Candidates list

Add a candidate Add a party Signatories of another pact


Filter: | 2nd ballot : | Elected

18213 candidates during first ballot

Photo Name Party Constituency Signed the pact Finalist Additional candidat remplacant departementales 2015
Sandrine CASTELLANO Union de la droite Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted Elected No
Christophe FORTIN Union de la droite Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted Elected No
Nadège PAGNEUX Front national Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted Finalist No
Jean-Pierre VERGNAULT Front national Ain - Ambérieu-en-Bugey Not contacted Finalist No
Mireille BROYER Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Clotilde FOURNIER Union de la droite Ain - Attignat Not contacted Elected No
Virginie GAGNEUX Front national Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Walter MARTIN Union de la droite Ain - Attignat Not contacted Elected No
Yves PHILIPPE Front national Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Jean-Pierre ROCHE Union de la gauche Ain - Attignat Not contacted Finalist No
Myriam BOUVET-MULTON Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected No
Guy LARMANJAT Union de la gauche Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Elected No
Elodie MARTIN Front national Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Finalist No
Patrick SOKOLOWSKI Front national Ain - Bellegarde-sur-Valserine Not contacted Finalist No
Jean-Marc FOGNINI Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Pascale GUILLON Union de la gauche Ain - Belley Not contacted Finalist No
Jean-Yves HEDON Union de la droite Ain - Belley Not contacted Elected No
Patrick MARIÉ Front national Ain - Belley Not contacted Finalist No
Jocelyne MAYET Front national Ain - Belley Not contacted Finalist No
Carène TARDY Union de la droite Ain - Belley Not contacted Elected No
Françoise COURTINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Guillaume LACROIX Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Finalist No
Hélène MARECHAL Union de la droite Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Elected No
Bernard PERRET Union de la droite Ain - Bourg-en-Bresse-1 Not contacted Elected No
Cécile BERNARD Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Hélène CEDILEAU Union de la droite Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Elected No
Michel FONTAINE Union de la gauche Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Finalist No
Pierre LURIN Union de la droite Ain - Bourg-en-Bresse-2 Not contacted Elected No
Roxane CHAUDESAIGUES Front national Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Jean-Yves FLOCHON Union de la droite Ain - Ceyzériat Not contacted Elected No
Didier GIRARD Front national Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Rachel MAZUIR Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Marie-Claire PANABIERES Union de la gauche Ain - Ceyzériat Not contacted Finalist No
Martine TABOURET Union de la droite Ain - Ceyzériat Not contacted Elected No
Maxime CHAUSSAT Front national Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted Finalist No
Yves CLAYETTE Union de la droite Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted Elected No
Muriel LUGA GIRAUD Union de la droite Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted Elected No
Aimée SIMIAN Front national Ain - Châtillon-sur-Chalaronne Not contacted Finalist No
Véronique BAUDE Union de la droite Ain - Gex Not contacted Elected No
Claire DE MAUDUIT Front national Ain - Gex Not contacted Finalist No
Florian FELLER Front national Ain - Gex Not contacted Finalist No
Gérard PAOLI Union de la droite Ain - Gex Not contacted Elected No
Philippe EMIN Union de la droite Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted Elected No
Nathalie MARTINEZ Front national Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted Finalist No
Annie MEURIAU Union de la droite Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted Elected No
Patrick SAINT MARS Front national Ain - Hauteville-Lompnes Not contacted Finalist No
Charles DE LA VERPILLIÈRE Les Républicains Ain - Lagnieu Not contacted Elected No
Annick PRIEUR Front national Ain - Lagnieu Not contacted Finalist No
Georges SIGRIST Front national Ain - Lagnieu Not contacted Finalist No
Viviane VAUDRAY Union de la droite Ain - Lagnieu Not contacted Elected No
Romain DAUBIÉ Union de la droite Ain - Meximieux Not contacted Elected No
Nicole DE LACHEISSERIE Front national Ain - Meximieux Not contacted Finalist No
Elisabeth LAROCHE Union de la droite Ain - Meximieux Not contacted Elected No
Yves PRIEUR Front national Ain - Meximieux Not contacted Finalist No
Josiane BOUVIER Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Jean-Pierre GAITET Union de la droite Ain - Miribel Not contacted Elected No
Patrice GOBET Front national Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Pierre GOUBET Union de la gauche Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Patricia LABROSSE Front national Ain - Miribel Not contacted Finalist No
Caroline TERRIER Union de la droite Ain - Miribel Not contacted Elected No
Morgan BENOIT Front national Ain - Nantua Not contacted Finalist No
Valérie BERTHAUD Front national Ain - Nantua Not contacted Finalist No
Jean DEGUERRY Union de la droite Ain - Nantua Not contacted Elected No
Natacha LORILLARD Union de la droite Ain - Nantua Not contacted Elected No
Marie-France BUHLER Front national Ain - Oyonnax Not contacted Finalist No
Liliane MAISSIAT Union de la droite Ain - Oyonnax Not contacted Elected No
Michel PERRAUD Union de la droite Ain - Oyonnax Not contacted Elected No
Claude PROMONET Front national Ain - Oyonnax Not contacted Finalist No
Damien ABAD Les Républicains Ain - Pont-d'Ain Not contacted Elected No
Anne BOLLACHE Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Mario BORRONI Union de la gauche Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Marie-Christine CHAPEL Union de la droite Ain - Pont-d'Ain Not contacted Elected No
Richard KUTA Front national Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Annick VEILLEROT Front national Ain - Pont-d'Ain Not contacted Finalist No
Guy BILLOUDET Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted Elected No
Valérie GUYON Union pour un mouvement populaire Ain - Replonges Not contacted Elected No
Marie-Louise MARQUEYROL Front national Ain - Replonges Not contacted Finalist No
David SEVELINGE Front national Ain - Replonges Not contacted Finalist No
Gaël BERTRAND Front national Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Nicole BOCACCIO Front national Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Alain CHAPUIS Union de la droite Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Elected No
Alain GESTAS Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Catherine JOURNET Union de la droite Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Elected No
Monique WIEL Union de la gauche Ain - Saint-Etienne-du-Bois Not contacted Finalist No
Hubert BERTRAND Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Aurélie CHARILLON Union de la droite Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Elected No
Daniel RAPHOZ Union de la droite Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Elected No
Géraldine SACCHI-HASSANEIN Union de la gauche Ain - Saint-Genis-Pouilly Not contacted Finalist No
Muriel BENIER Union de la droite Ain - Thoiry Not contacted Elected No
Michel BRULHART Union de la droite Ain - Thoiry Not contacted Elected No
Fanny GALLÉ Front national Ain - Thoiry Not contacted Finalist No
Gaëtan NOBLET Front national Ain - Thoiry Not contacted Finalist No
Isabelle ACHARD Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Nathalie BARDE Union de la droite Ain - Trévoux Not contacted Elected No
Marc PECHOUX Union de la droite Ain - Trévoux Not contacted Elected No
Patrick ROUSSET Union de la gauche Ain - Trévoux Not contacted Finalist No
Pénélope CHALON Front national Ain - Villars-les-Dombes Not contacted Finalist No
Henri CORMORECHE Union de la droite Ain - Villars-les-Dombes Not contacted Elected No
Brigitte COULON Union de la droite Ain - Villars-les-Dombes Not contacted Elected No
Laurent SUGY Front national Ain - Villars-les-Dombes Not contacted Finalist No
Blanche CHAUSSAT Front national Ain - Vonnas Not contacted Finalist No
Marie-Andrée CLEMENT Union de la droite Ain - Vonnas Not contacted Finalist No
Christophe GREFFET Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected No
Mireille LOUIS Union de la gauche Ain - Vonnas Not contacted Elected No
Edmond MARQUEYROL Front national Ain - Vonnas Not contacted Finalist No
Michel VOISIN Union de la droite Ain - Vonnas Not contacted Finalist No
Michel COLLET Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected No
Hélène GRANDSIRE Front national Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Finalist No
Eric GREGOIRE Front national Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Finalist No
Monique SEBASTIJAN Union de la gauche Aisne - Bohain-en-Vermandois Not contacted Elected No
Bruno BEAUVOIS Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected No
Michèle FUSELIER Union de la gauche Aisne - Château-Thierry Not contacted Elected No
Marie-France MOLARD Front national Aisne - Château-Thierry Not contacted Finalist No
Dominique PADIEU Front national Aisne - Château-Thierry Not contacted Finalist No
Véronique AGOUTIN Front national Aisne - Chauny Not contacted Finalist No
Jean-Luc LANOUILH Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected No
Fabienne MARCHIONNI Union de la gauche Aisne - Chauny Not contacted Elected No
Sébastien MOREAU Front national Aisne - Chauny Not contacted Finalist No
Elisabeth CLOBOURSE Union de la droite Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Finalist No
Georges FOURRÉ Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected No
Eric MANGIN Union de la droite Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Finalist No
Anne MARICOT Union de la gauche Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Elected No
Stéphane MULLER Front national Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Finalist No
Andrée ORENGO Front national Aisne - Essômes-sur-Marne Not contacted Finalist No
Mireille CHEVET Front national Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Finalist No
Carole DERUY Union pour un mouvement populaire Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Elected No
Romain LEPAGE Front national Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Finalist No
François RAMPELBERG Union pour un mouvement populaire Aisne - Fère-en-Tardenois Not contacted Elected No
Simone AGOUTIN Front national Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Martine BRICOT Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Pierre-Marie LEBEE Union de la gauche Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Jean-Marc MOITIE Front national Aisne - Guignicourt Not contacted Finalist No
Philippe TIMMERMAN Union de la droite Aisne - Guignicourt Not contacted Elected No
Bernadette VANNOBEL Union de la droite Aisne - Guignicourt Not contacted Elected No
Olivier CAMBRAYE Union de la droite Aisne - Guise Not contacted Finalist No
Anne-Marie LEVIEL Union de la droite Aisne - Guise Not contacted Finalist No
Armand POLLET Front national Aisne - Guise Not contacted Elected No
Marion SAILLARD Front national Aisne - Guise Not contacted Elected No
Thierry THOMAS Parti socialiste Aisne - Guise Not contacted Finalist No
Monique WALTON Parti socialiste Aisne - Guise Not contacted Finalist No
Ginette DEVAUX Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Anne-Marie FOURNIER Front national Aisne - Hirson Not contacted Elected No
Claude MOUFLARD Front national Aisne - Hirson Not contacted Elected No
Jean-Jacques THOMAS Union de la gauche Aisne - Hirson Not contacted Finalist No
Jean-Marc DUMESNIL Front national Aisne - Laon-1 Not contacted Finalist No
Fawaz KARIMET Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected No
Mireille KOENIG Front national Aisne - Laon-1 Not contacted Finalist No
Annie TUJEK Union de la gauche Aisne - Laon-1 Not contacted Elected No
Christian BERNARD Front national Aisne - Laon-2 Not contacted Finalist No
Thierry DELEROT Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected No
Brigitte FOURNIÉ-TURQUIN Union de la gauche Aisne - Laon-2 Not contacted Elected No
Véronique VASSEUR Front national Aisne - Laon-2 Not contacted Finalist No
Yves DAUDIGNY Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Romain DUMAND Front national Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Isabelle ITTELET Union de la droite Aisne - Marle Not contacted Elected No
Marie-Jeanne PARFAIT Front national Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Christelle POETTE Union de la gauche Aisne - Marle Not contacted Finalist No
Pierre-Jean VERZELEN Union de la droite Aisne - Marle Not contacted Elected No
Florence BONNARD TREVISAN Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected No
Julien DIVE Union de la droite Aisne - Ribemont Not contacted Finalist No
Orane GOBERT Union de la droite Aisne - Ribemont Not contacted Finalist No
Christelle LAHIRE Front national Aisne - Ribemont Not contacted Finalist No
Michel POTELET Union de la gauche Aisne - Ribemont Not contacted Elected No
Vincent ROUSSEAU Front national Aisne - Ribemont Not contacted Finalist No
Colette BLERIOT Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted Elected No
Jean-Pierre BONIFACE Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted Elected No
Christine LEDORAY Front national Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted Finalist No
Benoît SAILLARD Front national Aisne - Saint-Quentin-1 Not contacted Finalist No
Kévin BERDAL Front national Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted Finalist No
Thomas DUDEBOUT Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted Elected No
Pascale GRUNY Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted Elected No
Sylvie SAILLARD Front national Aisne - Saint-Quentin-2 Not contacted Finalist No
Florian DEMARCQ Front national Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted Finalist No
Jocelyne DOGNA Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted Elected No
Edwige GAUTIER Front national Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted Finalist No
Freddy GRZEZICZAK Union de la droite Aisne - Saint-Quentin-3 Not contacted Elected No
Françoise CHAMPENOIS Union de la droite Aisne - Soissons-1 Not contacted Elected No
Emmanuel CHASSAGNOUX Front national Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Jean-Pierre CORNEILLE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Véronique HALLEZ Front national Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie LEBEE-DELATTRE Union de la gauche Aisne - Soissons-1 Not contacted Finalist No
Pascal TORDEUX Union de la droite Aisne - Soissons-1 Not contacted Elected No
Louis-Marie BEAUVAIS Front national Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Isabelle LÉTRILLART Union de la droite Aisne - Soissons-2 Not contacted Elected No
Carole MANABLE Front national Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Karine MOREIRA Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Serge VALLEE Union de la gauche Aisne - Soissons-2 Not contacted Finalist No
Frédéric VANIER Union de la droite Aisne - Soissons-2 Not contacted Elected No
Michel CARREAU Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected No
Danielle DEGUIN-DAWSON Front national Aisne - Tergnier Not contacted Finalist No
Jean-Louis ROUX Front national Aisne - Tergnier Not contacted Finalist No
Caroline VARLET Union de la gauche Aisne - Tergnier Not contacted Elected No
Marie-Françoise BERTRAND Union des démocrates et indépendants Aisne - Vervins Not contacted Elected No
Marie-Claude DIDIER Union pour un mouvement populaire Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Francis DUROIT Front national Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Nicolas FRICOTEAUX Union des démocrates et indépendants Aisne - Vervins Not contacted Elected No
Frédéric MEURA Union pour un mouvement populaire Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Valérie THONNON-DUEZ Front national Aisne - Vervins Not contacted Finalist No
Franck BRIFFAUT Front national Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Elected No
Martine PIGONI Front national Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Elected No
André RIGAUD Union pour un mouvement populaire Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Finalist No
Isabelle VASSEUR Union pour un mouvement populaire Aisne - Villers-Cotterêts Not contacted Finalist No
Marie-Françoise CUSSINET Front national Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted Finalist No
Erwan EON DUVAL Front national Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted Finalist No
Isabelle GONINET Union de la droite Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted Elected No
Jean-Jacques ROZIER Union de la droite Allier - Bellerive-sur-Allier Not contacted Elected No
Gérard DERIOT Union de la droite Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted Elected No
Pakiwa LALOUÉ BUGUET Parti communiste francais Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted Finalist No
Nicolas THOLLET Parti communiste francais Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted Finalist No
Corinne TREBOSC-COUPAS Union de la droite Allier - Bourbon-l'Archambault Not contacted Elected No
Elisabeth BLANCHET Front de Gauche Allier - Commentry Not contacted Finalist No
Sylvain BOURDIER La France Insoumise Allier - Commentry Not contacted Finalist No
Claude RIBOULET Divers droite Allier - Commentry Not contacted Elected No
Christiane TOUZEAU Divers droite Allier - Commentry Not contacted Elected No
Annie CORNE Union de la droite Allier - Cusset Not contacted Elected No
Magali DUBREUIL Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Christian FOURNIER Union de la gauche Allier - Cusset Not contacted Finalist No
Jean-Sébastien LALOY Union de la droite Allier - Cusset Not contacted Elected No
Marie-France AUGIER Union de la droite Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Finalist No
Pierre GIRARD Union de la droite Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Finalist No
Valérie GOUBY Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected No
Alain LOGNON Union de la gauche Allier - Dompierre-sur-Besbre Not contacted Elected No
André BIDAUD Divers droite Allier - Gannat Not contacted Elected No
Dominique BIDET Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Anne-Marie DEFAY Divers droite Allier - Gannat Not contacted Elected No
Aline JEUDI Union de la gauche Allier - Gannat Not contacted Finalist No
Eric BOCHEF Divers droite Allier - Huriel Not contacted Finalist No
Marie CARRÉ Divers droite Allier - Huriel Not contacted Finalist No
Pascal COURTY Front national Allier - Huriel Not contacted Finalist No
Séverine FENOUILLET Parti communiste francais Allier - Huriel Not contacted Elected No
Valérie PEREGRIN Front national Allier - Huriel Not contacted Finalist No
Michel TABUTIN Parti communiste francais Allier - Huriel Not contacted Elected No
Martine ARNAUD Allier - Lapalisse Not contacted Elected No
Hélène BRUNI Divers droite Allier - Lapalisse Not contacted Finalist No
Gérard CUSSINET Front national Allier - Lapalisse Not contacted Finalist No
Jacques DE CHABANNES Allier - Lapalisse Not contacted Elected No
Claudine LOPEZ Front national Allier - Lapalisse Not contacted Finalist No
François SZYPULA Divers droite Allier - Lapalisse Not contacted Finalist No
Jean-Pierre GUERIN Divers droite Allier - Montluçon-1 Not contacted Finalist No
Pascale LESCURAT Parti socialiste Allier - Montluçon-1 Not contacted Elected No
Mauricette LESPIAUCQ Divers droite Allier - Montluçon-1 Not contacted Finalist No
Marc MALBET Parti socialiste Allier - Montluçon-1 Not contacted Elected No
Geneviève DE GOUVEIA Front de Gauche Allier - Montluçon-2 Not contacted Elected No
Annie FERRY Divers droite Allier - Montluçon-2 Not contacted Finalist No
Hubert RENAUD Divers droite Allier - Montluçon-2 Not contacted Finalist No
Christian SANVOISIN Front de Gauche Allier - Montluçon-2 Not contacted Elected No
Christian CHITO Divers droite Allier - Montluçon-3 Not contacted Elected No
Pierre MOTHET Front de Gauche Allier - Montluçon-3 Not contacted Finalist No
Josette SIMONET Front de Gauche Allier - Montluçon-3 Not contacted Finalist No
Bernadette VERGNE Divers droite Allier - Montluçon-3 Not contacted Elected No
Jean-Michel AUSSOURD Union pour un mouvement populaire Allier - Montluçon-4 Not contacted Finalist No
Joële GERINIER Union pour un mouvement populaire Allier - Montluçon-4 Not contacted Finalist No
Bernard POZZOLI Parti socialiste Allier - Montluçon-4 Not contacted Elected No
Juliette WERTH Parti socialiste Allier - Montluçon-4 Not contacted Elected No
Alain DENIZOT Parti socialiste Allier - Moulins-1 Not contacted Elected No
