3 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Frédéric BOURGEOIS Europe Écologie - Les Verts Savoie - La Ravoire Signed and confirmation (letter/fax) received No
Béatrice FAURE Europe Écologie - Les Verts Savoie - La Ravoire Signed and confirmation (letter/fax) received No
Chantal LAUDOU Europe Écologie - Les Verts Savoie - La Ravoire Signed and confirmation (letter/fax) received No
Frank MOULY Front de Gauche Seine-et-Marne - Chelles Signed and confirmation (letter/fax) received No
Richard MONNEHAY Europe Écologie - Les Verts Somme - Amiens-6 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Coralie GRAVELINE Parti socialiste Somme - Amiens-7 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Stéphane MAGNIER Europe Écologie - Les Verts Somme - Amiens-7 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jean-Pierre TÉTU Europe Écologie - Les Verts Somme - Amiens-7 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Marc ARAZI Réussir pour Nogent Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Signed and confirmation (letter/fax) received No
Joseph TERRIBILE Europe Écologie - Les Verts Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Signed and confirmation (letter/fax) received No
Philip CRIPE Parti d'Extrême Centre Vaucluse - Avignon-1 Signed and confirmation (letter/fax) received No
Jordan GROSSE-CRUCIANI Front national Vosges - Golbey Signed and confirmation (letter/fax) received Finalist No
Thierry DOLLEANS Europe Écologie - Les Verts Yvelines - Aubergenville Signed and confirmation (letter/fax) received No
Bernard RECAMIER Europe Écologie - Les Verts Yvelines - Bonnières-sur-Seine Signed and confirmation (letter/fax) received No
Martine ADAY Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Signed No
Mathieu CAHN Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Signed Elected No
Eric SCHULTZ Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Signed No
Alain FONTANEL Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Signed Finalist No
Christel KOHLER Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Signed Finalist No
Vincent LEMASSU Parti de Gauche - Front de Gauche Bouches-du-Rhône - Istres Signed No
Patrice SALZENSTEIN Front de Gauche Doubs - Besançon-2 Signed No
Marie-Françoise HENRY Europe Écologie - Les Verts Drôme - Valence-2 Signed No
Yvan LUBRANESKI Union de la gauche Essonne - Gif-sur-Yvette Signed Finalist No
Céline RAMSTEIN Union de la gauche Essonne - Gif-sur-Yvette Signed Finalist No
Jérôme CAUET Parti socialiste Essonne - Les Ulis Signed Finalist No
Michel PEDOUSSAUT Front de Gauche Essonne - Les Ulis Signed No
Philippe CHATELAIN Europe Écologie - Les Verts Haute-Saône - Vesoul-1 Signed No
Vincent GAY PCF - Front de gauche Haute-Savoie - Annecy-2 Signed No
Michaël DELAFOSSE Parti socialiste Hérault - Montpellier-2 Signed Elected No
Nicolas DUBOURG Europe Écologie - Les Verts Hérault - Montpellier-2 Signed No
Renaud CALVAT Parti socialiste Hérault - Montpellier - Castelnau-le-Lez Signed Elected No
Laurence BERNIER Parti communiste francais Jura - Authume Signed No
Sarah TRICHET-ALLAIRE Europe Écologie - Les Verts Loire-Atlantique - Saint-Nazaire-1 Signed No
Claude GOURVIL Europe Écologie - Les Verts Mayenne - Laval-2 Signed Finalist No
Pascal TERRIER Divers gauche Rhône - Le Bois-d'Oingt Signed No
Bouhana Eric Europe Ecologie Les Verts - Mouvement républicain et citoyen Rhône - Villefranche-sur-Saône Signed No
Françoise JAUMAIN Europe Écologie - Les Verts Savoie - Chambéry-2 Signed No
Gérard BLANC Europe Écologie - Les Verts Savoie - La Ravoire Signed No
Bally BAGAYOKO Front de Gauche Seine-Saint-Denis - Saint-Denis-1 Signed Finalist No
Sylvie MERCIER Divers droite Val-de-Marne - Charenton-le-Pont Signed No
Caroline LAFON Front de Gauche Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Signed No
Annie LAHMER Europe Écologie - Les Verts Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Signed No
Alain PIGLIONE Front de Gauche Val-de-Marne - Nogent-sur-Marne Signed No
Gilbert BOUCHON Union de la gauche Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Emmanuelle BOUDIB Europe Écologie - Les Verts Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Christine BRESSON Parti communiste francais Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Sandrine CASTELLANO Union de la droite Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted Elected No
Christophe FORTIN Union de la droite Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted Elected No
Jean NAVARRO Europe Écologie - Les Verts Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Nadège PAGNEUX Front national Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted Finalist No
Catherine PIDOUX Union de la gauche Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Patrice ROBERT Parti communiste francais Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted No
Jean-Pierre VERGNAULT Front national Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted Finalist No
Mireille BROYER Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Clotilde FOURNIER Union de la droite Ain - Attignat Not contacted Elected No
Virginie GAGNEUX Front national Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Walter MARTIN Union de la droite Ain - Attignat Not contacted Elected No
Yves PHILIPPE Front national Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Jean-Pierre ROCHE Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Myriam BOUVET-MULTON Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected No
Nelly GUINCHARD Union de la droite Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted No
David HOUZÉ Union de la droite Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted No
Guy LARMANJAT Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected No
Elodie MARTIN Front national Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Finalist No
Patrick SOKOLOWSKI Front national Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Finalist No
Jean-Marc FOGNINI Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Pascale GUILLON Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Jean-Yves HEDON Union de la droite Ain - Belley Not contacted Elected No
Patrick MARIÉ Front national Ain - Belley Not contacted Finalist No
Jocelyne MAYET Front national Ain - Belley Not contacted Finalist No
Françoise ORSAZ Parti communiste francais Ain - Belley Not contacted No
Carène TARDY Union de la droite Ain - Belley Not contacted Elected No
Yves THOUMINE Parti communiste francais Ain - Belley Not contacted No
Martine BOUILLOUX Parti communiste francais Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted No
Jérôme BUISSON Front national Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted No
Françoise COURTINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Guillaume LACROIX Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Jean LECLAIR Parti communiste francais Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted No
Hélène MARECHAL Union de la droite Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Elected No
Bernard PERRET Union de la droite Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Elected No
Nicole POSSOZ Front national Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted No
Cécile BERNARD Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Daniel BLATRIX Parti communiste francais Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted No
Hélène CEDILEAU Union de la droite Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Elected No
Anthony CHEVREL Front national Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted No
Michel FONTAINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Pierre LURIN Union de la droite Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Elected No
Catherine MAÎTRE Parti communiste francais Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted No
Andrée PHILIPPE Front national Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted No
Jean-Pierre BOUILLOUX Parti communiste francais Ain - Ceyzériat Not contacted No
Roxane CHAUDESAIGUES Front national Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Jean-Yves FLOCHON Union de la droite Ain - Ceyzériat Not contacted Elected No
Didier GIRARD Front national Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Catherine GROSLON Parti communiste francais Ain - Ceyzériat Not contacted No
Rachel MAZUIR Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Lucie NOVELLI Europe Écologie - Les Verts Ain - Ceyzériat Not contacted No
Marie-Claire PANABIERES Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Jean-Luc ROUX Europe Écologie - Les Verts Ain - Ceyzériat Not contacted No
Martine TABOURET Union de la droite Ain - Ceyzériat Not contacted Elected No
Oriane BLATRIX Europe Écologie - Les Verts Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted No
Maxime CHAUSSAT Front national Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted Finalist No
Yves CLAYETTE Union de la droite Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted Elected No
Renaud DROUY Union de la gauche Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted No
Marie-Christine HYVERNAT Union de la gauche Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted No
Muriel LUGA GIRAUD Union de la droite Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted Elected No
Aimée SIMIAN Front national Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted Finalist No
Nicolas ZIELINSKI Europe Écologie - Les Verts Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted No
Chloé BAISSAT Union de la gauche Ain - Gex Not contacted No
Véronique BAUDE Union de la droite Ain - Gex Not contacted Elected No
Claire DE MAUDUIT Front national Ain - Gex Not contacted Finalist No
Frédéric DUMONT-GIRARD Europe Écologie - Les Verts Ain - Gex Not contacted No
Florian FELLER Front national Ain - Gex Not contacted Finalist No
Karin NOURRISSE Europe Écologie - Les Verts Ain - Gex Not contacted No
Gérard PAOLI Union de la droite Ain - Gex Not contacted Elected No
Henri REDIER DE LA VILLATTE Union de la gauche Ain - Gex Not contacted No
Philippe EMIN Union de la droite Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted Elected No
Gaëlle FORAY Parti communiste francais Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted No
Nathalie MARTINEZ Front national Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted Finalist No
Annie MEURIAU Union de la droite Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted Elected No
Jacques RABUT Union de la gauche Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted No
Caroline ROLLINSON Union de la gauche Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted No
Patrick SAINT MARS Front national Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted Finalist No
Philippe VIRARD Parti communiste francais Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted No
Caroline BARNAY Europe Écologie - Les Verts Ain - Lagnieu Not contacted No
Daniel BEGUET Union de la gauche Ain - Lagnieu Not contacted No
Philippe CHABBOUH Europe Écologie - Les Verts Ain - Lagnieu Not contacted No
Béatrice DALMAZ Union de la gauche Ain - Lagnieu Not contacted No
Charles DE LA VERPILLIÈRE Les Républicains Ain - Lagnieu Not contacted Elected No
Annick PRIEUR Front national Ain - Lagnieu Not contacted Finalist No
Georges SIGRIST Front national Ain - Lagnieu Not contacted Finalist No
Viviane VAUDRAY Union de la droite Ain - Lagnieu Not contacted Elected No
Jacky BERNARD Union de la gauche Ain - Meximieux Not contacted No
Albane COLIN Europe Écologie - Les Verts Ain - Meximieux Not contacted No
Romain DAUBIÉ Union de la droite Ain - Meximieux Not contacted Elected No
Nicole DE LACHEISSERIE Front national Ain - Meximieux Not contacted Finalist No
Fabienne LALANCE Union de la gauche Ain - Meximieux Not contacted No
Elisabeth LAROCHE Union de la droite Ain - Meximieux Not contacted Elected No
Gilles MARAND Divers droite Ain - Meximieux Not contacted No
Nicole MOTTE-SAPALY Parti communiste francais Ain - Meximieux Not contacted No
Yves PRIEUR Front national Ain - Meximieux Not contacted Finalist No
François TRUC Parti communiste francais Ain - Meximieux Not contacted No
Nathalie VAUDAN Divers droite Ain - Meximieux Not contacted No
Paul VERNAY Europe Écologie - Les Verts Ain - Meximieux Not contacted No
Albert BELTHIER Parti communiste francais Ain - Miribel Not contacted No
Josiane BOUVIER Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Jean-Pierre GAITET Union de la droite Ain - Miribel Not contacted Elected No
Patrice GOBET Front national Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Pierre GOUBET Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Patricia LABROSSE Front national Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Arlette ORSAZ Parti communiste francais Ain - Miribel Not contacted No
Caroline TERRIER Union de la droite Ain - Miribel Not contacted Elected No
Morgan BENOIT Front national Ain - Nantua Not contacted Finalist No
Valérie BERTHAUD Front national Ain - Nantua Not contacted Finalist No
Jean DEGUERRY Union de la droite Ain - Nantua Not contacted Elected No
Kamel HASSOUN Union de la gauche Ain - Nantua Not contacted No
Natacha LORILLARD Union de la droite Ain - Nantua Not contacted Elected No
Claude MERCIER Union de la gauche Ain - Nantua Not contacted No
Georges ARPIN Parti communiste francais Ain - Oyonnax Not contacted No
Murielle BRIZARD Divers droite Ain - Oyonnax Not contacted No
Marie-France BUHLER Front national Ain - Oyonnax Not contacted Finalist No
Mylène FERRI Parti communiste francais Ain - Oyonnax Not contacted No
Liliane MAISSIAT Union de la droite Ain - Oyonnax Not contacted Elected No
Julien MARTINEZ Divers droite Ain - Oyonnax Not contacted No
Michel PERRAUD Union de la droite Ain - Oyonnax Not contacted Elected No
Claude PROMONET Front national Ain - Oyonnax Not contacted Finalist No
Damien ABAD Les Républicains Ain - Pont-d'Ain Not contacted Elected No
Anne BOLLACHE Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Mario BORRONI Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Nadia CHANEL Parti communiste francais Ain - Pont-d'Ain Not contacted No
Marie-Christine CHAPEL Union de la droite Ain - Pont-d'Ain Not contacted Elected No
Gérard GOULETTE Parti communiste francais Ain - Pont-d'Ain Not contacted No
Richard KUTA Front national Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Annick VEILLEROT Front national Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Guy BILLOUDET Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted Elected No
Jean Claude BOUCHER Europe Écologie - Les Verts Ain - Replonges Not contacted No
Eric DIOCHON Union de la gauche Ain - Replonges Not contacted No
Henri GUILLERMIN Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted No
Valérie GUYON Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted Elected No
Marie-Louise MARQUEYROL Front national Ain - Replonges Not contacted Finalist No
Cécile PATRIARCA Union de la gauche Ain - Replonges Not contacted No
Régine SAURA-LACOUR Europe Écologie - Les Verts Ain - Replonges Not contacted No
David SEVELINGE Front national Ain - Replonges Not contacted Finalist No
Andrée TIRREAU Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted No
Nadia ALLOUACHE Europe Écologie - Les Verts Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted No
Gaël BERTRAND Front national Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Nicole BOCACCIO Front national Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Florian CHAMBOLLE Europe Écologie - Les Verts Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted No
Alain CHAPUIS Union de la droite Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Elected No
Alain GESTAS Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Catherine JOURNET Union de la droite Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Elected No
Monique WIEL Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Hubert BERTRAND Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Aurélie CHARILLON Union de la droite Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Elected No
Floriane LEAUX Europe Écologie - Les Verts Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted No
Rudy LINARI Front national Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted No
François MEYLAN Europe Écologie - Les Verts Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted No
Daniel RAPHOZ Union de la droite Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Elected No
Géraldine SACCHI-HASSANEIN Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Jacqueline SIGRIST Front national Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted No
Yvette ARMAND Union de la gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Muriel BENIER Union de la droite Ain - Thoiry Not contacted Elected No
Marie-Josefa BERTRAND Divers gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Michel BRULHART Union de la droite Ain - Thoiry Not contacted Elected No
Fanny GALLÉ Front national Ain - Thoiry Not contacted Finalist No
Christian JOLIE Divers gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Denis LINGLIN Union de la gauche Ain - Thoiry Not contacted No
Gaëtan NOBLET Front national Ain - Thoiry Not contacted Finalist No
Isabelle ACHARD Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Nathalie BARDE Union de la droite Ain - Trévoux Not contacted Elected No
Guy BRULLAND Parti communiste francais Ain - Trévoux Not contacted No
Gilbert COLOVRAY Front national Ain - Trévoux Not contacted No
Olivier EYRAUD Divers droite Ain - Trévoux Not contacted No
Jacqueline FOURNET Divers droite Ain - Trévoux Not contacted No
Anne MICHAUD Front national Ain - Trévoux Not contacted No
Marc PECHOUX Union de la droite Ain - Trévoux Not contacted Elected No
Nicole PIOLA Parti communiste francais Ain - Trévoux Not contacted No
Patrick ROUSSET Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Pénélope CHALON Front national Ain - Villars-les-Dombes Not contacted Finalist No
Rémi CHARBONNEL Parti communiste francais Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Henri CORMORECHE Union de la droite Ain - Villars-les-Dombes Not contacted Elected No
Brigitte COULON Union de la droite Ain - Villars-les-Dombes Not contacted Elected No
Georges FAVERJON Union de la gauche Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Claude FORTIN Divers Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Nicole GAGNAIRE Divers Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Gilles GARAUDET Europe Écologie - Les Verts Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Christine GONNU Union de la gauche Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Sophie KHIEU Divers droite Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Catherine LATTARD Parti communiste francais Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Anne PARTENSKY-LEIBMAN Europe Écologie - Les Verts Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Emilien SERMET Divers droite Ain - Villars-les-Dombes Not contacted No
Laurent SUGY Front national Ain - Villars-les-Dombes Not contacted Finalist No
Blanche CHAUSSAT Front national Ain - Vonnas Not contacted Finalist No
Marie-Andrée CLEMENT Union de la droite Ain - Vonnas Not contacted Finalist No
Christophe GREFFET Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected No
Mireille LOUIS Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected No
Edmond MARQUEYROL Front national Ain - Vonnas Not contacted Finalist No
Michel VOISIN Union de la droite Ain - Vonnas Not contacted Finalist No
Michel COLLET Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected No
Lydie FILLION Union de la droite Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted No
Hélène GRANDSIRE Front national Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Finalist No
Eric GREGOIRE Front national Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Finalist No
Philippe RICOUR Union de la droite Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted No
Monique SEBASTIJAN Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected No
Bruno BEAUVOIS Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected No