Eliane HUGUET Parti socialiste Allier - Moulins-1 Not contacted Elected No
Jean-Louis LAURENT Divers droite Allier - Moulins-1 Not contacted Finalist No
Dominique LEGRAND Divers droite Allier - Moulins-1 Not contacted Finalist No
Jean-Paul CHERASSE Parti socialiste Allier - Moulins-2 Not contacted Finalist No
Bouchra EL YAZALI Parti socialiste Allier - Moulins-2 Not contacted Finalist No
Jean LAURENT Divers droite Allier - Moulins-2 Not contacted Elected No
Nicole TABUTIN Divers droite Allier - Moulins-2 Not contacted Elected No
Catherine CORTI Divers droite Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Elected No
Bernard COULON Divers droite Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Elected No
Hélène DAVIET Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Thierry GUILLAUMIN Union de la gauche Allier - Saint-Pourçain-sur-Sioule Not contacted Finalist No
Elisabeth ALBERT-CUISSET Divers droite Allier - Vichy-1 Not contacted Elected No
Marie-José CONTE Front national Allier - Vichy-1 Not contacted Finalist No
Gabriel MAQUIN Divers droite Allier - Vichy-1 Not contacted Elected No
Jean-Pierre SIGAUD Front national Allier - Vichy-1 Not contacted Finalist No
Frédéric AGUILERA Union pour un mouvement populaire Allier - Vichy-2 Not contacted Elected No
Claudine CAPDEVILA Front national Allier - Vichy-2 Not contacted Finalist No
Jean CRETIER Front national Allier - Vichy-2 Not contacted Finalist No
Pascale FOUCAULT Parti socialiste Allier - Yzeure Not contacted Elected No
Yves LENOIR Divers droite Allier - Yzeure Not contacted Finalist No
Pascal PERRIN Parti socialiste Allier - Yzeure Not contacted Elected No
Françoise ROUAULT-DELISEE Divers droite Allier - Yzeure Not contacted Finalist No
Sandrine BOISSÉ Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted Finalist No
Lucien GILLY Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted Finalist No
Roger MASSE Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted Elected No
Sophie VAGINAY RICOURT Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Barcelonnette Not contacted Elected No
Jacques BOETTI Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Finalist No
Gilbert SAUVAN Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Elected No
Magali SURLE-GIRIEUD Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Finalist No
Alberte VALLEE Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Castellane Not contacted Elected No
Berengere BONNAFOUX Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Jacques BONTE Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Odile BRUN Front national Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Sandrine COSSERAT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Elected No
Claude FIAERT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Elected No
Éric PINZELLI Front national Alpes-de-Haute-Provence - Château-Arnoux-Saint-Auban Not contacted Finalist No
Christian BARBERO Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Finalist No
Emilie BEC-ALBANESE Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Finalist No
René MASSETTE Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Elected No
Geneviève PRIMITERRA Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-1 Not contacted Elected No
Serge CAREL Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Elected No
Nicolas CARTAUT Front national Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Finalist No
Patricia GRANET Divers gauche Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Elected No
Christèle TROUDE Front national Alpes-de-Haute-Provence - Digne-les-Bains-2 Not contacted Finalist No
Sophie BALASSE Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted Elected No
Khaled BENFERHAT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted Elected No
David GEHANT Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted Finalist No
Patricia PAUL Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Forcalquier Not contacted Finalist No
Jacques BRES Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted Elected No
Stéphanie BROCHUS Front national Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted Finalist No
Stéphanie COLOMBERO Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted Elected No
Eric SAUVAIRE Front national Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-1 Not contacted Finalist No
Roland AUBERT Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted Elected No
Michel FAUCHERAND Front national Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted Finalist No
Emmanuelle FONTAINE-DOMEIZEL En Marche ! Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted Elected No
Sylvie GOSCINIAK Front national Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-2 Not contacted Finalist No
Clotilde BERKI Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted Elected No
Martine CARRIOL Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted Finalist No
Jean-Claude CASTEL Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted Elected No
Yannick PHILIPPONNEAU Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Manosque-3 Not contacted Finalist No
Ghislaine AUBERT Front national Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted Finalist No
Guylaine LEFEBVRE Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted Elected No
Bruno PAPEGAEY Front national Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted Finalist No
Serge SARDELLA Divers droite Alpes-de-Haute-Provence - Oraison Not contacted Elected No
Michèle BERTIN Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Finalist No
Louis BREMOND Union de la droite Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Finalist No
Alain CLAPIER Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Finalist No
Claire DUFOUR Front de Gauche Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Finalist No
Pierre POURCIN Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Elected No
Brigitte REYNAUD Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Reillanne Not contacted Elected No
Delphine BAGARRY En Marche ! Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted Elected No
André LAURENS Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted Elected No
Cassandre LOUBRY Front national Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted Finalist No
Jean LUFFARELLI Front national Alpes-de-Haute-Provence - Riez Not contacted Finalist No
Muriel DE VITA Front national Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted Finalist No
Evelyne FAURE Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted Elected No
Thomas LOUBRY Front national Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted Finalist No
Jean-Yves ROUX Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Seyne Not contacted Elected No
Michel BLUME Extrême droite Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Finalist No
Robert GAY Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Elected No
Isabelle MORINEAUD Union pour un mouvement populaire Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Elected No
Sylvie TAUZIN Extrême droite Alpes-de-Haute-Provence - Sisteron Not contacted Finalist No
Jean-Christophe PETRIGNY Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted Elected No
Nathalie PONCE-GASSIER Parti socialiste Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted Elected No
Laurence TURQUET Front national Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted Finalist No
Robert VIDAL Front national Alpes-de-Haute-Provence - Valensole Not contacted Finalist No
Anne CHEVALIER Front national Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted Finalist No
Georges ROUX Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted Elected No
Michelle SALUCKI Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted Elected No
Lionel TIVOLI Front national Alpes-Maritimes - Antibes-1 Not contacted Finalist No
Alexandra BORCHIO-FONTIMP Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted Elected No
Tanguy CORNEC Front national Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted Finalist No
Rose-Marie DUSE Front national Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted Finalist No
Jacques GENTE Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-2 Not contacted Elected No
Cyril AUSSENAC Front national Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted Finalist No
Sophie DESCHAINTRES Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted Elected No
Marie-Christine MONTANARINI Front national Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted Finalist No
Eric PAUGET Union de la droite Alpes-Maritimes - Antibes-3 Not contacted Elected No
Xavier BECK Union de la droite Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted Elected No
Sabrina FERRAND Union de la droite Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted Elected No
Nathalie GUALANDI Front national Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted Finalist No
Jean-Jacques GUITARD Front national Alpes-Maritimes - Beausoleil Not contacted Finalist No
Roland CONSTANT Union de la droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted Elected No
Jean-Paul PEREZ Front national Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted Finalist No
Josiane PIRET Union de la droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted Elected No
Patricia TRONCIN Front national Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-1 Not contacted Finalist No
Brigitte MERLE DES ISLES Front national Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted Finalist No
Lionel PRADOS Front national Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted Finalist No
Joseph SEGURA Union de la droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted Elected No
Vanessa SIEGEL Union de la droite Alpes-Maritimes - Cagnes-sur-Mer-2 Not contacted Elected No
Joëlle ARINI Union de la droite Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted Elected No
Frank CHIKLI Union de la droite Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted Elected No
Catherine DORTEN Front national Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted Finalist No
Ghislain MARSOT Front national Alpes-Maritimes - Cannes-1 Not contacted Finalist No
Julien CLOS Front national Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Finalist No
Françoise DUHALDE-GUIGNARD Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Elected No
Gaëlle QUENTIN Front national Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Finalist No
Patrick TAMBAY Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Le Cannet Not contacted Elected No
Michel LOTTIER Union de la droite Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Finalist No
Henriette ROYAL CALCAGNO Union de la droite Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Finalist No
Yoann SALIBA Front national Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Finalist No
Lydia SCHENARDI Front national Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Finalist No
Valérie TOMASINI Parti communiste francais Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Elected No
Francis TUJAGUE Parti communiste francais Alpes-Maritimes - Contes Not contacted Elected No
Jean-Marc DEGIOANNI Front national Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted Finalist No
Michèle OLIVIER Union de la droite Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted Elected No
Corinne SANJUAN Front national Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted Finalist No
Jérôme VIAUD Union de la droite Alpes-Maritimes - Grasse-1 Not contacted Elected No
Mireille BANCEL Front national Alpes-Maritimes - Grasse-2 Not contacted Finalist No
Domenico COTRONE Front national Alpes-Maritimes - Grasse-2 Not contacted Finalist No
Marie-Louise GOURDON Parti socialiste Alpes-Maritimes - Grasse-2 Pending Elected No
Jean-Raymond VINCIGUERRA Parti socialiste Alpes-Maritimes - Grasse-2 Pending Elected No
Patrick CESARI Union de la droite Alpes-Maritimes - Menton Not contacted Elected No
Thiery GAZIELLO Front national Alpes-Maritimes - Menton Not contacted Finalist No
Colette GIUDICELLI Union de la droite Alpes-Maritimes - Menton Not contacted Elected No
Gaelle GUCHER Front national Alpes-Maritimes - Menton Not contacted Finalist No
Antony BONAMY Front national Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted Finalist No
Françoise MONIER Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted Elected No
Michèle SALLES Front national Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted Finalist No
Auguste VEROLA Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-1 Not contacted Elected No
Bernard ASSO Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted Elected No
Marine BRENIER Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted Elected No
Michel BRUTTI Front national Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted Finalist No
Aulde MAISONNEUVE Front national Alpes-Maritimes - Nice-2 Not contacted Finalist No
Audrey BRONDOLIN Front national Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted Finalist No
Dominique ESTROSI-SASSONE Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted Elected No
Charles SCIBETTA Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted Elected No
Michel THOORIS Front national Alpes-Maritimes - Nice-3 Not contacted Finalist No
Bernard BAUDIN Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted Elected No
Jeanne MARTIN Front national Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted Finalist No
Nicole MERLINO-MANZINO Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted Elected No
Christian PREVEL Front national Alpes-Maritimes - Nice-4 Not contacted Finalist No
Chantal AGNELY Front national Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted Finalist No
Marc GERIOS Front national Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted Finalist No
Franck MARTIN Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted Elected No
Catherine MOREAU Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-5 Not contacted Elected No
Lauriano AZINHEIRINHA Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted Elected No
Brune CIRON Front national Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted Finalist No
Jérôme COCHET Front national Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted Finalist No
Martine OUAKNINE Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-6 Not contacted Elected No
Honoré COLOMAS Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted Elected No
Fatima KHALDI-BOUOUGHROUM Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted Elected No
Benoît LOEUILLET Front national Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted Finalist No
Lucette OLLIER DEVILLE Front national Alpes-Maritimes - Nice-7 Not contacted Finalist No
Marc-André DOMERGUE Front national Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted Finalist No
Anne RAMOS Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted Elected No
Philippe ROSSINI Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted Elected No
Odile TIXIER DE GUBERNATIS Front national Alpes-Maritimes - Nice-8 Not contacted Finalist No
Janine GILLETTA Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted Elected No
Patricia PODGORSKI Front national Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted Finalist No
Frédéric RAIMOND Front national Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted Finalist No
Philippe SOUSSI Union de la droite Alpes-Maritimes - Nice-9 Not contacted Elected No
Anne-Marie DUMONT Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Elected No
Gérald LOMBARDO Union pour un mouvement populaire Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Elected No
Dorothée POIRIER Front national Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Finalist No
William VERGES Front national Alpes-Maritimes - Valbonne Not contacted Finalist No
Jean-Pierre CASTIGLIA Front national Alpes-Maritimes - Vence Not contacted Finalist No
Anne SATTONNET Union de la droite Alpes-Maritimes - Vence Not contacted Elected No
Catherine YOT Front national Alpes-Maritimes - Vence Not contacted Finalist No
Céline BONNET Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Camille JULLIEN Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 1 Not contacted Elected No
Xavier LAUTIER Union de la gauche Ardèche - Annonay 1 Not contacted Finalist No
Marc-Antoine QUENETTE Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 1 Not contacted Elected No
Stéphanie BARBATO Parti socialiste Ardèche - Annonay 2 Not contacted Elected No
Virginie FERRAND Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
David FRANÇOIS Front national Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
Marie LACROIX Front national Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
Laurent MARCE Union pour un mouvement populaire Ardèche - Annonay 2 Not contacted Finalist No
Simon PLENET Parti socialiste Ardèche - Annonay 2 Not contacted Elected No
Jean-Pierre CONSTANT Union pour un mouvement populaire Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Elected No
Jean-Pierre MEJEAN Front national Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Finalist No
Claudine PAWLOFF Front national Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Finalist No
Anne VENTALON Union pour un mouvement populaire Ardèche - Aubenas 1 Not contacted Elected No
Sabine BUIS Parti socialiste Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Elected No
Max CHAZE Parti socialiste Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Elected No
Alain COPPENS Front national Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Finalist No
Sandrine GENEST Union de la droite Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Finalist No
Christiane GRANGIS Front national Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Finalist No
Max TOURVIEILHE Union de la droite Ardèche - Aubenas 2 Not contacted Finalist No
Olivier DUTREIL Front national Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted Finalist No
Christine MALFOY Parti socialiste Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted Elected No
Céline PORQUET Front national Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted Finalist No
Pascal TERRASSE Parti socialiste Ardèche - Bourg-Saint-Andéol Not contacted Elected No
Jacques CHABAL Union de la droite Ardèche - Le Cheylard Not contacted Finalist No
Sabine LOULIER Union de la droite Ardèche - Le Cheylard Not contacted Finalist No
Laetitia SERRE Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected No
Maurice WEISS Union de la gauche Ardèche - Le Cheylard Not contacted Elected No
Laëtitia BOURJAT Union de la droite Ardèche - Lamastre Not contacted Elected No
Jacques MERCIER Front national Ardèche - Lamastre Not contacted Finalist No
Clothilde RIBE Front national Ardèche - Lamastre Not contacted Finalist No
Jean-Paul VALLON Union de la droite Ardèche - Lamastre Not contacted Elected No
Robert COTTA Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected No
Alain MARTIN Divers droite Ardèche - Le Pouzin Not contacted Finalist No
Blandine OLIVER Front national Ardèche - Le Pouzin Not contacted Finalist No
Dominique PALIX Union de la gauche Ardèche - Le Pouzin Not contacted Elected No
Joëlle PLANCHON Divers droite Ardèche - Le Pouzin Not contacted Finalist No
Sébastien SALVADOR Front national Ardèche - Le Pouzin Not contacted Finalist No
Sandrine CHAREYRE Parti socialiste Ardèche - Privas Not contacted Elected No
Doriane LEXTRAIT Union de la droite Ardèche - Privas Not contacted Finalist No
Hervé SAULIGNAC Parti socialiste Ardèche - Privas Not contacted Elected No
Michel VALLA Union de la droite Ardèche - Privas Not contacted Finalist No
Laura BIANCHERI Front national Ardèche - Sarras Not contacted Finalist No
David CAPRON Front national Ardèche - Sarras Not contacted Finalist No
Denis DUCHAMP Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected No
Benoît GAUTHIER Union de la droite Ardèche - Sarras Not contacted Finalist No
Margareth PATRIAT Union de la droite Ardèche - Sarras Not contacted Finalist No
Brigitte ROYER Union de la gauche Ardèche - Sarras Not contacted Elected No
Thierry ARSAC Front national Ardèche - Le Teil Not contacted Finalist No
Sandrine CHAPUIS Front national Ardèche - Le Teil Not contacted Finalist No
Sylvie DUBOIS Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected No
Olivier PEVERELLI Union de la gauche Ardèche - Le Teil Not contacted Elected No
Jacques ALEXANDRE Union de la droite Ardèche - Thueyts Not contacted Finalist No
Jérôme DALVERNY Parti socialiste Ardèche - Thueyts Not contacted Elected No
Dominique FOLLET Front national Ardèche - Thueyts Not contacted Finalist No
Jany PEYREPLANE Front national Ardèche - Thueyts Not contacted Finalist No
Frédérique PLÉNAT Union de la droite Ardèche - Thueyts Not contacted Finalist No
Bernadette ROCHE Parti socialiste Ardèche - Thueyts Not contacted Elected No
Mauricette CROUZET Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Christine FOUR Union pour un mouvement populaire Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Elected No
Odile LASFARGUES-BOUYON Front national Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Maurice QUINKAL Union de la gauche Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Frédéric SAUSSET Union pour un mouvement populaire Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Elected No
Jean-Paul VALLON Front national Ardèche - Tournon-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Laurence ALLEFRESDE Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected No
Jean-Roger DURAND Union de la droite Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Finalist No
Marie-Laure LASCOMBE-ROPERS Union de la droite Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Finalist No
Reynald SPRIET Front national Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Finalist No
Laurent UGHETTO Union de la gauche Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Elected No
Lucienne VELGHE Front national Ardèche - Vallon-Pont-d'Arc Not contacted Finalist No
Bérengère BASTIDE Parti socialiste Ardèche - Les Vans Not contacted Elected No
Martine CARRIER Union pour un mouvement populaire Ardèche - Les Vans Not contacted Finalist No
Jean-Manuel GARRIDO Union pour un mouvement populaire Ardèche - Les Vans Not contacted Finalist No
Raoul L'HERMINIER Parti socialiste Ardèche - Les Vans Not contacted Elected No
Thierry AVOUAC Union des démocrates et indépendants Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Christian FEROUSSIER Parti socialiste Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Elected No
Martine FINIELS Parti socialiste Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Elected No
Dominique JACQUOT Front national Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Marie-Paule MATHON Front national Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Corinne ROUBI Union des démocrates et indépendants Ardèche - La Voulte-sur-Rhône Not contacted Finalist No
Dominique ARNOULD Divers droite Ardennes - Attigny Not contacted Elected No
Noël BOURGEOIS Divers droite Ardennes - Attigny Not contacted Elected No
Soiny DECLOUX Divers droite Ardennes - Attigny Not contacted Finalist No
Eric DUREUX Front national Ardennes - Attigny Not contacted Finalist No
Dominique GUERIN Divers droite Ardennes - Attigny Not contacted Finalist No
Elodie LACROIX Front national Ardennes - Attigny Not contacted Finalist No
Elisabeth BONILLO-DERAM Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected No
Serge HELIN Front national Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Erik PILARDEAU Union de la gauche Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Elected No
Raymonde SAVIN Front national Ardennes - Bogny-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Francis BEAUPERE Front national Ardennes - Carignan Not contacted Finalist No
Marie-Annick OURY Front national Ardennes - Carignan Not contacted Finalist No
Sylvie TORDO Union de la droite Ardennes - Carignan Not contacted Elected No
Marc WATHY Union de la droite Ardennes - Carignan Not contacted Elected No
Virginie DISEUR Front national Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted Finalist No
Guillaume LUCZKA Front national Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted Finalist No
Michel NORMAND Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted Elected No
Nathalie ROBCIS Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-1 Not contacted Elected No
Pierre CORDIER Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted Elected No
Catherine DEGEMBE Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted Elected No
Guillaume PERRET Front national Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted Finalist No
Marie-France SUQUET Front national Ardennes - Charleville-Mézières-2 Not contacted Finalist No
Robert CHAUDERLOT Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Elected No
Else JOSEPH Union de la droite Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Elected No
Anne LAMBERT Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Christophe LÉONARD Union de la gauche Ardennes - Charleville-Mézières-3 Not contacted Finalist No
Yannick GAUTIER Front national Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Finalist No
Jean-François LECLET Union des démocrates et indépendants Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Elected No
Jacqueline MALZAC Front national Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Finalist No
Marie-José MOSER Union des démocrates et indépendants Ardennes - Charleville-Mézières-4 Not contacted Elected No
Isabelle COQUET Union de la droite Ardennes - Givet Not contacted Elected No
Gérard PIROTTE Front national Ardennes - Givet Not contacted Finalist No
Karine TOUSSAINT Front national Ardennes - Givet Not contacted Finalist No
Claude WALLENDORFF Union de la droite Ardennes - Givet Not contacted Elected No
Béatrice BONNIN Union de la droite Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Jean-Luc CLAUDE Union de la droite Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Emeric COPINNE Front national Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Elzbieta GREDA Front national Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Finalist No
Brigitte LOIZON Divers gauche Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Elected No
Hugues MAHIEU Divers gauche Ardennes - Nouvion-sur-Meuse Not contacted Elected No
Joseph AFRIBO Union de la droite Ardennes - Rethel Not contacted Elected No
Sylvette CARRE Divers droite Ardennes - Rethel Not contacted Finalist No
Guy DERAMAIX Divers droite Ardennes - Rethel Not contacted Finalist No
Michèle LARANGE-LOZANO RIOS Union de la droite Ardennes - Rethel Not contacted Elected No
Anaïs-Jeanne MATER Front national Ardennes - Revin Not contacted Finalist No
Corentin NOIZET Front national Ardennes - Revin Not contacted Finalist No
Dominique RUELLE Parti socialiste Ardennes - Revin Not contacted Elected No
Benoît SONNET Parti socialiste Ardennes - Revin Not contacted Elected No
Jean BINET Front national Ardennes - Rocroi Not contacted Finalist No
Noémie CLEMENT Front national Ardennes - Rocroi Not contacted Finalist No
Noëlle DEVIE Union de la droite Ardennes - Rocroi Not contacted Elected No
Benoît HURE Union de la droite Ardennes - Rocroi Not contacted Elected No
Jean GODARD Union de la droite Ardennes - Sedan-1 Not contacted Elected No
Amélie LESAGE Front national Ardennes - Sedan-1 Not contacted Finalist No
Jérôme PTAK Front national Ardennes - Sedan-1 Not contacted Finalist No
Evelyne WELTER Union de la droite Ardennes - Sedan-1 Not contacted Elected No
Amandine BLOMME Front national Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Anne DUMAY Union de la droite Ardennes - Sedan-2 Not contacted Elected No
André GODIN Divers gauche Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Rachelle LOUIS Divers gauche Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Thierry MALJEAN Union de la droite Ardennes - Sedan-2 Not contacted Elected No
Rémy ZWEIFEL Front national Ardennes - Sedan-2 Not contacted Finalist No
Odile BERTELOODT Union de la droite Ardennes - Sedan-3 Not contacted Elected No
Christelle CHOISY Front national Ardennes - Sedan-3 Not contacted Finalist No
André DROUARD Union de la droite Ardennes - Sedan-3 Not contacted Elected No
Eric SAMYN Front national Ardennes - Sedan-3 Not contacted Finalist No
Pamela BERTEAUX Front national Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted Finalist No
Patrick DEMORGNY Union de la droite Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted Elected No
Elisabeth FAILLE Union de la droite Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted Elected No
Jérémy SINGERY Front national Ardennes - Signy-l'Abbaye Not contacted Finalist No
Marie-France COQUIN Front national Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Finalist No
Gabriel DESPAS Front national Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Finalist No
Jérémy DUPUY Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Elected No
Dominique NICOLAS-VIOT Divers gauche Ardennes - Villers-Semeuse Not contacted Elected No
Frédéric COURVOISIER-CLEMENT Divers gauche Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Yann DUGARD Divers droite Ardennes - Vouziers Not contacted Elected No
Véronique DURU Divers gauche Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Anne FRAIPONT Divers droite Ardennes - Vouziers Not contacted Elected No
Gauthier LE SCAON Front national Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Chantal TAIOLI Front national Ardennes - Vouziers Not contacted Finalist No
Daniel GERAUD Divers gauche Ariège - Haute-Ariège Not contacted Finalist No
Alain NAUDY Parti socialiste Ariège - Haute-Ariège Not contacted Elected No
Karine ORUS DULAC Parti socialiste Ariège - Haute-Ariège Not contacted Elected No
Eliane SIBRA Divers gauche Ariège - Haute-Ariège Not contacted Finalist No
Christine GASTON Parti socialiste Ariège - Couserans Ouest Not contacted Elected No
Bernard GONDRAN Divers droite Ariège - Couserans Ouest Not contacted Finalist No
Henri NAYROU Parti socialiste Ariège - Couserans Ouest Not contacted Elected No
Sandrine PUJOL Divers droite Ariège - Couserans Ouest Not contacted Finalist No
Eric DONZÉ Divers gauche Ariège - Foix Not contacted Elected No
Martine DOUMENC-CAUBERE Divers gauche Ariège - Foix Not contacted Elected No
Thomas FROMENTIN Parti socialiste Ariège - Foix Not contacted Finalist No
Frédérique MASSAT Parti socialiste Ariège - Foix Not contacted Finalist No
Guy DJEDAINI Front national Ariège - Mirepoix Not contacted Finalist No
Patrick LAFFONT Parti socialiste Ariège - Mirepoix Not contacted Elected No
Nicole QUILLIEN Parti socialiste Ariège - Mirepoix Not contacted Elected No
Isabelle RIVIERE Front national Ariège - Mirepoix Not contacted Finalist No
Chantal CLAMER Front national Ariège - Pamiers-1 Not contacted Finalist No
Aimé DELÉGLISE Front national Ariège - Pamiers-1 Not contacted Finalist No
Jacques LAFFARGUE Parti socialiste Ariège - Pamiers-1 Not contacted Elected No
Marie-France VILAPLANA Parti socialiste Ariège - Pamiers-1 Not contacted Elected No
Monique BORDES Parti socialiste Ariège - Pamiers-2 Not contacted Elected No
André MONTANÉ Parti socialiste Ariège - Pamiers-2 Not contacted Elected No
Gérard PRIETO Front national Ariège - Pamiers-2 Not contacted Finalist No
Andrée VIOLIN Front national Ariège - Pamiers-2 Not contacted Finalist No
Thérèse ALIOT Front national Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Finalist No
Raphaëlle GIRARD Parti socialiste Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Finalist No
Jessica MIQUEL Divers gauche Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Elected No
André NADOUCE Front national Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Finalist No
Marc SANCHEZ Divers gauche Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Elected No
Jean-Pierre STAHL Parti socialiste Ariège - Pays d'Olmes Not contacted Finalist No
Nicolas BRUNET Front national Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Finalist No
Jean CRESPY Parti socialiste Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Finalist No
Géraldine PONS Divers droite Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Elected No
Christine ROOU Parti socialiste Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Finalist No
Jean-Michel SOLER Divers droite Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Elected No
Elisabeth TOULIS Front national Ariège - Portes d'Ariège Not contacted Finalist No
Alain BARI Divers droite Ariège - Portes du Couserans Not contacted Elected No
Magalie BERNÈRE Divers droite Ariège - Portes du Couserans Not contacted Elected No
Raymond COUMES Parti socialiste Ariège - Portes du Couserans Not contacted Finalist No
Jacqueline MAURAN Parti socialiste Ariège - Portes du Couserans Not contacted Finalist No
Benoît ALVAREZ Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted Elected No
Jean-Bernard FOURNIÉ Parti socialiste Ariège - Sabarthès Not contacted Finalist No
Nadège SUTRA-DENJEAN Divers gauche Ariège - Sabarthès Not contacted Elected No
Patricia TESTA Parti socialiste Ariège - Sabarthès Not contacted Finalist No
Martine ESTEBAN Parti socialiste Ariège - Val d'Ariège Not contacted Elected No
Jean-Paul FERRÉ Parti socialiste Ariège - Val d'Ariège Not contacted Elected No
Marcel LOPEZ Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted Finalist No
Kathy WERSINGER Divers gauche Ariège - Val d'Ariège Not contacted Finalist No
Marie-Pierre AMILHAU Front national Aube - Aix-en-Othe Not contacted Finalist No
Didier LEPRINCE Union pour un mouvement populaire Aube - Aix-en-Othe Not contacted Elected No
Pauline STEINER Union pour un mouvement populaire Aube - Aix-en-Othe Not contacted Elected No
Vladimir TETE Front national Aube - Aix-en-Othe Not contacted Finalist No
Guy BERNIER Divers droite Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted Elected No
Solange GAUDY Divers droite Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted Elected No
Jordan GUITTON Front national Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted Finalist No
Morgane MAUCLAIR Front national Aube - Arcis-sur-Aube Not contacted Finalist No
Marie-Cécile CERF Front national Aube - Brienne-le-Château Not contacted Finalist No
Jean-Marie COUTORD Divers droite Aube - Brienne-le-Château Not contacted Elected No
Didier FIOT Front national Aube - Brienne-le-Château Not contacted Finalist No
Joëlle PESME Divers droite Aube - Brienne-le-Château Not contacted Elected No
Philippe ADNOT Divers droite Aube - Creney-près-Troyes Not contacted Elected No
Claude HOMEHR Divers droite Aube - Creney-près-Troyes Not contacted Elected No
Brigitte HUBERT Front national Aube - Creney-près-Troyes Not contacted Finalist No
Bruno SUBTIL Front national Aube - Creney-près-Troyes Not contacted Finalist No
Gérard ANCELIN Divers droite Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted Elected No
Bernadette GARNIER Divers droite Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted Elected No
Nicole VERLEENE Front national Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted Finalist No
Jean-Paul VINCKIER Front national Aube - Nogent-sur-Seine Not contacted Finalist No
Franck GOTROT Front national Aube - Les Riceys Not contacted Finalist No
Jean-Claude MATHIS Union pour un mouvement populaire Aube - Les Riceys Not contacted Elected No
Christine PATROIS Union pour un mouvement populaire Aube - Les Riceys Not contacted Elected No
Laëtitia RONDOT Front national Aube - Les Riceys Not contacted Finalist No
Jérôme BONNEFOI Union pour un mouvement populaire Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Elected No
Agnès MIGNOT Union pour un mouvement populaire Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Elected No
Jean-Patrick VERNET Front national Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Finalist No
Marlène VIRANTIN Front national Aube - Romilly-sur-Seine Not contacted Finalist No
Alain BALLAND Union de la droite Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted Elected No
Michèle BERTHIER Front national Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted Finalist No
Axel DOMAGALA Front national Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted Finalist No
Véronique SAUBLET SAINT-MARS Union de la droite Aube - Saint-André-les-Vergers Not contacted Elected No
Philippe ARBONA Front national Aube - Troyes-1 Not contacted Finalist No
Martine MASSIN Front national Aube - Troyes-1 Not contacted Finalist No
Elisabeth PHILIPPON Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-1 Not contacted Elected No
Jacky RAGUIN Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-1 Not contacted Elected No
Anne BRUNOT Front national Aube - Troyes-2 Not contacted Finalist No
Yves COLLIN Front national Aube - Troyes-2 Not contacted Finalist No
Valéry DENIS Union de la droite Aube - Troyes-2 Not contacted Elected No
Anne-Marie ZELTZ Union de la droite Aube - Troyes-2 Not contacted Elected No
Mireille CAZARD Front national Aube - Troyes-3 Not contacted Finalist No
Hania KOUIDER Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-3 Not contacted Elected No
Frédéric LUCQUIN Front national Aube - Troyes-3 Not contacted Finalist No
Olivier RICHARD Ecologiste Aube - Troyes-3 Not contacted Elected No
Catherine BREGEAUT Divers gauche Aube - Troyes-4 Not contacted Elected No
Marc BRET Divers gauche Aube - Troyes-4 Not contacted Elected No
Elisabeth COURTIN Front national Aube - Troyes-4 Not contacted Finalist No
Michel JOLLY Front national Aube - Troyes-4 Not contacted Finalist No
Sibylle BERTAIL Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-5 Not contacted Elected No
Monique LE MOULLEC Front national Aube - Troyes-5 Not contacted Finalist No
Jean-Pierre LEDUC Front national Aube - Troyes-5 Not contacted Finalist No
Jacques RIGAUD Union pour un mouvement populaire Aube - Troyes-5 Not contacted Elected No
Michèle AUBERT Front national Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Finalist No
Christian BRANLE Union pour un mouvement populaire Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Elected No
Marielle CHEVALLIER Union pour un mouvement populaire Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Elected No
Jean-Christophe LEFEVRE Front national Aube - Vendeuvre-sur-Barse Not contacted Finalist No
Arnaud ALBAREL Union pour un mouvement populaire Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Isabelle CHESA Union pour un mouvement populaire Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Chloé DANILLON Parti socialiste Aude - Carcassonne-1 Not contacted Elected No
Dominique ESCRIVA Front national Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Michel MOLHERAT Parti socialiste Aude - Carcassonne-1 Not contacted Elected No
Josette POSOCCO Front national Aude - Carcassonne-1 Not contacted Finalist No
Magali BARDOU Divers droite Aude - Carcassonne-2 Not contacted Finalist No
David BUSTOS Divers droite Aude - Carcassonne-2 Not contacted Finalist No
Philippe CAZANAVE Parti socialiste Aude - Carcassonne-2 Not contacted Elected No
Angélique LE CORRE Front national Aude - Carcassonne-2 Not contacted Finalist No
Robert MORIO Front national Aude - Carcassonne-2 Not contacted Finalist No
Tamara RIVEL Parti socialiste Aude - Carcassonne-2 Not contacted Elected No
Jocelyne BOUCLY Front national Aude - Carcassonne-3 Not contacted Finalist No
Grégory FERRIE Front national Aude - Carcassonne-3 Not contacted Finalist No
Slone GAUTIER Parti socialiste Aude - Carcassonne-3 Not contacted Elected No
Jean-Noël LLOZE Parti socialiste Aude - Carcassonne-3 Not contacted Elected No
Eliane BRUNEL Parti socialiste Aude - Castelnaudary Not contacted Elected No
Jacques DEBONS Front national Aude - Castelnaudary Not contacted Finalist No
Patrick MAUGARD Parti socialiste Aude - Castelnaudary Not contacted Elected No
Paule MERCIER Front national Aude - Castelnaudary Not contacted Finalist No
Didier ALDEBERT Divers gauche Aude - Coursan Not contacted Elected No
Rudy FABRE Front national Aude - Coursan Not contacted Finalist No
Séverine MATEILLE Divers gauche Aude - Coursan Not contacted Elected No
Bernadette MENGUAL Front national Aude - Coursan Not contacted Finalist No
Hervé BARO Parti socialiste Aude - Fabrezan Not contacted Elected No
Isabelle GEA Parti socialiste Aude - Fabrezan Not contacted Elected No
Christophe KLOUCHI Front national Aude - Fabrezan Not contacted Finalist No
Marie Elisabeth SICRE Front national Aude - Fabrezan Not contacted Finalist No
Gilbert BIASOLI Front national Aude - Lézignan-Corbières Not contacted Finalist No
Valérie DUMONTET Parti socialiste Aude - Lézignan-Corbières Not contacted Elected No
Jules ESCARÉ Parti socialiste Aude - Lézignan-Corbières Not contacted Elected No
Charlène ESCODA Front national Aude - Lézignan-Corbières Not contacted Finalist No
Pierre BARDIES Parti socialiste Aude - Limoux Not contacted Elected No
Carole GREBOVAL Front national Aude - Limoux Not contacted Finalist No
Rose-Marie JALABERT-TAILHAN Parti socialiste Aude - Limoux Not contacted Elected No
Fabien RAYNIER Front national Aude - Limoux Not contacted Finalist No
Sonia AUMAR Front national Aude - Montréal Not contacted Finalist No
Régis BANQUET Parti socialiste Aude - Montréal Not contacted Elected No
Paul GUASCH Front national Aude - Montréal Not contacted Finalist No
Stéphanie HORTALA Parti socialiste Aude - Montréal Not contacted Elected No
Emilie AROLES Front national Aude - Narbonne-1 Not contacted Finalist No
Joseph CLOUTIER Front national Aude - Narbonne-1 Not contacted Finalist No
Nicolas SAINTE-CLUQUE Parti socialiste Aude - Narbonne-1 Not contacted Elected No
Magali VERGNES Parti socialiste Aude - Narbonne-1 Not contacted Elected No
Michèle BOISSET Front national Aude - Narbonne-2 Not contacted Finalist No
Catherine BOSSIS Parti socialiste Aude - Narbonne-2 Not contacted Elected No
Agnès COUDERT Divers droite Aude - Narbonne-2 Not contacted Finalist No
Jean-Luc DURAND Parti socialiste Aude - Narbonne-2 Not contacted Elected No