Abdel-Nour CHOUFA Extrême gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted No
Claude FILLION Divers gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted No
Michèle FUSELIER Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected No
Sylvie GÉRET Extrême gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted No
Marie-Ange LAYER Divers gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted No
Patricia LEMISTRE Union de la droite Aisne - Château-Thierry Not contacted No
Marie-France MOLARD Front national Aisne - Château-Thierry Not contacted Finalist No
Dominique MOYSE Union de la droite Aisne - Château-Thierry Not contacted No
Dominique PADIEU Front national Aisne - Château-Thierry Not contacted Finalist No
Véronique AGOUTIN Front national Aisne - Chauny Not contacted Finalist No
Valérie BIONAZ-DUFEUX Divers droite Aisne - Chauny Not contacted No
Rémi DAZIN Divers droite Aisne - Chauny Not contacted No
Jean-Luc LANOUILH Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected No
Fabienne MARCHIONNI Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected No
Sébastien MOREAU Front national Aisne - Chauny Not contacted Finalist No
Elisabeth CLOBOURSE Union de la droite Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Finalist No
Valérie DERVIN-FROIDEFOND Europe Écologie - Les Verts Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted No
Georges FOURRÉ Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected No
Eric MANGIN Union de la droite Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Finalist No
Anne MARICOT Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected No
Stéphane MULLER Front national Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Finalist No
Andrée ORENGO Front national Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Finalist No
Marc-Hervé REY Europe Écologie - Les Verts Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted No
Mireille CHEVET Front national Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Finalist No
Jean-Pierre DEQUAIRE Union de la gauche Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Carole DERUY Union pour un mouvement populaire Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Elected No
Romain LEPAGE Front national Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Finalist No
Martine OLIVIER Union des démocrates et indépendants Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Marie-Jeanne POTIN Union de la gauche Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
François RAMPELBERG Union pour un mouvement populaire Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Elected No
Ernest TEMPLIER Union des démocrates et indépendants Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted No
Simone AGOUTIN Front national Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Martine BRICOT Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Julien DALPAYRAT Parti communiste francais Aisne - Guignicourt Not contacted No
Monique FOULARD-REGNART Parti communiste francais Aisne - Guignicourt Not contacted No
Pierre-Marie LEBEE Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Jean-Marc MOITIE Front national Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Philippe TIMMERMAN Union de la droite Aisne - Guignicourt Not contacted Elected No
Bernadette VANNOBEL Union de la droite Aisne - Guignicourt Not contacted Elected No
Olivier CAMBRAYE Union de la droite Aisne - Guise Not contacted Finalist No
Anne-Marie LEVIEL Union de la droite Aisne - Guise Not contacted Finalist No
Armand POLLET Front national Aisne - Guise Not contacted Elected No
Marion SAILLARD Front national Aisne - Guise Not contacted Elected No
Thierry THOMAS Parti socialiste Aisne - Guise Not contacted Finalist No
Monique WALTON Parti socialiste Aisne - Guise Not contacted Finalist No
Ginette DEVAUX Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Morgane DEVIGNE Union de la droite Aisne - Hirson Not contacted No
Pierre-Louis DEVOITINNE Divers droite Aisne - Hirson Not contacted No
Anne-Marie FOURNIER Front national Aisne - Hirson Not contacted Elected No
Marie-Edith LEURQUIN Divers droite Aisne - Hirson Not contacted No
Claude MOUFLARD Front national Aisne - Hirson Not contacted Elected No
Yannick NOE Union de la droite Aisne - Hirson Not contacted No
Jean-Jacques THOMAS Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Jean-Marc DUMESNIL Front national Aisne - Laon-1 Not contacted Finalist No
Fawaz KARIMET Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected No
Mireille KOENIG Front national Aisne - Laon-1 Not contacted Finalist No
Sylvie LETOT Union de la droite Aisne - Laon-1 Not contacted No
Nicolas ROHAT Union de la droite Aisne - Laon-1 Not contacted No
Yan RUDER Front de Gauche Aisne - Laon-1 Not contacted No
Françoise SEILLIER Front de Gauche Aisne - Laon-1 Not contacted No
Annie TUJEK Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected No
Christian BERNARD Front national Aisne - Laon-2 Not contacted Finalist No
Aude BONO Union des démocrates et indépendants Aisne - Laon-2 Not contacted No
Thierry DELEROT Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected No
Brigitte FOURNIÉ-TURQUIN Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected No
Eric HÉLIN Union des démocrates et indépendants Aisne - Laon-2 Not contacted No
Jean-Pierre MOUCHET Union pour un mouvement populaire Aisne - Laon-2 Not contacted No
Marjorie SAUVEZ-CLIQUOT Parti communiste francais Aisne - Laon-2 Not contacted No
Michel SEILLIER Parti communiste francais Aisne - Laon-2 Not contacted No
Marie SOLLER Union pour un mouvement populaire Aisne - Laon-2 Not contacted No
Véronique VASSEUR Front national Aisne - Laon-2 Not contacted Finalist No
Yves DAUDIGNY Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Romain DUMAND Front national Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Isabelle ITTELET Union de la droite Aisne - Marle Not contacted Elected No
Marie-Jeanne PARFAIT Front national Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Christelle POETTE Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Pierre-Jean VERZELEN Union de la droite Aisne - Marle Not contacted Elected No
Florence BONNARD TREVISAN Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected No
Julien DIVE Union de la droite Aisne - Ribemont Not contacted Finalist No
Orane GOBERT Union de la droite Aisne - Ribemont Not contacted Finalist No
Christelle LAHIRE Front national Aisne - Ribemont Not contacted Finalist No
Michel POTELET Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected No
Vincent ROUSSEAU Front national Aisne - Ribemont Not contacted Finalist No
Corinne BECOURT Parti communiste francais Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted No
Colette BLERIOT Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted Elected No
Jean-Pierre BONIFACE Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted Elected No
Gauthier DUCOS Parti communiste francais Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted No
Jean-Pierre LANÇON Parti socialiste Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted No
Christine LEDORAY Front national Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted Finalist No
Valérie MINOUFLET Parti socialiste Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted No
Benoît SAILLARD Front national Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted Finalist No
Suzanne BARBAUX Parti communiste francais Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted No
Kévin BERDAL Front national Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted Finalist No
Thomas DUDEBOUT Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted Elected No
Pascale GRUNY Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted Elected No
Sylvie SAILLARD Front national Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted Finalist No
Olivier TOURNAY Parti communiste francais Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted No
Philippe BARRERE Front de Gauche Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted No
Carole BERLEMONT Parti socialiste Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted No
Jean-Claude CAPPÈLE Parti socialiste Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted No
Florian DEMARCQ Front national Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted Finalist No
Jocelyne DOGNA Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted Elected No
Michèle GABERT Parti communiste francais Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted No
Edwige GAUTIER Front national Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted Finalist No
Freddy GRZEZICZAK Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted Elected No
Aurélien JAN Parti communiste francais Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted No
Isabelle LESUR Front de Gauche Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted No
Françoise CHAMPENOIS Union de la droite Aisne - Soissons-1 Not contacted Elected No
Emmanuel CHASSAGNOUX Front national Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Jean-Pierre CORNEILLE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Véronique HALLEZ Front national Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie LEBEE-DELATTRE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Pascal TORDEUX Union de la droite Aisne - Soissons-1 Not contacted Elected No
Louis-Marie BEAUVAIS Front national Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Isabelle LÉTRILLART Union de la droite Aisne - Soissons-2 Not contacted Elected No
Carole MANABLE Front national Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Karine MOREIRA Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Serge VALLEE Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Frédéric VANIER Union de la droite Aisne - Soissons-2 Not contacted Elected No
Graziella BASILE Divers gauche Aisne - Tergnier Not contacted No
Michel CARREAU Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected No
Anne COMPERE CERF Union de la droite Aisne - Tergnier Not contacted No
Michel DEGOUY Union de la droite Aisne - Tergnier Not contacted No
Danielle DEGUIN-DAWSON Front national Aisne - Tergnier Not contacted Finalist No
Frédéric MATHIEU Divers gauche Aisne - Tergnier Not contacted No
Jean-Louis ROUX Front national Aisne - Tergnier Not contacted Finalist No
Caroline VARLET Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected No
Marie-Françoise BERTRAND Union des démocrates et indépendants Aisne - Vervins Not contacted Elected No
Françoise DEVAUX Front de Gauche Aisne - Vervins Not contacted No
Marie-Claude DIDIER Union pour un mouvement populaire Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Francis DUROIT Front national Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Nicolas FRICOTEAUX Union des démocrates et indépendants Aisne - Vervins Not contacted Elected No
Guy LE PROVOST Union de la gauche Aisne - Vervins Not contacted No
Régis LECOYER Front de Gauche Aisne - Vervins Not contacted No
Claudile MATHIEU Union de la gauche Aisne - Vervins Not contacted No
Frédéric MEURA Union pour un mouvement populaire Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Valérie THONNON-DUEZ Front national Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Jean-Claude DUMONT Union de la gauche Aisne - Vic-sur-Aisne Not contacted No
Marie-Christine GILLIOT Front national Aisne - Vic-sur-Aisne Not contacted Elected No
Noël LECOULTRE Front national Aisne - Vic-sur-Aisne Not contacted Elected No
Chantal MOUNY Union de la gauche Aisne - Vic-sur-Aisne Not contacted No
Franck BRIFFAUT Front national Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Elected No
Christiane DUFOUR Divers gauche Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted No
Daniéle FONTAINE Union des démocrates et indépendants Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted No
Daniel GERTENOT Divers gauche Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted No
Michel LAVIOLETTE Union des démocrates et indépendants Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted No
Martine PIGONI Front national Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Elected No
André RIGAUD Union pour un mouvement populaire Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Finalist No
Isabelle VASSEUR Union pour un mouvement populaire Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Finalist No
Anne, Françoise, Michèle BABIAN-LHERMET Divers gauche Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted No
Christian François CHAZE Parti socialiste Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted No
Marie-Françoise CUSSINET Front national Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted Finalist No
Erwan EON DUVAL Front national Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted Finalist No
Isabelle GONINET Union de la droite Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted Elected No
Michel MARIEN Divers gauche Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted No
Garance Patricia Madeleine ROUVET Parti socialiste Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted No
Jean-Jacques ROZIER Union de la droite Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted Elected No
Cédric AUCLAIR Front national Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted No
Gérard DERIOT Union de la droite Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted Elected No
Isabelle DESURIER Divers gauche Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted No
Pakiwa LALOUÉ BUGUET Parti communiste francais Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted Finalist No
Olivier LARAIZE Divers gauche Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted No
Alexandrine MUNIN Front national Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted No
Nicolas THOLLET Parti communiste francais Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted Finalist No
Corinne TREBOSC-COUPAS Union de la droite Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted Elected No
Valerie BALICHARD Parti socialiste Allier - Commentry Not contacted No
Elisabeth BLANCHET Front de Gauche Allier - Commentry Not contacted Finalist No
Sylvain BOURDIER La France Insoumise Allier - Commentry Not contacted Finalist No
Alain CHANIER Parti socialiste Allier - Commentry Not contacted No
Laura IDDIR Front national Allier - Commentry Not contacted No
Jonathan, Jean-Marie MAROL Front national Allier - Commentry Not contacted No
Claude RIBOULET Divers droite Allier - Commentry Not contacted Elected No
Christiane TOUZEAU Divers droite Allier - Commentry Not contacted Elected No
Jean-Yves CHEGUT Divers gauche Allier - Cusset Not contacted No
Annie CORNE Union de la droite Allier - Cusset Not contacted Elected No
Arnaud, Michel, Alain COUTURE Front national Allier - Cusset Not contacted No
Magali DUBREUIL Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Christian FOURNIER Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Amanthe, Raymonde GALANGO Front national Allier - Cusset Not contacted No
Jean-Sébastien LALOY Union de la droite Allier - Cusset Not contacted Elected No
Jeannine PETELET Divers gauche Allier - Cusset Not contacted No
Marie-France AUGIER Union de la droite Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Finalist No
Jeanne, Marie-Louise FLEUR Front national Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted No
Pierre GIRARD Union de la droite Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Finalist No
Valérie GOUBY Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected No
Alain LOGNON Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected No
Christian, Alain, Georges POURTIER Front national Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted No
André BIDAUD Divers droite Allier - Gannat Not contacted Elected No
Dominique BIDET Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Olivier BRIFFAUT Front national Allier - Gannat Not contacted No
Anne-Marie DEFAY Divers droite Allier - Gannat Not contacted Elected No
Aline JEUDI Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Valérie, Oliva, Gabrielle SAN MARCO Front national Allier - Gannat Not contacted No
Eric BOCHEF Divers droite Allier - Huriel Not contacted Finalist No
Marie CARRÉ Divers droite Allier - Huriel Not contacted Finalist No
Florence CLEMENT Parti socialiste Allier - Huriel Not contacted No
Pascal COURTY Front national Allier - Huriel Not contacted Finalist No
Séverine FENOUILLET Parti communiste francais Allier - Huriel Not contacted Elected No
Valérie PEREGRIN Front national Allier - Huriel Not contacted Finalist No
Michel TABUTIN Parti communiste francais Allier - Huriel Not contacted Elected No
Emmanuel TORREGROSA Parti socialiste Allier - Huriel Not contacted No
Martine ARNAUD Allier - Lapalisse Not contacted Elected No
Hélène BRUNI Divers droite Allier - Lapalisse Not contacted Finalist No
Gérard CUSSINET Front national Allier - Lapalisse Not contacted Finalist No
Jacques DE CHABANNES Allier - Lapalisse Not contacted Elected No
Claudine LOPEZ Front national Allier - Lapalisse Not contacted Finalist No
François SZYPULA Divers droite Allier - Lapalisse Not contacted Finalist No
Elodie BERTHEAS Front national Allier - Montluçon-1 Not contacted No
Corinne CHIROL Front de Gauche Allier - Montluçon-1 Not contacted No
Philippe DELPLANQUE Front national Allier - Montluçon-1 Not contacted No
Jean-Pierre GUERIN Divers droite Allier - Montluçon-1 Not contacted Finalist No
Pascale LESCURAT Parti socialiste Allier - Montluçon-1 Not contacted Elected No
Mauricette LESPIAUCQ Divers droite Allier - Montluçon-1 Not contacted Finalist No
Marc MALBET Parti socialiste Allier - Montluçon-1 Not contacted Elected No
Clément MOTHET Front de Gauche Allier - Montluçon-1 Not contacted No
Jean-Pierre BOUYSSOU Parti socialiste Allier - Montluçon-2 Not contacted No
Geneviève DE GOUVEIA Front de Gauche Allier - Montluçon-2 Not contacted Elected No
Jean DEMASSE Divers droite Allier - Montluçon-2 Not contacted No
Annie FERRY Divers droite Allier - Montluçon-2 Not contacted Finalist No
Laëtitia MARTIN Divers droite Allier - Montluçon-2 Not contacted No
Béatrice MICLET Parti socialiste Allier - Montluçon-2 Not contacted No
Aurélie NAUDIN Front national Allier - Montluçon-2 Not contacted No
Hubert RENAUD Divers droite Allier - Montluçon-2 Not contacted Finalist No
Christian SANVOISIN Front de Gauche Allier - Montluçon-2 Not contacted Elected No
Jonathan SERRE Front national Allier - Montluçon-2 Not contacted No
Elisabeth CAMUS Front national Allier - Montluçon-3 Not contacted No
Christian CHITO Divers droite Allier - Montluçon-3 Not contacted Elected No
Philippe GLOMOT Divers Allier - Montluçon-3 Not contacted No
Pierre MOTHET Front de Gauche Allier - Montluçon-3 Not contacted Finalist No
Franck PICARD Front national Allier - Montluçon-3 Not contacted No
Sylvie SARTIRANO Divers Allier - Montluçon-3 Not contacted No
Josette SIMONET Front de Gauche Allier - Montluçon-3 Not contacted Finalist No
Bernadette VERGNE Divers droite Allier - Montluçon-3 Not contacted Elected No
Jean-Michel AUSSOURD Union pour un mouvement populaire Allier - Montluçon-4 Not contacted Finalist No
Ali BENHALLA Front national Allier - Montluçon-4 Not contacted No
Laurence ERNAULT-CLAUWS Parti communiste francais Allier - Montluçon-4 Not contacted No
Joële GERINIER Union pour un mouvement populaire Allier - Montluçon-4 Not contacted Finalist No
Bernard POZZOLI Parti socialiste Allier - Montluçon-4 Not contacted Elected No
Lauriane SORABELLA Front national Allier - Montluçon-4 Not contacted No
Jean-Michel TOMÉ Parti communiste francais Allier - Montluçon-4 Not contacted No
Juliette WERTH Parti socialiste Allier - Montluçon-4 Not contacted Elected No
Alain DENIZOT Parti socialiste Allier - Moulins-1 Not contacted Elected No
Eliane HUGUET Parti socialiste Allier - Moulins-1 Not contacted Elected No
Patrick JALLET Front de Gauche Allier - Moulins-1 Not contacted No
Jean-Louis LAURENT Divers droite Allier - Moulins-1 Not contacted Finalist No
Dominique LEGRAND Divers droite Allier - Moulins-1 Not contacted Finalist No
Laurence MAILLOT Front national Allier - Moulins-1 Not contacted No
Levi MANUEL Front national Allier - Moulins-1 Not contacted No