Didier MOULY Divers droite Aude - Narbonne-2 Not contacted Finalist No
Fabien ROUQUETTE Front national Aude - Narbonne-2 Not contacted Finalist No
Jean-Paul CESAR Divers droite Aude - Narbonne-3 Not contacted Finalist No
Sylvie DE ROECK Front national Aude - Narbonne-3 Not contacted Finalist No
Patrick FRANÇOIS Parti socialiste Aude - Narbonne-3 Not contacted Elected No
Elie QUISEFIT Front national Aude - Narbonne-3 Not contacted Finalist No
Hélène SANDRAGNÉ Parti socialiste Aude - Narbonne-3 Not contacted Elected No
Zohra TEGGOUR Divers droite Aude - Narbonne-3 Not contacted Finalist No
Anne-Marie BOHIC-CORTES Parti socialiste Aude - Quillan Not contacted Elected No
Elodie BRET-DIBAT Union pour un mouvement populaire Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Pierre CASTEL Union pour un mouvement populaire Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Caroline DUFLOT Front national Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Rémy DUSSAUD Front national Aude - Quillan Not contacted Finalist No
Francis SAVY Parti socialiste Aude - Quillan Not contacted Elected No
Martine BIASOLI Front national Aude - Rieux-Minervois Not contacted Finalist No
Patrick DUFLOT Front national Aude - Rieux-Minervois Not contacted Finalist No
Alain GINIES Parti socialiste Aude - Rieux-Minervois Not contacted Elected No
Françoise NAVARRO-ESTALLE Parti socialiste Aude - Rieux-Minervois Not contacted Elected No
Jean-Louis AUTHIER Front national Aude - Sallèles d'Aude Not contacted Finalist No
Dominique GODEFROID Parti socialiste Aude - Sallèles d'Aude Not contacted Elected No
Armelle HERAUD Front national Aude - Sallèles d'Aude Not contacted Finalist No
Christian LAPALU Parti socialiste Aude - Sallèles d'Aude Not contacted Elected No
Philippe MAESE Front national Aude - Sigean Not contacted Finalist No
Henri MARTIN Union de la droite Aude - Sigean Not contacted Elected No
Laure-Emmanuelle PHILIPPE Front national Aude - Sigean Not contacted Finalist No
Marie-Christine THERON-CHET Union de la droite Aude - Sigean Not contacted Elected No
Robert ALRIC Parti socialiste Aude - Trèbes Not contacted Elected No
Christophe BARTHÈS Front national Aude - Trèbes Not contacted Finalist No
Caroline CATHALA Parti socialiste Aude - Trèbes Not contacted Elected No
Danièle ESPOSITO Front national Aude - Trèbes Not contacted Finalist No
Loïc BOUZAT Front national Aude - Villemoustaussou Not contacted Finalist No
Muriel CHERRIER Parti socialiste Aude - Villemoustaussou Not contacted Elected No
Tiphaine LAUTROU Front national Aude - Villemoustaussou Not contacted Finalist No
Christian RAYNAUD Parti socialiste Aude - Villemoustaussou Not contacted Elected No
Jacques BARBEZANGE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Finalist No
Anne BLANC Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Elected No
Nicole FOUILLADE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Finalist No
Jean-Marie PIALAT Aveyron - Ceor-Ségala Not contacted Elected No
Hélian CABROLIER Divers gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Elected No
Graziella PIERINI Divers gauche Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Elected No
Sabine RENAUD Divers droite Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Finalist No
Dominique ROUQUETTE Divers droite Aveyron - Enne et Alzou Not contacted Finalist No
Florence BOCQUET Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Finalist No
Michèle BUESSINGER Divers droite Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Elected No
Jean-Louis DENOIT Divers gauche Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Finalist No
Christian TIEULIE Divers droite Aveyron - Lot et Dourdou Not contacted Elected No
Bertrand CAVALERIE Parti socialiste Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Elected No
Cathy MOULY Parti socialiste Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Elected No
Christophe POURCEL Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Finalist No
Joëlle TOURNIER Union des démocrates et indépendants Aveyron - Lot et Montbazinois Not contacted Finalist No
Pascale BARAILLE Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Corinne COMPAN Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected No
Jean Dominique GONZALES Union de la gauche Aveyron - Millau-1 Not contacted Elected No
Bernard NIEL Divers droite Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Karine ORCEL Divers droite Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Philippe RAMONDENC Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-1 Not contacted Finalist No
Sylvie AYOT Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-2 Not contacted Elected No
Jean-François GALLIARD Union des démocrates et indépendants Aveyron - Millau-2 Not contacted Elected No
Emmanuelle GAZEL Parti socialiste Aveyron - Millau-2 Not contacted Finalist No
Thierry PEREZ LAFONT Parti socialiste Aveyron - Millau-2 Not contacted Finalist No
Béatrice AT Divers droite Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Finalist No
Régis CAILHOL Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Elected No
Karine ESCORBIAC Divers gauche Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Elected No
Fabien GRIMAL Divers droite Aveyron - Monts du Réquistanais Not contacted Finalist No
Arnaud COMBET Parti socialiste Aveyron - Rodez-1 Not contacted Elected No
Isabelle SUDRE Union de la droite Aveyron - Rodez-1 Not contacted Finalist No
Jean-François THERON Union de la droite Aveyron - Rodez-1 Not contacted Finalist No
Sarah VIDAL Parti socialiste Aveyron - Rodez-1 Not contacted Elected No
Martine BEZOMBES Parti socialiste Aveyron - Rodez-2 Not contacted Finalist No
Serge BORIES Parti socialiste Aveyron - Rodez-2 Not contacted Finalist No
Evelyne FRAYSSINET Divers droite Aveyron - Rodez-2 Not contacted Elected No
Bernard SAULES Divers droite Aveyron - Rodez-2 Not contacted Elected No
Valérie ABADIE-ROQUES Divers droite Aveyron - Rodez-Onet Not contacted Elected No
Jean-Philippe ABINAL Divers droite Aveyron - Rodez-Onet Not contacted Elected No
Sylvie FOULQUIER-KABITI Front de Gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted Finalist No
Jean-Louis ROUSSEL Front de Gauche Aveyron - Rodez-Onet Not contacted Finalist No
Sébastien DAVID Union pour un mouvement populaire Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Elected No
Emilie GRAL Union pour un mouvement populaire Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Elected No
Patrick GUENOT Parti socialiste Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Finalist No
Marie-José PALIES NEGRE Parti socialiste Aveyron - Saint-Affrique Not contacted Finalist No
Camille GALIBERT Union de la droite Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Elected No
Georges GAUBERT Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Catherine LAUR Union de la gauche Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Finalist No
Danièle VERGONNIER Union de la droite Aveyron - Tarn et Causses Not contacted Elected No
Bernard CAYZAC Divers droite Aveyron - Vallon Not contacted Finalist No
Anne GABEN-TOUTANT Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected No
Stéphane MAZARS Union de la gauche Aveyron - Vallon Not contacted Elected No
Laure SOULIÉ-DELTELL Divers droite Aveyron - Vallon Not contacted Finalist No
Stéphanie BAYOL Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted Elected No
Eric CANTOURNET Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted Elected No
Colette LEFEVRE Divers droite Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted Finalist No
Laurent TRANIER Divers droite Aveyron - Villefranche-de-Rouergue Not contacted Finalist No
Pierre COSTES Divers gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Finalist No
Jean-Pierre MASBOU Divers droite Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Elected No
Gisèle RIGAL Divers droite Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Elected No
Claudine TAURINES Divers gauche Aveyron - Villeneuvois et Villefranchois Not contacted Finalist No
Virginie DENJEAN-OBERNESSER Front national Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Finalist No
Denis HOMMEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Elected No
Gérard JANUS Front national Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Finalist No
Nicole THOMAS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bischwiller Not contacted Elected No
Etienne BURGER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Elected No
Christine KLEINKLAUS Front national Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Finalist No
Marie-Paule LEHMANN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Elected No
Cédric STIFTER Front national Bas-Rhin - Bouxwiller Not contacted Finalist No
Gérard CHARTIER Front national Bas-Rhin - Brumath Not contacted Finalist No
Julie MULLER Front national Bas-Rhin - Brumath Not contacted Finalist No
Etienne WOLF Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Brumath Not contacted Elected No
Christiane WOLFHUGEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Brumath Not contacted Elected No
Christian COTELLE Front national Bas-Rhin - Erstein Not contacted Finalist No
Tiphaine GOEHRING Front national Bas-Rhin - Erstein Not contacted Finalist No
Laurence MULLER-BRONN Union de la droite Bas-Rhin - Erstein Not contacted Elected No
Denis SCHULTZ Union de la droite Bas-Rhin - Erstein Not contacted Elected No
Isabelle DOLLINGER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Elected No
André ERBS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Elected No
Bernard KOCHER Front national Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Finalist No
Nadia LEMOINE Front national Bas-Rhin - Haguenau Not contacted Finalist No
Éric AMIET Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Finalist No
Laurence CROSNIER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Finalist No
Vincent DEBES Divers droite Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Elected No
Cécile VAN HECKE Divers droite Bas-Rhin - Hoenheim Not contacted Elected No
Alfonsa ALFANO Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Elected No
Valerian JACQUEMIN Front national Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Finalist No
Yves SUBLON Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Elected No
Brigitte TINOT Front national Bas-Rhin - Illkirch Graffenstaden Not contacted Finalist No
Nadine HOLDERITH-WEISS Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Elected No
Baptiste PIERRE Front national Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Finalist No
Marc SÉNÉ Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Elected No
Marie-Christine STEINER Front national Bas-Rhin - Ingwiller Not contacted Finalist No
Alain FAVALETTO Front national Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Finalist No
Catherine GRAEF-ECKERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Elected No
Charlotte LINCK Front national Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Finalist No
Sébastien ZAEGEL Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Lingolsheim Not contacted Elected No
Emmanuelle GRISET Front national Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Finalist No
Chantal JEANPERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Elected No
Philippe MEYER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Elected No
Hugo PUEBLA Front national Bas-Rhin - Molsheim Not contacted Finalist No
Frédéric BIERRY Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Elected No
Gilles CHARLIER Front national Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Finalist No
Frédérique MOZZICONACCI Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Elected No
Brigitte STIEGLER Front national Bas-Rhin - Mutzig Not contacted Finalist No
Hombeline DU PARC Front national Bas-Rhin - Obernai Not contacted Finalist No
Nathalie ERNST Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Obernai Not contacted Elected No
Bernard FISCHER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Obernai Not contacted Elected No
Eric GAUTIER Front national Bas-Rhin - Obernai Not contacted Finalist No
Rémi BERTRAND Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Elected No
Laurent GNAEDIG Front national Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Finalist No
Nathalie MARAJO-GUTHMULLER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Elected No
Michèle MULLER Front national Bas-Rhin - Reichshoffen Not contacted Finalist No
Thierry CARBIENER Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Saverne Not contacted Elected No
Michèle ESCHLIMANN Union des démocrates et indépendants Bas-Rhin - Saverne Not contacted Elected No
Virginie JORON Front national Bas-Rhin - Saverne Not contacted Finalist No
Patrick KLEINKLAUS Front national Bas-Rhin - Saverne Not contacted Finalist No
Danielle DILIGENT Union de la droite Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted Elected No
Denis GABEL Front national Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted Finalist No
Jean-Louis HOERLE Union de la droite Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted Elected No
Laure PFIFFER Front national Bas-Rhin - Schiltigheim Not contacted Finalist No
Marcel BAUER Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Selestat Not contacted Elected No
Catherine GREIGERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Selestat Not contacted Elected No
Eliane KLEIN Front national Bas-Rhin - Selestat Not contacted Finalist No
Serge SCHWOERTZIG Front national Bas-Rhin - Selestat Not contacted Finalist No
Claudine BASTIAN Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Pending Finalist No
Mathieu CAHN Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Signed Elected No
Suzanne KEMPF Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Pending Elected No
Éric SENET Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Strasbourg - 1 Pending Finalist No
Andrea DIDELOT Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted Finalist No
Eric ELKOUBY Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Pending Elected No
Martine JUNG Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted Elected No
Ludmila KLYMKO Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 2 Not contacted Finalist No
Deborah BECK Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted Finalist No
Françoise BEY Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Pending Elected No
Jean-Pierre D'AIGREMONT Front national Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Not contacted Finalist No
Serge OEHLER Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 3 Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Alain FONTANEL Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Signed Finalist No
Christel KOHLER Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Signed Finalist No
Yves LE TALLEC Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Pending Elected No
Françoise PFERSDORFF Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 4 Pending Elected No
Olivier BITZ Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Pending Elected No
Francoise BUFFET Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted Elected No
Geoffroy LEBOLD Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted Finalist No
Zaza MENAD Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 5 Not contacted Finalist No
Pascale JURDANT-PFEIFFER Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted Elected No
Jean-Baptiste MATHIEU Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted Finalist No
Jean-Philippe MAURER Union de la droite Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted Elected No
Annick NEFF Parti socialiste Bas-Rhin - Strasbourg - 6 Not contacted Finalist No
Gabriel BASTIAN Front national Bas-Rhin - Wissembourg Not contacted Finalist No
Paul HEINTZ Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Wissembourg Not contacted Elected No
Stéphanie KOCHERT Union pour un mouvement populaire Bas-Rhin - Wissembourg Not contacted Elected No
Isabelle ZAIDA Front national Bas-Rhin - Wissembourg Not contacted Finalist No
Jean-Pierre BOUVET Union de la droite Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-1 Not contacted Elected No
Brigitte DEVESA Union de la droite Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-1 Not contacted Elected No
Pascale LAURENT Front national Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-1 Not contacted Finalist No
Jérémie PIANO Front national Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-1 Not contacted Finalist No
Danièle BRUNET Union de la droite Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-2 Not contacted Elected No
Jean-Marc PERRIN Union de la droite Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-2 Not contacted Elected No
Olivier RAFFARD DE BRIENNE Front national Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-2 Not contacted Finalist No
Catherine ROUVIER Front national Bouches-du-Rhône - Aix-en-Provence-2 Not contacted Finalist No
Bruno GENZANA Union de la droite Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted Elected No
José GONZALEZ Front national Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted Finalist No
Véronique MIQUELLY Union de la droite Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted Elected No
Véronique SEGUIN Front national Bouches-du-Rhône - Allauch Not contacted Finalist No
Nicolas KOUKAS Parti communiste francais Bouches-du-Rhône - Arles Not contacted Elected No
Jean-Pierre MAGINI Front national Bouches-du-Rhône - Arles Not contacted Finalist No
Aurore RAOUX Parti communiste francais Bouches-du-Rhône - Arles Not contacted Elected No
Valérie VILLANOVE Front national Bouches-du-Rhône - Arles Not contacted Finalist No
Sylvia BARTHÉLÉMY Union de la droite Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Elected No
Gérard GAZAY Union de la droite Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Elected No
Stéphanie HARKANE Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Gilles MANIGLIO Front national Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Joëlle MÉLIN Front national Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Frédéric RAYS Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Aubagne Not contacted Finalist No
Julie ARIAS Union de la droite Bouches-du-Rhône - Berre-l'Etang Not contacted Finalist No
Claude FILIPPI Union de la droite Bouches-du-Rhône - Berre-l'Etang Not contacted Finalist No
Mario MARTINET Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Berre-l'Etang Not contacted Finalist No
Danielle OLANDA Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Berre-l'Etang Not contacted Finalist No
Christiane PUJOL Front national Bouches-du-Rhône - Berre-l'Etang Not contacted Elected No
Jean-Marie VERANI Front national Bouches-du-Rhône - Berre-l'Etang Not contacted Elected No
Corinne CHABAUD Union de la droite Bouches-du-Rhône - Châteaurenard Not contacted Elected No
Frédéric LAUPIES Front national Bouches-du-Rhône - Châteaurenard Not contacted Finalist No
Lucien LIMOUSIN Union de la droite Bouches-du-Rhône - Châteaurenard Not contacted Elected No
Françoise TERMINET Front national Bouches-du-Rhône - Châteaurenard Not contacted Finalist No
Patrick BORÉ Union de la droite Bouches-du-Rhône - La Ciotat Not contacted Elected No
Vesselin BRATKOV Front national Bouches-du-Rhône - La Ciotat Not contacted Finalist No
Laurence LEGUEM Front national Bouches-du-Rhône - La Ciotat Not contacted Finalist No
Danielle MILON Union de la droite Bouches-du-Rhône - La Ciotat Not contacted Elected No
Martine FORNERONE Front national Bouches-du-Rhône - Gardanne Not contacted Finalist No
Maximilien FUSONE Front national Bouches-du-Rhône - Gardanne Not contacted Finalist No
Rosy INAUDI Europe Écologie - Les Verts Bouches-du-Rhône - Gardanne Signed and confirmation (letter/fax) received Elected No
Claude JORDA Divers gauche Bouches-du-Rhône - Gardanne Not contacted Elected No
Véronique IORIO Front national Bouches-du-Rhône - Istres Not contacted Finalist No
Nicole JOULIA Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Istres Not contacted Elected No
Adrien MEXIS Front national Bouches-du-Rhône - Istres Not contacted Finalist No
René RAIMONDI Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Istres Not contacted Elected No
Laure CHEVALIER Front national Bouches-du-Rhône - Marignane Not contacted Finalist No
Richard CROS Front national Bouches-du-Rhône - Marignane Not contacted Finalist No
Valérie GUARINO Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marignane Not contacted Elected No
Eric LE DISSES Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marignane Not contacted Elected No
Laurence DELAYE Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Finalist No
Jean-François LUC Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Finalist No
Benoît PAYAN Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Elected No
Michèle RUBIROLA Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-1 Not contacted Elected No
Joël DUPUIS Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-2 Not contacted Finalist No