Nuray TAS Front de Gauche Allier - Moulins-1 Not contacted No
Natacha BRUN Front national Allier - Moulins-2 Not contacted No
Henri BUACHE Front national Allier - Moulins-2 Not contacted No
Jean-Paul CHERASSE Parti socialiste Allier - Moulins-2 Not contacted Finalist No
Bouchra EL YAZALI Parti socialiste Allier - Moulins-2 Not contacted Finalist No
Jean LAURENT Divers droite Allier - Moulins-2 Not contacted Elected No
Annie MALLET Front de Gauche Allier - Moulins-2 Not contacted No
Yannick MONNET Front de Gauche Allier - Moulins-2 Not contacted No
Nicole TABUTIN Divers droite Allier - Moulins-2 Not contacted Elected No
Catherine CORTI Divers droite Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Elected No
Bernard COULON Divers droite Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Elected No
Chantal CROISEL Front national Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted No
Hélène DAVIET Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Thierry GUILLAUMIN Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Yves, Bernard LECRIQUE Front national Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted No
Jean-Paul DUFRÈGNE Parti communiste francais Allier - Souvigny Not contacted Elected No
Marie-Françoise LACARIN Parti communiste francais Allier - Souvigny Not contacted Elected No
Henriette PASTOR Front national Allier - Souvigny Not contacted No
Xavier, André SAINTY Front national Allier - Souvigny Not contacted No
Aurélie SCHABERT Divers droite Allier - Souvigny Not contacted No
Yves SIMON Divers droite Allier - Souvigny Not contacted No
Elisabeth ALBERT-CUISSET Divers droite Allier - Vichy-1 Not contacted Elected No
Marie-José CONTE Front national Allier - Vichy-1 Not contacted Finalist No
Gabriel MAQUIN Divers droite Allier - Vichy-1 Not contacted Elected No
Isabelle RÉCHARD Divers gauche Allier - Vichy-1 Not contacted No
Jean-Pierre SIGAUD Front national Allier - Vichy-1 Not contacted Finalist No
François SKVOR Divers gauche Allier - Vichy-1 Not contacted No
Frédéric AGUILERA Union pour un mouvement populaire Allier - Vichy-2 Not contacted Elected No
Claudine CAPDEVILA Front national Allier - Vichy-2 Not contacted Finalist No
Jean CRETIER Front national Allier - Vichy-2 Not contacted Finalist No
Eliane GRIMARD Divers gauche Allier - Vichy-2 Not contacted No
André LECA Divers gauche Allier - Vichy-2 Not contacted No
Stéphanie MOUBAMBA Parti socialiste Allier - Vichy-2 Not contacted No
Bernard SCHERRER Parti socialiste Allier - Vichy-2 Not contacted No
Eveline VOITELLIER Union pour un mouvement populaire Allier - Vichy-2 Not contacted No
Gilles ALLEGRE Front national Allier - Yzeure Not contacted No
Jacques CABANNE Front de Gauche Allier - Yzeure Not contacted No
Josiane CHABOT Front de Gauche Allier - Yzeure Not contacted No
Pascale FOUCAULT Parti socialiste Allier - Yzeure Not contacted Elected No
Elodie FOUCHER Front national Allier - Yzeure Not contacted No
Yves LENOIR Divers droite Allier - Yzeure Not contacted Finalist No
Pascal PERRIN Parti socialiste Allier - Yzeure Not contacted Elected No
Françoise ROUAULT-DELISEE Divers droite Allier - Yzeure Not contacted Finalist No
Sandrine BOISSÉ Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted Finalist No
Lucien GILLY Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted Finalist No
Michel LANFRANCHI Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted No
Irène MASSE Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted No
Roger MASSE Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted Elected No
Sophie VAGINAY RICOURT Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted Elected No
Jacques BOETTI Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Finalist No
Jeannine DOUZON Front national Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted No
Christian LOUIS Front national Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted No
Gilbert SAUVAN Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Elected No
Magali SURLE-GIRIEUD Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Finalist No
Alberte VALLEE Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Elected No
Berengere BONNAFOUX Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Jacques BONTE Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Odile BRUN Front national Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Sandrine COSSERAT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Elected No
Claude FIAERT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Elected No
Guillaume JULIEN Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted No
André MASINI Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted No
Éric PINZELLI Front national Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Véronique SCHITTULLI Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted No
Soréa TOUMANI Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted No
Denis BAILLE Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted No
Christian BARBERO Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Finalist No
Emilie BEC-ALBANESE Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Finalist No
Gilles BREST Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted No
Catherine BRUN Front national Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted No
Colette CHARRIAU Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted No
Alexis DE VITA Front national Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted No
Nathalie ESPOSITO Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted No
René MASSETTE Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Elected No
Geneviève PRIMITERRA Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Elected No
Lionel THONNATTE Extrême droite Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted No
Isabelle WASICEK Extrême droite Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted No
Marie-Anne BAUDOUI-MAUREL Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted No
Brigitte BEAUMEYER Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted No
Philippe BERROD Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted No
Marlene CAMILLERI Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted No
Serge CAREL Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Elected No
Nicolas CARTAUT Front national Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Finalist No
Jean-Paul CASANOVA Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted No
Jean-Marc DESLOYAL Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted No
Gérard ESMIOL Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted No
Patricia GRANET Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Elected No
Florence JARDIN Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted No
Christèle TROUDE Front national Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Finalist No
Sophie BALASSE Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted Elected No
Khaled BENFERHAT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted Elected No
Catherine BERTHONNECHE Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted No
David GEHANT Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted Finalist No
Patricia PAUL Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted Finalist No
Léo WALTER La France Insoumise Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted No
Daniel BESSOLO Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Jacques BRES Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted Elected No
Stéphanie BROCHUS Front national Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted Finalist No
Sylviane CHAUMONT Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Stéphanie COLOMBERO Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted Elected No
My Ismail EL OUADGHIRI Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Dominique HERMITTE Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Tatiana JEANNARD Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Jean-François PELLARREY Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted No
Eric SAUVAIRE Front national Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted Finalist No
Roland AUBERT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted Elected No
Marie-Claude BRUSAT Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted No
Bruno CHIAMBRETTO Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted No
Michel FAUCHERAND Front national Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted Finalist No
Emmanuelle FONTAINE-DOMEIZEL En Marche ! Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted Elected No
Camille GALTIER Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted No
Christian GIRARD Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted No
Marie-Thérèse GIRODO-ZANCA Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted No
Sylvie GOSCINIAK Front national Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted Finalist No
Lise RAOULT Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted No
Claude TESTANIERE Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted No
Marie-Christine THOMAS Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted No
Clotilde BERKI Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted Elected No
Martine CARRIOL Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted Finalist No
Jean-Claude CASTEL Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted Elected No
Nathalie DETRAIT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted No
Yannick PHILIPPONNEAU Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted Finalist No
Jean-Luc QUEIRAS Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted No
Ghislaine AUBERT Front national Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted Finalist No
Gregory DENIZE Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted No
Elise HERMENT Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted No
Guylaine LEFEBVRE Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted Elected No
Bruno PAPEGAEY Front national Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted Finalist No
Gerard PAUL Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted No
Serge SARDELLA Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted Elected No
Dominique VIGNERIE Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted No
Michèle BERTIN Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Finalist No
Louis BREMOND Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Finalist No
Alain CLAPIER Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Finalist No
Claire DUFOUR Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Finalist No
Pierre POURCIN Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Elected No
Brigitte REYNAUD Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Elected No
Delphine BAGARRY En Marche ! Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted Elected No
Michèle BIZOT-GASTALDI Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted No
Henri COUILLIOT Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted No
Isabel GIORDANENGO Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted No
André LAURENS Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted Elected No
Cassandre LOUBRY Front national Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted Finalist No
Christophe LUCAS Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted No
Jean LUFFARELLI Front national Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted Finalist No
Olivier PONCE Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted No
Magali VILLARD Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted No
Muriel DE VITA Front national Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted Finalist No
Gerard DUBUISSON Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted No
Marie-France DULAU Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted No
Evelyne FAURE Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted Elected No
Jean-Jacques LACHAMP Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted No
Thomas LOUBRY Front national Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted Finalist No
Sandrine MAUREL Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted No
Jean-Yves ROUX Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted Elected No
Béatrice SAVORNIN Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted No
Bruno SAVORNIN Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted No
Evelyne BLANC Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted No
Michel BLUME Extrême droite Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Finalist No
Nathalie BREMOND Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted No
Jean-Louis CLEMENT Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted No
Cyril DERDICHE Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted No
Robert GAY Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Elected No
Jean-Bruno MERIC Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted No
Isabelle MORINEAUD Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Elected No
Gregoria RECTON Europe Écologie - Les Verts Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted No
Sylvie TAUZIN Extrême droite Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Finalist No
Danielle CASALE Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted No
Aurore HERNANDEZ Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted No
Maurice LALLEMENT Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted No
Robert LAURENTI Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted No
Alain LE METAYER Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted No
Jean-Christophe PETRIGNY Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted Elected No
Nathalie PONCE-GASSIER Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted Elected No
Laurence TURQUET Front national Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted Finalist No
Mireille VIAL-TUDELA Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted No
Robert VIDAL Front national Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted Finalist No
Anne CHEVALIER Front national Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted Finalist No
Cécile DUMAS Europe Écologie - Les Verts Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted No
Patrick LAVITOLA Divers droite Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted No
Mickaël MICOUD Front de Gauche Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted No
Georges ROUX Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted Elected No
Michelle SALUCKI Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted Elected No
Marie-Line SERAFINO Divers droite Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted No
Lionel TIVOLI Front national Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted Finalist No
Alexandra BORCHIO-FONTIMP Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted Elected No
Nora CHOUBANE Parti socialiste Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted No
Tanguy CORNEC Front national Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted Finalist No
Rose-Marie DUSE Front national Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted Finalist No
Jacques GENTE Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted Elected No
Laure GUÉRARD Front de Gauche Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted No
Gérard PIEL Front de Gauche Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted No
Cyril AUSSENAC Front national Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted Finalist No
Aurélien BEVERAGGI Parti socialiste Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted No
Danièle BOÏS Front de Gauche Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted No
Sophie DESCHAINTRES Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted Elected No
Marie-Christine MONTANARINI Front national Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted Finalist No
Michèle MURATORE Parti socialiste Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted No
Eric PAUGET Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted Elected No
Rémi QUINTON Front de Gauche Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted No
Xavier BECK Union de la droite Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted Elected No
Arnalde BRUCIAMACCHIE Front de Gauche Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted No
Stéphane CHERKI Divers droite Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted No
Sabrina FERRAND Union de la droite Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted Elected No
Nathalie GUALANDI Front national Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted Finalist No
Jean-Jacques GUITARD Front national Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted Finalist No
Martine PEREZ Divers droite Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted No
Fanny ROGOLINI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted No
Nathalie BERREBI Parti socialiste Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted No
Jean-Antoine BURRONI Divers droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted No
Roland CONSTANT Union de la droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted Elected No
Michel GHERTMAN Parti socialiste Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted No
Gustavine MABIALA Front de Gauche Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted No
Jean-Paul PEREZ Front national Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted Finalist No
Josiane PIRET Union de la droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted Elected No
Françoise REVEST Divers droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted No
Valérie SACHÉ GROUÈS Mouvement démocrate Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted No
Philippe TOUZEAU-MENONI Mouvement démocrate Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted No
Patricia TRONCIN Front national Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie BRAGANTI Europe Écologie - Les Verts Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted No
Alexan COLMARS Front de Gauche Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted No
Jeanne DURA Divers droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted No
Annie FINZI Divers droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted No
Antoine MARCHESE Europe Écologie - Les Verts Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted No
Léopold MAYEN Divers droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted No
Brigitte MERLE DES ISLES Front national Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted Finalist No
Martine NATIVI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted No
Lionel PRADOS Front national Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted Finalist No
Henri REVEL Divers droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted No
Joseph SEGURA Union de la droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted Elected No
Vanessa SIEGEL Union de la droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted Elected No
Joëlle ARINI Union de la droite Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted Elected No
Martine BOSC Parti socialiste Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted No
Philippe BUERCH En Marche ! Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted No
Frank CHIKLI Union de la droite Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted Elected No
Catherine DORTEN Front national Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted Finalist No
Jocelyne DUHALDE Divers droite Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted No
José GARCIA ABIA Parti socialiste Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted No
Dominique HENROT Front de Gauche Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted No
Ghislain MARSOT Front national Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted Finalist No
Christine SCHOUVER Front de Gauche Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted No
Philippe ARGOSINI Parti socialiste Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted No