Jean-Noël GUERINI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-2 Not contacted Elected No
Jeanne MARTI Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-2 Not contacted Finalist No
Lisette NARDUCCI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-2 Not contacted Elected No
Sophie GRECH Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-3 Not contacted Finalist No
Henri JIBRAYEL Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Marseille-3 Not contacted Elected No
Bernard MARANDAT Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-3 Not contacted Finalist No
Josette SPORTIELLO Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Marseille-3 Not contacted Elected No
Rébia BENARIOUA Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Marseille-4 Not contacted Elected No
Paul CUPOLATI Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-4 Not contacted Finalist No
Anne DI MARINO Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Marseille-4 Not contacted Elected No
Monique FARKAS Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-4 Not contacted Finalist No
Sandrine D'ANGIO Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Finalist No
Haouaria HADJ-CHIKH Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Elected No
Antoine MAGGIO Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Finalist No
Denis ROSSI Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Marseille-5 Not contacted Elected No
Cédric DUDIEUZÈRE Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-6 Not contacted Finalist No
Christophe MASSE Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Marseille-6 Not contacted Elected No
Marie MUSTACHIA Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-6 Not contacted Finalist No
Geneviève TRANCHIDA Parti socialiste Bouches-du-Rhône - Marseille-6 Not contacted Elected No
Loïc BARAT Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-7 Not contacted Finalist No
Élisabeth PHILIPPE Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-7 Not contacted Finalist No
Marine PUSTORINO Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-7 Not contacted Elected No
Maurice REY Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-7 Not contacted Elected No
Sylvie CARREGA Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-8 Not contacted Elected No
Laurent COMAS Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-8 Not contacted Finalist No
Anaïs ORTEGA Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-8 Not contacted Finalist No
Thierry SANTELLI Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-8 Not contacted Elected No
Laure-Agnès CARADEC Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-9 Not contacted Elected No
Michel CATANEO Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-9 Not contacted Finalist No
Didier REAULT Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-9 Not contacted Elected No
Caroline SICARD Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-9 Not contacted Finalist No
Marcel MAUNIER Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-10 Not contacted Finalist No
Lionel ROYER-PERREAUT Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-10 Not contacted Elected No
Jocelyne TRANI Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-10 Not contacted Finalist No
Martine VASSAL Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-10 Not contacted Elected No
Jean Pierre BAUMANN Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-11 Not contacted Finalist No
Solange BIAGGI Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-11 Not contacted Elected No
Maurice DI NOCERA Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-11 Not contacted Elected No
Danielle KERBRAT Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-11 Not contacted Finalist No
Sabine BERNASCONI Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-12 Not contacted Elected No
Éric GERONIMO Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-12 Not contacted Finalist No
Yves MORAINE Union de la droite Bouches-du-Rhône - Marseille-12 Not contacted Elected No
Clémence PARODI Front national Bouches-du-Rhône - Marseille-12 Not contacted Finalist No
Emmanuel FOUQUART Front national Bouches-du-Rhône - Martigues Not contacted Finalist No
Gérard FRAU Parti communiste francais Bouches-du-Rhône - Martigues Not contacted Elected No
Nadine LAURENT Front national Bouches-du-Rhône - Martigues Not contacted Finalist No
Evelyne SANTORU-JOLY Parti communiste francais Bouches-du-Rhône - Martigues Not contacted Elected No
Alexis ALLIONE Front national Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Finalist No
Claire BLANC Union de la droite Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Finalist No
Evelyne CAIRE Front national Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Finalist No
Hélène GENTE-CEAGLIO Divers gauche Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Elected No
Jacky GERARD Divers gauche Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Elected No
Pascal MONTÉCOT Union de la droite Bouches-du-Rhône - Pélissanne Not contacted Finalist No
Magali ANDREANI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Finalist No
Gisèle BUISSON Front national Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Finalist No
Marie-Pierre CALLET Union de la droite Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Elected No
Hervé CHÉRUBINI Divers gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Finalist No
José DELCROIX Front national Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Finalist No
Henri PONS Union de la droite Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-1 Not contacted Elected No
Philippe ADAM Front national Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Finalist No
Martine AMSELEM Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Elected No
Béatrix ESPALLARDO Front national Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Finalist No
Frédéric VIGOUROUX Union de la gauche Bouches-du-Rhône - Salon-de-Provence-2 Not contacted Elected No
Jean-Claude FERAUD Union de la droite Bouches-du-Rhône - Trets Not contacted Elected No
Emilie GRECH Front national Bouches-du-Rhône - Trets Not contacted Finalist No
Jean Alexandre MOUSSET Front national Bouches-du-Rhône - Trets Not contacted Finalist No
Patricia SAEZ Union de la droite Bouches-du-Rhône - Trets Not contacted Elected No
Sandra DALBIN Union de la droite Bouches-du-Rhône - Vitrolles Not contacted Elected No
Richard MALLIE Union de la droite Bouches-du-Rhône - Vitrolles Not contacted Elected No
Danielle RAFFENNE Front national Bouches-du-Rhône - Vitrolles Not contacted Finalist No
Philippe SANCHEZ Front national Bouches-du-Rhône - Vitrolles Not contacted Finalist No
Sabine DE VILLEROCHÉ Front national Calvados - Aunay-sur-Odon Not contacted Finalist No
Denis DERDOS Front national Calvados - Aunay-sur-Odon Not contacted Finalist No
Christian HAURET Divers droite Calvados - Aunay-sur-Odon Not contacted Elected No
Sylvie LENOURRICHEL Divers droite Calvados - Aunay-sur-Odon Not contacted Elected No
Jean-Léonce DUPONT Union de la droite Calvados - Bayeux Not contacted Elected No
Mélanie LEPOULTIER Union de la droite Calvados - Bayeux Not contacted Elected No
Serge MICHELINI Front national Calvados - Bayeux Not contacted Finalist No
Fabienne PERRIN Front national Calvados - Bayeux Not contacted Finalist No
Philippe LAURENT Divers droite Calvados - Bretteville-l'Orgueilleuse Not contacted Elected No
Sylvie LEBOIS Front national Calvados - Bretteville-l'Orgueilleuse Not contacted Finalist No
Georges LEMARCHAND Front national Calvados - Bretteville-l'Orgueilleuse Not contacted Finalist No
Véronique MARTINEZ Divers droite Calvados - Bretteville-l'Orgueilleuse Not contacted Elected No
Martial CHERY Front national Calvados - Cabourg Not contacted Finalist No
Olivier COLIN Union de la droite Calvados - Cabourg Not contacted Elected No
Adèle DAVID Front national Calvados - Cabourg Not contacted Finalist No
Béatrice GUILLAUME Union de la droite Calvados - Cabourg Not contacted Elected No
Jorma ACCARD Parti socialiste Calvados - Caen-1 Not contacted Finalist No
Sonia DE LA PROVÔTÉ Union de la droite Calvados - Caen-1 Not contacted Elected No
Martine DENIS Parti socialiste Calvados - Caen-1 Not contacted Finalist No
Ludwig WILLAUME Union de la droite Calvados - Caen-1 Not contacted Elected No
Patrick JEANNENEZ Union de la droite Calvados - Caen-2 Not contacted Elected No
Pascal LEROY Parti socialiste Calvados - Caen-2 Not contacted Finalist No
Lucie SALLEY Parti socialiste Calvados - Caen-2 Not contacted Finalist No
Stéphanie YON-COURTIN Union de la droite Calvados - Caen-2 Not contacted Elected No
Salyha ACHOUCHI Union de la gauche Calvados - Caen-3 Not contacted Elected No
Antoine CASINI Union de la gauche Calvados - Caen-3 Not contacted Elected No
Amandine FRANCOIS Union de la droite Calvados - Caen-3 Not contacted Finalist No
Patrice MICHARD Union de la droite Calvados - Caen-3 Not contacted Finalist No
Jean DEBELLE Union de la droite Calvados - Caen-4 Not contacted Finalist No
Gilles DETERVILLE Parti socialiste Calvados - Caen-4 Not contacted Elected No
Corinne FERET Parti socialiste Calvados - Caen-4 Not contacted Elected No
Emilie ROCHEFORT Union de la droite Calvados - Caen-4 Not contacted Finalist No
Nicolas JOYAU Union de la droite Calvados - Caen-5 Not contacted Finalist No
Sylvie MORIN-MOUCHENOTTE Union de la droite Calvados - Caen-5 Not contacted Finalist No
Jézabel SUEUR Union de la gauche Calvados - Caen-5 Not contacted Elected No
Eric VÈVE Union de la gauche Calvados - Caen-5 Not contacted Elected No
Lydie CHAUFFRAY Divers gauche Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Finalist No
Valérie DESQUESNE Divers droite Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Elected No
Didier DUCHEMIN Divers gauche Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Finalist No
Cyril MALAQUIN Front national Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Finalist No
Michel ROCA Divers droite Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Elected No
Harmony THIRARD Front national Calvados - Condé-sur-Noireau Not contacted Finalist No
Christine DURAND Divers droite Calvados - Courseulles-sur-Mer Not contacted Elected No
Jean-Pierre LAVISSE Parti socialiste Calvados - Courseulles-sur-Mer Not contacted Finalist No
Cédric NOUVELOT Divers droite Calvados - Courseulles-sur-Mer Not contacted Elected No
Chrystèle POUCHIN Parti socialiste Calvados - Courseulles-sur-Mer Not contacted Finalist No
Florence BOULAY Divers gauche Calvados - Evrecy Not contacted Elected No
Marc BOURBON Divers gauche Calvados - Evrecy Not contacted Elected No
Gérard LE BARRON Union de la droite Calvados - Evrecy Not contacted Finalist No
Jennifer LETELLIER Union de la droite Calvados - Evrecy Not contacted Finalist No
Clara DEWAËLE-CANOUEL Union des démocrates et indépendants Calvados - Falaise Not contacted Elected No
Christian DURANT Front national Calvados - Falaise Not contacted Finalist No
Christelle LECHEVALIER Front national Calvados - Falaise Not contacted Finalist No
Claude LETEURTRE Union des démocrates et indépendants Calvados - Falaise Not contacted Elected No
Hervé MAUNOURY Parti socialiste Calvados - Falaise Not contacted Finalist No
Anne POLLET Parti socialiste Calvados - Falaise Not contacted Finalist No
Gabrielle GILBERT Parti socialiste Calvados - Hérouville-Saint-Clair Not contacted Finalist No
Thierry LEGOUIX Parti socialiste Calvados - Hérouville-Saint-Clair Not contacted Finalist No
Sylviane LEPOITTEVIN Mouvement démocrate Calvados - Hérouville-Saint-Clair Not contacted Elected No
Rodolphe THOMAS Mouvement démocrate Calvados - Hérouville-Saint-Clair Not contacted Elected No
Aurélie DANEL Divers droite Calvados - Honfleur-Deauville Not contacted Finalist No
Michel LAMARRE Divers droite Calvados - Honfleur-Deauville Not contacted Elected No
Michel MARESCOT Divers droite Calvados - Honfleur-Deauville Not contacted Finalist No
Colette NOUVEL-ROUSSELOT Divers droite Calvados - Honfleur-Deauville Not contacted Elected No
Edithe GUILLOT Parti socialiste Calvados - Ifs Not contacted Elected No
Bertrand HAVARD Parti socialiste Calvados - Ifs Not contacted Elected No
Jérôme HOMMAIS Union de la droite Calvados - Ifs Not contacted Finalist No
Aminthe RENOUF Union de la droite Calvados - Ifs Not contacted Finalist No
Bernard AUBRIL Divers droite Calvados - Lisieux Not contacted Elected No
Marine GAUGAIN Front national Calvados - Lisieux Not contacted Finalist No
Angélique PERINI Divers droite Calvados - Lisieux Not contacted Elected No
Benjamin PIEL Front national Calvados - Lisieux Not contacted Finalist No
Laëtitia DUBOSQ Front national Calvados - Livarot Not contacted Finalist No
Daniel GOSSET Front national Calvados - Livarot Not contacted Finalist No
Sébastien LECLERC Union de la droite Calvados - Livarot Not contacted Elected No
Véronique MAYMAUD Union de la droite Calvados - Livarot Not contacted Elected No
Xavier CHARLES Divers droite Calvados - Mézidon-Canon Not contacted Elected No
Emile DERENEMESNIL Front national Calvados - Mézidon-Canon Not contacted Finalist No
Virginie LE DRESSAY Divers droite Calvados - Mézidon-Canon Not contacted Elected No
Gina TAILLEPIED Front national Calvados - Mézidon-Canon Not contacted Finalist No
Daniel FRANÇOISE Parti socialiste Calvados - Ouistreham Not contacted Finalist No
Michel FRICOUT Union pour un mouvement populaire Calvados - Ouistreham Not contacted Elected No
Clémentine LE MARREC Parti socialiste Calvados - Ouistreham Not contacted Finalist No
Claire TROUVÉ Union pour un mouvement populaire Calvados - Ouistreham Not contacted Elected No
Paul CHANDELIER Divers droite Calvados - Thury-Harcourt Not contacted Elected No
Yvan DERENEMESNIL Front national Calvados - Thury-Harcourt Not contacted Finalist No
Sylvie JACQ Divers droite Calvados - Thury-Harcourt Not contacted Elected No
Jacky LEHUGEUR Parti socialiste Calvados - Thury-Harcourt Not contacted Finalist No
Annette RENOUARD Parti socialiste Calvados - Thury-Harcourt Not contacted Finalist No
Clarisse ROYACKKERS Front national Calvados - Thury-Harcourt Not contacted Finalist No
Philippe CHAPRON Front national Calvados - Trévières Not contacted Finalist No
Patricia GADY DUQUESNE Union de la droite Calvados - Trévières Not contacted Elected No
Sandrine LINARÈS Front national Calvados - Trévières Not contacted Finalist No
Jean-Pierre RICHARD Union de la droite Calvados - Trévières Not contacted Elected No
Coralie ARRUEGO Union de la gauche Calvados - Troarn Not contacted Elected No
Sophie DE GIBON Union de la droite Calvados - Troarn Not contacted Finalist No
Marie-Françoise LEBOEUF Front national Calvados - Troarn Not contacted Finalist No
Christophe MAL Front national Calvados - Troarn Not contacted Finalist No
Patrice MARTIN Union de la droite Calvados - Troarn Not contacted Finalist No
Christian PIÉLOT Union de la gauche Calvados - Troarn Not contacted Elected No
Marc ANDREU SABATER Divers gauche Calvados - Vire Not contacted Elected No
Reine EUDE Divers gauche Calvados - Vire Not contacted Elected No
Pascal MARTIN Union pour un mouvement populaire Calvados - Vire Not contacted Finalist No
Jane PIGAULT Union pour un mouvement populaire Calvados - Vire Not contacted Finalist No
Rolland CORNET Union de la droite Cantal - Aurillac-1 Not contacted Elected No
Alain COUDON Parti socialiste Cantal - Aurillac-1 Not contacted Finalist No
Sylvie LACHAIZE Union de la droite Cantal - Aurillac-1 Not contacted Elected No
Florence MARTY Parti socialiste Cantal - Aurillac-1 Not contacted Finalist No
Catherine AMALRIC Union de la gauche Cantal - Aurillac-2 Not contacted Finalist No
Martine BESOMBES Union pour un mouvement populaire Cantal - Aurillac-2 Not contacted Elected No
Charly DELAMAIDE Union de la gauche Cantal - Aurillac-2 Not contacted Finalist No
Jean Antoine MOINS Union pour un mouvement populaire Cantal - Aurillac-2 Not contacted Elected No
Alain CALMETTE Union de la gauche Cantal - Aurillac-3 Not contacted Elected No
Josiane COSTES Union de la gauche Cantal - Aurillac-3 Not contacted Elected No
Henri MANHES Divers droite Cantal - Aurillac-3 Not contacted Finalist No
Anne TISSIER Divers droite Cantal - Aurillac-3 Not contacted Finalist No
Dominique BEAUDREY Union de la droite Cantal - Maurs Not contacted Elected No
Jeanine HERCOUËT-TESTA Divers gauche Cantal - Maurs Not contacted Finalist No
Joël LACALMONTIE Union de la droite Cantal - Maurs Not contacted Elected No
Catherine LEHOURS Divers Cantal - Maurs Not contacted Finalist No
Christian MONTIN Divers gauche Cantal - Maurs Not contacted Finalist No
François VERMANDE Divers Cantal - Maurs Not contacted Finalist No
Marie-Lyse DUNION Union de la gauche Cantal - Naucelles Not contacted Finalist No
Bruno FAURE Union de la droite Cantal - Naucelles Not contacted Elected No
Jacques MARKARIAN Union de la gauche Cantal - Naucelles Not contacted Finalist No
Marie-Hélène ROQUETTE Union de la droite Cantal - Naucelles Not contacted Elected No
Valérie CABECAS ROQUIER Divers Cantal - Riom-ès-Montagnes Not contacted Elected No
Jean MAGE Divers droite Cantal - Riom-ès-Montagnes Not contacted Finalist No
Claudine ROBERT Divers droite Cantal - Riom-ès-Montagnes Not contacted Finalist No
Charles RODDE Divers Cantal - Riom-ès-Montagnes Not contacted Elected No
Jean-Paul BAYLE Divers Cantal - Saint-Paul-des-Landes Not contacted Finalist No
Patricia BENITO Divers gauche Cantal - Saint-Paul-des-Landes Not contacted Elected No
Michel CABANES Divers gauche Cantal - Saint-Paul-des-Landes Not contacted Elected No
Carine CARBALLO Divers Cantal - Saint-Paul-des-Landes Not contacted Finalist No
Michel ALBISSON Divers Cantal - Vic-sur-Cère Not contacted Finalist No
Annie DELRIEU-TOURTOULOU Divers droite Cantal - Vic-sur-Cère Not contacted Elected No
Philippe FABRE Divers droite Cantal - Vic-sur-Cère Not contacted Elected No
Stéphanie GARDES Divers Cantal - Vic-sur-Cère Not contacted Finalist No
Stéphane BRIANT Divers droite Cantal - Ydes Not contacted Finalist No
Daniel CHEVALEYRE Divers Cantal - Ydes Not contacted Elected No
Alain DELAGE Divers droite Cantal - Ydes Not contacted Finalist No
Huguette GATINIOL Divers droite Cantal - Ydes Not contacted Finalist No
Mireille LEYMONIE Divers Cantal - Ydes Not contacted Elected No
Cécile PIPEREAU Divers droite Cantal - Ydes Not contacted Finalist No
Agnès BEL Union de la droite Charente - Angoulême-1 Not contacted Elected No
Samuel CAZENAVE Union de la droite Charente - Angoulême-1 Not contacted Elected No
David COMET Union de la gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted Finalist No
Nadine VILLENEUVE Union de la gauche Charente - Angoulême-1 Not contacted Finalist No
Véronique DE MAILLARD Union de la droite Charente - Angoulême-2 Not contacted Finalist No
Annick RICHARD Union de la gauche Charente - Angoulême-2 Not contacted Elected No
Olivier RIVIERE Union de la droite Charente - Angoulême-2 Not contacted Finalist No
Frédéric SARDIN Union de la gauche Charente - Angoulême-2 Not contacted Elected No
Marie-Christine CARDOSO Front national Charente - Angoulême-3 Not contacted Finalist No
Stéphanie GARCIA Union de la droite Charente - Angoulême-3 Not contacted Elected No
Geoffray GOURRÉ Front national Charente - Angoulême-3 Not contacted Finalist No
François NEBOUT Union de la droite Charente - Angoulême-3 Not contacted Elected No
Annick ANDRIEUX Union de la droite Charente - Boëme-Echelle Not contacted Finalist No
René DIAMANTI Front national Charente - Boëme-Echelle Not contacted Finalist No
François LUCAS Union de la droite Charente - Boëme-Echelle Not contacted Finalist No
Marilyne NICOLEAU Front national Charente - Boëme-Echelle Not contacted Finalist No
Marie Claude ROCHARD Union de la gauche Charente - Boëme-Echelle Not contacted Elected No
Jean-Michel TAMAGNA Union de la gauche Charente - Boëme-Echelle Not contacted Elected No
Patrick BERTHAULT Union de la gauche Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Elected No
Nicole BONNEFOY Union de la gauche Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Elected No
Bernadette CHATAGNON Front national Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Finalist No
Eric LAFORGE Front national Charente - Boixe-et-Manslois Not contacted Finalist No
Jean-Claude FOURGEAUD Union de la droite Charente - Charente-Bonnieure Not contacted Finalist No
Fabrice POINT Divers gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted Elected No
Sandrine PRECIGOUT Divers gauche Charente - Charente-Bonnieure Not contacted Elected No
Ingrid VINCENT Union de la droite Charente - Charente-Bonnieure Not contacted Finalist No
Aurélie DE AZEVEDO Front national Charente - Charente-Champagne Not contacted Finalist No
Marie-Claude GUIONNET Union de la droite Charente - Charente-Champagne Not contacted Elected No
Denis MOREAU Front national Charente - Charente-Champagne Not contacted Finalist No
Jean-Paul ZUCCHI Union de la droite Charente - Charente-Champagne Not contacted Elected No
Franck BONNET Union de la gauche Charente - Charente-Nord Not contacted Finalist No
Catherine BOULENGER Union de la gauche Charente - Charente-Nord Not contacted Finalist No
Brigitte FOURÉ Union de la droite Charente - Charente-Nord Not contacted Elected No
Didier VILLAT Union de la droite Charente - Charente-Nord Not contacted Elected No
Marie BAURET Union de la gauche Charente - Charente-Sud Not contacted Finalist No
Jacques CHABOT Union de la droite Charente - Charente-Sud Not contacted Elected No
Isabelle LAGARDE Union de la droite Charente - Charente-Sud Not contacted Elected No
Jacques MIKULOVIC Union de la gauche Charente - Charente-Sud Not contacted Finalist No
Philippe BOUTY Union de la gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted Elected No
Jeanine DUREPAIRE Union de la gauche Charente - Charente-Vienne Not contacted Elected No
Jacky MARTINEAU Union de la droite Charente - Charente-Vienne Not contacted Finalist No
Marie-Claude POINET Union de la droite Charente - Charente-Vienne Not contacted Finalist No
Nathalie LACROIX Union de la gauche Charente - Cognac-1 Not contacted Finalist No
Jean-Hubert LELIÈVRE Union de la droite Charente - Cognac-1 Not contacted Elected No
Florence PÉCHEVIS Union de la droite Charente - Cognac-1 Not contacted Elected No
Robert RICHARD Union de la gauche Charente - Cognac-1 Not contacted Finalist No
Francis NERAUDEAU Front national Charente - Cognac-2 Not contacted Finalist No
Emilie RICHAUD Union de la droite Charente - Cognac-2 Not contacted Elected No
Laïla ZELMATI Front national Charente - Cognac-2 Not contacted Finalist No
Jeanne FILLOUX Union de la gauche Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Elected No
Corinne MEYER Union de la droite Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Finalist No
Benoît MIEGE-DECLERCQ Union de la droite Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Finalist No
Thibaut SIMONIN Union de la gauche Charente - Gond-Pontouvre Not contacted Elected No
Jean-Pierre DENIEUL Union de la gauche Charente - Jarnac Not contacted Finalist No
Sandra MARSAUD En Marche ! Charente - Jarnac Not contacted Finalist No
Catherine PARENT Union de la droite Charente - Jarnac Not contacted Elected No
Jérôme SOURISSEAU Union de la droite Charente - Jarnac Not contacted Elected No
Guillaume CHUPIN Union de la droite Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Finalist No
Jacques PERSYN Union de la gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Elected No
Anne VERGEZ Union de la droite Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Finalist No
Fatna ZIAD Union de la gauche Charente - Touvre-et-Braconne Not contacted Elected No
David DUMAS Front national Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Didier JOBIT Union de la droite Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Elected No
Christine LABROUSSE Union de la droite Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Elected No
Alain RIVIERE Union de la gauche Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Estelle RODRIGUEZ Front national Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Marylise VELLA-FRUGIER Union de la gauche Charente - Tude-et-Lavalette Not contacted Finalist No
Anne-Marie BERNAZEAU Union de la gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Finalist No
François BONNEAU Divers gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Elected No
Francis ROY Union de la gauche Charente - Val de Nouère Not contacted Finalist No
Michel BOUTANT Union de la gauche Charente - Val de Tardoire Not contacted Elected No
Danielle COMBEAU Union de la droite Charente - Val de Tardoire Not contacted Finalist No
Dominique DE LORGERIL Union de la droite Charente - Val de Tardoire Not contacted Finalist No
Maryse LAVIE-CAMBOT Union de la gauche Charente - Val de Tardoire Not contacted Elected No
Nathalie BLANC Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Aytré Not contacted Finalist No
David CARON Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Aytré Not contacted Finalist No
Guy DENIER Parti socialiste Charente-Maritime - Aytré Not contacted Elected No
Martine VILLENAVE Parti socialiste Charente-Maritime - Aytré Not contacted Elected No
Fabrice BARUSSEAU Union de la gauche Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Elected No
Sylvie BOULETREAU Union de la droite Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Finalist No
Sylviane BUISSON Front national Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Finalist No
Claude DAVY Front national Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Finalist No
René ESCLOUPIER Union de la droite Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Finalist No
Corinne GREGOIRE Union de la gauche Charente-Maritime - Chaniers Not contacted Elected No
Arlette COURDAVAULT Divers gauche Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Finalist No
Michel PARENT Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Elected No
Eric PROUST Divers gauche Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Finalist No
Dominique RABELLE Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Ile d'Oléron Not contacted Elected No
David BAUDON Divers gauche Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted Elected No
Marie-Gabrielle CHUPEAU Divers Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted Finalist No
Roger GERVAIS Divers Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted Finalist No
Line LAFOUGERE Divers gauche Charente-Maritime - La Jarrie Not contacted Elected No
Jean-Claude BEAULIEU Union de la droite Charente-Maritime - Jonzac Not contacted Elected No
Chantal GUIMBERTEAU Union de la droite Charente-Maritime - Jonzac Not contacted Elected No
Claudine LEMBERT Front national Charente-Maritime - Jonzac Not contacted Finalist No
Bernard ROY Front national Charente-Maritime - Jonzac Not contacted Finalist No
Katherine CHIPOFF Parti socialiste Charente-Maritime - Lagord Not contacted Finalist No
Jack DILLENBOURG Parti socialiste Charente-Maritime - Lagord Not contacted Finalist No
Christian FALLOURD Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Lagord Not contacted Elected No
Evelyne FERRAND Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Lagord Not contacted Elected No
Karine DUPRAZ Union de la gauche Charente-Maritime - Marans Not contacted Elected No
Arnaud HUMBERT Front national Charente-Maritime - Marans Not contacted Finalist No
Catherine PELLOQUIN Front national Charente-Maritime - Marans Not contacted Finalist No
Denis PETIT Union de la gauche Charente-Maritime - Marans Not contacted Elected No
Michèle BAZIN Union de la gauche Charente-Maritime - Marennes Not contacted Elected No
Nadine DE PRAETER Front national Charente-Maritime - Marennes Not contacted Finalist No
Jack DURVICQ Front national Charente-Maritime - Marennes Not contacted Finalist No
Mickaël VALLET Union de la gauche Charente-Maritime - Marennes Not contacted Elected No
Corinne IMBERT Union de la droite Charente-Maritime - Matha Not contacted Elected No
Frederic ORSKI Front national Charente-Maritime - Matha Not contacted Finalist No
Jean-Marie ROUSTIT Union de la droite Charente-Maritime - Matha Not contacted Elected No
Severine WERBROUCK Front national Charente-Maritime - Matha Not contacted Finalist No
Marie-Christine BUREAU Union de la droite Charente-Maritime - Pons Not contacted Elected No
Anne CHOMEL Front national Charente-Maritime - Pons Not contacted Finalist No
Yannick GAMMELIN Front national Charente-Maritime - Pons Not contacted Finalist No
Jacky QUESSON Union de la droite Charente-Maritime - Pons Not contacted Elected No
Caroline CAMPODARVE Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Rochefort Not contacted Elected No
Pierre FEYDEAU Parti socialiste Charente-Maritime - Rochefort Not contacted Finalist No
Christelle PIEUCHOT Parti socialiste Charente-Maritime - Rochefort Not contacted Finalist No
Gérard PONS Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Rochefort Not contacted Elected No
Marylise FLEURET-PAGNOUX Charente-Maritime - La Rochelle-1 Not contacted Elected No
Gilles GAUTRONNEAU Parti socialiste Charente-Maritime - La Rochelle-1 Not contacted Finalist No
Danièle LACOTE Parti socialiste Charente-Maritime - La Rochelle-1 Not contacted Finalist No
Pierre MALBOSC Charente-Maritime - La Rochelle-1 Not contacted Elected No
Patricia FRIOU Divers gauche Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Elected No
Dominique GUÉGO Divers gauche Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Elected No
Véronique LAFFARGUE Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Finalist No
Bruno LEAL Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - La Rochelle-2 Not contacted Finalist No
Christelle CLAYSAC Parti socialiste Charente-Maritime - La Rochelle-3 Not contacted Finalist No
Nadège DESIR Charente-Maritime - La Rochelle-3 Not contacted Elected No
Jean-Pierre MANDROUX Parti socialiste Charente-Maritime - La Rochelle-3 Not contacted Finalist No
Pierre ROBIN Charente-Maritime - La Rochelle-3 Not contacted Elected No
Dominique BUSSEREAU Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Royan Not contacted Elected No
Marie GARNIER Front national Charente-Maritime - Royan Not contacted Finalist No
Marie-Pierre QUENTIN Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Royan Not contacted Elected No
Thierry ROGISTER Front national Charente-Maritime - Royan Not contacted Finalist No
Caroline ALOE Union de la droite Charente-Maritime - Saint-Jean-d'Angély Not contacted Elected No
Jean-Claude GODINEAU Union de la droite Charente-Maritime - Saint-Jean-d'Angély Not contacted Elected No
Françoise MESNARD Parti socialiste Charente-Maritime - Saint-Jean-d'Angély Not contacted Finalist No
Jacques ROUX Parti socialiste Charente-Maritime - Saint-Jean-d'Angély Not contacted Finalist No
Christophe DOURTHE Parti socialiste Charente-Maritime - Saintes Not contacted Elected No
Brigitte FAVREAU Parti socialiste Charente-Maritime - Saintes Not contacted Elected No
Régis SAINTE MARIE PRICOT Union de la droite Charente-Maritime - Saintes Not contacted Finalist No
Mélissa TROUVE Union de la droite Charente-Maritime - Saintes Not contacted Finalist No
Françoise DE ROFFIGNAC Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Saintonge Estuaire Not contacted Elected No
Loïc GIRARD Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Saintonge Estuaire Not contacted Elected No
Josiane MOUSSIT Front national Charente-Maritime - Saintonge Estuaire Not contacted Finalist No
Didier ROËSBERG Front national Charente-Maritime - Saintonge Estuaire Not contacted Finalist No
Jean-Marc DE LACOSTE LAREYMONDIE Front national Charente-Maritime - Saujon Not contacted Finalist No
Pascal FERCHAUD Charente-Maritime - Saujon Not contacted Elected No
Ghislaine GUILLEN Charente-Maritime - Saujon Not contacted Elected No
Isabelle TEXIER Front national Charente-Maritime - Saujon Not contacted Finalist No
Marie-Pierre BRUNET Union de la gauche Charente-Maritime - Surgères Not contacted Finalist No
Christian BRUNIER Union de la gauche Charente-Maritime - Surgères Not contacted Finalist No
Catherine DESPREZ Union de la droite Charente-Maritime - Surgères Not contacted Elected No
Gilles GAY Union de la droite Charente-Maritime - Surgères Not contacted Elected No
Alexandre GRENOT Union de la droite Charente-Maritime - Thénac Not contacted Elected No
Isabelle MAYARD Divers gauche Charente-Maritime - Thénac Not contacted Finalist No
Sylvie MERCIER Union de la droite Charente-Maritime - Thénac Not contacted Elected No
Michel PELLETIER Divers gauche Charente-Maritime - Thénac Not contacted Finalist No
Corinne BOUGAULT Front national Charente-Maritime - Tonnay-Charente Not contacted Finalist No
Robert CHATELIER Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Tonnay-Charente Not contacted Elected No
Jean-Louis LEYGONIE Front national Charente-Maritime - Tonnay-Charente Not contacted Finalist No
Marie-Chantal PÉRIER Union pour un mouvement populaire Charente-Maritime - Tonnay-Charente Not contacted Elected No
Fabienne AUCOUTURIER Union de la droite Charente-Maritime - La Tremblade Not contacted Elected No
Stephane BEAUVAIS Front national Charente-Maritime - La Tremblade Not contacted Finalist No
Christelle HÉNAUT Front national Charente-Maritime - La Tremblade Not contacted Finalist No
Jean-Pierre TALLIEU Union de la droite Charente-Maritime - La Tremblade Not contacted Elected No
Xavier CAPPELAERE Front national Charente-Maritime - Les Trois Monts Not contacted Finalist No
Pascale CEYRAT Front national Charente-Maritime - Les Trois Monts Not contacted Finalist No
Elisabeth DIEZ-RICHER Parti socialiste Charente-Maritime - Les Trois Monts Not contacted Finalist No
Michel OLLIVIER Parti socialiste Charente-Maritime - Les Trois Monts Not contacted Finalist No
Brigitte ROKVAM Union de la droite Charente-Maritime - Les Trois Monts Not contacted Elected No
Francis SAVIN Union de la droite Charente-Maritime - Les Trois Monts Not contacted Elected No
Michel AUTISSIER Union de la droite Cher - Aubigny-sur-Nère Not contacted Elected No
Anne CASSIER Union de la droite Cher - Aubigny-sur-Nère Not contacted Elected No
Claude GESTIN Front national Cher - Aubigny-sur-Nère Not contacted Finalist No
Pascale HÉBERT Front national Cher - Aubigny-sur-Nère Not contacted Finalist No
Véronique BRECHARD Union de la droite Cher - Avord Not contacted Finalist No
Christine CHAPEAU Parti socialiste Cher - Avord Not contacted Elected No
Sylviane DHAINAUT Front national Cher - Avord Not contacted Finalist No
Christophe DUFRESNE Front national Cher - Avord Not contacted Finalist No
Pierre GROSJEAN Union de la droite Cher - Avord Not contacted Finalist No
Pascal MEREAU Parti socialiste Cher - Avord Not contacted Elected No
Anne-Lucie CLAUSSE Union de la droite Cher - Bourges I Not contacted Finalist No
Yann GALUT Parti socialiste Cher - Bourges I Not contacted Elected No
Francine GAY Parti socialiste Cher - Bourges I Not contacted Elected No
Alain TANTON Union de la droite Cher - Bourges I Not contacted Finalist No
Irène FELIX Parti socialiste Cher - Bourges II Not contacted Elected No
Marcelle MERCIER Union de la droite Cher - Bourges II Not contacted Finalist No
Éric MESEGUER Union de la droite Cher - Bourges II Not contacted Finalist No
Renaud METTRE Parti socialiste Cher - Bourges II Not contacted Elected No
Zehira BEN AHMED Parti socialiste Cher - Bourges III Not contacted Elected No
Wladimir D'ORMESSON Union de la droite Cher - Bourges III Not contacted Finalist No
Audrey DI PRIMA Union de la droite Cher - Bourges III Not contacted Finalist No
Jean-Pierre SAULNIER Parti socialiste Cher - Bourges III Not contacted Elected No
Céline BEZOUI Parti socialiste Cher - Bourges IV Not contacted Finalist No
Pierre DEDET Parti socialiste Cher - Bourges IV Not contacted Finalist No
Véronique FENOLL Union de la droite Cher - Bourges IV Not contacted Elected No
Jacques FLEURY Union de la droite Cher - Bourges IV Not contacted Elected No
Philippe CHARRETTE Union de la droite Cher - Chârost Not contacted Elected No
Roger JACQUET Front de Gauche Cher - Chârost Not contacted Finalist No
Nadine MECHIN Front de Gauche Cher - Chârost Not contacted Finalist No
Nicole PROGIN Union de la droite Cher - Chârost Not contacted Elected No
Marilyne BROSSAT Union de la droite Cher - Châteaumeillant Not contacted Elected No
Daniel FOURRE Union de la droite Cher - Châteaumeillant Not contacted Elected No
Erwan LE MINTIER Front national Cher - Châteaumeillant Not contacted Finalist No
Elodie ROBIN Front national Cher - Châteaumeillant Not contacted Finalist No
Pascal AUPY Union de la droite Cher - Dun-sur-Auron Not contacted Elected No
Patrick ENOCQ Front national Cher - Dun-sur-Auron Not contacted Finalist No
Marie-Pierre RICHER Union de la droite Cher - Dun-sur-Auron Not contacted Elected No
Fabienne SAITZ Front national Cher - Dun-sur-Auron Not contacted Finalist No
Jeanne-Marie BERTAUX Front national Cher - La Guerche-sur-l'Aubois Not contacted Finalist No
Caroline BIZON Union de la droite Cher - La Guerche-sur-l'Aubois Not contacted Finalist No
Bernadette COURIVAUD Parti socialiste Cher - La Guerche-sur-l'Aubois Not contacted Elected No
Olivier HURABIELLE Union de la droite Cher - La Guerche-sur-l'Aubois Not contacted Finalist No
Serge MECHIN Parti socialiste Cher - La Guerche-sur-l'Aubois Not contacted Elected No
Gilles SAITZ Front national Cher - La Guerche-sur-l'Aubois Not contacted Finalist No
Noël ARDAEN Front national Cher - Mehun-sur-Yèvre Not contacted Finalist No
Sophie BERTRAND Union de la droite Cher - Mehun-sur-Yèvre Not contacted Elected No
Elisabeth LAGARDE Front national Cher - Mehun-sur-Yèvre Not contacted Finalist No
Bruno MEUNIER Union de la droite Cher - Mehun-sur-Yèvre Not contacted Elected No
Elodie BARANGER Front national Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted Finalist No
Annie LALLIER Union des démocrates et indépendants Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted Elected No
François PINSON Front national Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted Finalist No
Emmanuel RIOTTE Union des démocrates et indépendants Cher - Saint-Amand-Montrond Not contacted Elected No
Yvon BEUCHON Union de la gauche Cher - Saint-Doulchard Not contacted Finalist No
Françoise LE DUC Union de la droite Cher - Saint-Doulchard Not contacted Elected No
Emmeline NDONGUE-JOUANIN Union de la gauche Cher - Saint-Doulchard Not contacted Finalist No
Thierry VALLÉE Union de la droite Cher - Saint-Doulchard Not contacted Elected No
Danielle AVON Front national Cher - Saint-Germain du Puy Not contacted Finalist No
Jean-René COUEILLE Front national Cher - Saint-Germain du Puy Not contacted Finalist No
Ghislaine DE BENGY-PUYVALLÉE Union de la droite Cher - Saint-Germain du Puy Not contacted Elected No
Jean-Claude MORIN Union de la droite Cher - Saint-Germain du Puy Not contacted Elected No
Ariane BLANC Parti socialiste Cher - Saint-Martin-d'Auxigny Not contacted Finalist No
Fabrice CHOLLET Union de la droite Cher - Saint-Martin-d'Auxigny Not contacted Elected No
Beatrice DAMADE Union de la droite Cher - Saint-Martin-d'Auxigny Not contacted Elected No
François LE NÉNAN Front national Cher - Saint-Martin-d'Auxigny Not contacted Finalist No
Gaelle RICOU Front national Cher - Saint-Martin-d'Auxigny Not contacted Finalist No
Bernard ROUSSEAU Parti socialiste Cher - Saint-Martin-d'Auxigny Not contacted Finalist No
Patrick BAGOT Union de la droite Cher - Sancerre Not contacted Elected No
Brigitte CHOTARD Parti socialiste Cher - Sancerre Not contacted Finalist No
Corinne DUFRESNE Front national Cher - Sancerre Not contacted Finalist No
Michelle GUILLOU Union de la droite Cher - Sancerre Not contacted Elected No
Gérard THOREL Front national Cher - Sancerre Not contacted Finalist No
Pascal VIGUIE Parti socialiste Cher - Sancerre Not contacted Finalist No
Patrick BARNIER Union de la droite Cher - Trouy Not contacted Elected No
Monique BATTAVOINE Front national Cher - Trouy Not contacted Finalist No
Corinne CHARLOT Union de la droite Cher - Trouy Not contacted Elected No
Christophe ORANGE Front national Cher - Trouy Not contacted Finalist No
Bruno BOURDIN Front national Cher - Vierzon I Not contacted Finalist No
Karine CHÊNE Front de Gauche Cher - Vierzon I Not contacted Elected No
Mounire LYAME Front de Gauche Cher - Vierzon I Not contacted Elected No
Martine RAIMBAULT Front national Cher - Vierzon I Not contacted Finalist No
Isabelle BICHLER Front national Cher - Vierzon II Not contacted Finalist No
Jean-Pierre CHARLES Front de Gauche Cher - Vierzon II Not contacted Elected No
Daniel DAVID Front national Cher - Vierzon II Not contacted Finalist No
Delphine PIETU Front de Gauche Cher - Vierzon II Not contacted Elected No
Genevieve ANDRIEU Union pour un mouvement populaire Corrèze - Allassac Not contacted Finalist No
Gilbert FRONTY Parti socialiste Corrèze - Allassac Not contacted Elected No
Didier MARSALEIX Union pour un mouvement populaire Corrèze - Allassac Not contacted Finalist No
Michèle RELIAT Parti socialiste Corrèze - Allassac Not contacted Elected No
Jean-Marc COMAS Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-1 Not contacted Finalist No
Michel DA CUNHA Parti socialiste Corrèze - Brive-la-Gaillarde-1 Not contacted Elected No
Hayat TAMIMI Parti socialiste Corrèze - Brive-la-Gaillarde-1 Not contacted Elected No
Valérie TAURISSON Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-1 Not contacted Finalist No
Francis COLASSON Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-2 Not contacted Elected No
Adem ERSOY Parti socialiste Corrèze - Brive-la-Gaillarde-2 Not contacted Finalist No
Marion LEYSSENNE Parti socialiste Corrèze - Brive-la-Gaillarde-2 Not contacted Finalist No
Lilith PITTMAN Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-2 Not contacted Elected No
Nicole CHAUMONT Parti socialiste Corrèze - Brive-la-Gaillarde-3 Not contacted Finalist No
Jean-Claude CHAUVIGNAT Parti socialiste Corrèze - Brive-la-Gaillarde-3 Not contacted Finalist No