Chantal AZEMAR-MORANDINI Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted Elected No
Jean-Luc DUGELAY Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted No
Véronique GOTTI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted No
David LISNARD Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted Elected No
Anne MAJRI Parti socialiste Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted No
Claude MEYFFRET Front de Gauche Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted No
Sophie MORI Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted No
Eric RAVASCO Front national Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted No
Marie SIMONOT Front national Alpes-Maritimes - Cannes-2 Not contacted No
Louis ACACIO Parti socialiste Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted No
Pierre BERNASCONI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted No
Chantal CHASSERIAUD Parti socialiste Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted No
Julien CLOS Front national Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Finalist No
Françoise DUHALDE-GUIGNARD Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Elected No
Anne MANAUTHON Front de Gauche Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted No
Gaëlle QUENTIN Front national Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Finalist No
Patrick TAMBAY Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Elected No
Léonore HUNEBELLE Europe Écologie - Les Verts Alpes-Maritimes - Contes Not contacted No
Laurent LANQUAR Europe Écologie - Les Verts Alpes-Maritimes - Contes Not contacted No
Michel LOTTIER Union de la droite Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Finalist No
Henriette ROYAL CALCAGNO Union de la droite Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Finalist No
Yoann SALIBA Front national Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Finalist No
Lydia SCHENARDI Front national Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Finalist No
Valérie TOMASINI Parti communiste francais Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Elected No
Francis TUJAGUE Parti communiste francais Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Elected No
Stéphane CASSARINI Divers droite Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted No
Myriam COMANDUCCI Divers droite Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted No
Magali CONESA-MOZIN Divers Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted No
Jean-Marc DEGIOANNI Front national Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted Finalist No
Fabrice LACHENMAIER Divers Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted No
Michèle OLIVIER Union de la droite Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted Elected No
Corinne SANJUAN Front national Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted Finalist No
Jérôme VIAUD Union de la droite Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted Elected No
Mireille BANCEL Front national Alpes-Maritimes - Grasse-2 Not contacted Finalist No
Domenico COTRONE Front national Alpes-Maritimes - Grasse-2 Not contacted Finalist No
Gérard DELHOMEZ Union de la droite Alpes-Maritimes - Grasse-2 Not contacted No
Brigitte PEREZ-VIDAL Union de la droite Alpes-Maritimes - Grasse-2 Not contacted No
Sophie BASILIEN Front de Gauche Alpes-Maritimes - Mandelieu-la-Napoule Not contacted No
Hervé LAVISSE Front de Gauche Alpes-Maritimes - Mandelieu-la-Napoule Not contacted No
Henri LEROY Union de la droite Alpes-Maritimes - Mandelieu-la-Napoule Not contacted Elected No
Michèle PAGANIN Union de la droite Alpes-Maritimes - Mandelieu-la-Napoule Not contacted Elected No
Nathalie PAVARD Front national Alpes-Maritimes - Mandelieu-la-Napoule Not contacted No
Stéphane RIOUX Front national Alpes-Maritimes - Mandelieu-la-Napoule Not contacted No
Patrick CESARI Union de la droite Alpes-Maritimes - Menton Not contacted Elected No
Jean-Michel CUCINELLI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Menton Not contacted No
Thiery GAZIELLO Front national Alpes-Maritimes - Menton Not contacted Finalist No
Colette GIUDICELLI Union de la droite Alpes-Maritimes - Menton Not contacted Elected No
Gaelle GUCHER Front national Alpes-Maritimes - Menton Not contacted Finalist No
Francis LEBORGNE Parti socialiste Alpes-Maritimes - Menton Not contacted No
Annie POLLERI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Menton Not contacted No
Fanny VANDEN BOSSCHE Parti socialiste Alpes-Maritimes - Menton Not contacted No
Françoise ASSUS JUTTNER Parti socialiste Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted No
Khaled BENABDERRAHMANE Parti socialiste Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted No
Alice BENICHOU Divers Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted No
Antony BONAMY Front national Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted Finalist No
Marianne FOURNIER Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted No
Arthur LEDUC Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted No
Françoise MONIER Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted Elected No
Michèle SALLES Front national Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted Finalist No
Jean-Christophe SANTONI Divers Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted No
Auguste VEROLA Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted Elected No
Syphax ALLEK Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted No
Bernard ASSO Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted Elected No
Brigitte BOCIANOWSKI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted No
Marine BRENIER Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted Elected No
Michel BRUTTI Front national Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted Finalist No
Aulde MAISONNEUVE Front national Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted Finalist No
Mai-Anh NGO Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted No
Jean-Christophe PICARD Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted No
Anne ALUNNO Parti socialiste Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted No
Audrey BRONDOLIN Front national Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted Finalist No
Florence CIARAVOLA Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted No
Paul CUTURELLO Parti socialiste Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted No
Dominique ESTROSI-SASSONE Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted Elected No
Catherine GARCIA Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted No
Gilles RENOUX Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted No
Charles SCIBETTA Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted Elected No
Jean-Pierre TESTI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted No
Michel THOORIS Front national Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted Finalist No
Bernard BAUDIN Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted Elected No
Luc CHESNEL Europe Écologie - Les Verts Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted No
Karine DUVIVIER Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted No
Eve GALLIANO Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted No
Claude LE ROUX Europe Écologie - Les Verts Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted No
Jeanne MARTIN Front national Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted Finalist No
Nicole MERLINO-MANZINO Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted Elected No
Philippe PELLEGRINI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted No
Christian PREVEL Front national Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted Finalist No
Guillaume SPATOLA Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted No
Chantal AGNELY Front national Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted Finalist No
Olga ALBIN Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted No
Dominique BOY-MOTTARD Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted No
Marc GERIOS Front national Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted Finalist No
Roseline GRAC Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted No
Franck MARTIN Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted Elected No
Catherine MOREAU Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted Elected No
Patrick MOTTARD Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted No
Gael NOFRI Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted No
Jean-Baptiste SAROCCHI Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted No
Amandine ACTIS Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted No
Valérie AUGUSTE Parti socialiste Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted No
Lauriano AZINHEIRINHA Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted Elected No
Isabelle CHAYET Divers Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted No
Brune CIRON Front national Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted Finalist No
Jérôme COCHET Front national Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted Finalist No
Bruno DELLA SUDDA Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted No
André DETTORI Divers Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted No
Yann LIBRATI Parti socialiste Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted No
Jean-Louis MASSENA Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted No
Martine OUAKNINE Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted Elected No
Eliette TROUCHE Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted No
Fouzia AYOUB Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted No
Honoré COLOMAS Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted Elected No
Xavier GARCIA Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted No
Robert INJEY Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted No
Fatima KHALDI-BOUOUGHROUM Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted Elected No
Benoît LOEUILLET Front national Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted Finalist No
Lucette OLLIER DEVILLE Front national Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted Finalist No
Virginie PARENT Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted No
Maurice BACCONIN Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted No
Rémi BOGGIO Parti socialiste Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted No
Marc-André DOMERGUE Front national Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted Finalist No
Nathalie EGLOFF-BRUNDU Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted No
Céline FLORENTINO Parti socialiste Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted No
Anne RAMOS Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted Elected No
Philippe ROSSINI Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted Elected No
Odile TIXIER DE GUBERNATIS Front national Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted Finalist No
Guillaume ARAL Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Marie-Lou BEGO-GHINA Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Patrice BENOIT Divers Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Eric BOIZET Union Populaire Républicaine Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Fabrice DECOUPIGNY Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Luce FÉRON Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Barbara GHIGI Union de la gauche Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Janine GILLETTA Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted Elected No
Claire KOYAMA Divers droite Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Françoise MARSOL Divers Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Patricia PODGORSKI Front national Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted Finalist No
Frédéric RAIMOND Front national Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted Finalist No
Philippe SOUSSI Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted Elected No
Pascal TOURNOIS Front de Gauche Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted No
Nathalie AUDIN Divers Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted No
Claudia CERESA Front national Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted No
Michel CHEVALLIER Front de Gauche Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted No
Eric CIOTTI Union de la droite Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted Elected No
Jérémy ESPAZE Front national Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted No
Serge GIORDANO Union de la gauche Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted No
Caroline MIGLIORE Union de la droite Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted Elected No
Annie SIC Front de Gauche Alpes-Maritimes - Tourrette-Levens Not contacted No
Samuel BAËCHEL Front de Gauche Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Christian DAL MORO Divers droite Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Elisabeth DEBORDE Union de la gauche Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Gautier DERONT-BOURDIN Union de la gauche Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Anne-Marie DUMONT Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Elected No
Martine LIPUMA Divers droite Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
Gérald LOMBARDO Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Elected No
Dorothée POIRIER Front national Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Finalist No
Jocelyne SABLÉ-FOURTASSOU Front de Gauche Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted No
William VERGES Front national Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Finalist No
Fabrizio BIANCONI Divers gauche Alpes-Maritimes - Vence Not contacted No
Jean-Pierre CASTIGLIA Front national Alpes-Maritimes - Vence Not contacted Finalist No
Annie DOUBLE-BATTISTELLA Divers droite Alpes-Maritimes - Vence Not contacted No
Charles-Ange GINESY Union de la droite Alpes-Maritimes - Vence Not contacted No
Nathalie GRILLI Divers gauche Alpes-Maritimes - Vence Not contacted No
Anne SATTONNET Union de la droite Alpes-Maritimes - Vence Not contacted Elected No
Robert VELAY Divers droite Alpes-Maritimes - Vence Not contacted No
Catherine YOT Front national Alpes-Maritimes - Vence Not contacted Finalist No
Marie BENASSAYAG Union de la droite Alpes-Maritimes - Villeneuve-Loubet Not contacted Elected No
Monique BERTELLONI Front national Alpes-Maritimes - Villeneuve-Loubet Not contacted No
Gilles BOÏS Front national Alpes-Maritimes - Villeneuve-Loubet Not contacted No
Véronique LACOSTE Divers gauche Alpes-Maritimes - Villeneuve-Loubet Not contacted No
Loïc LE TOUMELIN Divers gauche Alpes-Maritimes - Villeneuve-Loubet Not contacted No
Michel ROSSI Union de la droite Alpes-Maritimes - Villeneuve-Loubet Not contacted Elected No
Romain ARPIN-PONT Front national Ardèche - Annonay 1 Not contacted No
Céline BONNET Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Vincent DUGUA Front de Gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted No
Isabelle FRANÇOIS Front national Ardèche - Annonay 1 Not contacted No
Camille JULLIEN Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 1 Not contacted Elected No
Xavier LAUTIER Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Véronique NÉE Front de Gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted No
Marc-Antoine QUENETTE Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 1 Not contacted Elected No
Stéphanie BARBATO Parti socialiste Ardèche - Annonay 2 Not contacted Elected No
Virginie FERRAND Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
David FRANÇOIS Front national Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
Marie LACROIX Front national Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
Laurent MARCE Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
Denis NEIME Front de Gauche Ardèche - Annonay 2 Not contacted No
Simon PLENET Parti socialiste Ardèche - Annonay 2 Not contacted Elected No
Morgane SERRIERES Front de Gauche Ardèche - Annonay 2 Not contacted No
Brigitte BARATIER Union de la gauche Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Jean-Pierre CONSTANT Union pour un mouvement populaire Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Elected No
Henri DELAUCHE Front de Gauche Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Patricia FOURNIER Front de Gauche Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Jean-Pierre MEJEAN Front national Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Finalist No
Claudine PAWLOFF Front national Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Finalist No
Marie PLICQUE Divers droite Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Robert ROUX Union de la gauche Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Kévin SOTTILE Divers droite Ardèche - Aubenas 1 Not contacted No
Anne VENTALON Union pour un mouvement populaire Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Elected No
Sabine BUIS Parti socialiste Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Elected No
Max CHAZE Parti socialiste Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Elected No
Alain COPPENS Front national Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Finalist No
Martine DUBOIS Front de Gauche Ardèche - Aubenas 2 Not contacted No
Sandrine GENEST Union de la droite Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Finalist No
Christiane GRANGIS Front national Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Finalist No
Sabrina REY Divers gauche Ardèche - Aubenas 2 Not contacted No
Jean-Claude SERRES Divers gauche Ardèche - Aubenas 2 Not contacted No
Max TOURVIEILHE Union de la droite Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Finalist No
Guillaume VERMOREL Front de Gauche Ardèche - Aubenas 2 Not contacted No
Alain BARNIER Sans étiquette Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted No
Marie-Hélène COT CHABRIERE Europe Écologie - Les Verts Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted No
Christine CUER Union de la droite Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted No
Olivier DUTREIL Front national Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted Finalist No
Marie FABREJON Extrême droite Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted No
Virginie JUSTAMOND Front de Gauche Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted No
Christine MALFOY Parti socialiste Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted Elected No
Patrick NANTIER Union de la droite Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted No
Céline PORQUET Front national Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted Finalist No
Henri SAINT-JEAN Front de Gauche Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted No
Pascal TERRASSE Parti socialiste Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted Elected No
André VERMOREL Europe Écologie - Les Verts Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted No
Jacques CHABAL Union de la droite Ardèche - Le Cheylard Not contacted Finalist No
Eric DUFOUR Front national Ardèche - Le Cheylard Not contacted No
Sabine LOULIER Union de la droite Ardèche - Le Cheylard Not contacted Finalist No
Rachel MALUGANI Front national Ardèche - Le Cheylard Not contacted No
Laetitia SERRE Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected No
Maurice WEISS Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected No
Jean-Paul BRAUD Front national Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Ségolène DE TESTA Front national Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Jacques DUBAY Union des démocrates et indépendants Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted Elected No
Sylvie GAUCHER Union des démocrates et indépendants Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted Elected No
Pierre PLUCHOT Union de la gauche Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Evelyne ROCH Union de la gauche Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Diane ROUX Europe Écologie - Les Verts Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Fabrice VIERNE Europe Écologie - Les Verts Ardèche - Guilherand-Granges Not contacted No
Daniel BARBAROSSA Front de Gauche Ardèche - Lamastre Not contacted No
Laëtitia BOURJAT Union de la droite Ardèche - Lamastre Not contacted Elected No
Philippe FINIELS Parti socialiste Ardèche - Lamastre Not contacted No
Annie FRERY Parti socialiste Ardèche - Lamastre Not contacted No
Jacques MERCIER Front national Ardèche - Lamastre Not contacted Finalist No
Frédérique MONOD Front de Gauche Ardèche - Lamastre Not contacted No
Clothilde RIBE Front national Ardèche - Lamastre Not contacted Finalist No
Jean-Paul VALLON Union de la droite Ardèche - Lamastre Not contacted Elected No
Dominique CHAIZE Union de la droite Ardèche - Le Pouzin Not contacted No
Robert COTTA Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected No
Alain MARTIN Divers droite Ardèche - Le Pouzin Not contacted Finalist No
Blandine OLIVER Front national Ardèche - Le Pouzin Not contacted Finalist No
Dominique PALIX Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected No
Isabelle PIZETTE Union de la droite Ardèche - Le Pouzin Not contacted No
Joëlle PLANCHON Divers droite Ardèche - Le Pouzin Not contacted Finalist No
Sébastien SALVADOR Front national Ardèche - Le Pouzin Not contacted Finalist No
Chantal BATTAIN Front de Gauche Ardèche - Privas Not contacted No
Sandrine CHAREYRE Parti socialiste Ardèche - Privas Not contacted Elected No
Christian GRANGIS Front national Ardèche - Privas Not contacted No
Doriane LEXTRAIT Union de la droite Ardèche - Privas Not contacted Finalist No
Stéphane ORIOL Front de Gauche Ardèche - Privas Not contacted No
Sandrine SALVADOR Front national Ardèche - Privas Not contacted No
Hervé SAULIGNAC Parti socialiste Ardèche - Privas Not contacted Elected No
Michel VALLA Union de la droite Ardèche - Privas Not contacted Finalist No
Laura BIANCHERI Front national Ardèche - Sarras Not contacted Finalist No
David CAPRON Front national Ardèche - Sarras Not contacted Finalist No
Denis DUCHAMP Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected No
Monique GARCIA Front de Gauche Ardèche - Sarras Not contacted No
Benoît GAUTHIER Union de la droite Ardèche - Sarras Not contacted Finalist No
Pascal GUIGAL Front de Gauche Ardèche - Sarras Not contacted No
Margareth PATRIAT Union de la droite Ardèche - Sarras Not contacted Finalist No
Brigitte ROYER Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected No
Thierry ARSAC Front national Ardèche - Le Teil Not contacted Finalist No
Michel BLACHÈRE Front de Gauche Ardèche - Le Teil Not contacted No
Sandrine CHAPUIS Front national Ardèche - Le Teil Not contacted Finalist No
Rachel COTTA Union des démocrates et indépendants Ardèche - Le Teil Not contacted No
Sylvie DUBOIS Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected No
Annie GALAMIEN Front de Gauche Ardèche - Le Teil Not contacted No
Christian LAVIS Union des démocrates et indépendants Ardèche - Le Teil Not contacted No
Christophe MENINI Extrême droite Ardèche - Le Teil Not contacted No
Olivier PEVERELLI Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected No
Laurinne VILLEMANT Extrême droite Ardèche - Le Teil Not contacted No
Jacques ALEXANDRE Union de la droite Ardèche - Thueyts Not contacted Finalist No
Virginie AUDIGIER Divers droite Ardèche - Thueyts Not contacted No
Florence CERBAÏ Front de Gauche Ardèche - Thueyts Not contacted No
Céline CHARBONNIER Divers gauche Ardèche - Thueyts Not contacted No
Jérôme DALVERNY Parti socialiste Ardèche - Thueyts Not contacted Elected No
Dominique FOLLET Front national Ardèche - Thueyts Not contacted Finalist No
Jérôme GROS Divers gauche Ardèche - Thueyts Not contacted No
Eric LESPINASSE Divers droite Ardèche - Thueyts Not contacted No
Jany PEYREPLANE Front national Ardèche - Thueyts Not contacted Finalist No
Frédérique PLÉNAT Union de la droite Ardèche - Thueyts Not contacted Finalist No
Bernadette ROCHE Parti socialiste Ardèche - Thueyts Not contacted Elected No
Jean-Luc VIDAL Front de Gauche Ardèche - Thueyts Not contacted No
Marie-France BILLION Front de Gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted No
Mauricette CROUZET Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Jean FANTINI Front de Gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted No
Christine FOUR Union pour un mouvement populaire Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Elected No
Odile LASFARGUES-BOUYON Front national Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Maurice QUINKAL Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Frédéric SAUSSET Union pour un mouvement populaire Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Elected No
Jean-Paul VALLON Front national Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Laurence ALLEFRESDE Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected No
Magali AOUSTET Parti communiste francais Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted No
Grégory CHAZE Parti communiste francais Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted No
Jean-Roger DURAND Union de la droite Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Finalist No
Maria Mercedes GUEVARA Europe Écologie - Les Verts Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted No
Marie-Laure LASCOMBE-ROPERS Union de la droite Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Finalist No
Hervé OZIL Europe Écologie - Les Verts Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted No
Reynald SPRIET Front national Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Finalist No
Laurent UGHETTO Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected No
Lucienne VELGHE Front national Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Finalist No
Alain BARTHELEMY Front national Ardèche - Les Vans Not contacted No
Bérengère BASTIDE Parti socialiste Ardèche - Les Vans Not contacted Elected No
Martine CARRIER Union pour un mouvement populaire Ardèche - Les Vans Not contacted Finalist No
Carole CHAVE Front de Gauche Ardèche - Les Vans Not contacted No
Jean-Manuel GARRIDO Union pour un mouvement populaire Ardèche - Les Vans Not contacted Finalist No
Raoul L'HERMINIER Parti socialiste Ardèche - Les Vans Not contacted Elected No
Christian MOYERSOEN Front de Gauche Ardèche - Les Vans Not contacted No
Aurore TEYSSIER Front national Ardèche - Les Vans Not contacted No
Thierry AVOUAC Union des démocrates et indépendants Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Michel CIMAZ Front de Gauche Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted No
Christian FEROUSSIER Parti socialiste Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Elected No
Martine FINIELS Parti socialiste Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Elected No
Dominique JACQUOT Front national Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Marie-Paule MATHON Front national Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Nadège RIADHI Front de Gauche Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted No
Corinne ROUBI Union des démocrates et indépendants Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Dominique ARNOULD Divers droite Ardennes - Attigny Not contacted Elected No
Noël BOURGEOIS Divers droite Ardennes - Attigny Not contacted Elected No
Soiny DECLOUX Divers droite Ardennes - Attigny Not contacted Finalist No
Eric DUREUX Front national Ardennes - Attigny Not contacted Finalist No
Dominique GUERIN Divers droite Ardennes - Attigny Not contacted Finalist No
Elodie LACROIX Front national Ardennes - Attigny Not contacted Finalist No
Fabien LAMBINET Divers gauche Ardennes - Attigny Not contacted No
Galina MACQUART Divers gauche Ardennes - Attigny Not contacted No
Elisabeth BONILLO-DERAM Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected No
Serge HELIN Front national Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Karine LAURENT Parti communiste francais Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted No
Erik PILARDEAU Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected No
Frédéric PIRE Parti communiste francais Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted No
Raymonde SAVIN Front national Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Francis BEAUPERE Front national Ardennes - Carignan Not contacted Finalist No
Michelle FORTIER Divers droite Ardennes - Carignan Not contacted No
Marie-Annick OURY Front national Ardennes - Carignan Not contacted Finalist No
Joseph PLUTA Divers droite Ardennes - Carignan Not contacted No
Sylvie TORDO Union de la droite Ardennes - Carignan Not contacted Elected No
Marc WATHY Union de la droite Ardennes - Carignan Not contacted Elected No
Béatrice AUTIER Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted No
Françoise CHARLIER Parti communiste francais Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted No
Virginie DISEUR Front national Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted Finalist No
Jean LEVY Parti communiste francais Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted No
Guillaume LUCZKA Front national Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted Finalist No
Mezhoura NAÏT ABDELAZIZ Parti socialiste Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted No
Michel NORMAND Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted Elected No
Pierre PANDINI Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted No
Thomas PARIS Parti socialiste Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted No
Nathalie ROBCIS Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted Elected No
Robert COLSON Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted No
Pierre CORDIER Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted Elected No
Corinne CORNET Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted No
Michel CUCHET Front de Gauche Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted No
Catherine DEGEMBE Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted Elected No
Guillaume PERRET Front national Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted Finalist No
Annie PIERSON-PIERRARD Front de Gauche Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted No
Marie-France SUQUET Front national Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted Finalist No
Robert CHAUDERLOT Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Elected No
Julien DISEUR Front national Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted No
Dominique-Claire HENRY Divers droite Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted No
Else JOSEPH Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Elected No
Anne LAMBERT Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Christophe LÉONARD Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Sarah LEONI Parti communiste francais Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted No
Jennifer PERRET Front national Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted No
Abellino POLETTI Divers droite Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted No
Fabien WARNET Parti communiste francais Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted No
Sylvain DALLA ROSA Parti communiste francais Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted No
Maryse FLORES Parti socialiste Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted No
Brahim FOUZARI Parti socialiste Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted No
Bruno FRANCOIS Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted No
Yannick GAUTIER Front national Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Finalist No
Sandrine ISTACE Divers gauche Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted No
Isabelle LAJILI Parti communiste francais Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted No
Jean-François LECLET Union des démocrates et indépendants Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Elected No
Jacqueline MALZAC Front national Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Finalist No
Marie-José MOSER Union des démocrates et indépendants Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Elected No
Céline ARTICLAUT Union de la gauche Ardennes - Château-Porcien Not contacted No
Renaud AVERLY Union de la droite Ardennes - Château-Porcien Not contacted Elected No
Gérard BAUDET Front national Ardennes - Château-Porcien Not contacted No
Bertrand JENIN Union de la gauche Ardennes - Château-Porcien Not contacted No
Bérengère POLETTI Union de la droite Ardennes - Château-Porcien Not contacted Elected No
Pascale TASSOT Front national Ardennes - Château-Porcien Not contacted No
Françoise CARETTE Divers gauche Ardennes - Givet Not contacted No
Isabelle COQUET Union de la droite Ardennes - Givet Not contacted Elected No
Nadine GOUGET Divers gauche Ardennes - Givet Not contacted No
Philippe HUSSON Divers gauche Ardennes - Givet Not contacted No
Gérard PIROTTE Front national Ardennes - Givet Not contacted Finalist No
Frédéric THIBAULT Divers gauche Ardennes - Givet Not contacted No
Karine TOUSSAINT Front national Ardennes - Givet Not contacted Finalist No
Claude WALLENDORFF Union de la droite Ardennes - Givet Not contacted Elected No
Béatrice BONNIN Union de la droite Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Jean-Luc CLAUDE Union de la droite Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Emeric COPINNE Front national Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Elzbieta GREDA Front national Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Brigitte LOIZON Divers gauche Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Elected No
Hugues MAHIEU Divers gauche Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Elected No
Micheline NEIVA Parti communiste francais Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted No
Romain PETITFILS Parti communiste francais Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted No
Joseph AFRIBO Union de la droite Ardennes - Rethel Not contacted Elected No
Sylvette CARRE Divers droite Ardennes - Rethel Not contacted Finalist No
Marie-Ange DELAIRE Front national Ardennes - Rethel Not contacted No
Jean-Michel DELOCHE Divers gauche Ardennes - Rethel Not contacted No
Guy DERAMAIX Divers droite Ardennes - Rethel Not contacted Finalist No
Pascal LAGRANGE Front national Ardennes - Rethel Not contacted No
Michèle LARANGE-LOZANO RIOS Union de la droite Ardennes - Rethel Not contacted Elected No
Colette LAVIGNE Divers gauche Ardennes - Rethel Not contacted No
Brigitte DUMON Union pour un mouvement populaire Ardennes - Revin Not contacted No
Mario IGLESIAS En Marche ! Ardennes - Revin Not contacted No
Ingrid LEMPEREUR Parti communiste francais Ardennes - Revin Not contacted No
Anaïs-Jeanne MATER Front national Ardennes - Revin Not contacted Finalist No
Igor NIVELET Parti communiste francais Ardennes - Revin Not contacted No
Corentin NOIZET Front national Ardennes - Revin Not contacted Finalist No
Dominique RUELLE Parti socialiste Ardennes - Revin Not contacted Elected No
Benoît SONNET Parti socialiste Ardennes - Revin Not contacted Elected No
Jean BINET Front national Ardennes - Rocroi Not contacted Finalist No
Sylvette CIEUR Parti communiste francais Ardennes - Rocroi Not contacted No
Noémie CLEMENT Front national Ardennes - Rocroi Not contacted Finalist No
Noëlle DEVIE Union de la droite Ardennes - Rocroi Not contacted Elected No
Jean DUTERTE Parti communiste francais Ardennes - Rocroi Not contacted No
Benoît HURE Union de la droite Ardennes - Rocroi Not contacted Elected No
Roger DEPERNET Parti communiste francais Ardennes - Sedan-1 Not contacted No
Jean GODARD Union de la droite Ardennes - Sedan-1 Not contacted Elected No
Régine HENRY Parti communiste francais Ardennes - Sedan-1 Not contacted No
Monique HUCORNE Union de la gauche Ardennes - Sedan-1 Not contacted No
Jean-Claude JABLONSKI Union de la gauche Ardennes - Sedan-1 Not contacted No
Amélie LESAGE Front national Ardennes - Sedan-1 Not contacted Finalist No
Jérôme PTAK Front national Ardennes - Sedan-1 Not contacted Finalist No
Evelyne WELTER Union de la droite Ardennes - Sedan-1 Not contacted Elected No
Amandine BLOMME Front national Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Anne DUMAY Union de la droite Ardennes - Sedan-2 Not contacted Elected No
André GODIN Divers gauche Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Jonathan JOFFRIN Parti communiste francais Ardennes - Sedan-2 Not contacted No
Rachelle LOUIS Divers gauche Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Thérèse LUKAS Parti communiste francais Ardennes - Sedan-2 Not contacted No
Thierry MALJEAN Union de la droite Ardennes - Sedan-2 Not contacted Elected No
Rémy ZWEIFEL Front national Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Odile BERTELOODT Union de la droite Ardennes - Sedan-3 Not contacted Elected No
Christelle CHOISY Front national Ardennes - Sedan-3 Not contacted Finalist No
André DROUARD Union de la droite Ardennes - Sedan-3 Not contacted Elected No
Emmanuel JACQUEMIN Front de Gauche Ardennes - Sedan-3 Not contacted No
Claudette MORAINE Front de Gauche Ardennes - Sedan-3 Not contacted No
Eric SAMYN Front national Ardennes - Sedan-3 Not contacted Finalist No
Marie-Inés SILICANI Parti socialiste Ardennes - Sedan-3 Not contacted No
Maxime VILLA Parti socialiste Ardennes - Sedan-3 Not contacted No
Pamela BERTEAUX Front national Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted Finalist No
Patrick DEMORGNY Union de la droite Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted Elected No
Astrid DIZY Parti communiste francais Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted No
Elisabeth FAILLE Union de la droite Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted Elected No
Jérémy SINGERY Front national Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted Finalist No
Fabien TOMBOIS Parti communiste francais Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted No
Marie-France COQUIN Front national Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Finalist No
Philippe DECOBERT Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted No
Gabriel DESPAS Front national Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Finalist No
Jérémy DUPUY Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Elected No
Laurent FORGET Divers droite Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted No
Sylviane HENNECHART Divers droite Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted No
Séverine MAGET Parti communiste francais Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted No
Dominique NICOLAS-VIOT Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Elected No
Sophie SANTERRE Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted No
Franck TUOT Parti communiste francais Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted No
Frédéric COURVOISIER-CLEMENT Divers gauche Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Geneviève DE RUBEIS Divers Ardennes - Vouziers Not contacted No
Yann DUGARD Divers droite Ardennes - Vouziers Not contacted Elected No
Véronique DURU Divers gauche Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Anne FRAIPONT Divers droite Ardennes - Vouziers Not contacted Elected No
Gauthier LE SCAON Front national Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Pierre POTRON Divers Ardennes - Vouziers Not contacted No
Chantal TAIOLI Front national Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Gérard DURAND Parti communiste francais Ariège - Haute-Ariège Not contacted No
Daniel GERAUD Divers gauche Ariège - Haute-Ariège Not contacted Finalist No
Marie LABÉCOT Parti communiste francais Ariège - Haute-Ariège Not contacted No
Laurence LEFORT Front national Ariège - Haute-Ariège Not contacted No
Marc MARTY Front national Ariège - Haute-Ariège Not contacted No
Alain NAUDY Parti socialiste Ariège - Haute-Ariège Not contacted Elected No
Karine ORUS DULAC Parti socialiste Ariège - Haute-Ariège Not contacted Elected No
Eliane SIBRA Divers gauche Ariège - Haute-Ariège Not contacted Finalist No
Raymond BERDOU Parti socialiste Ariège - Arize-Lèze Not contacted Elected No
Lydia BLANDINIERES Parti socialiste Ariège - Arize-Lèze Not contacted Elected No
Jérôme BROSSERON Divers gauche Ariège - Arize-Lèze Not contacted No