Sandrine MAURIN Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-3 Not contacted Elected No
Gérard SOLER Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-3 Not contacted Elected No
Patricia BROUSSOLLE Parti socialiste Corrèze - Brive-la-Gaillarde-4 Not contacted Finalist No
Najat DELDOULI Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-4 Not contacted Elected No
Franck PEYRET Union pour un mouvement populaire Corrèze - Brive-la-Gaillarde-4 Not contacted Elected No
Jean-Jacques THOMAS Parti socialiste Corrèze - Brive-la-Gaillarde-4 Not contacted Finalist No
Danielle COULAUD Union pour un mouvement populaire Corrèze - Haute-Dordogne Not contacted Elected No
Dominique MIERMONT Parti socialiste Corrèze - Haute-Dordogne Not contacted Finalist No
Jean STÖHR Union pour un mouvement populaire Corrèze - Haute-Dordogne Not contacted Elected No
Jean-Michel TAUDIN Parti socialiste Corrèze - Haute-Dordogne Not contacted Finalist No
Pascal COSTE Union pour un mouvement populaire Corrèze - Midi Corrézien Not contacted Elected No
Ghislaine DUBOST Union pour un mouvement populaire Corrèze - Midi Corrézien Not contacted Elected No
Sylvie JAYLE Parti socialiste Corrèze - Midi Corrézien Not contacted Finalist No
Bertrand RIVIERE Parti socialiste Corrèze - Midi Corrézien Not contacted Finalist No
Emilie BOUCHETEIL Parti socialiste Corrèze - Naves Not contacted Elected No
Magali DUBOIS Union pour un mouvement populaire Corrèze - Naves Not contacted Finalist No
Christophe JERRETIE En Marche ! Corrèze - Naves Not contacted Finalist No
Jean-Claude PEYRAMARD Parti socialiste Corrèze - Naves Not contacted Elected No
Pierre COUTAUD Parti socialiste Corrèze - Plateau de Millevaches Not contacted Finalist No
Fabienne GARNERIN Parti socialiste Corrèze - Plateau de Millevaches Not contacted Finalist No
Christophe PETIT Union pour un mouvement populaire Corrèze - Plateau de Millevaches Not contacted Elected No
Nelly SIMANDOUX Union pour un mouvement populaire Corrèze - Plateau de Millevaches Not contacted Elected No
Isabelle DAVID Parti socialiste Corrèze - Saint-Pantaléon-de-Larche Not contacted Finalist No
Jean-Jacques DELPECH Union pour un mouvement populaire Corrèze - Saint-Pantaléon-de-Larche Not contacted Elected No
Guy ROQUES Parti socialiste Corrèze - Saint-Pantaléon-de-Larche Not contacted Finalist No
Nicole TAURISSON Union pour un mouvement populaire Corrèze - Saint-Pantaléon-de-Larche Not contacted Elected No
Roger CHASSAGNARD Parti socialiste Corrèze - Sainte-Fortunade Not contacted Elected No
Xavier DURAND Union pour un mouvement populaire Corrèze - Sainte-Fortunade Not contacted Finalist No
Gisèle GRAFFOUILLERE Union pour un mouvement populaire Corrèze - Sainte-Fortunade Not contacted Finalist No
Stéphanie VALLÉE-PRÉVÔTÉ Parti socialiste Corrèze - Sainte-Fortunade Not contacted Elected No
Sophie BEZEAU Divers gauche Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Finalist No
Marc GÉRAUDIE Divers gauche Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Finalist No
Josette GORCE MOULU Parti socialiste Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Finalist No
Jean-Jacques LAUGA Union pour un mouvement populaire Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Elected No
Noël MARTINIE Parti socialiste Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Finalist No
Hélène ROME Union pour un mouvement populaire Corrèze - Seilhac-Monédières Not contacted Elected No
Raphaël CHAUMEIL Union pour un mouvement populaire Corrèze - Tulle Not contacted Finalist No
Bernard COMBES Parti socialiste Corrèze - Tulle Not contacted Elected No
Annick TAYSSE Parti socialiste Corrèze - Tulle Not contacted Elected No
Nathalie THYSSIER Union pour un mouvement populaire Corrèze - Tulle Not contacted Finalist No
Francis COMBY Union pour un mouvement populaire Corrèze - Uzerche Not contacted Elected No
Francine PUSSET Parti socialiste Corrèze - Uzerche Not contacted Finalist No
Annie QUEYREL PEYRAMAURE Union pour un mouvement populaire Corrèze - Uzerche Not contacted Elected No
Bernard ROUX Parti socialiste Corrèze - Uzerche Not contacted Finalist No
Pascale BOISSIERAS Parti socialiste Corrèze - L'Yssandonnais Not contacted Elected No
Gérard BONNET Parti socialiste Corrèze - L'Yssandonnais Not contacted Elected No
Didier DECEMME Union de la droite Corrèze - L'Yssandonnais Not contacted Finalist No
Nicole POULVEREL Union de la droite Corrèze - L'Yssandonnais Not contacted Finalist No
Marie-Xavière FILIPPI Front national Corse-du-Sud - Ajaccio-4 Not contacted Finalist No
Michel LECA Front national Corse-du-Sud - Ajaccio-4 Not contacted Finalist No
Nathalie RUGGERI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Ajaccio-4 Not contacted Elected No
Charly VOGLIMACCI Union pour un mouvement populaire Corse-du-Sud - Ajaccio-4 Not contacted Elected No
Claude CORON Union de la droite Côte-d'Or - Arnay-le-Duc Not contacted Finalist No
René LIORET Front national Côte-d'Or - Arnay-le-Duc Not contacted Finalist No
Béatrice MOINGEON HERMARY Parti socialiste Côte-d'Or - Arnay-le-Duc Not contacted Elected No
Pierre POILLOT Parti socialiste Côte-d'Or - Arnay-le-Duc Not contacted Elected No
Delphine SCHLEGEL Front national Côte-d'Or - Arnay-le-Duc Not contacted Finalist No
Jérôme SOUPART Union de la droite Côte-d'Or - Arnay-le-Duc Not contacted Finalist No
Yoann BASSAND Front national Côte-d'Or - Auxonne Not contacted Finalist No
Dominique GIRARD Union de la droite Côte-d'Or - Auxonne Not contacted Elected No
Marie TROUSSARD Front national Côte-d'Or - Auxonne Not contacted Finalist No
Marie-Claire VALLET Union de la droite Côte-d'Or - Auxonne Not contacted Elected No
Marie-Laure RAKIC Union de la droite Côte-d'Or - Beaune Not contacted Elected No
Jean-Pierre REBOURGEON Union de la droite Côte-d'Or - Beaune Not contacted Elected No
Matthieu TILLIER Front national Côte-d'Or - Beaune Not contacted Finalist No
Éléonore TOUIN Front national Côte-d'Or - Beaune Not contacted Finalist No
Alain BECQUET Union de la gauche Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Christelle BERNIER Front national Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Chantal BOUVRET Union de la gauche Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Damien CANTIN Front national Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Finalist No
Emmanuelle COINT Union de la droite Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Elected No
Gilles DELEPAU Union de la droite Côte-d'Or - Brazey-en-Plaine Not contacted Elected No
Philippe CHERIN Front national Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Finalist No
Monique GERALDY Front national Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Finalist No
Dominique MICHEL Union de la gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Elected No
Jeannine TISSERANDOT Union de la gauche Côte-d'Or - Chenôve Not contacted Elected No
Michel BACHELARD Union de la gauche Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Elected No
Michelle GEORGES Front national Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Finalist No
Dénia HAZHAZ Union de la gauche Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Elected No
Françoise PLIVARD Union de la droite Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Finalist No
Guillaume RUET Union de la droite Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Finalist No
Loïc TEILLET Front national Côte-d'Or - Chevigny-Saint-Sauveur Not contacted Finalist No
Jehan-Philippe CONTESSE Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Finalist No
Danielle DARFEUILLE Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Elected No
François-Xavier DUGOURD Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Elected No
Catherine HERVIEU Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-1 Not contacted Finalist No
Emmanuel BICHOT Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Finalist No
Laure JAYET Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Finalist No
Nathalie KOENDERS Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Elected No
Alain MILLOT Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-2 Not contacted Elected No
Jean-Pierre BISSEY-PARIS Front national Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Finalist No
Laurent BOURGUIGNAT Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Finalist No
Hamid EL HASSOUNI Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Elected No
Sandrine HILY Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Elected No
Gisèle LANGUET Front national Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Finalist No
Virginie VOISIN-VAIRELLES Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-3 Not contacted Finalist No
Océane CHARRET-GODARD Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Finalist No
Anne ERSCHENS Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Elected No
Jean-Yves PIAN Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Finalist No
Ludovic ROCHETTE Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-4 Not contacted Elected No
Christophe AVENA Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Elected No
Franck AYACHE Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Finalist No
Amélia NOVO Union de la droite Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Finalist No
Colette POPARD Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-5 Not contacted Elected No
Édouard CAVIN Front national Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Finalist No
André GERVAIS Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Elected No
Marie-Jeanne LIGNIER Front national Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Finalist No
Céline MAGLICA Union de la gauche Côte-d'Or - Dijon-6 Not contacted Elected No
Patrick CHAPUIS Union de la droite Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Elected No
Patricia GOURMAND Union de la droite Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Elected No
Jean-Christophe HENRARD Union de la gauche Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Finalist No
Ingrid MERLIN Union de la gauche Côte-d'Or - Fontaine-lès-Dijon Not contacted Finalist No
Françoise BAUDOIN Front national Côte-d'Or - Genlis Not contacted Finalist No
Vincent DANCOURT Union de la droite Côte-d'Or - Genlis Not contacted Elected No
Christelle MEHEU Union de la droite Côte-d'Or - Genlis Not contacted Elected No
Éric TALLEC Front national Côte-d'Or - Genlis Not contacted Finalist No
Charles BARRIERE Union de la droite Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Elected No
Christian BENNER Front national Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Claude GUELAUD Union de la gauche Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Chantal LAMBOLEY Front national Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Catherine LOUIS Union de la droite Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Elected No
Philippe MICHAUD Union de la gauche Côte-d'Or - Is-sur-Tille Not contacted Finalist No
Noël CHOUET Front national Côte-d'Or - Ladoix-Serrigny Not contacted Finalist No
Cindy DAVID Front national Côte-d'Or - Ladoix-Serrigny Not contacted Finalist No
Anne PARENT Union de la droite Côte-d'Or - Ladoix-Serrigny Not contacted Elected No
Denis THOMAS Union de la droite Côte-d'Or - Ladoix-Serrigny Not contacted Elected No
Véronique JULLIARD Front national Côte-d'Or - Longvic Not contacted Finalist No
Christophe LUCAND Union de la gauche Côte-d'Or - Longvic Not contacted Elected No
Jean-Philippe MOREL Union de la droite Côte-d'Or - Longvic Not contacted Finalist No
Mary QUINTALLET Union de la droite Côte-d'Or - Longvic Not contacted Finalist No
Céline TONOT Union de la gauche Côte-d'Or - Longvic Not contacted Elected No
David TRECA Front national Côte-d'Or - Longvic Not contacted Finalist No
Marc FROT Union de la droite Côte-d'Or - Montbard Not contacted Elected No
Patrick MOLINOZ Divers gauche Côte-d'Or - Montbard Not contacted Finalist No
Marion MONGOUACHON Côte-d'Or - Montbard Not contacted Finalist No
Laurence PORTE Union de la droite Côte-d'Or - Montbard Not contacted Elected No
Richard ANDRÉ Front national Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Valérie DUREUIL Union de la droite Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Elected No
Marie-Christine GARNIER Union de la gauche Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Françoise MULOT Front national Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Hubert POULLOT Union de la droite Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Elected No
Pierre-Alexandre PRIVOLT Union de la gauche Côte-d'Or - Nuits-Saint-Georges Not contacted Finalist No
Sylvie BEAULIEU Front national Côte-d'Or - Saint-Apollinaire Not contacted Finalist No
Franck GAILLARD Front national Côte-d'Or - Saint-Apollinaire Not contacted Finalist No
Christine RICHARD Union de la droite Côte-d'Or - Saint-Apollinaire Not contacted Elected No
Laurent THOMAS Union de la droite Côte-d'Or - Saint-Apollinaire Not contacted Elected No
Bernard BONORON Front national Côte-d'Or - Semur-en-Auxois Not contacted Finalist No
Aurélie CLERC Front national Côte-d'Or - Semur-en-Auxois Not contacted Finalist No
Martine EAP-DUPIN Union de la droite Côte-d'Or - Semur-en-Auxois Not contacted Elected No
François SAUVADET Union de la droite Côte-d'Or - Semur-en-Auxois Not contacted Elected No
Monique BAYARD Union de la droite Côte-d'Or - Talant Not contacted Finalist No
Philippe LOZA Front national Côte-d'Or - Talant Not contacted Finalist No
Gilbert MENUT Union de la droite Côte-d'Or - Talant Not contacted Finalist No
Nathalie PEREIRA Front national Côte-d'Or - Talant Not contacted Finalist No
Christine RENAUDIN-JACQUES Union de la gauche Côte-d'Or - Talant Not contacted Elected No
Paul ROBINAT Union de la gauche Côte-d'Or - Talant Not contacted Elected No
Cinderella BERNARD Parti socialiste Côtes-d'Armor - Bégard Not contacted Elected No
Aline ELOPHE Divers droite Côtes-d'Armor - Bégard Not contacted Finalist No
Yvon GARREC Divers droite Côtes-d'Armor - Bégard Not contacted Finalist No
Vincent LE MEAUX Parti socialiste Côtes-d'Armor - Bégard Not contacted Elected No
Pascal BOUILLON Parti socialiste Côtes-d'Armor - Broons Not contacted Finalist No
Mickaël CHEVALIER Divers droite Côtes-d'Armor - Broons Not contacted Elected No
Odile DE MELLON Front national Côtes-d'Armor - Broons Not contacted Finalist No
Isabelle GORÉ-CHAPEL Divers droite Côtes-d'Armor - Broons Not contacted Elected No
Pierre-Marie LAUNAY Front national Côtes-d'Armor - Broons Not contacted Finalist No
Monique LECLERC Parti socialiste Côtes-d'Armor - Broons Not contacted Finalist No
Brigitte BALAY-MIZRAHI Divers droite Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Elected No
Anne-Cécile BRIEC-LAMÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Finalist No
René DEGRENNE Divers droite Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Elected No
Philippe LANDURÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Dinan Not contacted Finalist No
Pierre-Yves CONAN Parti socialiste Côtes-d'Armor - Guingamp Not contacted Finalist No
Laurence CORSON Divers droite Côtes-d'Armor - Guingamp Not contacted Elected No
Yannick KERLOGOT Divers droite Côtes-d'Armor - Guingamp Not contacted Elected No
Francette LE GARFF-TRUHAUD Parti socialiste Côtes-d'Armor - Guingamp Not contacted Finalist No
Marie-Christine CLERET Parti socialiste Côtes-d'Armor - Lamballe Not contacted Elected No
Jean-Luc GUYMARD Divers droite Côtes-d'Armor - Lamballe Not contacted Finalist No
Rosalie LE BOËDEC Divers droite Côtes-d'Armor - Lamballe Not contacted Finalist No
Robert RAULT Parti socialiste Côtes-d'Armor - Lamballe Not contacted Elected No
Claudine FEJEAN Union de la gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Elected No
Sylvie JEHANNO Divers droite Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Finalist No
Patrice KERVAON Union de la gauche Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Elected No
Jean-Yves ROUÉ Divers droite Côtes-d'Armor - Lannion Not contacted Finalist No
Martine BUGEAUD Divers gauche Côtes-d'Armor - Lanvallay Not contacted Finalist No
Michel DAUGAN Union de la droite Côtes-d'Armor - Lanvallay Not contacted Elected No
Véronique MEHEUST Union de la droite Côtes-d'Armor - Lanvallay Not contacted Elected No
Jean-Louis NOGUES Divers gauche Côtes-d'Armor - Lanvallay Not contacted Finalist No
Béatrice BOULANGER Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Elected No
Romain BOUTRON Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Elected No
Jean-Paul DUAULT Divers gauche Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Finalist No
Clémence JOUAN Divers gauche Côtes-d'Armor - Loudéac Not contacted Finalist No
Céline GUILLAUME Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Mûr-de-Bretagne Not contacted Elected No
Monique LE CLEZIO Parti socialiste Côtes-d'Armor - Mûr-de-Bretagne Not contacted Finalist No
Loïc ROSCOUËT Union pour un mouvement populaire Côtes-d'Armor - Mûr-de-Bretagne Not contacted Elected No
Fabris TREHOREL Parti socialiste Côtes-d'Armor - Mûr-de-Bretagne Not contacted Finalist No
Eric BOTHOREL Union de la gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Finalist No
Jean-Yves DE CHAISEMARTIN Union des démocrates et indépendants Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Elected No
Martine LE MORVAN Union de la gauche Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Finalist No
Monique NICOLAS Union des démocrates et indépendants Côtes-d'Armor - Paimpol Not contacted Elected No
Sylvie BOURBIGOT Europe Écologie - Les Verts Côtes-d'Armor - Perros-Guirec Not contacted Finalist No
Erven LÉON Divers droite Côtes-d'Armor - Perros-Guirec Not contacted Elected No
Nicole MICHEL Divers droite Côtes-d'Armor - Perros-Guirec Not contacted Elected No
Michel PEROCHE Union de la gauche Côtes-d'Armor - Perros-Guirec Not contacted Finalist No
Thibaut GUIGNARD Union de la droite Côtes-d'Armor - Plaintel Not contacted Elected No
Nadine L'ECHELARD Divers gauche Côtes-d'Armor - Plaintel Not contacted Finalist No
Jérôme LE NOUVEL Divers gauche Côtes-d'Armor - Plaintel Not contacted Finalist No
Delphine MARTIN Union de la droite Côtes-d'Armor - Plaintel Not contacted Elected No
Marie-Christine COTIN Divers droite Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Elected No
Michel DESBOIS Divers droite Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Elected No
Pascale GUILCHER Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Finalist No
Philippe MESLAY Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plancoët Not contacted Finalist No
Valérie BERTHIER-LEVIF Parti socialiste Côtes-d'Armor - Plélo Not contacted Finalist No
Denis FOLLET Parti socialiste Côtes-d'Armor - Plélo Not contacted Finalist No
Françoise GOLHEN Union de la droite Côtes-d'Armor - Plélo Not contacted Elected No
Yves-Jean LE COQÛ Union de la droite Côtes-d'Armor - Plélo Not contacted Elected No
Florence CORBEL Divers droite Côtes-d'Armor - Plénée-Jugon Not contacted Finalist No
Monique HAMEON Divers gauche Côtes-d'Armor - Plénée-Jugon Not contacted Elected No
Sylvain ORÉAL Divers droite Côtes-d'Armor - Plénée-Jugon Not contacted Finalist No
Didier YON Divers gauche Côtes-d'Armor - Plénée-Jugon Not contacted Elected No
Hakim HOCINE Divers gauche Côtes-d'Armor - Pléneuf-Val-André Not contacted Finalist No
Marie-Madeleine MICHEL Union de la droite Côtes-d'Armor - Pléneuf-Val-André Not contacted Elected No
Yannick MORIN Union de la droite Côtes-d'Armor - Pléneuf-Val-André Not contacted Elected No
Marie-Reine TILLON Divers gauche Côtes-d'Armor - Pléneuf-Val-André Not contacted Finalist No
Alain CADEC Union de la droite Côtes-d'Armor - Plérin Not contacted Elected No
Ronan KERDRAON Parti socialiste Côtes-d'Armor - Plérin Not contacted Finalist No
Andrée KERLEGUER-VIOUGEA Parti socialiste Côtes-d'Armor - Plérin Not contacted Finalist No
Monique LE VÉE Union de la droite Côtes-d'Armor - Plérin Not contacted Elected No
Raymond ARMANGE Parti socialiste Côtes-d'Armor - Pleslin-Trigavou Not contacted Finalist No
Françoise BICHON Divers droite Côtes-d'Armor - Pleslin-Trigavou Not contacted Elected No
Eugène CARO Divers droite Côtes-d'Armor - Pleslin-Trigavou Not contacted Elected No
Hélène COZ Parti socialiste Côtes-d'Armor - Pleslin-Trigavou Not contacted Finalist No
André COENT Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Elected No
Edwige KERBORIOU Divers droite Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Finalist No
Claudine LE BASTARD Union de la gauche Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Elected No
Jean-François LE GALL Divers droite Côtes-d'Armor - Plestin-les-Grèves Not contacted Finalist No
Claude BLANCHARD Divers droite Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Finalist No
Jean-Marc DEJOUÉ Union de la gauche Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Elected No
Anne-Laure HINAULT-LE BELLÉGO Divers droite Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Finalist No
Christine ORAIN GROVALET Union de la gauche Côtes-d'Armor - Ploufragan Not contacted Elected No