Josée SOUQUE Divers gauche Ariège - Arize-Lèze Not contacted No
Martine PAPAÏX Europe Écologie - Les Verts Ariège - Couserans Est Not contacted No
André ROUCH Parti socialiste Ariège - Couserans Est Not contacted Elected No
Christine TEQUI Parti socialiste Ariège - Couserans Est Not contacted Elected No
Pascale BARIOULET Parti communiste francais Ariège - Couserans Ouest Not contacted No
Christine GASTON Parti socialiste Ariège - Couserans Ouest Not contacted Elected No
Bernard GONDRAN Divers droite Ariège - Couserans Ouest Not contacted Finalist No
Michel LARIVE Front de Gauche Ariège - Couserans Ouest Not contacted No
Stéphane MASQUÈRE Front national Ariège - Couserans Ouest Not contacted No
Henri NAYROU Parti socialiste Ariège - Couserans Ouest Not contacted Elected No
Sandrine PUJOL Divers droite Ariège - Couserans Ouest Not contacted Finalist No
Catherine ROCHET Front national Ariège - Couserans Ouest Not contacted No
Dominique SOULA Front de Gauche Ariège - Couserans Ouest Not contacted No
Hervé SOULA Parti communiste francais Ariège - Couserans Ouest Not contacted No
Didier CALVET Front de Gauche Ariège - Foix Not contacted No
Eric DONZÉ Divers gauche Ariège - Foix Not contacted Elected No
Martine DOUMENC-CAUBERE Divers gauche Ariège - Foix Not contacted Elected No
Thomas FROMENTIN Parti socialiste Ariège - Foix Not contacted Finalist No
Nathalie LOZE Front de Gauche Ariège - Foix Not contacted No
Frédérique MASSAT Parti socialiste Ariège - Foix Not contacted Finalist No
Marie-Noëlle SAMARCQ Union de la droite Ariège - Foix Not contacted No
Cyril SEJALON Union de la droite Ariège - Foix Not contacted No
François ALVAREZ Divers gauche Ariège - Mirepoix Not contacted No
Henri BARROU Front de Gauche Ariège - Mirepoix Not contacted No
Barbara CHEVRIER Divers droite Ariège - Mirepoix Not contacted No
Guy DJEDAINI Front national Ariège - Mirepoix Not contacted Finalist No
Nadine FRANCIONI Front de Gauche Ariège - Mirepoix Not contacted No
Patrick LAFFONT Parti socialiste Ariège - Mirepoix Not contacted Elected No
Christiane LORCA Divers gauche Ariège - Mirepoix Not contacted No
Jean-Luc PEISER Divers droite Ariège - Mirepoix Not contacted No
Nicole QUILLIEN Parti socialiste Ariège - Mirepoix Not contacted Elected No
Isabelle RIVIERE Front national Ariège - Mirepoix Not contacted Finalist No
Jacques ARTHUYS Divers gauche Ariège - Pamiers-1 Not contacted No
Sabine BERGÉ Divers gauche Ariège - Pamiers-1 Not contacted No
Chantal CLAMER Front national Ariège - Pamiers-1 Not contacted Finalist No
Aimé DELÉGLISE Front national Ariège - Pamiers-1 Not contacted Finalist No
Maryse GARGAUD Divers gauche Ariège - Pamiers-1 Not contacted No
Jean GUICHOU Divers gauche Ariège - Pamiers-1 Not contacted No
Jacques LAFFARGUE Parti socialiste Ariège - Pamiers-1 Not contacted Elected No
Marie-France VILAPLANA Parti socialiste Ariège - Pamiers-1 Not contacted Elected No
Carmen BARTHES Front de Gauche Ariège - Pamiers-2 Not contacted No
Monique BORDES Parti socialiste Ariège - Pamiers-2 Not contacted Elected No
André MONTANÉ Parti socialiste Ariège - Pamiers-2 Not contacted Elected No
Gérard PRIETO Front national Ariège - Pamiers-2 Not contacted Finalist No
Andrée VIOLIN Front national Ariège - Pamiers-2 Not contacted Finalist No
Thérèse ALIOT Front national Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Finalist No
Raphaëlle GIRARD Parti socialiste Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Finalist No
Jessica MIQUEL Divers gauche Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Elected No
André NADOUCE Front national Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Finalist No
Marc SANCHEZ Divers gauche Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Elected No
Jean-Pierre STAHL Parti socialiste Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Finalist No
Antoine AVILEZ Europe Écologie - Les Verts Ariège - Portes d'Ariège Not contacted No
Sylvie BONACINA Europe Écologie - Les Verts Ariège - Portes d'Ariège Not contacted No
Nicolas BRUNET Front national Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Finalist No
Jean CRESPY Parti socialiste Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Finalist No
Géraldine PONS Divers droite Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Elected No
Christine ROOU Parti socialiste Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Finalist No
Jean-Michel SOLER Divers droite Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Elected No
Elisabeth TOULIS Front national Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Finalist No
Alain BARI Divers droite Ariège - Portes du Couserans Not contacted Elected No
Magalie BERNÈRE Divers droite Ariège - Portes du Couserans Not contacted Elected No
François CALVET Divers gauche Ariège - Portes du Couserans Not contacted No
Raymond COUMES Parti socialiste Ariège - Portes du Couserans Not contacted Finalist No
Jacqueline MAURAN Parti socialiste Ariège - Portes du Couserans Not contacted Finalist No
Benoît ALVAREZ Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted Elected No
Jean-Bernard FOURNIÉ Parti socialiste Ariège - Sabarthès Not contacted Finalist No
Gérard SENEVAT Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted No
Nadège SUTRA-DENJEAN Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted Elected No
Patricia TESTA Parti socialiste Ariège - Sabarthès Not contacted Finalist No
Benjamin DE SCORBIAC Union des démocrates et indépendants Ariège - Val d'Ariège Not contacted No
Bernadette DEDIEU Union des démocrates et indépendants Ariège - Val d'Ariège Not contacted No
Martine ESTEBAN Parti socialiste Ariège - Val d'Ariège Not contacted Elected No
Colette FERRE Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted No
Jean-Paul FERRÉ Parti socialiste Ariège - Val d'Ariège Not contacted Elected No
Marcel LOPEZ Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted Finalist No
Numen MUÑOZ Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted No
Kathy WERSINGER Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted Finalist No
Marie-Pierre AMILHAU Front national Aube - Aix-en-Othe Not contacted Finalist No
David COZIER Europe Écologie - Les Verts Aube - Aix-en-Othe Not contacted No
Didier LEPRINCE Union pour un mouvement populaire Aube - Aix-en-Othe Not contacted Elected No
Gisèle MOREL Europe Écologie - Les Verts Aube - Aix-en-Othe Not contacted No
Pauline STEINER Union pour un mouvement populaire Aube - Aix-en-Othe Not contacted Elected No
Vladimir TETE Front national Aube - Aix-en-Othe Not contacted Finalist No
Magali BENAGLIA Parti communiste francais Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted No
Guy BERNIER Divers droite Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted Elected No
Nicolas CANTON Parti communiste francais Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted No
Solange GAUDY Divers droite Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted Elected No
Jordan GUITTON Front national Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted Finalist No
Morgane MAUCLAIR Front national Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted Finalist No
Jean-Marie MERLIN Union de la droite Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted No
Martine PIAT Union de la droite Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted No
Patrick BLOND Front national Aube - Bar-sur-Aube Not contacted No
Philippe DALLEMAGNE Divers droite Aube - Bar-sur-Aube Not contacted Elected No
Patrick GRACIA Front de Gauche Aube - Bar-sur-Aube Not contacted No
Ghislaine MAIGNIEN Front national Aube - Bar-sur-Aube Not contacted No
Josiane MAYOR Front de Gauche Aube - Bar-sur-Aube Not contacted No
Marie-Noëlle RIGOLLOT Divers droite Aube - Bar-sur-Aube Not contacted Elected No
Eglantin DE LA BARRE Front national Aube - Bar-sur-Seine Not contacted No
Bernard DE LA HAMAYDE Union pour un mouvement populaire Aube - Bar-sur-Seine Not contacted Elected No
Diana FERRERI Parti communiste francais Aube - Bar-sur-Seine Not contacted No
Arlette MASSIN Union pour un mouvement populaire Aube - Bar-sur-Seine Not contacted Elected No
Brigitte MONTILLOT Front national Aube - Bar-sur-Seine Not contacted No
Joseph SEGHETTO Parti communiste francais Aube - Bar-sur-Seine Not contacted No
Candice BEAULIEU Europe Écologie - Les Verts Aube - Brienne-le-Château Not contacted No
Patricia BOURBON Parti communiste francais Aube - Brienne-le-Château Not contacted No
Marie-Cécile CERF Front national Aube - Brienne-le-Château Not contacted Finalist No
Jean-Marie COUTORD Divers droite Aube - Brienne-le-Château Not contacted Elected No
Didier FIOT Front national Aube - Brienne-le-Château Not contacted Finalist No
Joëlle PESME Divers droite Aube - Brienne-le-Château Not contacted Elected No
Fabrice TRUMET Europe Écologie - Les Verts Aube - Brienne-le-Château Not contacted No
Philippe VAGNER Parti communiste francais Aube - Brienne-le-Château Not contacted No
Philippe ADNOT Divers droite Aube - Creney-près-Troyes Not contacted Elected No
Angélique DEBRUYNE Parti communiste francais Aube - Creney-près-Troyes Not contacted No
Claude HOMEHR Divers droite Aube - Creney-près-Troyes Not contacted Elected No
Brigitte HUBERT Front national Aube - Creney-près-Troyes Not contacted Finalist No
Christophe LATRASSE Parti communiste francais Aube - Creney-près-Troyes Not contacted No
Bruno SUBTIL Front national Aube - Creney-près-Troyes Not contacted Finalist No
Gérard ANCELIN Divers droite Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted Elected No
Bernadette GARNIER Divers droite Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted Elected No
Laurent LEVASSEUR Divers gauche Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted No
Marie RIVIERE Divers gauche Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted No
Nicole VERLEENE Front national Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted Finalist No
Jean-Paul VINCKIER Front national Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted Finalist No
Francis FERREBEUF Parti socialiste Aube - Les Riceys Not contacted No
Denise GILLOZ Parti socialiste Aube - Les Riceys Not contacted No
Franck GOTROT Front national Aube - Les Riceys Not contacted Finalist No
Jean-Claude MATHIS Union pour un mouvement populaire Aube - Les Riceys Not contacted Elected No
Christine PATROIS Union pour un mouvement populaire Aube - Les Riceys Not contacted Elected No
Laëtitia RONDOT Front national Aube - Les Riceys Not contacted Finalist No
Carole BEKKA Parti communiste francais Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted No
Jérôme BONNEFOI Union pour un mouvement populaire Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Elected No
Henri GUERIN Parti socialiste Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted No
Agnès MIGNOT Union pour un mouvement populaire Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Elected No
Emeric OUDIN Divers droite Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted No
Isabelle RENAUDOT Divers droite Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted No
Sandrine SIMONOT Parti socialiste Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted No
Joé TRICHE Parti communiste francais Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted No
Jean-Patrick VERNET Front national Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Finalist No
Marlène VIRANTIN Front national Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Finalist No
Alain BALLAND Union de la droite Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted Elected No
Michèle BERTHIER Front national Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted Finalist No
Jean-Michel CHEVRIER Parti socialiste Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted No
Jean-Pierre CORNEVIN Parti communiste francais Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted No
Axel DOMAGALA Front national Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted Finalist No
Sylvie GARET Parti communiste francais Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted No
Hélène RUELLE Parti socialiste Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted No
Véronique SAUBLET SAINT-MARS Union de la droite Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted Elected No
Danièle BOEGLIN Divers droite Aube - Saint-Lyé Not contacted Elected No
Jean-Matthieu BRAUX Front national Aube - Saint-Lyé Not contacted No
Catherine GIOVANETTO Parti communiste francais Aube - Saint-Lyé Not contacted No
Nicolas JUILLET Divers droite Aube - Saint-Lyé Not contacted Elected No
Patrick RODIER Parti communiste francais Aube - Saint-Lyé Not contacted No
Nadine VALLERON Front national Aube - Saint-Lyé Not contacted No
Philippe ARBONA Front national Aube - Troyes-1 Not contacted Finalist No
Florent BALLANFAT Parti communiste francais Aube - Troyes-1 Not contacted No
Valérie LABARRE Union de la gauche Aube - Troyes-1 Not contacted No
Gisèle MALAVAL Parti communiste francais Aube - Troyes-1 Not contacted No
Martine MASSIN Front national Aube - Troyes-1 Not contacted Finalist No
Elisabeth PHILIPPON Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-1 Not contacted Elected No
Jacky RAGUIN Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-1 Not contacted Elected No
Dimitri SYDOR Union de la gauche Aube - Troyes-1 Not contacted No
Sophie BOIS Parti socialiste Aube - Troyes-2 Not contacted No
Mathieu BORG Parti communiste francais Aube - Troyes-2 Not contacted No
Anne BRUNOT Front national Aube - Troyes-2 Not contacted Finalist No
Yves COLLIN Front national Aube - Troyes-2 Not contacted Finalist No
Nélly COLLOT-TOUZÉ Aube - Troyes-2 Not contacted No
Françoise CUNEAZ Parti communiste francais Aube - Troyes-2 Not contacted No
Valéry DENIS Union de la droite Aube - Troyes-2 Not contacted Elected No
Arnaud MAGLOIRE Parti socialiste Aube - Troyes-2 Not contacted No
Thibault VOILLEQUIN Aube - Troyes-2 Not contacted No
Anne-Marie ZELTZ Union de la droite Aube - Troyes-2 Not contacted Elected No
Mireille CAZARD Front national Aube - Troyes-3 Not contacted Finalist No
Jean-Louis DEFONTAINE Union des démocrates et indépendants Aube - Troyes-3 Not contacted No
Dominique DEHARBE Divers gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Dany GESNOT Union de la gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Hania KOUIDER Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-3 Not contacted Elected No
Frédéric LUCQUIN Front national Aube - Troyes-3 Not contacted Finalist No
Marie-Françoise PAUTRAS Union de la gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Nadia RABAT ARTAUX Divers gauche Aube - Troyes-3 Not contacted No
Olivier RICHARD Ecologiste Aube - Troyes-3 Not contacted Elected No
Christine THOMAS Union des démocrates et indépendants Aube - Troyes-3 Not contacted No
Catherine BREGEAUT Divers gauche Aube - Troyes-4 Not contacted Elected No
Marc BRET Divers gauche Aube - Troyes-4 Not contacted Elected No
Elisabeth COURTIN Front national Aube - Troyes-4 Not contacted Finalist No
Françoise CUISIN Front de Gauche Aube - Troyes-4 Not contacted No
Agnès GROSJEAN Union de la droite Aube - Troyes-4 Not contacted No
Michel JOLLY Front national Aube - Troyes-4 Not contacted Finalist No
Pascal LANDREAT Union de la droite Aube - Troyes-4 Not contacted No
Jean-Marc WEINLING Front de Gauche Aube - Troyes-4 Not contacted No
Sibylle BERTAIL Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-5 Not contacted Elected No
Stéphanie CHAZELON Parti socialiste Aube - Troyes-5 Not contacted No
Monique LE MOULLEC Front national Aube - Troyes-5 Not contacted Finalist No
Jean-Pierre LEDUC Front national Aube - Troyes-5 Not contacted Finalist No
Arnaud PACOT Parti communiste francais Aube - Troyes-5 Not contacted No
Jacques RIGAUD Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-5 Not contacted Elected No
Dominique SCHMELTZ Parti socialiste Aube - Troyes-5 Not contacted No
Anna ZAJAC Parti communiste francais Aube - Troyes-5 Not contacted No
Michèle AUBERT Front national Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Finalist No
Michel BACH La France Insoumise Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted No
Christian BRANLE Union pour un mouvement populaire Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Elected No
Marielle CHEVALLIER Union pour un mouvement populaire Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Elected No
Françoise GRACIA Front de Gauche Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted No
Jean-Christophe LEFEVRE Front national Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Finalist No
Marie-Christine BOURREL Parti socialiste Aude - Bram Not contacted Elected No
Louis-Marie DE L'ÉPINOIS Front national Aude - Bram Not contacted No
Anny LAUGÉ Front national Aude - Bram Not contacted No
Michel LAUSSE Front de Gauche Aude - Bram Not contacted No
Lucette ROBINEAU Front de Gauche Aude - Bram Not contacted No
André VIOLA Parti socialiste Aude - Bram Not contacted Elected No
Arnaud ALBAREL Union pour un mouvement populaire Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Amandine CARRAZONI Front de Gauche Aude - Carcassonne-1 Not contacted No
Isabelle CHESA Union pour un mouvement populaire Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Chloé DANILLON Parti socialiste Aude - Carcassonne-1 Not contacted Elected No
Dominique ESCRIVA Front national Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Michel MOLHERAT Parti socialiste Aude - Carcassonne-1 Not contacted Elected No
Josette POSOCCO Front national Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Gilbert SARTORE Front de Gauche Aude - Carcassonne-1 Not contacted No
Magali BARDOU Divers droite Aude - Carcassonne-2 Not contacted Finalist No
David BUSTOS Divers droite Aude - Carcassonne-2 Not contacted Finalist No
Philippe CAZANAVE Parti socialiste Aude - Carcassonne-2 Not contacted Elected No
Michèle GODET Front de Gauche Aude - Carcassonne-2 Not contacted No
Rachid IMAMOUINE Front de Gauche Aude - Carcassonne-2 Not contacted No
Angélique LE CORRE Front national Aude - Carcassonne-2 Not contacted Finalist No
Robert MORIO Front national Aude - Carcassonne-2 Not contacted Finalist No
Tamara RIVEL Parti socialiste Aude - Carcassonne-2 Not contacted Elected No
Yamina ABDESSELEM Aude - Carcassonne-3 Not contacted No
Jean-Claude BELMAS Front de Gauche Aude - Carcassonne-3 Not contacted No
Jocelyne BOUCLY Front national Aude - Carcassonne-3 Not contacted Finalist No
Jeannette DRISS Divers gauche Aude - Carcassonne-3 Not contacted No
Grégory FERRIE Front national Aude - Carcassonne-3 Not contacted Finalist No
Slone GAUTIER Parti socialiste Aude - Carcassonne-3 Not contacted Elected No
Jean-Noël LLOZE Parti socialiste Aude - Carcassonne-3 Not contacted Elected No
Bruno MOISSET Aude - Carcassonne-3 Not contacted No
Jean-Luc ROUX Divers gauche Aude - Carcassonne-3 Not contacted No
Annie SEGUY Front de Gauche Aude - Carcassonne-3 Not contacted No
Eliane BRUNEL Parti socialiste Aude - Castelnaudary Not contacted Elected No
Huguette CASTILLO Parti communiste francais Aude - Castelnaudary Not contacted No
Jean COURTESSOLLE Parti communiste francais Aude - Castelnaudary Not contacted No
Jacques DEBONS Front national Aude - Castelnaudary Not contacted Finalist No
Stéphane LINOU Divers gauche Aude - Castelnaudary Not contacted No
Patrick MAUGARD Parti socialiste Aude - Castelnaudary Not contacted Elected No
Paule MERCIER Front national Aude - Castelnaudary Not contacted Finalist No
Ingrid MONTAIGNAC Divers gauche Aude - Castelnaudary Not contacted No
Claude WENDLING Union de la droite Aude - Castelnaudary Not contacted No
André ZULIANI Union de la droite Aude - Castelnaudary Not contacted No
Didier ALDEBERT Divers gauche Aude - Coursan Not contacted Elected No
Martine CADENA Divers droite Aude - Coursan Not contacted No
Rudy FABRE Front national Aude - Coursan Not contacted Finalist No
Francis GARAU Front de Gauche Aude - Coursan Not contacted No
Solange IZARD Front de Gauche Aude - Coursan Not contacted No
Séverine MATEILLE Divers gauche Aude - Coursan Not contacted Elected No
Bernadette MENGUAL Front national Aude - Coursan Not contacted Finalist No
Jacques POCIELLO Divers droite Aude - Coursan Not contacted No
Marcelle ALRIC Front de Gauche Aude - Fabrezan Not contacted No
Hervé BARO Parti socialiste Aude - Fabrezan Not contacted Elected No
Isabelle GEA Parti socialiste Aude - Fabrezan Not contacted Elected No
Christophe KLOUCHI Front national Aude - Fabrezan Not contacted Finalist No
Serge LEPINE Front de Gauche Aude - Fabrezan Not contacted No
Marie Elisabeth SICRE Front national Aude - Fabrezan Not contacted Finalist No
Gilbert BIASOLI Front national Aude - Lézignan-Corbières Not contacted Finalist No
Hélène BONNEVIE Union de la droite Aude - Lézignan-Corbières Not contacted No
Valérie DUMONTET Parti socialiste Aude - Lézignan-Corbières Not contacted Elected No
Jules ESCARÉ Parti socialiste Aude - Lézignan-Corbières Not contacted Elected No
Charlène ESCODA Front national Aude - Lézignan-Corbières Not contacted Finalist No
Catherine MUNOZ Front de Gauche Aude - Lézignan-Corbières Not contacted No
Rémi PENAVAIRE Front de Gauche Aude - Lézignan-Corbières Not contacted No
Rogerio REBOUÇAS Union de la droite Aude - Lézignan-Corbières Not contacted No
Pierre ABET Divers Aude - Limoux Not contacted No
Pierre BARDIES Parti socialiste Aude - Limoux Not contacted Elected No
Roselyne DENEUBOURG Divers Aude - Limoux Not contacted No
Gilles DURAND Front de Gauche Aude - Limoux Not contacted No
Carole GREBOVAL Front national Aude - Limoux Not contacted Finalist No
Rose-Marie JALABERT-TAILHAN Parti socialiste Aude - Limoux Not contacted Elected No
Marie-Ange LARRUY Parti communiste francais Aude - Limoux Not contacted No
Fabien MANZANARES Parti communiste francais Aude - Limoux Not contacted No
Fabien RAYNIER Front national Aude - Limoux Not contacted Finalist No
Marie-Jeanne RIVERA Front de Gauche Aude - Limoux Not contacted No
Sonia AUMAR Front national Aude - Montréal Not contacted Finalist No
Régis BANQUET Parti socialiste Aude - Montréal Not contacted Elected No
Daniel DEDIES Europe Écologie - Les Verts Aude - Montréal Not contacted No
Paul GUASCH Front national Aude - Montréal Not contacted Finalist No
Stéphanie HORTALA Parti socialiste Aude - Montréal Not contacted Elected No
Fabienne VEYRET Europe Écologie - Les Verts Aude - Montréal Not contacted No
Yamina ABED Divers droite Aude - Narbonne-1 Not contacted No
Jean-Michel ALVAREZ Divers droite Aude - Narbonne-1 Not contacted No
Emilie AROLES Front national Aude - Narbonne-1 Not contacted Finalist No
Joseph CLOUTIER Front national Aude - Narbonne-1 Not contacted Finalist No
Fatih KAYA Front de Gauche Aude - Narbonne-1 Not contacted No
Nicolas SAINTE-CLUQUE Parti socialiste Aude - Narbonne-1 Not contacted Elected No
Christine SANCHEZ Front de Gauche Aude - Narbonne-1 Not contacted No
Magali VERGNES Parti socialiste Aude - Narbonne-1 Not contacted Elected No
Michèle BOISSET Front national Aude - Narbonne-2 Not contacted Finalist No
Catherine BOSSIS Parti socialiste Aude - Narbonne-2 Not contacted Elected No
Agnès COUDERT Divers droite Aude - Narbonne-2 Not contacted Finalist No
Jean-Luc DURAND Parti socialiste Aude - Narbonne-2 Not contacted Elected No
Clément MARTINEZ Front de Gauche Aude - Narbonne-2 Not contacted No
Mina MOKHLISSE Front de Gauche Aude - Narbonne-2 Not contacted No
Didier MOULY Divers droite Aude - Narbonne-2 Not contacted Finalist No
Fabien ROUQUETTE Front national Aude - Narbonne-2 Not contacted Finalist No
Jean-Paul CESAR Divers droite Aude - Narbonne-3 Not contacted Finalist No
Sylvie DE ROECK Front national Aude - Narbonne-3 Not contacted Finalist No
Marie Françoise DUMAHU Front de Gauche Aude - Narbonne-3 Not contacted No
Patrick FRANÇOIS Parti socialiste Aude - Narbonne-3 Not contacted Elected No
Renelle NAVISSEAU Divers Aude - Narbonne-3 Not contacted No
Jordan Geoffrey PERELLO Divers Aude - Narbonne-3 Not contacted No
Elie QUISEFIT Front national Aude - Narbonne-3 Not contacted Finalist No
Hélène SANDRAGNÉ Parti socialiste Aude - Narbonne-3 Not contacted Elected No
Zohra TEGGOUR Divers droite Aude - Narbonne-3 Not contacted Finalist No
Jean-Paul TOURNISSA Front de Gauche Aude - Narbonne-3 Not contacted No
Anne-Marie BOHIC-CORTES Parti socialiste Aude - Quillan Not contacted Elected No
Jean-Louis BOUSQUET Front de Gauche Aude - Quillan Not contacted No
Elodie BRET-DIBAT Union pour un mouvement populaire Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Pierre CASTEL Union pour un mouvement populaire Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Caroline DUFLOT Front national Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Rémy DUSSAUD Front national Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Nadine L'HÉNORET Front de Gauche Aude - Quillan Not contacted No
Francis SAVY Parti socialiste Aude - Quillan Not contacted Elected No
Joëlle BAIGNEAUX Divers droite Aude - Rieux-Minervois Not contacted No
Martine BIASOLI Front national Aude - Rieux-Minervois Not contacted Finalist No
Patrick DUFLOT Front national Aude - Rieux-Minervois Not contacted Finalist No
Josette GARRIGUES Front de Gauche Aude - Rieux-Minervois Not contacted No
Gérard GILARDI Front de Gauche Aude - Rieux-Minervois Not contacted No
Alain GINIES Parti socialiste Aude - Rieux-Minervois Not contacted Elected No
Gérard HARDY Divers droite Aude - Rieux-Minervois Not contacted No
Françoise NAVARRO-ESTALLE Parti socialiste Aude - Rieux-Minervois Not contacted Elected No
Jean-Louis AUTHIER Front national Aude - Sallèles d'Aude Not contacted Finalist No
Maria BARRAL Front de Gauche Aude - Sallèles d'Aude Not contacted No
Yves BASTIÉ Divers gauche Aude - Sallèles d'Aude Not contacted No
William CARLESSO Front de Gauche Aude - Sallèles d'Aude Not contacted No
Dominique GODEFROID Parti socialiste Aude - Sallèles d'Aude Not contacted Elected No
Armelle HERAUD Front national Aude - Sallèles d'Aude Not contacted Finalist No
Christian LAPALU Parti socialiste Aude - Sallèles d'Aude Not contacted Elected No
Francine SCHIVARDI Divers gauche Aude - Sallèles d'Aude Not contacted No
Geneviève BASTOUL Divers gauche Aude - Sigean Not contacted No
Albert CORMARY Divers gauche Aude - Sigean Not contacted No
Philippe MAESE Front national Aude - Sigean Not contacted Finalist No
Henri MARTIN Union de la droite Aude - Sigean Not contacted Elected No
Lydie PASSEMAR Parti socialiste Aude - Sigean Not contacted No
Laure-Emmanuelle PHILIPPE Front national Aude - Sigean Not contacted Finalist No
Marie-Christine THERON-CHET Union de la droite Aude - Sigean Not contacted Elected No
Jean Luc VIDAL Parti socialiste Aude - Sigean Not contacted No
Lydie ALDANA Divers droite Aude - Trèbes Not contacted No
Robert ALRIC Parti socialiste Aude - Trèbes Not contacted Elected No
Christophe BARTHÈS Front national Aude - Trèbes Not contacted Finalist No
Claude Marie BENSON Europe Écologie - Les Verts Aude - Trèbes Not contacted No
Caroline CATHALA Parti socialiste Aude - Trèbes Not contacted Elected No
Danièle ESPOSITO Front national Aude - Trèbes Not contacted Finalist No
Laurent MAHAUT Divers droite Aude - Trèbes Not contacted No
Thierry TARBOURIECH Europe Écologie - Les Verts Aude - Trèbes Not contacted No
Monique BOONEN Union pour un mouvement populaire Aude - Villemoustaussou Not contacted No
Loïc BOUZAT Front national Aude - Villemoustaussou Not contacted Finalist No
Muriel CHERRIER Parti socialiste Aude - Villemoustaussou Not contacted Elected No
Frédéric ECOUTIN Aude - Villemoustaussou Not contacted No
Daniel GERI Front de Gauche Aude - Villemoustaussou Not contacted No
Maximilien GUILBAUD-FORN Union pour un mouvement populaire Aude - Villemoustaussou Not contacted No
Tiphaine LAUTROU Front national Aude - Villemoustaussou Not contacted Finalist No
Christian RAYNAUD Parti socialiste Aude - Villemoustaussou Not contacted Elected No
Dolorès RUIZ Aude - Villemoustaussou Not contacted No
Mylène VESENTINI Front de Gauche Aude - Villemoustaussou Not contacted No
Vincent ALAZARD Divers droite Aveyron - Aubrac et Carladez Not contacted Elected No
Annie CAZARD Divers droite Aveyron - Aubrac et Carladez Not contacted Elected No
Nathalie LELEU Front national Aveyron - Aubrac et Carladez Not contacted No
Thierry MAILLEFERT Front national Aveyron - Aubrac et Carladez Not contacted No
Flavien ROBERT Aveyron - Aubrac et Carladez Not contacted No
Marie SAEZ Aveyron - Aubrac et Carladez Not contacted No
André AT Union pour un mouvement populaire Aveyron - Aveyron et Tarn Not contacted Elected No
Chantal CHEVALLIER Parti socialiste Aveyron - Aveyron et Tarn Not contacted No
Patrice COURONNE Parti socialiste Aveyron - Aveyron et Tarn Not contacted No
Brigitte MAZARS Union pour un mouvement populaire Aveyron - Aveyron et Tarn Not contacted Elected No
Guy PEZET Europe Écologie - Les Verts Aveyron - Aveyron et Tarn Not contacted No
Annick TRANIER-ALAUX Europe Écologie - Les Verts Aveyron - Aveyron et Tarn Not contacted No
Magali BESSAOU Divers droite Aveyron - Causse-Comtal Not contacted Elected No
Jean-Luc CALMELLY Divers droite Aveyron - Causse-Comtal Not contacted Elected No
Florence CAYLA Aveyron - Causse-Comtal Not contacted No
Alex LARIONOV Front national Aveyron - Causse-Comtal Not contacted No
Cathy MASSOL Divers gauche Aveyron - Causse-Comtal Not contacted No
Christophe MERY Aveyron - Causse-Comtal Not contacted No
Grégory POCZERNIN Divers gauche Aveyron - Causse-Comtal Not contacted No
Andrée POUJADE Front national Aveyron - Causse-Comtal Not contacted No
Annie BEL Union des démocrates et indépendants Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted Elected No
Nicole COUFFIN Front de Gauche Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted No
Jean-Louis DESPREZ Front de Gauche Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted No
Marie-Claude FAYARD Front national Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted No
Marie-Thérèse FOULQUIER Divers gauche Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted No
Christophe LABORIE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted Elected No
Jean MILESI Divers gauche Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted No
Jean-Guillaume REMISE Front national Aveyron - Causses-Rougiers Not contacted No
Jacques BARBEZANGE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Finalist No
Anne BLANC Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Elected No
Nadine BOCHATON Front de Gauche Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted No
Nicole FOUILLADE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Finalist No
Renée HEROIN Front national Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted No
Matthieu LAMAZIERE Front de Gauche Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted No
Jean-Marie PIALAT Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Elected No
Claude RATEL Front national Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted No
Hélian CABROLIER Divers gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Elected No
Elodie CAPASSO CHEVALIER Front national Aveyron - Enne et Alzou Not contacted No
Fabienne CHABROLIN Front de Gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted No
Stéphane HERVE Front de Gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted No
Graziella PIERINI Divers gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Elected No
Sabine RENAUD Divers droite Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Finalist No
Dominique ROUQUETTE Divers droite Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Finalist No
Thierry THIBAULT Front national Aveyron - Enne et Alzou Not contacted No
Florence BOCQUET Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Finalist No
Michèle BUESSINGER Divers droite Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Elected No
Céline CABROL Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted No
Jean-Louis CALMETTES Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted No
Philippe CARLES Divers Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted No
Jean-Louis DENOIT Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Finalist No
Aurélie FAYEL Divers Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted No
Anne-Marie GALLET Front national Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted No
Bruno LELEU Front national Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted No
Christian TIEULIE Divers droite Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Elected No
Bertrand CAVALERIE Parti socialiste Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Elected No
Jean-Philippe CHEVALIER Front national Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted No
Martine FLAMENT Front national Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted No
Eric MOLINIÉ Front de Gauche Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted No
Cathy MOULY Parti socialiste Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Elected No
Christophe POURCEL Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Finalist No
Joëlle TOURNIER Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Finalist No
Lucie VERNHET Front de Gauche Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted No
Laurent BOURRILLON Front national Aveyron - Lot et Palanges Not contacted No
Christian LACOMBE Parti socialiste Aveyron - Lot et Palanges Not contacted No
Ginette LAMIC Front national Aveyron - Lot et Palanges Not contacted No
Jean-Claude LUCHE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Palanges Not contacted Elected No
Martine PRAT Parti socialiste Aveyron - Lot et Palanges Not contacted No
Christine PRESNE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Palanges Not contacted Elected No
Simone ANGLADE Union pour un mouvement populaire Aveyron - Lot et Truyère Not contacted Elected No
Jean-Claude ANGLARS Union pour un mouvement populaire Aveyron - Lot et Truyère Not contacted Elected No
Edwige BORDES Front national Aveyron - Lot et Truyère Not contacted No
Charles GROS Front national Aveyron - Lot et Truyère Not contacted No
Jacques SERIEYS Union de la gauche Aveyron - Lot et Truyère Not contacted No
Christine VERNEREY Union de la gauche Aveyron - Lot et Truyère Not contacted No
Pascale BARAILLE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Corinne COMPAN Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected No
Jean Dominique GONZALES Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected No
Evelyne MIBELLI Front national Aveyron - Millau-1 Not contacted No
Bernard NIEL Divers droite Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Karine ORCEL Divers droite Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Philippe RAMONDENC Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Claude RAYNAL Front national Aveyron - Millau-1 Not contacted No
Sylvie AYOT Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-2 Not contacted Elected No
Jean-François GALLIARD Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-2 Not contacted Elected No
Emmanuelle GAZEL Parti socialiste Aveyron - Millau-2 Not contacted Finalist No
Jules-Marie GUIBERT Divers droite Aveyron - Millau-2 Not contacted No
Elsa MONTROZIER Divers droite Aveyron - Millau-2 Not contacted No
Laurent NENNY Front national Aveyron - Millau-2 Not contacted No
Thierry PEREZ LAFONT Parti socialiste Aveyron - Millau-2 Not contacted Finalist No
Romain POULAIN Front de Gauche Aveyron - Millau-2 Not contacted No
Nadia RATEL Front national Aveyron - Millau-2 Not contacted No
Sophie TARROUX Front de Gauche Aveyron - Millau-2 Not contacted No
Béatrice AT Divers droite Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Finalist No
Régis CAILHOL Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Elected No
Karine ESCORBIAC Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Elected No
Jean-Claude GINTRAND Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted No
Fabien GRIMAL Divers droite Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Finalist No
Régine NESPOULOUS Union des démocrates et indépendants Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted No
Patrice PANIS Union des démocrates et indépendants Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted No
Nadine VERNHES Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted No
Dominique GOMBERT Union des démocrates et indépendants Aveyron - Nord-Lévezou Not contacted Elected No
Jean-Philippe SADOUL Union des démocrates et indépendants Aveyron - Nord-Lévezou Not contacted Elected No
Valérie TAVERNIER Front de Gauche Aveyron - Nord-Lévezou Not contacted No
Sébastien VERVIALLE Front de Gauche Aveyron - Nord-Lévezou Not contacted No
Jean AZAIS Front national Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted No
Francis BEC Divers gauche Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted No
Alice CHAUVET Front national Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted No
Florence LAPLUME Divers gauche Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted No
Alain MARC Union pour un mouvement populaire Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted Elected No
Christel SIGAUD-LAURY Union pour un mouvement populaire Aveyron - Raspes et Lévezou Not contacted Elected No
Muriel ABRIAC Front national Aveyron - Rodez-1 Not contacted No
Arnaud COMBET Parti socialiste Aveyron - Rodez-1 Not contacted Elected No
Muriel COMBETTES Aveyron - Rodez-1 Not contacted No
Bernard DEPRECQ Front national Aveyron - Rodez-1 Not contacted No
Cécile DIBON-COURTIN Divers droite Aveyron - Rodez-1 Not contacted No
Anne MINIER Front de Gauche Aveyron - Rodez-1 Not contacted No
Michel PUECH Front de Gauche Aveyron - Rodez-1 Not contacted No
Daniel ROZOY Aveyron - Rodez-1 Not contacted No
Mehdi SMAINE Divers droite Aveyron - Rodez-1 Not contacted No
Isabelle SUDRE Union de la droite Aveyron - Rodez-1 Not contacted Finalist No
Jean-François THERON Union de la droite Aveyron - Rodez-1 Not contacted Finalist No
Sarah VIDAL Parti socialiste Aveyron - Rodez-1 Not contacted Elected No
Martine BEZOMBES Parti socialiste Aveyron - Rodez-2 Not contacted Finalist No
Serge BORIES Parti socialiste Aveyron - Rodez-2 Not contacted Finalist No
Béatrice CHARRON Front de Gauche Aveyron - Rodez-2 Not contacted No
Evelyne FRAYSSINET Divers droite Aveyron - Rodez-2 Not contacted Elected No
Guillaume HALB Front de Gauche Aveyron - Rodez-2 Not contacted No
Bernard SAULES Divers droite Aveyron - Rodez-2 Not contacted Elected No
Valérie ABADIE-ROQUES Divers droite Aveyron - Rodez-Onet Not contacted Elected No
Jean-Philippe ABINAL Divers droite Aveyron - Rodez-Onet Not contacted Elected No
Charlotte CARCENAC Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Bernard CORTIJO Divers gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Isabelle COURTIAL Parti socialiste Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Sylvie FOULQUIER-KABITI Front de Gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted Finalist No
Bruno GARES Divers gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Fabien LOMBARD Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Jean-Luc PAULAT Parti socialiste Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Jean-Louis ROUSSEL Front de Gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted Finalist No
Nathalie SEPART-MAZENQ Divers gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Ondine TOÏGO Divers gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted No
Didier BEZES Front de Gauche Aveyron - Saint-Affrique Not contacted No
Sébastien DAVID Union pour un mouvement populaire Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Elected No
Noëlle FRANSOT Front national Aveyron - Saint-Affrique Not contacted No
Emilie GRAL Union pour un mouvement populaire Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Elected No
Patrick GUENOT Parti socialiste Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Finalist No
Christian MILHAU Front national Aveyron - Saint-Affrique Not contacted No
Marie-José PALIES NEGRE Parti socialiste Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Finalist No
Marie-Josée PLANAS Front de Gauche Aveyron - Saint-Affrique Not contacted No
Bernard BAISSON Front national Aveyron - Tarn et Causses Not contacted No
Martine BRUNERIE Front national Aveyron - Tarn et Causses Not contacted No