Chantal DELUGIN Parti socialiste Côtes-d'Armor - Plouha Not contacted Finalist No
Loïc RAOULT Parti socialiste Côtes-d'Armor - Plouha Not contacted Finalist No
Valérie RUMIANO Union de la droite Côtes-d'Armor - Plouha Not contacted Elected No
Thierry SIMELIÈRE Union de la droite Côtes-d'Armor - Plouha Not contacted Elected No
Annick GAUDRON Divers droite Côtes-d'Armor - Rostrenen Not contacted Finalist No
Christian GAUTIER Divers droite Côtes-d'Armor - Rostrenen Not contacted Finalist No
Alain GUEGUEN Parti socialiste Côtes-d'Armor - Rostrenen Not contacted Elected No
Sandra LE NOUVEL Parti socialiste Côtes-d'Armor - Rostrenen Not contacted Elected No
Gérard BLÉGEAN Union du centre Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-1 Not contacted Elected No
Brigitte BLEVIN Union du centre Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-1 Not contacted Elected No
Hugo GOUYSSE Parti socialiste Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-1 Not contacted Finalist No
Monique LUCAS Parti socialiste Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-1 Not contacted Finalist No
Christian DANIEL Divers droite Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-2 Not contacted Finalist No
Nadège LANGLAIS Parti socialiste Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-2 Not contacted Elected No
Françoise PELLAN Divers droite Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-2 Not contacted Finalist No
Christian PROVOST Parti socialiste Côtes-d'Armor - Saint-Brieuc-2 Not contacted Elected No
Christine GACEL Parti socialiste Côtes-d'Armor - Trégueux Not contacted Finalist No
Sylvie GUIGNARD Union de la droite Côtes-d'Armor - Trégueux Not contacted Elected No
Bertrand LE BEAU Parti socialiste Côtes-d'Armor - Trégueux Not contacted Finalist No
Fernand ROBERT Union de la droite Côtes-d'Armor - Trégueux Not contacted Elected No
Pierrick GOURONNEC Parti socialiste Côtes-d'Armor - Tréguier Not contacted Elected No
Patricia LE GOAS Divers droite Côtes-d'Armor - Tréguier Not contacted Finalist No
Isabelle NICOLAS Parti socialiste Côtes-d'Armor - Tréguier Not contacted Elected No
Didier ROGARD Divers droite Côtes-d'Armor - Tréguier Not contacted Finalist No
Jean-Marie BERTHE Front national Creuse - Ahun Not contacted Finalist No
Diane DE LA CHAPELLE Front national Creuse - Ahun Not contacted Finalist No
Catherine DEFEMME Union de la droite Creuse - Ahun Not contacted Elected No
Céline FOUCHET Parti socialiste Creuse - Ahun Not contacted Finalist No
Thierry GAILLARD Union de la droite Creuse - Ahun Not contacted Elected No
Jacquy GUILLON Parti socialiste Creuse - Ahun Not contacted Finalist No
Christine CHAGOT Divers droite Creuse - Aubusson Not contacted Finalist No
Jean-Baptiste DUMONTANT Parti socialiste Creuse - Aubusson Not contacted Elected No
Jean-Marie MASSIAS Divers droite Creuse - Aubusson Not contacted Finalist No
Nicole PALLIER Parti socialiste Creuse - Aubusson Not contacted Elected No
Philippe BREUIL Union de la gauche Creuse - Auzances Not contacted Finalist No
Jérémie SAUTY Union pour un mouvement populaire Creuse - Auzances Not contacted Elected No
Françoise SIMON Union de la gauche Creuse - Auzances Not contacted Finalist No
Valérie SIMONET Union pour un mouvement populaire Creuse - Auzances Not contacted Elected No
Nadine AUGER Union de la gauche Creuse - Bonnat Not contacted Finalist No
Jean COMMERGNAT Union de la gauche Creuse - Bonnat Not contacted Finalist No
Gérard GAUDIN Union de la droite Creuse - Bonnat Not contacted Elected No
Hélène PILAT Union de la droite Creuse - Bonnat Not contacted Elected No
Marinette JOUANNETAUD Parti socialiste Creuse - Bourganeuf Not contacted Elected No
Jean-Jacques LOZACH Parti socialiste Creuse - Bourganeuf Not contacted Elected No
Franck SIMON-CHAUTEMPS Union de la droite Creuse - Bourganeuf Not contacted Finalist No
Michelle SUCHAUD Union de la droite Creuse - Bourganeuf Not contacted Finalist No
Sylvie BENOIT Union de la gauche Creuse - Boussac Not contacted Finalist No
Franck FOULON Union de la droite Creuse - Boussac Not contacted Elected No
Catherine GRAVERON Union de la droite Creuse - Boussac Not contacted Elected No
Gérard THOMAZON Union de la gauche Creuse - Boussac Not contacted Finalist No
Valérie BERTIN Union de la droite Creuse - Felletin Not contacted Finalist No
Claude BIALOUX Union de la droite Creuse - Felletin Not contacted Finalist No
Agnès GUILLEMOT Union de la gauche Creuse - Felletin Not contacted Elected No
Jean-Luc LEGER Union de la gauche Creuse - Felletin Not contacted Elected No
Didier BARDET Parti socialiste Creuse - Le Grand Bourg Not contacted Finalist No
Annie CHAMBERAUD Divers droite Creuse - Le Grand Bourg Not contacted Elected No
Bertrand LABAR Divers droite Creuse - Le Grand Bourg Not contacted Elected No
Nadine TESSIER Parti socialiste Creuse - Le Grand Bourg Not contacted Finalist No
Guy AVIZOU Parti socialiste Creuse - Guéret 1 Not contacted Elected No
Isabelle PENICAUD Parti socialiste Creuse - Guéret 1 Not contacted Elected No
Christelle STEUX Union de la droite Creuse - Guéret 1 Not contacted Finalist No
Jean-François THOMAS Union de la droite Creuse - Guéret 1 Not contacted Finalist No
Monique BASLY Union pour un mouvement populaire Creuse - Guéret 2 Not contacted Finalist No
Pauline CAZIER Union de la gauche Creuse - Guéret 2 Not contacted Elected No
Eric JEANSANNETAS Union de la gauche Creuse - Guéret 2 Not contacted Elected No
Serge PHALIPPOU Union pour un mouvement populaire Creuse - Guéret 2 Not contacted Finalist No
Philippe BAYOL Parti socialiste Creuse - Saint-Vaury Not contacted Elected No
Céline BOUVIER Union de la droite Creuse - Saint-Vaury Not contacted Finalist No
Bernard DE FROMENT Union de la droite Creuse - Saint-Vaury Not contacted Finalist No
Armelle MARTIN Parti socialiste Creuse - Saint-Vaury Not contacted Elected No
Jean-François COTET Union pour un mouvement populaire Creuse - La Souterraine Not contacted Finalist No
Marie-France GALBRUN Parti socialiste Creuse - La Souterraine Not contacted Elected No
Lise GAUDIN Union pour un mouvement populaire Creuse - La Souterraine Not contacted Finalist No
Etienne LEJEUNE Parti socialiste Creuse - La Souterraine Not contacted Elected No
René BAURUEL Union de la droite Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Elected No
Marie-Pierre MISSIOUX Union de la droite Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Elected No
Joël MORIN Union de la gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Finalist No
Béatrice RAYMOND Union de la gauche Deux-Sèvres - Autize-Egray Not contacted Finalist No
Marc BONNEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Finalist No
Anita BRIFFE Union de la gauche Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Finalist No
Estelle GERBAUD Divers droite Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Elected No
François GINGREAU Divers droite Deux-Sèvres - Bressuire Not contacted Elected No
Chantal BRILLAUD Union de la gauche Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Elected No
Valérie COUCHÉ Union de la droite Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Finalist No
Jean-Pierre GRIFFAULT Union de la droite Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Finalist No
Jean-Claude MAZIN Union de la gauche Deux-Sèvres - Celles-sur-Belle Not contacted Elected No
Johnny BROSSEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Finalist No
Thierry MAROLLEAU Union de la droite Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Elected No
Sylvie RENAUDIN Union de la droite Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Elected No
Joëlle VINET Union de la gauche Deux-Sèvres - Cerizay Not contacted Finalist No
Brigitte COMPETISSA Union de la gauche Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Elected No
Rabah LAÏCHOUR Union de la gauche Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Elected No
Noëlle ROUSSEAU Union de la droite Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Finalist No
Michel SIMON Union de la droite Deux-Sèvres - Frontenay-Rohan-Rohan Not contacted Finalist No
Hervé DE TALHOUET-ROY Union de la droite Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Elected No
Coralie DENOUES Union de la droite Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Elected No
Nicolas GAMACHE Union de la gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Finalist No
Véronique GILBERT Union de la gauche Deux-Sèvres - La Gâtine Not contacted Finalist No
Colette BALLAND Union de la gauche Deux-Sèvres - Melle Not contacted Elected No
Dorick BARILLOT Union de la gauche Deux-Sèvres - Melle Not contacted Elected No
Stéphanie KUNNERT Union de la droite Deux-Sèvres - Melle Not contacted Finalist No
Fabrice MICHELET Union de la droite Deux-Sèvres - Melle Not contacted Finalist No
Bernard BELAUD Union de la droite Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Elected No
Sébastien DUGLEUX Union de la gauche Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Finalist No
Laetitia LONJARD Union de la gauche Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Finalist No
Séverine VACHON Union de la droite Deux-Sèvres - Mignon-et-Boutonne Not contacted Elected No
Hermann CADIOU Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Finalist No
Romain DUPEYROU Union de la droite Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Elected No
Monique JOHNSON Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Finalist No
Rose-Marie NIETO Union de la droite Deux-Sèvres - Niort-1 Not contacted Elected No
Rodolphe CHALLET Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Elected No
Simon LAPLACE Union pour un mouvement populaire Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Finalist No
Marie-Paule MILLASSEAU Union pour un mouvement populaire Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Finalist No
Elodie TRUONG Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-2 Not contacted Elected No
Agnès JARRY Union de la droite Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Elected No
Guillaume JUIN Union de la droite Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Elected No
Virginie LEONARD Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Finalist No
Gérard ZABATTA Union de la gauche Deux-Sèvres - Niort-3 Not contacted Finalist No
Anne-Laure BLOUIN Divers gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted Finalist No
Gilbert FAVREAU Union de la droite Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted Elected No
Béatrice LARGEAU Union de la droite Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted Elected No
Christian PROUST Divers gauche Deux-Sèvres - Parthenay Not contacted Finalist No
Georges BERDOLET Union de la droite Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Finalist No
Sophia MARC Union de la droite Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Finalist No
Bernard MILLET Union de la gauche Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Elected No
Magdeleine PRADERE Union de la gauche Deux-Sèvres - La Plaine Niortaise Not contacted Elected No
Hélène HAVETTE Union de la droite Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Elected No
Roger LARGEAUD Union de la gauche Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Finalist No
Léopold MOREAU Union de la droite Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Elected No
Patricia SCHMIDT-BUSSEROLLE Union de la gauche Deux-Sèvres - Saint-Maixent-l'Ecole Not contacted Finalist No
Christine GORRY-BARDOT Union de la gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Finalist No
Esther MAHIET-LUCAS Union de la droite Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Elected No
Patrice PINEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Finalist No
Sylvain SINTIVE Union de la droite Deux-Sèvres - Thouars Not contacted Elected No
Nathalie ALLARD-ADAM Front national Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Pascal BIRONNEAU Union de la gauche Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Michel FIEVET Front national Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Olivier FOUILLET Union de la droite Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Elected No
Maryline GELÉE Union de la droite Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Elected No
Marie-Laurence LUMINEAU-VOLERIT Union de la gauche Deux-Sèvres - Le Val de Thouet Not contacted Finalist No
Adib BENFEDDOUL Divers droite Dordogne - Bergerac-1 Not contacted Elected No
Gaëlle BLANC Divers droite Dordogne - Bergerac-1 Not contacted Elected No
Wilfried PEYRONNET Front national Dordogne - Bergerac-1 Not contacted Finalist No
Françoise SANGUINE Front national Dordogne - Bergerac-1 Not contacted Finalist No
Frédéric DELMARES Parti socialiste Dordogne - Bergerac-2 Not contacted Elected No
Robert DUBOIS Front national Dordogne - Bergerac-2 Not contacted Finalist No
Karine HAVARD Front national Dordogne - Bergerac-2 Not contacted Finalist No
Cécile LABARTHE Parti socialiste Dordogne - Bergerac-2 Not contacted Elected No
Christian MAZIERE Divers droite Dordogne - Brantôme Not contacted Finalist No
Jeannik NADAL Parti socialiste Dordogne - Brantôme Not contacted Elected No
Monique RATINAUD Divers droite Dordogne - Brantôme Not contacted Finalist No
Marie Pascale ROBERT-ROLIN Parti socialiste Dordogne - Brantôme Not contacted Elected No
Mireille BORDES Parti socialiste Dordogne - Coulounieix-Chamiers Not contacted Elected No
Guilhem D'ABBADIE D'ARRAST Front national Dordogne - Coulounieix-Chamiers Not contacted Finalist No
Geneviève LENESTOUR Front national Dordogne - Coulounieix-Chamiers Not contacted Finalist No
Michel TESTUT Parti socialiste Dordogne - Coulounieix-Chamiers Not contacted Elected No
Francine BOURRA Union de la droite Dordogne - Haut-Périgord Noir Not contacted Elected No
Dominique BOUSQUET Union de la droite Dordogne - Haut-Périgord Noir Not contacted Elected No
Nadine ELOI Parti socialiste Dordogne - Haut-Périgord Noir Not contacted Finalist No
Serge PÉDENON Parti socialiste Dordogne - Haut-Périgord Noir Not contacted Finalist No
Jean-Pierre CUBERTAFON Union de la droite Dordogne - Isle-Loue-Auvézère Not contacted Finalist No
Bruno LAMONERIE Parti socialiste Dordogne - Isle-Loue-Auvézère Not contacted Elected No
Nathalie MAILLER Union de la droite Dordogne - Isle-Loue-Auvézère Not contacted Finalist No
Annie SEDAN Parti socialiste Dordogne - Isle-Loue-Auvézère Not contacted Elected No
Jacques AUZOU Parti communiste francais Dordogne - Isle-Manoire Not contacted Elected No
Pascal BUISSARD Front national Dordogne - Isle-Manoire Not contacted Finalist No
Noëlle CHATARD Front national Dordogne - Isle-Manoire Not contacted Finalist No
Marie-Claude VARAILLAS Parti communiste francais Dordogne - Isle-Manoire Not contacted Elected No
Véronique CAPDEVILLE Union de la droite Dordogne - Lalinde Not contacted Finalist No
Marie-Lise MARSAT Parti socialiste Dordogne - Lalinde Not contacted Elected No
Serge MERILLOU Parti socialiste Dordogne - Lalinde Not contacted Elected No
Dominique MORTEMOUSQUE Union de la droite Dordogne - Lalinde Not contacted Finalist No
Luc BUTON Front national Dordogne - Montpon-Ménestérol Not contacted Finalist No
Corinne DE ALMEIDA Parti socialiste Dordogne - Montpon-Ménestérol Not contacted Elected No
Pierre DE CUMOND Union de la droite Dordogne - Montpon-Ménestérol Not contacted Finalist No
Christiane DELRIEU Front national Dordogne - Montpon-Ménestérol Not contacted Finalist No
Corinne GIMENEZ Union de la droite Dordogne - Montpon-Ménestérol Not contacted Finalist No
Jean-Paul LOTTERIE Parti socialiste Dordogne - Montpon-Ménestérol Not contacted Elected No
Hubert BONNAY Front national Dordogne - Pays de la Force Not contacted Finalist No
Muriel PACHIER Front national Dordogne - Pays de la Force Not contacted Finalist No
Colette VEYSSIERE Union de la gauche Dordogne - Pays de la Force Not contacted Elected No
Armand ZACCARON Union de la gauche Dordogne - Pays de la Force Not contacted Elected No
Thierry BOIDE Union de la droite Dordogne - Pays de Montaigne et Gurson Not contacted Elected No
Christel DEFOULNY Union de la droite Dordogne - Pays de Montaigne et Gurson Not contacted Elected No
Serge FOURCAUD Parti socialiste Dordogne - Pays de Montaigne et Gurson Not contacted Finalist No
Simone GATEAU Front national Dordogne - Pays de Montaigne et Gurson Not contacted Finalist No
Jean GRATADE Front national Dordogne - Pays de Montaigne et Gurson Not contacted Finalist No
Pascale PENISSON Parti socialiste Dordogne - Pays de Montaigne et Gurson Not contacted Finalist No
Carolle GUY Divers droite Dordogne - Périgord Central Not contacted Finalist No
Wilfried JAUDET Front national Dordogne - Périgord Central Not contacted Finalist No
Jean LE COCGUIC Divers droite Dordogne - Périgord Central Not contacted Finalist No
Thierry NARDOU Parti socialiste Dordogne - Périgord Central Not contacted Elected No
Josiane POULAIN Front national Dordogne - Périgord Central Not contacted Finalist No
Marie-Rose VEYSSIERE Parti socialiste Dordogne - Périgord Central Not contacted Elected No
Pascal BOURDEAU Parti socialiste Dordogne - Périgord Vert Nontronnais Not contacted Elected No
Béatrice CIBOT Divers droite Dordogne - Périgord Vert Nontronnais Not contacted Finalist No
Juliette NEVERS Parti socialiste Dordogne - Périgord Vert Nontronnais Not contacted Elected No
Jean-Pierre PORTE Divers droite Dordogne - Périgord Vert Nontronnais Not contacted Finalist No
Natacha MAYAUD Union pour un mouvement populaire Dordogne - Périgueux-1 Not contacted Elected No
Laurent MOSSION Union pour un mouvement populaire Dordogne - Périgueux-1 Not contacted Elected No
Marie MOULENES Parti socialiste Dordogne - Périgueux-1 Not contacted Finalist No
Mostafa MOUTAWAKKIL Parti socialiste Dordogne - Périgueux-1 Not contacted Finalist No
Richard BOURGEOIS Parti socialiste Dordogne - Périgueux-2 Not contacted Finalist No
Thierry CIPIERRE Union des démocrates et indépendants Dordogne - Périgueux-2 Not contacted Elected No
Joëlle HUTH Union des démocrates et indépendants Dordogne - Périgueux-2 Not contacted Elected No
Delphine LABAILS Parti socialiste Dordogne - Périgueux-2 Not contacted Finalist No
Didier BAZINET Parti socialiste Dordogne - Ribérac Not contacted Elected No
Marie-Luce BORDIER Union de la droite Dordogne - Ribérac Not contacted Finalist No
Patrice FAVARD Union de la droite Dordogne - Ribérac Not contacted Finalist No
Nicole GERVAISE Parti socialiste Dordogne - Ribérac Not contacted Elected No
Véronique CHABREYROU Parti socialiste Dordogne - Saint-Astier Not contacted Finalist No
Elisabeth MARTY Divers droite Dordogne - Saint-Astier Not contacted Elected No
Jacques MONMARSON Parti socialiste Dordogne - Saint-Astier Not contacted Finalist No
Pascal PROTANO Divers droite Dordogne - Saint-Astier Not contacted Elected No
Jean-Fred DROIN Parti socialiste Dordogne - Sarlat-la-Canéda Not contacted Elected No
Maryline FLAQUIERE Parti socialiste Dordogne - Sarlat-la-Canéda Not contacted Elected No
Marie-Louise MARGAT Union de la droite Dordogne - Sarlat-la-Canéda Not contacted Finalist No
Philippe MELOT Union de la droite Dordogne - Sarlat-la-Canéda Not contacted Finalist No
Maurice BARDET Union pour un mouvement populaire Dordogne - Sud-Bergeracois Not contacted Finalist No
Christelle BREJON Front national Dordogne - Sud-Bergeracois Not contacted Finalist No
Sylvie CHEVALLIER Parti socialiste Dordogne - Sud-Bergeracois Not contacted Elected No
Henri DELAGE Parti socialiste Dordogne - Sud-Bergeracois Not contacted Elected No
Jean-Pierre DELBOS Front national Dordogne - Sud-Bergeracois Not contacted Finalist No
Oriane LATOURTE Union pour un mouvement populaire Dordogne - Sud-Bergeracois Not contacted Finalist No
Régine ANGLARD Parti socialiste Dordogne - Terrasson-Lavilledieu Not contacted Elected No
Marie-Laure FERBER Divers droite Dordogne - Terrasson-Lavilledieu Not contacted Finalist No
Frédéric GAUTHIER Divers droite Dordogne - Terrasson-Lavilledieu Not contacted Finalist No
Michel LAJUGIE Parti socialiste Dordogne - Terrasson-Lavilledieu Not contacted Elected No
Jean-Marc BUISSON Union pour un mouvement populaire Dordogne - Thiviers Not contacted Finalist No
Isabelle HYVOZ Union pour un mouvement populaire Dordogne - Thiviers Not contacted Finalist No
Michel KARP Parti socialiste Dordogne - Thiviers Not contacted Elected No
Colette LANGLADE Parti socialiste Dordogne - Thiviers Not contacted Elected No
Christelle BOUCAUD Parti socialiste Dordogne - Trélissac Not contacted Elected No
Francis COLBAC Parti communiste francais Dordogne - Trélissac Not contacted Finalist No
Méloë COLBAC-BEAUVIEUX Parti communiste francais Dordogne - Trélissac Not contacted Finalist No
Stéphane DOBBELS Parti socialiste Dordogne - Trélissac Not contacted Elected No
Jean-Pierre BOUCHARD Union de la droite Dordogne - Vallée Dordogne Not contacted Finalist No
Germinal PEIRO Parti socialiste Dordogne - Vallée Dordogne Not contacted Elected No
Brigitte PISTOLOZZI Parti socialiste Dordogne - Vallée Dordogne Not contacted Elected No
Marie PRADERIE Union de la droite Dordogne - Vallée Dordogne