Camille GALIBERT Union de la droite Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Elected No
Georges GAUBERT Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Catherine LAUR Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Danièle VERGONNIER Union de la droite Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Elected No
Georges ANDRIEUX Divers gauche Aveyron - Vallon Not contacted No
Bernard CAYZAC Divers droite Aveyron - Vallon Not contacted Finalist No
Chantal DESMARETS Front national Aveyron - Vallon Not contacted No
Anne GABEN-TOUTANT Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected No
Denis MATHIEU Front national Aveyron - Vallon Not contacted No
Stéphane MAZARS Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected No
Fatiha SALVAYRE Divers gauche Aveyron - Vallon Not contacted No
Laure SOULIÉ-DELTELL Divers droite Aveyron - Vallon Not contacted Finalist No
Daniel ASONI Front national Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted No
Stéphanie BAYOL Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted Elected No
Jean-Michel BOUYSSIÉ Parti socialiste Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted No
Eric CANTOURNET Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted Elected No
Boris CORTIJOS Front de Gauche Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted No
Colette LEFEVRE Divers droite Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted Finalist No
Sophie LEROY Front de Gauche Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted No
Maryline PALIS Parti socialiste Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted No
Sandrine PÉREZ Front national Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted No
Laurent TRANIER Divers droite Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted Finalist No
Patrick CABARET Front national Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted No
Pierre COSTES Divers gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Finalist No
Marie Thérèse HUREL Front de Gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted No
Jean-Pierre MASBOU Divers droite Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Elected No
Gisèle RIGAL Divers droite Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Elected No
Bernard ROQUES Front de Gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted No
Suzanne SATTLER Front national Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted No
Claudine TAURINES Divers gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Finalist No
Virginie DENJEAN-OBERNESSER Front national Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Finalist No
Loriane ÉZÉQUEL Front de Gauche Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted No
Denis HOMMEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Elected No
Gérard JANUS Front national Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Finalist No
Michel LORENTZ Union du centre Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted No
Michèle MULLER Union du centre Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted No
Nicole THOMAS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Elected No
Daniel VIVILLE Front de Gauche Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted No
Jean-Louis AMANN Divers Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted No
Etienne BURGER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Elected No
Mathilde KARCELES Divers Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted No
Christine KLEINKLAUS Front national Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Finalist No
Marie-Paule LEHMANN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Elected No
Jean-Paul LEONHARDT Divers droite Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted No
Raphaël MULLER Divers Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted No
Martine SEYLLER Divers droite Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted No
Joséphine STENGER Divers Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted No
Cédric STIFTER Front national Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Finalist No
Michel BASTIAN Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Brumath Not contacted No
Gérard CHARTIER Front national Bas-Rhin - Brumath Not contacted Finalist No
Béatrice DORMANN Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Brumath Not contacted No
Véronique KOESSLER Divers Bas-Rhin - Brumath Not contacted No
Jean-Luc LEBER Divers Bas-Rhin - Brumath Not contacted No
Julie MULLER Front national Bas-Rhin - Brumath Not contacted Finalist No
Etienne WOLF Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Brumath Not contacted Elected No
Christiane WOLFHUGEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Brumath Not contacted Elected No
Odile AGRAFEIL Front de Gauche Bas-Rhin - Erstein Not contacted No
Rémy BERSON Divers Bas-Rhin - Erstein Not contacted No
Véronique BRUDER Divers Bas-Rhin - Erstein Not contacted No
Christian COTELLE Front national Bas-Rhin - Erstein Not contacted Finalist No
Tiphaine GOEHRING Front national Bas-Rhin - Erstein Not contacted Finalist No
Yannick HERVE Divers Bas-Rhin - Erstein Not contacted No
Benoît LEFEVRE Parti socialiste Bas-Rhin - Erstein Not contacted No
Laetitia MAGZALCI Parti socialiste Bas-Rhin - Erstein Not contacted No
Jean-Claude MOOG Front de Gauche Bas-Rhin - Erstein Not contacted No
Laurence MULLER-BRONN Union de la droite Bas-Rhin - Erstein Not contacted Elected No
Denis SCHULTZ Union de la droite Bas-Rhin - Erstein Not contacted Elected No
Audrey WOLF Divers Bas-Rhin - Erstein Not contacted No
Odile CHRISTLEN Union de la gauche Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Jean-Marc CLAUS Front de Gauche Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Isabelle DOLLINGER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Elected No
André ERBS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Elected No
Eric GOUVERNEUR Mouvement démocrate Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Sylvie HINCKER Divers Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Taoufik KASMI Union de la gauche Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Bernard KOCHER Front national Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Finalist No
Isabelle LAMS Front de Gauche Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Nadia LEMOINE Front national Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Finalist No
Isabelle STEHLI-JUCHS Mouvement démocrate Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Nicolas UNDREINER Divers Bas-Rhin - Haguenau Not contacted No
Éric AMIET Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Finalist No
Sonia BARTHELET Parti socialiste Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted No
Laurence CROSNIER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Finalist No
Bruno DALPRA Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted No
Vincent DEBES Divers droite Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Elected No
Gautier DEISZ Front national Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted No
Diana GARNIER-LANG Front national Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted No
Laurène KIEFFER Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted No
Olivier MULLER Parti socialiste Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted No
Cécile VAN HECKE Divers droite Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Elected No
Alfonsa ALFANO Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Elected No
Emmanuelle DE GAIL Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Claude FROEHLY Parti socialiste Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Elisabeth GAUCHER Divers Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Yves HAUSS Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Valerian JACQUEMIN Front national Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Finalist No
Anne MAMMOSSER Parti socialiste Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Alain MAZEAU Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Herrade NEHLIG Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Alexandre SPINNER Divers Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted No
Yves SUBLON Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Elected No
Brigitte TINOT Front national Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Finalist No
Sébastien BALTZER Divers Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted No
Melany GRONDIN Divers droite Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted No
Nadine HOLDERITH-WEISS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Elected No
Anastasie LEIPP Divers Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted No
Fabien LOOS Front de Gauche Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted No
Jean MATHIA Divers droite Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted No
Régine PACTAT Front de Gauche Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted No
Baptiste PIERRE Front national Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Finalist No
Marc SÉNÉ Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Elected No
Marie-Christine STEINER Front national Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Finalist No
Alain CAPS Parti socialiste Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted No
Alain FAVALETTO Front national Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Finalist No
Catherine GRAEF-ECKERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Elected No
Charlotte LINCK Front national Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Finalist No
Michelle SCHORTANNER Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted No
Valérie WACKERMANN Parti socialiste Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted No
Claude WALTER Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted No
Sébastien ZAEGEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Elected No
Gilda ALTHAUS Front de Gauche Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Rémi BARILLON Parti socialiste Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Emmanuelle GRISET Front national Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Finalist No
Raymond INGELAERE Front de Gauche Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Chantal JEANPERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Elected No
Laurence JOST Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Philippe MEYER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Elected No
Jeanine PLAISANT-HERMANNS Divers Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Hugo PUEBLA Front national Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Finalist No
Benoît SEILLER Divers Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Myriam TROESTLER Parti socialiste Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Freddy ZIMMERMANN Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Molsheim Not contacted No
Frédéric BIERRY Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Elected No
Gilles CHARLIER Front national Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Finalist No
Alain MEYER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Mutzig Not contacted No
Alice MOREL Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Mutzig Not contacted No
Frédérique MOZZICONACCI Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Elected No
Astrid SCHARLY Parti socialiste Bas-Rhin - Mutzig Not contacted No
Régis SIMONI Parti socialiste Bas-Rhin - Mutzig Not contacted No
Brigitte STIEGLER Front national Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Finalist No
Hombeline DU PARC Front national Bas-Rhin - Obernai Not contacted Finalist No
Nathalie ERNST Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Obernai Not contacted Elected No
Bernard FISCHER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Obernai Not contacted Elected No
Eric GAUTIER Front national Bas-Rhin - Obernai Not contacted Finalist No
Nadège KARCHER Divers Bas-Rhin - Obernai Not contacted No
Martin MEYER Divers Bas-Rhin - Obernai Not contacted No
Rémi BERTRAND Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Elected No
Angélique FISCHER Divers Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted No
Laurent GNAEDIG Front national Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Finalist No
Nathalie MARAJO-GUTHMULLER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Elected No
Michèle MULLER Front national Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Finalist No
Gérard NICASTRO Parti socialiste Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted No
Christophe SCHERTZ Divers Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted No
Céline STURM Parti socialiste Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted No
Thierry CARBIENER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Saverne Not contacted Elected No
Michèle ESCHLIMANN Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Saverne Not contacted Elected No
Benoît GERAUD Front de Gauche Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Médéric HAEMMERLIN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Bénédicte HERRGOTT Front de Gauche Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Virginie JORON Front national Bas-Rhin - Saverne Not contacted Finalist No
Patrick KLEINKLAUS Front national Bas-Rhin - Saverne Not contacted Finalist No
Jean-Marie LORBER Divers Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Nathalie PALMIER Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Dominique ROUACH-NEYMANN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Julien SCHARSCH Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Christiane STAMM Divers Bas-Rhin - Saverne Not contacted No
Hervé BEGEOT Divers Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Danielle DAMBACH Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Danielle DILIGENT Union de la droite Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted Elected No
Estelle FRAASS Parti socialiste Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Denis GABEL Front national Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted Finalist No
Jean-Louis HOERLE Union de la droite Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted Elected No
Fatih KARAKAYA Divers Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Andrée MUNCHENBACH Divers Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Raphaël NISAND Parti socialiste Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Laure PFIFFER Front national Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted Finalist No
Gérard SCHANN Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Jonas SCHIFF Front de Gauche Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Laurence WINTERHALTER Front de Gauche Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Senay YUMLU Divers Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted No
Pascal AUBRY Front de Gauche Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Marcel BAUER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Selestat Not contacted Elected No
Michèle CLAVER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Bertrand GAUDIN Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Catherine GREIGERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Selestat Not contacted Elected No
Jean-Martin KIENTZ Parti socialiste Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Eliane KLEIN Front national Bas-Rhin - Selestat Not contacted Finalist No
Valérie OTT-JUIGNER Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Christine ROMANUS Front de Gauche Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Serge SCHWOERTZIG Front national Bas-Rhin - Selestat Not contacted Finalist No
Gérard SIMLER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Bénédicte VOGEL Parti socialiste Bas-Rhin - Selestat Not contacted No
Yasmina CHADLI Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Not contacted No
Jean-Claude NOSS Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Not contacted No
Julien RATCLIFFE Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Not contacted No
Madeleine ZOLGER Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Not contacted No
Mireille ABATE Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Véronique BROM Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Joseph CHUCRI Divers droite Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Déborah DAHLET Divers droite Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Andrea DIDELOT Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted Finalist No
Hélène ERIN Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Christian GROSSE Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Ahmet GUZLE Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Martine JUNG Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted Elected No
Stéphanie KARMANN Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Ludmila KLYMKO Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted Finalist No
Quentin MALHERBE Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Pierre OZENNE Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Jean-Emmanuel ROBERT Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Nesrin TUGRAL Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted No
Prudence ATLI Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Deborah BECK Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted Finalist No
David BOUR Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Muhammet CAVUS Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Jean-Pierre D'AIGREMONT Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted Finalist No
Ariane HENRY Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Emeline PASSELEGUE Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Céline PETROVIC Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Abdelkarim RAMDANE Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Amine SOUFI Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Ton TA Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Bornia TARALL Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted No
Iwona CICHALEWSKA Divers droite Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Not contacted No
Lucia D'APOTE Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Not contacted No
Jean GREMMEL Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Not contacted No
Angélique GUILLIER Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Not contacted No
Bertrand HIRTZ Divers droite Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Not contacted No
Pierre SCHWEITZER Divers Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Not contacted No
Hülliya TURAN Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Not contacted No
Constantin WURMBERG Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Not contacted No
Claude BONIFAIX Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted No
Francoise BUFFET Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted Elected No
Geoffroy LEBOLD Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted Finalist No
Marie MANGIN Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted No
Zaza MENAD Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted Finalist No
Leïla MOUSSAVIAN-HUPPE Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted No
Edith PEIROTES Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted No
David RUDLOFF Europe Écologie - Les Verts Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted No
Jean-Michel UTARD Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted No
Julia ABRAHAM Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted No
Michelle BARDOT Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted No
Jacques CORDONNIER Extrême droite Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted No
Mostafa EL HAMDANI Front de Gauche Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted No
Laurent HUSSER Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted No
Pascale JURDANT-PFEIFFER Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted Elected No
Renée KUSS Extrême droite Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted No
<